UI lil lï ZIIIN u. d. N - mime Honing en Haagsche Post Sigaren. iüEimiiia Sestooni Roggebrood f 6000.- Plaat Mgr. A. Diepen f 6000. H. de Bont-v. Huiten Prachtlijst voor 59 cent, HAWEKO-BAZAR, H. KOL5TEREN-LAGARDE 47. Zaterdag 9 Juni '34. 57e Jrg. PROVINCIAAL NIEUWS Waalwijk, 8 Juni 1934. Examen Techniek v. d. Handel. pe heer C. P. van den Hoven jjier slaagde te Amsterdam voor 't jamen Techniek van den Handel, pderdeel van het Federatief Examen het Nederl. Instit van Accountants de Nederl. Org v. Accountants. St. Antoniusfeesten. Zooals vij Woensdag reeds be jcbtten zullen de St. Antoniusfeesten ulgende week gehouden worden. Wij ,ten hier een en ander uit het pro ainma volgen: Dinsdagavond om 7 uur worden de testen geopend met het luiden der okken. Woensdag worden verwacht pelgrims uit Waalwijk, Besoijen, aspikt Raamsdouk, Raamsdonks eer, Geertruidenberg, Made, den out. Wagenberg, Terheijden, Beek Breda, Hooge-Zwaluwe, Lage valuwe, Moerdijk, Zevenbergschen oek, Steenbergen, Oudenbo9ch, undert, IJselsiein, Noordwijkerhout, aardwijk, Drunen, Nieuwkuik, Elshout eusden, Herpt, Hedikhuizen, Haar. eeg, Vlijmen, Bokhoven, Engelen, rthen, Hedel, Empel, Velddriel, erkdriel, Rossum, Beuningen, Ros. alen Berchem, Berlicum, Lith, Haps, ill, Boxmeer, St. Agatha (Cuijk), Bosch, Esch, Den Dungen, Sint ichielsgestel en Schijndel. Donderdag worden verwacht: kaatsheuvel. Klein.Dongen, Dongen, osteind Alphen, Gilze, Rijen, Kiel, oeven, Loon-op Zand, Udenhout, rkel, Enschot, Tiiburg, Goirle, oergestel, Oisterwijk, Haaren, Hel- irt, Cromvoirt, Vught, Bux'el, Oir. lot, Oostelbeers, Best, Leende, ommelen, Amsterdam, Hamersveld Vrijdag en Zaterdagavond zijn de edicaties van Pater Monulf Tevens illen op deze avonden telkens drie rkbe.zoeken gedaan worden, onder iding van de Pater. Op Woensdag, Donderdag en Zon- ig zullen onder het Lof de eere - cdaiiles aan de zilveren jubilarissen orden uitgereikt. Zondag 17 Juni komt de processie n de R.K. Werklieden vereeniging de Jonge Werkman uit Udenhou'. e op het plein de gewone hulde illen brengen. Oudersavond Chr. Schoot. Het Bestuur van de School met den jbel heeft een Ouderavond belegd Woensdagavond 13 Juni as., om if acht in 't Gebouw voor Christe- ie Belangen in de Besoijensche aat Op de agenda staan o m referaten n Mej. v. Bekkum, en de heeren Wilzing en Wachtels v. d. Bergh. Tijdens de pauze is het werk der loolkinderer. te bezichtigen. Deze avond heeft mede ten doe! dere ktnnismakirg met het nieuwe oolhoofd. \MES! JDIG VOOR DE A S. KERMIS. Eugèra© f 10.— Durafon f 7.5© W©!?a f 5.- iles ten volle gegarandeerd. Gediplomeerd Permanenteur, ast 't Postkantoor. Telef. 8. Ned. Iieisuereeniging voor Katholieken. 'erscherien zijn de programma's in 1934 door de Ned. Reisver. iging voor Katholieken uit te voe- reizen. Het is een lijvig boek- iltje geworden, waarin den vacantie- igers een uitgebreide keuze van nen- en buitenlandsche reizen wordt )rgelegd. Bouw-opdracht. Het bouwen van een woonhuis »r rekening van den heer J. Klijn gegund aan den heer H. Boot, r. Timmerman alhier. H. Hart-hulde. Vrijdagmorgen brachten de meisjes ti de St. Theresiaschool de jaar- tsche openlijke hulde aan het H. rt. De fleurige processie werd gesteld aan de school en trok st door de kerk van St. Jan. rna ging het door Stationsstraat St. Antoniusstraat naar het St. uiusplein, waar voor het H. \beeld bloemen werden neer- gd. Hier werd de acte van eer- tel gebeden en werden verschil de liederen gezongen. Zingend