li ii i ii ET 1ÜËN N, en es irt DE STILLE VERKLIKKER enz, i ER •tem. drie lerceel alwijk innen, uizen, ;ment, touw- t, enz. nvang 89 ilwijk us ee- ;ds ant ijm en, of an, te ïur van dan nde ran zan Waalwijk, 12 Sept. '34. aPMARKT TE WAALWIJK OP £dERDAG 13 SEPTEMBER '34. erfabrieken uit de Centrale H.L.S. -wij vernemen hebben onder— nde Lederfabrikanten gebruik rikt van hun recht om vóór 1 1 het lidmaatschap der Centrale s tegen 1 Jan. 1935 op te zeggen. '\r Lederfabriek H. J. Aarts P' corn Ackermans Tilburg. JV. Lederf. J. v. d. Assum— nters Dongen. Y Lederf. Ph. van Baak Breda. Y Lederf. van IerselWitlox «Iwijk. Ei. Gragtmans Wies man alwijk. Y Lederf. P. van Loon Gzn., la'^lfernard Pessers Tilburg. L' p. Pessers—Verbunt Tilburg. jV. Lederf. Ilollandia Loon .jensche Chroomlederfabriek G. Xheeuwes Zn Bijen, a C. F. Verschuren Loon—op— jV. Handels- en Industrie Mij. Wagenberg—Festen Vlijmen. a_ A. van Wezel Bijen. \V. Zuid Nederl. Zeemlederfabr. slerhout. Collecten. )e collecten ten bate der St. Vin- ilius—vereeniging 1.1. Zondag in 1LH. Missen in de kerken van Jan en van St. Antonius gehou- n heeft opgebracht f 532.28, waar- 'f145 in de St. Antonius-kerk. i)e speldjcsverkoop ten bate »Het Oranjehuis» (Centrum) September 1.1. gehouden, heeft ito opgebracht f33.63. Kampeer- en Ziekenwagen. kVij waren dezer dagen in de egenlieid een kijkje te nemen in i kampeer en ziekenwagen, die louwd is door den heer J. v. d. rst te v.m. Bcsoijen. )e wagen kan gekoppeld worden een automobiel en bewijst zoo- ende voor kleine gezelschappen uit kampeeren gaan uitstekende insten. Fr is slaapplaats vooreen al personen, bergruimte, electri- e verlichting en voldoende ven- ige. Het interieur ziet er goed zorgd uil. Daar het zwaartepunt laag mogelijk gelegd is ligt de gen zeer vast en de dubbele ring heft alle onregelmatigheden i den weg op. rnor diegenen, die er eens een ekje tusschen uit willen doch die houden van hooge holelreke- gen, kunnen wij een tocht met :cn kampeerwagen ten zeerste bevelen. In het buitenland, vooral Engeland wordt van dit soort hangwagens reeds een druk ge- ik gemaakt. )c transportcolonne van 't Boode lis gebruikt den wagen voor het voer van gewonden, waarvoor bijzonder goede diensten kan vijzen, voor d daar de matrassen men worden uitgenomen en ge- ikt als brancards, cdenavond zal het Boode Kruis er met den ziekenwagen demon teren. Klein Artis. an Zaterdag lot heden was de vende dierentuin «Klein Artis» onze haven en velen hebben de niatuur diergaarde een bezoek racht. Al is de ruimte in het ip uiteraard beperkt, toch was een uitgebreide collectie dieren zien. Vooral vogels, mooie uit- msche soorten. Dan waren er e andere bezienswaardigheden, )als een geweldig stuk uit het ikheen van een walvisch, een gewervel en een rib van hetzelfde r,een vervaarlijke krokodillenkop voorts mooi oud snijwerk en oen, die bij opgravingen voor den zijn gekomen. barbij kunnen de bezoekers zich "naken met de altijd weer grap je grimassen der aapjes. Gouden Klooster feest. d het St. Theresiagesticht alhier rde Zondag de Eerw. Zuster moderne haar gouden kloosterfeest. lorgens werd in de prachtig sierde kapel, waar een schat van ■emeu, prijkte, een plechtige H. dankzegging opgedragen, verdere deel van den dag werd iet bijzijn der familie van de leerende Zuster op eenigszins lelijke wijze doorgebracht, an verschillende zijden werden Hcodeme prachtige bloemstuk- aangeboden en vooral de ver- nde huizen, waar zij in den 'der jaren Overste is geweest, n haar goed bedacht, dag a.s. wordt het feest in ijken kring door de Zusters tegelijk met het zilveren n de Eerw. Zuster Clemenlia, B 21 September haar 25-jarig "^icost viert. Het familiefeest oor Zr. Clementia is op 23 Sept. esteld. Ook het volgende jaar zijn er 'eer verschillende jubilea