BB ECU 1' III 1 BI ÏT1 OEN ten bate der T. B. C.-bestrijding. ATTENTIE. TWEEDE BUD. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Is UWE brandverzekering in ELK opzicht in orde PROVINCIAAL NIEUWS. (Standplaats tegenover Hotel Verwiel), No. 54. Woensdag 4 Juli '34. 57e Jrg. Onze kantoren zijn ge- sloten vanaf Zaterdag middag 5 uur tot en met Dinsdagavond [Spoedge- vallen uitgezonderd.) De verdere dagen geopend van 8—6 uur. „De Maandagmorgen" is Maandag verkrijgbaar van 8—11 uur. Ons blad verschijnt in de a s. week slechts eenmaal en wel Zaterdag 14 Juli a.s. Advertenties worden inge wacht tot uiterlijk Vrijdag ochtend 9 uur. Waalwijk, 4 Juli 1934. Benoemd. De heer A. W. van Ravenstein, par ticulier nachtwacht alhier, is door den Burgemeester met ingang van 1 Juli benoemd tot onbezoldigd politie-amb- tenaar. Bevorderd. De heer H. van Mil alhier, is aan de School voor Reserve-Ofl'icieren Infan terie te Breda, bevorderd tot Vaandrig. Volksfeest Waalwijks Belang. Het Bestuur van Waalwijks Belang is voornemens het jaarlijksche Volks feest weer te.organiseeren op 15 Augus tus a.s. Als voornaamste punten komen op de agenda van dien middag, een groot concert door de Sophia's Vereeniging van Loon op Zand en des avonds Bal Champêtre. Afscheid Agent Didden. Het Waalwijksche politie-corps heeft zijn oudste dienaar verloren. Agent Didden, beter bekend als „den Did", is met ingang van 1 Juli met pensioen gegaan en met hem ziet Waalwijk wel zijn meest gemoedelijke en levens lijden. Hij wenschte Didden nog lange jaren van welverdiende rust en hoopte dat hij zich steeds zal herinneren dat hij politieman is geweest. Namens het corps bood de inspecteur Didden een prachtige leunstoel en een bloemstuk aan. Agent Didden sprak een dankwoord waarin hij wees op de goede verstand houding die er steeds in het corps ge- heerscht heeft. Daarvoor bracht hij den Inspecteur en de collega's hartelijk dank. De Burgemeester meende dit afscheid onder de droeve gebeurtenissen des levens te moeten rangschikken. Spr. geloofde tenminste dat Didden de ambtlooze periode, die hij tegemoet gaat, meer vreest dan de zwaarste dienst. Toch is het voor spr. de vraag of déze vrees kan worden gebillijkt. 30 Jaren heeft agent Didden in goede verstandhouding met zijn collega's ge leefd, hij zag tegen geen werk op en was voor geen klein geruchtje ver vaard. In één woord: hij was en flin ke kerel. En die reputatie neemt hij nu met zich mee. Spr. bracht Didden hartelijk dank voor alle goede diensten aan de ge meente bewezen en hoopte dat hij nog lang van zijn rustjaren zal mogen pro fiteered en dat hij zich van tijd tot tijd nog eens op de politie-wacht zal ver- toonen. Agent Didden dankte getroffen. Ten afscheid reikten alle collega's den scheidenden agent de hand. GR00TE BRANDEN TE VLIJMEN, VELDDRIEL, HELMOND ENZ Wee' Gij dat assurantie's gesloten volgens condities derAMSTERDAMSCHE BEURS, in 't algemeen gesproken, voor U de BESTE zijn Graag wil ik U, op assurantie.gebied van advies dienen, zonder eenige verplichting. Assurantie-, Hypotheek- en Reisbureau ARN. VERWIEL Raadhuisplein 255 WAALWIJK. Rad van Avontuur T.B.C. Een aantal der vele prachtige prijzen die het Dames-Comité voor de T.B.C.