Vu lp en, De klap op de vuurpijl KLUMPERS A CORRESPONDENTIE. AGENDA. SPORT. VERVOLG PROVINCIAAL NIEÜWS. H. de Bont-v. Huiten LAATSTE BERICHTEN. HET FRUITHUIS. KLUMPERS - Grootestraat 252 - Waalwijk Grootestraat 252 - WAALWIJK. Verloren: De jongen S. viel dezer dagen in de Mr. v. Coothstraat van de fiets en liep een lichte hersenschudding op. Mej. H. alhier had in 't zwembad „Het Hoefswiel" bij het duiken naar een bord het ongeluk haar hand ernstig te verwonden aan de scherven van dit bord. De hand werd door dr. K. ver bonden. »Het Volk» en Bala. A. schrijft onder bovenstaand opschrift 't navolgende in 't Vakblad voor de Schoenmakerij De redacteur M(athijssen) van j»Het Volk» heeft een artikel spe ciaal aan Bat'a gewijd en schrijft, dat hij naar aanleiding van het conflict aan de Bat'a schoenfabriek te Best een bezoek heeft gebracht op verzoek van de directie van Bat'a. tiet heeft mij verwonderd, dat alleen de redactie van »Het Volk», de eer genoot en niet het bestuur van den Fabrieksarbeidersbond, noch bestuurderen van den R.K. Schoen- en Lederbewerkersbond, welke toch mede, zooals »Het Volk» destijds meldde, in het conflict be trokken waren. Of is het iets nieuws in de arbeidersbeweging, dat men qm toestanden te beschrijven alleen zijn licht opsteekt bij den fabrikant De sensatieberichten, de laatste weken door »Het Volk» gepubliceerd worden alle door een bezoek aan de directie van Bat'a teniet gedaan, want de redactie van »Het Volk» schrijft nu»om te beginnen heb ik mij de circulaire laten voorleggen van de Eindhovensche Courant, waarop het bericht zich beroept, er bleek iets anders in te staan.» Het is wel zeer eigenaardig, dat de be richten door het dagblad »Het Volk» zelf medegedeeld einde Juli betref fende ontslag van tien arbeiders, wegens vacantievergoeding, lage loonen, etc., thans niet alleen niet meer besproken worden, doch zelfs niet aangehaald! Indien echter de geachte Volk redacteur M. zijn oor ook in de arbeidersen iniddenstandskrmgen te Eindhoven had te luisteren gelegd, dan had hij zeker geheel iets andeis vernomen, zeer zeker wat betreft lage loonen, lange werkdagen, plot selinge ontslagen, etc. Trouwens in onze vakkringen is dat in 't geheel geen geheim. Lees nu wat deze redacteur verder verkondigtik heb de overtuiging, dat, wanneer de fabriek te Best straks een eenigermate ingewerkte bezetting heelt, de loonen ver uit komen boven wat de meeste Bra. bantsche schoenfabrieken betalen.» Het eenige wat ik daarop zeggen kandit schrijft de redacteur van »Het Volk» zonder eenige motivee ring of bezoek bij een onzer goed ingerichte ilollandsche schoenfabrie ken, blijkbaar alleen omdat, om welke reden dan ook, »Het Volk» steeds gaarne Bat'a ter wille is. Het slot van het artikel is nog fraaier»Wij hebben geen redenen om Bat'a of het Bat'asysteem te bewierooken. Maar nog veel minder om het in een ongunstiger daglicht te stellen dan het verdient. (1 Laat het de gelegenheid tot ont wikkeling te komen en laten onze menschen in Brabant hun oordeel opschorten, tot de fabriek te Best normaal functionneert.» Nog slechts één vraag aan redac teur M.Wanneer functionneert volgens uw oordeel de fabriek, zoo dat de menschen in Brabant wel wat mogen zeggen en hoelang moeten ze zich alles maar laten welgevallen? A. reeds een aanvang gemaakt. Men denkt die in het begin van 1935 te kunnen openen. DRUNEN. De Kinderretraite voor jongens en meisjes, die zich daarvoor hebben aangemeld, wordt Zondagna middag om half 7 geopend in de Kin derkapel in de Meisjescongregatie. Met het