Hadiüiiroiiiitiiiüü IfUpdtacdPs koedecs ""nieuws UIT KAATSHEUVEL. RECHTZAKEN. GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. UooQdpijti, ICietfUfH SPOHT. DUSSEN. Door'n Rijksambtenaar werd bij den winkelier H. alhier een partij Belgisch sigarettenpapier in beslag genomen en procesverbaal opgemaakt. In een gecombineerde bijeen komst van de vertegenwoordigers der drie werkliedenbonden alhier, de commissie van onderzoek naar 't Collectief Arbeiders-Contract en 't Bestuur van den N.C.B., afdeeling Bussen, is men niet tot overeen stemming gekomen aangaande de totstandkoming van bovengenoemd contract. Woensdagavond zal in hotel Leemans alhier een bespreking ge houden worden tusschen 't bestuur van den N.C.B. afd. Bussen en uitsluitend werkgevers over de mogelijkheid van de tot standkoming van 't Collectief- Arbeids-Contract. In de vacature de Ronde is tot bestuurslid v. d. R.K. Land- arbeidersbond gekozen den heer G. van Biesen. Zaterdagmorgen had op den Rijksweg GorcumBreda, onder deze gemeente een auto-ongeval plaats. Een lichte bestelwagen uit Groningen geraakte bij 't passeeren van een andere wagen van het wegdek in den kant en sloeg door onbekende oorzaak over den kop. üe inzittenden bekwamen lichte ontvellingen, terwijl een zijn bewust zijn verloor. Be wagen werd ernstig beschadigd en op transport naar G'berg gesteld. R.K. V.V. Bussensche Boys I Raptim I 52. Ondanks de drukkende warmte is er door beide ploegen toch goed voetbal gespeeld. Be Boys voorhoede was evenwel in topvorm, vooral de midvoor, die zesmaal doelpuntte, waarvan er een geannuleerd werd. Voor de rust maakt van Bijk kort achtereen 2 doelpunten, doch even voor de thee mist Bonkerslool en met 2—1 gaat de rust in. Na half time pakt rood wit weer eens extra aan en spoedig kogelt de midvoor weer in 3- 1. Even daarna maakt hij 4—1. Boch dit is Raptim te bar, zij komen geweldig opzetten en met 'n keihard schot wordt Bonker- sloot gepasseerd. Aan de overzijde gaat de midvoor er weer eens tusschenuit en kanjert onder in den hoek 5—2. Ban verslapt het spel aanmerkelijk. Rood-wit komt thans nog meer in den aanval, doch gedoelpunt wordt er niet meer. Met een welverdiende 5—2 overwinning voor de Boys komt 't einde. Met spanning zien wij de komende ont moeting tegemoet, of ook dan de Boys hun zegetocht zullen voort zetten. Kaatsheuvel, 19 Juni 1934. R.K. Gymnastiekvereniging K. G. V. Op de Interdiocesane internationale Gymnastiek wedstrijden uitgeschre ven door de R.K. Gymnastiek ver. »St. Joseph» te Breda behaalde onze R.K. Gvmnastiekvereeniging K.G.V. in groot verband met 479 pnt. den eersten prijs, rekoefeningen (buiten bisdom) le prijs met: 8 pnt. en pyra- miden den 2en prijs. Concert Harmonie »Apollo.» Begunstigd door een schitterend weertje gaf de Harmonie »Apollo» Zaterdagavond op de Markt een Volksconcert, dat geopend werd met de nieuwe marsch van den Birecteur de heer P. Bisselink »Hup B E S», waarna een keur van nummers volgde o. m. »La Gaza Ladra» van Rossini, »Au pays-basque» van Fer- nand, «Ernani» van G. Verdi, »Bi- vertissement Espagnol Besormes.» Be belangstelling was niet zoo groot als we voor onze concerten gewoon zijn. Mogelijk heeft Loon- op-Zands festival meer belangstelling getrokken, of bracht een gedeelte der gewone toehoorders in dolce far niente thuis door. Vooislellen aan den Gemeenteraad. Hedenavond ten half zeven ver gadert