tin hil Hen. 1 SMUM ED HUKXHE PISI Gewone en Weck-INMAAKGLAZEN Bruine steenen INMAAKPOTTEN Blauwe Keulsche INMAAKPOTTEN Gewone en Roestvrije SNIIBOONENMOLENS. Alles KWALITEIT! Fa. ANTON HOLTGREFE a a a J a a a a a a a a a a a E dt. N H. de Bont-v. Huiten DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. sn *f. H. Kolsteren-Lagarde - Waalwijk. v/h. Bierlaagh-van der Heijden NIEUWS UIT HEUSDEN. a 64. Zaterdag 11 Aug. '34. 57e Jrg. Waalwijk, 10 Aug. '34. Geslaagd. )e heer A. IJzermans alhier, slaag- 8 voor het examen Hoogduitsch 1. o. Te Breda slaagde voor 't examen 8 ofdacte dhr. W. v. Baaien alhier, E£ lerwijzer aan de St. Petrusschool. »Elckerlyc«. Ü<laar men ons mededeelt, bestaat IJeen zeer groote belangstelling voor «j opvoering van het Middeleeuwsche 1 „Elckerlyc", die morgen.avond 3 het Raadhuisplein gegeven zal ^rden. Tot uit den verren omtrek Üi aanvragen om plaatsbewijzen gekomen, zoodat we mogen ver- n :hten dat een groote menigte het il zal komen aanschouwen Werkt het weer mee, dan zal "lalwijk iets heel bijzonders te ge- Lten krijgen. Tenminste wat we over opvoering van het Marktspel te osendaal gelezen hebben wettigt verwachting dat er iets van hooge üstwaarde gegeven zal worden. Duwens de naam van den alge enen leider, den bekenden be- ïpstooneelspeler Anton Verheijen, daarvoor al een voldoende waar- rg. &an heigeen wij Woensdag reeds er het spel schreven behoeven wij :ts meer toe te voegen. Vooral als kspel heeft „Elckerlyc" een groote koring, dank zij de bewerking van iton Verheijen, die het gemaakt eft tot een spel vol afwisseling, :ur en beweging. De fraaie verlich g, met het aanbrengen waarvan :n thans reeds bezig is, zal aan het aeel kleur en leven geven. Men verzoekt ons nog mede te elen dat in de prijzen der plaatsen rechten zijn inbegrepen. Markt en Raadhuisplein zullen flens de uitvoering geheel worden gesloten en uitsluitend toegankelijk n voor houders van plaatsbe- jzen. Volksfeest Waalwijks Belang. Zooals wij reeds een paar malen nkondigden, zal het jaarlijksehe 2st van Waalwijks Belang wederom r'houden worden op Woensdag 15 jgustus a.s. op ,'t Raadhuisplein ier. Des namiddags zal de bekende rmonie »de Volharding» uit unen een concert geven op de osk, terwijl zij met muziek de ge- eente zal binnentrekken. Het programma van dit concert, t duurt van 6—8 uur, bevat de lgende nummers Vieux Camerades, Marsch C. Teicke. Zampa, Ouverture F. Herold. Luci di Lammermoor, EN. Donizetti. Montagne. Suppé. M. Kessels. M. Kessels. Cori. Fant. sur l'Opera Valse Interompue PAUZE. Dichter und Bauer Traviata, Fant. sur l'Opera Cavalleria Rusticana, Fant. sur l'Opera Daar komen ze aan, Marsch—potpourie Van 8—8'/2 uur wordt gepauseerd, rwijl om halt' negen het bal H&f*fampètre een aanvang neemt op "n daartoe speciaal aangelegd en hitterend verlicht plancher op het aadhuisplein ter groote van 20 x 10 De dansmuziek wordt verzorgd )or de directie van het R.D.B. heater en is gramofoonmuziek, )or tal van luidsprekers versterkt. r zal zorg gedragen worden voor i 'ima dansmuziek in goed tempo, >odat de danslustigen zich wel nuseeren zullen bij dit openlucht- t| msfeest op het mooie plein voor is schitterend Raadhuis, j Het balchampètre duurt tot 12 ur, terwijl de café's daarna nog in uur, dus tot 1 uur mogen open lijven. Als 't weer meewerkt verwachten 4 ij evenals het vorige jaar weer een roote drukte voor dezen gezelligen :estavond. Door 't bestuur van Waalwijks Ielang is het leggen van 't plancher oor het balchampètre opgedragen an den laagsten inschrijver—lid an W. B. den heer J. Trompen. De stand der werkloosheid. Blijkens de laatstverschenen lijst ter Arbeidsbemiddeling stonden per Aug. in onze gemeente ingeschre ven 261 geheel en 88 gedeeltelijk werkloozen, tegen per 5 Juli j.l. resp. 225 en 84. Het aantal geheel werkloozen is dus deze maand met 36 gestegen, welke stijging zoo goed 19. VERWENDE ROOKERS WIL EENS PROBEEREN DE SIGAAR