Ingezonden stukken. r m AGENDA. RADIO-PROGRAMMA. BURGERLIJKE STAM IflMSTEBËRIGHTEl GEMENGD NIEUWS. Waalwijk, 17-8-'34. NUMÏ M. Gecompliceerde aanrijding. Donderdagmiddag te drie uur had in de Stationsstraat een gecompliceerde botsing plaats, waarvan twee fietsers de dupe werden. Een wielrijder moest een op het fietspad geparkeerde auto passeeren, maar hij deed dit juist op 't moment dat een luxe wagen voorbij reed. Hij zag het gevaar en kon nog juist van zijn fiets springen, doch hij kon niet voorkomen dat het rijwiel in elkaar gereden werd. Een tweede wielrijder kon zijn vaart niet meer inhouden en reed pardoes over de wrakstukken, met het gevolg dat ook hij een leelijke buiteling maakte. Ge lukkig bleef een en ander tot mate. rieele schade beperkt. De automobilist is doorgereden zonder dat men zijn nummer heeft kunnen noteeren Het is trouwens niet zeker dat hij aan de aanrijding schuld heeft. De toestand van het 4-jarig zoontje van den heer J. v. B. te v m. Baardwijk, dat j 1. Maandag het on geluk had door een auto te worden aangereden, is goed vooruitgaande. Binnen enkele dagen mag hij het Ziekenhuis verlaten, al zal het nog wel eenigen tijd duren eer de ver- schillende kneuzingen geheel zullen zijn genezen. Centrale H. L. S. Naar het »Vbl. v. d. S.« verneemt is een regeling tot het vaststellen van minimum-prijzen voor het repareeren van schoenwerk in ver gevorderden staat van voorbereiding en kan een algemeene regeling voor uniforme leverings. en betalings condities in de schoen- en leder industrie binnen afzienbaren tijd tegemoet worden gezien. M. Gomperts. In den ouderdom van 50 jaar is tengevolge van bloedvergiftiging plot seling overleden de heerM.Gomperts, lid der fa. J. de Beer, lederhandel te 's-Bosch. De heer Gomperts was in schoen en lederkringen in de Langstraat een bekende figuur. Geuonden voorwerpen. Op het politiebureau zijn inlich tingen te bekomen omtrent de na- volgende gevonden voorwerpen doublé damesarmbandhorloge, broche, ring met sleutels, koperen sluiiscbroet, taschje met inhoud, gymnastiekschoen en voorts over een grijze trekhond die is komen aanloopen. Hotelbrand in Oisterwijk. Het bekende hotel „De Zwaan" van den heer H. Sanders te Oisterwijk is hedennacht afgebrand. Onder de gas ten ontstond een paniek, allen liepen in nachtgewaad de straat op. Het hotel is zoo goed als geheel afgebrand. Man doodgereden te 's-Bosch. In Den Bosch is Donderdag de 68- jarige koopman Huiskens van zijn kar gevallen. Hij kwam juist voor 'n zware tractor, die hem totaal verpletterde. Hij was onmiddellijk dood. Warenhuis-dievegge, die een vulschen naam opgaf. De winkelchef van de Hema heeft Zaterdagavond op heeterdaad betrapt een vrouw, terwijl zij van de toon. banken een electrische lampeneenige stukken chocolade wegnam en deze in een tasch, welke zij bij zich droeg, stopte. De politie werd van het geval op de hoogte gesteld en spoedig was de juffrouw naar het hoofdbureau ge transporteerd. Hier werd haar tasch geledigd en daarbij kwamen, behalve de genoemde voorwerpen, nog verschillende andere artikelen voor den dag. De dievegge bekende deze vóór haar bezoek aan de Hema bij V. en D. te hebben ge stolen, Zij gaf op v. BI te heelèn en afkomstig te zijn uit Waalwijk. Na haar vrijlating kreeg de politie evenwel achterdocht, dat zij niet haar juisten naam had genoemd. Dit vermoeden bleek inderdaad juist te zijn. De vingervlugge juffrouw werd opnieuw gearresteerd en nu bleek dat zij de Kr., huisvrouw R. heette en dat zij in Vlijmen woonde. Bij het procesverbaal wegens dief stal is nu een