de raad dezer gemeente. B. en W. stellen den raad voor enkele wijzigingen in de alg. plaatsel. politieverordening dezer gemeente aan te brengen a. betreffende het ruimen van gierputten b. wat betreft herbergen, tapperijen en dergelijke inrichtingen voor wat betreft het sluitingsuur, de buitenshuiswonende bloed- en aanverwanten. Afwijzend te beschikken op de beroepen ingesteld tegen de aan slagen in 't vergunningsrecht 1934/35 van diverse caféhouders ter plaatse. Het vaststellen van een nieuw reglement van orde voor de ver gaderingen van den gemeenteraad, en een gewijzigde legesverordening. Tot wijziging en uitbreiding van het uitbreidingsplan wat betreft de vestiging van een nieuwe parochie kerk en een sportpark aan de Oost. zijde van Kaatsheuvel. Oplichting. F. v. G 24 jaar, transportarbeider te Raamsdonksveer, had ondanks hij geen werk had, 't er toch maar op gewaagd te gaan trouwen. Prettig vooruitzicht. Spoedig was de man dan ook ten einde raad en dacht op bedriegelijke wijze wel wat meer uit »den steun» te kunnen halen dan de regeling voorschreef. En zoo kwam hij er toe door oplichterij steungeld te verkrijgen. Maar 't lekte uit en hij werd door de rechtbank veroordeeld tot één maand gevan genisstraf, van welk vonnis hij in de hoop op genade in hooger beroep kwam. Be adv. gen. eischte evenwel na getuigenverhoor bevestiging van het vonnis. Be verdediger Mr. van Meerwijk, Ben Bosch, pleitte voorwaardelijke veroordeeling. Drie broers verongelukt. In den nacht van Zaterdag op Zondag, kort ya twaalf uur, heeft op den Rijksweg Ben Bosch-Tilburg ter hoogte van Huize Gerra, ge meente Haaren een zeer ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Op die hoogte bevond zich een autobus van de firma Jansen-Eder- veen uit Nijmegen, die wegens een mankement ter plaatse gerepareerd moest worden. Men had er voor gezorgd, dat deze wagen zoowel voor als achter verlicht bleef, terwijl de rechterzijde van den weg werd gehouden. Toch heeft de bestuurder van een luxe auto, die uit de richting Tilburg naderde, deze autobus niet opge merkt en met een vaart van naar schatting tachtig kilometer heeft deze luxe wagen de autobus geramd. Be botsing was verschrikkelijk in zijn gevolgen. Be 45-jarige heer G. Viguurs uit den Bosch, die naast den bestuurder zat werd door de voorruit geslingerd, tegen de auto bus aan. Be ongelukkige bekwam een schedelbreuk en was vrijwel onmiddellijk dood. Ben bestuurder, den heer Jac. Viguurs, een neef van eerstgenoemde, werd de borstkas ingedrukt en voorts bekwam hij verschillende snij wonden. Een broer van den heer Jac Viguurs, de heer Joh. Viguurs, evenals de beide andere slachtoffers woonachtig te Ben Bosch, liep een zware hersen schudding op, brak een been en werd eveneens met snijwonden over dekt. Be luxe auto was totaal in puin. Wat de passagiers der autobus betreft, enkelen van hen bekwamen lichte kwetsuren maar ondergingen overigens geen ernstig letsel. Be wagen daarentegen werd ernstig beschadigd. Rector Morel van Huize Gerra en kapelaan M. v. d. Linden uit Haaren dienden aan de slachtoffers de H. Olie toe. Na voorloopig verbonden te zijn werden alle drie naar het Groot Ziekengasthuis te Ben Bosch vervoerd. Zondagavond laat was de toestand van de heer Jac. Viguurs hoogst zorgwekkend, terwijl die van den heer Joh. naar omstandigheden bevredigend was te noemen. Nog zij vermeld, dat de heer