lan Hel Zuiilea. ^crnEies1' De Jantjes komen Till ^Twééde blad. "TiiciM IëüwsT aöH'1'er een wÜle te Sasl te 8aan aan LUXOR-BIOSCOOP. Vrijdag - Zaterdag Zondag - Maandag Dinsdag - Woensdag DE JANTJES ,9 Woensdag 3 Oct. 1934. 57e Jrg. Waalwijk, 3 October 1934. Z)eA'e/i en kastoor van Rid. herinnering vermelden wij Ter nder nog eens de adressen, giften voor het afscheidscadeau worden afgedragen. heel wat gaven kwamen R parochianen, die Uw gave nog bebt ingezonden, haast U hier- Stel ook wat dit betreft niet [tot morgen, wat ge heden doen herder Commissieleden is gaarne gd Uw bijdragen in ontvangst te De commissie bestaat uit J. v. Iersel-Holtus, E. Moonen, Langemeijer, W. Timmermans i, Siemer. j)e Bestuursleden van de R. K. ftfkliedenvereeniging, de Voorzitter deR-K.. Middenstands vereeniging de beer Chr. van Liempt, Groote- at en »De Echo van het zullen met genoegen Uw n incasseeren. 'Wilt U Uw schenking per giro eroiaken, dan kan dit geschieden postgiro No. 101869 ten name j. Siemer, pité. plaati Iteniitg Oxford secretaris van hel gij de redactie van dit blad zijn ids tal van giften ingekomen, rieerend van f25, 20, 10, 5, 2.50, tot een kwartje. Men ziet dus Ook de kleine gever niet schroomt bijdrage te bezorgen of in te pden. Zoo moet het gaan 't moet spontane hulde zijn van eenieder groot en klein. Waalivijks Belang. )e algemeene vergadering van aalwijks Belang» is bepaald op andag 22 October a.s. des avonds uur in ae zaal »Musis Sacrum." KIK. Mid densla ndsve reen ig ing. De R.K. Middenstandsvereeniging sloot in hare Dinsdag gehouden andelijksche vergadering eene liage uit de kas beschikbaar te len voor het comité, dat een cbeidsgeschenk wil aanbieden aan Jsen van Biel. )e vereeniging mocht in deze gadenng weer een drietal nieuwe len aannemen. Voor het bespreken van de St. colaasreclame werd een commissie pengesteld, bestaande uit de heeren Dekkers, A. Holtgrefe, G. Hens, v. Eij kelenburg, C. Ver wiel en J. Leijer. let bestuur deed mededeelingen trent de actie die gevoerd wordt en de levering van waren door I-georganiseerde middenstanders n kloosters, pastorieën enz. Uit de rgadering werd het bestuur ge- aagd er bij de betrokken instan- op aan te dringen alleen bij ingeslolenen bij de U.K. Midden- andsveieeniging te koopen. Brandweer. 1. en W. hebben in opvolging van m heer G. P. van Huiten, aan wie ervol ontslag als zoodanig is ver- tend, benoemd tot opper-brandmees 3de heer B. Hendriks. leheerH.A.v. Hullen die tot heden elijk brandmeester was. is ihans nitief tot brandmeester benoemd Tentoonstelling Teekenschool. Is telken jare heeft de tentoon- ling van werkstukken van leer- ngen onzer gemeente-teekenschool cü 1.1. Zondag wederom in zeer roote belangstelling mogen ver— eugen. 't\Vas dan ook zoowel voorden des- w undige als voor den leek een lust ^11 betgeen de jongelui van deze zoo oogst nuttige instelling in den af- eloopen cursus hebben vervaardigd n dan te kunnen constateeren dat wij dJhet onderwijs blijft op hoog peilen de resultaten dienovereenkomstig genoemd mogen worden, radic Welke afdeelingen men ook be kijkt, overal ziet men de groote 15 jaitoewijding der leeraren en den ijver en aanleg der leerlingen. Het hand tekenen, bouwkundigen constructie- leekenen, maar niet het minst het qqj schoenmakersvakteekenengaven vele "oede werkstukken. Vooral het Dam ijstyp^ choenmakersvakteekenen, van zoo minent belang voor plaats en streek ,'af iets zeer bijzonders. Daar waren ankele uitblinkers en deze zoowel 's de fabriek waar ze werkzaam (jn, zullen hiervan zeker profijten ize98|rekken- En dan verwondert men zich dat Jog niet meerderen profiteeren van J^zeeenige gelegenheid. Daar zijn na- ^fiurlijk oorzaken als tal van