KANO DUIVELS I3D Luxor-Bioscoop. VRIJ DAG 8 UUR, 5 X TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. 9. Woensdag 29 Aug. 34. 57e Jg. >ilepi Waalwijk, 29 Aug. 1934. TwotoEK VAN DEN ROEMEENSCHEN „,11 'gezant aan de waal- WIJKSCHE LEDER- SCHOENINDUSTRIE. lcUree Roemeensche gezant en gevol- lF' Minister, de heer Constant oanu arriveerde gisteren in gezel- f- fc van zijn zuster Mejuffr. C. Vi- nu den heer en mevrouw Perlber- en'den heer S. E. Gompen, ten ca. ir in 's-Bosch om per auto de reis r Waalwijk voort te zetten. In de ondederfabriek „De Amstel" heet- heer L. S. Gompen de bezoekers Fransche taal welkom en dankte ^^dat zij zich reeds een vroegtijdige E». getroost hebben om van nabij ken- Ntc maken met de Waalwijksclie in- en line. Hij memoreerde dat de leder schoenindustrie in bet algemeen jroken in Europa niet die belong ing genieten die zij uit hoofde van in]| bijna wetenschappelijke boeda- SpKieid verdienen, in tegenstelling met Vereenigde Staten, waar zoowel le- 'jks t ais schoenindustrie mede worden inl :kend onder de vooraanstaande in- )RA)itriecn. Hij gaf vervolgens in groote ag. ken een exposé van de bewerking h ruw vel tot leder, de verschillende lia van bewerking vermeldende en €l\ts verwijzende naar een in het ^8 e:nsch vervaardigd exposé, dat den poetsgen bezoekers ter hand gesteld t datjd. Met bijzondere belangstelling s tan.chtigde Zijne Excellentie de Gezant voorezelschap de transformatie van het tin. e vel, welks bewerkingen telkens 2'/2 er de directeuren verklaard werden. lsle e Excellentie volgde met aandacht lem gegeven verklaringen over de 'schillende manupulaties om ten te na een rondgang van meer dan Ofiiir door het bedrijf zijn bewonde- ÊT' te uiten voor het vervaardigd pro- MfMog vóór het noenmaal werd een gebracht aan het voor ca. 2 kV\ geleden gebouwde gemeentehuis lil reatie van architect Kropholler r de Edelachtbare Heer Burge- ster persoonlijk zijn gasten ver- Ie suomde en rondleidde. I/K het bezoek aan het raadhuis, Ij jjrniee ruim één uur gemoeid ging, "lenigden de ontvangende industri- I n: de Directie der Chroomlederfa- T. ,S „de Amstel" de heeren L. S. en C Gompen, de heer C. Raming van 'imturfabrieken, en de heeren E. e en L. Gutlunann van de Hollan- ichoenfabrieken, zich in Hotel nel aan een weiverzorgden maal- waarbij de Edelachtbare Heer aO^emeester als gast mede aanzat, e heer S. E. Gompen dankte den int en mejuffr. Visioanu, zoomede I heer en mevrouw Perlberger, dat Ofcch de moeite gegeven hebben een ïelen dag aan Waalwijk te wijden, ij memoreerde verder dat de han- jy/relaties tusschen heide landen, j 1 Z/lmenie en Nederland, bijna onmo- gemaakt zijn door de restrictie j puitenlandsche betalingen van de van Roemenie, een staat die gaar- Is afnemer van het Nederlandsche luct zou willen optreden, maar toe tengevolge van de betalings- aKCEilijkheden n'e* 'n de gelegenheid dij sprak de hoop uit dat het be- i van den gezant er toe moge bij- jen. dal een regeling getroffen mo- ■vorden in gelijken zin als slechts ele dagen geleden tusschen Roe- lie en Frankrijk bekrachtigd werd. verzocht de aanwezigen hun glas [en ie heffen en te ledigen op de ge lheid van Zijne Excellentie den nkoni®nh zijne hem vergezellende zuster, e Dekuffr. C. Visioanu, en op den voor- I. id van het Koninkrijk Roemenie er de regeering van Zijne Majes- n geJ Koning Carol. 