tweede, wegens het opgeven van een valschen naam ge. voegd Hsgz. Jeugdhuis van de Bossche K. J. V. Naar de «Bossche Crt.» verneemt is besloten huize «Roucouleur», gelegen tegenover huize «Bergen» te Vught het vroegere noviciaatshuis der Eerw. Zusters Ursulinen, beschik baar te stellen als jeugdhuis, waar meisjes opgeleid worden tot catechiste in denzellden trant als «Bouvigne» in het Bisdom Breda. De bedoeling is het huis zoo spoedig mogelijk in gebruik te nemen. Veen wordt gestraft. Men weet, dat de gemeenteVeen, in hel Land van Heusden en Altena, weigerachtig is om te voldoen aan den eisch der regeering om voor de functies van gemeente-secretaris en dito ontvanger een gediplomeerde kracht te benoemen evenmin is men ertoe te brengen de beide genoemde functies in een hand te brengen. Thans hebben de ministers van Binnenlandsche Zaken en van Finan ciën aan het onwillige gemeente bestuur doen weten, dat de post Rijkssubsidie van de gemeente— begrooting dient te worden geschrapt, zulks tengevolge van bovengenoemde weigerachtigheid. In Brabantsche administratieve kringen, waarde kwestie nogal belang stelling heeft opgewekt, is men van oordeel, dat tengevolge van dezen stap de rijksoverheid, het Veensche geval spoedig een roemloos eyjde zal vinden. Rechterlijke macht. Bij Kon. besluit van 11 Aug. is aan mr. G. B. J. M. van Zinnicq Bergmann op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van kantonrechter-plaats vervanger in het kanton 's Hertogenbosch, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. Zware brand le 'lilburg. Donderdagnacht omstreeks 12 uur is een ernstige brand ontstaan in de leder- en drijfriemenfabriek van de fa. M. Vos Co. aan de Goirkestraat. Het geheele gebouwencomplex is afgebrand. De brandweer bestreed het vuur met groot materiaal. Buiten verantwoordelijkheid der Red. Als het kalf verdronken is, Wordt de put gedempt. M. de R. Mag ik U verzoeken in Uw veelge lezen blad een kleine plaatsruimte af te staan, om te wijzen op den slechten en gevaarlijken toestand zoowel voor wiel rijders als automobilisten op den weg Heusden—Doeveren—Waalwijk langs het z.g. Stoomgemaal. Bij voorbaat dank. Daar ik in de zomermaanden dezen weg dikwijls bij avond moet passeeren, heb ik verschillende malen eigenaar dige en niet gewenschte ontmoetingen gehad met dikwijls heele scharen koeien zonder geleider, die den geheelen weg versperren en natuurlijk niet luisteren naar gebel of getoeter. Waar dit zeer hinderlijk en gevaar lijk is, acht ik mij verplicht er langs de zen weg melding van te maken. Moge lijk kunnen daartegen dan maatregelen getroffen worden om dit in de toekomst te voorkomen, daar anders groote on gelukken op den duur niet kunnen uit blijven en dan zou men bovenstaand opschrift terecht weer moeten neerpen- pen. Mijnheer de Redacteur, nogmaals dank. A. de K. Mijnheer de Redacteur. In Uw blad van Woensdag j.l. lees ik een simpel berichtje, n.l. dat tot gaar der der huren van de woningen der Gem. Bouwbedrijven is aangesteld de heer M. Didden, oud-agent van politie alhier. De vraag die ik mij stel is deze: Wordt de politie gepensionneerd door de gemeente, ja of neen? En ligt het dan in de lijn van het Gemeente bestuur, indien voorgaande vraag met „ja" moet worden beantwoord, en dat moet ze, om een gemeentebaantje weer weg te geven aan een door de Gemeen te gepensionneerd persoon. Ik ken den heer Didden persoonlijk niet, gun hem graag een bijbaantje, doch laat hij dat dan zoeken in de burgermaatschappij. De wereld is vol van het woord cri sis; er wordt steeds geschreven en ge sproken over den werkeloozensteun, die per saldo door de belastingbetalers moet worden opgebracht. Is er dan bij al die werkeloozen, die thans geheel moeten teeren op hetgeen hun genadig wordt toebedeeld, geen enkel betrouw baar mensch te vinden, die graag dat baantje, dat toch geen volle week werk geeft, zou willen hebben, waardoor dan tenminste, al is het geen groot bedrag, iets op het door de gemeente bij te dra gen bedrag als steun zou worden be spaard. