SPORT. INGEZONDEN STUKKEN. RECHTZAKEN. KERKNIEUWS. ADVERTEERT IN DIT BLAD. J6U^dcn tempel weer ter hand nam en er in weer ging leven in den dienst des lcluh Heeren, zegent God Juda weer. ansluj Zoo ook, als ons chr. volk weer ndresï terugkeert tot God, zal God ook ons te L zegenen. Na het zingen van ps. 72 11 en en m- gebed werd deze landdag gesloten. >01 a? We kunnen niets anders zeggen sinarfdan dat deze achtste landdag ge- >259.3 slaagd is. oi i-, CAFELLE. Gedurende de maand 'Hp! Juli 1934 werden ter gemeente en secretarie voor den Vleeschkeunngs- dienst aangegeven 12 runderen en h,Cr 29 varkens, j '0,p— J.l. Zaterdag reed een vracht- thni* auto van de Zuider Tramweg Mij. bij het maken van een draai tegen k l! het winkelraam bij bakker W. K 1 met het gevolg dat de ruit geheel verbrijzeld en de uitgestalde waren u'er geheel bedorven werden. De aan- dijki gerichte schade is voor bakker K. ^enl zeer groot. eg eer- J L Zondag werd mej. W. V. :i'. e alhier door een auto aangereden, waarbij zij dermate verwondingen el opliep dat geneeskundige hulp moest worden ontboden. g.-v& - M. v. Baardwijk, dienstplichtige der lichting 1934 dezer gemeente, le vai zal op 4 October a.s. te Venlo en worden ingelijld bij het 17e R. I. van Naar men ons mededeelt zal 'P G< getracht worden in deze gemeente Aug. te geraken tot de oprichting van een Eupa afdeeling van de N.V. Nachtveilig- te li heidsdiensl, waarvan het hoofd ig kantoor gevestigd is te Rotterdam, hcettt WAspiK. Mej. E. Akkermans pV alhier slaagde dezer dagen te Breda voor het examen Hoofdacte. diesp De heer D. alhier had op de vinnii Wielerbaan te Oisterwijk het ongeluk ïaar zoodanig te vallen dat hij zijn estelij schouder brak. ken] HAAMSDON KSVEER. Op het rijd n dezer dagen te 's Hage gehouden tusscl examen voor L. O. Duitsch slaagde mej. J. van Beek alhier, od wc Y)e Eerw. Zuster Cornelia (in naarf de wereld A. A. Verschuren), hoofd en s,l] der St. Theresiaschool alhier, zal op Zaterdag 18 Augustus a.s. den dag ,eerc herdenken dat zij voor 25 jaar haar e nenj jntrede deed in het klooster. en oni Het aanlal werkloozen bedraagt ons[ alhier 281, gesplitst als volgt: 2/(j ngen. geheel en 5 gedeeltelijk. 89 Onze Kon. Erk. Harmonie »De z'nn Eendracht» wist j.l. Zondag op het angdi Nat. Muziek— en Zangconcours te Chris 's Gravenhage, uitgeschreven door kindé het Harmonie—orkest St. Gregorius Laat de Groote, beslag te leggen op den veil 2en prijs in de le Afdeeling. Met ;n is 128 punten voor het verplicht num- e Heil mer «Hermione» van Mare Delmas van en met 129 punten voor het eigen vange gekozen nummer trad onze harmonie ensch uit het strijdperk. Het verplichte lente: nummer was zware kost, want op *heid het enkele jaren geleden gehouden Ivangt concours te Geertruidenberg was dit mak nummer verplichtend in de Eere— lie ni Afdeeling, die heel wat hooger staat zijn i dan de le Afdeeling. De jury was noeili er veeleischend, dat moet gezegd kbaar worden. Wekenlang is met laaie te m volharding gerepeteerd, onder de eminente leiding van den directeur de heer N. Snijers. »Het t gaa ie te n >r-» op met gelijk met t ligen 116:1 liedei ir. Zaï ïoer lt ovt GEERTRUIDENBERG In de Maandag j l. gehouden vergadering van het comité tót herdenking van de verjaardag van H. M. de Koningin, werd besloten dit jaar Koninginnedag op luisterrijke wijze te vieren. In be ginsel werd besloten tot het geven van een groot avond concert met tot slot een