ii n in it mm 20 voor 25 Cts. PROVINCIAAL NIEUWS. H. de Bont-v. Huiten NORTH STATE DERDE BLAD. BRIEF UIT WASPIK. ?es°!»sTo. 66. Zaterdag 18 Aug. '34. 57e Jrg. •t go, -k he al v, •nenje rvoe WV: C alhi Waspik, 18 Augustus 1934. Geachte Lezer wvj Op gevaar af van ons baantje als ourn .Adept« te verliezen, willen wij de- ?oV:en keer eens zoo vrij zijn om de leen1" «driestar® uit dit blad van 14 Aug. .1. verder te gaan ontleden en daar voor Jij ook eens de andere zijde van l,rij(l le medaille te vertoonen. De pen •it ev vaaruit het artikel met het opschrift is. ^Gemeentelijke Krenterigheid® vloei- gen R(e was uitsluitend gevuld met een 11 ^Waalwijksche vloeistof en aangezien le onze uitsluitend is gevuld met rVaspikschen inkt, willen ook wij aatst.nkele woordjes over de onderha vige quaestie neerkrabbelen. Twee nvalirenterige feiten worden ons ge- lulèli neentebestuur aangewreven. Voor- ^ihoe.erstdebekende brandspuit-quaestie. Br/feel kunnen wij er ons zelf niet ]e a' neer van herinneren, (wat kan men pig i n Waalwijk lang onthouden 1) maar i kvjjërgissen wij ons niet, dan werd er tcnvlestijds verteld dat een niet-Was pikker het bij het zien van de ïeest 'atasfrophale brand een beetje op ven 11 ijn zenuwen kreeg en toen maar 2r l.e«;oo vrij was, om telefonisch de PWaalwijksche brandweer te alar- I W-neeren. Wij kunnen maar niet te mjegrijpen dat deze brandweer geheel 4—1 egen de voorschriften in gaat han- kkdnjelen, door niet eerst een oproep lies reel'an den burgemeester of den opper- brandmeester af te wachten. Waspik iet Heeft zelf een zeer goed geoutilleerde "Hirandweer; in iedere wijk is een den geoefend brandmeester en reserve, inde dl het bezit van slangen voor directe Aansluiting op de hoogdruk-water- ■"Hiding en bovendien nog een prima in„ flnotorpomp die voor niet veel is wendere behoeft onder te doen. ze gJórtom, er is aan de brandweer sle4 onze gemeente kosten noch 'dus eSoeite gespaard, 't Is waar dat de sn datand destijds een geweldige aan- ligingilik bood, maar noch de burge— c spo4eester, noch de opperbrandmeester '^;n ichtte het voorloopig noodig een puit van elders te requireeren. En at zij daarbij de prestaties van s. nze eigen brandweer niet hadden verschat bleek wel uit het feit dat t butn op zeer korten afstand staande I l oning en boerderij behouden ble- 'eSpCejfen. Als wij ons dan ook goed gevarfcinneren heeft de Waalwijksche n- randweer geen dienst behoeven te 'nij'oen. Ziedaar hetwelk zich in den ii en ewusten nacht afspeelde 1 Nu noemt Vaal wijk het een futuliteit, een Iloopirenterigheid als onze Gemeente- n' vaad oorspronkelijk weigerde de *vn' angeboden nota te voldoen. Mogen voetbafij eens een voorbeeldje nemen? •eronderstel dat bijv. boer Jansen iardlof2t Dongen bij Pietersen in Waal- 1 vijk op eigen houtje eenzakkunst- rograiest bestelt en zonder medeweten is eevan den eigenaar dit goedje laat litstrooien op den zwaren kleigrond ran Klaassen in Waspik, welk land lezen kunstmest heelemaal niet ïoodig heeft. Is Klaassen dan ver- 's ilicht dezen kunstmest aan Pietersen npiof,e betalen? Wij gelooven niet dat ^ej. \emand Klaassen krenterig zal noe mer ioen, als hij de quitantie weigert! n. Mi Ook het tweede gesignaleerde ;eval, betreffende de subsidie aan le R.K. H.H.S. te Waalwijk is voor ;en groot gedeelte goed te praten. iVij kunnen onze gemeente met zijn r<lanue\Q werkloozen, die van 6 7 gulden :un|'s 3er week moeten rondkomen, gerust eelna'ds een noodlijdende gemeente be wasjifchouwen en hoewel de Raad reeds aarbijreei wjst te bezuinigen, kregen we n"Sfra?lan ook nog een »beroeps-wel te- aar® gestuurd, die aan de reeds uitloopeer sobere begrooting