nieuws ail liaalslieatE R.K. DIENSTBODE. REGENKLEEDING "KLUMPERS™ ABONNEERT U OP DIT BLAD. AGENDA. SPORT. ADVERTEERT IN DIT BLAD. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. GEMENGD NIEUWS. te worden van een dievenbende. We gens zijn geweldige kracht maakt hij in de bende snel carrière. Hij komt in kennis met Mieze, welke begeleidster is van een blinden straatmuzikant. Zij komt er achter welk beroep haar \riend uitoefent en als deze op een nacht haar komt opzoeken met een vriend, verwijt zij hen hun laaghartig beroep. Mieze wordt later in een val gelokt en dood teruggevonden waarvoor Hein- rich George zal moeten boeten, doch dank zij een vriendin van Mieze wordt de ware moordenaar gevonden en kan Heinrich George, welke de rol van Frank Biberkopf speelt, een nieuw en eerlijk leven tegemoet gaan. De Amerikaansche leerindustrie. Teneinde ook steun te kunnen ver- leenen aan de leerlooierij-industrie in de Ver. Staten, zijn door vertegenwoor digers dezer industrie bijeenkomsten gehouden, waarna tenslotte een plan werd opgesteld, |dat voor de geheele industrie aanvaardbaar was, dat dan bij de regeering zal worden ingediend. Dit plan houdt de oprichting in ee- ner speciale organisatie, welke [lee ningen van de R. F. C. zal [kunnen op nemen. Een bedrag van 10 millioen zou dan verstrekt moeten worden door de R. F. C. tegen opgeslagen huiden als onderpand. De nieuw op te richten organisatie zou dan het teveel aan huiden opnemen en deze trachten op te ruimen, wanneer de markt dit toe laat. Aanvankelijk was nog het plan ge opperd, dat de regeering de huiden zou opkoopen en er schoenen uit zou laten vervaardigen, welke dan onder de werkloozen verdeeld zouden kun nen worden. Dit plan bleek echter op onoverkomelijke bezwaren te stooten en moest derhalve worden opgegeven. In het jaar per 30 Juni 1934 boekte de American Hide [Leather Co. inclusief dochtermaatschappijen, een netto winst van 500.791 na af schrijvingen, rente, belastingen tenz., overeenkomend met 5 per 7 pCt. preferent aandeel. In- en Uitvoer van Schoenen. Blijkens de Maandstatistick werden in Juli 1934 ingevoerd 21.273 paren schoenen, tegen 40.032 paren in Juli 1933. In de periode Jan.—Juli van dit jaar werden ingevoerd 293.658 paren tegen 398.382 paren in dezelfde periode van het vorige jaar. Uitgevoerd werden in Juli 1.1. 2537 p., en in Jan.—Juli 20.002 p.; vorig jaar resp. 6173 en 38.638 p. LOON OP ZAND. Ter gelegen heid van het groot Nationaal Zang en Muziekconcours te Almkerk zal op Woensdagavond 15 Aug. dooi de Kon. Erkende Harmonie Sophia's vereeniging een groot concert gege ven worden. Kaatsheuvel, 14 Aug. 1934. Uilslapje. Het parochiaal Zangkoor alhier maaktc Zondag j.l. met de confor- tabele touringcar der firma Bruins uit Oósterhout een uitstapje naar Antwerpen. In den morgen werd een kijkje genomen in den Tunnel en een gedeelte bijgewoond van de morgenconcerten, die ter gelegenheid van den lOOslen geboortedag van den Vlaamschen Toondichter Peter Benoit gegeven werden. In den namiddag was men getuige van de grootsche hulde die de Belgen aan hun groote mannen bij elke gele genheid die zich voordoet weten te brengen. Tol slot werd de leuke operette «Gravin Mariza» van Em. Kalmann in Scala bijgewoond, waar na in goede stemming huiswaarts werd gereden. T. B.C.