m NIEUWS UIT KAATSHEUVEL, NIEUWS UIT HEUSDEN. GEMENGD NIEUWS. had h toffy lhM: [eteden fk ge- rWMSDONKSVEER. Zater- J.iïdaz wordt in de gemeente ^'.pleegfondsbloempje verkocht, opbrengst komt ten goede aan V ,-culose patiënten. Waar in L gemeente reeds heel veel «trooterenjof kleineren steun lil fonds hebben gehad, is het lootste lwenschen dat nieman^m^ /clfeo, F Zondagmorgen zal er in de °0ls,e |7o® een bloempje te koopen/ 'eroep, 11 dan eweesi Jw de w. M, diende 'an de ischen ur dat wordt indere nooit -vezen, Kru. ergiek lik-f r rcrhe kerk leesdienst worden crade! U"' def n?™iddags ,l.reedl in Ik ka Dorpsche kerk op Ds. Bousema ulat i! i Sprang. ander, küHXHüIDEN BERG. De rekfc^ der gemeente Geerlruidenberg, 1933, sluit met een batig lSlvan 1 28.929.00 wat den olieI1 dienst betreft. Wat den d ver- rs en lacon, et op, oowei naam aappij deeld, ëischt, 3osch M. uit e Oss reigd, 'en. ieuwe e ge. n 14 tabak, alhier n het indag rop, g 16 ieler- in de tstrij. van- nron- .eest, reda, Dal. jtaaldienst betreft sluit zij met batig slot van f 5.022.06. \aar wij vernemen hoopt het Itpaar R- Stoop—Leemans alhier, 16 October a.s. zijn gouden a-elijksfeest te vieren, loewel de heer en mejuffrouw op nog slechts gedurende een ental jaren in onze gemeente jachtig zijn, hebben zij zich vele vrienden en bekenden en te verwerven, zoodat het hun n dag niet aan blijken van be stelling zal ontbreken, jij vernemen dat zich reeds een jniissie heeft gevormd, welke itdaags de buurtbewoners zal oeken teneinde dezen dag voor tot een onvergetelijken te maken. Herhaaldelijk blijkt, dat sommige foners die in het bezit zijn van losloopenden hond, dezen voor tziltend aangeven. Voorheen werd aanslag dan veranderd zoodat zij voor een losloopenden hond ■sten betalen. In het vervolg zal ter de aangifte worden geaccep rd en wanneer dan blijkt dat deze t op waarheid berust, zal niddelüjk procesverbaal worden emaakt, terwijl men dan boven— i nog het meerdere bedrag zal ieten betalen. - Zondag 10 September a.s. zal 3r de Evangelisatie Eben Haezer Haamsdonksveer kerkdienst rden gehouden om 9.30 uur v.m. om 2 uur n.m. EEBTRUIDENBERG. Openbare adering van den Raad dezer Istrijd eente op Vrijdag 14 September [4, des namiddags twee uur in bet tegen peentehuis. Te behandelen zaken Mededeeling proces-verbaal van opname over bet derde kwartaal 4. Vaststelling 2e kohier Honden- tteurs asting dienst 1934. i, Aanvraag bouwterrein door a. A. H. Rijpert. b. C. Weterings. c. M. Schrauwers. Wijziging Vleeschkeuringsver- ening. i Verklaring artikel 5, eerste ede en derde lid der wet tot' ziging van de winkelsluitingswet rruiming Zondagverkoop). Voorloopige vaststelling der ge- enle-rekening en de daarbij be- orende bedrijfsrekeningen, dienst A. Pol. 14. elne- Dal. daar. met van aers; den re— een we tveer op. hier 26 Benoeming van een zevenden :nt der Stedelijke Godshuizen. Voorstel van Burgemeester en tlhouders tot het geven van een im aan de straat, vanaf de enestraat tot aan het Bolwerk. Ingekomen stukken. Beclames. USSEN, Wederom is de kermis er voor 'n jaar voorbij en tot ons oegen kunnen we mededeelen, gedurende al die dagen geen :ele wanklank is gehoord. Er is ip gedanst en pret gemaakt, hoe- we toch ook alhier den invloed crisis en malaise goed konden ken. Maar desondanks hebben caféhouders niet te klagen en de tanden op andere plaatsen en n ,n ïsomstandigheden in aanmerking °P- jiomen, hebben zij over 't algemeen kar en slechte dagen gemaakt. Zondags a's p 't rustig en hadden de vermake. kheden 't nogal druk, vooral de 5- te :htschommel. 