G. Viguurs, die weduwnaar was, zeven, meercndeels jonge kinderen, nalaat Be toestand van den heer Jac. Viguurs was ook hedenmorgen nog vrijwel hetzelfde. Be heer Joh. Viguurs maakt het beter, doch ook bij hem is het levensgevaar nog niet geheel geweken. Verdronken. Uit alle deelen des lands bereiken ons berichten omtrent verdrinkings gevallen. Uit Stolwijk: Zondagmiddag te half vijf is het twee jarig dochtertje van den heer de Vaal uit Schoonhoven, dat met haar ouders op familiebezoek tn Stolwijk was, in een onbewaakt oogenblik te water geraakt. Na tien minuten dreggen is het kind levenloos opgehaald. Uit Grave Zaterdag omstreeks zes uur is in de Maas het 12 jarig zoontje van Van T. bij het baden verdronken. Uit Nijmegen: Zaterdagmiddag is in de Waal tusschen Nijmegen en Erlekom de 17-jarige J. A. bij het baden verdron ken. Uit Amsterdam: Zaterdagavond omstreeks 9 uur viel een 9-jarige jongen van de brug bij hel Mariniersplein in het water. Toen de brandweer van den post Kattenburg aem op het droge bracht, waren de levensgeesten reeds geweken. Uit Ter Apel: Zaterdag is de 18 jarige K. in het Nieuwe Kanaal bij het baden ver dronken. Uit Zwolle: Zondagmiddag is de 9 jarige H. van van Wijk, terwijl hij uit de Willems vaart een stokje wilde halen, te water geraakt en verdronken. Uit Princenhage: Zondagavond is een 26-jarig Buitsch dienstmeisje, dat te Breda in een lunchroom werkzaam is, in de bad inrichting Be Princenplassen ver dronken. Uil Lange Ruige Weide: Zondagmiddag is alhier bij het baden verdronken de 16 jarige A. P. de Wit Uit Bordrecht; Zondagmiddag was de 10 jarige J. Lodewijks met eenige vriendjes aan den oever van de Merwede aan het spelen. Hij waagde zich te ver in de rivier en werd, daar hij niet zwemmen kon, door den stroom meegesleurd en verdronk. Uit Bergen op Zoom: Zondagmiddag omstreeks vijf uur is op de Oosterschelde nabij het Tool- sche Gat, de 21-jarige A. Landa, te Bergen op Zoom, bij het kanovaren verdronken, Be kano is omgeslagen, waardoor de heer L. te water is ge- raakt en in de diepte verdween. Toe- geschotenen trachtten den drenkeling nog te redden, doch tevergeefs. Be heer L. kon niet zwemmen. Het lijk is nog niet gevonden. Uit Oisterwijk: Zondag is te Oisterwijk in een ven bij het baden verdronken de 17-jarige M. Hendriks. Uit Ede: Zondagmiddag was de heerWestra met zijn vrouw en drie kinderen, in gezelschap van een bevriend echtpaar eveneens met drie kinderen, in den Rijn onder Heteren, gaan zwemmen. Toen de vrouw van zijn vriend die een reddingsgordel om had, wat ver wegdreef, wilde W. haar te hulp komen, hoewel hij niet kon zwemmen Hij verdween in de diepte en verdronk Uit Sliedracht: Zondagavond is het 13 jarig zoontje van den metselaar K. bij het baden in de Merwede verdronken. Auto door den trein gegrepen. Zondagmorgen te ongeveer kwart voor elf, is op den onbewaakten spoor wegovergang in den langen Amerika, weg te Apeldoorn, een auto, waarin zich vier personen bevonden, door den trein, die om 10 37 uur uit Apel doorn naar Bieren was vertrokken, gegrepen. Het is bijna onmogelijk, dat de auto de trein niet heeft zien aankomen, daar het uitzicht ter plaatse uitstekend is Be auto werd eenige meters mee gesleurd. Be 24 jarige F. Peters werd op 9lag gedood. Be bestuurder R. de Graaf, werd levensgevaarlijk gewond, terwijl de 19 jarige G. Peters, een broer van F. Peters, en de 16 jarige