UITVERKOOPSCOURANT RESTANTEN en IE TS BESCHADIGD GOED. 22i ALLE KOOPJES zijn opgenomen in de speciale die ingaande heden huis aan huis verspreid wordt. m te verwachten. 's-Hertogenbosch' Muziekkorps. Het bekende 's-Hertogenbossche Mu ziekkorps, directeur M. Ogier Jr., dat onlangs alhier concerteerde, zal a.s Zondag 1 Juli zijn zilveren jubileum vieren. Er is een uitvoerig feestpro gramma verschenen, waarin de presi dent, de heer Fr. Meuveure, de Com missaris der Koningin, de burgemees ter van Den Bosch, Dr. J. Casparie en de Directie felicitatie-artikelen hebben geschreven. Van 35 uur wordt receptie gehou den in Hotel „Noord-Brabant". SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang) Predikbeurten Zondag 1 Juli 1934 Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur leesdienst en n.m. 2 uur Ds. Mühl nickel uit Waalwijk. Geref. Kerk v.m. 9.30 uur en n.m 5 uur Ds. J. C. Hagen. Tot predikant bij de Geref. Kerk te Nieuwer—Amstel (Noord) is be roepen Ds. J. C. Hagen, predikant bij de Geref. Kerk alhier. De alhier gehouden collecte voor den Gewapenden Dienst heeft f8.38 opgebracht. Donderdagmorgen werd dhr. M. Krol alhier door een wielrijder aangereden en zoodanig tegen den grond gesmakt, dat hij een ernstige heupfractuur opliep. De ontboden geneesheer Dr. W. achtte overbren ging naar het Ziekenhuis te Waalwijk noodzakelijk. De zoon van den landbouwer C. M. alhier kwam hedenmorgen bij zijn werkzaamheden zoodanig te vallen dat hij een been brak en op advies van Dr. W. naar 't Zieken huis te Waalwijk werd vervoerd. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien op te treden Ds. Cuperus. Des nam. wegens vacalurebeurt geen dienst. A.s. Zondag des nam. 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk op te treden Ds. v. d. Vlught uit Drunen. 's Mor gens half tien leesdienst. Op Woensdag 4 Juli hoopt des nam. 3 uur in de Ned. Herv. kerk alhier voor te gaan Ds. Cuperus. (Huwelijksinzegening) De Ring 's Grevelduin-Capelle telt momenteel, door het overlijden van Ds. Guiltart uit Raamsdonk, 5 vacante Ned. Herv. gemeenten, n.l. die te Resoijen, Sprang, Loon schendijk, Waspik en Raamsdonk (veer). De kerkelijke diensten op Zondag worden in deze gemeenten beurtelings waargenomen door de Ned. Herv. predikanten uit Drunen, Baardwijk, Waalwijk, Capelle en 's Gravenmoer. In het gymnastieklokaal der O. L. school in de Kom alhier zal op Donderdag 12 Juli a.s. van des morgens half tien tot 12 uur en des nam. van 1 tot 3 uur gelegen heid zijn voor herijk van maten en gewichten. RAAMSDONK. Openbare vergade ring van den raad dezer gemeente op Zaterdag 30 Juni 1934, des n.m. ten 7 ure. Aan de orde is: 1 Ingekomen stukken. 2 Ontwerp-besluit tot verleening der gevraagde medewerking aan het bestuur der R.K. Meisjesschool te Raamsdonk, door beschikbaar stelling van de benoodigde gelden voor het aanschaffen van school- meubelen en leermiddelen, ingevolge beschikking van Ged. Staten van Noord-Brabant, dd. 21 Maart 1934, G no. 387. 3 Ontwerp-verordening tot rege ling van den rechtstoestand van de ambtenaren. 4 Ontwerp Arbeidsovereenkom stenverordening. 5 Ontwerp-Instructie voor den Directeur van het G.E.B. 6 Alsvoor van den administrateur van alsvoor. 7 Alsvoor van de monteurs van alsvoor. 8 Alsvoor van de werklieden op de gemeentewegen. 9 Schrijven van den Minister van Binnenlandsche Zaken betreffende pensioenspremieverhaal en salaris korting. 10 Schrijven van Ged. Staten, houdende bedenkingen tegen de nieuw vastgestelde bouwverordening. 11 Ontwerp-raadsbesluit tot vast stelling van 't bedrag der gemeente lijke vergoeding aan de besturen der bijzondere scholen over het jaar 1932. 12 Ontwerp-besluit tot vaststelling van het voorschot op de gemeente lijke vergoeding aan de besturen der bijzondere scholen over het jaar 1934. 13 Vaststelling primitief kohier van de straatbelasting e.a. 14 Ontwerp-besluit tot wijziging der begrooting van de gemeente, die van de bedrijven en van het Burgerlijk Armbestuur. 