cursus enen lessen, de bezuiniging door 't ijk die ook hier haar invloed heeft h. d.maar men denke er wel aan lat voor de ambachtslieden het i zwaarst moet wegen, wat 't zwaarst is. Intusschen directeur en leeraren ,een woord van lof voor de resultaten ook thans weer behaald. Jubilea. Op 22 Nov. a.s. (St. Ceciliadag) zal het 40-jaar geleden zijn dat de heer Norbert van Bladel tot directeur werd benoemd van het parochiaal zangkoor van St. Jan. Op dienzelfden dag herdenkt de heer Festen zijn 25 jarig lidmaat schap, terwijl hij alsdan tevens 12'/2 jaar vice-president is. R. K. Verkenners. Met genoegen kunnen wij melden, dat de pogingen om in Waalwijk een R.K. Verkennersbeweging te stichten thans met succes bekroond zijn, zoodat de definitieve stichting der troep Waalwijk eerstdaags kan worden tegemoet gezien. Reeds hebben enkele heeren een cursus gevolgd om als leiders over de troep te kunnen optreden. De initiatiefnemers hebben voorts de beschikking gekregen over een prachtige ruimte in de St. Petrus- school en tevens over de speelplaats dier school. Hier zullen dezen winter de cursussen voor welpen en ver kenners gegeven worden. In het voorjaar zijn dan de ver kenners voldofciuie opgeleid om met de buitenspelen een aanvang te maken. Ook zal een groepscomiié worden gevormd waarin o.m. ouders der verkenners ziding zullen hebben Laten we hopen, dat dit mooie, vormende jeugdwerk in Waalwijk een voorspoedige bloei tegemoet gaat. Wit-Gele Kruis. Het bestuur van het Wit Gele Kruis heeft Maandagavond een ver gadering gehouden ter bespreking van het afscheid van Deken van Riel, welk feit de vereeniging niet zonder meer zal laten passeeren. Voorts is besloten dat een der bestuursleden zal zitting nemen in het Comité voor Luchtbescherming. Betalingsverkeer met Duitschland. In verband met een te treffen rege ling is het voor 't Departement v. Eco nomische Zaken van het grootste be lang ten spoedigste een overzicht te hebben over omvang en samenstelling van alle voor Nederlandsche rekening in Duitschland uitstaande achterstallige vorderingen uit hoofde van goederen leveranties en diensten. Hieromtrent wordt een onderzoek ingesteld, waartoe een aantal formu lieren zijn ontworpen, van welke bij het inzenden van gegevens door be langhebbenden moet worden gebruik gemaakt. Deze formulieren zijn koste loos verkrijgbaar ten kantore der Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat te Waalwijk. De gegevens moeten belanghebben den uiterlijk 10 October a.s. inzenden aan het Departement van Economische Zaken. De restauratie der Ned. Hero. Kerk. De prachtige, uit de 14e eeuw dateerende kruisen der Ned Herv Kerk aan de Haven, zijn thans ge. restaureerd en weer op 't kerkgebouw geplaatst. Wij hebben indertijd al geschreven dat dit prachtige hand smeedwerk in bedenkelijke mate door den tand des tijds was aangetast De kruisen hebben thans geen algeheele restauratie ondergaan, doch slechts de ontbrekende versierselen zijn weer aangebracht teneinde symmetrie te verkrijgen. De fraai gevormde krullen, kelken en bladen echter zijn in hun ouden toestand gelaten, ook al ont brak er eens een enkel deeltje aan. Voorts is het smeedwerk thans met een elastische verflaag bedekt, waar door het afdoende beschermd is tegen weersinvloeden. Het werk aan de kerk begint thans uitstekend te vorderen. Binnenkort zullen de steigers reeds worden weg genomen en begint men met het laatste werk: de rioleering. De moeilijkheden in de Schoen industrie. Men bericht uit Waalwijk aan de Volkskrant .Zaterdagmorgen zijn hier ultimata gesteld aan de directies van schoenen fabrieken in verband met de slecht geregelde arbeidsvoorwaarden. Het eerste ultimatum is gericht aan