schitterend vuurwerk, 's Middags zal door de zangvereeniging „Geer- truidenberg" en de Symphonie Cecilia eveneens een concert worden gegeven. Ook de ouden van dagen zullen niet worden vergeten, want ook zij zullen dit jaar weer kunnen profiteeren van een mooie autotocht. Voor dit alles is echter de hulp noodig van onze ingezetenen, waarbij de financieele hulp wel op den voorgrond is ge plaatst. Om alles derhalve te kunnen volbrengen is besloten dat volgende week een aanvang wordt gemaakt met langs de huizen te collecteeren, welke collecte wij gaarne bij de ingezetenen in hunne milddadigheid aanbevelen. 't Is merkwaardig, dat er in de kleine plaatsen van ons gewest zulke uitstekende muziekkorpsen zijn;'tis dilettantenwerk, maar met zooveel ijver en toewijding beoefend dat het de beroepskorpsen ter zijde streeft. Loonopzand plaats van 2500 zielen, mag er zich op beroemen in «Con cordia» een harmoniekorps te be zitten, dat we gerust een der beste van Brabant durven noemen. Het bevat individueel uitstekende krachten, zoowel onder de hout als koperblazers, zoodat de totaal klank zeer evenredig is en zich door 'n beschaafden en soepelen toon onderscheidt. In den heer A. A. Groot heeft het een uitstekend deskundig dirigent, die zijn zeer muzikale in tenties weet te doen vertalen in een uiterst correct rhythme,'n goed ver zorgden toon en 'n nobele expressie. 't Programma bevatte een selectie van degelijke zeer muzikale werken, die zware eischen stelden; doch Concordia beheerschte ze zoo goed als volkomen, er bleef weinig te wenschen over. De Mendelssohn-ouverture »Mee- reslille und glückliche Fahrt» genoot een zeer gelukkige vertolking; de aanvangsatz evenaarde in soepelheid van toon den symphonischen klank. De Attila-fantasie van Verdi, in arrangement van A. Roeien is een waar succesnummer voor Concordia strak rhythmisch en frisch van klank. De Oberon-ouverture van Weber, met een mooie noorninzet en keurig houtwerk bewezen met een groote vaardigheid en muzikaliteit. Eindelijk de 2de Rhapsodie van Liszt, die het hoogtepunt van den avond vormde; hoe correct die rhythme», hoe fraai die climaxen, hoe zwierig die voordracht, werkelijk een topprestatie. Verder hoorden we nog een goed gespeelde piccosolo, een wals van Lehar en enkele zeer pittige marschen. Een luid applaus van alle zijden en Concordia kon het niet met één toegift stellen, 't moest verdubbeld worden. «Concordia» heeft zich in Breda een uitstekende reputatie verworven; gaarne zullen we de Loonopzanders een volgend seizoen weer ontmoeten. Zaterdagmiddag van 4.30 tot 5.30 uur zal de K.R.O. een Loonsche avond uitzenden. In liet gebouw „Con cordia" alhier zullen de Kon. Erk. Harmonie „Sophia's Vereeniging", de Kon. Erk. Harmonie „Concordia" en de Liedertafel „De Echo der Duinen" concerteeren en dit concert wordt via den Huizer-zender uitgezonden. Wel een bewijs hoe noog de pres taties onzer muziekvereenigingen in den lande worden geschat. als wel f vroq ibelec dan c mens 2 kro sch i dat 1; Chris de bt maai van j s wen :ind,8 zal 1 Cu per >t na Heer is woi i eig achar sn hen van d gewe :e cri voord ïen G in Ju ïnst d ;ekom atscha liefhebbende menschen. Ik merkte toen, dat ik door de Loonsche dui nen aardig aan 't dwalen was ge weest en nog dichter bij Kaatsheuvel dan bij Loonopzand was. Mijn vraag is nukunnen er hiel en daar bij kruisingen van de wegen geen wegwijzers geplaatst worden die de richting aangeven, naar Giersbergen, naar