aanleggen van het bui zennet voor de waterleiding is de weg in het achterompad in een zeer slechten toestand gebracht. Aangezien hier steeds veel volk pas seert naar de school, de boterfabriek, 't pakhuis van den Boerenbond en naai de beide Congregaties, was het zeer ge- wenscht, dat daar een harde weg werd aangelegd. Ook de inwoners die langs dien weg wonen zouden er zeer mede gebaat zijn. Woensdag was het een prettige dag voor de Drunensche jeugd. Reeds vroeg zag men de kinderen optrekken naar de Drunensche duinen, met zakjes en pakjes boterhammen, want zij ble ven den ganschen dag daar. De IJsco-man v. Ravensteijn, meer algemeen bekend onder den naam 't Jantje, trekt ieder jaar tijdens de va- cantie met zijn IJsco-wagen, goed voor zien ook met snoepgoed, naar de Dru nensche duinen, waar de kinderen op gestelde tijden van den dag onthaald worden op IJsco en versnaperingen. Verder kunnen zij spelen en ravotten naar hartelust. Ieder jaar neemt het aantal liefheb bers toe, zoodat 't Jantje dit jaar ruim 300 klantjes te bedienen had. 't Jantje is hier zeer populair bij jong en oud en wint hierdoor ongetwij feld nog meer de gunst van de inwoners van Drunen. - Donderdagmorgen reed een land bouwer alhier met een volle kar met kinderen uit zijn buurt naar de Drunen sche Duinen. Toen hij op den namid dag weer huiswaarts wilde rijden, werd een knaapje van 7 jaar vermist. Tot den avond werd overal heen gezocht, door den vader die men er van in kennis had gesteld, door familieleden en buren, doch zonder resultaat. Ook de politie was er mee in kennis gesteld. Ondertusschen was er links en rechts kennis van gegeven en opspo ring verzocht. Omstreeks half 9 kwam een telefo nisch bericht uit Tilburg, dat het ver dwaalde schaapje zich op het politie bureau aldaar bevond. Het hoofd der school, de heer J. van Rooij, stelde zich direct ten dienste om met zijn auto het ventje te gaan halen. Men begrijpt den angst der ouders van wie verleden week een kind beide beenen werden verbrijzeld tusschen een dorschmachine. V/ werd toen aan niet-aangeslotenen te leveren en toch kunnen niet-aan geslotenen het verlangde krijgen, al staat er z.g. f5000 op. Ontduiking dus en een duidelijke mislukking van de bedoelde saneering. »'n Scheve toestand op vergade ringen» is vanzelf-sprekend omdat op de vergaderingen zooveel tegen strijdige belangen zijn. Schoenfabri kanten naast winkeliers, huiden handelaren naast looiers. Hoe kun nen die menschen zich uiten en een standpunt innemen? vooral omdat een groep mogelijk numeriek in de meerderheid isdat is gebeurd bij 't vaststellen der schoenprijzen. Hier hadden de schoenwinkeliers vanzelf de meerderheid en werd hun besluit toch genegeerdten gunste van het advies van enkelen. Ook de consument moest volgens schr. baat hebben bij deze saneering, maar dat kan niet het geval zijn, waar juist de aangeslotenen kort en daardoor schadelijk werken, de niet- aangeslotenen op volle kracht, een toestand die ongezond is en nadeelig voor 't algemeen welvaartspeil en de koopkracht van 't publiek. Het resultaat zal zijn dat de leden der Centrale H.L.S. spoedig hun verbintenis opzeggen, de concur, rentiewedloop weder aanvangt en de chaos intreedt, al zal toch de ontbinding voor velen een opluch. ting zijn. Deze saneering is volgens «Prac ticus® een mislukking en direct moeten middelen beraamd worden voor een organisatie, steunend op onderling vertrouwen, aangevoerd door personen, alleszins 't vertrou. wen waardig zijndan kan de saneering gunstig werken voor pro ducent, handelaar