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, P. G. BEEKMAN, St. Antoniusstr. 14c. Waalwijk, 16-8-'34. Mijnheer de Redacteur. In Uw blad van Dinsdag 14 dezer staat een ingezonden stukje aangaande de opvoering van „Elckerlyc" op de Markt j.l. Zondag. Daar dit stukje on derteekend is met de initialen H. E., blijkt het mij, dat vele menschen in de waan zijn dat het bewuste stukje van mij is. Of deze letters nu met opzet ge kozen zijn ofdat de schrijver toevallig ook deze initialen heeft, weet ik niet, maar ik wil alleen maar even er op wijzen, dat ik met dit ingezonden stukje in 't geheel niet in verband sta. Dankend voor de plaatsruimte. H. VAN ENGELEN. Een mistakte wijze van saneering In de Schoen en Lederindustrie. I. De laatste 30 h 40 jaren ken merken zich door een samentrekking van belanghebbenden in zekere branches van handel en industrie, om zich te gaan weren, eenerzijds tegen de moordende concurrentie der vakgenooten, anderzijds tegen de belemmerende bepalingen, welke van bet internationale handels verkeer uitgaan. Reeds vóór bet jaar 1914 was de toestand voor vele bedrijven en handelszaken niet rooskleurig, zoo dat men tot onderlinge afspraken geneigd was en ook werkelijk resul taten verkregen werden. Daarnaast echter kwam de industrialiseering door de uitvindingen der technici, terwijl bovendien ook de groote trustvormingen voor de kleinere zaken een wantoestand gingen scheppen. De druk werd naar links en rechts voor vele zaken hoogst onaangenaam en nadeelig; men moest tot het besef komen, dat er een rechtvaardige prijs, zoowel naar boven als naar beneden, bestaat het persoonlijk initiatief zocht naar middelen tot herstel, terwijl ook op de Regeering druk werd uitgeoefend om te komen, tot wat wij in onze dagen noemen «Saneering van het Bedrijf«. In 1914 kwamen de oorlogsjaren de groote wereldbrand bracht ver andering men beleefde een tijd van opleving, ja zelfs van betrekke- lijken voorspoed, doch dat alles was inderdaad slechts schijn. Na dezen tijd van vluchtigen voorspoed kwam een tijd, dat alles weer tot de ware proporties werd teruggebracht. De realiseering lot den werkelijken toestand bracht voor velen een tijd van ontnuchtering. Na de oorlogs jaren, de tijd van een roes in het zakenleven, deed zich de nood, tengevolge van allerlei verwikke lingen op internationaal gebied, weer nijpender gevoelen men was de wet vergeten, dat het eene land op het andere is aangewezen. Wij schrijven nu 1934de toe stand in vele bedrijven en handels zaken wordt met den dag slechter; naast de fabrikanten en handelaren, zoowel in 't groot als klein, ziet ook de Regeering in, dat moet worden ingegrepen. Vooral de leder en schoenindustrie, met alles, wat daarmede in verband staat, maakt zorgwekkende tijden mede en dooi de desbetreffende instanties werden onderlinge afspraken gemaakt, welke moesten dienen om den nood in bedrijf en handel te verlichten, om den rechtvaardigen prijs voor fabrikant en handelaar te verkrijgen. In de vergangene jaren hebben de devaluaties van het betaalmiddel in de naburige landen een ver woestenden invloed op het bedrijfs