Udenhout, naar Loonopzand, naar Kaatsheuvel enz. Wie het Gooi met zijn prachtige fietspaden kent, heeft een prettige herinnering aan de paddestoelen, die hem overal den weg wijzen. Zou Waal wij ks Belang hier geen nuttig initiatief kunnen nemen of zou er geen mooi werkterrein liggen voor een of andere streekoommissie, die zich ten doel stelde om op deze wijze het prachtige, al te weinig be- kende heuvellandschap achter Waal wijk en Drunen meer bekend te maken bij de liefhebbers van onge rept natuurschoon A propos 1 Wat is de Roestelberg de laatste jaren veranderd lWaar zijn de rust en stilte gebleven die vroeger dit plekje zoo aantrekkelijk maakte?. Toen ik enkele dagen geleden het vandalenwerk aanzag, dat hier ge pleegd is, ben ik zoo gauw ik maar kon den berg overgeklauterd en heb gezorgd, dat ik een K.M. verder kwam om niets meer te hooren of te zien van het banaal garoezemoes, dat thans dezestreek ontwijdt. Wer kelijke natuurliefhebbers zullen rus tiger ongerepter oorden moeten gaan zoeken, maar die zijn er nog in overvloed Het heerlijke landschap aldaar is alleszins waard om in heel het land grooter bekendheid te krij gen dan het thans geniet. ZWETSLOOT. Nijmegen. niet zoo ernstig ingezien. Volgens getuigenverklaring was een kleinigheid aan de verlichting der automaat vernield. Tegen ieder der verdachten luidde de eisch f 15 boete. Uitspraak 20 Aug. a.s. Uitspraak. G. T. koopman te Veen, beleedi ging f 10subs. 10 dagen hechtenis de jeugdherberg in deze gemeente is enorm. Wij hooren zelf9 getallen van 60 tot 120 per nacht. Voor de ge meente is deze instelling zeker niet kwaad, daar er toch altijd nog wel wat ter plaatse wordt besteed. V Voor de Ned. Herv. Kerk hoopt Zondag a.s. des v.m. 10 uur voor te Ds Zuurdeeg. TILBURG. Maandagmorgen is alhier in den ouderdom van 72 jaar overleden, de heer Jos. F X. C A. Jansen, oud.ontvanger der gemeente Tilburg. De thans ontslapene werd 13 Maart 186? te Tilburg geboren. Van 1901 tot 1908 was hij lid van den gemeenteraad Op 15 Augustus 1908 werd hij tot gemeenteontvanger benoemd, welke »uw functie hij tot 1 Mei 1934 vervulde. Buiten verantwoordelijkheid der Red. TWEE KLACHTEN. Geachte Redactie. Wilt U aan een vreemdeling, die in Waalwijk enkele dagen vacantie doorbrengt, een klein plaatsje afstaan in uw blad om een tweetal klachten naar voren te brengen. De eerste klacht geldt de H. B.— bussen. De bus, die 16.35 van Waalwijk (Groole Markt) vertrekt, komt 17.12 in 's Bosch. Precies één minuut tevoren, nam. 17.11 vertrekt er een trein naar Nijmegen. Ik heb den chauffeur gevraagd of het mo gelijk was enkele minuten in te halen, doch kreeg ten antwoord, dat ik er niet op kon rekenen dezen trein te halen. Mijn vraag is nuwaarom zorgt de H B Mij. niet dat de bussen correspondeeren op de treinen Mijn tweede klacht betreft de bewegwijzering speciaal in het ver rukkelijk landschap gelegen tusschen Waalwijk, Drunen, Udenhout, Loon- op-Zand en Kaatsheuvel. Dezer dagen heb ik getracht van de Roes- telberg door de duinen naar Loon- op-Zand te wandelen. Nadat ik een half uur dit eenig landschap had doorkruist raakte ik het spoor bijster. Gelegenheid om een weg te vragen was er natuurlijk nier, want eerst nadat ik anderhalf uur geloopen had ontmoette ik enkele natuur De kontmfliimefeesten Mijnheer de Redacteur, Het is ongetwijfeld weinige lezers van Uw blad ontgaan, dat U tot tweemaal toe, naar aanleiding der programma's voor de aanstaande