en consument, dus in 't algemeen belang. Wij vernemen nog dat de volgende lederfabrieken uit de Centra» le getreden fa. Bern. Pessers, fa. Pessers—Verbunt, beiden te Tilburg en de ZuidNederlandsche Zeem. lederfabriek N.V. te Oosterhout. Een mislukte wijze van saneering der Schoen- en Lederindustrie. Wij gelooven dat de inzender zich hier vergist, tenminste de heer C. R(oestenberg) voorzitter van de R.K. Bond heefteen uitvoerig artikel gewijd aan zijn bezoek aan de directie van Bata, naar aanleiding van het conflict en de daarover in de pers yerschenen berichten,welk artikel wij in extenso in ons blad overnamen en dat vrijwel denzelfden geest actemde als bovenstaand artikel van dhr. M. (Red. E. v. h. Z.) Dmlsche Sclioen-Mij. Bat'a. Bij de D ui tscheschoenmaatschappij Bat'a in Ottmuth (Opper-Silezië) vermeerderden in 1933 ten gevolge van een verhooging van den omzet de b ed rij fsin kom sten tot R.M. 5.971 millioen (v. j. R.M. 4.//80. mil— linen). Na R.M. 0.385 millioen (R.M. 0.016 millioen) afschrijvingen bleef een bedrijfsoverschot van R.M. 0,268 millioen (R.M. 0,015 millioen), waar door de verliesoverboeking van het vorige jaar verminderde tot R.M. 0,05 millioen. Vorige jaar bedroeg het verlies R.M. 0,318 millioen, Bat'a-Koerier. In den vacantietijd is verschenen het eerste nummer van de Bat'a— Koerier, Weekblad ten dienste van de medewerkers en vrienden der N.V. Nederlandsche Schoen— en Ledermaatschappij »Bat'a«, onder redactie van B. Th. Goddefroy De vóór-pagina bevat het portret van wijlen den stichter van dit wereld bed rijf, Thomas Bat'a. Het blad is vooral bedoeld om saamhoorigheid te kweeken tusschen allen die hier te lande aan de Nederlandsche Bat'a-fabrieken te Best werken. Op het oogenblik zijn dat nog maar een paar honderd man binnen korten tijd zullen het er duizenden zijn, naar men hoopt. In Maart 11. werd het eerste paar schoenen in de eerste fabrieksge bouwen afgeleverd. Met den bouw van de groote fabriek is inmiddels ^Practicus» zendt ons z'n vervolg beschouwingen over bovenstaand onderwerp, welke hij in één artikel heeft saamgeval. Om de uitgebreidheid, maar spe ciaal om de wijze waarop de slof iiehandeld wordt kunnen wij Tniet opnemen in extenso. Overigens brengt 't absoluut geen nieuwe gezichtspunteniedereen kent de werkelijke of vermeende bezwaren. Wij willen echter de hoofdtrekken eraan ontleenen «Practicus» ontzegt de Centrale H.L.S. voldoende vertrouwen, om dat men reeds bij den aanvang wantrouwend stond tegenover den initiatiefnemer, die zelf lederfirmant, geintresseerd in lederfabriek, en in een Mij. tot exploitatie van schoen winkels is. Speciaal is hier 't bezwaar dat de onereuse bepaling bestaat dat men ieder lid van 't bestuur inzage moet geven van boeken, bescheiden, zelfs fabrieksgehei m en. Voorts worden de bestuursleden der Cemrale H.L.S. onder de loupe genomen en erop gewezen dat de H.L.S. uit zooveel heterogene be- standdeelen bestaat dat de diverse belangen tegen elkaar indruischen en dat aller belangen niet voldoende behartigd kunnen worden door deze bestuurleden. Een frappant staaltje is dat de schoen- en lederfabrieken die niet zijn aangesloten volop werk hebben. Klachten zijn verder geuit over 't feit dat «geheimhouding niet ver zekerd is», waar b.v. gebleken is dat door een vertegenwoordiger van 'n firma wiens directeur lid is van 't dag. bestuur, nieuwtjes vertelt uit de Centrale, die stipt geheim moesten zijn volgens de statuten. Voorts wordt »de oprichting» na gegaan. Waarheid en vertrouwen zijn onafscheidelijk en