NIEUWS UIT HEUSDEN. SPORT. GEMENGD NIEUWS, ADVERTEERT IN DIT BLAD. De toevloed van Tuxedo s Nederland va. O; in dai on onderzoek dezer rekening. 8. Voorstel tot wijziging der gemeen te-begrooting voor het dienstjaar 1934. 9. Aanbieding der begrooting voor 't dienstjaar 1935, met de daartoe be trekkelijke bedrijfsbegrootingen. 10 Verdeeling van de leden van den Gemeenteraad in 2 Commissiën tot onderzoek dezer begrooting. 11 Voorstel tot extra aflossing van 8000.— op de geldleening van '28 a 4Va€/° gesloten ten behoeve van de 2 middenstandswoningen, staande aan de Verl. Hoofdstraat te Kaatsheuvel. Deze geldleening is per 1 Januari '35 nog groot 10600.—. B. en W. stellen voor haar geheel voor aflossing in aan merking te brengen en wel 8000.— in het jaar 1934 en 2600.— in het jaar 1935. 12. Voorstel om de tijdelijke geldlee ning te continueeren, welke de ge meente met de Nederlandsche Bank heeft gestoten. Tegen onderpand van effecten heeft de gemeente een bedrag van 28000.— opgenomen bij de Nederl. Bank, waar van de rente, berekend naar den pro- messekoers, thans 3% bedraagt. B. en W. stellen voor deze tijdelijke leening voor 1934 te continueeren, nu de lage rente-koers alle aanleiding geeft om van deze gelegenheid gebruik te maken. Ten behoeve van haren gewonen dienst heeft de gemeente regelmatig de beschikking over kasgelden noodig en zulks meer nog in de huidige omstan digheden, nu de crisislasten een om vangrijke financieele administratie vra- gen. 13. Verzoek van het R.K. Kerkbestuur te Loon op Zand om aan de R.K. Kerk aldaar, in eigendom over te dragen het perceel, gelegen ten N.-W. van het R.K. Kerkhof, waar de vroegere onderwijzerswo ning heeft gestaan. Adressant verzoekt het terrein, zulks met het oog op den minder gunstigen financieelen toestand van de Kerk, gratis te willen over dragen. Prae-advies: Adressant grondt zijn verzoek op de omstandigheid dat aan het doel waar voor de grond gevraagd wordt, bijzon dere belangen van algemeenen aard voor de inwoners van Loon op Zand vastzitten. Daarnevens wordt er op ge wezen, dat het terrein vanwege het Kerkbestuur in orde zal worden, ge maakt, hetgeen tot verfraaiing van dit gemeentedeel zal bijdragen, terwijl het naar het oordeel van het Kerkbestuur, niet gewenscht is, dat deze grond wordt bebouwd, wijl dit niet anders dan afbreuk aan het aanzien van de monu mentale kerk kan doen. B. en W. zien echter niet in, dat deze belangen van dien aard zijn, dat deze de overgave „om niet" motiveeren van een terrein, dat op 1000.is ge schat, doch waarvan de waarde, om wille van deze belangen, reeds tot 600 is gereduceerd. Op grond van deze omstandigheid, gevoegd bij het feit dat de gemeente- financiën niet gedoogen, dat schenkin gen worden gedaan, adviseeren B. en W. afwijzend te beschikken. Te meer vinden zij daartoe aanlei ding, waar dit terrein bij het R.K. Kerk hof zal worden gevoegd en het de R.K. Kerk aldaar, door het heffen van be grafenisrechten, aldus mogelijk is het terrein tot zijn volle rentabiliteit te brengen. 14. Voorstel tot vaststelling rekening van het Burgerlijk Armbestuur de zer gemeente over het jaar 1933. Deze rekening sluit in: Ontvangst op 18821.76 Uitgaven op 19821.57 Alzoo met een nadeelig saldo van 999.80J^ De bescheiden bij deze rekening be- hoorend, zijn vanwege het Centraal Bureau voor Verificatie en Finantieele Adviezen der Vereeniging van Nederl. Gemeenten, gecontroleerd en accoord bevonden. 