leven gehadvreemde industrieën kwamen, gesteund door een valuta- verschil en bovendien met een aanmerkelijk voordeel in den loon- standaard, ons land met hunne producten overstroomen, terwijl tevens de tariefmuren onzen export lam hadden gelegd. Nu is »saneering« een heerlijk woord, dat voor iederen zakenman een paradijs van beloften inhoudt, doch dan moet ook deze saneering geschieden op een wijze, die ver trouwen schenkt niet alleen, doch welke ook van invloed is op het zakenleven, waardoor een waarborg wordt geschonken, zoowel aan fabrikant (producent), als aan hande laar en niet op de allerlaatste plaats ook aan den consument. Voor de leder, en schoenindustrie en aanverwante vakken is de Cen trale II. L. S. tot stand gekomen en haar deel wordt omschreven als te zijn «Eene vereeniging tot het saneeren van de leder- en schoen, industrie en alles wat daarmede verband houdt«. Tot deze organisatie moesten dus toetreden, behalve de zool- en over- lederfabrikanten en schoenfabrikan ten, de importeurs van ruwe huiden en van zool- en overleder, de fabrikanten van lederwaren, de grossiers in schoenwerk, alsmede de schoenreparateurs; zelfs de buitenlandsche leveranciers van grondstoffen voor de lederindustrie, zullen met de voorwaarden van de Centrale H.L.S. rekening hebben te houden. Nu staan wij op het standpunt, dat saneering in diverse bedrijven voor velen een eisch van zelfbehoud is en van gunstigen invloed zou kunnen zijn op het zakenleven niet alleen, doch ook een eisch van zeker heid voor den consument zelf moet zijn. Edoch, de Centrale mist de waar borgen daartoe, zoodat vele leden zullen bedanken en zij, inplaats van een gunstigen invloed op het zakenleven uit te kunnen oefenen, de algemeene toestand nog zal ver slechteren. Hoe en waarop wij deze conclusie baseeren, zullen wij in 3 5 4 vervolg artikelen mededeelên. PRACTICUS. „Het kan verkeeren". Ik verzoek U beleefd, geachte Heer Redacteur, onderstaande regelen in Uw geacht blad te willen opnemen, waar voor bij voorbaat mijn dank. Het is een verschijnsel dat in betr. kringen reeds geruimen tijd met groote belangstelling en noodige bezorgdheid wordt aangezien, dat de laatste jaren de vooruitgang van de schoenindustrie in Nederland, buiten het eigenlijke schoenencentrum „De Langstraat", waarbij dan ook plaatsen als Oister wijk, Moergestel, Hilvarenbeek, Til burg, Dongen, Loon op Zand, enz. ge rekend kunnen worden, te denken geeft. Bijzonder wordt in verband hiermede Nijmegen naar voren gedrongen, waar de laatste jaren tal van fabrieken wer den opgericht of aanzienlijk uitgebreid, doch ook Amsterdam en omgeving is aan belangrijkheid sterk toegenomen. De diverse statistieken voor de pro ductie in Nederland per aantal paren als per gemiddelde prijzen, wijzen dit voldoende uit. Hiertegen iets in te brengen is mijn bedoeling niet, al zou het zeer zekej; de moeite waard zijn de factoren, die daar toe hebben medegewerkt, nader onder de oogen te zien, daar het hier zuiver particulier initiatief en ondernemings geest betreft en ieder vrij is, daar schoenen te fabriceeren, waar het hem het beste lijkt. Ik wil ook de kwestie „Bat'a" te Best niet nader naar voren brengen, waar hieromtrent in dit blad reeds diverse be schouwingen zijn opgenomen, hoewel ook hierover nog wel het een of ander te zeggen valt. Het doel hiervan is evenwel te wij zen op diverse schoenfabrieken, die het laatste jaar werden opgericht met ge meente en rijkssteun rondom het IJsel- meer en zeer waarschijnlijk nog opge richt zullen worden. Ik noem hier de N.V. Schoenfabriek „Volendam" te