ken de kinderen vervolgens de Antoniuskerk binnen, waar de ste oefening gehouden werd. Harmonie »St. Crispijny). s. Zondag zal onze harmonie Grispijn» deelnemen aan het t concours, dat te Loonopzand ven wordt door de Sophia's leniging ter gelegenheid van haar jarig bestaan. j zal deelnemen in de afdeeling muntendheid». Degenen die onze onie 1.1. Zaterdagavond op de k gehoord hebben, zullen het ons eens zijn dat de verplichte mers zeer moeilijk zijn, en dat Wij legden beslag op den alléén-verkoop van OMDAT voor onze clientèle het beste maar juist goed genoeg is. GROOTESTRAAT 199 W A A L W IJ K. TELEPHOON 139. de harmonie onder de bekwame leiding van den heer Stavers ernstig heeft gerepeteerd en de nummers er goed inzitten. Wij hopen dat de vele en naarstige studie ook het resultaat zal hebben dat de harmonie en Waalwijk er zoo gaarne van verwacht en we wen- schen St. Crispijn alle succes. Z'vembad. Aantal bezoekers 585. Temperatuur 18° Fietsendief. R. uit Sprang Capelle, die wel meer de aardigheid heefi een riije te maken op andermans fiets, gapte in de Stationstraat een rijwiel dat geplaatst was voor de drogisterij .de Pelikaan" Ofschoon hij er ij lings mee tusschen. uit peddelde had de politie hem spoedig achterhaald, zoodat het rij wiel aan den rechtmatigen eigenaar kon worden terugbezorgd Geslaagd. Voor het examen onderwijzeres 1. o. slaagde de eerw. Zaster Alle- gonda te Hoogerheide (in de'wereld mej. T. Mahieu alhier). Diploma. De heer Jac. v. d. Aa heeft te Den Haag, met goed gevolg de proeven van bekwaamheid afgelegd voor permanenten en watergolven Eugène. Hem werd dezer dagen het diploma «Eugène uitgereikt. Smakelijk, Votdzaam en Gezond. NEEMT PROEF.Tel. 99. Werkeloosheid. In onze gemeente bedroeg het aantal werktloozen einde Mei 196 geheel en 36 gedeeltelijk tegen 184 geheel en 25 gedeeltelijk einde April. Bij de lederbewerkers bedroeg het getal 12434 en de bouwvak arbeiders 24—1. Biliartspoit. A.s. Zaterdag komt de bekende biljartspeler den Heer Hasselman uit Breda een biljart—séance geven in Calé 't Hof van Holland van C. A. Smolders in v.m. Besoijen. Aan vang half negen. De heer Hasselman zal spelen tegen de Waalwijkschen biljarter den heer J. de Reus, in een partij van 500 caramboles cadre. Na afloop van deze partij kunst- en fantasie— stooten. Vanzelfprekend zal er voor bil jartlielhebbers weer volop te genieten zijn, waarom wij dan ook allen aanraden deze strijd te gaan volgen. Terrazzovloeren Terrazzo Traptreden ten behoeve van de uitbreiding van Huize Over- donk te Dongen, onder leiding van Ir. Orie, architecten-bureau te Vught, zijn gegund aan de firma Gebr. Mion Tilburg—Waalwijk. Gevonden \oorwerpen. Op het politiebureau zijn inlich tingen te bekomen omtrent de na volgende gavonden voorwerpen grijze hoed, zilveren vulpotlood. Mooie onderscheiding. In »la Coiffu re Parissienne 111 u- sirée», het groote over de geheele wereld verspreide Parijsche Kap persblad, van deze maand troffen wij een fotografie van een nieuw meisjeskapsel, ontworpen door den heer Cor. v. d. Wiel alhier. Het is slechts bij zeer hooge uitzondering dat in dit ,blad kapsels worden op genomen, die niet door speciale medewerkers of professeurs zijn ont worpen. Het is dus wel een veree- rende onderscheiding voor dezen Waalwijkschen vakman, die in het Fransche blad betiteld wordt met den vleienden naam van «excellent artiste.» Het kapsel, dat in vakkrin gen zulk een bijzondere aandacht trok, is dan ook werkelijk zeer smaakvol. BIOSCOOP, R.D.B.