G E V R A A G D. SPORT. Handlichting. een R.K. Dienstbotjj AGENDA. CORRESPONDENTIE. GEMENGD NIEUWS Er biedt zich Voor direct GEVRAAGD, BEKWAME Flink loon, vast werk. N.V, M. ZAGHT'S Schoenfabrieken Kaai het land van Heusden en Altena. Een individueel springconcours volg de op het groepenspringen. De uitslag werd: 1 J. Stehouwer, Dubbeldam, Kwik 0 fouten; 2 J. van Bruchem, Blokland, Zwartje 2 fouten; 3 Chr. v. Wijk. Aalburg, Nelly 2 fou ten; 4 J. K. Krol, Leerdam, Mirza 6 fouten; 4 C. van Mersbergen, Dronge- len, Ruliana 6 fouten; 5 M. v. Campen, Sprang, Liesje 8 fouten; 6 J. Stehouwer, Dubbeldam, Doortje 8 fouten; 7 J. v. d. Stelt, Drongelen, Nellie 8 fouten; 9 A. Bras, Dubbeldam, Papelotte 10 fouten. DRUNEN. Zondag j 1. arriveerden omstreeks half negen voormiddag, te Ulicoten honderden pelgrims, leden van de processie van Drunen en onderhoorige plaatsen per autobussen de Kerk te Ulicoten Ofschoon deze aanmerkelijk is vergroot, bleek voor de ze gelegenheid nog te klein. Onder de plechtige Hoogmis hield een Eerw. Pater Capucijn na het Evangelie een indrukwekkende predicalie, over de deugden en de macht van den grooten H. Bernardus. Onder het Lof, na het Ave Maria, trok de processie met het kruis voorop, en het Allerheiligste gedragen onder een baldakijn, vooraf, gegaan door strooiende bruidjes en geëscorteerd door fakkeldragers, door de met vlaggen getooide dorpsstraat. Achter het mirakuleuze beeld van den H. Bernardus volgde een menigte groote en kleine vaandels, gevolgd door een zingende of biddende schare vrouwen en mannen. Ook de Eerw. Zusters maakten de processie mede, die werd opgeluisterd door muziek. Teruggekeerd in de kerk werd het Tantum Ergo gezongen, waarna de zegen met het Allerheiligste en ver eering der relikwie van den H. Ber nardus. Omstreeks half vijf werd de terugreis aanvaard Het waseenstich tende goed georganiseerde bedevaart, waarvan de pelgrims zeer voldaan huiswaarts keerden Bij het in Den Haag gehouden examen van 21 tot 24 Augustus, be- haalde Mejuflr. L. Mjka, coupeuse Ieerares alhier, haar practijk-diploma Hoofdleerares-Directrice van den bond van Leeraressen en Directrices, bij het modevak- en kunstnijverheid onder wijs E. N. S A 1. D. Voor de leden van de R. K. Werkliedenvereeniging wordt Woens dagavond een vergadering gehouden. Vrijdagavond vergadering voor de leden vandenR.K Fabrieksarbeiders- bond, waarbij 2 sprekers zullen op treden. Beide vergaderingen worden gehouden in de zaal der meisjescon. gregatie om half acht. HAARSTEEG. Zondag is in Vlij men een twist ontstaan naar aan leiding van een gesprek over voel- balkwesties. Daarbij is een jongeman uit onze plaats op ernstige wijze mishandeld. NIEUWKU1JK. Zaterdag hield het Kruisbooggezelschap »De Trans- vaalsche Roeren», gevestigd in café Brok, haar jaarlijksch prijsschieten. Na een heftigen strijd werden de prijzen als volgt behaald 1 W. v. d. Ven 66 p., 2 W. v. Engelen 64 p., 3 J: v. Rijnen 63 p., 4 J. v. Engelen 61 p.,' 5 J. Ver meulen 60 p. 2e Serie1 G. Brok 59 p., 2 A. v. Heivoort 58 p., 3 C. Gooien 56 p., 4 Jo Meester 54 p., 5 P. v. d. Pas 52 p. Na afloop werden de prijzen met een toepasselijk woord uitgereikt en bleef men nog geruimen tijd gezellig bijeen. De kermis hier behoort weer tot het verleden. Uitgezónderd het bezoek der matinées van liedertafel en harmonie, is het er dit jaar niet zoo druk geweest als andere jaren. Er werd niet de minste wanklank gehoord. SPRANG-CAPELLE (Vm. Sprang). Dinsdag 28 Aug. j.l. kwam de afd. Sprang