Volendam, welke fa briek eerlang aanzienlijk zal worden uitgebreid. Ik noem de plannen die bestaan om te Volendam een tweede schoenfabriek met Rijkssteun op te richten. Tenslotte neem ik een bericht over uit „De Maas bode" van 15 Aug. 1.1., avondblad, als volgt: „Opening van een schoenfabriek te „Bunschoten. „De Burgemeester van Bunschoten „zal op Donderdag 16 Aug. des voor- middags om 11 uur den eersten „steen leggen van de door de N.V. „IJselmeer Maatschappij voor de „Schoenindustrie te Bunschoten te „stichten schoenfabriek. „De vestiging van deze industrie „daar ter plaatse is een gevolg van „de drooglegging van de Zuiderzee „en geschiedt met steun van het Rijk „en de Gemeente. Voor het over- „groote deel zullen op deze fabriek „tewerkgesteld worden visschers of „andere, bij de afsluiting der Zuider-y „zee gedupeerden". Het is inderdaad noodzakelijk, dat gezocht wordt, dat de menschen, die door het droogleggen van de Zuiderzee hun broodwinning zijn kwijtgeraakt, op een of andere wijze in het productie proces worden opgenomen. Er is ook niets op tegen dat er een schoenfabriek wordt opgericht, doch wanneer men er met Rijkssteun toe overgaat reeds de derde fabriek in kor ten tijd op te richten en er nog wel een aantal plaatsen zijn die voor industrie vestiging met Rijkssteun in aanmerking komen, lijkt het mij gewenscht de aan dacht hierop te vestigen. Is er dan een tekort aan schoenen in Nederland? Is een schoen, laat het dan slechts een pantoffel zijn, voortaan zoo gemakkelijk te fabriceeren, dat men fa brieken kan oprichten voor totaal on geschoolde menschen? Dergelijke en meer vragen dringen zich op, wanneer men zoo van een en ander kennis neemt. Het lijkt mij dan ook een kwestie die waard is door de Centrale onder de oogen gezien te worden, waar toch, naar ik meen, aan dit lichaam ver-gaan- de bevoegdheden inzake productie-re geling, zoo noodig productie-beperking zijn gegeven. Dit lichaam, bij de oprichting be schreven als een soort semi-officieele instelling en door sommigen als onze eerste corporatie begroet, is wel aange wezen hieraan de noodige aandacht te schenken en zoo noodig ter bevoegder plaatse de meening, dat de contingen- teering van schoenen heeft geleid tot volledige herleving van onze industrie, naar waarheid te doen wijzigen. Een en ander is misschien te somber gezien. Toch zou ik de Brabantsche schoen-industrie willen toeroepen: „Weest waakzaam" en „Let op Uw zaak". Het is prettig voor de Zuiderzee- visschers dat ze schoenen kunnen ma ten, maar 't is minder prettig als daar door hier de schoenmakers verplicht zouden zijn te moeten gaan visschen. Het kan verkeeren. OBSERVATOR. WAALWIJK. Zaterdag en Zondag, R.D.B.-l heater, «Het huis in de 56ste straat». Zaterdag en Zondag, Luxor Bioscoop, «Parijs danst». N Zaterdag 8'/2 u. repetitie voor allen iedertafel «Oefening en Vermaak». Zondag 12 uur repetitie voor allen iedertafel «Oefening en Vermaak». Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Maandag 89.30 uur. Gymnastiek ïeeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Gymnastieklokaal O.S. Woensdag 78.30 uur. Gymnastiek spiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. ZONDAG 19 AUGUSTUS 1934. HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A. 9,00 Gramofoonmuziek. 9.04 Postduivenberichten. 9.05 Tuinbouwhalfuurtje. 9,35 Orgelspel door Joh. Jong. V. P. R. o. 10,00 Orgelbespeling. 10,30 Kerkdienst. A. V. R. O. 11',00 Filmpraatje. 12,30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2,00 Boekenhalfuur. 2,30 Zang Dordrecht's Mannenkoor. 