Graanrerkoopins. DRUKWERK Ulaaluiijftsciie Sioomdruhherij Anioon Tielen NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. ",8'f'lf:fïeïï B8' 9; lamme" NIEUWS UIT HEUSDEN. GEMENGD NIEUWS. publiek verkoopen OP ELK GEBIED AGENDA. Sport LAATSTE BERICHTEN. Hotaris Middelkoop belangstellenden hartelijk welkom heette. Aan de orde waren onderwerpen »De vrouw en de arbeid», in te leiden door de vereeniging van 's Gravemoer, en: »De Afscheiding» in te leiden door de vereeniging van Drimmelen. Op beide onderwerpen volgde een breedvoerige en leerzame bespreking. Door mej. v. Dongen, Sprang, werd nog een gedicht voorgedragen. Met een woord van dank en opwek king werd de vergadering, die be zocht werd door leden van de ver- eenigingen te 's Gravemoer, Drim melen, Raamsdonk, Vrijh.-Capelle en Sprang, gesloten met dankgebed door dhr. G. Braspenning Sr. Een bejaarde man die achter op een vrachtauto was gezeten, had j.l. Dinsdagavond het ongeluk, toen hij daarvan wilde afspringen terwijl de auto doorreed, met zijn kleeren aan den wagen te blijven haken. De chauffeur die zulks niet bemerkte reed doorde man werd een circa 500 meter meegesleurd, vooraleer het ongeval werd opgemerkt, en had ernstige verwondingen aan hoofd enz. bekomen. Hevig bloedend werd hij naar zijn woning te Kaatsheuvel vervoerd en aldaar onder genees kundige behandeling gesteld. GABELLE. Gedurende de maani Juli 1934 werden ter gemeentese cretarie ingevolge den Vleeschkeu- ringsdienst aangegeven 22 rundei en en 55 varkens. Bij den gemeenteveldwachter te dezer plaatse is als gevonden gedeponeerd een geblindeerd reser vewiel met band van een auto. Ls TT ^0 het aai* het Gymnasium te s ilertogenbosch gehouden toela tingsexamen slaagde onze dorpsge- noote Tiny v. d. Waals. 1/ De postduiven vereeniging »De Luchtvaart«, gevestigd in het café van Mej. Wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart hield j.l. Zondag met oude duiven een wedvlucht vanaf Bordeaux met den volgenden uitslag A. Blom 1 4, W. Versteeg 2 en C. Verhagen 3. Eerste o verduif G. Stam. Eveneens werd een wedvlucht genouden vanaf Bont St. Maxence, waarvan de uitslag luidtJ. V Doornik 1 7 9, W. Versteeg 2 3 10,' A. Spierings 4,. J. Versteeg 5, E. Haverhals 6 8, A. Blom 7, A. Kloot wijk 11, G. Treffers 12 13 en A. Bakkeren 14. Aangetoonde duiven J. v. Doornik en W. Versteeg. 1 Bij het aan de Hoogere Handels school te Dordrecht gebonden eind examen slaagde onze dorpsgenoot de heer G. v. d. Hoeven. J.l. Zondag werd mej. P. v. B. alhier, terwijl zij aan het lietsen was, te Sprang op den gevaarlijken vier sprong aangereden door een auto, met het noodlottig gevolg dat genees kundige hulp van Dr. W. aldaar moest worden ingeroepen. LOON-OB-ZAND. Op 5 Augustus gaat er evenals andere jaren vanuit onze plaats wederom een bedevaart naar O.L. Vrouw van Kevelaer. Met het oog op den legenwoordigen toe stand in Duitschland zal de deelname niet zoo groot zijn. Op 2 Augustus a.s. zullen de volgende meisjes hun intrede doen bij de Zusters van Liefde te Schijndel n.l. Johanna Brands, Johanna de Kort, Maria Schoenmakers, Johanna Frederix en Johanna van Noye. Ue uitslag van het op Zondag gehouden concours van de Bij vereen. »R.O.S.« Loon-op-Zand is als volgt: le prijs Fr. Kuipers met Corrie 58 punten 2e prijs K. v. Booij met Pik o4 punten 3e prijs B. Hamers met Lieza o2 punten; 4e prijs J. de Kort met Marie 51 punten; 5e prijs Ant. Smits met Max 50 punten be prijs N. Broeders met Fonsie 4b punten; /e prijs N. Teurlings met Nelly 4b punten8e prijs B. v. d. Hooven met Roosje 45 punten9e prijs N. Brabers met Mina 44 punten10e prijs H. Verhoeven met Wies 39 punten 11e prijs Ant. Dankers met Blesje 38 punten; 12e prijs N. Broeders met Tonnie 27' punten; 13e prijs Loods met Greta 24 punten. De uitslag van de afdeeling sprin gen was: le prijs Ant. Dankers met Blesje 13 strafpunten2e prijs N Brabers met Mina 28 strafpunten 3e prijs Kuipers met Corrie 48 straf punten4e prijs v. Rooij met Bik oO strafpunten. Dit concours mag zeer geslaagd heeten en kan de rij vereeniging R. O. S. dan ook met genoegen hierop terugzien. 