'e Edelachtbare Heer Burgemeester ligde vervolgens Zijne Excellentie dank voor het bezoek aan het [huis, welk bezoek buitengewoon •r^icieerd werd, aangezien slechts G/ertegenwoordigers van lniiten- 'e staten Waalwijk bezoeken. E.A. memoreerde dat Waalwijk ntrum der schoen- en lederindus- en belangrijke plaats in Neder- nneemt en sprak de hoop uit, dat (ezoek van den gezant vruchten afwerpen in gelijken zin als en lieer Gompen betoogd, n vlotte speech beantwoordde Ixcellentie de sprekers, daarbij rlend, dat hij het sinds zijn in Holland ruim 1 jaar gele- als een van zijn eerste plichten 'wt banden aan te knoopen ten de industrieën der heide lan- j- logen de Roemeensche afne- Nederland ook niet altijd in i :unne verplichtingen na te 16» |l Ms zij dit zelve gaarne zou- m, toch beschouwt hij het 'zijnerzijds alles er toe bij ondities tot normale te- Roemenie, zoo betoogde is in de eerste plaats De maatregelen, k ten opzichte der mt, zijn veroor- risis, die ook .etroffen heeft, aak, dat Roe- lg van maat- staten, herbaal- politiek tegenover wijzigen. Hij per- op hetgeen door werd gememoreerd elfde »n TH hoopte er toe te kunnen bijdragen met Nederland tot een soortgelijk ver drag te kunnen geraken als tusschen Roemenie en Frankrijk tot stand ge komen is. Hij sprak zijn dank uit voor de hartelijke ontvangst in de cliroom- lederfabriek „De Amstel" en ten stad- huize en verzocht de aanwezigen in te stemmen met een dronk op het welzijn van Hare Majesteit Koningin Wilhel- mina en op de welvaart der Neder landsche Industrie. Met eenige slotwoorden hief ten slotte de heer Gompen de tafel op, den gezant en gezelschap nogmaals verze kerend, dat het bezoek aan Waalwijk zeer geapprecieerd werd en de hoop uitsprekend dat dit bezoek niet het eenige moge blijven. Het gezelschap begaf zich daarna naar de Hollandia-Schoenfabrieken, welk bedrijf onder leiding van de hee ren E. Stibbe en L. Guthmann bezich tigd werd. Deze fabriek vervaardigt zoowel de goedkoopere als betere gen res schoenwerk. Met zeer veel belang stelling werd het geheele bedrijf gade geslagen. Na de directie der fabriek dank gezegd te hebben begaf het hooge gezelschap zich naar de bekende Tim- tur-fabrieken, waar onder persoonlijke leiding van den heer Ir. C. Raming, een rondgang door het ultra-moderne bedrijf volgde. Ook hier werd zeer groote belangstelling betoond en be wondering voor de fabricage van het zoo gunstig bekende Timtur-schoen- werk. Zooals licht begrijpelijk trokken vooral de luxueuse genres dames schoeisel zeer de aandacht van m,ej. Visioanu. Zijne Excellentie de gezant heeft o.i. een nuttigen dag te Waalwijk besteed en op technisch meest volmaakte wijze kunnen aanschouwen, hoe de kwalijk riekende grondstof, huiden en vellen, op wetenschappelijke wijze via het product leder, getransformeerd wordt in het meest moderne schoenwerk. Zichtbaar voldaan over den goed be steeden dag vertrok Zijne Excellentie en gezelschap laat in den middag naar 's-Gravenhage. Wij willen gaarne de diverse wen- schen onderstrepen en hopen dat het bezoek van den eersten Roeineenschen vertegenwoordiger moge bijdragen tot een opleving in de relatie met het Ko ninkrijk Roemenie, een staat, welke niet minder dan 18 müllioen inwoneis telt, en in den vooroorlogschen tijd reeds onder de afnemers der Neder landsche