- bestrijding in onze gemeente beschik baar stelt voor het Rad van Avontuur op de a.s. kermis, zijn thans smaakvol geëtaleerd in een der vitrines van het magazijn van den heer J. van Mil. Het is een schitterende verzameling, die we eenieder aanraden eens te gaan bekijken; men zal dan nog meer aan gezet worden dit mooie doel met de a.s. kermisdagen met alle macht te steunen. Wij herinneren er nogmaals aan dal de aangekochte en andere prij- Het overlijden van Z.K.H. Prins Hendrik. Toen wij gistermiddag het zoo on verwacht overlijden van Prins Hen drik bulletineerden, was de verslagen heid ook in onze gemeente zeer groot. Onze plaats toch heeft verschillende goede herinneringen zelf aan wijlen Prins Hendrik, die in de oorlogsjaren het Roode Kruis hier ter plaatse on dergebracht heeft en in de schoollo kalen der Eerw. Zusters van het St. Theresia-gesticht persoonlijk inspec teerde. Ook bezocht Z.K.H. indertijd de toen bestaande Padvinders-afdeeling te Waalwijk en woonde de oefeningen bij terwijl hij later met de lieeren van hel bestuur de lunch gebruikte ten huize van den toenmaligen voorzitter, wijlen den heer Philip Timmermans; des avonds woonde het plaatselijk Bestuur als invité van Prins Hendrik de groote vergadering en demonstratie in het Casino te 's-Bosch bij, waarbij Z.K.H. zeer hartelijk en joviaal onder de Waalwij kers verkeerde. Daarenboven had de heer Philip Timmermans de eer een buste van Prins Hendrik als padvinder te mo gen boetseeren en deze buste Hem la ter met den heer E. W. Klijberg in z'n werkkamer in het Roode-Kruisgebouw in Den Haag persoonlijk te mogen aan bieden, waar hij de heeren zeer vriend schappelijk ontving, de thé aanbood en langen tijd zich met hen onderhield. Ook hier maakte hij den indruk van een minzaam en joviaal man. Toen de droeve tijding alhier bekend werd is direct van het gemeentehuis, kerken, scholen en verdere openbare gebouwen de driekleur half-stok gehe- schen, welk voorbeeld door tal van particulieren, fabrieken, kantoren, enz. is gevolgd. Wij hebben de voornaamste tijdin gen voortdurend aan ons bureau gepu bliceerd. Omtrent eventueele bijzondere maatregelen ten opzichte der kermis in onze gemeente is nog niets bekend. Dit zal zeker verband houden met den dag van de begrafenis van Prins Hen drik. Collecte Gewapenden Dienst. De in onze gemeente gehouden col lecte tn bate van het fonds voor on dersteuning van Oud-Militairen heeft opgebracht de som van 24.50. Herijk van maten en gewichten. Wij verwijzen belanghebbenden naar achterstaande advertentie betreffende den herijk van mjaten en gewichten, die zal plaats hebben van 16 t.m. 20 Juli a.s. in het gebouw der Openbare School in de Stationsstraat. Kermismatirw'e Liederftfel „Oefening en Vermaak". Wanneer Zondagmorgen de klok 12 uur heeft geslagen en jong en oud zich opmaakt om de kermis te gaan ONZE ZOMERREIZEN. PER TREIN. Rijn en Moezel 6 d. f 52.50 Harz8 d. f 75.-* Berlijn, Potsdam 6 d. f 75.— Oberammergau 7 d. f 90.— Miinchen, Weenen, Boedapest 10 d. f 89.50 Londen Riviera Interlaken Lugano 5 d. f 65.- 9 d. f 125. 9 d. f 130. 9 d. f 155. PER AUTO. Brussel3 d. f 27.50 Slagvelden. Brugge, Zeeland 3 d. f 30.— Belgische Ardennen 5 d. f 55.— Ahrdal, Eifel 3 d. f 30.— Aken, Valkenburg 3 d. f 27.50 Rijn, Taunus, Zevengebergte 6 d. f 65.— Harz8 d. f 80.— Rijn, Zwartewoud 12 d. f110.— Oberammergau 12 d. f155.— lederlandscbe Reisbureaux LI880NE-LINDEMAN Uitvoerige programma's en meerdere in lichtingen zijn op aanvraag gratis te ver krijgen ten kantore van: Arn. A. C Verwiel, Raadhuisplein 255, W a a I w ij k. vereenigingen elders volgen en trachten een vasten kring van bezoekers om zich heen te vereenigen en deze bij de vereeniging aan te sluiten in den vorm van z.g. honoraire leden, dus automa tisch vervallen ook alle donateurs en worden deze honorair lid. Er zullen twee klassen van honoraire leden wor den gevormd, al naar gelang het be drag dat zij aan de vereeniging bij dragen. Het biedt deze dan de verze kering altijd een goede plaats te heb ben, terwijl men voor een mjnder be drag dan vroeger thans drie uitvoerin gen per seizoen heeft en dat op een dag gespeeld kan worden, dat ook de zakenmenschen, welke lot nog toe als donateur bijna nooit konden komen, de uilvoeringen ook kunnen bijwonen. Men ontvangt