15. Verzoek van de Fa. Baeten Michielsen, N. V. Lederfabriek „Hollandia", de Fa. C. F. Ver schuren en de Wed. P. Wage- makers, allen lederfabrikanten te Loonopzand, om vermindering van rioolbelasting. Prae-advies: In het verzoek wordt naar voren ge bracht, dat buiten de bedrijven ook nog bijna geheel Loonopzand, van de rio- leering haar genot heeft. Hieruit zou men kunnen concludeeren dat de ver zoekers de meening zijn toegedaan, dat de rioolbelasting is ingesteld als ge deeltelijke compensatie der uitgaven, gedaan ten behoeve van den aanleg der rioleering. Niets is evenwel minder waar. Ten aanzien van de uitgaven .voor de rioleering op zich betalen, in den vorm van een verhoogde straatbe lasting, al degenen die van de riolee ring kunnen profiteeren. De besproken rioolbelasting is in het leven geroepen, als een bijdrage in het te verwachten nadeelig slot van de exploitatie der drainagevelden. Deze velden zijn uitsluitend en alleen inge steld om eene zuivering te bewerken van het water, dat door de rioleering werd afgevoerd en dat door den afvoer van het water der lederfabrieken op Weer dan normale wijze werd veront reinigd, en wel in zoodanigen graad, dat door de gemeente 's-Gravenmoer, die het water moest ontvangen, hier tegen zeer terecht bezwaren werden ge maakt. Sinds den aanvang van de exploitatie der velden leverden deze jaarlijks een nadeelig saldo op van meer dan 4000. Het totaal der nadeelige saldi Be draagt thans reeds ƒ26001.91. Hierbij moge worden aangeteekend, dat het saldo over het jaar 1927 in de oprichtingskosten is verwerkt, aange zien het in gebruik nemen der velden geleidelijk heeft plaats gehad. In die zelfde jaren bracht de rioolbelasting op in totaal 14347.75. Over bovengenoemde jaren is dus ten laste van het algemeen gebleven 'n bedrag van 11654.16 of gemiddeld 1942.36 per jaar. Aan de toezegging dat de heffing der belasting geleidelijk zou verminderen, was de restrictie verbonden, dat deze alleen zou plaats hebben, indien de be drijfsresultaten der exploitatie zulks wettigden. Met één oogopslag is aan de hand van de nadeelige saldi, te zien dat van een vermindering van eenig be lang der exploitatiekosten niet veel valt te bespeuren. Hoezeer ook overtuigd, dat het be drijfsleven vooral in deze tijdsomstan digheden door de openbare besturen zooveel mogelijk moet worden gesteund is thans, met het oog op den zeer zor- g el ij ken toestand der gemeente-finan- ciën, een voorstel tot verlaging der rioolbelasting niet te verdedigen, te meer nu verlaging eener belasting, wel ke dan ook, als rechtstreeksch gevolg zou hebben, dat een andere moest wor den verhoogd. Dit laatste is tevens niet wel mogelijk nu alle belastingbronnen reeds tot hun maximum-capaciteit zijn opgevoerd. B. en W. adviseeren dan ook af wijzend. 16. Voorstel om den grondslag .bil jarten" voor de heffing van de per- soneele belasting in dier voege te wijzigen, dat deze, op 3/4 van het huidige niveau komt te liggen. Deze grondslag bedraagt thans voor biljarten in de café's 20.—, voor socië teiten 35.en voor particuliere wo ningen 50. Rekening houdend met de gewijzigde opcentenheffing, als gevolg van de door de Regeering getroffen maatrege len, waardoor de heffing van 75 op centen aan het Rijk moet worden afge staan, zal door dit voorstel een mindere bate aan hoofdsom en opcenten van 342.50 worden verkregen. Wissel prijs wed strijden In de vergadering van de Burger wachten en Vrijw. Landstorm afdee- ling van Loon op Zand en Kaatsheu vel, in café van Dun Maandagavond gehouden, [werd besloten de prijzen hij de te houden wisselprijswedstrijden aan te vullen met een medaille voor den hoogsten korpsschutter van iede re deelnemende Vereeniging. Benoemd. Tot opvolger van den Eerw. Broe der Palmace is benoemd tot Overste van het klooster der Eerw. Broeders van Liefde alhier de Eerw. Broeder Victor, leeraar in de muziek aan het Blindeninstituut te Brussel (België). Marionetten-theater. Op Zondag 9 September zal het be kende Marionetten-theater van Bert Brugman uit Den Haag in het Patro naat alhier een groote uitvoering ge ven in het Patronaat. O.m. zal wor den opgevoerd de groote opera Faust. In meerdere plaatsen trok dit Mario netten-spel uitverkochte zalen. Gegund. Het uitbreiden van de schoenfa briek der N.V. M. Zacht's Schoenfa brieken te Kaatsheuvel is bij onder- handsche Aanbesteding onder archi tectuur van den heer H. J. van den Heuvel, gegund aan de fa. v. d. Ven te Tilburg. T.B.C.