leder- en schoenindustrie gold. Waalwijksche Vereeniging van Vergunninghouders. Naar aanleiding van 't prae advies van B. en W. om afwijzend te be schikken op het verzoek van de R.K. Middenstands-vereeniging om verlichting van de personeele be lasting voor de café's, heeft de Waalwijksche Vereeniging van Ver gunninghouders onderstaand adres aan den gemeenteraad gericht. Waalwijk, 28 Aug 1934. Aan den Raad der gemeente WAALWIJK Mijne Heeren. Het spreekt van zelf, dat het ver zoek van de R.K. Middenstands- vereeniging om vermindering van personeele belasting voor hotels, restaurants en café's onze volkomen instemming heeft. Er wordt geen gunst of privilege gevraagd ten aanzien der gemeente lijke belastingen, doch uitsluitend een gelijke rechtsbedeeling als de overige gemeentenaren,gelijke rechts bedeeling speciaal op het punt van de personeele belasting, waarin de caféhouders hooger worden aange slagen dan anderen, hooger ook dan andere neringdoenden en zaken lieden. Waarom wij hooger dan anderen Men weet het niet. Waarom niet? Omdat er geen rechtsgrond voor is. Het rechtsgevoel is dieper ge worteld en spreekt krachtiger dan welke overtuiging ook. Wij wenschen in de algemeene lasten bij te dragen naar den maat staf, die voor allen gelijkelijk wordt aangelegd, doch wij kunnen ten eenenmale niet inzien, waarom wij nog eens extra moeten betalen. Naar onze meening mag de over heid geen gelden blijven eischen waarvan men gevoelt, dat zij eigen lijk onrechtvaardig verlangd worden, doch welke men blijft innen onder het motief dat de gemeenschap ze niet missen kan. Deze ongelijke rechtsbedeeling is het die onder onze menschen hoe langer hoe meer een bittere stem ming naar voren brengt, vooral thans nu de malaise het cafébedrijf zeer ernstig treft. Wij verzoeken U dan ook dringend aan onze gerechtvaardige wenschen te gemoet te komen. Hoogachtend, Het Bestuur dei Waalwijksche Vereen, v. Vergunninghouders. C. J. SNIJDERS, Voorz. GHR. VAN LIEMPT, Secr. R.K. H. B. S.—H. H. S. Zooals onzen lezers bekend is, was de aangifte van leerlingen voor de eerste klas H.B.S.H.H.S. zeer grooteen getal aangegroeid tot in de veertig, dus veel te groot voor één klas. Er waren dus twee mogelijkheden, leerlingen terugwijzen of een parallel klas vormen, welke laatste mogelijk heid in deze tijden niet zoo gemak kelijk is. Het eerste zou om tal van omstandigheden hoogst te bejam meren zijn, en daarom vernemen we met groote belangstelling dat hoofdbestuur en plaatselijk bestuur besloten hebben met 1 September de le klas te splitsen en een parallel klas te formeeren, zoodat alle jongelui kunnen worden toegelaten. Een beslissing zeer zeker van groot belang voor plaats en streek, voor heden maar vooral ook voor de toekomst, te meer waar de leerlingengroei zoo geleidelijk en geregeld gaat, n.l. in 5 jaar is het aantal leerlingen met de helft vermeerderd, van 59 op 106 een zeer gezonde uitbouw dus. Het aantal leerlingen zal 1 Sep tember voor de eerste klas bedragen 24 uit Waalwijk en 17 uit de buitengemeenten. In totaal 65 uit Waalwijk en 41 uit de buitengemeenten. ZATERDAG EN ZONDAG Een spannend Duitschsprekendfilmwerk Het Zwemfeest aan het Hoefsven. De Waalwijksche Zwemvereeni- ging heeft geluk gehad met de organisatie van baar zwemfeest. Het welslagen daarvan hing immers grootendeels af van de weers