in het it. Theresiagesticht. Ziekenkas R.K. W. V. Maandagavond vergaderde de Ziekenkas der R.K. Werklieden- vereeniging in de groote zaal van den Gildenbond. De voorzitter de heer J. Leijtens, sprak het welkomstwoord en drukte er zijn spijt over uit dat zoo weinig leden op deze belangrijke bijeen komst aanwezig waren. De goedkeuring der notulen der vorige vergadering werd aangehou den. Aan de orde kwam een bestuurs voorstel om de steuntrekkende ge- organiseerden, die tevens lid zijn der Ziekenkas, vanaf 1 Oct. a.s. een half jaar vrijstelling van contributie te geven. De Ziekenkas heeft vele steun trekkende leden, die allen een karig inkomen hebben en met de winter periode een slechten tijd tegemoet gaan. Daarom heeft het bestuur gemeend dit voorstel te moeten doen. Velen der betrokken leden zijn tegen 60 pet. verzekerd, zoodat de contributie hen zwaar drukt. De heer Smolders juichte het bestuursvoorstel toe. Spr. vroeg echter welke de financieele gevolgen van het voorstel zijn. De voorzitter antwoordde dat de kosten dezer vrijstelling ongeveer f200 zullen bedragen, hetgeen geen bezwaar is. De voorzitter wees nog op 't feit dat verschillende leden nog contri butie schuldig zijn, welke schuld natuurlijk voor 1 Oct. moet zijn afgelost, wil men voor vrijstelling in aanmerking kunnen komen. Uit de vergadering werd de vraag gesteld of de regeling alleen voor steuntrekkers geldt of ook voor hen die van de organisatie trekken. De voorzitter zeide dat de vrij stelling alleen voor de eerste groep geldt, die er door de langere werk loosheid het slechtst aan toe is. Spr. raadde aan de vrijstelling niet te ver uit te breiden omdat het anders te omslachtig wordt. Men zou er dan ook wel personen in kunnen be trekken, die wel werk hebben maar zeer weinig verdienen. De heer Smolders achtte de grens die het bestuur trekt billijk, vooral ook omdat de uitgetrokkenen eerst aan een onderzoek worden onder worpen voor zij steuntrekker worden. Op verzoek der vergadering werd besloten de steuntrekkende leden, die geen lid der vakorganisatie zijn, 6 weken minder vrijstelling te geven. Het bestuursvoorstel werd met deze wijziging aangenomen. De voorzitter zeide dat het wen- schelijk is nog andere maatregelen ten bate der werklooze leden Ie treffen. Het bestuur wil de behoef- tigen gaven in natura verstrekken, doch natuurlijk slechts in die ge zinnen waar het strikt noodig te. De gaven zouden omstreeks St. Nicolaas of Kerstmis verstrekt wor den. Spr. kon nog niet mededeelen welk bedrag hiermede gemoeid zal zijn. Hij schatte het op ruim f 100. Het lid van Hullen vreesde dat vele bedeelingen op de verkeerde plaats zullen komen. De voorzitter meende dat daar voor het mooie werk niet achter, wege mag blijven. De hecren v. Hoof en Smolders verdedigden het bestuursvoorstel. De laatste raadde het bestuur aan vaste grenzen te trekken voor de bedeeling. De vergadering gaf het bestuur machtiging om naar zijn plannen Ie handelen en zoo noodig meer dan f100 uit te geven. Na rondvraag sloot de voorzitter de vergadering de op gebruikelijke wijze. LUX O «BIOSCOOP, VrSjdagZaterdag, Zondag Een superfllm. Volksconcert. De harmonie „St. Jan" gaf Zondag avond. met medewerking van de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst", een welgeslaagd concert op de muziek, nis te v. m. Baardwijk. De publieke belangstelling was zeer groot, en het weer, dat den geheelen dag wispelturig was, hield zich 'savonds buitengewoon goed. De harmonie onder leiding van den heer J. Thijssen, en de Liedertafel onder leiding van den heer Ligtvoet, hebben een modi, afwisselend program ten gehoore gebracht, en de uitvoering verdient allen lof. Niet alleen de harmonie.muziek, maar ook de zang komt bijzonder goed tot zijn recht op deze muziek-nis, welks accoustiek door iedereen