toch nog een en on.n ander wist te beknibbelen, w.o. p^jnc-iok de bewuste subsidie. Een bui- onniHenstaan^er kan zich al heel moeilijk 1 jagcindenken wat er alzoo bezuinigd steeman worden. Wij hebben bijv. wel k„pp:ens kooren vertellen dat men hier onstirens adviseerde om in de raadszaal, ïburgVaar de huwende paartjes vaak Rcipeeds over de versleten cocos strui i-'iiVrcmelden alvorens de groote stap te iburgÈHnnen zetten» één nieuw baantje loopciijpassende cocos aan te koopen, enburerwijl dan de baantjes met't minste rasp^aten' aan den kant no8 zouden n4 gunnen dienen. Als het dus reeds Hoek-joo ver gekomen is, vinden wij het n 4 piog niet zoo heel dom als de Raad J>p den door den accountant ge— 1 .chrapten post, wil blijven bezui nog tuigen. Ook zelfs, al krijgt men later, igswejals de begrooting eindelijk een ^.jeetje kloppend is gekregen) alsnog 1 "verlof om de subsidie toe te staan. De financieele toestanden zijn de laatste jaren veel veranderd (de wetten naar verhouding nog niet) en wij kunnen het niet goed praten dat een bemiddeld persoon, die een H.B.S. wil bezoeken, wettelijk ge rechtigd is om van een noodlijdende gemeente nog f 2,— per week meer te eischen voor zijn studie, dan een werklooze voor zijn gezinsonder— houd. In groote trekken bekeken mocht ons Nederlandsch intellect niet achter geraken bij dat van het buitenland, vandaar de gemakkelijke studievooi waarden, maar o. i. zijn er momenteel al intellectueelen ge noeg die naar een baantje als tram conducteur of nachtwaker sollici teeren. Wil iemand dan desondanks studeeren, wij zouden zeggen, laat hem dan zelf ook maar betalen. Het zou billijker zijn dan dat het nu uiteindelijk moet komen van een gedeeltelijk werklooze- en ge deeltelijk met belasting-overvoerde gemeenschap. Stond het er met het gemeentebudget royaal bij, wij kon den ons met al die subsidies ver eenigen. De strekking en de uit komsten van de H.H.S. zijn ook voor onze jongens van groot belang, maar wat het zwaarst is, moet het zwaarst wegen. En daarom kunnen wij de handelwijze van ons gemeen tebestuur dan ook nog niet zoo heel erg krenterig en futiel vinden. b ADEPT. Neen, geachte heer Adept, wij schrijven heelemaal niet met Waal wijksche inkt en zouden evengoed onze opmerkingen gemaakt hebben als beide gevallen niet speciaal Waalwijk hadden gegolden. Waar U zelf schrijft dat U de zaak van eenzijdigen kant wilt bezien kost het ons weinig moeite dit verweer naar waarde te schatten. Het geval met de Waalwijksche brandweer heugt ons blijkbaar beter dan U, want wij herinneren ons nog wel dat burgemeester en brand meester heel blij waren dat de Waalwijksche spuit kwam en haar zelfs gevraagd hebben voor nablus- sching te blijven. Trouwens, noch B. en W., noch de opperbrand meester hebben voorgesteld om het verschuldigde bedrag niet te voldoen. Dat zou in hun brein niet zijn opgekomen ware het niet dat een nieuwsgieiig raadslid de vraag had gesteld: »Wie alarmeerde Waal wijk?® Neen, het motief van den raad zou eerst dan hebben kunnen gelden als de Waalwijksche brand weer bij haar aankomst direct rechtsomkeer had moeten maken en haar gezegd was dat om haar hulp niet was gevraagd. En wat de subsidiekwestie betrett verschuilt U zich achter hetzelfde motief als de raad. Maar duidelijk is toch de hoofd zaak: de raad wil de toevallige samenloop van omstandigheden uit buiten om het alleszins billijke subsidie te ontloopen. Dat het voor Uw gemeente on prettig is dat deze subsidie geëischt wordt kunnen wij ons voorstellen, maar daarover gaat de zaak niet. Dat is trouwens voor alle gemeenten 't zelfde. RED. Waalwijk, 17 Aug. 1934. Rijksschool voor Leerlooiers en Schoenmakers te Waalwijk. Het bericht in ons vorig nummer, dat in verschillende bladen plaatsing vond, vereischt een rectificatie. Aan het Departement van Landbouw Nijverheid en Handel in Ned.