Koninginnefeesten, hebt gewezen op de ministerieele circulaires die daar omtrent verschenen zijn, en waarin met nadruk gezegd wordt, dat er tegen een passende avondfeestviering geenerlei bezwaar bestaat. Ik vermoed dat velen het met U en mij zullen betreuren, dat er in onze plaats op Koninginnedag zelfs geen avondconcert gegeven zal wor den. Te oordeelen naar de laatst verschenen circulaire strookt dit in het geheel niet met de bedoeling van H.M. de Koningin zelf. Om den wil der Landsvrouwe te respecteeren behoeft het dus niet te zijn. Daarom vraag ik mij af welke motieven er bij de Oranje—comite's kunnen voorzitten bij hun vasthouden aan het plan om geen avondfeest te organiseeren. Het heeft er voor mij ihans de schijn van alsof de comité's de oor spronkelijke en reeds lang achter haalde ministerieele circulaire ge bruiken als een goed motief om hun financieele onmacht te maskeeren. Het is ingewijden bekend dat de vier comité's slechts met heel veel moeite telken jare de touwtjes aan elkaar kunnen knoopen. Daarom verwondert het mij geenszins, dat zij deze welkome gelegenheid om een duur avondfeest te voorkomen hebben aangegrepen. M. de R., ik geloof dat zoo de za ken staan en niet zooals de meeste goedgeloovige gemeentenaren mee nen. Dat de gecompliceerde feest viering der laatste jaren financieel moest vastloopen was te voorzien; het is een kostbare zaak om maar even vier avondconcerten met ver dere attracties te organisseeren, voor al als men het zoo goed mogelijk wil doen teneinde elkaar bezoekers af te kapen. Daarom lijkt mij het geen thans staat te gebeuren opnieuw een stimulans voor het reeds zoo lang door U gepropageerde: het ééne avondfeest in het centrum der ge meente. Met beleefden dank voor de geno ten plaatsruimte. Waalwijk. Oranje-klant. De waterleiding. Uit Sprang-Capelle kwamen 23 per sonen, die bij verstek ieder veroor deeld waren tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis, van dat vonnis in verzet, dat echter niet ontvankelijk werd verklaard. Dus 't blijft zool De vonnissen betreffen het niet aansluiten bij de gemeentelijke water, leiding. Een zoete bekoring! C P. K. rijwielhersteller en M. v. B. koopman te Wijk stonden terecht ter zake van diefstal. Het tweetal had uit een automaat chocolade wegge nomen. Beiden bekenden. Verdachte K. beweerde, er zoo vaak een dubbeltje te hebben ingestopt, als het ding niet werkte en nu hij de kans had. namen ze maar eens wat ze konden krijgen. Wij hadden de gevolgen van hun daad De Bisschop van 's-Herfogenbosch heeft aan den z eerw. heer F1 M. C- A. Houben, overeenkomstig zijn ver zoek eervol ontslag verleend als pastoor der parochie van O. L. Vrouw, Midde. lares van alle Genaden te Vucht, en z. zeereerw. benoemd tot pastoor te Esbeek Verder heeft Z H. Exc. den weleerw heer J. A Eras, kapelaan te Millingen benoemd tot pastoor der parochie O. L. Vrouw, Middelares van alle Genaden te Vught. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer M. Schrauwers, is opgedragen aan den aannemer G. van Wietmarschen alhier. 