Koopt „LGT1S1CQ" i s. Maandag Trekking. Brief uit Waspik.* NIEUWS UIT HEUSDEN. AGENDA. ~~ÜGERLIjKE STAND. "liÜGD NIEUWS, muzi^^^^^^^jSHmge corps aanhoord. »Het Rozenknopje« uit Capelle en de Tilburgsche Capelle «St. Jan« sloten dezen mooien avond, althans het muzikale gedeelte want de prettige stemming bleef op het kermis-terrein nog gehandhaafd. Zondagmiddag te 1 uur werden de deelnemers van dien dag ont vangen, bij welke gelegenheid ook den eere-voorzitter jhr. mr. F. X. J. A. Verheijen het woord voerde. Na de opening door »Sophia« traden nu op het mannenkoor »Echo der Duinen« uit Loonopzand, de harmonie »St. Jan« uit Kaats heuvel, »Zang en Vriendschapee uit Drunen, de fanfare »Vlijt en Vol harding» uit Alphen, de harmonie »Apollo« uit Kaatsheuvel, »Moed en Volhardingee uit Udendout, de fanfare »St. Antoniusee uit Tilburg, het Mannenkoor »Echo van het Zuidence uit Tilburg, »Vlijt en Een- drachtee uit Reijen, het Capella«- koor uit Tilburg, het Mannenkoor «Volharding in Toonkunstee uit Dongen, de harmonie »de Volhar dingee uit Drunen, «Concordiaee uit Loon, «Rel Cantoee en «Euphoniaee uit Kaatsheuvel. "s Middags had de belangstelling grooter kunnen zijn, doch's avonds was het zeer druk. Met veel voldoening mag «Sophia's Vereenigingee op de door haar ge organiseerde feestelijkheden terug zien. De opzet was goed en de uit werking getuigde van een lange en intense voorbereiding. Groole brand le Vlijmen. Gisteravond zijn te Vlijmen vijf groote boerderijen tot den grond toe afgebrand. De brand brak omstreeks halfnegen uit in de boerderij van J. Room, gelegen aan den Provinci alen weg. De familie zat in een der kamers te praten en merkte niet, dat het woonhuis reeds in brand stond. Een voorbijgaand wielrijder, die het dak in vlammen zag wist dat er in de woning nog een zeer jongkind aanwezig was. Hij zette zijn fiets tegen het huis en kon het wichtje, dat in een wieg lag te slapen, nog uit de woning halen. Intusschen hadden de overige bewoners ook brand be merkt. Zij renden in panischen schrik naar buiten. Toen de man met het kind buiten kwam, was zijn fiets reeds door het vuur bereikt Intusschen deelden de vlammen zich mede aan de rieten daken van de boerderijen van Van der Griendt, C. Nooten, H van Herpen en Van Cox; laatstgenoemde boerderij is aan de overzijde van den weg gelegen Door den stevigen Zuid Westenwind nam de brand nog steeds in hevigheid toe, zoodat de bewoners niets konden redden en blij waren, het veege lijf in veiligheid te hebben kunnen stellen. In de huizen woonden allen gezinnen met veel kinderen, waarvan het aantal varieert tusschen vier en zeven. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De Vlijmensche brandweer was direct ter plaatse en ving de blusschingswerkzaamheden aan onder leiding van den burgemeester van V ij men, den heer Van der Ven. De met pannen bedekte perceelen van Van Stokken en Van der Ven wist men te behouden, Naar wij vernemen waren alle huizen verzekerd. De Bossche brand weer werd ter assistentie geroepen en was omstreeks halftien ter plaatse. Men vermoedt, dat de brand ont- staan is in den steenen schoorsteen bij B B. kon zichzelf nauwelijks meer in veiligheid brengen. De Vlijmensche brandweer stond machteloos wegens gebrek aan water. De motorspuit van Den Bosch kon verbonden worden met een groot waterreservoir, dat zich onder de ge- heele oppervlakte van de groote fa briek van Wagenberg Festen bevindt en zoodoende water geven. Er konden enkele stuks vee gered worden Eenige telefoonlijnen werden vernield,zoodat