-Theater. De gunst van Generaal Yen. Het Hemelsche Rijk vormt nogal eens een dankbare achtergrond voor menige filmgeschiedenis Ook »De Gunst van Generaal Yen» een rolprent, die deze week in het R.D.B. Theater loopt, speelt zich af in China, in een rookend en vech tend China, waar een aantal Yaps en Yengs elkander in de haren zitten. Dit vormt een achtergrond voor een liefdesaffaire van Generaal Yen en een schoone Amerikaansche, die op het punt staat in het huwelijks bootje te treden met een Ameri- kaanschen dokter. Nils Aster speelt op schitterende wijze de rol van den Chinees Gene raal Yen zijn tegenspeelster is de nieuwe verschijning Barbai a Stan- wijck die ook evenals in haar voor laatste film »de Blonde Engel», hier weer zeer sterk persoonlijk, geper fectioneerd spel te bewonderen geeft. Zooals vermeld, speelt deze schit terend geslaagde film zich af tijdens den huidigen Chineeschen oorlog, tusschen soldaten van alle naties, machinegeweren op de straten en vluchtende menschenmassa's,zoodat er ook aan sensationeele handelin gen in deze film geen gebrek is. Voor hen, die van sterk spel en sensatie houden, een film waaraan men zijn hart kan ophalen. Het bijprogramma is, zooals wij dat van het R.D.B. gewend zijn, wederom tot in de puntjes verzorgd. Luxor Bioscoop De onbekende passagier. Een bijzondere atractie voor het bioscoopminnend publiek is zeker wel de film »De onbekende Pasa- gier» met in de hoofdrol Harry Piel. Genieten deze films reeds een groote belangstelling, thans nu deze film Hollandsch sprekend is zal dit voor het publiek een reden te meer zijn om deze te gaan zien. De film behandelt den strijd tegen een bende aan welks hoofd een pro fessor staat die een ontzettend gas heeft uitgevonden, dat vanuit een vliegtuig geworpen een geheel leger kan vernietigen. Adem benemende, spannende momenten zal men te zien krijgen in de strijd van politie en misdadi gers, en het is natuurlijk Harry Piel die op de meest avontuurlijke wijze als overwinnaar tevoorschijn komt. In het voorprogramma dat zeer varieerend is komt o m. een oer komische klucht in 4 acten met in de hoofdrol Szöcke Szakall. Wij voorspellen de Luxor met dit program veel succes. Een 35-jarig man stort f 3000.— Bij leven na 22'/3 jaar ontvaögt hij rendement 3'/s samengestelde interest. Bij zijn eerder overlijden ontvangen zijn nabestaanden rendement 3Vs tot 1C0 samengestelde interest. VRAAGT HET VOLLEDIG BELEGGINGSTARIEF. Assurantie-, Hypotheek en Reisbureau ARNOLli A. C. VtRWtbi Raadhuisplein 255 WAALWIJK. Wij sluiten alle soorten verzekeringen. Boeken via Cook/Wagons Lits en recht streeks. ELKE ÜEWENSCHTE REIS. Verstrekken op solide onderpanden geld onder hypothecair verband. VKAAÜT INLICHTINGEN. Lederbeiverkers. De afdeeling Lederbewerkers van 'den R K. Fabrieksarbeidersbond St. Willibrordus hield Woensdagavond in tegenwoordigheid van den heer Bnikx, het nieuwe hoofdbestuurslid, een huis houdelijke vergadering Besloten werd om te trachten te bevorderen dat zooveel mogelijk jonge arbeiders d - winteravondcursussen aan de Rijksvakschool zullen volgen. Medegedeeld werd dat de leden, die den Katholiekendag in den Bosch zullen bezoeken, een bijdrage in de reiskosten zullen ontvangen van 25 ct Werklooze leden krijgen een geheel vrije reis. Tenslotte werd nog een mededeeling gedaan omtrent de regeling der werk ioosheidsverzekering Zij dje over het eerste halfjaar van 1934 volledig uit getrokken zijn moeten eerst weer 