-Vereeniging. Maandag j.l. heeft in café de Bondt de trekking plaats gehad van de gra tis vei loting, verhonden aan de altrac- iies bij gelegenheid der t.b c.-propa- gandadagen. De |iiitslag was: te pr. nr. 1935; 2e pr. nr. 1045. 3e pr. nr. 1862; 4e pr. nr. 918. Binnen 8 dagen kunnen de prijzen worden afgehaald bij den heer H. van Woensel, Gast huisstraat. Na 9 September vervallen ze aan de kas der vereeniging. De naam der Pop was Dina en werd geraden door A. van Wani-ooij en H. van Gulik. Volksconcert. Wij wjllen andermaal wijzen op 't groote volksconcert, dat Vrijdag 31 Augustus o]) de K.B.-kiosk zal gege ven worden ter gelegenheid yan den verjaardag van H.M. Koningin Wil- helmina. De harmonie Apollo zal om half 8 het concert openen. Na een korte pauze zal Bel Canto optreden, terwijl de Harmonie van het Kon. Muziekge zelschap Euphonia het concert zal sluiten, in verband met de dubbele rouw van (hel Koninklijk ;Huis zullen er dit jaar niet meer festiviteiten plaats hebben. De missive hierom trent door den Minister verzonden, kwam te laat om voor de gebruikelij ke kinderfestiviteiten vóór de vacan- tie nog de noodige voorbereidingen te Binnen enkele dagen zullen zij hier zijn en zal de groote indringing in Europa beginnen. Binnenkort zullen er evenveel Tuxedo's zijn als ster- ren aan den hemel l kunnen treffen. T. B.C.-vlucht. In ons bericht [van Zaterdag j.l. aangaande de te houden t.b.c.-vlucht op 23 Sept. kwam nog een onnauw keurigheid voor. ]Wij hebben gemeld dat de organisatie hiervan mede in handen was gesteld van het bestuur van den Kaatsheuvelschen Concours- bond. (Waar de baten geheel aan de t.b.c.-kas ten goede komen, is de or ganisatie 'ook geheel in handen van het t.b.c.-bestuur met de éommissie door deze hiervoor geassumeerd. Verloting. Door B. en W. is toestemming ver leend tot het organisecren van een verloting door de R.K. Gymnastiek- vereeniging Heracles te Loon op Zand tot dekking van de kosten van aan schaffing van een nieuw vaandel. Gegund. Het verfwerk aan het schoolhuis te Loonschen Dijk voor rekening der ge meente is hij openbare inschrijving gegund aan M. v. d. Heijden alhier. Uitbreidingsplan. Vanaf 28 Aug.25 Sept. '34 ligt het ontwerp uitbreidingsplan op de Gem. Secretarie kosteloos voor belangheb benden ter inzage. Heusden, 28 Aug. 1934 De Heusdensche Winkeliers vereniging belegt begin Sept. een alg. ledenvergadering ter bespreking van de verkoopgelegenheid op Zon dag, zulks naar aanleiding van de desbetreffende bekendmaking van B. en W. Pogingen zijn in't werk gesteld om op te richten een vereeniging voor Ziekenhuisverpleging. Naar aanleiding hiervan is in de stad en hare omgeving een circulaire ver spreid, om te weten te komen of er nog al animo is. De opmerking is daarin gemaakt dat het in de toe komst niet gemakkelijk zal gaan die verpleging te verkrijgen van 't Burg. Armbestuur. Wie geen circulaire ontving, kan er alsnog een bekomen bij den heer A. Verschuur—Baert aan de Botermarkt. Te Hilvarenbeek overleed de Overste van het Liefdegesticht, de Eerw. Moeder Emberto, die tot 1929 lange jaren dezelfde functie alhier bekleedde en wier vertrek indertijd als een verlies voor de gemeente werd beschouwd. Zaterdagavond gaf de Chr. Gem. Zangvereeniging Crescendo, onder leiding van haar directeur de heer Ermattinger, een uitvoering op de Vischmarkt. Het programma, dat prima werd vertolkt, schonk velen een paar aangename uren. Longa speelde Zaterdag voor de S. O. S.