de firma Blok van Heijst te Waal. wijk, waarbij met ingang van 8 Oct de invoering van de regeling der arbeidsvoorwaarden wordt geëischt. Dit ultimatum omvat 60 personen en is gesteld door de katholieke, christelijke en socialistische organi saties Het tweede ultimatum is gericht aan de firma Snoeren en Hooymaijers te Dongen, omvattende 50 personen en strekkende tot dezelfde eischen als in het eerstgenoemde ultimatum zijn vervat. Dit laatste ultimatum is slechts gesteld door den katholieken en den christelijken bond van lederbewerkers In aansluiting op dit bericht ver nemen wij van arbeidersz.ijde nog dat bij beide genoemde firma's reeds onderhandelingen tusschen de arbei ders organisaties en de werkgevers worden gevoerd Van dezelfde zijde vernemen wij dat ook bij de firma's van Boxel te Dongen, H. J. v, Bladel te Waalwijk, Wed. J. P. v Bommel te Moergestel en Pulles v. Gerwen te Waalwijk onderhandelingen gevoerd worden. Bij de fa. v. d. Broek te Dongen hebben de besprekingen reeds tot bevredigende resultaten geleid. Bij de fa, Pulles v. Gerwen zijn de bezwaren door de arbeiders ter kennis der directie gebracht en is reeds aan verschillende dezer bezwaren tege moet gekomen. Opgemerkt dient dat al deze fabri kanten geen lid der Federatie van Schoenfabrikanten zijn, ofwel dat zij de bindende verklaring inzake de overwerkregeling niet hebben ge teekend. Aangaande het conflict dat vorige week ïs uitgebroken bij de fa Wed van Bommel te Moergestel deelde is door geen enkel filmwerk te overtreffen Aanvang der voorstellingen: Zondag 6 en 8'/2 uur. Overige dagen 8 uur. Plaatsbespreken bij WED. .1. v. d. BROEK-VAN REE. 52701 wegens bedanken van dhr. Kitselaar. Door de Gem. Zangvereeniging Arti et Amicitiae» te Apeldoorn is aangezocht als directeur de heer B. Kitselaar alhier. \A- Ofschoon voor een paar weken werd gemeld dat er in de plaatselijke schoenindustrie meer drukte was gekomen, moeten wij nu melden, dat het momenteel niet druk is. Verschillende fabrieken kunnen niet op volle capaciteit draaien en liggen Zaterdag en Maandag stil. een onderlinge schietwedstrijd op de schietbaan te Kaatsheuvel, waarbij geschoten werd op 100 M. en waar van de uitslag als volgt luidt 1 D. v. d. Werken. 2 J. Zegers, 3 H v. Vuren, 4 P. v. d. Schans, 5 Ch v. Dongen, 6 P. v. d. Hoven, 7 W. Zwart, 8 A. Versteeg, 9 C v. d. Hoven, 10 J. Rosenbrand, 11 T. v Dongen, 12 J. v. Dongen, 13 Joh. v d Hoven, 14 Goedhart, 15 C. Klaasse, 16 J den Hollander, 17 A. d Mast, 18 E Haverhals, 19 C. men ons het volgende mede Toen een loonsverlaging werd aan. gekondigd is door het vrouwelijk personeel het werfc neergelegd, waarop de directie het geheele personeel heeft uitgesloten. Eerst na bespreking met het hoofdbestuur van de atdeeling Lederbewerkers v. d R K. Fabrieks- arbeidersbond hebben de vrouwen net werk Dinsdagmorgen hervat en is het geheele persuneel weer aan het werk gesteld. Het vrouwelijk personeel tevens in zijn geheel tot de organi- salie toegetreden. R.K. Tooneeluereeniging »0. O. Cr.» Zooals bereids in dit blad is mede gedeeld opent O. U. G. Zondag baar looneelseizoen met de opvoering van het splinternieuwe tooneelsluk in drie bedrijven „D e firma Aaro n Slootjes" van David Le Feber en Jac. Braun. Het is de geschiedenis van den Bananengrossier Aaron Slootjes welke in de penarie zit. Hij weet geen uitweg meer te vinden en ziet geen kans om zijn schuldeischers nog langer van het lijf te houden. Mozes Krul zijn bediende een zeer vindingrijk en slagvaardig jong mensch zegt dat 't een peulschilletje voor hem is om alles wederom in goede banen te leiden niet alleen doch zelfs om een kapitaal in de verloopen zaak te verdienen, maar als voorwaarde stelt hij