1 dam 0-3. Longa II—W.V.V. I Werkendam 5—0. Op het terrein van Juliana speelde Zondag een WSC combinatie uit Waalwijk tegen de Hardinxveldsche Boys. Slot 7-2. Zondag werd hier gespeeld door P.S.V. tegen D.V O. Haarsteeg. De wedstrijd eindigde met gelijk spel 4.4 Zaterdagavond gaf het kinder koor „Frisch gezongen" met mede. werking van de mond.accordion vereeniging uit Z..Bommel onder leiding van dhr. Runge. Z. Bommel op de Vischmarkt een openlucht concert. De jeugdige medewerkers brachten het er maar wat goed af en verschaften den buitengewoon talrijke medewerkers een paar zeer aangename uurtjes. De collecte voor de stichting van alleenstaande blinden te Wolfheze bracht hier Zaterdag op f 14.44. Het personeel der Openbare School is voornemens morgen 19 Juli een schoolreisje met de leerlingen te maken naar Arnhem en omstreken. In de afgeloopen week maakte de Chr. Jong. Vereen, een 2 daagsch uitstapje naar de Lage Vuursche. De nacht werd doorgebracht in de slaap zaal van de v.m Sillens Hoeve, die indertijd door het Ned. Jongelings verbond werd aangekocht en ingericht als Buitenhuis. Den volgenden morgen werd doorgebracht in 't park en 't bosch, waarna een auto tocht werd georganiseerd In de omgeving. Na afloop hiervan vereenigde men zich aan 'n koffietafel, waarbij Ir. Ingwersen een hartelijk afscheidswoord sprak Sprint profs: J. van Egmond, G. Leene en J. v. d. Heuvel. Sprint amateurs: A. v. d. Linden. B. Leene, J. Kremers en A. van Vliet. Wegkampioenschap profs: G. v. d. Ruit, M. van Oers, M. Valentijn; reserve: C. Bogaert. Wegkampioenschap amateurs: C. Pel- lenaars, P. J. Snoeiers; reserve J. F. Alen. Leider van het team is W. Swaab de beer; de verzorging der renners is toe vertrouwd aan G. Schilling. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. Rotterdam, 17 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 3166 dieren: 208 paarden, 603 magere runderen. 737 vette runderen, 686 nuchtere kalveren, 312 vette kalveren, 422 graskalveren, 151 schapen of lammeren, 6 varkens 6 biff- gen, 24 hokken of geiten. Prezen per kilo: vette koeien 6062 K9* 5j-' 4°—44 ct.; vette ossen C 4?r'l°,ct" 40-44 c,-= sheren 48-50 ct 44 46 ct., 40—42 ct.; vette kalveren 60—70 ct., 50—55 ct., 35—40 c.' graskalveren 30 ct., 28 ct., 25 ct.; schapen 37 ct., 33 ct. 30 ct.; lammeren 39 ct., °h slacht nuchtere kalveren 24 ct., 18 ct.; slachtpaarden 8 ct., 34 ct 30 C(,int. Prijzen per stuk van mager vee: nuch tere slachtkalveren 6, 5. 4; nuch tere fok kal veren 20, f 15, f 10; slacht- PiM f"ion eor 10°- f 70: werkpaarden l 180, f 130, f 80; hitten f 90, f 70 f 60- fStQ9rn" i"of' f ,4°; kalfkoeien i ?-?' I f 120; melkkoeien f 215, wo, f 115; vaarzen f 120, f 90, f 70- 90' ,f 70' f 50graskalveren f 2ö' U.K. DF.SBrabants' Kcurelftal. A.s. Zondag belooft het voor het sport- minnend publiek van Kaatsheuvel een ni-c ,e.te worden. Dan zal het sterke i 1 ,d,e" slrÜd aanbinden tegen het Liabants Keurelftal. Aangezien hierin stuk voor stuk spelers uit de sterkste vereen,gingen in den omtrek zijn opge steld, belooft het een spannenden kamp te worden De wedstrijd vangt aan om 2.30 uur. Hieronder laten wij het Bra bants Keurelftal volgen: C. v. d. Lee BlauwWit J. Hensen J. Robben W. S. C. H. V. V. leeuwen R. Steen B. Jansen i o TT, 