van den Ned. Bond van Fabrieks- en Transportarbeiders in een druk bezochte vergadering bijeen. De voorzitter de heer J. de Roon, opent te ongeveer half acht deze vergadering en gaat voor in gebed. Hij heet alle leden hartelijk welkom, in 't bijzonder bet Hoofdbestuurslid de heer M. J. Kunst. De voorzitter zegt dat we dezen avond zijn saamgekomen om onze belangen als arbeiders hier in deze vergadering samen breedvoerig te bespreken. We weten sinds Juli zijn er van de Federatie van Nederl. Schoenfabrikanten nieuwe voorstel len gekomen tot wijziging der arbeidsvoorwaarden. Deze nieuwe wijzigingen dei- arbeidsvoorwaarden, hebben alle leden j.l. Zaterdag in hun orgaan »Toenadering« kunnen lezen en ik hoop dan ook dat de leden er mee op de hoogte zijn, waarover het nu gaat. De voorzitter geeft dan het woord aan het Hoofdbestuurslid den heer Kunst. De heer Kunst begint met op te merken dat de voorzitter reeds de kwestie waar het over gaat, heeft ingeleid en dat daarover nu verder kan gehandeld worden. Mijne vrienden zegt spreker't Is 14 dagen geleden, dat we bedoelde voorstellen tot wijziging der arbeids voorwaarden ontvingen. Weken gingen er reeds vooraf, waarin geruchten gingen van loons verlaging en stopzetting der perio dieke verhoogingen der jeugdloonen, maar 't zuivere wist men niet, tot plots een totale wijziging en ver schuiving der bestaande voorwaar den in 't licht kwam. Nadat spreker breedvoerig de chaotische toestand die reeds jaren in de schoenindustrie haar werking heeft gehad, heeft uiteengezet, be handelt hij de oprichting der Centrale H. L. S., waarmede getracht wordt door organisatie opleving in de schoenindustrie te verkrijgen en ver betering der tegenwoordige toestan den. Spf. zegt dat het toch niet tegenstaande alles weer op verslech tering voor de arbeiders zal uitloopen, wanneer wij ons daartegen niet krachtig verzetten. Juist dezen avond moeten wij onze rechtvaardige be langen bespreken. Ge hebt allen de voorstellen gezien en gelezen en daar zelfs meerdere fabrikanten deze voorstellen onrechtvaardig achten, zoo zullen wij, ook gezien onze positie en verantwoording, moeten handelen. Ons Hoofdbestuur heeft er ook direct afwijzend over beschikt, en meende vooral over de volgende punten uw wenschen te hooren Loonsverlaging welke varieert tusschen 8 en 27 pCt. Vacantiedagen en de 70 pCt. uit- keering. Breedvoerig werden hierna arti kelsgewijs de voorstellen behandelt en vele leden namen aan de be spreking deel en werden de noodige gegevens aan 'l Hoofdbestuur ver strekt. De meening der vergadering was dat men met Hoofdbestuur een van zin was, om zich hiertegen te ver zetten en niets er van aan te nemen nog te meer, daar er van een contract maken geen sprake kan zijn bij de Heeren Schoenfabrikan ten, daar zij zulks hebben afgewezen, hoewel zoo'n contract nooit was aanvaard. «Wij moeten nog steeds organi- seeren 1 Een manifest zal worden verspreid en 't Hoofdbestuur ver wacht aller medewerking en hoopt spoedig oplossing of betere voorwaarden gezamenlijk te ver krijgen. De middelen zijn er, verstaat uw plicht en blijf getrouw», aldus de spreker in zijn opwekkend slotwoord. De heer Kunst eindigde met dankzegging. VRIJH.