verschillende verbindingen gestoord werden. Er was in het dorp Vlijmen een groote menschenmenigfe ten ge. volge van den brand op de been zelfs uit Den Bosch was de belang stelling van nieuwsgierigen groot. RAAMSDONKSVEER. De be waarschoolonderwijzeres de Eerw. Zuster Dymphenita is overgeplaatst naar Breda De op Zondag 17 Juni j.l. ge. houden R.K Jeugd- en Sportdag te Raamsdonksveer, is dank zij het mooie weer boven verwachting geslaagd. Er viel een laaiende geestdrift te constateeren welke voldoende illu streert dat de Roomsche sportbeweging te Raamsdonksveer allengs meer de sympathie van het publiek weet te trekken. De organisatie van alle onderdeelen was keurig in orde,- zoodat alles on. berispelijk van stapel liep. Vanwege de inwoners was op dc grootst moge lijke wijze steun verleend, het moet gezegd worden dat de medewerking „algemeen* was. Des morgens vond tijdens de H. Vroegmis'n algemeene H. Communie plaats uit dankzegging voor den zicht- baren steun van Boven aan de beweging geschonken. In den namiddag om half drie had een-^e t Lof werd op het Heereplein de op tocht opgesteld. Onder de begeeste rende tonen van de Kon. Erk Har. monie „de Eendracht", doortrok de stoel de voornaamste straten van Raamsdonksveer, met zich voerende een groote schare van belangstellenden. De samenstelling van de stoet was alsvolgt: 1 De Jonge Werkman, 2 het R. K. Sportdagcomiié, 3 R K. V V. Oiympia, 4 R.R V.V. Veersche Boys, 5 Kon. Erk. Harmonie „de Eendracht* 6 De Besturen der diverse vereeni. gingen, 7 R.K .T.V.V. Tilburg, 8 R K. V.V. Dongen, 9 de gecostumeerde Doeltrappers. Vooral deze laatsten trokken veel belangstelling. Toen het eindpunt, het voetbal terrein was bereikt, werd de stoet ontbonden. Een groote drukte heerschte hier aan de verschillende loketten. Door het Sportdagcomité waren echter maatregelen getroffen voor den orde. lijken gang van zaken, ruimschoots was voorzien in de gelegenheid tot berging van auto's en rijwielen. Een ververschingstent was op het terrein aanwezig, wat wel noodig was, daar de inwendige mensch bij deze hitte wel eens versterkt mocht worden. Toen wij het sportveld betraden, stond reeds een menschenzee rondom het afge. paalde terrein, alle plaatsen waren bezet, en nog steeds stroomden belang stellenden toe Vanaf de eerste rang had men een schitterend overzicht over het terrein en op de bonte schakeering van kleurige japonnetles langs de strak gespannen lijnen van het strijdperk Om half vier namen de wedstrijden in aanvang. Het aantal toeschouwers kon wel op 1500 a 2000 geschat worden. Door de Radiocentrale „Raams donk" was op het terrein geheel gratis een microfoon geplaatst met luidsprekers, wat een mooie reclame was van deze zoo uitstekend rendee rende radio.distributiecentrale. De Adviseur WelEerw. Heerkape laan van der Vaart sprak het weikoms- woord en riep het welkom toe aan Wethouder Mr. Heere, de leden van den Gemeenteraad, de Besturen van de verschillende vereenigingen in de gemeente, het Hoofdbestuur met den adviseur van het District de Lang straat, dat geheel vertegenwoordigd was, de besturen van R.K.T.V.V. en R K. V.V. Dongen. Spreker deelde mede, dat bericht van verhindering was ingekomen van den Edelachtb. Heer A. Moons, burgemeester dezer gemeente, die tot zijn spijt wegens uitstedigheid verhinderd was de fees telijkheden bij te wonen. Hierna wordt met de eerste wedstrijd aangevangen. Gecostumeerde Voetbal wedstrijd Doeltrappers Veersche Boys I Door den geestel. adviseur wordt de bal afgetrapt. Van het verloop dezer wedstrijd