33 Het bezoek door trekkers aan De overledene was Ridder in de Orde van den H. Gregorius den Groote, eerelid van den Bijzonderen Raad van St. Vincentius, eere-voorzitter der Kon. Liedertafel .Souvenir des Mon. tagnards' na 35 jaar voorzitter te zijn geweest; voorzitter van het zangkoor der parochie St. Jozef, secretaris van het Kerkbestuur dier parochie, oud. voorzitter van de R K. Kiesvereeniging in den kring Tilburg Commissaris van de Tilburgsche Hypotheekbank, lid van den Raad van toezicht op deze bank Tot 1907 was hii kapitein van de schutterij en in 1902 werd hem bij Kon Besluit toegekend het eereteeken voor eervollen langdurigen werkelijken dienst Voorts was de heer Jansen bestuurs lid en lid van vele charitatieve en sociale vereenigingen LOONOPZAND. Concordia gaf Zondag een concert voor »Breda Vooruit»» op de kiosk op de Markt aldaar. Het D. v. N. zegt daarvan o. m. VOETBALSPORT. WAALWIJK. W. S. C. De veteranenwedstrijd W.S.C.Antwerp F.C. Zooals te verwachten was, hebben di4 W.S.G.-veteranen tegen de dito's van Antwerp F.C. het loodje moeten leggen. De Belgisciie ploeg bleek veel sterker en won met 62. De bezoekers hebben van een aardige ontmoeting kunnen genieten, vooral daar de Anlwerpscbe ploeg bekende oude voetbal-rotten bad opgesteld. Daar noe men we ten eerste de linksbuiten Bastin, die als internationaal zulke onvergete lijke triompben heeft gevierd. Hij bleek dt kunst nog lang niet verleerd te zijn en bet was een lust zyn formidabele pillen te zien. üok spelers als de Clercq, de Groof en keeper Groenen gaven nog zeer mooie staaltjes te zien. Bij W.S.C. waren bet vooral de buiten spelers die nog een goede partij ten beste gaven. In ue eerste helft wisten de Belgen tweemaal te doelpunten, tegen SC slechts eenmaal. Na de thee bad er bij WSC een kleine omzetting plaats. Tweemaal trof een ve nijnig sctiot van Bastin doel en boven dien gaf de WSC-doelman een punt ca deau door te ver uit te loopen. De Waalwijksche linksbinnen wist nog een tegenpunt te maken, maar kort voor het einde was bet opnieuw Antwierp F.C. dat kon juichen. Het was een prettige wedstrijd en we hopen de „oudjes" dit zomerseizoen nog eens opnieuw binnen de lijnen te zien komen. JULIANA. De eerste wedstrijd Zondag j.l. voor het nederlaag-tournooi tegen Wilhelmina te 's-Bosch gespeeld eindigde in een 6-4 overwinning voor Juliana. Direct wordt door Juliana flink aan gepakt en reeds spoedig weet de center voor te doelpunten, 1terwijl na en kele minuten de rechtsbinnen den voor sprong vergroot, 20. Wilhelmina on derneemt ook enkele aanvallen en weet den achterstand te verkleinen, 21. De Juliana-voorhoede wordt telkens door de goed spelende middenlinie, waarin de aanvoerder de spilplaats be zet, aan het werk gezet en weet den stand op 41 te brengen. Dan weet Wil helmina weer den achterstand te ver kleinen; toch weet de Juliana-voorhoede de stand op te voeren tot 62, waar mede de rust aanbreekt. Na de rust worden door Wilhelmina weer de eerste aanvallen ondernomen en wordt met 2 doelpunten de stand op 64 gebracht. Hoewel in (de tweede hellt het Wilhelinina-doel het meest in gevaar komt, worden doelpunten voor komen en komt met dezen stand het ein de. Het Juliana-elftal, waarin enkele jonge krachten waren opgenomen, heeft een goede wedstrijd gespeeld. R.K.V.V. H.E.C. De voetbalwedstrijd tusschen een II.E.C.