—CAPELLE. Donder dagavond houdt de afdeeling van den Chr. Fabrieks— en Transport arbeidersbond een algemeene leden vergadering in het gebouw voor Chr. Belangen aan het Bruggetje. Aanvang half acht. Een der hoofd bestuurders zal de loon- en arbeids voorwaarden in de schoenindustrie behandelen. De Ned. Herv. Meisjesvereen. »Bidt en Werkt» maakt Donderdag een uitstapje naar Nijmegen e.o. Het Fanfarecorps »Sirena» maakte Dinsdagavond een muzikale wandeling door de Heistraat over Loonschendijk en Hoogevaart. CAPELLE. Als volontair is aan de O.L. school in de Kom alhier tewerkgesteld de heer J. Quirijns. In verband met den verjaardag van H.M. Koningin Wilhelmina zal het niuziekgezelschap »Kunst na Arbeid» in samenwerking met de gemengde zangvereeniging »'t Rozen knopje» a.s. Zaterdagavond een con cert geven op de muziektent. vj Ten bate der vereeniging tot steun van blinden van alle gezindten in deze provincie zal a.s. Vrijdag in onze gemeente een collecte worden gehouden. RAAMSDONK. Maandagavond circa 11 uur geraakte een partij pakken hooi die lagen opgestapeld bij de vele hooi- en stroomijten aan de voormalige hooipers in brand. De brand liet zich eerst nog al erg aanzien. Gelukkig dat de dorps—brandweer gauw bij de hand was en dat de wind gunstig was, zoodat er geen gevaar dreigde voor de groote voorraad hooi die in de onmiddellijke nabijheid was opgeslagen. Met een slang op de waterleiding was de brandweer de brand spoedig meester, was dit niet het geval geweest, dan was de ramp niet te overzien geweest. Naar de oorzaak van den brand wordt dooi de gemeentepolitie een onderzoek ingesteld. Met ingang van 27 Augustus j.l. zal het Hoofdkantoor der Poste rijen alhier des avond geopend zijn van 51 /a 7 uur, in plaats van 6—7"/2 uur. Het publiek krijgt nu met deze wijziging gelegenheid om nog aan- geteekende stukken, postpakketten, groote stukken, enz. zoo tijdig ten kantore aan te bieden, dat deze nog met den trein die te 6,41 uur van het station Geertruidenberg vertrekt, verzonden kunnen worden. Alhier zijn plannen tot het houden van een winkelweek, die de eerste zal zijn op het Veer. De R.K. Middenstandsvereenigihg heeft er zich voorgespannen, ver moedelijk zal de winkelweek wor den gehouden in October a.s. Zondagnamiddag om vijf uur had in het St. Henricusgebouw de aanneming plaats van een 20-tal leden van de Jonge Wacht. Bij deze gelegenheid had tevens de vaandel, wijding plaats. Het St. Henricus gebouw was goed bezet. De ouders en verdere familieleden waren ook vertegenwoordigd, om de aanneming en vaandelwijding bij te wonen. Na de aanneming en de vaandel, wijding, die verricht werd door den directeur der Jonge Wacht, kapelaan J. Van Heertlim hiplH 7 van Heertum, hield Z.eerw. een toespraak tot de aanwezigen. Na afloop der plechtigheden werd de avond verder gezellig doorge bracht. RAAMSDONKSVEER. Onder prachtige weersomstandigheden werd j.l. Zondag in de Maas het door de Veersche Hengelaarsvereeniging »het Voorntje» georganiseerde groot Na tionaal Hengeiconcours gehouden, dat dank zij de uitstekende voor bereiding en goede regeling door het bestuur, uitstekend geslaagd is en groote belangstelling trok. Nadat na een welkomswoord van den voorzitter der vereeniging het concours bij het clublokaal van J. Joore aan de Centralestraat geopend werd, stelden de deelnemers zich op, het waren er ruim 80, waarna met een paar tamboers aan het hoofd naar he; vischwater bij Kei- zersveer werd gemarcheerd, waar om 1 uur de personeelwedstrijd zou aanvangen. Een uur zou worden gevischt. Dengene die het zwaarste gewicht visch zou vangen, werd den eersten prijs toegekend. De toeken ning der prijzen en de uitreiking zou plaats liebben in het clublokaal. Nadat dan een uur gevischt was, werd weer opgemarcheerd naar bet clublokaal, alwaar het bestuur, dat geheel vertegenwoordigd was, over ging tot het wegen van de visch. De uitslag van de wedstrijd was als volgt le prijs Jac. Joli, 2 C. Heijbloem, 3 J. Zeevens, 4 D. Delf, 5 Fons de Lang, 6 J. Pijnenburg, 7 M. Martens, 8 D. Kops, 9 J. van Ham, i9 W. Tielemans. 