15 Bezwaarschriften tegen aanslag in de brandverzekeringsbelasting. RAAMSDONKSVEER. Zondag morgen zal in de Herv. Kerk op 't Dorp optreden om 9.30 uur Ds. Visser uit Zwolle en om 2 uur in de Veersche kerk Ds. Dingstee uit Almkerk. raads W. vi t re ff ei EENIGE VOORBEELDEN: DEN BOSCH Wat was hel Dinsdag een indroevige dag voor de Hervormde Gemeente. Het stoffelijk overschot van haar beminden Herder en Leeraar werd aan de schoot der aarde toevertrouwd. De »lijkdienst« werd gehouden in de Dorpskerk waarbij als spreker optrad Ds. Visser uit Zwolle, meer dan 30 jaren de boezemvriend van Ds. Guitart; als uitgangspunt van zijn rede nam Ds. Visser 1 Thess. 4 13. Vol, meer dan vol was het kerkgebouw. Zijn Gemeente, die Ds. Guitart zoo oprecht liefhad, had hem daardoor en daarom ook lief. Dat de kerkelijk gemeente in zijn geheel vertegenwoordigd zou zijn, ligt voor de hand. De Kerkeraad met de leden der Kerkvoogdij zou den Ds. grafwaarts dragen, notabelen en leden van het kiescollege liepen achter den lijkwagen, eveneens de Herv. Mannenvereeniging en een deputatie van den Chr. Nat. Werkm. Bond. Van de Burgerlijke Gemeente zagen we o.m. in de kerk, de Edelachtb. Heer Burgemeester, de Edelachtb. Heer Mr. Heere, Weth., de Weledele Heer Kieboom, Secr. der 'gemeente, Notaris, Dokter en Dierenarts. Ja, wie waren er niet al I Het lijk stond opgebaard onder den toren, de ingang der kerk. Slechts één palmtak (symbool van overwinning) dekte de kist; op uitdrukkelijk verzoek geen bloemen. Nadat de lijkrede gehouden was, verlieten de aanwezigen het kerk gebouw en defileerden langs de baar. Wat zal er omgegaan zijn in de harten dier herstelde zieken, die zoo menig maal en zoo trouw door Ds. waren bezocht, zij hersteld en Ds. overleden. Allen waren uit de kerk gegaan naar de begraafplaats, hadden zich in een ruim vierkant opgesteld rondom de groeve. Hier las Ds. Visser nog eenige schriftgedeelten voor. Het was de wensch geweest van den overledene, dat slechts door één persoon zou gesproken worden. Ds. Louwe Kooymans uit v.m. Baardwijk, die consulent van Raamsdonk was toen Ds. Guitart uit Friesland naar R'donk kwam, heeft daarna een gebed uitgesproken. Diep geroerd verlieten allen den akker der dooden, wetende dat hier neergelegd was, een trouwe Herder, een vredelievend man, iemand, die niet zich zelf zocht, maar de eer van zijn God en Koning, die de belangen zijner gemeente heeft behartigd waar en zooveel hij kon, een beste burger. Van zijn vroegere gemeente Dalfsen was de Predikant met de kerkeraad gekomen, verder zagen we al de Ringbroeders, Ds. Stratinguit Ooster hout, Ds. Loos uit Lage Zwaluwe, Ds. de Bruin uit Hooge Zwaluwe, Ds. Zuurdeeg uit G'berg, Ds. Van de Brugge uit Doeveren, Ds. Dijkstra uit Amsterdam en Ds. Van Maaren, Ger. Pred. te Raamsdonk. GEERTRUIDENBERG. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van het gemeentebestuur om binnen afzienbaren tijd een aanvang te maken met de algeheele vernieuwing van den Stationsweg. Aan weers kanten van den weg zullen fiets paden komen. Het geheel zal een schitterende verbetering zijn daar deze weg op sommige plaatsen bijna niet berijd baar is en vele automobilisten daarom door de gemeente rijden om op den provincialen weg naar Made te komen. -- Door 't gemeentebestuur zullen nabij het Laantje bordjes worden geplaatst dat het verboden is zich buiten de wandelpaden te begeven. Zij die zich niet aan dit verbod storen loopen de kans dat tegen hen procesverbaal zal worden op gemaakt omdat tegen de overtreding van deze bepaling streng zal worden toegezien. Op 29 Juli a.s. zal door de Harmonie »De Eendracht« uit Raamsdonksveer alhier een concert worden gegeven op de kiosk op het Marktplein. Door het corps zal o.m. worden geblazen het verplichte nummer, waarmede het op 5 Aug. a.s. hoopt uit te komen op 't groot nationaal concours te's Gravenhage in de le afdeeling. Ondanks het feit dat 't concerten comité wegens de slechte tijdsom standigheden op non—activiteit is gesteld, krijgen we dus nog eens een vreemd corps te hooren hetgeen zeker weer eenige levendigheid in de gemeente zal brengen. GEERTRUIDENBERG. Predik beurt op Zondag 1 Juli 1934: Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer des v.m. 9.30 en des n.m. 2 uur de heer v. d. Ent uit Aalst. DUSSEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Zaterdag 30 Juni 1934, des nam. ten 5 ure (z.t.) Agenda 1 Beëediging raadslid G. van Rijswijk. 