's Maandags en Dins- huis gs was overal gelegenheid tot as* i>sen. In hotel .De Koppelpaarden" a'té is een populair muziekgezelschap na( ingageerd, terwijl in hotel .De raan" een gezelschap musiceerde p 't fijnere genre. Bij Lonkens en :ren 'e Posthoorn' was ook muziek, 'eer kermis-Maandag gaf de fanfare St. ffhelmina" in hotel Leemans een St. geslaagd matinée. Het muzikaal aan pelte en ook 't vroolijke waren djs) Fe goed verzorgd. Het optreden Jlo) P het duo Smink wekte ieders 'edenheid, terwijl ook de jeugdige a s pikanten heel aardig debuteerden. zaal was tot in de uiterste hoeken u'd Alles bijeen was het weer gezellige kermis, die weer .op Dussensch* is gevierd. jUSSEN. Zondag j.l. maakte de V. V. Duss. Boys met een deel er supporters een uitstapje naar kenburg. De reis werd gemaakt 1 de Touringcar van Bouman. Werd reeds vroeg vertrokken en avonds keerde men eerst laat wel voldaan huiswaarts. Ook den trij- is een ens /en eu- Jet is ge len werd een wedstrijd gespeeld tegen Valkenburg, een bezoek gebracht aan de Ruïne en aan de imitatie kolenmijnen. Alles bijeen hebben de Boys wel succes gehad met het organiseeren van dit uitstapje. Doordat de stuurstang brak reed een zware vrachtwagen boven van den zeer hoogen «Bomegatschen Dijk» alhier. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. De wagen bekwam materieele schade. Na zeer veel moeite slaagde men erin het gevaarte weer boven op den Dijk te werken. CAPELLE. In het gymnastieklokaal der O.L. School in de Kom werd deze week Woensdag en Donderdagavond een tentoonstelling gehouden van de door de leerlingen dezer school dit jaar verzorgde en opgekweekte planten en we mogen gerust zeggen, dat deze eer ste ïloralia tentoonstelling in onze ge meente een succes is geworden, hetgeen voor het personeel der school een aan sporing zal zijn op den ingeslagen weg voort te gaan. Woensdagavond 7 uur werd deze expositie door het hoofd der school, den heer E. Colet, geopend, die de aanwe zigen welkom heette en in het kort het doel en het nut van een dergelijke ten toonstelling toelichtte en vervolgens dank bracht aan de heeren Nic. v. Don gen en Zn., bloemisten te Waalwijk, door wier geheel belanglooze mede werking de zaal als in een bloementuin was herschapen. De jury had, gezien de mooie exem plaren, geen gemakkelijke taak. De vol gende bekroningen werden toegekend: Ageratum: le pr. Hester v. Dongen, 2e pr. Rinus Heeren en 3e pr. Jane Mes. Coléus: le prijs Jo. van Tilborgh, 2e prijs Gerrit Geenen en 3e prijs Sijke Blom. Fuchsia: le pr. Jan Treffers, 2e pr. Gerrit van Esch en 3e pr. Rie v. Beek. Heliotrop: le pr. Gerard Waarts, 2e pr. Greta Rosenbrand en 3e pr. Adriaan v. d. Schans. Impatiënt: le pr. Marie Heurter, 2e pr. Rinus Dijkstra en 3e pr. Joke van Beek. Salvia: le pr. Jan Haanstra, 2e pr. Gerrit de Rooy en 3e pr. Mientje Heeren. Eenige muzikanten van ons muziek gezelschap Kunst na Arbeid" zorgden door hun frissche populaire muziek voor de noodige afwisseling, terwijl en kele attracties niet over belangstelling te klagen hadden. In een volgend nummer hopen we den uitslag van enkele dezer attracties te kunnen mededeelen. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens te half 10 en des nam. half 3 op te treden de Eerw. Heer Smit uit Heemstede. De afd. Sprang-Capelle van den Bijz. Vrijw. Landstorm zal op Zater dag 22 Sept. e.k. deelnemen aan den te Tilburg te houden Landstormdag. De voetbalver. Capelle speelt a.s. Zondag voor de 3e klasse K.N.V.B. op het sportterrein aan de Willem van Gendsvaart haar eersten competitie wedstrijd en wel tegen Bossche Boys. A.s. Zondag des nam. 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk op te treden Ds. Mulh- nickel uit Waalwijk. LOON-OP-ZAND. Gisteravond 8 uur hield de Vereeniging „Het Wit- Gele Kruis" haar jaarlijksche algemee- ne vergadering in de zaal van de Wed. Wijtvliet. Na opening der vergadering werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd goedge keurd. Hierna bracht de Secretaris, de heer Maas, het jaarverslag uit, waaruit bleek dat op 1 Nov. 1933 de vereeni ging 425 leden telde, dat door de ver pleegsters 3019 bezoeken werden afge legd, waarvan 225 bij T.B.C.-patiën- ten en 604 bij zuigelingen, dat 23 pa tiënten werden behandeld onder de hoogtezon, waarop 545 bestralingen plaats vonden, dat 210 maal magazijn artikelen werden uitgeleend. De kraamverpleegster verleende bij 38 bevallingen haar hulp, waarvoor 1211 bezoeken plaats hadden. Bij 36 zuigelingen werden 2522 bezoeken ge bracht. In den loop van 't jaar werd door Zuster Smits een moedercursus gegeven, waaraan door vele moeders is deelgenomen. Verder werd door den Penningmees ter, den heer Verschuren, financieel verslag uitgebracht, waaruit bleek dat, de tijdsomstandigheden in aanmerking genomen, de financieele toestand zeer goed te noemen is. Voor de benoeming van 3 commissieleden voor het nazien der rekening en verantwoording van deil penningmeester werden benoemd de heeren H. v. d. Heuvel, J. Vera en H. v. d. Velden, die dit aanvaardden. Bij de verkiezing van 3 bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren v. Lier, Snoeren en Maas wer den deze met bijna algemeene stemmen herkozen. Van de Rondvraag werd door een paar heeren gebruik gemaakt, en door Dokter Smals tot volle tevredenheid beantwoord. Niets meer aan de orde zijnde, werd door Dokter Smals, na dank gebracht te hebben aan allen, gesloten. Kaatsheuvel, 13 Sept. '34. Ijsbaan. Het Bestuur der Ijsbaan hield onder zeer warme weersomstandigheden haar eerste bestuursvergadering na het vo rig ijsseizoen. Verschillende punten van belangrijken aard kwamen ter sprake. O.m. werd besloten de inzinkin gen aan den kant der baan in orde. te maken en te trachten door het aan brengen van stroo- en bandvlechtwerk verdere verschuiving te voorkomen. Besproken werd de mogelijkheid tot het vormen van een kapitaal om daar door de noodige garantie te kunnen vormen om verdere uitbreiding der baan in werkverschaffing mogelijk te maken. Tot de inwoners zal een circu laire gericht worden, Waarbij de moge lijkheid om tot lid toe te treden, vóór een bepaalden datum zal worden open gesteld. Aanbesteding. Onder architectuur van den Weled. heer F. Vervest te Eindhoven, is aan besteed het verbouwen en uitbreiden van het bestaande pakhuis en magazijn van de Afd. Kaatsheuvel v. d. N.C.B. in de Stationsstraat alhier. De uitslag L. Luxemburg, Kaatsheuvel F. Cornelissen, Kaatsheuvel Gebr. Brekelmans, Kaatsheuvel C. den Teuling, Kaatsheuvel H. Molenschot, Kaatsheuvel A. Kleingeld, Kaatsheuvel Gunning volgens bestek. ƒ4278 4466 ƒ4680 