dat hij dan voor een dag de baas wordt in de zaak. Na lang aarzelen neemt Aaron met tegenzin de voorwaarde aan. Op welke wijze en hoe meesterlijk Mozes Krul slaagt zullen we niet beschrijven maar de bezoekers der uilvoering a.s. Zondag zullen op ongekend amusante wijze dit alles mee maken. Wij durven gerust te schrijven dat een mooier blijspel tot nog toe in Waalwijk nog niet werd opgevoerd. En daar de rollen door de beste krachten van O. O. G. zullen worden vertolkt durven wij reeds bij voorbaat de toeschouwers een prachtige tooneelavond te voor spellen en zal er Zondag danig gelachen worden. Het blijkt verder dat er nog steeds menschen zijn die de nieuwe maat regel van O. G. niet goed hebben begrepen. Deze en de volgende uit voeringen worden uitsluitend gegeven voor de honoraire leden en z ij n verder voor niemand toe- ga n k e 1 ij k. Zij die de uitvoeringen van O. O. G. dit seizoen wenschen bij te wonen haasten zich dus zich als honorair lid op te geven. Wij wenschen de O. G.'ers met hun eerste uitvoering dit seizoen veel succes. Op uitnoodiging der Har monie »De Volharding» te Drunen zal O.O.G. op Zondag 14 October a.s. dit blijspel opvoeren in de harmonie zaal aldaar. De Jantjes in de Luxor. Vrijdag a. s. zal in de Luxor de eerste voorstelling plaats hebben van de Hollandsch sprekende film »De Jantjes» waarvoor in Waalwijk en Omgeving een ongekende belang stelling bestaat. In dit filmwerk dat een wereld vermaardheid heeft gekregen worden de hoofdrollen gespeeld, door de meest bekende artisten o. a. Willy Castello, Johan Kaart Jr., Jan van Ees, Fientje de la Mar, Susie Klein, Sylvain Poons, Henriëtte Davids, Louis Davids. Wij wenschen den heer v. Berkel met dit filmwerk veel succes. Hondensport. Tentoonstelling Breda. Op de Zondag te Breda gehouden internationale honden tentoonstelling hebben de Waalwijksche honden- liefhebbers weer goed succes gehad. Zij hebben de volgende prijzen behaald Jac. Henkelman, Waalwijk, met zijn Holl. Herder Hector v. d. Lang. straat in de jeugdklasse le prijs U. Jos. Pulles, Waalwijk, met Holl. Herder Hertha v. d. Langstraat in de jeugdklasse le prijs U. Jac. Eijkens, Waalwijk, met Groe- nendaler Camiel in open klasse 2e prijs G. Ant. Boot, Waalwijk, met Mech. Herder Uberon in open klasse le prijs G. Jan Kools, Waalwijk, met Duitsche Herder Curt v. d. Rumpenerheide in Nieuwelingen klasse le prijs Z.G. F. G Elshout, Kaatsheuvel, met gladharige Duitsche Bergpincher Sjaantje le prijs U. M. de Vries, Kaatsheuvel, met Bouvier Devot 4e prijs Z. G. De groote bladen als »N. R. Ct.« »Telegraaf« e.a. wijzen in hun sport rubriek speciaal op het schitterende koppel Hollandsche herders uit Waalwijk. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulp postkantoren werd gedurende de maand Sept. ingelegd f64864.68; terugbetaald f 52561.59. Het laatste door het kantoor uit gegeven boekje draagt 't no. 15844. Dienstvak der Directe Belastingen enz. Bij resolutie van den Minister van Financiën is de verplaatsing van den rijksklerk met vakexamen J. G. Jansen ter inspectie der Dir. Bel. te Waalwijk, naar de Inspectie der Dir. Bel. te Zaltbommel inge trokken en is hij verplaatst naar de Inspectie der Invoerrechten en Accijnzen te Tilburg. Ongevallen Zaterdag j.l hadden bij het kruis punt garage De Graal!' Co.— Winterdijk twee ongevallen plaats, die beide ditmaal gelukkig goed afliepen. 's Morgens passeerde op den Win tel dijk een persoon uit Capelle per rijwiel, juist op het moment dat een vrachtwagen met tamelijke vaart vanuit de Grootestraat den Zomer dijk inreed. Geen van beiden scheen eikaars signalen gehoord te hebben, met gevolg dat een botsing onver mijdelijk bleek. Door geweldig remmen van den vrachtwagen en een plotseling zijdelings uitwijken, kon de wielrijder die waarschijnlijk door schrik overmand van zijn rijwiel gevallen was en vlak voor de wielen van den wagen terecht kwam, nog net misgereden worden. Niettemin had deze zich door zijn val nogal bezeerd. 