Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. FEUILLETON HGÖ5DBPABAND l ÏmIjQjö DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. EERSTE BLAD. BUITENLAND. BINNENLAND. )ranif. NUMMER 69 Uende WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1934. 57e JAARGANG. idda 3ed :ieeu in dt 3p. n H Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG UITGAVE: Brieven, Ingezonden stukken, gelden, ens. franco te zenden aan den Uitgever. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco p. post door 't geheele rijk 1.40. Telefoon No. 38. Telegr.-adres: ECHO. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 nor in ons besit sDn. Bi] contract flink rabat. Reclames 40 cent per regel. Prijs der Advertentiën 20 cent per regel; minimam 1.00. België verlicht den belastingdruk. De Belgische regeering heeft verschil lende fmancieele maatregelen geno men, ten einde te trachten een herstel van het economisch leven en een vermindering der werkloos heid te bewerkstelligen. Als gevolg van deze maatregelen en samen met een gelijktijdig inge voerde reorganisatie van het bank en eredietwezen wordt voor de Bel gische industrie een vermindering van lasten verkregen, die een totaal van 350 millioen francs beloopt. Deze reducties zijn tot stand ge bracht, zonder dat andere belastin gen werden verhoogd, met andere woorden door middel van bezui nigingen. Scherpe nola van Moskou. De Sovjet—regeering heeft aan Japan een in zeer scherpe bewoor dingen gestelde officieele protest nota doen overhandigen tegen de onlangs plaats gehad hebbende arrestaties van Russische beambten van den Oost—Chineeschen spoor weg. Nazis contra Loge. De opperste gerechtelijke instantie van de nationaal—socialistische partij heeft besloten, dat de leden der partij, die vroeger, tot de vrijmetselarij hebben behoord, een borg moeten stellen voor hun trouw aan het regime, om hooge functies in de partij te kunnen be- kleeden. De rechtbank der partij beschouwt de hoedanigheid van ex—vrij metselaar over het algemeen als onvereenigbaar met deze functies. Saardemonstratie op den Ehrenbreitstein. De groote demonstratie voor het van „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch van LOUIS TRACY. Nadruk verboden. 48. Wat zielig!, riep ze vol medelijden uit. Die ellendelingen hebben haar toch niet gewond? Voles, die Winifred in een toestand van tijdelijke bewusteloosheid had ge bracht met een mengsel van chloro form, alcohol en -aether - de schurk was op alles voorbereid -was stom verwonderd op deze wijze begroet te worden. Hij had er op gerekend bij het hek een helper van Carshaw geposteerd te vinden en zou geen oogenblik geaarzeld hebben om deze belemmering, met list of geweld, uit den weg te ruimen. Hij had Winifred langs een bedienden-trap naar beneden gedragen en het huis door een achterdeur verlaten. Dit stra tegische punt was onbewaakt, een be wijs dat de expeditie tegen Moore-Hou- se een geimproviseerd karakter droeg, zooals Voles snel-werkende hersens vaststelden. Maar bij het groote hek m zouden ze toch wel niet verzuimd heb ben voorzorgsmaatregelen te nemen. Zooals bij veel behuizingen die in een grooten tuin liggen, maakte deiop- Saargebied, die Zondag op den Ehrenbreitstein is gehouden heeft alle verwachtingen overtroffen. Niet minden dan 600 000 demon stranten namen er aan deel. In een rede, die Hitier tijdens de demonstratie hield, besprak hij de meening van de buitenlandsche pers over de jongste voksstemming. Na tuurlijk zijn er groote moeilijkheden, maar naarmate de nood stijgt, zal de vastberadenheid des te grooter zijn, waarmee de strijd tot de over winning wordt voortgezet. Zij, die hopen, Duitschland door economische terreur—maatregelen murm te kunnen maken, kennen de Duitschers slecht. Indien men dergelijke pogingen blijft voortzetten, zal Duischland zoo zeer leeren, op zich zelf aangewezen te blijven dat