geprezen wordt. Wat hier nog ontbreekt is eenige verlichting op of nabij het terrein voor de nis; zulks zou voor het publiek een prettiger sfeer scheppen. Thans heerscht er een hinderlijke duisternis. Met betrekkelijk geringe kosten zou dit euvel o. i. te verhelpen zijn, als de bevoegde instanties hieraan hun aandacht zouden willen schenken. Chr. G. V. y>Kracht en Vlugheid Op de laatst gehouden ledenver gadering der Chr. Gymnastiek ver eeniging Kracht en Vlugheid» werd tot voorzitter gekozen de heer Wilnink, hoofd der Christelijke school te v.m. Besoijen, die deze benoeming heeft aangenomen. A.s. Zaterdag zal bovenge noemde vereeniging een wandel tocht maken door deze gemeente en de gemeente SprangCapelle. Vertrouwd wordt dat de leden allen aan dezen wandeltocht zullen deelnemen. Athletiek. J.l. Zondag werden te Breda groote athletiek—wedstrijden ge houden ter viering van hetlO jarig bestaan der Gymn. en Athletiek— vereeniging D.O.S. aldaar. De heer A. Schapendonk van «Kunst en Kracht» alhier behaalde («natuurlijk» zouden we haast zeggen) wederom den eersten prijs met loshoogspringen. Het is werkelijk een buitengewonen pres tatie om zich op geen enkelen wedstrijd te laten passeeren en achtereenvolgens te Tilburg.'s Bosch, Roosendaal en Breda den eersten prijs in de wacht te sleepen Ook de heer H. Lombarts van Kunst en Kracht, voegde aan zijn verschillende overwinningen we derom een succes toe n.l. den derden prijs verspringen. Ook hij kan op een succesvol seizoen terugzien. Gunning. Ten behoeve van de in aanbouw zijnde schouwburg—gebouwen te 's Bosch zijn alle hout-, graniet-, terrazzo- en betonvloeren gegund aan de fa. Gebr. Mion, Tilburg en Waalwijk. Bedrijfstoesland en arbeidsmarkt. Blijkens mededeeling van het Cen traal Bureau voor de Statistiek treedt uit de resultaten van het on derzoek naar den algemeenen be drijfstoestand en den stand der ar beidsmarkt in het 2de kwartaal van 1934 weder duidelijk naar voren, hoezeer onze nijverheid hoewel bij de groote verscheidenheid van branches en bij dan nog dikwijls in dezelfde branche ondernemingsgewijs min of meer uiteenloopende om standigheden, de druk der tijden geenszins overal in gelijke mate werd ondervonden in haar geheel genomen sterk het stempel der de pressie bleef dragen. Vergeleken met een jaar geleden was weliswaar in vrij wat ondernemingen een thans min of meer grootere bedrijvigheid te constateeren, maar de daarnaast vrijwel stalionnair onbevredigende of zelfs nog ongunstiger geworden toestanden in zoo vele andere too- nen aan, dat van een ontspanning van den geJrukten toestand in meer algemeenen zin nog allerminst ge sproken mag worden. Bij de schoenindustrie toonde het aantal «man uren» in een 70-tal fa brieken tezamen, in de eerste week van elke maand, dat in het 1ste kwartaal niet onbelangrijk was ge stegen, nu van maand tot maand een achteruitgang. In de eerste week van Juni was dit cijfer voor de eerste maal in 1934 gedaald beneden het overeenkomstige van 1933 (resp. 302.500 en plm. 322.500), terwijl het aantal »man-uren» in de 1ste week van Juli reeds was gedaald lot plm. 234.500), d.i. minder dan in eenige maand sedert Januari 1933, waar over zulke gegevens ten dienste staan. Maatregelen tol de beper king van de productie waren dan ook meer regel dan uitzondering, waartegen aanneming van meer werkkrachten (als in een kort gele den in werking gestelde nieuwe fa briek) sporadisch voorkwam. De wereld rond. De romantiek is nog niet de wereld uit. Of is het soms niet romantisch rond de wereld te trekken in een kleurig Volendamsch costuum en zijn dagelijksche kost bijeen te schra pen door het verkoopen van foto's Zaterdag kregen we bezoek van een echtpaar, dat weer eens zulk een onderneming gewaagd heeft. Zij vertelden ons een en ander van hun