DIE WIJ ADVERTEEREN Alleenvertegenwoordiger als geheel veroorzaakt werd door de groep lederbewerkers. De stand der werkloosheid, ver deeld over de verschillende groepen, is als volgt 6 Aug. 5 Juli. Bouwvakarbeiders 24 24 Houtbewerkers 9 10 Kleermakers 25 5 Lederbewerkers 255 233 Leerlooiers 5 6 Metaalbewerkers 7 8 Diverse werkkrachten 24 23 Daarvan waren bij de lederbewer kers op 6 Aug. gedeeltelijk werkloos 72 personen (en op 6 Juli 84). Bij de groep kleermakers zijn 10 ge deeltelijk werkloos. Waterleiding. Heden reeds zal de water toevoer in v.m. Baardwijk kunnen plaatsheb, ben door de' nieuw gelegde ruimere buizen. Dit werk is voorspoedig ge gaan en heeft in korten tijd z'n be slag gekregen BEZIENSWAARDIG. EEN IM. EIKEN SLAAPKAMER voor slechts f 58'50 is thans geinstalleerd bij de Firma FREDERIKS te Kaatsheuvel. Ledikant met ronde hoeken op gelegd met noten versiersels, kortom een pracht kamer. Ned. Hern. Kerk. Predikbeurten op Zondag 12 Aug. te Waalwijk v.m. 10 uur Ds. Jenny van Batavia, te v.m. Besoijen nam. 2.30 uur Ds. Jenny van Batavia. Zendingsdag. Den 15en Augustus a.s. zal op het landgoed Venrode bij Boxtel om 2 uur n.m. een Zendingsfeest worden gehouden. Sprekers zijn: Zendeling Bakker van Borneo, Zuster Schoch van Celebes en Ds. Meeuwenberg van Hoogeloon. R.K. Middenstandsvereeniging. De R.K. Middenstandsvereeniging heeft in Café Snijders een vergade ring gehouden, waarin afscheid ge nomen werd van den geestelijken adviseur, kapelaan Klaassen. De voorzitter, de heer Chr. van Liempt, bracht den scheidenden adviseur in een korte doch harte lijke toespraak dank en hulde voor het vele wat Z.E. voor den R.K. Middenstand gedaan heeft. Door een applaus toonde de ver gadering algemeene instemming met deze woorden. Kap. Klaassen bracht dank voor de waardeerende woorden en tevens voor de sympathieke medewerking, die hij altijd van bestuur en leden genoten heeft. Hij zeide dat hij met zijn werk voor de vereeniging niets meer dan zijn plicht heelt gedaan. Z.E. wenschte de vereeniging alle goeds toe en spoorde de leden aan trouw de vergaderingen te blijven bezoeken en steeds belangstelling voor het vereenigingsleven te toonen, waardoor het werk van het bestuur belangrijk verlicht zal worden. Ter vergadering werden voorts nog enkele zaken besproken. Zoo werd er algemeen over geklaagd dat op de laatste kermis een loterij-kraam is toegelaten. Besloten werd een brief aan het gemeentebestuur te richten teneinde dit in de toekomst te voorkomen, daar hierdoor de winkeliers een onbillijke concurrentie wordt aan gedaan. Aan het gemeentebestuur zal tevens goedkeuring worden gevraagd voor een St. Nicolaas—loterij, waar van de baten weer zullen worden bestemd voor een Kerstmisbedeeling der Waalwijksche armen. Voorts werd besloten om bij het gemeentebestuur aan te dringen op den aanleg van een trottoir aan de Noordzijde der straat te Baardwijk. De heer G. Kruijssen is belast met de waarneming van het secre tariaat der vereeniging. Damesgymnastiekclub vOrova». Zaterdagavond om 8 uur vergade ring achter het huis van den heer J. v. Iersel ter bespreking van het uitstapje naar Breda op Zondag a.s., voor de drie oudste clubs. Opkomst dringend verzocht. Bezoek aan het Raadhuis. Donderdagmiddag bezocht een dertigtal architecten van de afdeeling bouwkunde van het Kon. Instituut van Ingenieurs het raadhuis. In de raadszaal werd het gezel schap ontvangen door den burge meester, die de^bezoekers met een kort speechje verwelkomde. Hij zeide daarbij dat het voor de gemeente een groote voldoening is in het raadhuis een monument te bezitten, dat 't karakter der bevolking typeert en dat algemeen de belangstelling trekt. Het bezoek van een zoo bij uitstek deskundig gezelschap stelde spr. ten zeerste op prijs. Namens de bezoekers dankte prof. van Rooijen met enkele woorden, waarin hij zeide dat de eerste indruk die het gebouw maakte in alle opzichten luisterlijk was. De