12 dagen gewerkt hebben vooraleer zij opnieuw in aanmerking komen om te (rekken. Door een s'ier aangevallen. De heer J. Werther te Sprang, die 'ee.ii uit den stal los gebroken stier weer daarin wilde drijven, werd door 't dier aangevallen, op z'n horens genomen, tegen den grond gesmakt en weer opgenomen. De man werd ernstig mishandeld en kreeg eenige gebroken ribben en voorts ernstige verwondingen aan borst, rug enz. waarvoor Dr. Win kelman hulp verleende. Toen de zoon ter hulp snelde was het dier, dat steeds zeer handelbaar is, direct gekalmeerd. Een beetje ontactisch optreden kan mogelijk de oorzaak geweest zijn. Eenzelfde voorval had dezer dagen op Plantloon plaats, waar een werkelijke lastige stier den heer J. v. A. aanviel en tegen den grond wierp. De tegelijk aanwezige arbei ders hebben het dier met knuppels van z'n slachtoffer weten te ver wijderen, zoodat dit ongeval met eenige schrammen en inwendige pijnen afliep. De lastige sinjeur werd direct van de hand gedaan. Ongeval. Bij den bouw van het winkelpand der fa. KlerxSommers te vm. Baard wijk, kwam dezer dagen een der werk lieden met zijn hand bekneld tusschen enkele platen. De kneuzingen waren zoo ernstig dar geneeskundige hulp moest worden ingeroepeu. Winkelsluiting In verband met de St. Antonius feesten mogen de winkels in onze plaats van 12—10 Juni tot 10 uur 's avonds geopend zijn. Burgemeester van Heusden. Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 16 Juni a.s. benoemd tot burge meester van Heusden de heer W. J. N. Wijs. De Bossche Crt. schrijft: De heer Wijs, is tot nu woonachtig in Oisterwijk en voor Noord-Brabant geen onbekende Na o.m.'n 20-tal jaren werkzaam geweest te zijn in Indië aan verschillende cultuurmaatschappijen o.m. de Handelsvereniging Amsterdam, aan welke maatschappij de heer Wijs eer volle posities bekleed heeft keerde hij in 1929 naar het vaderland terug. Door zijn groote werkkracht en buitengewoon aangename omgangsvormen genoot de nieuwe functionaris weldra bekendheid en algemeene achting. Vooral te Oister wijk, waar hij in 1931 volontair werd ter secretarie, hetgeen hij ook tot op heden was. De heer Wijs is o.m. secretaris van het streekplan voor Oost— en West- Brabant en secretaris van 't Noord— Brabantsch Landschap. Ook op het terrein der ge.neente administratie is de heer Wiis al reeds met vrucht in Oisterwijk werkzaam geweest. De nieuwe burgemeester die gehuwd is, is in 1889 in Den Helder geboren. Wij meenen wel, dat de gemeente Heusden met deze benoeming kan worden geluk gewenscht. Muziekfeesten te Oosterhoul. Op 9, 10 en 11 Juni worden te Oosterhout groote feesten gehouden ten bate der Kon. Muziekvereeniging .Harmonie"'. De wijze waarop de feestelijkheden zijn opgezet doet wel verwachten dat Oosterhout deze dagen vele bezoekers zal aantrekken Er zijn vele attracties, bals, muzikale tochten door de stad. Maandagavond is er vuurwerk. DRUNEN. Onderstaand schrijven is aan den Directeur-Generaal der Poste rijen verzonden: Beleefd verzoek ik uwe aandacht voor de Postregeling der Posterijen te Drunen. Deze Gemeente met 15 schoenfabrieken en een gegoede bur ger- en boerenbevolking van 3500 in woners, moet zich nog steeds behel pen met een postkantoor van 30 M2., waar alles door één postmeester, 2 vaste bestellers en een hulpbesteller moet verricht worden, waar tevens al le diensten van Post, Telegraaf en Te lefoon door 1 man moeten verricht v/orden, allemaal in een hokje, waar van een gedeelte van 2 M2. voor