i r SK k De Echo van het Zuilen. BILLIlKtekoop klein burgerwoonhuis Hadlosruyra otuic [oil; i tZi IJ' EEN DUBBEL ni Hl TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. NIEUWS UIT HEÜSDÜÜ INGEZONDEN STUKKEN. RECHTZAKEN. SPORT. w. s. c. 9-58 89 >8-1 >5-1 -42 clkp 1*9 epa ïUV( n s elege J N DRA SOI •EK r I E HTE T. AAL OMJ ajK. AG 28 Jï AL HE I KVl TEID IN. ;rsö 5ERI No. 52. Woensdag 27 Juni '34. 57e Jrg. Waalwijk, 27 Juni 1934. JAARMARKT TE WAALWIJK OP DONDERDAG 28 JUNI 1934. Examen. Voor 't examen Rijksklerk slaagde o.m. de klerk ter Inspectie der Belastingen alhier, de heer A. Bouwman. Voor 't examen Lager Onder wijs is geslaagd aan de kweekschool Mariënburg te 's Bosch mej. W. Kooien alhier. Geslaagd. Aan de R.K. School voor Maat schappelijk werk te Sittard, slaagde mej. M. Rubbens, alhier voor het assistentdiploma leeszaalopleiding. Benoemd. Tot telegrafiste aan het kantoor der P.T.T. alhier is met ingang van 1 Sept. a.s. benoemd mej. Barends, thans te Steenbergen. Belangstelling voor ons Raadhuis. Ons mooie Raadhuis schijnt wel in- 't teeken der belangstelling te staan. Thans weer werd een verzoek ingediend voor bezichtiging door de Kon. Vereeniging van Ingenieurs, waarvan de afdeeling Bouwkundige ingenieurs dit mooie bouwwerk wenscht te bezoeken op Donderdag 12 Juli a.s. Na een gezamenlijk bezoek aan de electriciteitsfabrieken te Geer- truidenberg gaat de afdeeling civiel- ingenieurs naar Philips, de afd.- bouwkundigen naar Waalwijk. Brand te v.m. Baardwijk. In den nacht van Zondag op Maandag is te ongeveer 12 uur brand uitgebroken in een dubbel woonhuis aan het Laageinde te v.m. Baardwijk, bewoond door den groentenhandelaar P. Zoelen eii door de familie Geen. De brand werd toevalligerwijze door een pas- seerenden voetganger ontdekt. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch men zag wel in dat er van het brandende huis weinig meer te redden was. Met stralen op de waterleiding wist de brandweer echter de boerderij met schuur van J. Timmermans te behouden, of schoon deze op slechts weinige meters afstand van het brandende huis gelegen is. Binnen het half uur was men den brand in zooverre meesier dat voor uitbreiding niet meer gevreesd be hoefde te worden. Het huis was echter tot den grond toe afgebrand. Het pand, dat eigendom was van A. Pullens, is verzekerd. Ook Z. had zijn inboedel tegen brandschade verzekerd, doch G. nog niet. Wel is men erin geslaagd uit de woning van G. nog eenig huisraad te redden. Ondanks het late uur bracht de brand nog al wat volk op de been. Garage Vlamings. In het mooie hoekpand Stations straat—Burg. v. d. Klokkenlaan heeft de heer G. Vlamings, zooals hij reeds per advertentie in ons blad aankondigde, een nieuwe rijwielzaak en autogarage geopend. Het pand is, dank zij de goede zorgen van den heer P. v. d. Pas, in een keurigenjwinkel veranderd, waar de fietsen en onderdeelen van de bekendste merken zijn geexposeerd. De garage heeft een ingang aan de Stationsstraat en aan de Burg. v. d. Klokkenlaan. Buiten een tweetal boxen is er nog een groote reparatie ruimte waar een zestal wagens ge stald kunnen worden. .Voor verhuur beschikt de heer Vlamings over enkele ruime en mooie wagens. Wij meenen te mogen zeggen dat deze nieuwe zaak een verfraaiing der Stationsstraat beteekent. Den onder nemer wenschen wij gaarne alle succes, zijn vakbekwaamheid is trouwens voldoende bekend om zich met vertrouwen tot hem te wenden. Aanbesteding. Uitslag der door het Architecten bureau Van Ree Bossaerts te Waalwijk gehouden publieke aan besteding voor de vernieuwing van den bovenbouw van 't Warenhuis der fa. Speet a.d. Markt alhier: A. P. Kramer, B'broek f4377 A. v. Huiten, Waalwijk f4300 C. Timmermans, Sprang f4117 J. Nieuwenhuizen, Sprang f4088 J. Kooien, Waalwijk f3780 P. de Graauw, Waspik f3779 Gunning volgens bestek. 