na storting van een zeker bedrag, een bedrag, dat ook in twee deelen kan worden voldaan, een seizoenkaart als honorair lid die toe gang geeft tot alle uitvoeringen. Uit den aard der zaak zijn deze kaarten strikt persoonlijk. Tevens zal O.O.G. bij hare uit te voeren werken zooveel mogelijk rekening houden met den wensch der honoraire leden. Zoo worden dit nieuwe seizoen opgevoerd bij den aanvang in October het prach tige nieuwe groote kluchtspel „Aaron en Slootjes", terwijl omstreeks Nieuw jaar een prachtige bonte avond plaats heeft, ook iets nieuws voor O.O.G. en het Waalwijksche publiek, terwijl daar na, op bet einde van het seizoen we derom een mooi nieuw tooneelstuk wordt gespeeld voor deelname aan de Plankenland-competitie. De nieuwe seizoenkaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar bij den secretaris van O.O.G., dhr. C. Dekkers, Stations straat alhier en kan men zich ook bij de andere bestuursleden hiervoor op geven. Men denke er echter wel om dat (ie uitvoeringen voor niet-honoraire leden, dus voor het publiek onherroe- verbaal kon opmaken. Het dochtertje van den heer V. werd door een wielrijder aangereden en bekwam tengevolge daarvan bloe dende verwondingen. Aan het Hoekeinde werd een fiet sende melkboer door een motorfiets omver gereden, met het gevolg dat de kostelijke inhoud van zijn groote melk bus over de straatsteenen vloeide. Kermis-agenda Schouwburgloge Dassi Julianastraat). Aanvang eiken avond 8.15 uur. Dinsdag 10 Juli: „De Twee Weezen". Woensdag 11 Juli: „Hoeraheen Drieling". Donderdag 12 Juli: Hamels Revue „Dat doet de Deur dicht". Vrijdag 13 Juli: Hamel's Revue „Dat doet de Deur dicht". Zaterdag 14 Juli: Hamels Revue „Dat doet de Deur dicht". Zondag 15 Juli: „De Voddenraper van Parijs". Zaterdag 14 Juli, 2 uur: Speciale Kin- der-revue (speciale prijzen). Koperen Ambtsjubileum burgemeester Verwiel te Oislerwijk. Al is een 12'/2-jarig jubileum nu niet zoo'n bijzondere gebeurtenis en al is deze termijn nog kort om eigenlijk een balans te kunnen op maken, toch heeft de burgerij van Oisterwijk zich willen opmaken om burgemeester Verwiel te huldigen voor hetgeen hij reeds voor Oister wijk deed in deze jaren van zijn bewind en zij heeft dit op hartelijke en spontane wijze gedaan. De regeering benoemde hem reeds na deze korte periode lot ridder in de Orde van Oranje Nassau, waar mede wij hem van harte gelukJ"f wenschen. Zondag 1.1. heeft dan deze huldiging plaats gehad. De gemeente, vooral het raadhuis, zag er lleurig uit en er was allerzijds groote belangstelling. Ten 12 uur werd cene plechtige raadsvergadering gehouden, waarbij ook tegenwoordig was het huldigings comité en tal van voorzitters van vereenigingen. Wethouder Verhoeven hield de huldigings-rede en bood hem als geschenk een voorzittershamer aan. Hij deelde mede dat H. M. de Koningin hem benoemd had tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester Verwiel antwoordde dat de hartelijke woorden van geluk- wensch tot hem bij zijn 12'/2-jarig jubileum gesproken, hem diep ge troffen en dankbaar gestemd hadden. Hij was in hooge mate verheugd over de benoeming tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. U zult begrijpen, zoo zeide hij, dat het mij, onder den indruk van 't oogenhlik, moeilijk valt de juiste woorden te kiezen en uiting te geven aan mijne gevoelens. En gevoel van groote dankbaarheid gaat van mij allereerst M zeer geziene politieman verdwijnen. „Den Did" was een echte agent van den ouden stemfpel. Heel vriendschappelijk in zijn doen en laten, maar als het er op aan kwam een politieman die voor geen kleintje vervaard was en voor wie men dan ook alle ontzag had. Vooral voor de voetballende en kat- tekwaad uithalende jeugd was „den Did" een gevreesde