-Indië is reeds jaren lang een vakkundige voor de leerlooierij verbonden. Meer en meer bleek het noodig ook een voorlichtingsdienst voor de schoen industrie in het leven te roepen. Besloten werd de vakkundige voor de looierij naar Nederland te sturen, om in overleg met de directie der Rijks school alhier, zich voor die nieuwe taak te bekwamen. Gedurende een 6-tal maanden be zocht de heer Cavalini, oud-leerling der looierij-afdeeling der school, thans ook de schoenmakerij-afdeeling en be kwaamde zich zoowel in de bovenwerk- als in de onderwerk-afdeeling voor zijn nieuwe taak. Verder werd hij door het Rijks-insti tuut geïntroduceerd bij schoenfabrikan ten, handelaren in machines, fournitu ren, enz., enz. Hij is eenige maanden geleden we derom naar Indië vertrokken, om thans zijn nieuwe taak van vakkundige voor de schoen- en lederindustrie beide te vervullen. Uit het bovenstaande blijkt, dat het meest volledige overleg heeft plaats ge had tusschen het Departement in Ned.- Indië en de Rijksvakschool te Waal wijk. Het „Vakblad v. d. Schoenma kerij" schrijft nog het volgende: De heer Cavalini maakt op 't oogen blik een reis over Java, ten einde de leerlooierijen en schoenmakerijen te be zoeken en zich van den stand van za ken op de hoogte te stellen en na te gaan, in welke richting eventueel maat regelen door de regeering getroffen moeten worden. Met de opening dezer voorlichtings inrichting op het gebied der schoen makerij, welke, evenals de voorlichting voor de leerlooierij, is gevestigd te Bui tenzorg, wordt in de eerste plaats be oogd de Indische schoenmakers in staat te stellen zich beter te weren tegen de groote concurrentie, welke wordt on dervonden door den buitenlandschen schoenen-import. Men wil de daar aan wezige schoenmakers attent maken op eenvoudige machines, welke weinig kostbaar zijn en die een veel economi scher werkwijze mogelijk maken. Daar toe zijn in Europa enkele machines aan gekocht, welke thans als demonstratie installatie te Buitenzorg zijn opgesteld. De voorlichting wordt geheel gratis verstrekt en reeds hebben drie leerlin gen zich aangemeld. Eenvoudig te be handelen machines kunnen de schoen makers, die voor het meerendeel nog hun schoenen in handwerk maken, in staat stellen om hun productie te ver- grooten. De buitenlandsche concurrentie komt het gevoeligst tot uiting in den invoer van de Japansche rubberschoenen. Te gen bestrijding dier concurrentie zijn reeds maatregelen in overweging. Voorts vernemen wij dat de aangifte van nieuwe leerlingen voor de Rijks school reeds aardig begint te loopen. Er zijn n.l. voor den looierij-cursus 5 (n.l. uit Gilze, Rijen, Haarlem, Drunen en Ned.-Indië) en voor de schoenmakerij reeds een 14-tal aangiften, terwijl nog tal van onderhandelingen gaande zijn. Vanuit Waalwijk zijn tot dusverre ech ter nog slechts 2 leerlingen in totaal aangegeven. Wij willen ditmaal speciaal de aan dacht vestigen van belanghebbenden op deze belangrijke aangelegenheid. Laat ons toch zorgdragen, dat wij aan de spits van de schoen- en leder industrie blijven door prima vakkennis: dat is in het groote belang van de in dustrie in het algemeen, maar speciaal van de Waalwijksche industrie, die 'n grooten naam heeft op te houden. De Rijksschool zelf en ook de leder en schoenindustrie zijn zulk een groot Waalwijksch belang. Zij, die hun zoons, toekomstige werk meesters of chefs vakkundig willen doen opleiden voor de taak die hen in het bedrijf wacht, mogen wel ernstig