men spoedig de nutteloosheid van dergelijke pogingen zal inzien. Verder verklaarde Hitier, dat er een duidelijke afscheiding is gemaakt tusschen de politiek, die zich met aardsche dingen heeft bezig te houden en de religie die zich met de kerk moet bemoeien. Hitler verklaart verder dat alles, wat gedaan wordt, geschiedt voor het Duitsche volk en het Duitsche Rijk. De wereld zal dat erkennen wanneer op 13 Januari de Saar be Vol king haar stem voor Duitsch land uitbrengt. En zij zal baar stem voor Duitschland uitbrengen. Nog altijd is het Saarprobleem het grootste probleem voor Dutschland. »Wij zijn bereid», zegt Hitier, »met de wereld tot 'n opreehten vrede te komen. Deze Saarkwestie is de eenige territoriale kwestie die ons Duit schers nog van Frankrijk scheidt. Na haar oplossing zal er geen enkel redelijk motief meer bestaan waar om deze twee groote naties zich in de toekomst niet met elkaar zouden verzoenen. Om een permanente politiemacht in Oostenrijk. Men meent te weten, dat Oosten rijk tot de mogendheden het ver zoek gericht heeft tot machtiging tot het oprichten van een perma nente politiehulpmacht, waarin een deel van de Heiniwehr en andere bocht, maar een pad tusschen de boo- men leidde rechtstreeks naar de uit gang. Dit was iets, waaraan Inspecteur Winter in de snelle opeenvolging der gebeurtenissen niet had gedacht, zoo dat Voles met zijn last ongemerkt had kunnen wegkomen. En ook Polly had daardoor zijn nadering niet ge hoord. Voles was er de man niet naar, om van )deze pracht-sitnatie geen dank baar gebruik le maken! Het kostte hem weinig moeite zich in de gedach- lengang van het meisje in den auto te verplaatsen. Neen, ik geloof niet Klat ze ge wond is, antwoordde hij met een effen stem; alleen maar flauw gevallen door den schrik. En terwijl hij zoo oogenschijnlijk rustig sprak werkte zijn geest koorts achtig. Zijn oogen waren loerend op de auto en het meisje op den achter bank ervan gericht; toen keken zij snel monsterend den weg naar beiden zijden af. Een eigenaardige lucht drong in Polly's neusgaten, die onweerstaaan- baar herinneringen aan het „pijnloos" trekken van kiezen bij haar wekte. Winifred, eenigszins uit haar ver- dooving ontwaakt door de frissche lucht ze had, door de haast waar mee alles geschieden moest, slechts een geringe dosis van het bedwelmings middel binnengekregen bewoog zich met heftige kramptrekkingen in de armen van den forschen man die met haar naar buiten was gekomen. Dit, gevoegd bij den welbekenden geur, gaf haar nu toch wel een onbe haaglijk gevoel. Waar zijn de anderen? vroeg ze een beetje angstig over den rand van semimilitaire organisaties, die de regeering steunen, zouden worden opgenomen. Raie da Costa, f Raie da Costa, een van de po pulairste Engelsche radio- en gra- mofoonpianisten, is dezer dagen in een ziekenhuis te Hove in Sussex overleden. Zij was behalve een beroemd jazz—componiste een klassiek onder legd musicienne en componeerde verschillende ernstige werken. Generaal Johnson overwint. Naar Reuter uit Washington meldt, heeft generaal Johnson, naar algemeen erkend wordt, tactisch een volkomen overwinning behaald op zijn tegenstanders en critici. Hij kan nu als de onbeperkte dictator van da N.R.A. beschouwd worden. Dreigende slaking in de textielindustrie. Het stakingscomité is nu definitief begonnen met de voorbereiding tot een verzet in de zijde-, kunstzijde- en wolindustrie. Volgens de offi cieele mededeeling van het comité zal de slaking 30 Aug. beginnen. Zwitserland en Rusland's evenlueele toetreding tot den Volkenbond. Met de naderende opening van ui i ii mm gezicht te onderscheiden. Die komen achter 'me aan. Ik zal juffrouw Barlett vast in den wagen neerleggen. I Daartegen scheen niets in te bren gen. I Til haar maar hier in, stelde Polly voor, terwijl ze haar handen reeds uitstrekte om de nu weer even- rustige gestalte te