0 A,lini° Uno Animo i> wen„" v- Laarhoven - A. Voogd li. \v. B. Rood-Groen Sporters i n a'iSe" R- de Benis I no Ammo Kaatsh. Boys Reserves: P Broekhans (R.W.B.), J. Havens (Roda). DUIVENSPORT. Kaatsheuvel. Zondag hield de Kaatsheuvelsche Con- coursbond, gevestigd bij den heer Jan van Dun, een wedvlucht voor oude dui ven vanuit Bordeaux. De uitslag was als volgt: 1 K. Steenbergen; 2 J. Vloemans; 3 H. Hendriks; 4 B. Kemmeren; 5 Fr. van den Assem; 6 L. van der Ven; 7 C. de Bondt; S J. Bergmans; 9 P. Stokkermans. De heer K. Steenbergen behaalde dit jaar in den Concoursbond de kampioens titel afstandvliegen. BURGERLIJKE STAND. Kaatsheuvel. van 1 tot en met 15 Juli 1934. Geboren: Bertha dv. Petrus v. Wan- rooij en Johanna C. Dingemans. He lena H. dv. Bernard de Bruvckere en Johanna M. van Boxtel. Johanna M. C. dv. Adrianus Reynen en Elisabeth Vis sers. Petronella G. A. dv. Johannes A. Kemmeren en G. M. J. van Beers. Jo hanna P. dv. Cornell's Nieuwenhuvzen en Cornelia Coomaiis. Pieternella H. dv. Johannes Dekkers en Maria van Gulik. Mari nus W. M. zv. Wilhelmus v. Esch en Johanna van Beers. Gijsbertus J. zv. Adrianus G. van den Hoven en W. P. M. loemans. Cornelis A. P. zv. Jo- sephus J. Pijnenburg en Elisabeth W. Dirks. Overleden: Pietronella J. van Dongen, echt gen. van W. Schapendonk 54 jaar. Constance H. C. M. de Bruijn eclitgen. van A. J. Wennekens 23 jaar. Hen- dnen Stoelendrayer, weduwe van Johan nes Vesters 86 jaar. Woutherus Dirk- sen echlgen. van Adriana II. Sins 52 jaar. Martinus Kemmeren 67 jaar. Gehuwd: Cornelis M. Wijgerde 42 jaar en Adriana G. Loonen 21 jaar. Corne lis van Turnhout 23 jaar en Johanna E. Hendriks 24 jaar. WAALWIJK. W.G.V. Donderdag 5'/46'/2 u. adspiranten afd. D.van 63/4—8 u. afd. C.van 8»/a10 u. afd. leden. W.G.V. Vrijdagavond 7.15—8.30 uur en 8.45—10 uur. W.G.B. Donderdag van 79 uur inkorven CorbeilVrijdag van 78 uur inkorven Lier. Vrijdag 8 uur, R.D.B.-Theater, »Is mijn man niet geweldig?» Heusden, 17 Juli 1934. De ooievaars zijn dit jaar op den brouwerij schoorsteen gearriveerd 21 Maart. Op 1 April hadden zij het le ei en nu zijn Zaterdag 14 Juli de jongen reeds uitgevlogen, circa een maand vroeger dan andere jaren. ~^oor de S.O.S..competitie werd hier Zaterdag gespeeld. Uitslag Longa I-W.V V. Werken- WIELRENNEN. Kampioenschap van Nederland. Bij de wedstrijden te Amsterdam werd Jac. v. Egmond (Haarlem) kampioen der professionals en tevens algemeen sprint- kampioen van Nederland. v. d. Linden (Amsterdam) werd kam pioen der amateurs en Beukers (Den Haag) kampioen der onafhankelijken. Het kampioenschap over 100 K.M. met niotorgangmaking is gewonnen door Ledc y voor Snoek Jr. en Alkema. A ederl Wielerploeg gekozen voor de wereldkampioenschappen te Leipzig. De Sportcommissie van de N.W.U. heeft besloten, de volgende renners naar de wereldkampioenschappen af te vaardigen dien m Augustus a.s. te Leipzig zullen worden gehouden: In koelen bloede een moord gepleegd. Ten gevolge van een vechtpartij is te Vuchtschoot onder Princenhage, de dertigjarige gehuwde arbeider De Koning om het leven gekomen. Het gehucht Vuchtschoot, waar het drama zich afspeelde, bestaat slechts uit een 20-tal huisjes en ligt te midden der heide geheel geïsoleerd. In een dezer huisjes woonde de verslagene Koning met vrouw en twee kinderen. Op slecht 20 meter er vandaan stond het huisje, waar de ongehuwde moor denaar bij zijn ouders inwoonde. Eveneens lag op geringen afstand het huisje van H in welks onmiddelijke nabijheid zich de moord afspeelde. Oppervlakkig bestond er tusschen de buurtbewoners een goede verstand houding Menigmaal kwam men daar bij elkaar om een praatje te maken. Zoo was het ook ditmaal het