verschijning. Maar dat ook de jeugd wel voelt dat „den Did" zoo kwaad niet is als hij zich soms voordoet, bleek wel dezer dagen toen agent Didden het politie-pakje al voor het colbertje had verwisseld. Er werd weer gevoetbald op een trottoir en op een afstand verscheen Didden. Een deel der jeugd stoof al automatisch uit de buurt, maar een der makkers hield hen op met de opmerking: „Hij is toch geen Did meer!" Intusschen gelooven wij dat voor de meeste Waalwij kers Didden wel „den Did" zal blijven, ook al heeft hij er de uniform aan moeten geven. Ongaarne zien wij agent Didden, die ons zoo dikwijls hij kon van dienst was, als politieman verdwijnen, hoe zeer we hem ook zijn rustigen ouden dag gunnen. Hij kan zijn pensioen nog lange ja ren genieten, want men zou het hem waarlijk nog niet aanzien dat hij de 65 gepasseerd is. Even ongaarne als wij hem zien ver trekken, zwaait Didden zelf af, dat bleek wel overduidelijk bij de korte afscheidsplechtigheid die Zaterdag morgen in de politiewacht plaafs vond, en waarbij de Burgemeester, het Poli tiecorps en enkele rijksveldwachters aanwezig waren. Het eerst werd Didden toegesproken door den Inspecteur, den heer Houben, die hem roemde als een ijverig en rechtschapen politieman en goed col lega, waarom ieder hem graag mocht zen hedenmiddag in een lokaal van Gemeentewerken in het Raadhuis be zorgd moeten worden. De Oranje-trein. Donderdag komt dan de Oranje- trein, bestaande uit niet minder dan 18 expositie-wagons in onze gemeente op het stations-emplacement. Deze rijdende tentoonstelling van Ned. Fabrikaat is voor eenieder toe gankelijk van 10 uur v.m. tot 10 uur n.m. met uitzondering van 12.301.30 uur en van 67 uur. Wij vertrouwen dat alle Waalwijkers en velen uit de omgeving van deze bij zondere gelegenheid gebruik zullen maken. Toont uwe belangstelling voor dit nationale werk. Dinsdag heeft de reclame Oranje locomotief een rondgang door onze plaats gemaakt, een origineele en prac- tische reclame voor de tentoonstelling die de echte oranje-trein ons brengt en waarvan we in de bladen enthousiaste beschrijvingen hebben gelezen. Heden, Woensdagavond, ten om streeks 10 uur wordt een reclame-film op de Markt gedraaid. Herwonnen Levenskracht. Zaterdag en Zondag wordt in onze plaats weer de jaarlijksche bloempjes dag voor „Herwonnen Levenskracht" gehouden. Wij vertrouwen dat ieder op deze eerste kermisdagen gaarne z'n offertje voor het mooie doel der T.B.C.- bestrijding zal brengen. Rijkspostspaarbank. Aan het Postkantoor Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maand Juni 1934 ingelegd ƒ67.129.51 en te rugbetaald 70.010.34. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 15748. openen, is bet eerste punt van aanleg Musis Sacrum, tot een bezoek aan de Liedertafel. Dit is zoo in de reeks van jaren 74 in getal idat Oefening en Vermaak bestaat, langzamerhand een gewoonte geworden, en niet zonder reden, want de kermismatinée is er altijd een, waar iets bijzonders gegeven wordt, geheel in het teeken der komen de dagen van pleizier, een uitvoering die reeds eenigszins de noodige ker- misstemming wekt. Vooral dit jaar zal dit voorzeker 't geval zijn, want het bestuur van O. V. heeft gezorgd voor een vroolijk en zeer varieerend programma. Naast 'n paar walsen van Strauss door het mannenkoor, een solo en een klein koor zal voor de eerste maal ook een dol komische operette gegeven worden in één bedrijf door de op zang- en too- neelgebied beproefde krachten, de hee ren A. de Vaan, Tom Burmanje en Jos. Ivnepflé. Het zal dus een vroolijke morgen worden, vol afwisseling, gra tis voor eenieder toegankelijk. Teneinde ook voldoende gelegenheid tot een bezoek elders over te laten, zal stipt op tijd begonnen worden. De uitvoeringen van „O.O.G.". Zooals voor korten tijd reeds werd gemeld te dezer plaatse, zal onze Waal wijksche R.K. Tooneelvereeniging hare tot nog toe gevolgde methode, wat hare uitvoeringen betreft, gaan wijzi gen. Zeer zeker is men hiertoe overge gaan om reden dat het bezoek der laatste serie .uitvoeringen aanmerke lijk minder is geworden. Wij achten het niet noodig in den breede na te gaan de diverse oorzaken hiervan, als we alleen maar mogen constateeren, dat dit allerminst ligt aan de prestaties van O.O.G. zelf. Was dit het geval, dan zou men op andere middelen zinnen. Het O.O.G.-bestuur wil thans den weg gaan volgen welke zoovele andere pelijk gesloten blijven, dus dat men dan absoluut geen enkele uitvoering van O.O.G. kan bijwonen, als men geen honorair lid is. Wij vertrouwen, dat zeer veel tooneelliefhebbers van Waalwijk en omgeving zich zullen op geven als honorair lid onzer tooneel vereeniging om zoodoende haar in staat te stellen bet spel alsnog op hoo- ger plan te brengen en meerdere groo te mooie werken ten tooneele te voe ren. Sluit U dus aan bij „O.O.G.". Nuts-U.L.O.-Sehool. Op het Dinsdag j.l. te Arnhem ge houden Mulo-examen slaagden voor 't B-diploma de heeren H. Michael te Ca- pelle en A. Treffers te Waalwijk, bei den leerlingen der Nuts-U.L.O.-school. D.V.S.V. De tooneelvereeniging D.V.S.V. zal na kernijs, onder leiding van den heer Jac. Didden, in studie nemen bet be kende blijspel in drie bedrijven met voorspel „De gril van den Hertog" van Gerard Nielen. Veiligheidslaan van de K.N.A.C. De veiligheidslaan van de K.N.A.C. komt van 9 tot en met 12 Juli in Den Bosch. Nadere bijzondereheden deelen wij in ons volgend nummer mede. Aanrijding. Aan het Hoekeinde werd de fietser de R. Zondagmiddag door 'n hem pas- seerenden motorrijder uit Eindhoven aangereden tengevolge van het feit dat deze motorrijder in zijn bewegingen werd gehinderd door 'n tweeden tiet- ser. De heer de R. werd van zijn fiets geslingerd en viel tegen de juist pas- seerende tram. Hij liep verwondingen op aan het been, terwijl zijn fiets ern stig beschadigd werd. De motorrijder reed door, maar het slachtoffer kon nog juist liet nummer noteeren, zoodat de politie proces- uit tot den Gever van alle goed, door Wiens zegen ik in staat ben geweest mijne taak tot heden naar behooren te vervullen. Dank breng ik aan allen die in de 12'/2 ja^r van mijn regeering den steun waren bij het vervullen van mijn ambt. Het is een feit dat ik niet allen heb kunnen voldoen, doch verheu gend stemt het mij dat toch velen zijn voldaan. Besturen is willen. Men kan niet regeeren met verlangens doch alleen met krachtdadigen wil. Moge deze soms wat te krachtig geweest zijn, steeds hebben hij mij de beste ge voelens daarbij voorgezeten. Ik dank de wethouders en gemeenteraads leden voor het aangenaam vertrou wen en steun van hen ondervonden. H ierna sprak de gemeentesecretaris C. de Valk namens het gemeente- personeel en bood hierbij een ge schenk aan dat bestond uiteen fraai schilderstuk van een der mooiste plekken van Oisterwijks schoons, het van Esscheven, en werd geschil derd door den kunstenaar J. Baart- man. Daarna was het woord aan den voorzitter van het huldigingscomilé, die sprak namens de geheele bevol king. De heer v. d. Klei wenschte burgemeester Verwiel geluk met zijn jubilé alsook met de hooge onder scheiding hem te beurt gevallen, om hem daarna uit blijk van erkente lijkheid der geheele burgerij het cadeau der Oisterwijksche bevolking aan te bieden, bestaande uit een fraaien ambtsketen met ketting, terwijl het overgebleven batig saldo der bijeengebrachte gelden hem tevens ter hand werd gesteld om te besteden voor een maatschappelijk doel. mti- igt op de u. r

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 5