ondersteunen. (Neen, °P de voorbank. Waarom in vredesnaam? Hiei ligt ze toch veel gemakkelijker.... O,. help! help! Want JVoles, na Winifred op de plaats naast het stuur te hebben neer gezet, had Polly beetgepakt, haar uit de auto getrokken en op den grasberm onder den muur neergegooid. Het was het werk van 'n oogenblik geweest. En voor ze recht besefte wat er met haar gebeurde, was Voles achter het stuur gewipt, had den motor aan den gang gebracht en Reginald's „Es sex" aanvaarde met een sprong den tocht in de richting van Londen. Inmiddels was Polly, doodelijk ge schrokken en tegelijk ziedend van verontwaardiging, overeind gekrab beld en schreeuwde met schelle stein de auto, waarvan nog slechts het ach terlicht zichtbaar was, achterna. Voles had er direct zoo'n vaart in en reed, door een wanhopig verlangen cm te ontsnappen bezeten, zoo onbe suisd, dat het niet; veel gescheeld had, of hij jwas in botsing gekomen met een motorfiets, die in een betrekkelijk kalm tempo van den tegenovergestel- den kant naderde. Alleen een handige manoeuvre van den motorrijder voor kwam een ongeluk. De jongeman stopte onthutst, keek den wegstuivenden na en luchtte zijn re moed in niet bepaald malsche be de 14de volkenbondsvergadering en de mogelijkheid van toetreding van de Sovjet—republiek tot den Vol kenbond neemt het aantal artikelen in de Zwitsersche burgerlijke pers tegen de toelating van Rusland tot den Volkenbond toe. Het staat in ieder geval vast, dat de Zwitsersche delegatie, wanneer in de Volken bondsvergadering over een uitnoo- diging aan Sovjet—Rusland gestemd zou worden, geen »ja» zal uitbren gen. Hiervoor is de anti—Sovjet— strooming in Zwitserland te sterk. De vraag, waarmede men zich in Zwitsersche kringen bezig houdt, is of de delegatie zich van stemming zal onthouden, of dat zij een cate. gorisch »neen» zal laten hooren. Rampen in het Oosten. In Britsch—Indië staan reeds 14 dorpen onder water, tengevolge van de overstrooming van den Ganges. Er moeten veel slachtoffers zijn. De in het Jangtsedal door droogte en overstroomingen aange richte materieele schade bedraagt ruim 100 millioen dollar. Het Japansche s.s. »Yamamo Maru» is, met 59 koppen aan boord gezonken. Mussolini spreekt over oorlog. Aan het einde der Italiaansche manoeuvres heeft Mussolini gister eenige toespraken gehouden tot 5000 Italiaansche officieren en de officieren der buitenlandsche missies en vervolgens tot alle verzamelde troepen. Staande op een tank zeide de. duce o.a. «Niemand in Europa wil oorlog, maar de gedachte aan oorlog zit in de lucht; van het eene oogen blik op het andere kan hij uit breken.» Einde Juli was er plotseling een situatie ontstaan, welke geleek op die van 1914. Als wij geen troepen naar de grens hadden gezonden, zouden er complicaties zijn geko men, welke slechts door de stem van het kanon opgelost hadden kunnen worden. Men moet niet morgen, maar vandaag op den oor log bereid zijn. Wij moeten een woordingen. Toen hoorde hij het ge schreeuw van Polly en eenige secon den later verscheen haar gestalte in den lichtkring van zijn schijnwerper. Drommel-nog-aan-toeriep hij uit; ben jij het, Polly? Wat is er aan de hand? O, goddank dat ik jou ontmoet, I)ick! hijgde ze. Er moet iets ver schrikkelijks gebeurd zijn op Moore- House. Een vent is ontsnapt met leen meisje dat ze daar gevangen hielden. Ik geloof vast dat Jiij haar half ver moord heeft. De politie is binnen. het is die auto, die zoo hard wegreed. Ga hem achternatoe Ja, hij reed mij bijna van de sok ken, lichtte Richard, zooals de jonge man heette, in. Ik zal mijn best doen om hem in te halen en de politie te waarschuwen, maar het zal een heele hap zijn. het is een zware kar. En met een korten groet tufte hij den donkeren avond in. Halverwege de oprijlaan ontmoette ze Carshaw en den inspecteur. Voles had zich geen tijd gegund oin het hek achter zich te sluiten zoodat ze on gehinderd had kunnen binnengaan. 