geval. De moordenaar kwam bij K. Echter kwam het allengs van praten tot vloe ken en schelden en op een gegeven moment haalde de eerste een geladen revolver te voorschijn en loste een schot op K hetwelk hem in de zijde drong. Laatstgenoemde nam hierop de vlucht en sleepte zich voort in de richting van het huisje van H. en wist zich daar in veiligheid te stellen. Hij werd achtervolgt door zijn belager. Deze drong de woning van M H., die afwezig was, binnen en vond K. kermend van pijn op den grond liggen. Het onmensch werd hierdoor in het allerminstniet bewogen en mishandelde K verder door met een klomp te slaan. Voorts trok hij opnieuw zijn revolver en schoot. De kogel mistte echter zijn doel en kwam in een kast terecht De vrouw van H die ziek te bed lag, verkeerde in doodsangst. Zij toch zag, hoe deze worsteling zich afspeelde. Hierna verliet de moordenaar al scheldende den gewonde. Inmiddels was H. thuisgekomen K. deelde hem mede, wat was gebeurd. Aanvankelijk wilde deze niets gelooven, omdat hij nooit bespeurd had, dat tusschen beide mannen eenige oneenigheid had be staan. Toen hij echter de bloedende wonden var, K bespeurde, hieip hij hem op de been en leidde hem naar buiten in de veronderstelling, dat K. zijn woning, welke op korten afstand lag, wel zou kunnen bereiken. H sloot de deur, doch kort daarna kwam de moordenaar vragen waar K. gebleven was. Op de mededeeling, dat deze naar huis was vertrokken, riep hij uit: .Maar hij moet kapot." Hij ging zijn slachtoffer achterna en sloeg hem her haaldelijk met een hard voorwerp De politie werd gewaarschuwd en arresteerde den man ten huize van zijn ouders. De onverlaat werd ter beschikking van het parket gesteld. Het stoffelijk overschot van den over ledene werd op last van den officier naar Breda overgebracht. Men meent, dat de ruzie over de vrouw is ontstaan. Onderstaande berichten zijn reeds in ons vorig no. opgenomen. Nuts-U.L.O. School. rij dag j.l. vond in bijzijn van eenige bestuursleden der school de uitreiking der rapporten plaats en werd tevens de overgang bekend gemaakt. Bevorderd werden Van de eerste naar de tweede klasse R. J. Bonis, C. A. van Heijst, G. ™nS?n-..en rA' van der Schans te NV aalwijk; C. de Bruyn, J. J. Dal ver, C. Haverhals, E. J. Hey en H. Rijkers te Sprang; A. Michaël S- Oerlemans, C. van der Waals en W. A. van der Waals te Capelle; i A. van Doornik, C. van der Hoeven en A. Zwart te Kaatsheuvel A. Nieuwkoop te Heusden, N. Schil ders te Drongelen C. A. Vos en A. M. Straver te Babiloniënbroek. Niet bevorderd: 2. Van de tweede naar de derde klasse B. Buddingh, M. C. Nelis, M. A. Pleys en J. de Rooij te Waalwijk H. A. Dekkers, M. Haverhals, G. de Jong, A. S. Kuijsten en J. Zwart te SprangJ. C. Dekkers en H. Wittebol te Capelle; H. J. Schrier en J. J. Schrier te Drimmelen A. Hoefnagel te Vrijhoeve Capelle. Niet bevorderd; 1. Van de derde naar de vierde J. Bouman, G. Fijan, A. J. Kuijsten, G. W. Stevens en P. Treffers te Waalwijk; J. P. de Rooij, E. van den Hoek, W. Mes en J. Rosenbrand te C^apelleM. S. van Beek te Kaats heuvel M. W. de Bie te Meeuwen W. Geenen, H. J. de Bie en J. Tim mermans te Sprang. Niet bevorderd3. De Duitsche regeering heeft de per 15 dezer te verrichten betalingen voor den dienst der Young en Dawes gedaan door stortingen op de Sonder- conto's; de trustee's blokkeeren alle verbonden ontvangsten. Maar de Duit sche regeering heeft z.g. maatregelen genomen, om te garandeeren dat de in komsten volgens haar bestemming aan gewend worden! De Duitsche Himalaya-expeditie heeft 3 leden en 3 dragers verloren. Een overstrooming in Zuid-Polen heeft 120 slachtoffers geëischt. Op een schietterrein bij Parijs is een bom ontploft. Er zijn 5 soldaten ge dood en 26 ernstig gewond. Een ser geant schopte tegen een bom, die ont plofte en vreeselijk onheil aanrichtte. Von Pape heeft openlijk zijn me dewerker Von Rose, die in zijn ambts- vertrek op 30 Juni werd doodgeschoten gehuldigd. Hij wees er op dat deze „getrouw was tot in den dood", in den oorlog als soldaat en ook in vredestijd zijn land trouw heeft gediend. Een depót in de nabijheid der dy- namietfabriek te Arendonck aan de Belg.