men heeft bij de oprichting voorspiegelingen gedaan die niet verwezenlijkt konden worden. Geschermd werd met te wachten regeeringsmaatregelen, maar juist is dat die komen door de Centrale H.L.S. Het bestuur is niet met omlijnd plan gekomen, maar met overrom peling en de leden zijn later pas tot de overtuiging gekomen dat de strek king van vele besluiten niet in hun belang was en nu worden de niet- leden met den boeman van de boycot overgehaald. Men kan zeggen dat de leden konden weten, waartoe ze gebracht werden. Door den noodtoestand grijpt men naar elk, zij het ver meend lichtpunt. Men komt nu tot de veronderstelling, dat men misbruik heelt gemaakt van dezen toestand. Na de fabrikanten moesten ook de handelaren in 't gareelverboden WAALWIJK. Zaterdagen Zondag, R.D.B.-lheater, »De sterkste band». Zaterdag en Zondag, Luxor Bioscoop, »Ik ben geen engel». Zaterdag 8'/2 u. repetitie voor allen Liedertafel »Oefening en Vermaak». Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak». Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Gymnastieklokaal O.S. Woensdag 78.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. KANTONGERECHT 's-BOSCH. Voor het Kantongerecht te 's-Bosch stonden terecht G. de H., landbouwer Geffen en Adr. V., landbouwer te Kaatsheuvel. Aan de H. was ten laste gelegd, dat hij op 20 April 1.1. te Waal wijk, terwijl hij in staat van dronken schap verkeerde, de openbare orde had verstoord. Verdachte was niet versche nen. Conform den eisch van den ambte naar van het O. M. werd hij veroor deeld tot 10 boete subs 10 dagen hech tenis. Aan A. V. uit Kaatsheuvel was be halve orde-verstoring bovendien nog ten laste gelegd, dat hij aan den verba lisant een valschen naam heeft opge geven. Deze verdachte die wèl ver schenen was, zei dat hij zich van het geheele geval niets kon herinneren; daar was hij te dronken voor geweest. De agent van politie, M. Nijssen, als getuige gehoord, verklaarde, dat ver dachte een valschen naam heeft opge geven, nadat hij voor ordeverstoring verbaliseerd was. De ambtenaar van het O.M. eischte voor het eerste feit 10 boete subs. 10 d. h. en voor het tweede feit 20 boete of 20 d. h. De kantonrechter veroordeelde hem voor het eerste feit tot 10.— boete, subs. 10 dagen hechtenis en voor het tweede feit tot ƒ15.— boete subs 15 dagen hechtenis. Waalwijksche Wielerbaan Zondag 2 September a.s. worden op de Waalwijksche baan weer inte. ressante wedstrijden verreden. Onder de deelnemers vermelden wij de koppels van Geenen—van Helvoirt, Prince Kloppers, Gebr. Slaats, Kamp Hufmeijer, en Hendriks Huij- brechts. Kamp, Hendriks en Huijbrechts zullen hun krachten meten in een omnium race. Zeer belangwekkend belooft te worden de koppelachtervolging tus* schen Gebr. Slaats en van Geenen van Helvoirt. 12e Hondententoonstelling Kynologenclub „De Baronie". De Kynologenclub „De Baronie" te Breda zal op Zondag 30 September a.s. te Breda in gebouw Concordia hare 12e Hondententoonstelling orgapisee- ren. Voor deze laatste te houden Ten toonstelling van het seizoen schijnt zeer veel belangstelling te bestaan. Reeds zijn een massa prijzen beschikbaar ge steld. Het vraagprogramma zal in de eerste week van de maand September verschijnen. Bij aanvrage wordt het on middellijk toegezonden. Vijftien keur meesters zullen .de diverse rassen be- oordeelen. Men schrijft ons Actie-vergadering van den R K. Fabrieksaibeidersbond »Sint Willibrordusa, Donderdagavond 23 Augustus 1.1. kwamen de afdeelingen Waalwijk en Baardwijk van bovengenoemden Bond in gecombineerde