omstandigheden, en die waren 1.1. Zaterdagmiddag juist zeer goed. Ei was dan ook zeer veel publiek naar ons prachtige zwembad geko men om de demonstraties bij te wonen, en we gelooven dat er heel weinig toeschouwers waren die spijt van hun wandeling of fietstocht hadden, want te oordeelen naar de lachsalvo's, die nu en dan losbarstten als de een of andere aardige grap werd vertoond, hebben allen zich uitstekend vermaakt. Het programma bood veel variatie, doch het voornaamste was wel het diploma—zwemmen voor dames en heeren. De eischen die voor beide categorieën gesteld werden, waren buitengewoon zwaar, en het pleit voor de Waalwijksche zwemsters en zwemmers dat aan een vijftal het diploma kon worden uitgereikt. Vooral het opduiken van een schaaltje van een diepte van resp. 3 en 5 M. werd door het publiek met degrootste belangstelling gevolgd en de zwemmer die deze eisch vol bracht had dan ook telkens een applausje te noteeren. De jury, bestaande uit de heeren P.Treffers, Jud. v. Delft en Mommers, kon het diploma voorloopig toe kennen aan de dames M. de Roy van Zuidewijn en Iet Ebben, die thans echter nog aan den laalsten eisch moeten voldoen 800 M. vrije slag zwemmen. Van de heeren kregen E. v. d. Geer, J. v. Hilst en Jan v. Delft het diploma, nadat zij Maandag over een afstand van 2000 M. hadden gezwommen. Er vielen bij 't diploma-zwemmen aardige staaltjes van zwemkunst te bewonderen, hetgeen door't publiek ten volle geapprecieerd werd. üok de fraaie duiksprongen, die gedemonstreerd werden, en 1 mooie figuurzwemmen hadden een wel verdiend succes. Bijzonder fraai waren de sprongen van Evert v. d. Geer, die niet alleen in gymnastiek een primus is. De «lachnummers» hadden een daverend succes. Het publiek gierde het uit toen de dwaas uitgedoste executanten zich vertoonden. Het was dan ook een bonte troep. Zelfs de bekende filmkomieken »Stan en Laurel» ontbraken niet op 't appel en hun dwaze grappen deden de bezoekers gieren. De beide panto- mines waren aardig geënsceneerd en brachten in het programma een mooie afwisseling. Tot slot had een polo—wedstrijd plaats tusschen een witte en een blauwe ploeg. Daar de spelers nog slechts kort gelegenheid hebben gehad om zich in de polo—sport te oefenen, mochten we van hen geen hoogstaand spel verwachten. Maar er was spanning genoeg en er werd hevig om de puntjes gevochten en bij voortdurende oefening gelooven we wel dat de W.Z.V. spoedig een aardige polo—ploeg zal hebben. De strijd eindigde met een gelijk spel 1-1. Met voldoening mag de W.Z.V. op dezen mooien middag terugzien, wij mogen niet nalaten een woord van lof te brengen aan de organisators en in het bijzonder aan den bad meester H. Frötscher, die zich zeer veel moeite gegeven hebben om het zwemfeest te doen slagen. Zij hebben er daartoe niet weinig toe bijgedragen de zwemsport in onze plaats te propageeren. »Trouw aan Oranje Tot secretaris van het comité «Trouw aan Oranje» in de St. Antoniusparochie is benoemd de heer v. Beurden. Jeugdige hengelaars. Zaterdag j.l. hield de hengelsport- vereeniging »Visscherslust» haar tweede aangekondigde kinder concours. Circa 3 uur vereenigden zich een 50-tal kleinen meisjes en jongens in 't clublokaal om aan dit concours deel te nemen. In optocht, vooraf gegaan door den vaandrig en begeleid met trom geroffel, trok de stoet van kleine