werd door den Secretaris van het R. K. Sportdagcomiié een schitterende en vermakelijke reportage gegeven. De wedstrijd werd geleid door scheidsrechter Securius, met Oude Sien heeft men geducht moeten lachen. Na een half uur spelen ein digde de wedstrijd met een 3—1 overwinning voor de Doeltrappers. Na deze wedstrijd kreeg het woord de heer Snels uit Dongen, die van het comité een uitnoodiging had ge kregen om een woordje te spreken over de R.K. Sporbeweging. Spreker sloot zijn rede met een aansporing tot het publiek, dat zij de beide plaatse, lijke vereenigingen, wanneer straks het seizoen weer aanbreekt moeten blijven steunen. Hierna nam de wed strijd R K.T.V.V. R.K.V.V.Dongen in aanvang, die werd geleid door scheidsrechter Ariëns uit Dongen. Bij monde van den heer Fr. Steijlen werden de beide vereenigingen bloe. men aangeboden. Deze schitterende wedstrijd eindigde met een gelijk spel van 2-2 Na de wedstrijd werd door den voorzitter de heer de Graaf een kort dankwoord gericht tot het publiek, dat in zoo'n groote getale was opgekomen waar mee de feestelijkheden geëindigd waren. RAAMSDONKSVEER. De heer P. Smolders, ambtenaar ter secretarie al hier, is met ingang van 1 Juli a.s. be noemd tot adjunct-commies te Cu% lemborg. De prijzen van de Maandagavond gehouden verloting verbonden aan de Zondag zoo schitterend geslaagde R.K. Jeugd- en Sportdag, zijn gevallen op de volgende nummers: No. 1313 hoofdprijs gratis aanslui ting bij de Radiocentrale „Raams- donk". Nos. 1777, 74, 1748, 978, 494, 18, 403, 2104, 3313, 3503, 85, 3308, 443, 526, 707, 225, 521, 754, 585, 741, 3163, 534, 872, 787, 498, 2184, 1745, 919, 1326, 2234, 2219, 721, 564, 2111, 726, 511, 928, 807, 836, 711, 2182, 461, 207, 492, 1566, 1279, 684, 899, 419, 3138, 1269, 1071, 3145, 2306, 3325, 1649, 167, 2134, 544, 718, 347, 767, 16, 3318, 1546, 1798, 1497, 489, 524, 330, 538, 623, 1724, 765, 515, 3169, 209, 686, 790, 223, 682, 619, 3336, 2326, 339, 224, 1783, 1385, 3158, 870, 1368, 643, 1474, 1223, 2353, 569, 3132, 2169, 1310, 1598, 1717, 1096, 1185, 502, 2101, 810, 493, 464, 1620, 2254, 691, 679, 221, 385, 3165, 1221, 772 en 3362. Uiterlijk 14 dagen na de trekking moeten de prijzen afgehaald worden bij C. Steijlen in de Hoofdstraat. Prij- nnen dien termijn niet afgehaald vervallen aan 't R.K. Sportdagcomité. GEERTRUIDENBERG. Openb. ver gadering van den raad dezer gemeente cp Vrijdag 22 Juni 934 des namiddags 2 uur in het gemeentehuis. Te behandelen zaken: 1. Mededeeling procesverbaal van kasopname over het 2e kwartaal 1934. 2. Aanbieding verslag volkshuis vesting 1933. 3. Vaststelling van een besluit tot het aanvaarden van de door den Staat cler Nederlanden opnieuw vastgestelde voorwaarden, waarop aan de gemeen te als aandeelhoudster in de N.V. Wa terleiding-Maatschappij rentedragende voorschotten worden toegekend. 4. Wijzigingen gemeentebegrooting dienst 1933 en dienst 1934 en de daar bij behoorende bedrijfsbegrootingen. 5. Ingekomen stukken. 6. Reclames. Op Woensdag 4 Juli a.s. zal de Nederlandsche Tentoonstellingstrein in deze gemeente komen. Hij zal voor het publiek geopend zijn van 's mor gens 1012 uur, 's middags van 13-18 uur en 's avonds van 1922 uur. In verband met deze komst zal op 2 Juli a.s. in deze gemeente met een propaganda-auto met aanhangwagen, voor dezen trein gebouwd als locomo tief met tender, voorzien van gramo- foonversterkers rondrijden, terwijl tevens in de openlucht een bedrijfs film zal worden vertoond, betrekking hebbende op dezen tentoonstellingsr- trein. De heer