R. Kars slechts geringe verwondingen aan het gelaai en aan de handen opliepen. Alle 4 personen waren te Apeldoorn woon achtig Zij hadden een auto gehuurd om een tochtje te gaan maken. Br auto werd totaal veisplinterd. Ook aan de locomotief werd eenige schade aangericht. Na een kort oponthoud kon de trein de reis vervolgen. Massavergiftiging door het eten van ijs. In de gemeente Nieuwkoop heeft Zondag een massavergifuging plaats gehad, tengevolge van het gebruik van ondeugdelijk ijs. Alleen in Nieuwkoop hebben zich bij meer dan honderd personen, voor het meerendeel kinde ren, vergiftigingsverschijnselen voor gedaan van ernstigen aard. gedachte van het rijk in gevaar zou komen. Menschelijkheid, vrijheid en ge lijkheid in rechten, zijn geen libe rale, maar Germaanschchristelijke begrippen. Het fundament van den staat moet te allen tijde rechtvaar digheid zijn. Opvoeding ten dienste van den staat is nuttig, maar zij heeft gren zen. Gewezen moet worden op Hitler's woorden, dat in de persoon lijkheid de waarde van den mensch ligt. Voor het dualisme tusschen staat en partij dient een bevredigende oplossing te worden gevonden. Zondagavond laat hebben de redac ties van alle Buitsche dagbladen bevel van hoogerhand gekregen, waarin hun verboden werd, de door vice—kanselier Von Papen gehouden rede te publiceeren. Mussolini naar Berlijn. Naar United Press van gezagheb bende zijde verneemt, heeft Musso lini de uitnoodiging, hem door Hitler gedaan, om in den komenden herfst een tegenbezoek aan Berlijn le brengen, aanvaard. Bit zou de eerste maal zijn, dat Mussolini tn zijn kwaliteit van leider der Italiaansche regeering, zich bui ten Italië begeeft. Von Papen praat zijn mond voorbij. Ter gelegenheid vin een Univer- siteitsfeest te Marburg heeft vice— kanselier von Papen een rede ge houden over de «Oogmerken der Buitsche revolutie.» Hij heeft daarbij ook critiek op den nazigeest geuit èn o.m. het volgende gezegd Het één partij stelsel, dat de plaats heeft ingenomen van het meer—partijenstelsel, heeft slechts recht van bestaan, zoolang de be veiliging der nieuwe ordening het eischl. Want de logica der anti liberale ontwikkeling vergt een vrije volksgemeensch ap, berustend op den vrij willigen steun van alle deelen des voiks. Be Duitschers mogen zichzelven niet sluiten buiten de rij der chris telijke volkeren, daar zij anders geen invloed kunnen uitoefenen in Europa en bijgevolg de grootsche DONDERDAG 21 JUNI 1934. HILVERSUM 301 M. A V. R. O. 8,00 Gramofoonmuzlek. 10,00 Morgenwijding. 10,15 Gewijde muziek. 10,30 Piano-recital. 11,00 Knipcursus. 11,30 Concert door de Alkmaursche „Collegium MusicumV. 12,00 Kovacs l.ajos en zijn orkest. 2,15 Gramofoonmuzlek. 2,30 Zangvoordracht. 3.00 Vervolg knipcursus. I,00 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 4,30 Gramofoonmuzlek. 5,00 Halfuur voor grootere kinderen. 5,30 Orgelconcert. 6,30 Sportpraatje. 7,00 Gramofoonmuzlek. 7,30 Pianorecital, j 8,(Hl Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8,05 Concert door het Omrocp-orkest. 0,15 Gramofoonmuzlek. 9,30. Verkorte ptudio-opvoering van de opera- comique „Le Caid". 10,30 Gramofoonmuziek. II,00 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 11.10 Kovacs l.ajos en zijn orkest. HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8,00 Morgenconcert. N. C. R. V. 10,00 Leger des Heils-kwartiertje. 10,15 Morgendienst-. 