het koopend en wachtend publiek nog af moet en 1 M2 voor een telefooncel, waar elk gesproken woord duidelijk door het wachtend publiek kan ge hoord worden. Tevens vestig ik Uwe aandacht, dat alleen in kantooruren kan getelefoneerd worden, dus na 19 uur heelemaal niet meer; dan is men verplicht in een café te gaan telefo- neeren dat doorverbinding heeft. Ook als men dan opgebeld wordt van bui ten, moet de caféhouder de opgeroe pen persoon gaan roepen, om bij hem in het café aan de telefoon te komen. Tevens heeft ondergeteekende het volgende meegemaakt. Een brief Za terdag 12 uur aan het Postkantoor Driebergen afgegeven met Expresse Bestelling, is Maandag 7 uur bezorgd. Een brief Vrijdagavond voor Pinkste ren aan het Postkantoor bezorgd, is Dinsdag na Pinksteren te Amersfoort bezorgd. Dat door dezen toestand, die dateert uit de kinderjaren van 't Post bedrijf, brieven zoek raken, is dus niet te verwonderen. Reden waarom ondergeteekende verzoekt een einde aan dezen toestand te maken. Hoogachtend, B. Ritselaar. Aan het jaarverslag der arbeids bemiddeling in deze gemeente over 1933 onlleenen wij het volgende: De agent hield zitdag op alle werk dagen van 9 tot 11 uur v.m. voor alle werkgevers en werknemers. Op 1 Januari stonden bij het agent schap ingeschreven 56 aanbiedingen van werkzoekenden, n.l. 37 schoen makers, 6 mandenmakers, 4 bouw vakarbeiders, 2 rietmeubelmakers, 2 metaalbewerkers en 3 losse werklie den. Gedurende het verslagjaar wer den geplaatst in de gemeente 4 schoen makers. Elders geplaatst 2 bouwvak- lieden en 1 mandenmaker. Uit ande ren hoofde werden afgevoerd, 13 schoenmakers en 3 losse werklieden. Op 31 December'stonden nog inge schreven 33 werkzoekenden, waarvan 17 geheel werkloos. WASPIK. De Weled. Zeergel. Heer R. F. Wijffels, die de vorige week met goed gevolg te Amsterdam het arts examen aflegde, heeft zich thans in deze gemeente gevestigd. De Weleerw. Pater Mauritius, assistent van de St. Theresiakerk te Waspik-Boven is overgeplaatst naar het klooster te Geleen. Pater Mauri tius is ongeveer slechts 1 jaar alhier werkzaam geweest en heeft zich in dien tijd doen kennen als een ijverig Priester. ooral de R.K.V.V. WSC verliest in hem een tactvol geestelijk adviseur. RAAMSDONKSVEER. De Afd. van den Chr. Nat. Werkm. Bond houdt Zaterdag een ledenvergadering. Gedurende Mei passeerden in totaal 1631 op- en afvarende vaartui gen met een gezainenlijken inhoud van 207296 ton de Rolbrug alhier. Het aantal steuntrekkenden der gemeente bedraagt alhier 176. Op Maandag 11 Juni a.s. viert onzen hooggeachten geneesheer B. Knaap zijn zilveren ambtsjubileum. In Januari 1916 vestigde de heer Knaap zich als geneesheer op 't Veer, als opvolger van dokter Quirijns. Daar dokter Knaap op het Veer en in de omliggende plaatsen zeer gezien is, spreekt het van zelf, dat het jubi leum niet onopgemerkt mag voorbij gaan. Reeds is uit de ingezetenen een comité gevormd, met het doel den dag van 11 Juni 1934 voor dokter Knaap tot een onvergetelijke te maken. Immers, dokter Knaap is iemand, die onder alle klassen der bevolking groote sympathie geniet, omdat men nooit tevergeefs zijn hulp inroept, die steeds gereed staat, hetzij overdag of des nachts, bij regen of wind, om zijn kennis in dienst zijner patiënten te stellen. Hij verleent zijn hulp op een v.ijze, die alle lof en waardeering ver dient. De ingezetenen zullen a.s. Maandag toonen, dat ze dokter Knaap hoogach ten, door hem een welverdiende hulde te brengen. Wij hopen in het begin van de vol gende week op het verloop van het jubileum terug te komen. DUSSEN. A.s. Zondag houdt de R.K.V.V. Dussensche Boys in 't Patro- naatsgebouw haar jaarvergadering des namiddags 6 uur. De zeer drukke agenda vermeld o.m.verkiezing van bestuursleden en verslag secr.