's Avonds gepost, 's morgens bezorgd door het geheele land. Wij mogen de aandacht nog wel :ens vestigen op de postverzending net de nachtposttreinen. De laatste buslichting voor den ïachtposttrein aan 't hoofdpostkan toor te Waalwijk is te 21.25. De op de nachtposttreinen aan- iluitende lichting van elders ge- laatste brievenbussen geschiedt op e tijdstippen welke op of bij die ussen zijn aangegeven. Alles dus des avonds vóór of op 11.25 ter bus bezorgd, wordt den olgenden ochtend in het geheele and bezorgdeen mooie gelegen- id dus 1 Plotseling sterfgeval. Mej. van Oosterum is Zondag middag foen zij thuis gewoon zat te praten, plotseling onwel geworden en na eenige oogenblikken over leden. Zij bereikte den ouderdom van 72 jaren en hoopte weldra haar gouden echtvereeniging te herdenken. met tuintje. GOEDEN STAND. HYPOTHEEK BESCHIKBAAR Brieven onder No. der advertentie Bureau van dit blad. 52241 Reus' Gelukskanloor. Het lot is Waalwijk weer eens gunstig gezind geweest Opnieuw is op een Lotisico-lot, verkocht door J. Reus' Gelukskantoor alhier, de hoofd prijs van f 100 000 gevallen. De gelukkigen waren een viertal arbeiders uit het personeel der schoen fabriek „Elveka", (twee uit Waalwijk, een uit Kaatsheuvel en een uit Den Bosch) die samen een twintigje hadden gekocht en nu elk een dikke duizend gulden in hun zak konden steken Het .Geluks en 100 000 kantoor" heeft dus weer eens getoond zijn naam met eere te willen dragen. Er schijnt op Reus' loten een speciaal geluk te rusten Door hond gebeten. Maandagavond wandelde 'n paartje vreedzaam door de Grootestraat. „Hij" had zijn hond meegenomen en het dier kreeg onderweg ruzie met een Hollandsche Herder De baas trad echter kordaat op en ranselde er met een riem op los om zijn hond tot bedaren te brengen. Deze scheen daar echter niet van gediend te zijn en koelde zijn woede op het meisje, teneinde den jongeman in het hart te treffen. De juffrouw kreeg een flinke beet in haar been, die zoo erg aan kwam dat zij in een der woningen moest worden binnengedragen, waar Dr. Kolster de hevig bloedende wonde kwam verbinden. Schoorsteen brand. In de smederij van den heer v. d. H. in de Grootestraat v.m. Besoijen ontstond een schoorsteen brand, die zich nogal ernstig liet aanzien. Met vereende krachten der buren wist men erger te voorkomen. Rijdt niet op trottoirs. De gemeente-politie verzoekt ons er de aandacht op te vestigen dat voor taan streng zal worden toegezien op de naleving van art. 49 der alg. pol. ver ordening, welk artikel verbiedt het met fietsen rijden over trottoirs. De politie zal voortaan onverbiddellijk proces verbaal opmaken om deze ingekanker de gewoonte uit te roeien. Men zij dus op zijn hoede en neme er goede nota van dat men slechts bij een oprit dwars het trottoir mag overfietsen. Verder mogen fietsen in het geheel niet op het trottoir komen, zelfs niet al leidt men ze aan de hand. Landloopers. Door de bewoners van Capelle wa ren al enkele dagen een drietal ver dacht uitziende