-dag en. Ter voldoening aan de ons ge vraagde inlichtingen kunnen wij mededeelen, dat voor de festiviteiten bij gelegenheid van de T.B.G. Propagandadagen, door B. en W. ontheffing verleend is van Verma kelijkheidsbelasting in alle vormen en vergunning gegeven is voor het maken van muziek, het geven van vertooningen etc. in welken vorm ook. R.K. Gymnastiekvereniging K. G. V. Zondag heeft onze R.K. Gymnas tiekvereeniging K.G.V. deelgenomen aan de groote kampwedstrijden uit geschreven door de B.K. Scherm en Gymnasliekvereeniging Jan van Weert te Weert (L.) De slechte weersomstandigheden waaronder door onze jongens moest worden gewerkt, heeft ongetwijfeld eenigzins deprimeerend gewerkt, doch ondanks dat, waren de suc cessen op deze keurwedstrijden voor onze jongens schitterend. Jammer dat onze vereeniging bij een gelijk behaald aantal punten tot 3 maal toe bij de loting verloor. In de driekamp leden le graad wist de K.G.V. de 2de prijs te be halen. Driekamp adspiranten le graad 2e prijs. Vrije oefeningen leden le graad 3e prijs. Adspiranten vrije oefeningen le graad 3e prijs, na loting met de 2e. Marschwedstrijd 2e prijs na loting met de le, met 35 punten. Buiten verantwoordelijkheid der Red. Mijnheer de Redacteur. Het Marktspel »Elckerlyc« heeft hier niet die belangstelling getrok ken, die men er blijkbaar voor verwachtte. Het weer was slecht zeker, maar zat er in den geheelen opzet niet iets te opgeschoelds, iets te geforceerds? Wanneer toch is het voorgekomen in onze plaats, dat een initiatief van een Waalwijker hier nog wel een gloednieuwe om een vreemd ge zelschap hier te komen laten spelen, direct spontaan werd overgenomen door den burgemeester nog wel, die daarvoor zelf een vergadering belegde en voorzat, waar het zoover komt dat particulieren en Waal- wijksche vereenigingen met een berooide kas zelf een garantie fonds vormen; dat het raadhuis plein met verlichting, het inwendige raadhuis zelfs met polilie-afdeeling belangeloos worden beschikbaar ge steld, dat de straten rondom het plein door een groote politie-macht een uur te voren reeds geheel wor den afgesloten «zonder voorafgaande olficieele kennisgeving«, dat om half elf in den avond plotseling de groote doodsklokken van onzen St. Jans toren beginnen te beieren voor dit doel, wat vele bewoners ongerust deed afvragen wat er toch wel gaande was Zie, geachte redacteur, dit alles lijkt mij, met respect voor de goede bedoelingen en het goede spel, toch wel wat al te overdreven! Voor Waalwijksche vereenigingen intusschen een hoopgevend teeken voor de toekomst. Met dank. H. E. Winkeliers van Waalwijk! Deze week kwam ik over de Maas, dus om het u duidelijk te maken in de Klei. Daar moest ik tot mijn teleurstelling ontdekken dat de meeste menschen hun inkoopen in Den Bosch gingen doen. Mijn vraag was of ze in Den Bosch voordeeliger terecht konden dan in Waalwijk. Want Waalwijk is toch veel dichter bij en de reis naar 's Bosch