3,00 Het Residentie-orkest. 4,30 Gramofoonmuziek. V. A. R. A. 5,00 De Flierefluiters. 0,00 Sport van den dag. 6,20 V.A.R.A.-orkest. c Voordrachten Adolf Bouwmeester. /,15 V.A.R.A.-Orkest 8,00 Vaz Dias c,15 Het Residentie-orkest 9,00 Radiojournaal 9,15 Het Omroeporkest 11 aa Tusschenspel van gramofoonmuz. 11,00 .lay \Yïlbur en zijn orkest HUIZEN 301.5 M. K. R. O. 8,30 Morgenwijding N. C. R. V. 9,30 Gewijde muziek 9,50 Kerkdienst K. R. O. 12,15 KRO-Boys. 1,00 Lezing door Wim van Gent ƒ,20 Lunchconcert 2,10 Boeken en schrijvers Aansluiting met seinpost-theater ocheveningen 4,30 Ziekenhalfuurtie N. G. R. V. Gewijde gramofoonmuziek 5,50 Kerkdienst K. R. O. 7,45 Gramofoonmuziek 7,50 Katholiek gezinsleven 8,15 R.K. Knapenkoor „Laudamus Do- o o- ™inum, Liter Angelos" Den Haag o.jö Gramofoonmuziek 8,45 Solistenconcert 9,15 Vaz Dias 9,25 Het Matrozenkoor 9.40 Gramofoonmuziek iÜ'i9 j:ervol« s°bstenconcert 10,15 Vaz Dias 10,40 Epiloog MAANDAG 20 AUGUSTUS 1934. HILVERSUM 1875 M V. A. R. A. 8,00 Gramofoonmuziek V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding V. A. R. A. 10,15 Voordracht 10,35 V.A.R.A.-Ensemble 11,00 Voordracht Klein V.A.R.A.-ensemble. L.,00 De Notenkrakers. 2,15 Gramofoonmuziek. 2,30 Voor de vrouwen. 3,00 Gramofoonmuziek. 4,00 Gramofoonmuziek. 4,30 Voor de kinderen. 5,00 De Flierefluiters. 5,40 Orgelspel door Joh. Jong. 6,00 De Flierefluiters. 6,30 Orgelspel door Joh. Jong. 6,45 De Flierefluiters. 7,00 Zang van Willem Snoeks. 7.15 Gramofoonmuziek. J25 Zang van Willem Snoeks. 7,40 Causerie over Neerlands Natuur. 8.03 Gramofoonmuziek. 8,35 Orgelspel door Cor Steyn. 9,00 Radio-tooneel. 9,15 V.A.R.A.-orkest. 10,00 Vaz Dias. 10,15 V.A.R. A-orkest. 11,00 Gramofoonmuziek. HUIZEN 301.5 M. N. C. R. V. 8,00 Schriftlezing en meditatie. 8,15 Morgenconcert. 10,30 Morgendienst. 11,00 Lezen van chr. lectuur. 11,30 Gramofoonmuziek. 12,30 Orgelconcert door Jan Zwart. 2,00 Liederen-recital. 2,35 CauserieSierboomen en gazon- planten. 3,15 Liederen-recital. 4,00 Bijbellezing. 5,00 Gramofoonmuziek. i 5,30 Bespeling van het studio-orgel. 6,30 Gramofoonmuziek. 7,00 Chr. Persbureau. 7,15 Gramofoonmuziek. 7,30 Declamatie. 8,00 Samenkomst Leger des Heils. 9,30 Arnhemsche Orkestvereeniging. 10,00 Vaz Dias. 8 Arnhemsche Orkestvereeniging. 11,00 Gramofoonmuziek. DINSDAG 21 AUGUSTUS 1934. HILVERSUM 1875 M. A. V. R. O. 8,00 Ochtendconcert. 10,00 Morgenwijding. 10,15 Gramofoonmuziek. 10,30 Het Omroeporkest. R. V. U. 11,00 Cursus. A. V R. O. 11,30 Het Omroeporkest. 12,30 Gramofoonmuziek. 1,30 Middagconcert. 2,30 Voordracht door Kommer Kleijn. 3,00 Orgelconcert. 4,15 Gramofoonmuziek. 4,30 Radio-kinder-koorzang. 5,00 Verhalen voor kleinere kinderen. 5,30 Bob White en zijn orkest. R. V. U. 6,30 Cursus. A. V. R. O. 7,00 Gramofoonmuziek. 7,30 Causerie: UitU Ude folklore der Graafschap. 8.00 Vaz Dias. 8,05 Kovacs Lajos en zjjn orkest. 9,00 Clinge Doorenbos. 9,15 Het Omroeporkest. 11,00 Vaz Dias. 11,10 Bela Kiss en zijn ensemble. HUIZEN 301.5 M. K R. O. 8,00 Morgenconcert. 10,00 Gramofoonmuziek. 10,30 Muziekuitzending voor fabrieken. 11,00 Gramofoonmuziek. 11,30 Godsdienstig halfuurtje. 12,15 Gramofoonmuziek. 2,00 Vrouwenuurtje. 2.00 Gramofoonmuziek. 3,30 Voordracht Annie Brugmans. 3,45 Pianospel. H. I. R. O. 4,00 Uitzending voord en Bond ter be hartiging van de belangen van 't kind. 4,35 Uitzending Ned. Agentschap van de Star Publishing trust. K. R. O. 5,00 Gramofoonmuziek. 5,15 Chansons door Annie Brugmans. 5,30 Pianospel. 5,45 6,00 7,15 7,35 8,20 8,30 8,35 9,25 9,35 9,45 10,30 10,35 11,15 11,30 Gramofoonmuziek. Praatje over de „Amatr Causerie: Dieselmotorf. De K.R.O.