bezoekers ontvingen allen een album met fraaie afbeeldingen van het gebouw. Nadat thee en verfrisschingen waren geserveerd begon het gezel schap zijn tocht door het gebouw, waarbij architect Kropholler per soonlijk explicatie gaf op de zeer bescheiden wijze, die wij van hem gewoon zijn. Een goed uur vertoefden de gasten in het raadhuis om daarna weer per autobus te vertrekken. Schans, loco—burgemeester, de gemeente—politie uit Drongelen en de opperwachtmeester en een wacht meester der Maréchaussée uit Heus den. Na overleg met den Burge meester van Loon op Zand, is het lijk door de politie naar Kaatsheuvel vervoerd. De overledene was ongehuwd en afkomstig uit Hengsten—Erben bij Karlstad. Zijn landgenoot heeft de ouders telegrafisch doen waar schuwen. Opnieuw bewijst dit treurige ver- drinkingsgeval hoe gevaarlijk en onverantwoordelijk het is in de Maas te zwemmen, vooral als men de kunst nog niet volkomen machtig is. Een hernieuwde waarschuwing aan ouders om hun kinderen niet dan onder behoorlijk toezicht te laten zwemmen lijkt ons niet overbodig. Ballon gevonden. De heer Jac. v. d. Lee te v.m. Besoijen vond een ballonnetje, dat blijkens een aangehechte kaart bij een ballonwedslrijd in Engeland was opgelaten. De kaart vermeldde als afzenders Marjorne Daniels te Edingthape en Rev. W. F. Sommer- field te Norwich. De vinder heeft de kaart naar de afzenders teruggestuurd. BIOSCOOP. R.D.B.-Theater. De sage van den Rooden Vos. De Ridders van het droeve figuur. Het R. D B-Theater geeft deze week als eerste hoofdnummer het hyper sensationeele filmwerk, .De Sage van den Rooden Vos", met als hoofdrol vertolker de beroemde cowboy Ken Maynard. Wij beleven in deze film een avon tuurlijke jacht op een roodbruine vos, de schrik der omgeving Ken spant zich in om het gevaarlijke dier in zijn macht te krijgen en daarmede een mooie premie te verdienen, maar zijn vijand Bart Hawkins werkt hem op .DE IJZERHANDEL" Markt Hoek Raadhuisplein WAALWIJK. TELEFOON 72. In de Maas verdronken. Opnieuw heeft de Maas een slacht offer geëischt. Woensdagavond was de25-jarigeAlfredLindner, een Tsjech die reeds langen tijd in Holland was en werkzaam was op de fabriek van de Gebr. Dekkers te Kaatsheuvel, met een vriend gaan zwemmen in de Bergsche Maas, ter hoogte van de veerpont naar Drongelen. L. kon niet zwemmen, doch hij meende dat dit gedeelte van de Maas, waar een zandbank ligt, niet zoo gevaarlijk was. Waarschijnlijk is hij echter in een kuil gegleden, want plotseling zag zijn vriend, die 20 Meter verder zwom hem ongewone bewegingen maken en hem onder den waterspiegel verdwijnen om niet meer boven te komen. Aanstonds riep de vriend het per soneel van het veer te hulp, doch eerst na een goed uur dreggen onder leiding van den pontwachter Lank- haar, slaagde men erin den onge lukkige op te halen. Hoewel aanstonds door een lid van de Roode Kruis.colonne kunst, matige ademhaling werd toegepast moest dr. Langemeijer constateeren dat de levensgeesten reeds geweken waren. Kap. Beekmans diende het slachtoffer nog het H. Oliesel toe. Spoedig na het ongeval waren aanwezig de heer J. A. van der leden ontwaakt», welke vanaf Vrijdag is beginnen te loopen in de Luxor. Hel verhaal van deze schitterende film is in het kort als volgt Het is een nacht van dronken feestvreugde in het door den oorlog tot een woesten roes opgezweepte Parijs. Het gerucht gaat rond dat den volgenden dag het langver wachte monsteroffensief beginnen gaat, en alle verloven worden inge trokken. Manschappen eti officieren moeten zich den volgenden morgen bij hun regimenten melden. De Engelsche verpleegster Sylvia en Captain Tony Clyde gevoelen een groote liefde voor elkander. In dezen laatsten nacht grijpt hen de vrees aan dat zij elkaar nooit weer zullen zien. Nog slechts weinige uren scheiden hen van het oogen- blik waarop de trein hem weg zal voeren een kerk opent haar veilige deuren, en temidden van een helsch