kost hun fl.20. Toen moest ik hooien dat ze graag, ja veel liever naar Waalwijk zouden gaan maar dat er buiten de fiets of te voet geen ge legenheid was om er te komen. Nu, H. Winkeliers, ik geloof dat u begrijpt wat ik en wellicht velen met mij zouden wenschen. En wel dat daar spoedig verandering in kwam. Het is in ons aller belang dat er zooveel publiek in Waalwijk komt als mogelijk is. Naar ik vernomen heb heeft er vroeger een Bus op Waalwijk ge- loopen, doch dat rendeerde niet, dat is waar. Die liep echter eiken dag en dat is te veel. Als er 1 of 2 keer in de week van over de Maas ge legenheid was naar Waalwijk te komen zou dat m.i. best rendeeren. Ik heb een autoverhuurder gespro ken en die wil met een luxe wagen rijden voor 50 cent per persoon retour. Doch dan moet er van Waalwijk uit reclame voor gemaakt worden. H. Winkeliers valt daar niet over te praten en zoo spoedig mogelijk. Inlichtingen verstrekt de redactie u gaarne. U, Mijnheer de Redacteur, dan kend voor de plaatsruimte, Een Waalwijks belanghebbende. Geachte Redacteur In uw geëerd blad van Zaterdag j.l. las ik onder het Waalwijksch (Baardwijksch) nieuws een geval van vermeende Kippenvergiftiging, iets wat mij altijd zeer pijnlijk aan doet. Wat toch gemeener, dan zijn verstoord gemoed, zijn wraak te willen koelen op de kippen zijner buren. Gewaagd, gedurfd moet het heeten, van zoo'n laffe daad, iemand, zij het ook bedektelijk, te beschul digen. De benadeelde mej. C. L. vrage zich eens ernstig af, of zij zelf in dertijd geen al te kwistig gebruik gemaakt heeft van »Serodent«, het bekende middel tegen ratten, dat lang niet zoo onschuldig blijkt, als algemeen geloofd wordt. Over het pro en contra hiervan zou heel wat te zeggen of te schrijven zijn. Ge noemd vergif kan, zelfs na jaren, langs schier onnaspeurlijke wegen, zijn invloed op eigen terrein nog uitoefenen. Voorzichtigheid derhalve, in meer dan één zin, is dus hier geboden. Met vriendelijken dank voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend. X. Waalwijk 13 Aug. '34. WAALWIJK. Woensdag 12 u. Repetitie Lieder tafel Oefening en Vermaak. Woensdag 6 en 8'/2 uur, R.D.B.- Theater, De sage v. d. rooden vos. Woensdag 6 en 8'/2 uur, Luxor Bioscoop, Donker Berlijn. W.G.V. Woensdag van 5.30 6.45 uur Adspiranten II. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.30—10 uur leden. Zaterdag 8' /2 u. repetitie voor allen Liedertafel ^Oefening en Vermaak». Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel ^Oefening en Vermaak». VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 13 Aug. Ter veemarkt waren heden aangevoerd2358 siuks vee, nl. 377 vette runderen, 5 nuchtere kalveren, 1086 varkens, 346 vette kalveren, 563 scha pen of lammeren. De prijzen waren: vette koeien 58-62 ct., 54—56 ct., 40—44 ct. vette ossen 54—56ct., 46—50ct., 42—44ct.; vette kalveren 70 80 ct., 60—65 ct., 45—50 ct.; varkens (levend gewicht) 28-30 ct., 24—26 ct., 21— 23 ct.schapen 35, 33,30ct. lammeren 38, 33, 30 ct., alles per k.g. schapen f 16, f 12, f 9., lammeren f 11, f9, f 7, per stuk. VOETBALSPORT. WAALWIJK. W. S. C. De wedstrijd van j.l. Zondag