ƒ4700 ƒ4636 ƒ4380 Onderhandsche aanbestedingen. Bij onderhandsche aanbesteding is 't vergrooten van de bestaande schoenfa briek van de firma Glaudi in de Markt straat alhier, opgedragen aan de hee ren Gebr. v. d. Hoven en Gebr. Brekel mans te Kaatsheuvel. De uitbreiding van de bestaande schoenfabriek van de firma J. Remme ren op den Hil is opgedragen aan de firma L. Luxemburg alhier en de firma Stalpers te Loon op Zand. Gegund. Het bouwen van 2 woonhuizen met winkelhuis voor rekening van den heer v. Lotteringen, onderwijzer te Dongen- vaart. in de Schoolstraat te Loon op Zand, is onder architectuur van den Weled. Heer H. J. v. d. Heuvel te Kaatsheuvel gegund aan de firma Mut- saers te Loon op Zand en de firma Gebr. v. d. Hoven alhier. Kaatsheuvelsche Boys. Door het aanvangen van de compe titie zijn de plannen van de voetbalver- eeniging Kaatsheuvelsche Boijs om het nieuwe voetbalveld aan den Horst op Zaterdag 15 en Zondag 16 September officieel feestelijk te openen, gedeelte lijk onmogelijk geworden. Zaterdag zal echter nog een gedeelte van het ontworpen plan worden uitge voerd, n.l. om 4 uur wielerwedstrijd op de naastbij gelegen sintelbaan, om 5 uur veteranenwedstrijd op het nieuwe veld en om 6.30 uur wedstrijd in hardloopen. Zondag zal de eerste competitiewed strijd op het nieuwe veld gespeeld wor den tusschen DEVO, 's-Bosch en de Kaatsheuvelsche Boys voor de 3e klas K.N.V.B. St. Vincentius-Vereeniging. Evenals overal elders is ook onze St. Vincentius-vereeniging door de moei- iijke tijdsomstandigheden in een toe stand gekomen, dat de gewone inkom sten bij lange niet toereikend zijn om ook maar eenigszins aan de talrijke aanvragen om hulp en ondersteuning te gemoet te kunnen komen. Het voor beeld van andere vereenigingen navol gend heeft het bestuur der vereeniging alhier zich tot de burgerij gewend om een extra-ondersteuning in haar moei lijken arbeid. Deze ondersteuning zou dan bestaan in de toezegging van alle burgers, welke daartoe in staat zijn om 3 stuks goederen ter beschikking van het bestuur te stellen. Deze goederen behoeven niet noodzakelijk nieuw te zijn, doch dienen in een staat te ver- keeren, dat zij voor de minder bedeel den nog goed bruikbaar zijn. De kleerkast van gezinnen, waar de kinderen reeds groot geworden zijn, biedt bijna in elk gezin hiervoor de noodige artikelen. De Secretaris der vereeniging aanvaardt van ieder gaar ne de gevraagde toezegging en tevens de goederen in natura. Waar geen ge dragen materiaal aanwezig is maakt nieuw goed vanzelfsprekend geen be zwaar. Afscheid Missionarissen. Voor de zooveelste maal vierde het Missiehuis dezer dagen een plechtig af scheidsfeest van een groep Missiona rissen, die per s.s. „Marnix" op 14 Sep tember naar de verre Oost zijn afge reisd om als geloofsverkondigers in Java" en Oost- en Zuid-Borneo te werk te worden gesteld. Het gold een 5-tal paters, allen van de wijding van het vorig jaar en een broeder. De Z.Eerw. Paters Jac. Kus- V. 1. n. r. de Paters Jac. Kusters (Boxmeer): A. v. Rossum (Mill); Br. Longi- nus (P. Siebers, Grave); de Paters Th. v. Diepen (Heer Hugowaard Zuid); A. Elfrink (Didam); J. Hagens (Horst). ters uit Boxmeer, A. v. Rossum uit Mill, Th. Diepen uit Heer Hugowaard en J. Hagens uit Horst zullen met den Eerw. Broeder Longius (P. Siebers) uit Grave de Missievelden in Oost- en Zuid-Bor neo ter bearbeiding krijgen, terwijl