-combinatie en een elftal, gevormd uit het personeel van de N.V. v. Haren s Schoenfabrieken heeft een spannend ver loop gehad. „Van Haren" beschikt over een goede hardwerkende ploeg, welke het HEC zeer lastig maakte. Onze achterhoede, de gebroeders Lammers en keeper Eekels, waren echter in schitterenden vorm en wisten alle aanvallen af te slaan. Maar ook de achterhcede van Van Haren bleef de IIEC-voorhoede de baas. Doelpunten werden dan ook niet gemaakt, zoodat het einde kwam met 00. De Zaterdagmiddag gespeelde compe titiewedstrijd tusschen H.E.C. 3 en Her cules 3 werd door H.E.C. gewonnen met 6_1. De jeugdige HEC-ers bewezen hier mede dat zij voor de kampioenen niet behoefden onder le doen. H.E.C. 2 behaalde op de seriewedstrij den bij Quick, Waalwijk, een 30 over winning op De Sporters, Drunen. De overwinning was volkomen verdiend en de onsportieve houding van De Sporters viel ons erg tegen. R.K.V.V. QUICK. Zondag hadden onder groote belang stelling de aangekondigde seriewedstrij den plaats op het Quickterrein. De eerste wedstrijd was HVV, Waal wijk—ESC, Elshout. Deze twee gingen heel goed tegen elkaar op, doch HVV won friet 10. Daarna kwamen in het veld Hercules Waalwijk tegen Uno Animo uit Loon op Zand. Tegen de vlugge voorhoede van Hercules was U.A. niet opgewassen en Hercules won dezen wedstrijd met 41. Direct daarop kwam HEC tegen De Sporters, Drunen. Ook dit was een goe de wedstrfjd, maar het spel was te forsch. HEC 2 won. 19 Augustus komen dus tegen elkaar HVV 1Hercules 1 en HEC 2Quick 1. Deze laatste is een afmattingswedstryd SPRANG. N. E. O. J.l. Zaterdagmiddag speelde het eer ste elftal van de Afdeeling voetbal der sportvereeniging N.E.O. een thuiswed strijd voor de Zaterdagmiddagcompetitie van den S.O.S. tegen NO AD uit Wijk. N.E.O. won met 70. N.E.O. 2 won met 20 van D.V.O. uit Meeuwen. S. D. O. S.D.O. speelde op haar terrein alhier een competitiewedstrijd tegen D.V.O. uit Raamsdonk, welke wedstrijd door S.D.O werd gewonnen met 21. S.D.O. 2 verloor met 31 van Neer- landia, Kaatsheuvel. iDRUNEN. De vriendschappelijke wedstrijd die Zondagmiddag alhier plaats had op liet Sportersterrein tusschen Hollandia 1 uit Haarsteeg en De Sporters alhier, ein digde in het voordeel der Sporters met 64. De Sporters 2 moesten te Waalwijk 't onderspit delven tegen H.E.C. aldaar met 3-0. X/ DUSSEN. In de gehouden bestuursvergadering van den R.K.V.B. Bisdom 's-Bosch is voor het district Tilburg—Langstraat het na volgende bestuur samengesteld: Victor Strakx, voorzitter; A. van den Dobbelsteen, secretaris; P. van Baest, M Trauenfelder, A. Kamp (Langstraat), J. Anemaat (Langstraat) en J. Krols (Lang straat), leden. Kapelaans A. Damen en F. de Klijn (Langstraat) geestelijk adviseurs. D.V.C. 1— DEVO 1, B'veer 2—8. Zaterdagavond vond bovengenoemde wedstrijd op het terrein van DVC plaats. Gedurende den geheelen wedstrijd do mineerde DEVO, terwijl DVC slechts sporadisch in den aanval kwam. Reeds voor de rust behaalde DEVO een voor sprong en voegde er na de rust de noo- dige punten nog aan toe. Ook DVC slaag de erin tweemaal het doel van haar te genstanders te doorboren, maar zij kon den toch niet verhinderen dat DEVO met een 82 overwinning ging strijken. In de gehouden vergadering der voet- balvereeniging D.V.C. alhier werd het bestuur definitief als volgt samengesteld: C. v. Biesen, voorzitter; G. v .Biesen. secretaris; A. Heesels, penningmeester; P. v. Olst, 2e secretaris en K. Verhoeven 2e penningmeester. Besloten werd te vens uit de leden een muziekvereeniging op te richten. R.K.V.V. DUSSENSCHE BOYS. Duss. Iioys-comb.W.V.C, 2. Zondag j.l. toog een elftal van de R.K.V.V. Dussensche Boys naar Zevenb. Hoek om aldaar op de seriewedstrijden, georganiseerd door de R.K.V.V. H.V.V., WVC 2 party te geven. Voor de rust heeft Wagenberg den wind in den rug en voortdurend zweven zij voor het Boys-doel maar voorloopig zonder resultaat. Ook rood-wit trekt me nig keer ten aanval, maar ook zy kan 't doel niet vinden. Dan volgt weer een snelle aanval der W.V.C.