's Middags deed zich eenzelfde geval voor. Een wielrijder komende van links over den Winterdijk werd bijna het slachtoffer van een ander motorvoertuig, dat vanuit de garage den Zomerdijk opreed. Wederom een valpartij en op het nippertje af onder de wielen van den wagen, waarbij hel rijwiel vernield werd. Een ernstige waarschuwing voor dit, uit den aard der zaak, drukke verkeerspunt, niet alleen aan de bestuurders van motorvoertuigen, doch vooral aan het wielrijdend publiek, is hier zeer zeker op zijn plaats. Nog maar al te weinig wordt door de wielrijders ingezien, dat hun leven dikwijls als aan een zijden draad hangt bij het passeeren van dergelijke kruispunten. Eén moment, dat de remmen van een wagen niet of minder goed werken, en er is weer een slachtoffer meer. Men kan zich dan in sommige gevallen misschien beroepen op een recht van voorrang of dergelijke, maar het leed is geschied en dat z.g. »recht» kan het leven aan den getroffene niet teruggeven of het letsel aan het lichaam tenietdoen. Comilé tot bestrijding der tuberculose De trekking van de verloting zal plaats hebben op Woensdag 3 Oef. as. 's avonds half acht in het gebouw der R. K. Werkliedenvereeniging ten overstaan van den inspecteur van politie. Tegen overgave van het winnend nummer kunnen de prijzen direct in ontvangst genomen worden of later worden afgehaald St Antoniusstraat 2 Toegang vrij. Met pensioen. De schrijver op het P. T. T. kantoor alhier, de heer A. v. Herwijnen, is met pensioen eervol uit den dienst ontslngen. Hij wrasgedurende30 jaren in dienst der posterijen. Huldiging Mr. Dr. L. J. C. v. Gorkom. Maandagmiddag is ter gelegenheid van het feit dal hij 25 jaar als leeraar aan het stedelijk Gymnasium te 's Hertogenbosch verbonden is, de conrector Dr, Mr. L. J. van Gorkom gehuldigd. Nadat de rector Dr. J. op de Coul een inleidend woord gesproken had, stak burgemeester F. J. v. Lanschot een huldigende speech af, waarna Dr. Gijsen de voorzitter van het college van curatoren het woord voerde. Mr. H. J. van Leeuwen sprak namens de oud-leerlingen. Nadat de rector nog een woordje gesproken had boden de leerlingen hun gelukwenschen* aan. Dr. Mr. van Gorkom sprak een dankwoord. DRUNEN. De zangvereeniging »Zang en Vriendschap», gevestigd bij A. v. d. Geld, heeft een nieuw bestuur gekozen, hetwelk is samen gesteld als volgtP. Elshout, voor zitter, G. Mimpen, M. v. d. Sanden, Joh. Veldman en M. de Munnik. Tot directeur is benoemd de heer v. Heijst, hoofd der school Vlijmen, DRUNEN.Verleden week maakten wij melding over W. K. alhier die met zijn fiets zoo ongelukkig kwam te vallen in de Baardwijksche Steeg zoodat hij per auto moest worden thuis gebracht. Op last van den geneesheer werd hij daags daarna naar Den Bosch vervoerd alwaar bij onderzoek is gebleken dat zijn rechterbeen op twee plaatsen is gebroken. Het bestuur der biljartclub B. J. C. alhier heeft besloten deel te nemen aan uetgroote biljartconcours uitgeschreven door de biljartver- eeniging »Ous Genoegen» gevestigd in calé Kemperman te Waalwijk, ter herdenking van het 26 jarig bestaan dier vereeniging. B. J. C. zal met een zestal uit komen in de le afdeeling. NT EL'WK LIJK. Üp de in Breda gehouden internationale Honden tentoonstelling, uitgeschreven door de Kynologenclub .De Baronie» aldaar, behaalde Mej. Cecilia Merkx alhier met haar Engelsche Setter Ronald in de limile klasse, den eersten prijs met praed. uitmuntend. Verleden