de Z.Eerw. Pater A. Elfrink uit Didam aan de Java-Missie wordt toegevoegd. Als steeds was het afscheid roerend plechtig. Met een solemneel Lof op Woensdagnamiddag gecelebreerd door de Pater Diepen met assistentie van de paters van Rossum en Kusters, werd 't afscheid ingezet. In de Aula der studenten werd ver volgens in tegenwoordigheid van de Z.Eerw. Heeren Pastoors van Kaats heuvel, Berkdijk en Goirle, de Eerw. Kapelaans van Kaatsheuvel en Goirle, de Hoogeerw. Paters Kneepkens, lid van den generalen raad van de Con gregatie, de Z.Eerw. Pater Overste van het Missiehuis uit Oudenbosch en meerdere genoodigden en talrijke fami lieleden van de vertrekkende missiona rissen, in muziek van de harmonie ka- pelle „Con Brio" van het Missiehuis, van de Mannenzangvereeniging en de Gemengde Zangvereeniging der Stu denten, in declamatie, voordracht en tooneel, het afscheidsfeest voortgezet. Een der studenten sprak daarbij een welgekozen afscheidsspeech, terwijl muziek, zang en declamatie, alles onder bekwame leiding van den Z.Eerw. Pa ter v. d. IJsel, groot succes had. Pater Rector, de Z.Eerw. Pater Vriens, sloot met een korte toespraak, die door een der missionarissen beant woord werd. Donderdagmorgen werd het feest be sloten met een solemneele H. Mis, op gedragen door den Weleerw. Pater El- fring met assistentie van de Weleerw. Paters Kusters als Diaken en v. Ros sum als sub-diaken. De Weleerw. Pa ter Jacobs sprak de vertrekkenden toe met den tekst: Mogen ook zij erkennen, gelijk ook wij erkend hebben, dat er geen God bestaat buiten U, o Heer. Na de H. Mis gaven de Missionaris sen gezamelijk den laatsten zegen, waarna zij hartelijk toegewuifd door studenten, familie en paters in de klaar staande auto's stegen om de groote reis te aanvaarden. Heusden, 11 Sept. 1934. Tot ondervoorzitter der R.K. Fan fare is gekozen de Heer H. van der Pol. Gedurende 14, 15 en 16 Sep tember vertoeft in de haven alhier de drijvende diergaarde, «Klein Ar. tis»met 'n keur van prachtige en zeld zame dieren, die voor zeer lagen prijs te bezichtigen zijn. Hier is gearresteerd en ver volgens voor den off. v. Justitie te 's Bosch geleid L. v. d. St. verdacht van niet te noemen handelingen met aankomende knapen. Een gezelschap ouden van da gen uit GilzeRijen bezocht per auto's, er waren er 17 noodig, op hun doortocht het stadhuis, waar /.e door den Burge reester, Wethou der Verhoeven en 't Bestuur van Heusdens Belang hartelijk werden ontvangen, terwijl zij bovendien en kele versnaperingen ontvingen. Na te zijn gekiekt en het prachtige stadhuis te hebben bezichtigd,werd de reis voortgezet in de richting van 's Bosch. o Onze gemeentebode de heer C. v. Eggelen is tegen 15 Sept. be noemd tot bode van het Waterschap de Hooge Maasdijk van de boven kant v. Heusden. Zaterdagmiddag wordt hier gespeeld voor de S.O.S. comp. door de v.v. uitSleeuwijk en Longa alhier. De Eerw. Zuster Arnolda, overste van ons Liefdegesticht, die ons Zaterdag verliet, is door het bestuur van het Moederhuis te Til burg benoemd in dezelfde functie te Hilvarenbeek. Dit blad geeft U de UITVOERIGSTE BERICHTEN uit Uwe plaats en omgeving. Weereen Amerikaansch schip in nood. Het Amerikaansche vrachtschip Hawaiian, met een bemanning van 42 koppen aan boord en onderweg van Boston naar Los Angeles, zendt S.O.S. seinen uit. Het schip bevindt zich in zinkenden toestand op 40 zeemijlen van Salina