deelnemers door Mr. v. Coothstraat, Julianastraat, Stationsstraat, Groote straat, Groensteeg naar den Winter dijk. Hier ontfermde de heer A. v. Es zich over hen en bracht hen met zijn wagen naar de Maas, waar ten omstreeks 4 uur de wedstrijd op 't Stukske een aanvang nam. Het was een lust de kleine deelnemers de gebruikelijke teekens in acht te zien nemen, en nog aardiger was 't te zien met welk een vuur zich allen in den strijd wierpen. Al spoedig werd hun jeugdig enthousiasme be loond en verschenen enkele water- bewoneis aan de oppervlakte. Na een half uur visschen klonk het sein »rust». Deze rusttijd werd gebruikt om den kleinen een wel kome versnapering te bezorgen. Na de rust werd nog een twintig minuten gevischt, en toen het sein »eindigen» was gegeven werden de visschers-attributen ingepakt en ging het met den wagen van. den heer A. v. Es naar de Haven. Aldaar werd de stoet wederom opgesteld en trok men via Grooteslraat en Mr. van Coothstraat weer naar het clublokaal, waar de gewonnen prijzen werden uitgereikt. Na het vischwegen bleek, dat bij de meisjes de eerste drie prijs- winnaressen waren Jo. v. Bokhoven, Tonny Verschuren en Dora v. Bok hoven, terwijl bij de jongens Jos Dolkens, G. Bruurmijn en H. van Heesbeen, resp. beslag wisten te leggen oplen,2enen3enprijs. Onder een aanmoedigend woord werden de prijzen aan de winnaars ter hand gesteld. Natuurlijk was het een concours zonder «nieten», zoodat allen zeer voldaan waren over den uitslag. Gedurende het prijsuitreiken werden de kleinen nogmaals op veisnape- ringen onthaald. Aan de glunderende gezichtjes was het te zien dat allen een buitengewoon gezellige middag hadden meegemaakt. Concert op de Markt. Het goede weer had Zondagavond flink wat belangstellenden naar de Markt gelokt om het concert van de harmonie »St. Crispijn» bij te wonen. Onder leiding van directeur Stra- vers bracht »St. Crispijn» een zeer mooi gevarieerd programma ten gehoore. Met de pittige marsch »Unter dem Siegesbanner» werd 't programma geopend. Daarop volgde de ouverture van Canivez en de zeer goed uitgevoerde »vijfde» van v. Beethoven. Na de pauze hoorden we o.m. het concoursnummer »Chants de la Vallée noire» van Bernay, dat een gave uitvoering kreeg. Het bekende »Sarie Marijs» vormde een goed slot van dit mooie avondconcert, waarvoor we »St. Crispijn» gaarne lof brengen. Het concert voldeed uitstekend bij het publiek en wij hebben met ge noegen geconstateerd, dat het dezen zomer te Loonopzand gepasseerde geen nadeeligen invloed uitgeoefend heeft op de harmonie, integendeel er bleek met ambitie en succes verder gestudeerd W.G.V. De W.G.V. zal op Zaterdag 22 September een demonstratie geven op een plancher op de Markt. Ten. einde de kosten daarvan te bestrij den geeft de vereeniging zgn. »steun- bonnen» uit. Door het koopen van zoo'n bonnetje voor het luttel bedrag van 10 cent draagt men er dus het zijne toe bij, dat weer zoo'n attrac tieve openluchtuitvoering zal kunnen plaats hebben. Wij hopen dat velen hun symnathie met de W.G.V. zullen doen blijken door hel koopen van een bon, wanneer deze een dezer dagen zal worden aangeboden. R.K. Werkliedenver. v.m. Baardwijk. Maandagavond vergaderde de R.K. Werklieden ver. te v.m. Baardwijk in het Bondsgebouw. Er was slechts een klein aantal leden aanwezig. Nadat de bijeenkomst met den chr. groet