vergadering in het Bondsgebouw te Waalwijk bijeen. Naast de voltallige besturen, de Geestelijke Adviseurs, de WelEerw. Heeren Beekmans en Allard, waren zeer veel leden aanwezig in aan merkinggenomen, dat deze vergadering alleen voor de groep schoenmakers was belegd kan het, gezien het aantal aanwezigen, niet anders, of vrijwel tot den laatsten man was men opgekomen. Direct na de opening der vergadering gaf de Voorzitter het woord aan den Heer C. Roestenberg te Kaatsheuvel, voorzitter van de bondsbedrijfsgroep schoenindustrie. Alvorens de van de Federatie van Nederl, Schoenfabrikanten ontvangen voorstellen tot wijziging der arbeids. voorwaarden te behandelen, gaat spr. uitvoerig de voorgeschiedenis daar van na. Ondanks het feit, dat, zoo niet volgens de letter dan toch zeker volgens den geest, de bestaande regeling van arbeidsvoorwaarden tot einde 1934 zou hebben moeten blijven gelden, berichtte de Vereeniging van Waal wijksche Schoenfabrikanten aan de samenwerkende organisaties dat de bepalingen dezer regeling door haar slechts tot primo Augustus zouden worden in acht genomen. Zelfs ging men nog verder door per 1 Juli de bepaling betreffende de periodieke verhooging der jeugdloonen niet na te komen dit dus op een tijdstip, dat de regeling nog in haar vollen omvang geldend was. Een wel, op zijn zachtst gezegd, zeer eigenaardige manier van handelen die nog raadselachtiger wordt, althans voor outsiders, wanneer er bij in acht genomen wordt, dat in dit stadium be doelde werkgevers-vereeniging deze aangelegenheid renvoyeerde naar de Federatie van Nederl. Schoenfabri kanten zulks in stede van zelf met nieuwe voorstellen te komen. Gegeven de omstandigheden is het echter thans zaak ons met deze twee voorstellen bezig te houden, aldus spreker, die vervolgens een en ander aan een breedvoerige besprekingonder- wierp. Als voornaamste punten stippen we het volgende aan De loonen zullen zullen volgens deze voorstellen een diepingrijpende verlaging moeten ondergaan; in be- paalde gevallen bedraagt deze zelfs 27 pCt. Ook door wijzigingen in de loon klassen verschillende arbeiders wil men een klasse terug brengen zullen groote loonsverlagingen plaats hebben, daar in dit geval de betrokken arbeiders dubbel worden getroffen. Verder werd het vervallen van de de z.g. wachtgeldregeling bij gedeelte, lijke werkloosheid (70 pCt. resp. 50 pCt. garantie van het minimumloon) zeer bezwaarlijk aangevoeld. Niet minder ernstig werd het ge nomen, dat men thans alleen de ar. beiders tot 55 jaar onder de regeling wil laten vallen. Vroeger was dit 60 jaar, en nu was de groote vrees aan wezig, dat de 55 tot 60-jarigen geheel aan de regelloosheid zouden worden prijs gegeven. Maar het allergrootste bezwaar is en blijft wel de loonsverlaging temeer, waar het, volgens spreker, rekening ïoudend met verschillende omstandig- ïeden, alleszins redelijk zou zijn te achten handhaving van den bestaan- den toestand te eischen, daar het levens- en bestaanspeil van de schoenfabrieksarbeiders toch al in 't algemeen zeer sobertjes is. Met krachtig applaus onderstreepte de vergadering deze meening, zooals trouwens herhaaldelijk sprekers betoog aldus werd onderbroken. Er viel dan ook niet aan den indruk te ontkomen, dat de schoenmakers allesbehalve voornemens zijn zich zoo maar goedsmoeds nogmaals een stuk van hun zoo weinigje welvaart (al9 daar althans nog van gesproken kan worden) te laten ontnemen te minder, waar daarvan toch niet in het minst verwacht kan worden ver betering van den toestand in de industrie,wijl