reizen en van de moeilijkheden, die zij hier en daar ondervonden had den. Het ergste was het wel in Duitschland. In een der groote steden hadden zij van den burge meester vergunning gekregen om hun kaarten te verkoopen, maar desondanks werden zij den volgen den dag opgepikt en voor 48 uur achter slot en grendel gezet als verdacht van spionnage. Daarna zijn zij uit het land gezet en zijn naar het Zuiden getrokken. In België en Frankrijk schijnt het echtpaar de bijzondere belangstelling van de pers getrokken te hebben, waarvan een heele serie krantenknipsels getuigenis aflegde. Aan de Italiaansche grens kwamen echter weer de moeilijk heden ook hier werden de wereld reizigers niet doorgelaten, zoodat zij onvoldaan weer naar den Heimat terugkeerden, waar zij nu op nieuwe reisplannen broeien. Eerst moet het nu naar Zwitserland en Oostenrijk, en zoo verder naar Azië en dan naar Afrika Zij hebben dus nog een flinke pas voor de boeg en we wenschen het koene echtpaar dan ook een voor spoedige tocht. Kruisboog—bal. Evenals vorig jaar heeft het Kruisboogschuttersgezelschap »Nooit Gedacht», gevesligd bij de Wed. J. v. Helvoirt, Pulstraat alhier, ook dit jaar weer voor de dansliefhebbers een bal georganiseerd, hetwelk a.s. Zaterdagavond gehouden wordt. Voor de vele liefhebbers in onze plaats een mooie gelegenheid om daar hun avond gezellig door te brengen. Bedrijfsongeval. Op de lederfabriek »de Amstel» geraakte de werkman G. M. heden morgen bekneld tusschen een machine. Per auto werd hij naar Dr. Kolster gebracht, die een arm kneuzing en een inwendige ver bloeding constateerde. Nadat verband gelegd was kon M. naar zijn woning worden ver voerd. Aanrijding In de Pulstraat werd de fietser D. aangereden door een auto, bestuurd door T. H. uit Beek en Donk, die iets te ver uitweek Gelukkig was slechts eenige materieele schade het gevolg. Schadepost. In den Buitenpolder vond de land bouwer A. Smits Jr. uit Sprang-Ca- pelle een kalf dood in den sloot liggen. Het beest behoort vermoede lijk aan den landbouwer K. te r.m. Baardwijk, voor wie dit een leelijke schadepost is. K wajong ensstreek. Zondag moest mej. L. per fiets een troepje kwajongens in de Kerk straat passeeren. Een der belhamels had de flauwe aardigheid een slok tusschen de spaken van het wiel te steken, met het gevolg dat mej. L. een leelijke buiteling maakte en zich aan het been verwondde. De politie heeft de zondaar »op de bon» gezet. Halleluja. Op uitnoodiging van de harmonie „St Jan* alhier zal de Gemengde Zangvereeniging „Halleluja", directeur de heer A. v. d Kolk, a s. Zaterdag avond hare medewerking verkenen aan het volksconcert dat de harmonie tot sluiting van het seizoen geeft op de muzieknis te v.m Baardwijk Speciaal door de medewerking van deze bekende Gemengde Zangver eeniging, die ook een vorig maal bij baar optreden op deze muzieknis zoo n groot succes had, zal dit laatste volksconcert zeer zeker groote be langstelling trekken. Tegen een hek gebotst Hedenmorgen kwam een leerling chauffeur met een auto der posterijen aan het Hoekeinde voor een moeilijke verkeerssituatie. Toen hij de bocht nam bemerkte hij dat juist even verder een wagen geparkeerd stond. Dat obstakel bracht hem zoo van zijn stuk dat hij pardoes tegen hel houten hek naast de woning van den heer Slaats opreed, met het gevolg dat dit hek grondig vernield werd. De auto kreeg hoegenaamd geen schade. De meeting der R.K. Arbeiders te Made. Zondag i9 te Made een meeting gehouden van den Bosschen Dioce- sanen Werkliedenbond, waaraan niet minder dan 15 plaatselijke afdeelingen hebben deelgenomen, n.l. Made, den Hout, Kaatsheuvel, Baardwijk. Zeven bergen, Drunen, Elshout, Hilvaren. beek, Moerdijk, Waalwijk, Zeven, bergschen Hoek, Mariapolder, Geer. truidenberg, Waspik, Raamsdonksveer en Raamsdonk. Nadat