individuen gesignaleerd De marechaussée werd gewaarschuwd en deze pikte gisteren het drietal op, waarbij bleek dat zij afkomstig waren van Venlo en op kermissen en derge lijke gelegenheden werk zochten. Ove rigens hadden zij niets kwaads in den zin. De marechaussée liet hen op het politiebureau te Waalwijk overnachten en hedenmorgen zijn zij op transport gesteld naar 's-Bosch. Tegen hen is verbaal opgemaakt wegens* landloope- rij. Aanrijding. Aan het Hoekeinde had Maandag een autobotsing plaats. De vrachtauto van G. Vos te Capelle slipte in de bocht en botste tegen den bestelauto van bakker van Hooff. De laatste wa gen werd vrij ernstig beschadigd en verloor een der treeplanken. Aanrijding. De heer A. den Teuling alhier reed gisteren met zijn motor over den provincialen weg in de zgn. Nieuwkuiksche heide. Een fietser uit Vught stak plotseling vlak voor den motor den weg over en ofschoon de heer den T. wegens de gladheid van den weg met een zeer kalm vaartje reed was een botsing niette voorkomen. De fietser werd tegen den grond gesmakt en bleef bewuste loos liggen. Hij werd in een der woningen binnengedragen waar hij spoedig bijkwam en waar gelukkig bleek dat zijn verwondingen niet ernstig waren. Motor en fiets werden vrij ernstig beschadigd. Het mag een geluk heeten dat de motorrijder slechts een vaart had van 40 K.M. anders had de onvoor zichtigheid van den fietser wellicht groote ongelukken ten gevolge gehad. Heropbouw van de Robinsonfabriek. De directie der »Robinson» in dustrie heeft met 't ingenieursbureau Belman uit Enschedé grootsche plannen ontworpen tot uitbreiding van de modelfabriek. welke binnen drie maanden klaar moet zijn. De fabriek zal voorzien worden van een Sprinkler sproeiinstallatie, welke bij een temperatuur van 70 graden boven nul automatisch de fabriek bij eventueele brand onder water zet. De directie deelde mede, dat zij haar productie, welke nu reeds 2000 paar per dag bedraagt, door nog moderner outillage hoopt op te voeren. 1085 Uitslag Lotisico Loieiij. Kantoor Lotisico A. C. Verwie Van der Gouw. Hooijstraat 1079 le prijs. Annie Klijssen, Grootestraat 1075 2e prijs. Louwtje Adelberg, Markt 1050 3e pr. J. de Ronde, Burg. v. d. Klokkel. 1125 4e pr. P. Fijneman, Seine 94 5e pr. J. Kamp, Parallelweg 1024 6e pr. T. van Liempt, Elshout 1020 7e pr. Annie Broos, ürootestraat 1150 8e pr. Janus Kops, Kaatsheuvel 1000 9e pr. Mollie Mutsaat, Statioi straal 95 987 10e Dr. Jan v. Beek Korte Nieuwstr. Capelle 950 11e prijs. J. Jacobs, Grootestraat 117 1225 12e pr. G. v. Eerbeek, Groenstetg 941 13e pr. J. de Jongh, Groensteeg 1230 14e pr. le prijs voetbal, 2e pr. voetbal, 3e pr. voetbal, 4e pr. voetbal, 5e pr. voetbal, 6e pr. voetbal, 7e pr. wollen zwemcostuum, 8e pr. wollen zwemcostuum, 9e pr. wollen zwemcostuum, 10e ps. wollen zwemcostuum, 11e pr. sigaren koker, 12e pr. sigaren koker 13e pr. tabakszak, 14e pr. tabakszak. WASPIK. Zondag 1.1. werd het hengelconcoursgehouden uitgeschre ven door de vischclub »Let op je Dobber», gevestigd in het café van den heer J. Akkermans. Het concours werd geopend door den Edelachtb. Heer Burgemeester Dekkers, die een prachtigen beker had beschikbaar gesteld. De uitslag van het concours is als volgt: Korpsprijzenle prijs P. en P. Tilburg, 2e pr. Sportvisschers Oister- wijk, 3e pr. Visscherlust Waalwijk, 4e 't Voorntje Gorinchem (bij loting), 5e 't Bliekje Oosterhout (bij loting), Ge O. G. Tilburg, 