eventueele.besparingen" op deze wijze verkregen toch weer in den kortst mogelijken tijd op het altaar van den onderlingen concur- rentiestrijd worden geofferd, Nog te schriller wordt de tegen, stelling van de houding der heeren schoenfabrikanten, als men bedenkt dat deze momenteel middels hunne Centrale H.L.S, alle pogingen in het werk stellen, en daarbij als het ware opeischen de medewerking van de regeering, om te komen tot stabili. seering en verhooging der schoenen- prijzen. Zulks noemde spr. volkomen hun goed recht, maar, zoo zegde hij, laat men dan niet tegelijkertijd nog een greep doen en dan nog wel een zoo diep pijnlijke greep naar die groote groep van eveneens in zeer hooge mate bij de industrie betrok kenen n.l. de arbeiders, voor wien mede er toch ook het bedrijf is, en wel als de bron en de eenige bron om er een bestaan in te vinden. Tenslotte hoopte spr. dat bij de werkgevers alsnog een ander inzicht zal baan breken, daar, wanneer zulks niet 't geval zou zijn, het lang niet Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING tot de onmogelijkheden zou kunnen behooren, dat naar middelen moest worden uitgezien om dit inzicht op etn andere manier bij te brengen. Verre hierboven verdient het echter de voorkeur, dat de werkgevers eigener beweging tot een juister en billijker standpunt terugkeeren. Bij het beëindigen zijner rede viel spr. een langdurig applaus ten deel, wel een bewijs dat men het met 't gesprokene eens was en dat men vast besloten is via zijn organisatie voor zijn goed recht op te komen. Dit bleek trouwens ook nog over duidelijk bij de onderlinge gedach tenwisseling, die nu volgde, en waarbij velen hun meening, over een en ander uitspraken. Stuk voor stuk waren dit zakelijke besprekin gen, doch aan beslistheid ontbrak het al evenmin. Intusschen was vanuit de ver gadering een motie op de bestuurs tafel gedeponeerd, die na voorlezing met algemeen en langdurig applaus werd aanvaard. De inhoud van deze motie laten we hieronder onverkort volgen »De afdeelingen Waalwijk en »Baardwijk van den R. K. Fa— »brieksarbeiders(sters)bond »Sint «Willibrordus» »in vrijwel voltallige vergade »ring bijeen op 23 Augustus 1934 »te Waalwijk; »kennis genomen hebbende van »de door de Federatie van Ne— «derlandsche Schoenfabrikanten «voorgestelde, zeer diep ingrij »pende verslechteringen der «arbeidsvoorwaarden «gehoord de nadere uiteenzet »en toelichtingen vanwege het »Hoofdbestuur hunner organisatie »en de onderlinge besprekingen »constateerende het feit, dat «thans in vele gevallen voor de «arbeiders in de schoenindustrie »niet gesproken kan worden van «een eenigszins menschwaardig »bestaan zulks vanwege het reeds «thans lage loonpeil, wat boven «dien in verschillende gevallen »nog niet eens wordt gehandhaafd, «en de groote geheele, maar ook »en vooral in hare gevolgen »niet minder funeste gedeel telijke werkloosheid .dragen het Hoofdbestuur hunner .organisatie op deze voorstellen .tot verslechtering der arbeidsvoor, „waarden af te wijzen en middelen .aan te wenden tot handhaving „van de bestaande arbeidsvoor- waarden en de practische toe .passing daarvan .besluiten deze motie ter kennis „te brengen van de pers; „en gaan over tot de orde van „den dag". Nadat ook nog van verschillende zijden was opgewekt tot trouw aan de organisatie en de leiding daarvan en er op was aangedrongen te trachten het ledental zoo hoog mogelijk op te voeren vooral in de richting van de jeugdige arbeiders en meer nog in het bijzonder van die van de meisjes zal met de propaganda ge. werkt