te Tiel is in een modderballet ontaard. Op het glibberige en met plassen bedekte terrein was goed voetbal natuurlijk onmogelijk en Was er onder de spelers slechts wei nig animo. De Theole-ploeg wist zich nog het beste aan de omstandigheden aan (e passen en won dan ook met groote cij fers (5—0). Zondag op de seriewedstryden te Utrecht zat W.S.C. uitkomen tegen Velox. Zaterdag daarover meer. R.K. V.V. H.E.C. De Zaterdag te Kaatsheuvel gespeelde competitiewedstrijd tusschen Rapid en H.E.C. 3 had een spannend verloop. De wedstrijd eindigde onbeslist 22, wat een goed resultaat is voor H.E.C. 3. Zondag speelde H.E.C. 2 een vriend schappelijke wedstrijd legen Kaatsheu- velsche Boys 2. Aanvankelijk dachten (we dat K. B. een gelijkwaardige tegenstan der was, doch reeds spoedig na het be gin was duidelijk te zien dat K. B. niet tegen H.E.C. was opgewassen. Rust ging in met 30. Einde 62. De wedstrijd H.E.C. IKaatsheuvelsche Boys I eindigde met een 35 overwin ning voor K. B. I. De H.E.C. ploeg speel de ver beneden haar kunnen. Daarbij kwam nog dat doelman Eekels moest uit vallen, toen de stand 33 was. K. B. had toen niet veel moeite om twee doelpunten te scoren en zoodoende te winnen met 3—5. Juliana. Woensdag 15 Augustus wordt de twee de wedstrijd voor het nederlaagtournooi gespeeld en komt N.O.A.D. 2 uit Tilburg op bezoek. Het belooft weer een spannen de wedstrijd te worden, daar de reser ve's van N.O.A.D. over een sterk elftal beschikken, gezien hun terugkeer weer in de reserve le klasse en daarom zullen onze geel-zwarlen een zwaren wedstrijd te spelen krijgen om een goed resultaat te behalen. Den voetballiefhebbers staat weer een spannende wedstrijd te wach ten en wij vertrouwen dat velen uit Waalwijk èn omgeving op het Julianater- rein aanwezig zullen zijn om onze geel-* zwarten tegen N.O.A.D. in den strijd te zien. Aanvang om half 3. Zondag 19 Augustus komt Gudok op bezoek. Zondag 26 Augustus is vastgesteld de wedstrijd tegen Longa 2. Voor de Zondagen 2 en 9 September zijn ook nog wedstrijden vastgesteld, zoo dat het publiek nog verschillende mooie wedstrijden voor dit nederlaagtournooi te wachten staan. (SPRANG. S. D. O. S.D.O. speelde j.l. Zaterdag te Wijk een wedstrijd voor de Zaterdagmiddagcom- petitie tegen N.O.A.D. aldaar. In dezen spannenden wedstrijd wist S.D.O. zich de meerdere te toonen en dat ook in cijfers uit te drukken. S.D.O. won met 42. N. E. O. N.E.O. 2 speelde op haar terrein aan het Oosteinde een competitiewedstrijd legen Raamsdonksveer. Deze wedstrijd eindigde in een gelyk spel, 2—2. [DRUNEN. Zondag had alhier een voetbalwed strijd plaats tusschen „Stabilitas" Heus- den en V.J.C. II Drunen, die eindigde met 50 voor V.J.C. De voetbalwedstrijd tusschen WSG I uit Waspik en VJC I alhier, die Zondag plaats had op het VJC-terrein, moest bij de rust gestaakt worden vanwege den regen. De stand was toen 10 voor VJC. DUSSEN. Het Bestuur der R.K. V.V. Dussensche Boys deelt ons mede dat de jaarlijksche groote seriewedstrijden door bijzondere omstandigheden dit jaar niet zullen doorgaan. Tevens zy medegedeeld dat hiervoor een ander, eveneens zeer span nend programma op 't Boys-veld zal worden gespeeld, zoodat een gang naar 't Boys-terrein in de eerstkomende we ken zeer zeker de moeite waard is. Zondag j.l. had op 't D.V.C.