-pennm. Zondag j.l. gaf de bekende bil- jortmeester Hasselman uit Den Haag een biljartséance van 300 carb. cad. voorgift tegen De Reus uit Waalwijk. De Reus verloor met 45 punten ver schil. Het was geen aantrekkelijke partij. Na afloop gaf Hasselman keu rige staaltjes van kunst- en fantasie- stooten te zien. De belangstelling was minimum. VERVOLG NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Concert Apollo. Het concert van de Kon. Erk. Har monie Apollo, dat oorspronkelijk was vastgesteld op heden, Zaterdagavond, en werd uitgesteld, in verband met de feestelijkheden te Loon op Zand tot Dinsdag 12 Juni, zooals ook in de programma-boekjes vermeld, zal thans gegeven worden op Zaterdag 16 Juni op de kiosk op de Markt. Aanvang 8 uur. üroo&estraaft Telefoon 109. MET ADRES voor een 364 BETERE MEERENKLEEDINO NIEUWS UIT HEUSDLN. Heusden, 7 Juni 1934. Op het concours van den Bond van Scherpschutters de Langstraat be haalde onze plaatselijke vereeniging: St. Blasius den le korpsprijs benevens enkele personeele prijzen De Heusdensche Hengelsport- vereeniging neemt a.s. Zondag deel aan het groot vischconcoursx le Tilburg. Als scheidsrechter in den HóllandDuitschland voetbalwed strijd treedt de heer Stassen uit Gorcum op, die scheidrechter /le klasse is van den K.N.V.B. In de Woensdagavond gehou den vergadering van den z. g. dubbelen Raad, om advies uit te brengen inzake de voorgestelde annexatie van de dorpen Doeveren en Heesbeen werd met algemeene stemmen besloten in le gaan op de voorgestelde vereeniging met Heusden. 1/ Deken Wouters 50 jaar Priester. Donderdag 1.1. heeft Deken Wouters alhier zijn 50-jarig priesterfeest ge vierd. Deken Wouters werd 1859 te Til burg geboren uit een familie, die nog twee. andere geestelijken aan 't Bis dom schonk. Na eerst gestudeerd te hebben op „Ruwenberg" volgde hij 't Klein en het Groot Seminarie van het Bisdom 's-Bosch. In 1884 werd hij tot Priester gewijd. Vier jaren werkte de jonge priester daarna als vice-prefect op het klein seminarie, tot hij in 1888 tot kapelaan te Helmond werd benoemd. Hij had daar lang geen gemakkelijke taak, want de Helmondsche parochie was zeer uitgebreid. Maar hij wist zich in deze industriestad spoedig bemind te mi\ken. j| In 1904 werd hij geroepen om in opvolging van Deken Bijnen het De- uit het Kerkklokje. Wij hebben hiervoor een GRATIS INLIJSTEN. GROOTESTR 125 - WAALWIJK. kenaat Heusden en de parochie St. Catharina te bestieren. Dertig jaren dus is Deken Wouters reeds te Heus den en in dien tijd hebben we hem leeren kennen als een beminnelijk priester-pastoor. Hoe schoon kwam zijn herderlijk medeleven met zijn parochianen uit in de droeve dagen van 1918, toen de typhus in onze stad zoo ineedoogen- loos leed bracht in tal van huisgezin nen. Pastoor Wouters leefde inder daad mede met zijne parochianen. Geen wonder dan ook, dat Z.H. Exc. op den gedenkwaardigen dag van zijn 50-jarig priesterfeest vele en harte lijke blijken van oprechte genegenheid mocht ontvangen. Onder algemeene geestdrift der pa rochianen is het feest gevierd. Nagenoeg allen namen deel aan de Algem. Communie tot zijn intentie. In de solemneele Mis met assisten tie in de prachtig versierde