overwegen hen te zenden naar onze Rijksschool. Ook voor leder- en fourniturenhan- delaren, vertegenwoordigers en derge- lijken schuilt hier een groot belang. Het gaat hier om tal van groote be langen, die tegelijk gediend kunnen en moeten worden, vooral door de Waal wijksche industrieelen. Regeling arbeidsvoorwaarden in de Schoenindustrie. Naar wij vernemen is gistermiddag een bespreking gehouden tusschen fabrikanten en werknemers in de schoenindustrie, teneinde te komen tot regeling der 'nieuwe arbeids voorwaarden. De afgevaardigden der werkgevers hebben hunne voorstellen ter tafel gebracht en de werknemers hebben treze in beraad gehouden ter bespreking in het hoofdbestuur. Volksfeest W. B. 15 Augustus. Volksfeest Waalwijks Belang. Als naar gewoonte schitterend weer. Een pracht-middag heer lijke zomeravond. Een uitstekend concert van »De Volharding.» Groote en dankbare belangstelling. Een mooie ruime dansvloer. Feeërieke, kleurrijke verlichting. Prachtig plein met schitteren den achtergrond. Phenomenale, ongekende belang stelling. Raadhuisplein, Markt en straten overvol. De dansvloer omgeven door een 20 tot 30 voudige haag van dansers en belangstellendenDuizenden menschen op plein en omgeving. Dansmuziek, die jammer genoeg, vooral in het begin, niet voldoende de massa overstemde zich later wel is waar herstelde, maar toch afbreuk deed aan het welslagen van den avond, die weer een ongekende massa naar Waalwijk had gebracht. Maar deze eene restrictie neemt niet weg dat het een buitengewone feestdag is geworden, die uitstekend geslaagd is en waarvoor we Waal wijk's Belang dankbaar mogen zijn. Al heel vroeg in den vooravond was er een algemeene trek naar het Raadhuisplein te constateeren. On telbare voetgangers en fietsers, die vanuit de verre omgeving kwamen, verzamelden zich om de kiosk waar reeds een groote menigte bijeen was toen de Drunensche Harmonie »De Volharding» om half zeven met haar concert begon. Twee uren lang hebben de Drunensche muzikanten ons vergast op een uitstekend ge varieerd programma, dat onder de beproefde leiding van directeur van Huiten op zeer loffelijke wijze werd uitgevoerd. »De Volharding» heeftden goeden naam, die zij in onze plaats reeds genoot, hoog gehouden en zij verdiende de overgroote belangstel ling ten volle. Waalwijk ziet Drunen gaarne weerkomen en ook omgekeerd komt men gaarne hierheen. Men weet dat hier goede muziek gewaardeerd wordt. Tijdens het concert kon men de menigte zien aangroeien en toen om negen uur de roode, witte en blauwe schijnwerpers hun stralenbundels op den dansvloer wierpen, stond er een dikke haag om den plancher ge schaard, waar men zich met geen mogelijkheid een weg doorheen kon banen. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEED ING Een massa volks was er op plein en markt, zooals we misschien hier nooit zagen. Weldra brachten de luidspre kers hun eerste klanken uit, het moment waarop menig paartje ver langend gewacht had. Maar het werd een desillusie de klanken waren zoo zwak, dat zij in het ge roezemoes van zulk een menigte verloren gingen. En slechts een enke ling waagde zich er aan om »op het gevoel« te dansen. Het bleek dan ook al heel gauw dat er andere maatregelen genomen zouden moeten worden. En dat geschieddeeen groote luidspreker werd vlak bij den dansvloer opge steld, zoodat het geluid tenminste voor de dansenden te hooren was. Maar ondertusschen was de on geduldige menigte door de afzetting heen gebroken en had zij de plancher bevolkt. Gelukkig werd er echter toen de muziek weer klonk - spoedig vrij baan gemaakt voor de dansenden Nu was alle narigheid, die de moei- lijktieden hadden met zich