tumult van barstende bom men, loeiende sirenes en algemeene paniek treden Tony en Sylvia in het huwelijk. De groote titanenstrijd aan het Westelijk front duurt voort. Tony en Sylvia hebben ieder contact ver loren. Zij is verpleegster in een veld lazaret, waar zij René Gaudin, een Franschen chirurg, assisteert. Wanneer zij verneemt dat haar man op het slagveld gesneuveld is, verliest zij het bewustzijn. Als zij weer bijkomt gaat zij onmiddellijk met haar zwaren arbeid voort, en wint de bewondering van den Fran schen arts. Captain Tony is door een vijan delijke roode-kruisafdeeling in deer- niswekkenden toestand in de loop graven gevonden. Hij heeft een zware gasvergiftiging, doch slaagt er na eenigen tijd in te ontsnappen met behulp van een Amerikaanschen strijdmakker, die hem verzorgt als een kind. In hetZwitsersche touristenplaatsje ziet Tony zijn vrouw in gezelschap van Réne. Hij wenscht haar geluk niet te verstoren, en maakt zich gereed om te vertrekken, doch René heeft in den invaliden Engelschen Kapitein de man van zijn toe komstige vrouw herkend, en vertelt Sylvia wat hij gezien heeft. Haar plichtsgevoel drijft haar er toe René vaarwel te zeggen en naar Tony terug te gaan. Met een bezwaard hart hooit hij Sylvia's bekentenis van haar groote liefde voor René. Hij is de man uit het verleden de doodgewaande die terugkwam. Hij heeft geen recht meer om op haar liefde aanspraak te maken. Slechts zijn dood is in staat het geluk terug te brengen in het hart van de vrouw die hem eens beminde en die hij nog boven alles lief heeft. Vermeld dient nog dat de hoofd rollen vervuld worden doorClaudette Colbert en Clive Brook en dat een prachtig Paramount voor-program het geheel completeert. alle manieren tegen. Gemeene intriges gebruikt hij om zelf de eerste te zijn die het dier berijden kan Als Ken tenslotte deze streken doorziet, weet hij op kordate wijze de zaak op te lossen. Hoe dat bevredigend einde van deze uiterst spannende rolprent is. ga men zelf zien. Een goede afwisseling vormt daarbij een komisch geval als „de Ridders van het Droeve Figuur". Slim Sum merville, Andy Devine en Leila Hyams doen ons in deze film onop houdelijk schaterlachen. Slim smaakt het genoegen door een toeval „financieel onafhankelijk* te worden en hij gaat dan met zijn onafscheide lijke vrienden op zoek naar de vrouw zijner keuze. Het zijn dolkomische verwikkelingen, die het fraai gezel schap op deze reis meemaakt. Maar de hoofdzaak is toch dat hij zijn Angelica vindt en hij brengt het via vele malle capriolen, die we hier moeilijk kunnen navertellen, zelfs zoover dat zijn zoetste droomen ver- vuld worden. Om de kostelijke grappen van den onbetaalbaren Summerville zal men recht hartelijk kunnen lachen. Wij kunnen het programma dan ook ten zeerste aanbevelen. Luxor-Bioscoop. In het teeken der belangstelling staat deze week de film »Het ver- J. K. L. N O. P. Q. 80 30 59 820 160 28 329 153 Grootestraat Telefoon 109. BETERE HET ADRES voor geen 3b4 HEERÊNKLEEDING 18 34 2 202 Gevonden voorwerpen. Schepnet, portemonnaie met in houd, twee boren, sleutel, klapstoel. Brabanlsche Buurtspoorwegen en autodiensten. Volgens Bijvoegsel No. 1445 van de Ned. Stcrt. is de ministerieele verklaring van geen bezwaar ver leend op de statuten der N.V. Bra- bantsche Buurtspoorwegen en Auto diensten (B.B.A.) te 's Bosch. Het Zuiden en de weermacht. Het ligt in de bedoeling van de Brabantscheen LimburgscheKamers van Koophandel om in een gezamen lijk adres instemming te betuigen met het streven van een aantal burge meesters naar doelmatiger verdedi ging der zuidelijke provinciën. In de vergadering der K. van K. te Tilburg heeft de secretaris, mr. B. J. M. van Spaendonck, er op gewezen, dat deze aangelegenheid ook een economische kwestie is. Immers als gevolg van de verster kingen, welke België langs hare grenzen heeft aangebracht, zouden eventueel de Duitschers een wande ling kunnen maken door Limburg