moeten worden werd deze zeer goed geslaagde vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Burgemeester Meijer van Sprang. Capelle. Op zijn verzoek is door H M de Koningin met 15 Augustus eervol ontslag verleend aan den Edelachtb. Heer C. G, H. H. Meijer als burge meester der gemeente Sprang.Capelle, met dankbetuiging voor de vele en langdurige diensten in deze functie bewezen. Tevens werd burgemeester Meijer door H. M. de Koningin benoemd tot ridder in de orde van Oranjf Nassau Zeer zeker een welverdiend koninklijke onderscheiding, waarmed- wij ZEdelachtb. van harte gelukwe; schen. DEN HAAG. Naar men ons meld heeft H. M. de Koningin zich <j, laatste dagen in Noorwegen zee vermoeid gevoeld. Deswege zal H. M. voorloop^} volledig rust houden. SOESTERBERG. Vrijdagmiddag te kwart over 1 had op 't militai- vliegveld Soesterberg een ongeluj plaats dat nog betrekkelijk goed jj afgeloopen. Het sport vliegtuig Waco met det piloot G. v. d. Heuvel, die deelneem aan de Ned. rondvluchten, is bij starten verongelukt. Het gleed in d- bocht af en sloeg over den kop. De inzittenden de heeren H Wegener, redacteur van «Het Vlieg veld», Verschuil en W. Greve vat den bestuurder werden lichtgewond Het toestel werd geheel vernield Moord te Rotterdam. Gistermorgen heeft te Rotterdam ee: Chineezentwist plaats gehad, waarb. een Chinees gedood is. De dader lie zich arresteeren. ADVERTENTIëN. Op een der groote schoen fabrieken alhier, waar uit sluitend luxe Dames- en Goodyear Heeren werk gemaakt wordt, is boven staande betrekking vacant. Alleen reflectanten met langdurige ervaring, welke de geheele stikkerij en deszelfs machines beheer, schen gelieven hun brieven te richten met opgave van verlangd^salaris onder No. der advert. Bureau van dit blad. 52535 merk „Pelikan", vermoedelijk Parallelweg tus- schen Hoefsteeg en Baardwijk, sche steeg. 52532 Terug te bezorgen bij M. v. HERWIJNEN Hz. Laageinde 109, v.m. Baardwijk. EET NU FRUIT VOEDZAAM EN GOEDKOOP Fyffes bananen 30 cent per Kg. Westlandsche druiven vanaf 15 cent per pond. Westlandsche perziken vanaf 6 voor 10 ct. Fijne handperen 25 cent per Kg. Fijne handappels vanaf 15 cent per Kg. Tomaten 15 cent per Kg. Meloenen in alle prijzen. Sinaasappelen vanaf 4 ct. Pruimen vanaf 20 cent per Kg. Versche noten 6 voor 10 cent. Alle dagen versche groenten. Beleefd aanbevelend, A. v. d. DUNGEN-FRIDT, Den Bosch. Filiaal Waalwijk. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. zijn wel onze nieuwe costumes vanaf f7.- verkrijgbaar in alle maten vervaardigd van prima donkergrijze moderne stof en van ongelooflijke pasvorm, Onze concurrenten hebben het geëtaleerd voor f 15.95. Niemand anders dan kan zoo iets leveren. Voor de aanstaande schooltijd kunt U bij ons voor uwe kinderen van alles het beste en goedkoopste krijgen. Speciaal komen dit seizoen onze Dames en Heeren Gabardine Regenjassen op den voorgrond door hun prima kwaliteit en belachelijk lage prijzen en wel voor f 13.- en f 15.75 de beste met paardehaar binnen— bewerking en heelemaal met zijde gevoerd. Op het gebied van Werkmanskleeding staan wij reeds bekend door onze reuze sorteering, prima kwaliteit en de laagste prijzen. Orue Costuums van f20.- zijn van de beste 6toffen vervaar digd en allemaal met paardehaar bewerkt, Dus het beste van het besfe. Over enkele weken onze Winterjassen, dan zult U wat beleven. Knoop het nu al vast in uwgedachie en gaat allen veer ce beste kleeding aan den laagsten prijs naar 52534 STIKMEESTER

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 10