Cruz (Mexico). Het schip was in een storm geraakt. Twee gewonden bij een botsing. Gisteravond ongeveer kwart over acht is op den weg van 's Bosch naar Tilburg, onder de gemeente Berkel Enschot, een ernstig verkeersongeluk gebeurd, waarbij twee personen zeer ernstig zijn gewond. Zij zijn naar het Ziekenhuis te Tilburg overge bracht. In de richting Tilburg reed een hooiwagen, waarachter een auto kwam aanrijden. Juist toen een motorrijder uit de richting Tilburg den hooiwagen wilde passeeren, kwam de auto achter den hooi wagen vandaan, met het gevolg, dat auto en motorrijwiel tegen elkaar botsten. l)e boer, die naast den hooiwagen liep, en de motor rijder werden ernstig gewond, terwijl de drie vervoermiddelen aanzien jijke schade opliepen. Geraffineerde huwelijks-zwendel. In Arnhem zijn onlangs 3 hengelaars aangehouden, die door toepassing van een zoogenaamde wisseltruc zich aan oplichting hadden schuldig gemaakt. Als gevolg daarvan vervoegde zich bij de politie te Weesp een ingezetene dier gemeente, die aangifte deed van oplichting, welke één van het trio in haar nadeel had gepleegd. •Genoemde juffrouw was in 1931 in kennis gekomen met den bewusten hengelaar, die haar voorstelde een café te drijven in Amsterdam, en graag in het huwelijk zou willen treden. Later veitelde hij haar, dat het café niet ging en dat hij daarom een taxi bedrijf wilde beginnen. Hij had echter geld noodig om een auto te koopen en dat moest zijn verloofde hem voor schieten. De juffrouw ging daar op in en verschafte het geld. Toen de auto gekocht was, bleek aldus de adspi- rant taxi bedrijfshouder dat er f 200 meer voor noodig was. Op 'n andere keer maakte hij zijn verloofde wijs, .in den kost" te zijn. De Weesper juffrouw, zich aldaar vervoegende, kreeg te hooren, dat haar verloofde in het ziekenhuis lag Toen hij daar z.g. eenigen tijd verpleegd was ge weest, wist hij zijn verloofde te be wegen, de ziekenhuiskosten voor hem te betalen, wat een niet onbelangrijk bedrag was Later bleek, dat hij nooit ziek was geweest en het geld voor andere doeleinden had gebruikt. Op verschillende manieren nog trachtte hij verder geld los te krijgen. Nu is zijn rijk uit en de juffrouw treurt, minder om een verloren liefde, dan wel over de f 5000 welke haar in den loop van enkele jaren afhandig zijn gemaakt. Politiek bij een voetbalmatch. In verband met den voetbalwed strijd Polen Duitschland, die te Warschau werd gespeeld en met een 52 overwinning voor de Duitschers eindigde, is het tot zeer onverkwik kelijke tooneelen gekomen. Al dadelijk bij het begin heerschte onder de Polen een ongemoedelijke stemming wegens de demonstratieve houding der Duitsche gasten. De 8.000 met speciale treinen uit Duitsch land naar Warschau gekomen sup porters zongen het Duitsche volkslied in koor mee, wat niet gebruikelijk is, en nog onaangenamer werd de stemming, toen de Duitschers ook nog 't Horst Wessel-lied, dat na het Duitschland-lied gespeeld, opdemon- stratieve wijze meezongen. Deze «nationaal-socialistische de- monstralie« der Duitsche gasten viel bij de Polen maar slecht in den smaak en de gemoederen raakte zoo verhit dat het bijna tot een kloppartij op de tribunes gekomen is. MARKTBERICHT. Waalwijk, 13 Sept. 1934. Varkens f 8 f 11. Eieren 3'/, 4 cent. 'k 20o i /Jnl nipmnnrl onwil li rf mma [iron- daar. nden was:

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 7