7e De Maasmond Capelle. Verdere prijzen Eerst ingeschre ven vereeniging P. en P. Tilburg, grootst aantal deelnemers Visscher lust Waalwijk, verstkomende ver eeniging Sportvisschers Oisterwijk, Koningskruis L. J. van Boxel te Capelle. Door den vrijwilligen landstorm alhier zal worden deelgenomen aan de op 7 Juli a.s. te houden schiet wedstrijden te Tilburg. Door de R.K. voetbalvereni ging W.S.C. alhier, zuilen groote seriewedstrijden worden uitgeschre ven. A.s. Zondag heeft de eerste wedstrijd plaats. Onze dorpsgenoot deW.Eerw. Father L. v. Son hoopt op Zondag 8 Juli a.s. de H. Wijding van het Subdiaconaat te ontvangen. RAAMSDONKSVEER. Mej. Toos van Duren slaagde dezer dagen voor de akte L.O. De geslaagde genoot haar opleiding op de Kweekschool te Schijndel. De heer H. Verschuuren be haalde op het solistenconcours te Rotterdam met een saxafoon den len prijs in de le afdeeling met 115 punten. De kermis behoort alhier we derom tot het verleden en we kun nen er met genoegen op terugzien. De politie had het gemakkelijk en behoefde in het geheel niet op te treden. Over hel algemeen was het niet druk, alleen Zondag is er nog al flink kermis gevierd. De dans zalen waren weer de attracties van de kermis, in twaalf café's was er muziek, waarvan op acht plaatsen dansen de liefhebbers van den dans hebben dus hun hart weer eens op kunnen halen. De verschillende kermisvermakelijkheden hebben het Maandag en Dinsdag verre van druk gehad. GEERTRUIDENBERG. Predik beurten op Zondag 1 Juli 1934. Evangelisatie Immanuel des n.m. half zes Ds. Pop uit Zevenbergen. Ned. Herv, Kerk des v.m. 10 uur ds. Zuurdeeg. Maandagmorgen sloeg het paard van den groentenhandelaar M. uit Wagenberg nabij het Wilhelmina- plein op hol, doordat het schrok van den trein. Een hek van een der gemeente woningen werd vernield terwijl de groentenwagen ook averij opliep. De schade zal door M. worden vergoed. jj DUSSEN. In ons dorp zijn reeas op verschillende plaatsen de ge vreesde mazelen onder de kinderen uitgebroken. Meerdere huisgezinnen zijn er door getroffen, zelfs een met gevallen. De ziekte breidt zich nog steeds uit. Het 12-jarig dochtertje van den heer v. M., dat in de St. Antonius- processie onwel werd en plotseling bloed opgaf, is thans reeds aan de gevolgen overleden. -- Mej. v. B. kwam Zaterdag j.l. zoodanig met haar rijwiel te vallen, dat zij hierbij ernstig haar pols en arm kneusde. Directe hulp van Dr. v. Vuuren was noodzakelijk. HANK. Dezer dagen had de hooi- koopman A. N. alhier, het ongeluk bij het hooien met een zijner voeten in een hooivork te trappen. Hij moest zich onder behandeling stellen van Dr. v. Vuuren te Dussen. Zaterdag j.l. werd alhier bekeurd A. v. d. P. landbouwer, die per rijwiel over den Buitendijk reed, terwijl hij een paard aan een touw meevoerde. Men schijnt nog maar niet te beseffen hoe gevaarlijk dit voor het verkeer is, daar dit hier nog al veelvuldig voorkomt. Tegen overtreders wordt onherroepelijk door de politie proces-verbaal op gemaakt. Een zesjarig kindje van P. Ribbens alhier, had het ongeluk met spelen tegen den rand van een zinken golfplaat te vallen. De kleine bekwam daardoor een ernstige hoofdwonde, zoodat direct Dr. v. Vuuren uit Dussen de wonde moest verbinden. De toestand is thans goed. Geslaagd. Mej. C. van Gulik, alhier slaagde voor t examen L. O. bij de Eerw. Zusters te Oirschot. De kermis. Morgen begint de kermis in deze gemeente. Het