11 A. Henraat, 12 J. Wijnands. 13 P. Joore, 14 C. Kop, 15 D. Netten, 16 A. Zwart, 17 G. Kops. Hierna werden door den voorzit ter de prachtige prijzen, bestaande uit huishoudelijke artikelen uitge reikt. De twee oudste der deelnemers, de heeren C. Martens en P. v. Gils, kregen een extra prijs toegekend. De hengelaarsvereeniging »het Voorntje» kan met genoegen aan het zoo schitterend geslaagde con cours terugdenken en we twijfelen niet of hel prachtig resultaat zal voor haar een aansporing zijn op den ingeslagen weg voort te gaan en voor de niet aangesloten beoefenaars der hengelsport op het Veer, om zich als lid op te geven bij de ver eeniging. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de St. Theresiaschool is benoemd Mej. J. van Duren. De onderwijzeres in nuttige handwerken de Eerw. Zuster Agnes, M. G. Cuijpers, is overgeplaatst naar Borne. GEERTRUIDENBERG. Dinsdag morgen j 1. is een paard van den landbouwer A. de Jongh alhier, na bij de scheepswerf van de fa. Gebrs, Nederlof, in aanraking gekomen met een draad van de lichtleiding, waar op een spanning stond van 220 volt en gedood. Verzekering dekt de schade. Het kadaver is voor de consumptie af gekeurd en vervoerd naar de des tructor van de N. C. B. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van het gemeente bestuur om binnenkort een aanvang te maken met de betegeling van de trottoirs in de Julianastr. de Gast huisstraat en het Wilhelmmaplein, hetgeen een belangrijke verbetering genoemd mag worden en met vreug de door de bewoners zal worden tegemoet gezien. Het programma uit te voeren door de Koninklijke Harmonie Ce cilia uit Princenhage, op Vrijdag 31 Aug. a.s. des n.m. half negen, luidt ais volgt: 1. Wilhelmus; Castles in Spain, Marche Espagnolle C. AnelifTe arr. A.^ Winter. 2. Concert Ouverture »Freia» G. Mann. 3. Concerto pour Clarinettes G. Wettge. 4. Fantaisie sur l'Opera Tannhiiuser R. Wagner. Pauze. 5. Allegro uit de 8e Symph. Jos Haydn arr. G. Benoist, 6 G. Trau- midella Walzer Jules Fucik, 7 Faust Ballet Ch. Gounod, 8. Hoch Hei decksburg Marche A. Heuzer arr. Rubert. Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt Zondag a. s. des v. m. 9.30 en des n.m. 2 uur voor te gaan de heer Snaijer uit Dordrecht. WAALWIJK. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.30—10 uur leden. Vrijdag 8 uur, R.D.B.Theater, Rakoczy Marsch. Vrijdag 8 uur, Luxor Bioscoop, iano Duivels. W.C.B. Vrijdag van 7—8 uur inkorven Lier. Zaterdag GEEN repetitie Lieder tafel «Oefening en Vermaak». Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel ^Oefening en Vermaak». Wij willen heeren correspondenten nogmaals verzoeken hun copie zoo spoedig mogelijk te sturen, nu krij gen we ongeveer alles Woensdag ochtend, ook van zaken, die b.v. Zondag gebeurd zijn. Dat is veel te laat en geeft vele moeielijkheden. Red. w. s. c. KAATSHEUVEL. DUIVENSPORT. Gruwt lijken moord le An^ Gisteren is te Amsterdamt jarige dochtertje van de lam geltasch uit de Joden Breest werd vermist, teruggevondc helaas dood. Het lijkje wer0 den in een hananenioods lirma J. Groenteman en E het VVaterlooplein. Daar trof men het lijkje, horgen in een groote huna welke voor een groot deela was gevuld, zooüat er weim meer bestond over de \n het meisje werd gedood. Het kind is het slachloüe; den van een gewetenloos die het Maandagmiddag in d heeft aangerand en het daat zijn daad te verbergen, ver® Een der knechts van del, 21-jarige P.