geopend was, sprak de voorzitter de heer Chr. Maas een welkomstwoord. De notulen, voorgelezen door den secretaris dhr. C. Leijtens, werden goedgekeurd. De controle-commissie, die in de vorige vergadering niet aanwezig was, verklaarde dat boeken en kas van den penningmeester in de beste orde bevonden waren. De voorzitter deed mededeeling dat een verzoek was ingekomen tot deelname aan de meeting te Made op 9 Sept. a.s. Het bestuur had besloten den leden vrij reizen te geven. Besloten werd de reis per autobus te maken. Medegedeeld werd dat bij de aid. Waalwijk half October een vervolg studiecursus begint, waarvoor ge gadigden die den eersten cursus ge volgd «bebben zich kunnen opgeven. Vervolgens had bestuursverkiezing plaats wegens periodieke aftreding van den heer Swinkels. Er waren geen candidatenlijsten ingekomen. Gekozen werd dhr. Ph. Verhoofstad. De heer P. Coppes sprak vervolgens een propagandistisch woord waarin hij de leden opwekte tot deelname aan de meeting te Made. Spr. wees op de groote beteekenis van de katholieke standsorganisatie, die op een zeer hoog peil staat en meer en meer haar stempel drukt op 't maatschappelijk leven. Spr. schetste de reactie, die in onze dagen valt waar te nemen tegen de beginselloos heid van het verleden. Om haar groote laak van verheffing van den arbeidersstand te kunnen volbrengen moet er in de organisatie solidariteit heerschen. Spr. somde verschillende instellingen op waaruit deze solida riteit blijkt. Veel is echter nog te doen voor de wenschen van Paus Pius XI geheel vervuld -zij j. Wil dit doel bereikt worden, dan moet de leiding ook op de leden kunnen rekenen. De jonge leden moeten offers weten te brengen en moeten mede helpen in den ideeënstrijd die thans in de samenleving gestreden wordt. Dat de organisatie juist in dezen tijd ook hier niet gemist kan worden blijkt volgens spr. wel uit het feit, dat men nog durft komen met loons verlagingen van 20 en meer pet. Bestond de arbeidersbeweging niet, dan zouden de loonen wellicht al reeds met 40 pet. verlaagd zijn. Omdat de organisatie dus nog hard noodig is, moet zij ook leven toonen. Daartoe geeft de meeting te Made weer gelegenheid en spr. spoorde dan ook alle leden tot deelname aan. De voorzitter van de Jonge Werk man, dhr. M v. Leent, sprak hierna nog een opwekkend woord. Met een dankwoord van den voorzitter en met den chr. groet werd deze bijeenkomst gesloten. »The Old John«. Maandagochtend Groote belangstelling als steeds voor ons bureau. Vandaag bijzonder. Zeker voor de groote successen van Frans Slaats in Amsterdam en Groningen. Maar speciaal ouderen van dagen toonen meer en meer interesse. We gaan eens poolshoogte nemen. Meneer, weet ge wie ge voor het raam hebt hangen Ja, er hangt zooveel. Jan Versterren Een magische naam voor de meeste Waalwijksche Schoenmakers uit den goeden tijd van 50, 60 jaar geleden. Ook voor anderen, die John Versterren's grappen en streken leerden kennen bij overlevering en uit z'n bezoeken aan Waalwijk in latere jaren. Ja, warempel we herkennen hem. John Versterren »als oude boer, die moet zorgen voor de Neder landsche sfeer in het Hollandsch dorp op de wereldtentoonstelling le Chicago En hij voldoet prachtig met zijn boerenpetje schuin op den kop, de baaie boezeroen met stropdas en lange pijp. Hij zingt er nog Hol landsche liedjes