de stoet, waarin verschillende muziekcorpsen meegingen, door Made was gemarcheerd, ging het naar het meetingsterrein, waar behalve de geestelijke overheid ook het gemeente bestuur van Made tegenwoordig was. Het openingswoord werd uitge sproken door den heer A. van Rijen, voorzitter van den Bosschen Werk liedenbond. Deze meeting is volgens spr. bedoeld als voorbereiding voor de as. winteractie. Tevens moet zij ook zijn een opwekking tot actief organisatieleven en het wekken van vernieuwden geestdrift, voor vervulling van de taak in deze moeilijke tijden Spreker zette op duidelijke en over tuigende wijze uiteen, hoe de katho lieke organisaties vooral nu een taak te vervullen hebben In het overgangs- tijdperk, dat we beleven, treden twee stroomingen naar voren christelijk en anti-christelijk. WeIJre strooming zal overwinnen, hangt af van de katholieke organisaties Oplossing is alleen te vinden door het beleven der katholieke levensopvatting. Hierna werd het strijdlied gezongen, waarna het woord werd verleend aan Piet Vriens uit Boxtel, die een korte uiteenzetting gaf over verschillende misstanden in de hedendaagsche maatschappij. De hoofdoorzaak is gelegen in het feit, dat God op den achtergrond is gesteld. Herstel is alleen mogelijk in Christus. Toon Verheijen uit Eindhoven sprak namens en tot de jongeren. In de parochiekerk werd vervolgens een H. Lof gecelebreerd door den Deken van Made. Tijdens het Lof werden de aan wezigen nog toegesproken door Aal moezenier Bannenberg. Het dankwoord werd gesproken door den weleerw. heer Verbunt, plaatselijk geestelijk adviseur. Een aanval op de reparatie-inrich tingen van Bat'a. De correspondent van de N.R Crt. te Praag meldt Het ministerie van -handel heeft Vrijdag de laatste hand gelegd aan het wetsontwerp ter bescherming van de kleine schoenmakers, dat tegen Bat'a en vooral tegen diens reparatie inrichtingen is gericht. Het openen van nieuwe werk plaatsen wordt verboden, zelfs voor reparatie van in eigen bedrijf gefabri ceerde schoenen en de bestaande werkplaatsen moeten binnen drie jaar zijn opgeheven. In het Bat'a centrum Zlin en om- geving heeft dit bericht groote op- winding veroorzaakt. Duizenden be. stormden Zaterdag en Zondag de postkantoren van de stad en omgeving met protesttelegrammen aan den minister en aan de regeering, De ambtenaren konden dezen stroom nauwelijks verwerken. Alleen uit Zlin gingen drieduizend telegrammen naar Praag toe De bedrijfscomité s van Bat'a te Zlin, Pitsen, Bruennen, Bratislava en andere steden zonden deputaties naar Praag toe, om verwerping van het ontwerp te eischen. Duizende andere ondernemingen, die aan Bat a grondstoffen of half fabrikaten leveren en zich aldus be. dreigd gevoelden, sloten zich bij de protestbeweging aan. Bat'a liet Zondag door advertenties in de bladen bekend maken, dat in zijn verkoophuizen gelegenheid zou zijn, om een protest petitie te onder teekenen. Naar thans uit Zlin wordt bericht, hebben van deze gelegenheid een millioen personen gebruik ge maakt Hevig on weder boven het Land van Altena. Een onweer, zoo hevig als we hier nog zelden beleefd hebben, heeft Zaterdagavond boven het land van Altena gewoed. Even na elf uur rommelden de eerste slagen en met steeds korter tusschenpoozen Hitste de bliksem door de lucht. Schier geen moment was deze van de lucht en voortdurend zag men dikke, grillige stralen, soms zelfs op meerdere plaatsen tegelijk naar de aarde schieten. Het was een noodweer zooals deze streek nog slechts zelden heeft meegemaakt en vanuit Waal wijk was het een schitterend doch angstwekkend schouwspel, dat dan ook door zeer velen vanaf den Winterdijk werd gadegeslagen. De rosse gloed, die kort na half twaalf te zien was, bewees dat de bliksemstralen reeds op enkele plaatsen waren ingeslagen. De