( iemand van on: antecedenten op sexueei ge hij was pas in Maart 1.1. uit vangenis ontslagen wegens lijksoortig maar niet zoo en is in arrest gesteld, k echter alle schuld onlkeL geel een alibi op voor den schen kwartier voor en over twee namiddags, ge„ welken tijd het gruwelijke if zijn gepleegd. Dr. J. J. v. d. Leeuw. Reuier seiut uil Kaapsiaü, koene vlieger J. J. v. d. Lei zijn vliegtuig is gevallen en De heer v. d. Leeuw, die op, 1933 zijn brevet had gehaald Juni met zijn vliegtuig; De hoop, van Waalhaven voor et naar Kaapstad vertrokken. Op was hij te Johannesburg aangt en op 22 Juni te Kaapstad. He( bericht, dat van den heerv.d was binnengekomen, dateert Donderdag 23 Augustus, toen zijn retourvlucht naar Nederla: Salisbuty vertrokken, te Mbt aangekomen ADVERTENTIëN. De Heer en Mevrouw KOLSTER-Jünger geven met vreugde kennis de geboorte van hun die hij het H. Doopsel parochiekerk van St. Jar namen ontving MARINUS ADAM. Waalwijk28 Augustus li VERLOOFD BERTHA BENDIKS en HARRIE VAN LEEUV Den Bosch Waalwijk Geen ontvangdag. Blijkens expeditie afgegi door den Griffier van Kantongerecht te 's-Herl< bosch zijn door den Edel baren Heer Kantonrecht 's Hertogenbosch bij best king d.d. 28 Augustus 19342 CAROLUS HENRIC M I C H A L M A I B U wonende te Waalwijk, zoon HERMANN JOSEF SEt TIAN MAIBURG en JOHA) DOROTHEA HENDRIKA^ I)ER HEIJDEN, de navolg, rechten van meerderjarig verleend „het drijven van een t turen- en commissiehan zulks met inachtneming hetgeen is bepaald in tweede lid van Artikel van het Burgerlijk Welto voor direct in dienst te tre! liefst in Waalwijk, leeftijd 21 jaar, er zal meerj goede behandeling dan op hef verdiensten gelet worden. Brieven onder No. deradj a. h, Bureau v. d. blad. Het is Zondag voor WSC een uitste kende dag geweest. Het succes begon al d® eerste ontmoeting die tusschen W SC 2 en BW 2 in welke partij de zwarthemden zich zoo goed geweerd hebben dat zij tegen de uitstekend spe lende Bossche ploeg een gelijk spel (5-5) wist te behalen. Dat ziet er voor de ko mende competitie al vast goed uit. elftal behaalde een gemakke lijke zege op het Roosendaalsche RBC, dat in Waalwijk geen bijzonder goeden indruk heeft nagelaten. Er ging van het spel der bezoekers weinig uit'en daar om biedt deze wedstrijd ons nog te wei nig houvast om de kracht der WSC-ploeg in haar huidige opstelling te beoordee- Ien. Dat neemt niet weg, dat we geloo- ven dat WSC !met dit elftal gerust de competitie kan ingaan. De ploeg bestaat geheel uit zeer jeugdige spelers, die voor de toekomst het beste doen hopen. Er werd dezen middag levendig gewerkt en »;f en toe waren er zeer mooie staaltjes voetbal te zien. Vooral de voorhoede met een stevig en doortastend midvoor, lykt ens beduidend verbeterd. De wedstrijd van :Zondag eindigde in ten klinkende 50 overwinning voor WSC, dat reeds aanstonds na den aan- xran^,Jle* sl)e* *n 'lan4cn genomen had. Na 10 minuten had WSC dan ook reeds uit een penalty een verdiend doelpunt gescoord en kort daarna werd de stand door een kopbal van <len linksbuiten tot opgevoerd. Daarna werkten de bezoekers zich wat meer los en zoodoen de kreeg de zwarte verdediging gelegen heid te toonen dat men in haar zijn vol le vertrouwen kan stellen. Na de rust was !de partij niet meer f?,°, aa.ntrekkelyk. Bijna voortdurend was SC in den aanval en geleidelijk aan werd de stiuid Üan ook tot 50 opge voerd, terwijl enkele goede safes van den oosendaalschen keeper een nog grooter echec voorkwamen. De serie wedstrijden van Velox te l trecht, waaraan W SC heeft deelgeno men, zyn Zondag beëindigd. >De uitsla gen waren SVVVelox 31. i LongaCVV 22. (Longa wint). CWVelox (56. (Velox wint). Longa—SVV i6—2. Zoodat Longa het Tolsteegmonument gewonnen heeft. W.S.C.