bij, de 77-jarige Waalwijker Dat gaat hem schitterend af, dat weten we zeker. Good luck, old John. Zeg, mijnheer, ge moest onder 't plaatje zetten »De laatste aanvoer der van 't leger van generaal Meyer Een herinnering aan een St. Jans nacht (de beroemde nacht der schoenmakers), een 50 jaar geleden. En er kwamen dezen morgen vee" oude grappen los 1 't Trof wel zeer toevallig dat een familie ter plaatse juist een brie uit Chicago kreeg, waarin vermeld stond dat Jan Versterren een aardig postje gekregen had in 't Hollandsch dorp op de wereldtentoonstelling te Chicago; tegelijk stond z'n foto als zoodanig in »de Telegraaf«. Bijz. Vrijw. Landstorm. De Bijz. Vrijw. Landstorm afd Waalwijk hield Zaterdagmiddag haar jaarlijksche onderlinge prijsschiet wedstrijd, waarvan de uitslag luidt als volgt Scherpschutters. L. Dekkers 96 L. v. d. Bogaard 96 P. Wijkmans 95 Chr. de Rooij 94 F. Smolders 93 A. Gadella 93 A. de Rooij 93 M. Alewijn 92 H. Nouwens 83 J. v. Oostrum 77 Gewone schutters. P. Verhelst 95 G. v. d. Hoek 92 H. v. Beurden 91 L. Mombers 88 de Graaff 86 J. Schapendonk 85 L. Schapendonk 83 J. v. d. Griendt 61 Concert bij »Berg en Dal». De Baardwijksche harmonie St. Jan concerteerde Zondagmiddag de uitspanning Berg en Dal le 2e 3e 4e 5e 6e 7e 8e 9e 10e pr. le pr. 2e 3e 4e 5e 6e 7e 8e ra van den heer v. Eeuwijk bij den Roestelberg. Mede dank zij het uit stekende weer was zeer veel publiek opgekomen, dat van een goed uit gevoerd programma heeft kunnen genieten en niet minder van een prettig zitje. A.s. Zondag zal St. Crispijn in Berg en Dal concerteeren. Jubileum. Op 12 September zal mej. Jans v. Vugt gedurende 25 jaren onaf gebroken als huishoudster in dienst zijn bij mej. Ph. van Riel alhier. PROGRAMMA Koninginnefeest van „Oranje-Huis" te Waalwijk (Centrum), op Zaterdag 1 September a.s. In verband met het overlijden van Hare Kon. Hoogheid de Koningin Moe der en van Zijne Kon. Hoogheid Prins Hendrik, zullen dit jaar de feestelijk heden worden beperkt tot de kinder feesten, welke bestaan uit: 1. Kinderoptocht. Hieraan kunnen alleen deelnemen, die kinderen, welke zich tijdig hebben opgegeven of zich nog vóór Vrijdag avond opgeven. Versierd kunnen wor den: vliegende Hollanders, steps, fiet sen, wagens enz., terwijl men ook zich zelf kan verkleeden. Iedere deelemer krijgt een prijs. De opstellig is kwart vóór twee aan het Hoekeinde, in de Nieuwstraat, waarna de optocht te circa kwart over twee zal trekken via Grootestraat tot de Haven Mr. van Coothstraat Julianastraat Stationsstraat naar de Markt, alwaar de stoet ontbonden zal worden en men verneemt welke prij zen zijn toegewezen. De prijzen zullen een week later wor den uitgereikt tegen inlevering van de prijskaart. Als Juryleden hebben zich welwil lend beschikbaar gesteld de heeren W. Hens, E. Bossaerts en A. Froklage, zoo dat een deskundige alsook onpartijdige beoordeeling is verzekerd. De optocht zal worden opgeluisterd door de Harmonie St. Jan, welke zich hiervoor heeft beschikbaar gesteld. 2. Kinder-filmvoorstelling; aanvang uur in het R.D.B.-Theater. Als tweede gedeelte kunnen wij, dank zij de werkelijk sympathieke houding van de Directie van het R.D.B.