-terrein alhier de eerste wedstrijd plaats voor 't nederlaagtournooi, uitgeschreven door DV.C. voor clubs, uitkomende in den B.V.B. Als gast trad W.S.C. 3 in 't veld, welke wedstrijd wegens regen moest wor den gestaakt, toen W.S.C. reeds een voor sprong had van 42. DUIVENSPORT. WAALWIJK. De Waalwijksche Concoursbond hield Zondag 12 Augustus een wedvlucht van uit Quievrain. Afstand 171 K.M. In con cours 238 duiven. Los 8 uur. Eerste duit 9.54.24, laatste 10.7.12. De prijzen werden behaald als volgt: L. van Gelder 1, 5, 12; J. Verhagen 2, 41; A. de Peffer 3. 57; M. Leijtens 4, 13, 61, 76; A. Stokwielder 6; K. Broumels 7, 9, 17, 55, 64; C. Witlox 8, 18, 23, 26, 31, 44, 58, 65, 66, 72; A. van Schaijk 10, 25, 62; J. Sleenhof 11, 21, 24; Th. Dui- vekam 14, 16, 47; A. Stam 15, 27, 35, 73; G. v. Huiten 19, 22, 52; J. Kipping 20, 28, 38, 42, 53, 67, 74, 79; J. Schoemans 29, 77; L. Pullens 30, 69, 70, 71; S. Boot 32, 33, 68; Th. de Ronde 34; A. v. Hilst 36, 51, 56; A. Ilensen 37; A. v. Eijck 39, 78; J. Vcrheijden 40, 48; M. Verhulst 43, 49; v. Veldhoven 45; H. Pullens 46, 54, 80; J. v. d. Ven 50; W. v. Bokhoven 59, 60; G. v. d. Kolk 63; J. v. d. Houdt 75. KAATSHEUVEL. Dat onder de Combinatie, gevestigd bij den heer Jan van [Dun, liefhebbers zitten, die met hun duiven iets prestee- ren, is algemeen bekend. De uitslag van de vlucht op St. Sebastian hebben we reeds gemeld. Bij de vlucht op Dax waren wederom Chr. Steenbergen en C. de Bondt bij de winnaars, resp. no. 51 en 90. De vlucht op Bordeaux had tot uit slag: 1 Chr. Steenbergen, 2 Jac. Vloe- mans, 3 H. Hendriks, 4 B. Kemmeren, 5 Fr. v. d. Assem, 6 A. v. d. Ven, 7 C. de Bond» Zondag hield ,de Kaatsheuvelsche Concoursbond, gevestigd bij den heer Jan v. Dun, een wedvlucht vanuit Quie vrain. De uitslag was als volgt: 1, 22, 23 P. Zijlmans; 2, 7, 9, 19 Fr. Damen; 3, 64 B. Kemmeren; 4, 44 B. van der Linden; 5, 37, 70 A. van Kuyk; 6, 8, 12 C. van .Boxtel; 10, 26, 56, 66 J. Berg, mans; 11, 55 A. Aussems; 13, 38, W. Sul- stre; 14, 53 A. Snoeren; 15, 27 G. van der Linden; 16, 30, 33, 75 W. van Best; 17 P. Laros; 18, 20, 57, 65 M. Zacht; 21 A. Montee; 24, 25, 59 J. van Dongen; 28, 29, 48, 58, 60, 65 K. Steenbergen; 31, 54 J. Couwenberg; 32, 34, 74 A. Snaphaan; 35, 72 P. Stokkermans; 36, 41 [P. Snap haan; 39 Jac. Vloemans; 40, 51 C. de Bondt; 42 M. Soeterboek; 43 C. van den Assem; 44, 45, 65 Fr. van der Linden; 46, 49, 52 P. de Nijs61 A. Pruimboom; 62, 69 Jean Lenzholz; 61 J. Opperman; 71 M. de Vries; 73 A. Pijnenburg. De eerste duif werd geconstateerd 9.55.10 uur, gemiddelde snelheid 1458,7 M., de laatste 10.9.9 uur, gemiddelde snelheid 1306.9 M. DRUNEN J 1. Zondag hield de Postduivenvereeniging .de Postduif", gevestigd bij A v. d. Geld een wed vlucht vanuit Quievrain, afstand 45 kilometer. De uitslag is als volgt: 1 3 4 15 16 M. v. Sluisveld, 2 10 11 Viveen v Ravesteijn, 5 12 P. Willems, 6 7 8 9 17 P. v. Dommelen Veldman. 