-veteranen in Antwerpen. Na het bezoek op 4 Augustus j.l. van de Antwerp hootballclub veteranen hier in Waalwijk, zijn nu Zaterdag j.l. de W SC-veteranen door eerstgenoemden in Antwerpen ontvangen. En' wat een ont vangst! Bij aankomst om ca. half vier op het mooie stadion te Deurne stond het geheele elftal ter begroeting gereed. In smeuig Antwerpsch werd het weer zien geuit en was het aan de hartelijke uitdrukkingen van herkenning wel te be merken welk een prettige vriendenband er ontstaan is tusschen de beide vete- ra n en ploegen. Dezelfde bekende .oud spelers als Bastin, de Clercq, Caremans etc. waren wederom van de partij. Spoedig wërd daarna naar de kleed lokalen getogen, want om 4 (uur moest de wedstrijd een aanvang nemen. Zooals was afgesproken zou ditmaal niet op het reserve-terrein, 'doch op het groote Deur- ne-stadion-terrein gespeeld worden; het terrein waarop jaarlijks de beroemde wedstrijd tusschen Hollandsch kcurelf- tal en dat onzer Belgische sportbroeders gehouden wordt. Het duizelde ons in den beginne wel een beetje tusschen (die ko lossale tribunes, waarop waarachtig nog al publiek bleek te hebben plaatsgeno men, doch zooals echto veteranen die al voor zóóveel heete vuren gestaan heb ben, lieten wij hiervan niet veel bemer ken en stonden \vy al vlug, als bij alle interlandwedstrijden, ons wat los te trappen. Het bleek échter alras dat we ons niet genoeg los getrapt hadden, want de Bel gen kwamen direct na den aanvang overdonderend opzetten en we dachten niet anders of het zou een kolossale in maakpartij worden. In betrekkelijk kor ten tijd hadden zij h.l. een voorsprong van 30 weten te bemachtigen, hoofd zakelijk wel doordat de WSC-achterhoe- dc maar geen Vat kon krijgen op het schitterende vlugge spel van Bastin en z'n mannen. Dan komt er echter meer teekening in liet spel van WSC.'en Drik weet zelfs en kele malen den oud-internationaal De Clercq te verschalken en pracht-voorzet- ten te geven. Uit teen daarvan weet Jacq. één van z'n bekende kogels af te vuren, welke doel treft. We denken het al tot de rust zoo te kunnen houden, doch daar neemt Bastin geen genoegen mee. Nog enkele minuten zijn te spelen en daar rent hij weer langs de lijn, vliegensvlug zwenkt hij naar binnen, een knal en Jan heeft nog geen kans om met kij ken den bal bij te houden. We hebben nog maar zelden iemand zóó beduusd gezien. Gelukkig was het daarna rusten pn dat bleek het keerpunt te zijn, want direct na de hervatting bleken de bordjes te zijn verhangen en WSC domineerde nu zoowat den geheelen tijd. Wel zien we nog verschillende Belgische aanvallen, maar de WSC-backs en in laatste instan tie de safé's van Jan, wisten verder on heil te voorkomen. Eerst is het toch nog op vrij gelukkige wijze dat de achter stand ,\verd opgehaald doordat de cap tain en oudste speler „Jules" (deze stond 2 jaar geleden hier ook in het doel) een bal door z'n vingers liet glippen, doch later heeft hij zóóveel mogelijke en ón mogelijke halten gehouden en hebben lat en palen hem zoo herhaaldelijk van ve nijnig