—competitie te Sprang tegen SDO en verloor met 1—3. Juliana speelde te Waalwijk tegen RWB en verloor met 82. Zondagmorgen kwart voor 7 vertrok de processie ter eere van St. Bernardus naar Ulecoten, om des avonds ten half acht hier weer terug te zijn. Het aantal pelgrims was niet zoo groot als verleden jaar, wat mogelijk ligt aan de tijdsom standigheden. De heer J. v. Laarhoven Sr. heeft naar we vernemen ontslag gevraagd als lid van het college van regenten der Godshuizen. Gister botsten twee auto's op den hoek Putterstraat—Zustersteeg tegen elkaar, wat betrekkelijk goed afliep daar er slechts geringe mate- rieele schade ontstond. Een wonder is het dat hier niet meer botsingen plaats hebben, daar 't verkeer hier druk is en de bochten klein zijn, terwijl er nagenoeg geen uitzicht is. Heden vertrok van hier naar Breda de oud—burgemeester van Eggelen, die in 't voorjaar eervol werd ontslagen. Het ga hem wel in zijn nieuwe woonplaats. VOETBALSPORT. Het nieuwe voetbalseizoen. Zondag heeft de officieuse opening van het nieuwe voetbalseizoen plaats gehad met de traditioneele wedstrijden om den Zilveren Bal en om den AROL- beker. Om den Zilveren Bal streden in het Sparta-stadion te Amsterdam 12 clubs en er is prettig en goed voetbal gespeeld. De uitslagen waren: Quick—VOC 1—2. XerxesHDVS 40. HVV—Willem II 3—3. (Willem II wint na strafschoppen). SpartaExcelsior 22. (Sparta wint na strafschoppen). OvermaasHBS 3—0. FefjenoordADO ,32. Het Amsterdamsche tournooi noteerde de volgende uitslagen: AFCBloemendaal 62 DWS-UVV 32. Zeeburgia—NAC 22. (NAC wint na .strafschoppen). Blauw-WitHFG 22. (HFC wint na strafschoppen). AJaxZAG 20 AFC—DWS i_4( Zondag worden beide tournooien voortgezet. JULIANA. Zondag j.l. had de vastgestelde wed strijd plaats tegen Longa 2. Longa ver scheen met een sterk elftal waartegen over Juliana een gewijzigde opstelling tegenover stelde. Beide partijen gaan in het begin tegen elkaar op en de /verde digingen moeten om beurten ingrijpen. Na 10 minuten spelen weet Longa te 'doelpunten. De Juliana-voorhoede komt ook enkele malen gevaarlijk opzetten, maar de sterke Longa-achterhoede weet telkens in te grijpen. Van een misverstand in |de Juliana- achterhoede weet Longa gebruik te ma ken en den voorsprong op 20 te bren gen, met welken stand rust aanbreekt. Na rust komt Juliana weer in de meerderheid, maar voor doel worden de kansen niet benut. De aanvallen van de I.onga-voorhoed izijn telkens gevaarlijk en zij weten nog 3 doelpunten te maken, terwijl Juliana, dat wel enkele doelpun ten had verdiend, niet kon scoren. Zoo kwam met 50 het einde. Seriewedstrijden Z.S.V. Uitslag van de le ronde van de serie- wedstrijden van ZSV, gespeeld op Zater dag 25 Augustus: BSV—WVC 0—4. WVKImperial 62. Van HarenOVOV 104. Maandag werd pog gespeeld Vrijgezcl- lenclubZSV, welke wedstrijd werd ge wonnen door ZSV met 32. ZSV pro beerde ieen nieu(we opstelling, welke zeer goed voldeed. De uitslag van de loting voor de finale op Zaterdag 1 September is als volgt: Van 34 uur: VerharenWVC. 45 uur: Vrijgezellenclub—WVK. 56 uur: Verliezersronde. 67 uur: Finale. DUSSEN.. D.V.C.