P. J. Vermeer, werkzaam ter gemeentesecretarie dezer gemeente slaagde te 's-Gravenhage j.l. Zaterdag voor het diploma gemeente-adminis tratie. De geslaagde genoot zijn oplei ding bij den bondscursus van de ver- eeniging van gemeente-ambtenaren t^ Breda. Predikbeurten op Zondag 24 Juni 1934: Ned. Herv. Kerk des v.m. 10 uur Ds. Zuurdeeg. Evangelisatie Immanu- el des n.m. half 6 Ds. Pop uit Zeven-, bergen. ST. JOACHIMSMOER. Zondag 17 'Juli had voor de Kruisbooggezelschap- pen Willem Teil te Berkdijk en On derlinge Vriendschap alhier de tweede bekerwedstrijd plaats, ditmaal op de banen van Willem Teil. Door dezen wedstrijd werd de stand, welke eerst was 229 punten voor Willem Teil en 250 voor Onderlinge Vriendschap, res pectievelijk 511 en 520. De onderlinge wedstrijd tusschen de leden van deze gezelschappen op het geluksblazoen had tot uitslag: le prijs C. v. Wanrooij uil Berkdijk, 2e pr. H. Dingcmans uit St. Joachimsmoer, 3e prijs P. v. d. Ho ven uit St. Joachimsmoer, 4e prijs G. van Gorcum uit St. Joachimsmoer, 5e prijs A. Kouwenberg uit St. Joachims moer. Heusden, 19 Juni '34. Beer A. M. Christ te 's-Grevelduin-Capelle is benoemd tot Directeur der Chr. Gem. Zangvereen. »Crescendo« alhier. Te Made slaagde voor het examen Lingerie Ma. Verhoeven en Ma. Buijs Ze genoten hare opleiding op de handweikschool van de Eerw. Zuster Ermelinde. J De R.K. Werkliedenvereniging St. Jozef gaat 24 Juni per boot naar 's Bosch ter bij woning van den R.K. dag. De R.K. fanfare der II. Familie zal haar vergezellen. - Zaterdag werd hier gespeeld in de S.O.S.-competitie door Longa I—- SDÜ 1, uitslag 5—1 en door Longa II Zwaluwen, uitslag 3-0. Zondagmiddag had in het Patronaat voor de ouders der leer lingen der beide R.K. scholen een herhaling plaats van de kinderhulde, die Maandag den Hoogeerw. Heer Deken Wouters door de schooljeugd werd gebracht. De meisjes en jongens kweten zich wederom uitstekend van hun taak en bezorgden den velen bezoekers een paar aangename uren. De sportdemonstratie door de turnvereeniging S.S.S. uit Waalwijk op j.l. Zondagmiddag wist veler be langstelling gaande te maken. En natuurlijk ook de daarna gespeelde voetbalwedstrijd tusschen Concordia (Goch) en Juliana alhier, die door, de le club gewonnen werd met 6—(X Zaterdagavond gaf de Heus- densche fanfare op de Viscbmarkt wederom een Zomerconcert, dat mede dank zij den prachtigen zomer avond vele belangstellenden trok, die een paar uren konden profiteeren van de inderdaad goede muziek der vereeniging. I Op het gisteren bier gehouden concours voor scherpschuttersver- eenigingen vanwege de Bond van Scherpschuttersvereenigingen«De Langstraat» behaalde onze vereeni ging St. Blasius den 2en korpsprijs,; benevens één personeelen. Zaterdagmiddag wordt de nieuwbenoemde Burgemeester in een raadsvergadering om half vier geïn stalleerd. In een Maandagavond ge houden vergadering is besloten, alle vereenigingen uit te noodigen met ontplooid vaandel in optocht mee te gaan, teneinde Z.E.Achtb. aan den ingang der stad in te halen. Heus. dens Belang zal het feestprogramma nader uitwerken. WAALWIJK. W.G.V. Donderdag 5ll4G'/2 u. adspiranten afd. D.van 63/4—8 u. afd. C.van 8'/a10 u. afd. leden. W.G.V. Vrijdagavond 7.158.30 uur en 8.45—10 uur. Vrijdag 8 uur, R.D.B.—Theater, De onzichtbare man. W.C.B. Vrijdag van 79 uur inkorven Pont St. Maxence. Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak». KAATSHEUVEL. Van 1 t.in. 15 Juni 1934. Geboren: Andreas Th. zv. Adria- nus van Wanrooij en A. de Benis. Marinus M. zv. Adrianus Zwaans en E. van Mierlo. Leonardus A. A. zv. Adrianus J. van Beek en A. C. Brekel- mans. Johanna A. M. dv. Johannes A. van Lier en L. A. Wageinakers. Joannes C. A. M. zv. Johannes P. M. Dankers en M. B. A. Michielsen. Overleden: Petrus Dekkers 50 jaar. Adriana van de Louw weduwe van L. Broeders 50 jaar. Carolina J. M. A. van Gastel 8 maanden. Gehuwd: Joannes W. van Noye 30 jaar en Johanna E. v. d. Schoor 30 jaar. M. J. Kouwenberg 28 jaar en P. J. M. de Jong 23 jaar. A. J. H. Haens 30 jaar en C. H. v. d. Velden 24 jaar. Joannes W. M. Mieris 21 jaar en Johanna M. Poniper 29 jaar. Waspik, 16 Juni 1934. Geachte Lezer. Zooals bekend wist onze harmonie j.l. Zondag op het concours te Loonopzand een tweeden prijs te behalen in de tweede afdeeling dei- Federatie. Hoewel over het punten- aantal goed tevreden, waren er toch tientallen muziekkenners op het feestterrein aanwezig die maar niet konden begrijpen hoe de concurrente in diezelfde afdeeling een zevental punten meer op haar boekje kreeg. Welke argumenten de jury hiervoor gehad mag hebben zullen we t.z.l. nog wel eens te lezen krijgen, maar o.i. zal vooral het betere clarinet- werk van Oisterwijk hiertoe veel hebben bijgedragen. Ons «hout» was nog niet wat men noemt «af» en vooral ook de onderlinge stemming liet nogal eens te wenschen over. (Aan dit laatste hapert het hier trouwens nogal eens vaak). Daar tegenover staat echter weer dat ons »groot koper» o.i. stukken beter was dan het vaak ongenietbaar baswerk der «Abélianen», terwijl ook de trombonesolist met zijn mooie zangerige voordracht zich o.i. beter van zijn taak kweel als zijn Oister- wijksche collega. Overigens «blun derde» ook Oisterwijk meestal op dezelfde punten als Waspik, al moet het dan ook weer gezegd zijn dat Oisterwijk een veel vlotter (we zouden haast zeggen een Waspiksch) tempo aanhield. Weer eens een keer te meer is hier bewezen dat de opvatting van een instructeur ook niet onfeilbaar is. Op de eerste repetities immers hield ook de directeur een vrij vlot tempo aan, maar later liet hij zich door den instructeur de heer H. v. A. over reden om 't geheel iets langzamer te laten maken. Of deze verandering nu ook een verbetering geweest is betwijfelen we, in ieder geval was de uitvoering a la Oisterwijk voor den luisteraar aangenamer, 't Een met al, Oisterwijk kreeg den eersten en tevens den eereprijs voor het hoogste aantal punten en Waspik kreeg een tweeden prijs. Het is trouwens toch wel een felicitatie waard, want men is bij de Federatie nu niet zoo erg «scheutig», getuige o.m. Waalwijk. Bovendien, Waspik heeft geen ongelukken gehad en zijn nummer zoo goed mogelijk uitge voerd, zoodat we gerust kunnen zeggenze hebben het gemaakt naar dat ze kunnen. Een hoogere belooning hadden we niet verdiend en een plaats in een hoogere afdeeling zou momenteel wel eens bezwaarlijk kunnen zijn. Een woord van geluk- wensch nogmaals aan bestuur, directeur en werkende leden is hier zeker wel op zijn plaats. Onze R.K. Voetbalvereeniging te Waspik—Boven heeft j 1. Zondag met eenige plechtigheid haar nieuwe speelveld in gebruik genomen. De belangstelling voor deze vooruit strevende club had grooter kunnen zijn, wat vermoedelijk is toe te schrijven èn aan het warme weer èn aan het muziekconcours te Loon opzand. Intusschen hebben we kun nen constateeren dat W.S.C. er in alle opzichten op vooruit is gegaan. Deze club heeft zich tot heden steeds moeten behelpen met een te klein terrein en met een clublokaal dal nog niet aan geringe eischen voldeed. Zoo hebben wij ons al dikwijls