en Brabant. Dit zou funest zijn voor fabrikant en arbeider. Opgave bij de Centrale H.L.S. aangesloten leden. Groep A. LooistofTenhandelaren, Looi- stoffenfabrikanten en Agen ten in Looistoffen 28 B. Inlandsche Huidenhandel en Amsterdamsche Huidenclub C. Importeurs van en Agenten en Makelaars in Overzeesche Huiden w.o. ook die van Indische Huiden D. Lederimporteurs en Agenten in leder E. Lederhandelaren F. Lederfabrikanten G. Fabrikanten en Importeurs van en Agenten in Rubber artikelen voor 't Schoenen- bedrijf IJ. Schoenfabrikanten I. Loderwarenfabrikanten Importeurs van en Grossiers en Agenten in Schoenen 128 Schoenwinkeliers 3881 Schoenmakers 10183 M. Fabrikanten, Handelaren en Agenten in Fournituren voor de Leder- en Schoenbranches Drijfriemenfabrikanten Fabrikanten van en Hande laren en Agenten in Machines voor het Leder- en Schoenen- bedrijf Zadelmakers Fabrikanten, Handelaren en Importeurs van Chemische Producten van de Leder- en Schoenindustrie 3 Totaal 16130 Groote werkloosheid te Tilburg. Slechte toestand in textiel- en schoenindustrie. In de vergadering van de Kamer van Koophandel voor Tilburg e. o. wees de heer Eras op den nood toestand in de Tilburgsche textiel industrie. Geleidelijk neemt het aan tal werkloozen in Tilburg toe en het is thans gestegen tot 4024. Hier van waren 1925 personen werkzaam in de textielfabrieken, terwijl er ver leden jaar op hetzelfde tijdstip 850 werklooze textielarbeiders in Tilburg waren. Daarbij komt, dat er van Nederland uit orders worden ge plaatst in Engeland. Zelfs met ver lies is op het oogenblik niet tecon- curreeren tegen de Engelsche markt. Mr. B. J. M. van Spaendonck, secretaris der Kamer, wees er op, dat wijziging in de contingenteering consequenties medebrengt. De regee ring moet rekening houden met andere takken van nijverheid, export mogelijkheden en wat dies meer zij, In ieder geval zal de textielindustrie gediend zijn met verhooging van de invoerrechten. Zooals de toestand thans is, kan hij niet blijven. Nog nimmer heeft Tilburg zulk een malaise medegemaakt. Sinds Oct. 1933 is de arbeidsbezetting op de fabrieken met duizend man ver minderd, en neemt men alle bijko mende factoren te zamen, dan mag worden geconcludeerd, dat de personeelbezetting met 50 pet. is ge daald in vergelijking met normale tijden. Wel moet worden toegegeven, dat de invoer van textielproducten met 25 procent is teruggeloopen, doch een reeks andere factoren werkt remmend op de industrie. De koop kracht van de massa is zoodanig gedaald, dat men de huidige arti kelen niet meer kan koopen. Het zelfde geldt voor de schoenindustrie, waar de malaise eveneens groot is. Deze industrie heeft al evenmin eene behoorlijke compensatie ver kregen. Tegenover een verhooging van 10 op 12 pet. voor de schoenen, is het buitenlandsche leer met 3 pet. belast, en ook de machines, welke hoofdzaak uit den vreemde moeten worden betrokken vorderen hoogere invoerrechten. Hier wordt dus alleen steun ver leend aan een in Nederland niet bestaande (machine) industrie! üp voorstel van den secretaris werd besloten om in een vertoog aan"de Tweede Kamer, krachtig te bepleiten voor versteviging van het institu5t voor specifieke rechten, dat weliswaar in de wet opgenomen, maar volstrekt onvoldoende wordt gehanteerd. Heusden, 9 Aug. '34. In verband met de ontslagname van den Voorz van het plaatselijk crisis comité, den Heer H. J van Eggelen is tot Voorz benoemd de E. A. Heer Burgemeester, W. J. N. Wijs, in de vacature van den secre. taris den Heer A v. d Kolk is be noemd de Heer A. M. de Roon. J. G. V., een 17 jarige jongen raakte bij het op den kant halen van zijn kano met zijn hand zoo in de knel, dat hem daarbij een nagel werd uitgerukt, zoodal de dokter er nog aan te pas kwam. De Oranjevereeniging besloot dit jaar geen feest te organiseeren op Koninginn dag, doch zich te bepalen V J tt in

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 9