-Ned. grens, is in de lucht gevlo gen. De in dit huisje opgeslagen spring stoffen zouden naar men beweert door de warmte tot ontploffing zijn gekomen. Het depót vloog met een geweldigen knal in de lucht en de arbeider Cou- wenberg, vader van 2 kinderen, die op eenigen afstand in de heide werkzaam heden aan het verrichten was, kwam onder de puinhoopen terecht, tengevol ge waarvan hij spoedig is overleden. Drama te Heerlerheide. Een vreeselijk drama heeft zich te Heerlerheide afgespeeld. Een Belgische mijnwerker heeft aldaar zijn vrouw vermoord en daarna zelfmoord ge pleegd, door zich in een schacht van de Oranje Nassau IV te werpen. De verslagene was naar Holland ge komen om werk te zoeken en had reeds vroeger bij de Oranje-Nassau IV ge werkt, vandaar dat hij daar den weg goed wist. Op het terrein, nabij de schacht, vond men een portefeuille waardoor men de indentiteit van den man kon vaststel len. Ook vond men een bebloed scheer mes. De conclusie lag voor de hand, dat de man zelfmoord had gepleegd door zich in de schacht naar beneden te wer pen. Het scheermes deed verder nog iets anders vermoeden en dit vermoeden bleek maar al te waar te zijn. Het kwam aan het licht dat S. zijn vrouw met een scheermes den hals had afgesneden. Een kindje van het echtpaar lag rustig op een canapé te hlapen. Beide lijken zijn door de politie in beslag genomen :n naar het kospitaal alhier vervoerd. De mijnwerker was 26 jaar oud. Sven Hedin weer in vrijheid. Ue Zweedsche ontdekkingsreiziger oven Hedin, die ontvoerd was, heeft aan zijn vertegenwoordiger te Peking den Zweed Eric Norin, een telegram gezonden, waaruit blijkt, dat hij gezond en we in de Chineesche stad Oeroemtsi aangekomen is. te Capelle, 52381 zal op Dinsdag 24 Jail a.s. des avonds om half 7 uur, ten herberge van Mej. de Wed. C. VERHAGEN, aan de Flooge- vaart te Capelle, ten verzoeke der N.V. Adr. Oerlemans Zonen's Handel in Fourage, Hout en Bouwmaterialen, ge vestigd te Vrijhoeve-Capelle, Ongeveer 6,71,18 Hectaren [opgemeten land, zonder slooten] haver, wassende op de Binnenhoven onder Capelle, nabij Labbegat, verdeeld in 33 koopen van Oost naar West. Koopt nü een „R. S. Stokvis" fiets Alleen-verkoop voor Waalwijk W. VAN DOMMELEN Sflatlons&tra* t 10 en 12, TEL. 196. reparatie-inrichting Alle Onderdeelen. LUXE AUTO-VERHURING EN WAALTAX. Zeer concurreerend. 53174 Eerste klas wagens groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs minder 1 Dat wij hierin iets presleeren, getuigen de vele schitterende recensies uit vakbladen en particuliere brieven welke wij tot nu toe ontvingen. Laat dit een aansporing voor U zijn om voortaan Uw drukwerk bij ons te laten vervaardigen. U is dan ei zekerd, dat Uw drukwerk den toets der critiek kan doorstaan. De Drukkers voor hef betere werk. Een mooie dog, een heerlijk *0!h netje, kilometer no kilometer glijdt U voort zonder een tpoof van vermoeienis. Maar ook bi| storm en regen kun! U op uw „R. S." vertrouwen, Een „K.S.* kan tegen een stootje. Wacht niet longen koopt no eelt „R. S.", de eenige goedkoop* fiets met echte Torpedonaaf, Dunlopbanden en Dunlopzadel, Degelijk Stokvfi-fabrikaaf. mi li Torpedonaat f J 14.- .dr«

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 6