harde schoten van onzen rechts binnen verlost dat ook dit doelpunt wel ruim verdiend genoemd mag worden. Het scoringbord moest nu herhaalde lijk aan de zijde der gasten worden ge wijzigd en zoo zagen wij tenslotte een 4—1 achterstand opgehaald tot een 5-4 uitslag het eindresultaat was, hetgeen begrijpelijk een opgewekte stemming in het WSC-kamp teweeg bracht. Een fijne douche deed de vermoeid heid spoedig wijken en werden wij na een goeien appéritif aan tafel genoodigd in het gezellige ontvangstzaaltje van het groote gebouw der Antwerp F.C. Dat de tafel per werd aangedaan be hoef ik haast niet te vertellen, de patat ten bleken wel goed te zijn, want ik zag er met de bijbehoorende ingrediënten, behoorlijke porties van verdwijnen. Onder deze bedrijven echter staat Ju les van z'n zetel op en in z'n sappig Vlaamsch richt hij veel vriendelijke woorden tot ons elftal en biedt den aan voerder zoowel als de Vereeniging WSC een gedenkboek 4er Antwerp Football- club aan, hetwelk is uitgegeven bij het vijftig jarig bestaan, terwijl hij eerstge- noemde ook nog het Vereenigings-insig- ne overhandigd. Dat dit alles op hoogen prijs werd ge steld, spreekt wel vanzelf, en de WSC- aanvoerder sprak dan ook namens z'n mannen zijn buitengewone waardeering uit voor dit blijk van sympathie en brengt dank voor deze zoo in alle op zichten schitterende ontvangst. Zoo spoedde deze dag weer ten einde, waaraan voor de oudere WSC-leden de meest aangename herinneringen be waard zullen blijven, echter niet dan nadat ook nog enkele bezienswaardighe den van Antwerpen bezichtigd waren, hetgeen, daar het intusschen reeds wat donker geworden was, meest binnens huis moest gebeuren. R. W. B. Zondag 26 Aug. speelde RWB ;2 leen wedstrijd voor de na-competitie tegen lléusden, welke in een 92 overwin» ning voor RWB 2 eindigde. Er is in deze competitie goed gespeeld door onze re serves. Van de 4 wedstrijden werden er 3 gewonnen en een verloren. Kaatsheu- velsche Boys behaalde hetzelfde resul taat, zoodat een beslissingswedstrijd ge speeld moet worden voor het bezetten der le plaats. Deze zal Zondag a.s. plaats hebben; op welk terrein ,is ,nog niet be kend. Doch hierover komen wij Zater dag terug, en Door de 31 overwinning op de Har- dinxveldsche Bovs in het nederlaagtour- nooi van deze vereeniging kwam RWB in het bezit van den eersten prijs, zijnde een fraaien beker. De uitslag van deze wedstrijden was: Hard. BoysUnitas (G.) 22 Hard. BoysRWB i3 Hard. Boys—WSC 2 2—3 Alzoo een mooi succes voor ons eer- ste elftal. R.K.V.V. W.V.B. In de Zondag 26 Aug. 1.1. gehouden vergadering werd, met algemeene stem men voor het aftreden van ;den heer J. Vesters als Secr., de heer H. Pulles als Secr.-Penm. gekozen. Zondag 26 Aug. 1.1. kreeg WVB 1 bezoek van Hercules alh. Laatstgenoemde vereeniging werd met 'n 54 nederlaag huiswaarts gestuurd. oor nog een zoo jonge vereeniging als WVB mag het een prestatie genoemd worden om zulk een sterke tegenstan der een 54 nederlaag toe te brengen. Met nog een beetje meer oefening en training zullen' onze jongens ongetwijfeld in ,dP a.s. competitie, welke half Sept. aanvangt, veel succes te boeken hebben. Zaterdag 25 Aug. 1.1. .speelde WVB b voor de ieugdcompetitie een uitwedstrijd tegen DES c, welke wedstrijd eindigde niet een 31 overwinning in het voor deel van DES. Zondag 26 Aug. speelde, eveneens voor de jcugdcompetitie, WVB a een thuis wedstrijd tegen Rapid 2, welke wedstrijd jammerlijk in het nadeel van WVB a eindigde, slechts met den oneven