10,45 Gramofoonmuziek. K. R. O. 11,00 Graomfoonmuziek. 11,30 Godsdienstig halfuurtje. 12,15 Hel KRO-Orkcst. I,00 Voordracht: De Bliksemafleider. I,15 Het KRO-Orkrst. N C. R. V. 2,00 Cursus fraaie handwerken. 3,00 Gramofoonmuziek. 4,00 Bijbellezing. 5,00 Cursus handenarbeid. 5,0 Bespeling van het Studio-orgel. 0,30 Gramofoonmuziek. 7,30 Weekoverzicht. 8,00 Gramofoonmuzlek. 9,00 Mr. H. H. Steneker: Maatschappelijke or ganisatie. 9.30 Het Amsterdamscli Salon-orkest. II,00 Gramofoonmuzlek. VRIJDAG 22 JUNI 1934. HILVERSUM 301 M. V. A. R. A. 8.00 Gramofoonmuziek. V I». R. O. 10,00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10,15 Orgelspel. II,00 Lezing: Democratie en Dictatuur. 11.20 Gramofoonmuziek. A V R. O. 12,00 Gramofoonmuziek. 12,30 Kovacs l.ajos en zijn orkest. 2.30 Knipcursus Kinderklceding. 3,00 Gramofoonmuziek. A. R. A. 4,00 Orgelspel. 4,30 Hetty Beck vertelt. 5,00 Het VARA-orkest. 0,01) Muzikaal Allerlei. 6.30 Lezing: Strijders van voorheen. 0.50 Het VARA-orkest. 7.27 De VARA roept I 7.30 Lezing: Democratie en Dictatuur. 7.50 De VARA hoog! Zomerfeestlied. 7.52 Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 8.00 Lezing. A. V. R. O. 8,30 Uitzending onder voorbehoud van goedkeu ring door den Minister* van Binnenlandsche Zaken. Symphonte-concert door het Residentie-or kest uit het Kurhaus te Sclievenlngen. V. P. R. O. 9,15 Cursus. 10,15 Persberichten van het Vrijz. Godsdienstig Persbureau en Vaz Dias. 10,25 Voordracht. V. A. R. A. 11,00 Gramofoonmuzlek. HUIZEN 1875 M. N C. R. V. 8,00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert. Morgendienst. Gramofoonmuzlek. Liederen-recital. Gramofoonmuziek. Bespeling van het Studio-orgel. Het Ensemble van der Horst. Lezen van Chr. Lectuur. Het Ensemble van der Horst. Gramofoonmuziek. Concert. bedaart spoedig met ■*er stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist 8,-Ot) Muziekcorps van het Itcg. Genietroepen „De Genicinuziek" te Utrecht. 10,45 Grumofooiunuziek. ZATERDAG 23 JUNI 1934. HILVERSUM 3U1 M. V. A. R. A. 8,00 ca mof ooimui ziek S. P. R. U. 10,00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10,15 Uitzending voor de arbeiders in de Conti- nu-bed rijven. 12,00 Klein VARA-Ensemble. 12,30 Gramofoonmuziek. 12,45 Klein VARA-Ensemble. 1,15 Gramofoonniuzick. 1,30 Klein VARA-Ensemble. 2,l.i Janny van Oogen vertel; Gramofoonmuziek. 3,00 Lezing: Strijders van voorheen. 3,30 Piano-recital. 4,00 Causerie Dr. Last-Post over: „Vreemde dingen en menschcn". I,20 Grumofoonmuzick. 5,00 De Nolenkrakers. 5,30 Letterkundig overzicht. 5,50 Gramofoonmuziek. 6.00 l)c| Notenkrakers. 7,00 Grontngsch uurtje. 8,03 GGramofoonmuzlek. 8,15 Vnz Dias. 8,20 De Flierefluiters. 9,00 Een fabrieksarbeider spreekt. 9.20 Het VARA-orkest. 9,57 De VARA roept! Zomerfeestlicd. 10,10 Ensemble van blaasinstrumenten. 10,20 Vnz Dias en Varia. 10,30 VARA-tooimelWe gaan naar Blrkhoven. II.00 Strijk-Ensemblc met orgel. 11.20 Vroolijke gramofoonplnatjcs. HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8,00 Morgenconccrl. 9,15 Reportage van de T.T.-races te Assen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10,30 De T.T.-races. 10,50 Gramofoommiziek. ll.ort Opening van den Nederlandschen Katho liekendag. 11,30 Gramofoonmuziek. 11,50 De T.T.-races. Finish van de morgenraces. 12,40 Gramofoonmuziek. 1,15 berichten van den Ned. Postdulvenbond V(xir Zaterdagvliegers. 