- Theater, door de geheele installatie voor ons beschikbaar te stellen en de medewerking van het Bestuur der R.K. Werkliedenvereeniging, een schitterend kinderprogramma presenteeren, dat als vorige jaren wel weer bijzonder in den smaak zal vallen. Deze voorstel ling is toegankelijk voor alle kinderen uit het Centrum, die de lagere school bezoeken. Er zal op gelet worden dat hiervan geen misbruik wordt gemaakt door hen die of te oud zijn of elders thuis behooren. Voor tractatie onder de voorstel ling en na afloop een verrassing, wordt gezorgd. Het programma is als volgt: 1. Repelsteeltje, sprookje in 4 acten. 2. Uit de golven gered, in 1 acte. 3. Alice en de 3 Beren, in 1 acte. 4. Zoo'n Rakker, in 2 acten. 5. Rustige Boerderij, in 2 acten. Fiets gestolen. Terwijl de jongeheer C. Zondag even bij de families, in de Groote straat was binnengeloopen, heeft men kans gezien zijn rijwiel, dat voor het huis geplaatst was, weg te halen. Hoewel men een signalement heeft van den vermoedelijken dader, is deze nog niet gevonden. Ongevallen. Door een val van de trap brak de echtgenoote van den heer A. L. te v.m. Baardwijk haar pols. Zij werd in het St. Nicolaas-Ziekcnhuis door Dr. Langemeijer verbonden. Nabij het Stoomgemaal kwamen een tweetalTilburgsche visschers met hun motor te vallen, met het gevolg dat een hunner een arm brak. Hij werd door Dr. Kolster naar het St. Nicolaas-Ziekenhuis overgebracht en aldaar verbonden. In de le Zeine kwam P. H. toen hij even omkeek met den trapper van zijn fiets in aanraking met een ijzeren paaltje dat langs het fietspad stond. Hij maakte zulk een ernstige buiteling dat hij een arm brak en naar 't Zusterklooster moest worden overgebracht, waar het verband gelegd werd. Concours Hippique te Meeuwen. Het concours hippique van ..Het Land van Heusden en Altena te Meeuwen is uitstekend geslaagd. Wij laten hier de uitslagen volgen: Dressuurproef voor viertallen. De 2 viertallen uit Dubbeldam en omstreken namen verdiend de kopprij- zen mee. Het land van Heusden en Altena werd een zeer goede derde en vierde. Individueele dressuurproef. Niet minder dan 36 paarden waren ingeschreven. 1 Polona, J. v. d. Stelt, Drongelen; 2 Papelatte, A. Bras, Dubbeldam: 2 Truusje, Vogelaar, Dalem: 2 Taatie J. v. Bruchem, Blokland: 3 Rieja, J. P. Kool Leerdam: 3 Gienetje, B. de Haan. Drongelen: 3 Maliene, mej. v. d. Schans, Drongelen: 3 Kariba, A. D. v. Buuren, Meeuwen: 3 Ladina, C. Bran derhorst, Eethen; 3 Kwik, J. Stehouder, Dubbeldam. Gewilligheidstrekproef voor M.C.- merriën. 1 Ottelien, A. de Koek, Neerijnen: 2 Janneke, C. van IJzeren, Arkel; 3 Rutiana, M. van Mersbergen, Dronge len; 4 Sorena, gebr. Branderhorst, Eethen. Aangespannen tuigpaarden (stam boek). De inschrijvingen waren zoo talrijk, dat in 3 groepen moest worden gere den. No. 1 gebr. Smits, Waspik, Perate. No. 2 Ogisma I, J. C. van Rooy, Til burg., No. 3 Lumanda, A. Grandia, Ophemert. No. 4 Kariba, A. v. Buuren, Meeuwen. No. 5 Nolina, idem. No. 6 Kally, A. Snoek, Almkerk. Concours tweespannen voor oogst wagens. 12 Spannen werden gepresenteerd. 1 Nalia en Nolata van C. Vervoorn, Brakel; 2 Marie en Nanie van A. van Baaien, Brakel; 3 Perate en Tera van gebr. Smits, Waspik; 4 Nolina en Ka riba van A. D. van Buuren, Meeuwen; 5 Kally en Irelonia van A. Snoek, Alm kerk; 6 Sumanda en Lumanda, A. Hon- sewijk, Ophemert. Een zeer intressant nummer was het groepen-springen. De uitslag werd: 1 Hippos uit Leerdam. 2 Dubbeldam 4

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 5