-nieuws. Zondag j.l. werd het nederlaag-tour- nooi van I)VC voortgezet met den wed strijd DVC 2WSC 2, welke eindigde in een 91 verwinning voor DVC. Zondagavond heeft op het DVC-terrein een gecostumeerde voetbalwedstrijd plaats gehad, tusschen twee veteranen- elftallen. Er is op een hartelijke manier gelachen om „Blonde Kee", etc. Van voetballen kwam begrijpelijkerwijze niet veel terecht. Nadat de match .geëindigd was, heeft men nog 'n tijd gezellig door gebracht in hotel Heesels, |de organisa tor van dit voetbalfestijn. B.K.V.V. Dussensche Bogs. Zondag j.l. speelde het 2e elftal onzer R.K. Ver. tegen het derde elftal der Veer- sche Boys (oud-Olympia) en verloor na een spannenden wedstrijd met 54. A.s. Zondag zal de B.K.V.V. Dussensche Boys een groote Missie-Sportdag organi- seeren. DRUNEN. VJC 2Brabantia. Zondag had op het VJC-terrein alhier een vriendschappelijke» wedstrijd plaats tusschen Brabantia uit Herpt en VJC 2 alhier. Brabantia behaalde de overwinning met 5—^4. SPRANG. N. E. O. Zaterdag j.l. ging NEO 1 lalhier naar Wijk om aldaar voor de Zaterdagmid dagcompetitie te spelen tegen NOAD 1. Na een saai gespeelde wedstrijd ein digde de match in e cn80 overwinning voor NEO. S. D. O. SDO speelde Zaterdag j.l. op haar ter rein tegen Longa uit Heusden voor de Zaterdagmiddagcompetitie, welke wed strijd "van het begin tot het einde zeer spannend is geweest en door SDO met 31 werd gewonnen. St. JOACHIMSMOER. Zondag 1.1. hield de R.K. Voetbalver- eeniging een buitengewone ledenverga dering ten einde te beslissen. Wat voor de komende competitie gedaan zal wor den. Een elftal voor het meespelen hier aan is niet aanwezig. Toch zal getracht worden het verband met Iden RKVB in het bisdom te behouden. Verder zal zoo veel mogelijk vriendschappelijk ge speeld worden, terwijl gehoopt wordt op betere tijden, die spedig zouden aanbre ken, als minder tegenwerking en meer meewerking kwam van die zijden, waar van zulks verwacht mag worden. Zon dag a.s. zal met de R.K. Voetbalvereni ging den aangevraagde» vricndschappe- lijken wedstrijd gespeeld worden, als 't aanvangsuur door Waspik gesteld wordt op 12.30 uur 's middags. TENNIS. Nederland in de beslissingsronde voor de Davis Cup. De Nederlandsche tennis-ploeg heeft na Monaco thans ook Zweden verslagen, waardoor jzü in de beslissingsronde voor de- Davis Cup in het vorjaar van 1935 kan uitkomen. De overwinning is weer voor 't groot ste deel te danken aan de uitstekende partijen die Timmer speelde. Hij won zyn beide enkelspelen \op overtuigende wijze en wist met Koopman, die ook in goeden vorm was, het dubbelspel te win nen. Knottenbelt verloor zijn beide en kelspelen, zoodat de uitslag was 32. WIELERSPORT. Groningsche baan. Bij de wedstrijden die Zondag op de Groningsche baan gehouden zijn, won het koppel SlaatsPijnenburg den kop pelwedstrijd. In de achtervolging sloeg Slaats De Wolff. Wedstrijd op de Veka-baan te Amsterdam Na een uiterst Snelle course, rijk aan spannende momenten en felle jachten, hebben Slaatsv. Kempen Zaterdag avond in den internationalen koppel wedstrijd over 100 K.M. een fraaie zege weten te behalen. De uitslag was: 1. Slaats-van Kempen 5 p. Op 1 ronde: 2. Braspenning-van Hout 5 p. Op 4 ronden: 3. Heslinga-Matena 4 p. Op 5 ronden: 4. De Wolffvan der Heijden 9 p. 5. PijnenburgWals 5 p. Op 6 ronden: 6. Steffens-Hurtgen 0 ,p. 7. Buysse-Deneef 10 p. 8. Bogaart-van der Wulp 2 p. Op 7 ronden: 9. Van Hoek-Adam. Successen van Pijn en Slaats te St. Truyden. De door Pijnenburg voorgenomen aanval op het werelduurrecord op de wielerbaan te St. Truyden heeft geen doorgang gevonden. In de plaats daar van heelt de lilburgsche Zesdagenrijder deelgenomen aan de aanvullende wed strijden. De uitslagen waren: Klussementsrace over 25 K.M. 1. Slaats 14 p.; Op 1 ronde: 2.' Depauw ij p.; 3 en 4 Aerts en Schepers, beiden Koppel-achtervolging: Pynenburg- Slaats halen Depauw-van Nevelc in na 4 min. 42 sec. Koppel wedstrijd over 80 K.M.: 1. CharlierAerts 24 p. 2. LonckeSchepers 23 p. 3. FrekelsHaesendonck 5 p. Op 1 ronde: 4. Pijnenburg—Slaats 17 p. o. Depauwv. Nevele 7 p. Ernstige autobotsing