eerste brand ontstond in de groote boerdeiij van landbouwer v. Herwijnen onder Almkerk. Met een geweldige knal sloeg de bliksem in het achterhuis en zoo snel greep het vuur om zich heen, dat de vele bewoners er woonden meerdere gezinnen in de boerderij nog nauwelijks tijd hadden om zich in veiligheid te brengen. De zieke oude eigenaar moest naar buiten worden gedragen. Ofschoon de motorspuiten van Giessen en van Sleeuwijk alle kracht bijzetten, slaagde men er niet in een deel der groote boerderij te behou den. Het huis en de beide schuren gingen met den geheelen inhoud in de vlammen op, zoodat de gehee- le oogst vernietigd werd, hetgeen voor de eigenaren schadepost is. De verzekerd. Gelukkig slaagde erin de nabij liggende perceelen behouden. Intusschen was ook de hoeve van de Wed. G. Snoek te Almkerk ge troffen. Ook hier laaide het vuur zoo snel op dat men er machteloos tegenover stond. De Almkerksche spuit kon weinig of niets uitrichten. De beide gezinnen die de hoeve bewoonden konden tijdig hun huis verlaten. Van de boerderij en den inventaris bleef niets gespaard. Verzekering dekt ook hier gedeeltelijk de schade. een gevoelige boerderij was de brandweer te Bekendmaking. De Brigade Comdt. der Kon. Marechaussee te Waalwijk maakt bekend dat Johannes Cornelis van Gelderen, oud 44 jaar, wonende te Tilburg zich ook noemende Jan Sikkema, als heer gekleed de land bouwers bezoekt en zich voordoende als scheikundige op gebied van land en tuinbouw, dan zegt dat de fruit boom en ziek zijn b. v. doordat de betreffende grond te arm is aan ijzeroxyde. Van Gelderen vraagt de hoo rnen te mogen behandelen tegen be taling van een zeker bedrag per boom. De behandeling bestaat dan uit het ontblooten van een gedeelte van een der trekwortels van eiken boom, waarop dan een zeker vocht door hem wordt gegoten. Voornoem den Brigade Commandant geeft een ieder in overweging alvorens zijn fruitboomendoorgenoemden persoon te laten behandelen, eerst inlichtin gen bij hem in te winnen. Wegenverbeleringen. Verbetering van den weg Tilburg—Moergestel (Eind hoven). Naar aanleiding van een desbe treffend door den A.N.W.B. en de K.N.A.C. aan Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant gedaan verzoek deelt dit collega het volgende mede: Als voorloopige maatregel zullen verkeersstrepen worden aangebracht in de bochten bij het Trappisten klooster in den weg Tilburg—Moer gestel. Ter verbetering van dit wegvak zijn in uitvoering de werken tot ver breeding en verbetering der bestaan de verharding en het aanbrengen van een deklaag van teerslakken ter breedte van 5.7 M., waarbij tevens de bermen onder profiel zullen wor den gebracht. Op het wegvak Moergestel—Vier Winden is een gesloten deklaag breed 4,5 M. aanwezig. Met oude Abonneert U op dit blad, want het SEIZOEN breekt aan. Nieuwe abonné's krijgen dit blad tot October GRATIS. klinkers, zal de bestaande verharding hier tot 5.7 M. worden verbreed en zal de aansluiting aan de bermen worden verbeterd. Smalle bruggen in den weg WaspikÜosterhout-'s Gra venmoer. In antwoord op een verzoek van den A.N.W.B. en de K.N.A.C. deelde de hoofdingenieur van den Provin cialen Waterstaat van Noord-Bra bant mede, dat in afwachting van de verbetering van de Hooge brug over de 's Gravenmoersche Vaart en van de brug over de Donge, beide gelegen in den provincialen weg Waspik's-GravenmoerOos terhout, welke verbetering onder handen zal worden genomen met de verbetering van het tracé van den weg, aan beide bruggen borden zul len worden geplaatst, regelende den voorrang van het gelijktijdig aan komende verkeer. ELSHOUT. Zondag trok alhier de jaarlijksche kindsheidoptocht ten bate der Missie, waaraan 34 groepen deel namen. De optocht zag er zeer ver- zorgd uit en vooral de praalwagens waren prachtig De mooie stoet