gebracht, spoedig vergeten en lustig draaiden de paartjes in het rond. Het was er zoo druk dat schier geen vierkante meter van den groote vloer onbenut bleef en dat duurde zoo tot het middernachtelijk uur, toen de onverbiddelijke politie een eind aan al deze vreugde en uit gelaten pret moest maken. Maar in de caté's werd het feest nog een uurtje voortgezet in dezelfde goede stemming en voor velen kwam tiet politie-uur, dat een definitief einde maakte aan dit mooie volks feest, nog te vroeg. De oorzaak van deze handicap moet gezocht worden in 't feit dat een der krachtigste luidsprekers was doorgebrand en daardoor uitgescha keld. Dit was natuurlijk zeer on aangenaam voor de R.D.B.-directie, die zich als altijd welwillend had beschikbaar gesteld en die naar zij ons mededeelde alle maatregelen voor versterkings-installatie, luid sprekers, platen enz. tijdig en in meer dan voldoende mate had ge nomen, maar op de eerste plaats was het bestuur van W. B. en het publiek door dit euvel gedupeerd jammer was dat deze pech-duive' niet eerder voor den dag kwam, opdat nog tijdig andere maatregelen genomen konden en zouden zijn genomen. Postkantoor. Zooals men weet zijn indertijd in ons blad en bij de Kamer van Koophandel klachten geuit tegen de trage bediening ten postkantore in de middaguren. In verband daarmedeheeft de Kamer zich tot den directeur van 't kantoor gericht en van dezen de mededeeling ontvangen dat de toestand thans reeds is verbeterd, 's Middags en 's avonds na half zes zijn voortaan twee loketten geopend. Voorts ligt het in de bedoeling in de naaste toekomst nog meerdere verbeterin gen ten gerieve van het publiek aan te brengen. BIOSCOOP. R.D.B.-Theater. Het huis in de 50e straat. Het R. D. B.Theater presenteert deze week de bekende superfilm »Het huis in de 56e straat». In deze sensatie—speelfilm, die op meester lijke wijze wordt vertolkt, speelt Kay Francis de rol van Peggy, het zangeresje. Ricardo Lorter Blaine, de beroepsspeler, terwijl Gene Raymond de jonge echtgenoot van Peggy uitbeeldt. De actrice Peggy Martin, heeft een reeds op leeftijd zijnden beschermer. Lindon Fiske, hoewel zij verliefd is op Monte van Tyle, een rijke jongeman van aristocratische familie. Met deze jonge man trouwt zij en Monte laat een eigen huis bouwen in de 56ste straat, Er is speciaal werk gemaakt van de kinderkamer omdat er een erfgenaam op komst is. Als de baby geboren is, komt Monte's moeder terug, die eerst alle relaties met hem en haar schoon dochter had verbroken. Peggy is zeer gelukkig, totdat ze Fiske weer ontmoet. Hij smeekt Peggy hem eens thuis te willen komen opzoeken. Zij besluit te gaan en hem meteen te zeggen, dat zij na dit bezoek niets meer met hem te maken wil hebben. Fiske tracht daarop zelfmoord te plegen. Terwijl zij dit tracht te beletten, gaat de revolver per ongeluk af en hij valt dood neer. Dit ongelukkige voorval verwekt een groot schandaal en Peggy wordt tot twintig jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Jaren gaan voorbij en de wereld oorlog is uitgebroken. Op zekeren dag ontvangt Peggy bericht, dat Monte aan het front den dood heeft NORTH STATE SIGARET- TEN worden gekozen, omdat de betere en kostbaarder tabakken waarvan zij worden gemaakt, ze in een aparte klasse plaatsen. North State Sigaretten ad ver teeren zichzelf en zij hebben een maatstaf gevestigd, waarnaar de kieskeurige rooker vele zwaar geadverteerde, maar verder nooit-van-gehoorde-sigaretten- merken veroordeelt, die onbe kende fabrikanten hem bijna dagelijks - en dikwijls met bluf- argumenten - probeeren aan te praten. ROOKT DE POSITIEF BETERE SIGARET gevonden. Als haar lijd om is komt zij