kermisterrein is in Kaatsheuvel en Loonopzand goed bezet en ook de verschillende mu ziekverenigingen en café—houders hebben als naar gewoonte hun beste beentje weer voor uitgezetook de winkeliers ter plaatse hebben cvoor iets extra's gezorgd. Wij hopen dat allen van de ge boden gelegenheden een gepast ge bruik zuhen maken en wenschen allen een prettige kermis. Heusden, 26 Juni '34. Tot Dr. in de rechtswetenschappen slaagde in 't laatst der vorige week te Nijmegen onze oud-stadgenoot Mr. J. B. Sens. Zondag vertrok van hier om 8.30 uur v.m. de salonboot Metta 11 met circa 250 passagiers en een muziekcorps (de R.K. Fanfare), ten einde te 's Bosch deel te nemen aan den R.K.-dag. Na een voor spoedige reis was men om 9 uur n.m. hier weer voor den wal. De heer C. Dieltjens, onder wijzer op wachtgeld van de R.K. Jongensschool altlier, is aangesteld tot tijdelijk onderwijzer te Wanroojj. De heer Hub. Baaijens, bouw kundige alhier, hield 'n aanbesteding van een boerderij voor den heer N. v. Bers te Elshout. Er waren 11 inschrijvers: de hoogste was f5117 (C. Graflie, Haarsteeg) de laagste (F. Fressen, Drunen) voor f4u98. Aan dezen werd het werk gegund. Tijdens het onweer, dat hier Maandagmiddag om circa half 5 woedde, sloeg de bliksem in op de Garage van den heer T. op de Visclimarkt, gelukkig zonder veel schade te verrichten. Buiten verantwoordelijkheid der Red. Mijnheer de Redacteur. Met belangstelling heb ik in uw blad van 1.1. Zaterdag het stukje gelezen over het «dooden of ver moorden van andermans huisdieren^ en ik kan met veel wat daarin gezegd wordt, accoord gaan. Toch zou ik den geachten inzender willen vragen of hij ook altijd maatregelen neemt dat zijn huisdieren, ander mans huisdieren als duiven, vogels enz. niet geregeld vermoorden Wanneer men zorgt dat z'n beesten op eigen terrein blijven in elk ge val z'n buurlui geen overlast of schade bezorgen, nu dan zal men over het dooden of vermoorden ook wel niet veel te klagen hebben. Ik dank U, mijnheer de Redacteur. X Een storm in een glas water. J. H. P. kruidenier Waalwijk, stond terecht ter zake: dat hij in 1933 en 1934 te Waalwijk opzettelijk zich heeft toegeeigend diverse krui denierswinkelgoederen eigendom van H. v. Dijk terwijl hij die goederen in zijn hoedanigheid van winkelchef van H. v. Dijk onder zich had; de man had zelfs meer cautie ge steld, dan er in den winkel aan wezig was! Verdachte werd vrijgesproken. E.S.V.—W.S.C. 0—4. W.S.C. heeft zich ge handhaafd. Het pleit is beslecht en W.S.C. is er in geslaagd haar tweede-klasse-titel te behouden. Er zijn vele angstige weken voorbij gegaan, vele wedstrijden op het kantje af gewonnen voor het zoover was. Juist het feit dat W.S.C. telkens maar met den oneven goal wist te win nen. maakte ons een beetje ongerust. Eigenlijk is dan ook in deze laatste ont moeting pas gebleken dat W.S.C. in derdaad veel sterker is dan de drie overige candidaten. Met gedecideerde cijfers is de laatste en sterkste concur rent, E. S. V., geslagen en daarmede heeft W.S.C. overtuigend bewezen dat zij nog steeds in de tweede klasse thuis hoort. Het resultaat dat het standen lijstje toont spreekt werkelijk voor zich zelf. Slechts uiterst zelden zal het voor komen dat een club in een prom.