trok veel belangstelling waaronder tal van vreemdelingen. De stoet werd opgeluisteid door de harmonie en trok vanaf de kerk naar het einde van Elshout en naar den dijk. Bij de Zusters werd hij ontbonden en werden de kinderen onthaald. DRUNEN. Door de harmonie.de Volharding" werd j 1 Zondag een concert gegeven bij het kasteel van Graaf d'Üultremont. Verschillende nummers werden onder leiding van den heer van Huiten keurig vertolkt. Door den heer A. C. v. d. Heijden uit Waalwijk, eerelid der vereeniging, werd de grafelijke familie in een uit stekende Fransche rede toegesproken, waarna burgemeester Mr v d. Heijden namens den gastheer een dankwoord sprak. De Belgische en Nederlandsche volksliederen werden gespeeld, en de leden der harmonie feestelijk onthaald. Zondagmiddag werd door de handboogschutterij „Constantia", ge vestigd bij dhr. Th. Elshout, op de versierde banen een schietwedstrijd gehouden. De prijzen zijn behaald als volgt: 1 Joh. Veldman, 2 ,A. Obbens, 3 J v. d. Krabben, 4 Jac. v. d Pulten, 5 Jac. van Gorkum, 6 M Elshout, 7 B. de Wit. 8 H. de Wit, 9 Th. Elshout. 10 M. Schapendonk, 11 M. de Wit, 12 W. Brok, 13 P. Etehout, 14 L. Kouvelt, 15 J. Klomp, 16 C. Bruurmijn, 17 A. van Delft, 18 J. Timmermans, Het concert dat Zondag op de Jongens.congregatie werd gegeven op de kiosk door de harmonie, met medewerking van het R.K. Zangkoor en de Zangvereeniging der meisjes- congregatie, is in alle opzichten goed geslaagd en werd bijgewoond door een talrijk aandachtig publiek. Voor den Vteeschkeuring9— dienst werd in de maand Augustus ter secretarie alhier aangifte gedaan van 14 runderen en 41 varkens. Op het postkantoor alhier werd gedurende de maand Augustus voor de rijkspostspaarbank ingelegd f 10,560,95 en terugbetaald f 6646.98., De collecte ten bate van het crisis comité gehouden in de R.K. Kerk heeft opgebracht f56,23. \y De tomaten hebben dit jaar op de veiling alhier bijna geen waarde. Groote kwanlums gaan naar de mestvaalt. Een tuinder alhier die zich dit jaar meer bijzonder op de tomatenteelt had toegelegd, maakt hiermede een zeer slecht jaar. Naar wij vernemen hebben zich reeds velen opgegeven voor aansluiting op de radio-distributie. Bij den heer Klerks kan men de installatie gaan zien en beluisteren. Door het Prov. Kerkbestuur van Brabant en Limburg is toe gelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk de heer P. A. v. d. Vlugt te Drunen. SPRANG CAPELLE. (v.m. Sprang), De Afd, Sprang van het Nederl. Werkl- Verbond „Patrimonium" kwam j.l. Zaterdagavond in algemeene ver- gadering bijeen in de zaal van den Chr. Volksbond. De vergadering was slecht bezocht. Na opening op gebruikelijke wijze en het lezen der notulen, werden enkele mededeelingen gedaan, o.a, dat den leden een tweetal vlugschriften zullen worden bezorgd, n.l. „Hebt U iets vergeten"? en „Patrimonium en de Politiek". Tevens dat de Toe lichting op het Sociaal Program van de hand van den Verbondsvoorzitter dhr. C. Smeenk, wordt aangeschaft, om hierover op de algemeene ver gaderingen onderwerpen te be handelen. Tot afgevaardigden naar de najaars vergadering van de Gewestelijke Organisatie Zuid-Holland te Rotterdam op a.s. Zaterdag werden benoemd de heeren A. v. d. Schans en J. C. de Roon. Tot bestuurslid van den Chr. Volks bond in de vacature Jan Ophorst werd benoemd dhr. Jac. Ophorst. Met het oog op het slechte ver- gaderingbezoek werd besloten inplaats van 'sZaterdags voor proef'sMaandags- avond te vergaderen. Dhr. W. M. Dalmayer sloot met dankgebed. Voor de verkiezing van een ouderling en een diaken bij de Geref. Kerk alhier, wegens vertrek van dhr. Wijnands en wegens periodieke af treding (1 Januari a.s.) van dhr. D. J. de Roon, werden door den Kerke- 73. w tweede blad. I lik

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 5