2 Ingekomen stukken en mede- deelingen. 3 Herziening jaarwedden in ver band met de wijziging der Pensioen wet. 4 Herziening Ambtenarenregle ment. 5 Vaststelling Keuringsverordening. 6 Vaststelling Bouwverordening. 7 Vaststelling van het voorschot ingevolge art. 101 der L.O.-wet '20. 8 Vaststelling begrootingswijzi- gingen. 9 Tegemoetkomingen ingevolge artikel 13 der L.O.-wet 1920. 10 Reclames Hondenbelasting. LOON OP ZAND. Naar wij ver nemen zal de gymnastiekvereen. Heracles alhier onderverdeeld wor den in 2 afdeelingen en in het ver volg afdeelingsgewijs oefenen. Tot de le afdeeling zullen behooren de leden tot en met het 16e jaar. De ouderen behooren dan tot afd. 2. Op 1 en 2 Juli a.s. gaat van hier de jaarlijksche bedevaart naar Scherpenheuvel, als onderafdeeling der processie van Tilburg. Op 4 Juli a.s. zal van 10—12 en van 1—2 uur in het gemeente lokaal aan de Gasthuisstraat, voor Loonopzand de herijk plaats hebben van maten en gewichten. J.l. Vrijdag hield de R.K. Fa- brieksarbeidsbond alhier 'n spoed- eischende vergadering in de zaal bij den heer Stalpers. Speciaal werden behandeld de nieuwe instructies omtrent de betaling der contributie en die betreffende de werkloozenkas. Namens het districtsbestuur behan delde de heer Buyckx den stand van zaken in verband met de gestichte Centrale H.L.S. Tevens werden ver schillende vragen beantwoord. HERPT. Vergadering van den raad der gemeente Herpt, gehouden op Dinsdag 26 Juni 1934 des n.m. 6 uur. Voorzitter de heer W. J. N. Wijs, plaatsvervangend burgemeester. De Voorzitter opent de vergadering en zegt aangewezen te zijn als plaats vervangend burgemeester. Spr. zal trachten de belangen de gemeente op dezelfde manier te behartigen als dit door zijn voorganger is geschied. Enkele ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Namens alle leden zegt de heer v. Herpt dat de raad den burge meester gaarne zal steunen in dien korten tijd dat hij als plaatsvervan gend burgemeester zal fungeeren. De Voorzitter dankt voor deze woorden en zegt nogmaals de be langen der gemeente te zullen be hartigen. 1. Procesverbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger d.d. 18 Juni 1934, waarbij blijkt dat alles in orde is bevonden. 2. Voorstel van Burg. en Weth. tot wijziging der Vleeschkeurings- verordening. Wordt conform voorstelB. enW. besloten. 3. Voorstel van Burg. en Weth. tot wijziging der gemeentebegroo- tingen voor 1933 en 1934. Worden eveneens conform voor stel—B. en W. gewijzigd. Van de rondvraag werd geen ge bruik gemaakt, waarna de Voorzitter de vergadering sloot. oom Dameshemden, wit katoen, met feston, reuzenkoopje, Heerenhemd, sterk witte ka- JLC toen, prima afw., flinke maten, "w Sloopen, met overslag en OOJ. feston^"^>2 Nachthemden, wit katoen, gr. maten, lange mouwen, liggend kraag- QC je en met enfredeux, slechts Kinderhemdjes,, wit katoen, div. maten, 39, 34, 29, 25, Toiletzeep, groote stukken, A1 hard en prima geparf., nu voor "2 Huishoudzeep, 2 groote dubb. stukken, spotkoopje, nu Partij Emaiile Emmers, Pannen, enz., uitzoeken voor spotprijs. Haast UI! Theepot, pr. aardewerk, groote FA maat. div. banddec., koopje Vlag Machine Garen, 500 'S _1_ yards, nu per klos "2 Ongebl. Breikatoen, 1ste kw., alle nummers p, pak v. 1000 gr. Stukje Borduursel, 6 c.M. br., A® 9.20 Meter, van 69 nu voor Chinamat, 140 X 190 c.M., reuzenkoopje, Verstelbare Fauteuil, eiken m. t|90 I handweefkussens, compleet Baddoek, 45 X 90 c.M., fant. streepen, prima drogend, nu Coupon Grasiinnen, 150 c.M. breed, bijz. kwal. Voor 3 twee pers. lakens, gew. prijs 4.40, nu Gebloemd zijden Fresco Linnen, 80 c.M. br., waschecht. voor Da- mesjap., gew. prijs, 69, p. M. Zijden Matcrêpe, vele kleuren, prima kwaliteit, 90 c.M, breed, gew. prijs 1.45, nu per Meter CROOTE PMSVRAACIMG mafte mmfém. Mmmrn mMqe •t m VROON

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 10