bij Wassenaar. Op den Rijksstraatweg te Wasse naar gebeurde een ernstige autobotsinq waarbij niet minder dan acht personen gekwetst werden. Ter hoogte van het gemeentehuis de Pauw reden twee auto s achter elkaar komende uit Was senaar in de richting van Den Haag. er hoogte van het gemeentehuis stopte de voorste auto plotseling, ten gevolge waarvan de tweede auto pardoes tegen den voorsten aanreed. Vechtpartij met doodelijken afloop. Op kermis Zondag te Haarsteeg. Zondagavond was het te Haarsteeq ermis. Alles had een rustig en vroolijk verloop, ook in het café Achten te Haarsteeg was er een normale drukte, .ar eerst thans bekend is geworden is er in het achterhuis tusschen 9 en uur gevochten, waarbij zekere v. Oord uit Ammerzoden rake klappen kreek met een bierflesch. v. O. heeft blijkbaar geen hinder van de bekomen verwondingen gehad, daar ij denzelfden avond nog met zijn meis je naar Ammerzoden is gefietst. Onderweg moet hij van zijn fiets zijn gevallen en heeft hierdoor blijkb aar ernstige verwondingen gekregen. Hij- kon echter verder fietsen. Maandagmorgen werd hij door zijn moeder in bed gevonden en bleek ernstig ziek te zijn. De dochter waar schuwde onmiddellijk dr. Hoogveld uit e.n Bosch die overbrenging naar het ziekenhuis in Den Bosch noodzakelijk achtte. Onderweg is hij gestorven, dit was omstreeks 10 uur in den morgen. De burgemeester van Haarsteeg heeft onmiddellijk, toen hem de afloop van de vechtpartij zoo ernstig bleek, een uitgebreid onderzoek ingesteld. I wee personen die bij de vechtpartij betrokken zijn geweest zijn gearre steerd n.l. zekere v. B. en v. d. H. bei den uit Haarsteeg. Beide verdachten zijn naar Den Bosch overgebracht en in het Groot Ziekengasthuis in bijzijn van den sub stituut officier van justitie, mr, Dubois, met het lijk van v. O. geconfronteerd. De burgemeester deelde ons mede dat het onderzoek tot hedennacht drie uur heeft voortgeduurd, van de resul taten kon echter nog niets worden medegedeeld. In verband met de te Haarsteeg plaats gehad hebbende mishandeling en mishandeling met doodelijken afloop zullen op last van de justitie de doc toren Mettrop uit Den Bosch en Nieu- wenhuizen uit Utrecht sectie op het lijk verrichten. Duitsch journalist verdronken in het meer Flevo. Te Edam is een lijk aangebracht van een Duitscher, die volgens op hem ge vonden papieren Hans Becker heette, van beroep journalist, woonachtig té München. Hij heeft van 20 op 21 Augustus te Enkhuizen gekampeerd en is vandaar op 21 Augustus, terwijl er een stevige bries woei, met een op vouwbare kano, voorzien van een zeiltje, naar Kampen vertrokken. Deze tocht werd hem zeer afgeraden, daar het kleine vaartuigje absoluut onge schikt was om het meer Flevo te beva ren. Den dag daarop is het bootje reeds drijvende gevonden in het groote vaar water tusschen Enkhuizen en Amster dam en te Bunschoten binnengebracht. Het drama moet zich dicht onder de kust hebben voltrokken. Te water geraakt en verdronken. Gistermiddag is het vierjarig zoontje van schipper Heida, die met een kolen boot in de Visschershaven te IJmuiden lag, te water geraakt en verdronken. Pogingen om de levensgeesten weer op te wekken, bleven vruchteloos. Door een auto overreden en gedood. Gistermiddag is te IJsselmonde de 52-jarige G. v. d. Berg uit Rotterdam door een personenauto gedood. De heer B. weifelde bij het oversteken en is toen tegen den auto opgereden met dit noodlottige gevolg. Een vlucht om de wereld. De Amerikaansche vlieger Light is te Cartwright in Labrador opgestegen met bestemming naar Julianahaab op Groenland. Dit is de eerste etappe van een vlucht om de wereld, die genoemde aviateur wil ondernemen.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 3