afgevraagd waarom de kastelein, die toch uit den aard dei- zaak groote belangen bij zoo'n club had, niet eens zorgde voor bijv. behoorlijke, afgesloten wasch— en kleedgelegenheid. Vooral voor clubs van elders was de toestand verre van ideaal en thans schijnt de bom eindelijk te zijn gebarsten en heeft W.S.C. haar nieuw «home» betrok ken en het daarbij liggend terrein bespeeld. Alles ziet er thans keurig uit en ook vooral het terrein geeft een heel wat betere indruk als de schotse en scheeve reclameplaten die het vorige terrein van den publieken weg moesten scheiden. Wij kunnen het dan ook voor W.S C. niet anders noemen dan een noodzakelijke, maar tevens flinke verbetering, en wij gelooven wel dat zij in den heer C. N., bij wien zij thans gevestigd is, iemand zal gevonden hebben die voor de belangen en de behoeften van W.S.C. steeds tijdig en nauw gezet zal weten te zorgen. Zoowel W.S.C. als den heer N. wenschen wij met dit nieuwe tehuis goed succes. ADEPT. Te laat ontvangen voor het no. van 1.1. Zaterdag. (Red.) EEN TREFFEN TE OSS. Maandagnacht heeft een ernstig treffen plaats gehad tusschen eenige maréchaussees en een groot aantal le den van de beruchte bende te Oss. Een berucht recividist, zekere v. O., ciie 34 jaar gevangenisstraf had onder gaan, was uit de gevangenis ontslagen. Het is ter plaatse in de onderwereld de gewoonte om zulk een thuiskomst uit de gevangenis met kornuiten op feeestelijke wijze le herdenken. Het geld, dat de vrijgekoinene tijdens zijn verblijf in de gevangenis heeft ver diend, wordt verbrast. Het geval heeft zich als volgt toege dragen. In en om het huis, waar de feestvierders bijeen waren, was het zeer rumoerig. Vijf maréchaussees ble ven den geheelen avond in de omge ving surveilleeren. Omstreeks 1 uur ontstond een helsch lawaai. De feest vierders hadden het met elkaar te kwaad gekregen en gingen elkaar met messen te.lijf. De 28-jarige van B. kreeg een messteek even onder het hart en werd in levensgevaarlijken toe stand naar het St. Anna-ziekenhuis vervoerd. In verband met dit misdrijf heeft de koninklijke maré'chaussée den ver- moedelijken dader, den 36-jarigen v. O., die juist uit de gevangenis was ontslagen, in arrest gesteld. Naar wij vernemen heeft de maré- chaussée voldoende bewijsmateriaal kunnen verzamelen tegen den gearres teerden v. O., die er van verdacht wordt in den vorigen nacht in een wo ning aan den Achterschayck te Oss den 26-jarigen Van Buul met een mes in de borst te hebben gestoken. De ar restant zal ter beschikking gesteld worden van de justitie. De aangehoudene is een broer van een der verdachten van den roofmoord le Oyen, die ongeveer vier weken ge leden werd gepleegd. Fietsrijder dour auto aangereden en gedood. Toen de 60 jarige L. uit Dongen Maandagavond per rijwiel, komende uit Dorst, den Rijenscheweg wilde oversteken, is hij door een luxe auto, komende uit Rijen, zoodanig aangereden, dat hij een zware schedelbreuk bekwam. Per zieken auto werd het slachtoffer naar het gasthuis te Oosterhout overgebracht, waar hij aan de bekomen verwon dingen is overleden. De auto werd vernield. De twee inzittenden bekwamen slechts enkele snijwonden. ADVERTENTIëN. De laatste 4 dagen van den voor-verkoop. Wie voor f2.50 een gelukkige kermis Hoogachtend, J. REUS. rijk geill., 32 pag., verschijnl wekel. In alle fi lialen gratis verkrijgb. bij: 1 ons Muscaallikeurtjes, 1 ons Sicili- aantjes. 1 onsAmandel-melka's, 1 ons Persico Likeurtjes of 1 ons Wafelgebakjes a-15 ct. per ons.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 6