tot de ontdekking, dat haar man haar een paar duizend dollar heelt nagelaten en ze besluit naar het buitenland te gaan. Op de boot maakt zij kennis met een beroepsspeler, Blaine genaamd, met wie zij een compagnonschap aangaat.. Later wordt zij bankhoudster in de speelzaal van een nachtclub in New York, die gevestigd is in baai- vroegere huis in de 5oste straat. Op zekeren dag komt haar eigen dochter Eleanore, nu volwassen en gelukkig getrouwd, met vrienden in de club. Zij verspeelt een fortuin en smeekt om uitstel van betaling omdat haar man haar speelwoede niet mag merken. Als de directeur weigert grijpt Eleanore een revolver en schiet hem dood, juist op het oogenblik, dat Peggy binnenkomt. Peggy verscheurt de schuld beken tenissen en neemt de schuld van den moord op zich. Zij krijgt we liswaar geen gevangenisstraf, maar zij wordt gedwongen te blijven, als een slavin in het huis, waar ze eens zoo gelukkig was en waar ze gehoopt had haar heele leven te kunnen blijven. Een schitterende film die wij gaarne aanbevelen te gaan zien. Luxor- Bioscoop. Parijs danst. Deze week vertoont de Luxoi\het beroemd geworden filmwerk van René Glair »Parijst danst.» Wij laten hiervan 'n verkorte inhoud volgen. Anna, een lief bescheiden jong meisje is verliefd op haar buurjongen den Hinken knappen taxi-chauffeur Jean. De jonge man, die aan een ander meisje denkt, vindt haar wel aardig, maar meer dan vriendschap voelt hij toch niet voor haar. Anna heeft een zieke moeder en omdat de toestand van de zieke plotseling verergerd is, geeft Anna haar plan op om met Jean te gaan dansen. Zij gaat naar Jean om hem dat mede te deelenen dan merkt zij dat hij bezoek heeft van zijn vriendin Pola. 's Avonds sterft Anna's moeder en op het pleintje vlak in de buurt danst Pola met Jean. Eenige maanden later is Anna buffetjuffrouw in een café. Van Jean heeft ze al dien tijd niets gehoord. Hij heeft met Pola de buurt verlaten en is door zijn kennismaking met twee veidachte individuen Fernand en Charles, naai den zelfkant der samenleving afge zakt. Deze drie hebben het plan opgevat een overval op de op de kas te plegen. Jean heeft er echter geen flauw idee van dat Anna het meisje is, dat overvallen zal worden. Het drietal gaat er 's avonds op uit. Fernand en Charles zullen den overval plegen en Jean zal op den uitkijk gaan staan. Als Anna naar buiten komt om de rolluiken neer te laten, wordt ze door Jean herkend. Hij waarschuwt haar niet naar binnen te gaan, maar zij begrijpt de waarschuwing niet en gaat weer naar binnen, waar zij door twee boeven wordt aangevallen. Jean vliegt naar binnen om Anna te verdedigen en als de patroon die door het lawaai wakker is geworden, naar beneden komt, vluchten de twee misdadigers, waarbij Charles nog kans ziet den knop van de deur te verwijderen, zoodat Jean niet meer weg kan komen. Anna laat Jean door het raam van haar kamer ontvluchten, nadat ze hem duidelijk te verstaan heeft gegeven, dat ze niets meer van hem wil weten. Anna wordt ontslagen en tracht weer haar brood als bloemenver- koopstertje te verdienen in de dan cing, waar zij destijds ontslagen is. Het is een pracht filmwerk dat wij een ieder aanraden te gaan zien. Bedevaart. Woensdag j.l. heeft de Congregatie der H. Familie te v.m. Besoijen een bedevaart gemaakt naar O. L. Vrouw in 't Zand bij Roermond. Zwemfeest in het Iloefsven. De Waalwijksche Zwemvereeniging zal Zaterdag 25 Aug a.s een groot zwemfeest organiseeren in de zwem. gelegenheid „het Hoefsven". 