-degr. ronde met dergelijken voorsprong wint. Van de ontmoeting van Zondag dient te worden gezegd, dat dit de bes te wedstrijd was die W.S.C. voor de degradatie gespeeld heeft. Van het goed overlegde combinatie-spel van W. S. viel werkelijk meer te genieten dan van 't stugge, harde spel der Eind- hovenaren. Na de minimale overwin ningen op Devo en Zaltbommel wagen wij de veronderstelling dat deze ploe gen voor W.S.C. eigenlijk te zwak wa ren. De zwarthemden lieten zich tegen hen verleiden tot kort en prutserig sa menspel dat zeer onproductief was. Zondag was dat anders, beide elftallen waren even dikwijls in den aanval en van een voortdurend overwicht was geen sprake. Nu beperkte het aanvals- spel van W.S.C. zich weer tot de snel le open uitvallen, die voortdurend zeer gevaarlijk waren en ondanks het goede werk van den Eindhovenschen keeper nog meerdere goals ten gevolge hadden kunnen hebben. Vooral daar de Eindhovenaren vrij zenuwachtig begonnen kreeg de WSC- aanval al direct flink werk en spoedig zagen we de eerste goed geplaatste voorzetten van links en rechts voor het doel neerdalen, waar de keeper echter voorloopig de baas bleef. De rechts buiten kreeg na een minuut of tien een mooie kans, maar inplaats van zelf te schieten, wilde hij nog voorzetten, waardoor de bal tegen een der backs terecht kwam, waarmede deze geheide kans verkeken was. Intusscheen kwam ook de Eindho- vensche aanval los, maar deze vond de W.S.C.-verdediging in uitstekende conditie. De reserve-doelman dwong aller bewondering af door zijn resoluut en zeker optreden in de moeilijkste si tuaties. Verder dan eenige corners brachten de gastheeren het dan ook voorloopig niet. Toch bracht een dier corners nog een zeer hachelijk moment, maar gelukkig werd de bal naast ge kopt. Na een kwartier moest de WSC- midvoor, die blijkbaar niet fit was. het veld ruimen en ging Roxs op de links binnenplaats spelen. Nauwelijks had deze omzetting plaats gehad of W.S.C. kreeg op flinken afstand van het straf- schopgebied een vrije schop te nemen. Chr. Aarts kwam uit de verdediging naar voren om dat zaakje op te knap pen en niet tevergeefs, want zijn hard schot vloog buiten 's keepers bereik in het doel. Zoo had W.S.C. reeds na een kwartier spelen de leiding genomen. Ook E.S.V. kreeg daarop eenzelfde kans, de vrije schop werd juist in den hoek geplaatst, maar de W.S.C.-keeper wist hem op uitstekende wijze nog juist corner te tippen. Het spel bleef snel op en neer golven, tot W.S.C. na een half uur spelen opnieuw succes had. De linksbuiten liep door op een schijnbaar verloren bal en wist hem nog juist voor de lijn te pikken, hij gaf een tikje naar v. d. Boogaerdt, die hard inschoot (0—2). E.S.V. tracht dan het spel te for- ceeren en verschillende malen gaan de Eindhovensche spelers zich aan unfair spel te buiten, waartegen scheidsrech ter Voltijn echter streng optreedt. De Eindhovensche aanvallen zijn niet zon der gevaar en het was maar goed dat doelman Pullens in zijn buitengewone conditie was. W.S.C. had vlak voor de rust nog eenige ongelukkige momenten, eerst miste Duquesnoij voor open doel een bal die hij slechts voor het intrap pen had en in de laatste moment was het v. d. Ven die een der mooie voor zetten van rechts tegen de lat knalde. De tweede helft van den strijd was lang niet zoo aantrekkelijk. Bij W.S.C. was nu ook aanvoerder Hens, die voor de rust een pracht-partij speelde, ver vangen. De zwarthemden gingen van meet af aan een verdedigend spel spe len, en meerendeels stonden er 4 halfs en drie backs opgesteld. Geen wonder dus dat er in deze periode voornamelijk op de W.S.C.