13 14 P. Maas. Speciaal M v. Sluisveld Eerste Koningspoule Viveen v. Ravesteijn, tweede Koningspoule M. v. Sluisveld. lste prijsduif bereikte het hok om 9 45 en de laatste om 10 11 uur. Duiven los om 8 uur. WIELERSPORT. Goudsche Wielerbaan. De Zondag op de Goudsche Wieler baan vastgestelde wedstrijden met Pijnenburg, Slaats, Wals, Braspenninx, v.d Heijden, de Wolf, Jan v Kempen e. a als deelnemers, zijn wegens den regen afgelast. Ze worden nu a. s. Donderdagavond 7 30 uur met dezelfde bezetting verreden. De wielerkampioenschappen. De jeugdige Nederlandsche amateur Van Vliet heeft een prachtig succes be haald door in het wereldkampioenschap dat te Leipzig verreden wordt, beslag te leggen op de tweede plaats. De Italiaan Pola werd hier kampioen, terwijl Sche- rens vóór Richter by de profs zegevierde. De andere Nederlandsche deelnemers werden reeds in achtste en kwart-finales uitgeschakeld, o.a. v. Egmond. RAAMSDONK. Uitslag wielerwedstrijd. De uitslag van de j.l. Zondag gehouden wielerwedstrijden is als volgt: I. Achtervolging 20 baanronden1. A. van Leest, 2 M. van Leest. M. van Leest werd door A. van Leest ingehaald na 14 ronden. II. Sprint over 3 baanronden: 1 Heere, 2 Tilje, 3 Dalmaijer, 4 J. Gommers. III. Eigen kracht 40 baanronden met 2 klassementen: 1 A. Gommers 11 pun ten, 2 van Rumpt 8 pt., 3 Heere 8 pt. A. v. Leest en M. v. Leest hadden opgegeven. IV. Achtervolging over 20 baanronden: 1 A. van Kuyk, 2 Vissers. Van Kuyk haal de Vissers in na 18 ronden. De 1-uur koppelwedstrijd werd afge last vanwege het slechte weer. AUTOMOBILISME. In den internationalen Alpenrit boek ten Nederlandsche automobilisten prach tige successen. Het team van de groep boven 3000 c.M.3 kwam met Bakker Schut als eerste door de finish. Een an dere Nederlandsche rijder, de heer Mut- saerts, zegevierde by de individueelen. ATHLETIEK. Athletickwedstrijden te Amsterdam. Zondag zijn te Amsterdam groote Ath- letiekwedstryden gehouden. De Neder lander Berger behaalde onder zware buitenlandschen tegenstand overwinnin gen op de 100 en 200 M., terwijl hij voorts een groot aandeel had in de overwinning der Ned. 4 x 100 M. estafetteploeg. Beard, Torrance, Johnson en Eastman warende Amerikanen, die onbedreigd op de eer ste plaatsen in hun nummers beslag leg den, terwijl Bonthron in een schitterende race het onderspit voor Lovelock moest delven. ZWEMMEN. Zwemkampioenschappen te Maagdenburg De Nederlandsche dames onderscheid den zich weer bij de Europeesche zwem kampioenschappen te Maagdenburg. Mej. den Ouden en mej. Mastenbroek plaatsten zich in de finale 100 M. vrije slag. En onze zwemmers Mooi en Schef- fer slaagden er zelfs in zich in de heeren nummers te plaatsen. VOLKSFEEST WAALWIJKS BELANG. Voor de laatste maal nog een enkel woordje over het feest van Waalwijks Belang, dat morgen, 15 Aug., gegeven wordt. Om 6 uur morgen-middag begint het concert der bekende harmonie ,,De Volharding" uit Drunen: deze zal met muziek door 'n deel der gemeente haar entrée maken. Het programma dat zij van 6—8 uur op de kiosk zal uitvoeren, luidt als volgt: 1. Vieux Camerades, Marsch C. Teicke. 2. Zampa, Ouverture F. Herold. 