's Middags om 3 uur zullen de wedstrijden en demonstraties aanvan. gen Er is een uitgebreid programma samengesteld, waaraan wij't volgende ontleenen Begonnen wordt met het diploma- zwemmen voor heeren. Daarna volgt hetzelfde nummer voor dames. De zware eischen, die voor 't verkrijgen van het diploma gesteld worden, zullen wij in ons volgend nummer publi- ceeren. Daarop volgen enkele nummers voor juniores. Jongens en meisjes zullen afzonderlijk een opmarsch in het water uitvoeren en daarna ver schillende torensprongen demon, streeren. Als no 5 vermeldt het program een bijzonder attractief nummer, n 1 eenige pantomines. Twee daarvan zijn getiteld „Gevaren van het Visschersleven" en „De muiterij op de Zeven Provinciën". Bovendien volgt hierbij nog een zeer speciaal nummer dat als verrassing bedoeld is. Vervolgens is er schoonspringen voor seniores en tot slot een onder linge polo.wedstrijd, waarvoor reeds twee Waalwijksche zeventallen zijn samengesteld. Het belooft een attractieve middag te worden, die velen eens naar ons mooie natuur.zwembad zal lokken. K. J. M. V. Z.H. Exc. de Bisschop van 's-Bosch heeft benoemd tot geestelijk adviseur van de Kath. Jonge Midd. Vereeniging alhier de WelEerw. Heer Kapelaan A. P. J. J. van Lierop. In de gisteravond gehouden ver gadering is de nieuwe adviseur ge installeerd.l Excursie van caféhouders. De Waalwijksche caféhouders zijn er weer eens een dagje uit geweest. Een 20—tal ging per autobus naar Nijmegen om de bezienswaardig heden dezer stad en de schoonheid der omgeving te verkennen. In Nijmegen zelf werd het diner ge bruikt. Ook werd Arnhem nog bezocht. Er heerschte onder de excursis- ten een uitstekende stemming zoodat allen 's avonds laat, toen zij weer in Waalwijk arriveerden, met ge noegen op dezen mooien dag terug konden zien. Uilstapje. De liedertafel Tot Bloei der Toon- kunst maakt morgen per H.B. bus een uitstapje naar Rotterdam. Een mooi varieerend programma is opge steld met o a. boottocht door de havens, bezoek aan vliegveld Waalhaven, het Witte Huis, Plaswijk en lal van andere bezienswaardigheden en attracties. Als het weer meewerkt belooft het een prettig tochije te worden. Telefoon-aansluitingen. Sedert de laatste opgaven zijn in onze gemeente aan het telefoonnet aangesloten J. J. M. Nijman, No. 251 A. A. v. d. Berg-Massar, No. 255 Gebr. Mion, No. 256 G. Timmermans-Verhoeven No. 258 Frans Schilders, No. 259 L. Pullens (Gr. Str. 318) No. 261 R.K. Pastorie St. Antonius No. 262 R.K. Pastorie St. Jan No. 263 allen te Waalwijk. R. K. VV. V. Baardwijk. De R. K. Werkliedenvereniging te v.m. Baardwijk houdt Maandag 27 dezer in het Bondsgebouw een algemeene vergadering. Aan de orde komt o.m.Bespre king gewestelijke meeting te Made, Bestuursverkiezing ter aanvulling der vacature Swinkels. De heer P. Coppes, lid van het hoofdbestuur, zal een propagandis tisch woord spreken. Schutterij. De handboogschutterij „Eendracht maakt Macht" te v.m. Baardwijk hield Woensdag 1.1. Koningschieten. Nadat er een hevige strijd geleverd was kon 's avonds de heer H. Muskens, die 22 punten haalde, als nieuwe koning ge installeerd worden De volgende schutters verdierven door het behaald aantal punten een plaats in het eerste zestal: H. Mus. kens, A. v. Rooij, L v. Bladel, C, Maas, Chr. v. d. Hoven, J. Verhoeven. Naar wij vernemen zal deze schut terij in 1935 haar 65 jarig bestaan vieren. Waal wijksch e Z wem vereen iging. Aantal bezoekers 816. Temperatuur 20°. Op manoeuvre. Hedenmorgen passeerden onze gemeente vier batterijen rijdende artillerie uit Arnhem, die op weg waren naar Breda. Zij vertrokken hedenmorgen vroeg uit Kerkwijk en namen rust in de Baardwijksche straat alhier. 1 il uil." iida.i BROWN G WILLIAMSON TOBACCO CORP (EXP.) LTD. LOUISVILLE - KENTUCKY - U.S.A.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 9