'n Deksels koelbloedig heerschap, verklaarde Winter, met iets van be wondering in zijn toon, toen hij hoorde hoe de ontvoering van Winifred zich toegedragen had. De heele zaak is verprutst, brom de Sir Reginald, dien het huilen nader dan het lachen stond. Niet zoo pessimistisch, mijnheer, troostte de inspecteur, er zijn er meer die dachten door onze vingers te glip pen en die toch het loodje hebben ge legd. Aan den eenen kant was het misschien toch beter geweest als ik bij mijn oorspronkelijk plan gebleven was én u niet geholpen had. Of- militaire, ja een militairistische natie worden en we zouden er aan willen toevoegeneen krijgshaftige natie. Het politieke, economische en gees telijke leven der natie moet geba seerd zijn op haar militaire nood zakelijkheden.» Mussolini vergeleek vervolgens den oorlog met een hof van cassatie onder de volken. Sommige volken rijzen en andere dalen, maar on danks goeden wil, conferenties en protocollen zal ten slotte de oorlog in den loop der eeuwen met het lot der volken verbonden blijven. Het geheele volk, zoo besloot de duce, is thans klaar om als één man te antwoorden, indien dat noodig mocht zijn. Ruslands schuld aan Amerika. Het schijnt dat de schuldonder handelingen tusschen sovjet Rusland en de Vereenigde Staten mislukt zijn. De Russische voorstellen bevatten zeer belangrijke concessies. Niette min werd van de zijde van het Amerikaansche staatsdepartement verklaard, dat het, met het oog op deze voorstellen, niet mogelijk is, nog langer optimistisch te zijn be treffende het tot stand komen van welke overeenkomst ook. H M. de Koningin en de Prinses 's-Gravenhage 27 Aug. Naar wij vernemen wordt er in hofkrin gen op gerekend dat, nu de toestand van H. M. de Koningin blijkens he den ingekomen berichten aanmer kelijk is verbeterd, H. M. en de Prinses op 4 September a.s. naar ons land zullen terugkeeren. De Koningin is thans geheel her steld. Onze invoer in Duitschland. In verband met de Zondag j.l. door minister dr. Schacht te Leip zig gehouden rede, waarin aanzien lijke beperkingen van den invoer in Duitschland worden aangekondigd, onderneemt de regeering de noodige stappen om zich van den omvang schoon. voegde hij er nadenkend bij, dat had u en onzen vriend Jim wel eens jullie Jiachje kunnen kosten. U hebt makkelijk praten, Mijn heer Winter, protesteerde de jonge edelman, maar u weet niet ,wat dit voor mij beteekent. Daarin vergist u zich toch; ik kan me (levendig in u gevoelens verplaat sen. Maar dat neemt niet (weg dat ik li toch aanraad den moed niet te ver liezen. |Ga eens na: uw wagen heeft een nummer en een signalement; een motorrijder, die op onze hand is, zit er achter aan en zelfs als het hem niet lukt de auto in te halen, kan hij ons toch betrouwbare inlichtingen geven over de richting waarin Voles is ge gaan. Voorloopig kunnen we niets an ders doen dan dat stel hier in fiet politie-bureau opbergen; alle politie posten in den omtrek nummer en be schrijving van Uw wagen telefoneeren en de terugkomst rvan onzen motor rijder afwachten. Bent u van plan het drietal to arresteeren? Zeker. Op grond waarvan? Samenspanning tot wederrech telijke vrijheidsberooving. We weten dat ze onder valsche voorspiegelingen bierheen gelokt is en Miss Polly heeft Voles met haar zien vluchten, nadat hij haar eerst verdoofd heeft. De aanwijzingen om die drie hier van medeplichtigheid te verdenken Zijn sterk genoeg voor een aanhouding, ook zonder bevel tot inhechtenisne ming. Dat neem ik op mijn verant woording. En ik ben in mijn ziel overtuigd dat onze vriend Fowle zich als ,een kroongetuige a charge ont poppen zal, wanneer hij gelegenheid krijgt de zaak een paar uur iin de een- WaalwysscBc en Lassgstraatsclie ('iirait, rm-litp MAAISCHAPpy VAN VERZEKERING OP MET LEVEN

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 1