3. Luci di Lammermoor. Faut. sur l'Opera Donizetti 4. Valse Interompue Montagne. PAUZE. 5. Dichter und Bauer Suppé. G. Traviata, Fant. sur l'Opera M. Kessels. 7. Cavalleria Rusticana, Fant. sur l'Opera M. Kessels. 8. Daar komen ze aan, Marsch—potpourri Cori. Na een half uur pauze, dus ten 8.30 uur, zal het bal-champètre op de spe ciaal aangelegde en schitterend verlich te plancher op het Raadhuisplein aan vangen. Deze is 200 M2 groot, zoodat zij heel wat danslustigen kan bevatten. De plancher is omgeven door een koord, waarachter de belangstellenden niet-dansers moeten blijven staan en al len worden verzocht mede te werken om alles een ordelijk verloop te doen hebben, want bij goed weer verwachten wij wederom groote toeloop voor dit volksfeest, dat geheel gratis wordt ge boden. Het R.D.B.-theater zorgt voor de dansmuziek en W.B. kreeg de toezeg ging van prima platen, die door ver schillende luidsprekers aan den volke duidelijk zullen worden vertolkt. In het kort, als het weer meewerkt zal het zeker een mooie middag en avond worden en ook veel vreemdelin gen trekken, een punt waarvoor Waal wijks Belang steeds zoo krachtig moge lijk opkomt. De café's mogen, zooals bekend, ge opend blijven tot 1 uur. Byrd verlost uit zijn isolement. De vermaarde Pool.reiziger Byrd, die in volslagen eenzaamheid den winter heeft doorgebracht in zijn observatie-post, bestaande uit een kleine hut op het ijs, op ongeveer 200 K M. van de basis zijner expe. ditie, is thans door een hulp-expeditie uit zijn isolement verlost. Een zoon van ex.koning Alfons gestorven. Prins Gonzalo, de vierde zoon van den ex koning van Spanje, is in Oostenrijk, waar hij met zijn vader op reis was, gestorven. De prins moet gestorven zijn aan de gevolgen van een auto-ongeluk. Afschuwelijk drama ie Zeist. Gisteravond kreeg een bewoner van den Koppelweg te Zeist onee— nigheid met zijn vrouw. Nadat deze het huis was uitgeloopen, heeft hij met een broodmes zijn twee kinde ren de hals doorgesneden en zich daarna opgehangen. De politie heeft evenwel het touw doorgesneden voordat de levensgeesten waren ge weken. De man is naar de neuro logische kliniek te Utrecht vervoerd. De lijken der kinderen, die l'/a en 4'/a jaar oud waren, zijn in beslag genomen. Kind door bliksem gedood. Gistermorgen 11 uur is te Etten, tijdens een hevig onweer, het 7-jarig zoontje C. J. van den landbouwer T. G. in den Grauwen Polder al daar, toen het in de schuuropening stond te kijken naar een door het onweer schichtig geworden paard, door den bliksem getroffen en gedood. Een spoor van inslag werd in de schuur niet gevonden. Wel sloeg de bliksem een gat in het dak van een nabijstaand huis. Als tragische bijzonderheid kan nog vermeld worden, dat eenige ja ren terug in hetzelfde gezin, een kind van een hevigen donderslag zoodanig is geschrokken, dat het eenige dagen daarna overleed. ADVERTENTlèW. Mevr. HOFFMANS-v. Hesteren Grootestraat 316 vraagt tegen 1 September EEN NETTE 52497 VOOR DAMES, HEEREN EN KINDEREN koopt men het beste en goedkoopste bij: GROOTESTRAAT 252 W AA LW IJ K.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 6