kerk heeft de Z.Eerw. Heer Ign. Franken, Pas toor te Huisseling, een treffende toe spraak tot den jubilaris, waarna het koor een priestercantate ten gehoore bracht. Om 1 uur werd receptie gehouden in het R.K. Vereenigingslokaal, waar bij tevens de fraaie geschenken wer den aangeboden vanwege de parochia nen, de geestelijken uit het Dekenaat Ij eusden, de Eerw. Zusters, de R.K. Vereenigingen, de Misdienaars, etc., 1 ij monde van den oud-burgemeester H. van Eggelen en den heer F. S. M. Schreuder. Deze receptie was druk bezocht. Die geschenken, bestaande uit een prachtig triomfkruis, namens de Pa rochie; zilveren altaarschellen, na mens de R.K. Vereenigingen benevens een paar palmen; 3 sedilia voor het Priesterkoor vanwege de Priesters uit het Dekenaat en de oud-kapelaans dei- parochie; een communiekleed met verschillende altaarranden namens de Eerw. Zusters; een zeldzaam fraai wijwatervat namens den koster en de misdienaars, om te zwijgen van een hij uitstek kostbaar kazuifel namens de familie van den jubilaris, waarop het H. Avondmaal geborduurd was en andere, welke geschenken na de re ceptie in de kerk waren te bezichtigen. Om half 6 werd een plechlig Lof ge celebreerd met Te Deum, waaronder na een toespraak de inzegening van het triomfkruis plaats had en de ju bilaris een slot- tevens dankwoord sprak. 's Avonds om 9 uur bracht de R.K. Fanfare der H. Familie hij de Pasto rie 'n serenade in de feestelijk verx sierde straat. Vermelding verdient nog de keuri ge versiering in- en uitwendig van het kerkgebouw, het werk hooFdzakelijk van den heer Adr. van Berkel, koster der kerk, wien daarvoor een bijzon der woord van Lof toekomt. A.s. Maandag heeft in het Patro naat een kinderhulde plaats met een verrassing. Summa Summarum dient gezegd, dat de parochianen op schitterende wijze hebben meegewerkt om het goii' den feest van hun Herder te vieren. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Red. Drunen, 6 Juni 1934. Mijnheer de Redacteur, Mag ik een kleine ruimte van Uw blad benutten voor liet volgende. Bij voorbaat mijn liartelijken dank. Het ernstige ongeluk van 1.1. Zon dag, waarbij een jonge man het leven verloor, geeft mij aanleiding om naai de pen te grijpen om het volgende on der de aandacht van ons Gemeentebe stuur te brengen. Het moge er toe bij dragen dat aan een zeer dringende be hoefte wordt voldaan, ter voorkoming van ongelukken, die zeer gemakkelijk het zelfde gevolg kunnen hebben als wat helaas 1.1. Zondag hier is gebeurd. Men dempe evenwel den put, enz. De onhoudbaarheid van den weg in de Torenstraat is zoover gekomen, dat het rijden met een auto aldaar niet van levensgevaar is uitgesloten, zelfs bij langzaam en aandachtig rijden. Auto rijders hebben mij dat absoluut ver zekerd. Wanneer een auto eenige wielrijders moet passeeren en daarbij, wat vaak gebeurd* een boerenkar of andere auto de situatie nog bemoeilijkt, dan laat de weg absoluut niet toe dat allen de regels behoorlijk volgen. In een dergelijk geval zoekt ieder naar een eenigszins bereidbaar ge deelte |(welke er echter sporadisch voorkomen) van den weg. Deze gevallen komen, in deze volk rijke straat, dagelijks voor en het is heusch niet overdreven, dat talloos vele gevallen voorkomen die werke lijk levensgevaar veroorzaken. Ik hoop dat deze goed bedoelde op merking onze vroede vaderen niet zal ontgaan en dat zij aan deze ellendigen toestand zoo spoedig mogelijk een einde

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 9