-voorhoede en Donkersloot ziet zich gepasseerd. Kort daarop moet hij weer zwichten voor een ver schot. Na de rust is rood-wit niet voor het doel van W.V.C. weg te krygen, doch de schoten gaan allen over of naast. Bovendien was W.V.C. zoo sportief om alle ballen uit te trappen, waardoor van net laatste half uur geen 10 minuten ge voetbald is. Vooral de keeper bezondig de zich hieraan voortdurend. De arbiter liet hen kalm hun gang gaan. De tijd verstreek en rood-wit voelde zich on- \erdiend geslagen! De linksback der Boys werd bovendien ten onrechte van het veld gestuurd, waardoor zij allen er den brui aan gaven. Het einde kwam met een onverdiende 30 overwinning van WVC. Na afloop had de „scheids rechter" een hartig woordje te incassee- ren van een dienaar der wet, wat ge heel het publiek apprecieerde. WIELERSPORT. WAALWIJK. Waulwijksche Wielerbaan. Zondag worden op de Waalwijksche Wielerbaan weer belangrijke wedstrij den voor amateurs en onafhankelijken verreden. Van de deelnemende renners noemen wij de koppels v. Geenenv. d. Biggelaar, Kloppers—Kamp, Abeleven v. Dartel, HendriksHuybrechts, Aarts— Prince. Een sterke bezetting dus, die goeden strijd doet verwachten. Er is voorts een uitdagings-achtervol- ging tusschen v. Geenen en Prince. Hedenavond zijn er op de baan club wedstrijden van „De Zwaluwen". De wegkampioenschappen van Nederland. Zooals reeds eerder werd bericht zul len de wegkampioenschappen, zoowel club- als individueel, dit jaar te Hooger- heide gehouden worden, behoudens toestemming van H.H. Ged. Staten van Noord-Brabant, welke bereids door het bestuur van de N.W.U. werd aange vraagd. De kampioenschappen worden als volgt verreden: Óp Maandag 10 September de club kampioenschappen. Op Maandag 17 September d.a.v. het individueel wegkampioenschap. DUIVENSPORT. WAALWIJK. W. C. B. Op Zondag 5 Aug. hield de Waalwijk' sche Concours Bond een wedvlucht van uit Neufvilles. Afstand 147 K.M. Duiven los 8 uur. Wind West. Aankomst le prysduif 9.51.5 uur. Laatste prysduif 10.2.32 uur. In concours 225 duiven. De prijzen werden behaald als volgt: K. Broumels 1, 8, 9, 27, 53, 61, 74; Joh. Verhagen 2, 57; Ant. van Eijck 3, 42, 47, 66; J. Blok 4; Jan Kipping 5, 11, 43; Th. Duijvekam 6, 10, 16, 24, 30; Jos de Peffer 7, 23; A. Stam 12, 75; C. Witlox 13, 14, 22, 35, 36, 38, 41, 54, 55, 63, 64 70 71 73; A. van Hilst 15 21; Sjel Boot 17; L. van Gelder 18; W. van Bokhoven 19, 20, 44; Jos. van Bladel 25, 48, 69; A. van Schaijck 26, 34, 62; Sj. Sleenhof 28, 33, 50, 68; Jan van Veldhoven 29; H. Pullens 31; P. L. Pullens 32, 58, 60, 65; M. Leijten 37, 40, 45, 56, 59; M. Verhuist 39; Jan van Bokhoven 46; Jos. Alessie 49; L. Leijten 51; Sjef Schoemans 52; Th. van der Geld 67; A. Hensen 72. DRUNEN. Zondag hield de Postduivenver. „De Postduif" gevestigd in café A. van der Geld, een wedvlucht vanuit Vilvoorde. De prijzen werden behaald als volgt: 1, 2, 5! 6, 7, 8, 11. 16, 17 P van Dora- melen-Veltman3 P. Maas; 4, 9, 12 Vi- veen v. Ravensteijn; 11, 15, 19 M- van sluisveld; 13, 14 P. Willemse. le en 2e Koningspoule IP. van Dom- melen-Veltman. Speciaal: P. Maas. Aankomst le prysduif 9.39.1/ uur. Laatste prysduif 9.46.39 uur. Duiven los 8.30 uur. Afstand 99 K.M. Zondag a.s. wedvlucht vanuit Mons. Afstand 156 K.M. Inkorven Vrijdagavond van 7—8 uur.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 3