goal moest WVB a het onderspit delven. Hiermede is de kans op hen kam pioenstitel verloren gegaan. R.K.V.V. D.E.S. Zondag hadden op het DES-terrein de ontmoetingen plaats van de prijswinnaars van het iiederlaag-tournooi. Om 12 uur speelde 'HW, 2e prijs-win- naar, tegen Sarto 2, 3e prijs-winnaar. Deze laatsten lieten zich niet onbetuigd en \visten hun meerderheid uit te druk ken in een 30 overwinning. Om 2 uur speelde DES 1 tegen DVC 1 uit Dongen. Beide zijn 3e klassers en aan elkaar gewaagd, ofschoon DES de laatste 2 wedstrijden tegen DVC niet kon winnen. Gisteren wisten zij een keurige jrevan- che te nemen op de Dongenaren, door hen met 50 te kloppen. DVC had wel een tegenpunt verdiend. Als DES de competitie begint met dit zelfde élan zich in den strijd werpt, niets afwachten en de tegenpartij geen moment vrij spel laat, kunnen we van hen nog veel verwachten. Om 4 uur speelden DES 4 en Berkel 1, le prijs winnaar, een pittige wedstrijd. Berkel toonde zich de sterkste door een 31 overwinning te behalen. Daarna had de prijsuitreiking plaats door den Voorzitter, die de vereenigin- gen dankte voor hun spontane mede werking. WAALWIJK. Waal 10ijA-.s'rhe Concouresbond. De Waalwijksche Concoursbond hield Zondag 26 Aug. een wedvlucht vanuit Pont St. Maxence. Afstand 317 K.M. Duiven los 8.30 uur. Wind N.-O. In concours 116 duiven. Aankomst eerste duif 2.42.11 uur; laatste duif 4.36.10 uur. De prijzen werden behaald als volgt: Th. Duivenkam 1, 36; K. Broumels 2, 3. 4, 10, 16, 18. 23, 28. 32; C. Witlox 5. 9, 12, 14, 17. 21 22 25 26 31 33 35 38; H. Pullens 6, 29, 34; M. Leytens 7, 37; L. v. Gelder 8; A. Stokwielder 11; W. van Bok hoven 13, 19; S. van Bladel 15, 27; A. Stam 20, 30; A. van Hi 1st 24; J. Kipping 39; le en 2e overduif J. Kipping. KAATjSHEUVEL. Zondag hield de Kaatsheuvelsche Con coursbond, gevestigd bij den heer Jan v. Dun een wedvluicht vanuit Pont St. Maxence. De uitslag was als volgt: 1, 16 A. Snoeren; 2, 8 K. Steenbergen; 3, 14 Jos. Vrinten; 4, 19 B. van der Lin den; 5, 9, 15, 20 Jean Lenzholz; 6. 12 Fr. van den Assem; 7 A. van Kuijk; 10 A. Pruimboom; 11° P. de Nijs; 13 M. Zacht; 17 C. de Bondt; 18 A. Snaphaan. HANDBOOG. DRUNEN. In den prachtigen tuin bij den heer H. Pulles (le Wit alhier, had op de doe len van de handboogschutterij „De Wet's Zonen" een schietwedstrijd plaats waar aan prachtige prijzen verbonden waren, er bestond veel animo 0111 de eere-titel of de eere-prijs te behalen. Het weer was zeer gunstig, zoodat ook de belang stelling groot was. De uitslag is als volgt: le Prijs J. van Loon 186 pt. 2e Prijs J. de Gouw 185 p. 3e Prijs Joh. van Drunen 179 pt. 4e Prijs L. van Kuijk 171 p. 5e Prijs J. de Brouwer 167 pt. 6e Prijs J. Klerks 161 pt. 7e Prijs H. Pulles 156 pt. 8e Prijs M. van Loon 149 pt. 9e Prijs H. van Bladel 148 p. 10e Prijs G. de Gouw 146 pt. 11e Prijs H. v. d. Bosch 144 pt. 12e Pry's H. de Kruijff 140 pt. 13e Prijs H. de Gouw 138 p. 14e Prijs N. van Bladel 138 p. 15e Prijs L. van der Lee 132 pt. 16e Prijs W. van Drunen 127 p. 17e Prijs Th. van den Bosch 114 pt. 18e Prijs A. van Bladel 106 p. 19e Prijs Ant. Klerks 105 pt. 20c Prijs Jos. Wilgers 103 p. 21e Prijs L. Keetels 102 pt. 22e Prijs Joh. van den Brand 100 pt. 23e Prijs J. van den Bosch 98 pt. 24e Prijs J. van den Bosch 96 pt. 25e Prijs Piet Pulles 95 pt. 26e Prijs F. Peeters 93 pt. Met een toepaselijk woord werden de rijzen uitgereikt. Koningsweg 62 29 Aug. 19* Slikslers eo Plof

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 6