-Boys. Gramofoonmuziek. Vaz Dias. Het K.R.O.-orkest. Causerie: De eerste de zee. Gramofoonmuziek. Het K.R.O.-orkest. Vaz Dias. De K.R.O.-Boys. Gramofoonmuziek. De K.R.O.-Boys. WOENSDAG 22 AUGUST[ HILVERSUM 1875 1 V. A. R. A. 8,00 Gramofoonmuziek. 9,30 Onze keuken. V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding. R. A. Uitzending arbeiders co De Notenkrakers. Gramofoonmuziek. De Notenkrakers. De Flierefluiters. HUIZEN 3U1.5 C. R. V. V. A. 10,15 12,00 12,30 12,40 1,00 N. 8,00 8,15 10,30 11,00 12,15 1,30 Schriftlezing en medit* Morgenconcert. Morgendienst. Harmoniumbespeling. Gramofoonmuziek. Bespeling studio-orgel. MARK'l BE RICH], Waalwijk, 17 Ai Varkens 17 l 1U.— Eieren 'ój2 cent. Veilingvereen. „De Langstr. Prijsnoteering van 16 Augu Roode bes 49 ct., Braamt Appelen 1—19 ct., Peren 1— boonen 314 ct., Duitsche 12 ct., Wagenaars 35 ct., D ct., Prinses z. draad 614 ct. draad 512 ct., Boterboon 3- nazie 28 ct., Postelein 24 c 212 ct., Juin 23 ct., Sjak ct., alles per K.G. Bloemkool li2 ct., Roode 4 ct., Witte kool 24 ct., Savoi 6 ct., Spitskool 23 ct., Sla 1- dijvie 13 ct., Selderij 1—3 kommers 1 ct., alles pers tiL Selderij i1 ct., Kroten 1—j 12 ct., Preij 10 ct., alles per -1 WAALWIJK. Van 1017 Augustus Geboren: Johanna B. dv. M. demakers. Jacobus P. zv. L Elshout-Wijkmans. Gerarda de Haan-Pullens. Overleden: Allegondes J. Br weduwnaar van E. Treffers 6 Huwelijksaangiften: Ant. P, Houdt 27 jaar en Arn. J. van Br 23 jaar, beiden alhier. Ingekomen: Maria A. van En. duwe v. Gorp) van 's-Hage. -> M C. van Mol van 's-Bosch. -f Hoenderop (echtg. van P. M. van Rijswijk (Z.H.) Lamb. en echtg. van Loonopzand. i Mrs van Oisterwijk. Ea. II. echtg. van E. W. van Bovenk van 's-Bosch. Jo A. de Folie burg. Ma. A. Boerstal van '4 Pa. J. A. F. ter Hoeven van 's-E Vertrokken. Ha. E. Lelieveld sterdam. Aa. M. Ros naar Si pelle. Rede van Hitler In de groote verkiezing' Adolf Hitler gister na een et me ontvangst te Hamburg al: gehouden heeft de rijkskani Führer een uitvoerige uitfl gegeven van de redenen, noopten de bevoegdheden rijkspresident op zich te net knoopte hieraan vast een bes van zijn jarenlangen arbeid der nationaalsocialistisch; fulmineerde tegen het vroege mentaire systeem en pleitl: voor het leiders beginsel, i in den huidigen Duitscheo verwezenlijkt. Nu zal men vragen, alcta waaraan ik het recht ontleet van rijkskanselier en Führert Welnu, ik geloof dat recb leenen aan mijn 15 jarigen ai ik altijd vrijwillig heb gedaa welks beteekenis de historie deelen. an Ernstig motorong eva. De heer N. Uijtendaal, de Bredasche springruiter is ernstig ongeluk overkomen Genoemde heer reed V te ongeveer 3 uur in de Bos te Breda op zijn motor en Catharinastraat inrijden. J den hoek van beide straten de hoed van den heer Ij van zijn hoofd te waaien. 1 er naar, waardoor hij een blik het meesterschap over kwijt raakte. Hij slipte ve: met het gevolg, dat de heei daal van zijn motorrijwiel C slingerd en in de vitrirf^TL.. perceel Catharinastraat 40 ten ge kwam. De heer Uijtendaal on door glasscherven ernstig gew he aan het hoofd, zoodat hij zeer ^ai bloed ver,oor. te Ofschoon de verwondingen he ernstig zijn bestaat levensge niet. Bata-vliegtuig neergestort. In de buurt van Oranges is Bata-vlieg'uig neergestort. De inzittenden zijn om het leven ge men. Ook in de buurt van Roubai: een particulier vliegtuig van een ringe hoogte neergestort. Een ii tende v/erd gedood, terwijl tweede inzittende ernstig gew werd.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 10