-helft gespeeld werd. Be paald gevaarlijke momenten kwamen er echter voor het doel slechts zelden voor, want de zwarte verdediging was haar tegenstanders volkomen de baas. Eigenlijk deden de meest gevaarlijke momenten zich voor voor het doel der thuisclub, want de drie W.S.C.-voor spelers trokken er herhaaldelijk snel tusschen uit. Uit een dier aanvallen werd dan ook een kwartier voor het einde het derde doelpunt gemaakt. Van den Boogaerdt kreeg de bal mooi aan gegeven van C. de Jongh, passeerde handig de eene back die hij nog tegen over zich had en schoot toen hard in den hoek. Men kan begrijpen welk een enthousiasme dit beslissende punt bracht bij de vele W.S.C.-supporters die langs de lijnen stonden. Nu was men vrijwel zeker van zijn zaak en tot aan het einde bleef het juichende ge zang voortduren. Nog uitbundiger werd het gejubel toen v. d. Boogaerdt na enkele minuten opnieuw zijn goed doorzetten beloond zag en over den keeper heen in het net kon koppen, (0-4). Er viel verder nog slechts weinig vermeldenswaardigs voor. De Eindho vensche middenvoor, die aanmerking maakte op een beslissing van den scheidsrechter, werd naar de kleedka mer verwezen. Het scheelde slechts heel weinig of W.S.C. had in de resteerende minuten den stand nog opgevoerd. 's Avonds kwam W.S.C. in de Twee Kolommen bijeen om het mooie succes te vieren. Er heerschte tot aan het ver lengde sluitingsuur een zeer gezellige stemming. Geen wonder, nadat de club en haar vele aanhangers enkele maan den lang in zoo nerveuse spanning ver keerd hebben. Gelukkig hebben we bij deze degra datie-wedstrijden mogen constateeren dat de belangstelling voor W.S.C. nog steeds onverflauwd is. Ook Zondag was er weer een zeer groote schare van supporters meegetrokken om van den laatsten en beslissenden strijd getuige te zijn. SS NG n. DONDERDAG 28 JUNI 1934. HILVERSUM 301 M. A. V. R. O. 8,00 Oclitendconcert. 10,00 Morgenwijding. 10,15 Ernstige muziek. 10,30 Kamermuziek door het Hnngsche trio. 11,00 Knipcursus Kinderkleeding. 11.30 Voortzetling Kamermuziek. 12,00 Ivocas Lajos en zijn orkest. 2,15 Gramofoonmuziek. 2,30 Vioolrecital. 3,00 Gramofoonmuziek. 4,00 Halfuur voor zieken en ouden van dagen. 4,30 Piano-recital. 5,00 Orgelconcert. 0,30 Sprotpraatje. 7,00 Radio-tooneelWc trokken er met een draai-orgel op uit. 7,40 Causerie: liet gevaar van zonnebrand. 8,00 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8,05 Concert door het Omroeporkest. 9,00 Gramofoonmuziek. 9,20 Concert door het Omroeporkest. 10,15 Zang. 10,30 Het Omroeporkest. 11,00 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 11,10 Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8,00 Morgenconcert. N C. R. V. 10,00 Gramofoonmuziek. 10,15 Morgendienst. 10,45 Leger des Heils-kwartiertje. K. R. O. 11.00 Gramofoonmuziek. 11,30 Godsdienstig halfuurtje. 12,15 Opening tentoonstelling „Stad Till>urg '34". te Tilburg door Dr. H. Colijn. 1,15 Het KRO-orkest. N. C. R. V. 2,00 Cursus fraaie handwerken. 3,00 Vrouwenlialfuurtjc. 3,30 Gramofoonmuziek. 4,00 Rijbellezing. 5,00 Cursus handenarbeid. 5,30 Bespeling van het Siudio-orgel. C.45 C.N.V.-kwartiertJe, 4,30 5,00 5,30 6,30 6,45 6,55 7,00 7,30 7,50 7,00 Ned. Chr. Persbureau. 7,15 Gramofoonmuziek. 7,30 Weekoverzicht. 8,00 Zuid-Llmburgsche avond. 10,00 Vaz Dias. 10,05 Sprekers namens hel Ned. Bijbelgenootschap 10.30 Gramofoonmuziek. YRIJDAG 29 JUNI 1934. HILVERSUM 301 M. V. A. R. A. 8,00 Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10,15 Het VARA-orkest. 