1,45 T.T.-races. Start van de middngrace. 2,30 Kinderuurtje. 3,30 De T.T.-races^ 4,15 De KRO-Boys. 4.45 De T.T.-Races. Finish van de middagrnces. 5,30 De KRO-Boys. 6,20 Journalistiek weekoverzicht. 0.45 De KRO-Boys. 7.15 Inleiding: Radio in dienst van de Missie. 7,35 Gramofoonmuziek. 8,15 Vaz Dias. 8,20 Hel KRO-orkest. 9,00 Zang-recital 9,15 Gramofoonmuziek. 9.30 Tweegesprek over den a.s. Radio-Missiedag 9,45 Vervolg zangrecital. 10.00 liet KRO-orkest. 10,55 Gramofoonmuziek. 10,30 11.00 11,15 12,15 12,30 1,30 2,30 3,00 4,00 :5,00 6.30 7.00 7,15 7,30 A. J. Herwig over planten. Persberichten Ned. Chr. Persbureau. Gramofoonmuziek. Literair halfuurtje. CONCOURUS HIPPIQUE TILBURG 1934. Als een lichtbom aan den donkeren hemel mag zeker wel het initiatief ge noemd worden van hen, die de Tentoon stelling 1934 voor Tilburg in het leven hebben geroepen. Nu mag men zich afvragen: Maar wat heeft dat met een Concours Hippique te maken?. En dan kunnen wij u mededee- len, dat hij liet vele nuttige, leerzame en economische, wat deze expositie ons zal bieden, noch het amusante, noch ver kwikkende, maar ook de sport niet ver geten is. Het Concours Hippique 1934 zal dan een der eerste machtige sportuitingen zijn van het groote Tentoonstellingswerk. Nog slechts enkele dagen en hare poorten zullen geopend zijn, die (luizende be zoekers zuilen moeten doorlaten, of reeds vraagt het edele paard den strijddag voor zich op. Het Sportcomité heeft zeer goed gezien, dat eiken jare een hippische sport dag in Tilburg wordt gehouden, waaraan de Nederlandsche ruiters nagenoeg zon der uitzondering deelnemen. Tilburg heeft in den lande een naam gemaakt met haar concours hippique. 't Is be kend als een prima concours, waar de welwillendheid en medewerking, die den deelnemers wordt aangeboden, de strijd vaardigheid zooveel verhoogt. l)e Til- burgsche Paardensport Vereeniging, die deze wedstrijden steeds verzorgde, heeft ook thans wederom de leiding en deze zal, gezien het feit, dat dit sportevene ment aan de tentoonstelling is gekoppeld, voor een program zorgen, dat in geen ge val onder de vorige behoeft door te gaan. Vorige jaren was Tilburg steeds de plaats, die de opening van het concours seizoen aankondigde, maar om 't vreem- delingenbezoek aan de tentoonstelling nog meer te bevorderen, is dien openings dag vrij gegeven en zal het groote Con cours Hippique thans plaats vinden op het sportterrein van de Tentoonstelling 1934 en wel op Zondag 1 Juli. Dan is de tentoonstelling drie dagen oud eu als U weet dat een bezoek aan het Concours Hippique u ook toegang geeft tot de di verse tentoonstellingsgebouwen, dan is het naar wij meenen niet overbodig U te adviseeren: Voor Concours Hippique en Tentoonstellingsbezoek reserveer Zondag 1 Juli. DE EDELE SPORT. De Italiaansche reus Camera is in een boksmatch om het wereldkampioenschap verslagen door Max Raer. De Italiaan verzocht in de 12e ronde van den strijd, waarin hij voortdurend in gevaar'verkeerde, den scheidsrechter het gevecht te staken. Aan dit verzoek werd door den arbiter voldaan, waardoor Max Roer wereldkampioen werd door een „technische k. o." Na afloop bleek, dat Camera, die hevig bloedde, een gebroken neusbeen had op- geloopen, terwijl hij zijn enkel gebroken heeft en voorts eenige ribben. Dit alles dank zij de techniek van de bokssport!

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 3