jaar werd met dezen hond een eerste prijs met zeer goed be haald. Wel een mooi succes. Zondag 7 October a.s. zal in het Bondsgehouw alhier een uit voering worden gegeven door de Zelatncen van den Missienaaikring en de Kindsheid. Opgevoerd zal worden »De H. Elisabeln van Thuringen», drama in 5 bedrijven. Een en ander zal ten bate komen aan bovenge noemde vereenigingen. Gezien, het doel, twijfelen we niet of deze uit voering zal zich in een druk hezoek nygen verheugen. ELSHOUT. Door de leden van den Bijz. Vrij willigen Landstorm, gevestigd bij dhr. H. van Hoorn, werd een driedaagschen schietwed strijd gehouden om prachtige prijzen. Het aantal punten kon 366 bedragen. J.l. Zondag werd deze gesloten met het volgende resultaat 1 L. Klijn 321 p., 2 C. Pelders 312 p., 3 A. Kempenaars 299 p., 4 A. v. d. Wiel 281 p., 5 G. Pulles 268 p., 6 P. v. Huiten 266 p., 7 A. v. Beek 262 p., 8 J. Brok 253 p., 9 Th. v. d. Besselaar 249 p., 16 C. Klijn 226 p., 11 C. Hamers 192 p., 12 H. Muskens 196 p., 13 M. Klijn 184 p., 14 H. v. d. Besselaar. Bij de eerstvolgende vergadering, welke als propagandavergadering is bedoeld en waarbij een spreker zal optreden, zullen de prijzen worden uitgereikt. CAPELLE. De Chr. Gemengde Zangvereen. «Hallelujah»hield onder leiding van haar voorzitter dhr. W. Kuijpers, in haar gewoon lokaal haar 2e jaarvergadering, welke goed be zocht was en een uitstekend verloop had. Nadat de voorzitter deze bijeen komst op de gebruikelijke wijze bad geopend en de leden welkom had geheeten, werden de notulen der vorige vergadering, alsmede het jaarverslag, na voorlezing onder dankzegging goedgekeurd, evenals de rekening en verantwoording over het 2e vereenigingsjaar. Bij de daarop volgende bestuurs verkiezing werden de aftredende bestuursleden, dhr. W. Kuijpers, J. de Rooij en N. van Ommeren herkozen, terwijl als nieuw bestuurs lid de heer G. Gouda gekozen werd. Allen namen onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen hun benoeming aan. Na afhandeling van het huis houdelijke gedeelte werd de avond met muziek, zang en voordracht, onder het genot van verfrisschingen en versnaperingen, in gezellig samen zijn doorgebracht. Bij het dezer dagen gehouden examen behaalde onze dorpsgenoot dhr. H. J. Versteeg het politie— diploma van den Alg. Ned. Politie bond. Tot tijdelijk hoofd der O. L. School te Sleeuwijk is benoemd de heer W. J. de Roon te Vrijh.-Capelle. -■T— De overplaatsing van den arbeidertelegrafist C. Geldhof van het station Capelle Nieuwevaart naar het station Hemmen Dodewaard, welke overplaatsing 1 Oct. 1.1. zou ingaan, is een maand uitgesteld. _.i— De Hengelaarsvereeniging »De Maasmond» organiseert Zaterdag middag ten 2 uur in het Zuider— Afwateringskanaal een hengelcon- cours voor schoolgaande kinderen. Verschillende mooie prijzen zijn hiervoor uitgeloofd. Na gehouden aanbesteding is aan den heer G. de Rooij alhier door het bestuur van den Buiten polder van Waalwijk het verhoogen der kade van dezen polder opge dragen. EvenaB ieder jaar hield de afd. Sprang Capelle van den Bijz. Vrijw Landstorm tot sluiting van 't zomer seizoen, onder leiding van haar com- mandant den heer P. v d. Schans, v. de Cloe, 20 J Schiedon, 21 C Bogers, 22 A. Hommel, 23 G. Boer, 24 D. Kuijsten, 25 P Pruijssers, 26 R. J Timmermans, 27 G A. Both en 28 C Ophorst. Onder de deelnemers die voor geen priis in aanmerking kwamen, werden een tweetal troostprijzen verloot. Door den voorzitter der afdeeling, dhr. G. J. v Willigenburg, werden de prijzen, kunstvoorwerpen en huis- houdelijke artikelen, aan de winnaars uitgereikt. WASPIK. Zondagmorgen ongeveer half elf ontstond brand in een schelf riet staande achter de woning van den heer M. de Z. alhier. De brand werd ontdekt door den heer Dr. R. F. Wijffels alhier, die onmiddelijk de brandweer waarschuwde. Dank zij den den gunstigen wind, werd het woon huis behouden. Op het terrein van den brand waren mede aanwezig de Edelachtbare Heer Burgemeester en de opperbrandmeester de heer van Schijndel. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Voor den vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 40 varkens, 7 runderen en 2 kalveren. Van Vrijdag tot en met Zondag a s. zal in de Sint Theresiakerk te Waspik— Boven, een triduum worden gehouden, hetwelk zal worden ge predikt door den ZeerEerw. Pater Romaeus, subprior van het Carme- lietenklooster te Geleen. De oefeningen zullen worden gehouden des avonds te zeven uur. WASPIK. Van Vrijdag 5 tot en met Zondag 7 October zal in de kerk der P.P. Carmelieten te Waspik (Boven) een Triduum woiden ge houden ter viering van den 37en sterfdag der Kleine H. Theresia. Wij willen door dit bericht de vereerders der Kleine Heilige aan sporen tot bijwoning van ditTriduum ten eerste om Haar te danken voor de vele gunsten door Hare voor spraak verkregen, en ten tweede om door Hare voorspraak nieuwe gun sten van God te verkrijgen. Komt dus, gij allen die belast zijt met het leed dezer aarde, komt dit Triduum meevieren. Theresia roept u 1 Zij wil u helpen, uw gebed verhooren, u troosten wil Zij, u verlossen van uw leed, uw kruis wil Zij helpen dragen. Komt allen tot Haar en viert Haar Triduum mee. Want Zij heeft beloofd Na mijn dood zal ik het rozen doen regenen. Ik zal Mijn Hemel door brengen met wel te doen op aarde. De predicaties zullen worden ge houden door den Z.E. Pater Romeus O.C.D. Sub. Prior der Carmelieten te Geleen. Programma Vrijdag 5 October 's avonds 7 uur, plechtig openingslof met feest predikatie. Zaterdag 6 October half 7 en half 8 gel. H. Mis. Des avonds om 7 uur plechtig lof met feestpredicatie. Zondag 7 October, 7 uur gel. H. Mis, 9 uur plechtig gezongen Hoog mis, 10 uur plechtig gezongen Hoog mis voor de processies van Vlijmen, Haarsteeg en Elshout, met feest predicatie. Half 3 Lof met processie, bij gunstig weer buiten; 's avonds 7 uur plechtig Lof met Te Deum en feestpreek als sluiting van 'tTriduum. Na alle H. H. diensten zal de relikwie der H.Theresia ter vereering worden aangeboden. RAAMSDONKSVEER. De heer A. van Gerwen heeft ontslag genomen als president van 't R.K. Zangkoor. Tot bestuursleden der Kon. Erk. Harmonie De Eendracht zijn benoemd de heeren Ant. Verschuu- ren en God. Simonis. Door de St. Vincentiusvereeni- ging is Zaterdag en Zondag j.l. een bloempjesdag gehouden, ten bate dezer vereeniging. Aan het Postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulp postkantoren is gedurende de maand September j 1. op de Rijkspostspaar bank ingelegd f 40298.46 en terug betaald f 28543.79. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 12381. Op Zondag 7 October a.s. zal alhier een bloempjesdag worden ge houden, ten bate de Voetbalveree- niging »de Veersche Boys». Maandag 8 October a.s. zal de Zeer Eerw Pater Veldman om half acht in het St. Henricusgebouw een lezing met lichtbeelden houden, over het onderwerp »Tusschen Russen en Chineezen». Gezien het succes dat Zijn Eerw. voor een paar weken gehad heeft, toen hij voor de dames de lezing hield voor een stampvolle zaal, verwachten we dat het a.s. Maandag weer storm zal loopen. A.s. Vrijdag zal de heer P. J. Buijtels den dag herdenken, dat hij voor 12'/2 jaar werd aangesteld tot koster der Parochiekerk van O.L. Hemelvaart. Maandag 1 October j.l. her dacht de heer J. W. Verhoeven den wgezetft as 4 40 et, IxjetCBarnSbjn Hoiiandia rim is

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 5