10,45 Voordracht. 11,00 Het VARA-orkest. 11,20 Lezing: Democratie in het staatsleven. 11,40 VARA-orkest. A. V R. O. 12,00 Het Omroeporkest. 2,30 Knipcursus Kinderkleeding. 3,00 Rita Dalvnno met haar Hollandsche Dames- kapel. V'. A. R. A. 4,00 Gramofoonmuziek. Hetty Beek vertelt. Strijk-ensemble met orgel. Dc Flierefluiters. Rlaas-cnscmhlc met orgel. Toespraak door H. Bouma, Voorz. van den Bond van Soc.-Dem. Studentenclubs. Gramofoonmuziek. Het VARA-orkest. Lezing: Democratie in het bedrijfsleven. Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 8,00 Lezing. A. V. R. O. 8,30 Symplionie-concert door het Residentie-Or kest uit het Kurhaus te Scheveningen. V. P. R. O. 10,30 Lezing. V. A. R. A. 11,00 Orgelspel. 11,30 Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8.00 Morgenconcert. Gramofoonmuziek. Muziekuitzending voor fabrieken. Gramofoonmuziek. Halfuurtje voor zieken en ouden van «lagen. Concert. Gramofoonmuziek. Zangrecital. Recital op twee vleugels. Gramofoonmuziek. Nioo Pielstroom zingt. Recital op twee vleugels. Voordracht. Gramofoonmuziek. Voordracht. Gramofoonmuziek. .T. W. F. Rens over het maken van bou quet ten. Gramofoonmuziek. De KRO-Boys. Gramofoonmuziek. „Asselt's rijke folklore" door Gerard Kre- kcJberg. Gramofoonmuziek. Plano-recital. Het KRO-orkest. Gramofoonmuziek. De KRO-Boys. Gramofoonmuziek. ZATERDAG 30 JUNI 1934. HILVERSUM 301 M. V. A. R. A. 8,00 Gramofoonmuziek. 9,00 Klein VAR A-Ensemble. V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10,15 Uitzending voor dc arbeiders In «ie conti- nu-bedrijven. Bespeling van Paleisklokken. De Notenkrakers. Gramof«)onmuziek. De Notenkrakers. Gramofoonmuziek. De Notenkrakers. Gramofoonmuziek. L<v.ing: „Hjnlmar Brnnting". Gramofoonmuziek. Orgelspel. Filmkwartiertje. Internationale «lansen. Ary van Nlerop vertelt. Gramofoonmuziek. letterkundig overzicht. Gramofoonmuziek. Frieschc uitzending. Arheiders-zangk«)or „Kunst en Strijd". Herhaling S.O.S.-berichten. Een muzikaal niemendalletje van N. Roer. De VARA roept. Zomerfeestlied. Gramofoonmuziek. Voor een dubbeltje wereldsensatie. Oudekerkstorenklokken te Amster«lam. Gramofoonmuziek. Vaz Dias en Varia. Orgelspel. N el son-schlagers. Vroolljke grnmofoonplaatjes. HUTZEN 1875 M. K. R. O. 8,00 Morgenconcert. 10,00 Gramofoonmuziek. Muziekuitzending voor fabrieken. Gramofoonmuziek. Godsdienstig halfuurtje. Trnvins groot Russisch ensemble Trolkn. Halfuurtje voor de rijpere jeugd. Kinderuurtje. Het KRO-orkest. Zwemcursus. G r a m of oon m u z 1 ek Esperantonleuws. Het KRO-orkest. Journalistiek weekoverzicht. Gramofoonmuziek. Lezing: Roomsk Frysk Boun. Gramofoonmuziek. De KRO-Boys. Vaz Dias. Voordracht. 8.50 Znngrecital. 9,05 De KRO-Boys. 9.30 Radio-schets: Het Eenzame Huis. 10,15 Concert. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Voordracht. 10,50 De KRO-Boys. 11,15 Gramofoonmuziek. 10.00 10,30 11,00 11,30 12,15 2,00 2,30 2,45 3,00 3,15 3,30 3,45 4,15 4,30 4,45 5,00 5,20 6,00 6,45 7,15 7,35 7,40 8,00 10,00 10,15 11,00 11,30 12,00 12.30 12,45 1.15 1,30 2.15 3,00 3,20 3,30 1.00 4,15 4.45 5,00 5.40 6.00 6.30 7,15 8,00 8,03 8,57 9,10 9,30 10.00 10,15 10.30 10,40 11.00 11,20 10,30 11,00 11,30 12,15 2.00 2,30 4,15 5,00 5.20 5,30 5.45 6,20 6,45 7,15 7,35 8,00 8,30 8,35

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 5