a. Comedianten LUX0R-BIOSCOOP VRIJDAG, Zaterdag, Zondag TWEEDE BLAD PROVINCIAAL NIEUWS. ch WATT en HALF WATT 87. Woensdag 31 Oct. '34. 57e Jg. Waalwijk, 31 Oct. 1934. Gemeente-Architect De Hoop. odell fris. dessi; 1.78 vie Zooals onze lezers in het raadsver- i,q hebben kunnen lezen, is de heer de Hoop met algemeene stemmen rtioemd tot architect der gemeente en ujjfS inplaats van den met pensioen ^trekkende, den heer G. v. Huiten. De heer De Hoop heeft, na het onge- j den heer van Huiten als opper- randmeester overkomen, gedurende ,-ee jaar deze vervangen, en de wijze -aar0p hij zulks deed zal zeer zeker de orzaak zijn geweest van deze eervolle enoeming, n.l. met algemeene stemmen unet het maximum salaris. Ook zijn antecedenten in het vak zul- enzeer zeker daartoe hebben bijgedra- Wij feliciteeren den heer de Hoop harte met deze benoeming en ho- dat hij in z'n mooie, doch moeilijke, ositie, veel zal kunnen doen in het be- ang onzer gemeente. De heer De Hoop is 40 jaar oud en i-erd geboren te Grouw in Friesland, lij ging in het timmermansvak en wist et hierin zoover te brengen dat archi ed Kropholler hem aanstelde tot op- ichter over de door hem uit te voeren ouwwerken. Circa 10 jaren heeft de ieer de Hoop medegewerkt aan de tot- tandkoming van verschillende mees terwerken van Kropholler. /n deze kwaliteit is de thans benoem de gem.-architect ook in onze plaats ge- imen als opzichter bij den raadhuis- JDUW. De heer de Hoop is voorzitter van n Landelijken Chr. Bond van Tech- )rrad aici. Een bewijs van de vakbekwaam- ieid van dezen in de practijk gevorm- werker is wel, dat hij verschillende 11 heli aaien zitting had in de examen-com missies voor het diploma bouwkundig ce opzichter. Winkelsluiting. Vandaag mogen de winkels tot 10 uur geopend zijn als op Zaterdag. De v0 winkels, die hiervan gebruik willen ma- dkoo ken, moeten echter morgen de Zondag- sluiting toepassen. De Inspecteur van Politie verzoekt ons belanghebbenden in herinnering te brengen, dat de bepalingen van de ge wijzigde Winkelsluitingswet met in gang van 15 October j.l. in werking zijn getreden. Zij, die hun winkel dus op Zondag gedurende zes uren geopend mogen houden, moeten het geschrift of dru» werk, waarop moet voorkomen de naam van den winkelier en de uren waarop de winkel voor het publiek ge opend is, en dat in den winkel zoodanig moi.t zijn opgehangen, dat daarvan te allen tijde van buitenaf gemakkelijk kan worden kennis genomen, ter waarmer- ng door óf vanwege den Burgemees ter. op het politiebureau aanbieden. Op naleving van de bepalingen der Winkelsluitingswet zal door de Politie strc-ng worden toegezien. De herclassificatie voor de Rijks- salarisregeling. Op uitnoodiging der commissie, wier instelling wij verleden week hebben ge meld, zijn Maandagavond alle rijks ambtenaren uit deze gemeente, bene vens leeraren en onderwijzers van het bijzonder onderwijs, in de achterzaal van Hotel Verwiel bijeen gekomen ter bespreking van den voorgenomen hoo- geren standplaatsaftrek voor deze ge meente. Mede waren aanwezig de gemeente secretaris, de heer v. Mierlo, en de heer v. Nuenen van het bureau der Kamer van Koophandel. Bij de besprekingen werden tal van bezwaren tegen de lagere classificatie van onze gemeente geopperd en alge- j. meen werd ontstemming geuit over het Ui voornemen der regeering. Verschillende sprekers legden er den nadruk op dat de levensstandaard in Waalwijk abeoluut niet lager is dan in de groote steden die in de eerste klasse SJerangschikt zijn. Daarom is h.i. reeds tot heden toegepaste standplaatsaf- iek onbillijk te achten en daarom wil- zij zich met kracht verzetten tegen en overgang van Waalwijk naar de rde klasse, waardoor de aftrek nog Huidend zou worden verhoogd en de nstelling tusschen groote en klei nere gemeenten nog zou worden ver scherpt. De vergadering besloot zich ten spoedigste tot de regeering te wenden jnet een adres, waarin de bezwaren te gen de voorgenomen maatregelen wor den naar voren gebracht en waarin ver zocht wordt onze gemeente in de twee- je klasse te handhaven. Een dergelijk adres zal gericht worden tot de Com missie voor Georganiseerd Overleq. De afdoening van een en ander werd toever rouwd aan een werkcommissie. die ULr 6 ^er9adering werd benoemd, £n wWn de verschillende categorieën der betrokken ambtenaren vertegen woordigd zijn. Waalivijks Belang Algemeene vergadering op Maan dag 5 November, des avonds ten 8,30 uur in de foyer van Musis Sacrum. Aan de orde: 1. Opening en notulen. 2. Financieel jaarverslag door Penningmeester. 3. IJsbaan. 4. Mededeelingen door den Voor zitter. 5. Rondvraag en sluiting. Herdenkingsdienst Ds. Mühlnickel hoopt heden 31 October 's avonds om 8 uur in de kerkzaal der Ned. Herv. Kerk alhier een herdenkingsdienst te houden van de Kerkhervorming. Ontslag gevraagd De heer M. Didden heeft met ingang van 1 November zijn ontslag ingediend als gaarder der huren van de gemeentewoningen. Zijn wij wel ingelicht, dan zal in de vacature niet worden voorzien. Postdienst op Allerheiligen. Op 1 November (Allerheiligen) is het P. T. T. kantoor na 14 uur voor den postdienst gesloten. De derde (avond)bestelling komt te vervallen alsmede de laatste lichting der bijbussen. Het publiek heeft gelegenheid van 19.30 tot 20.30 uur de aangekomen correspondentie kosteloos af te halen. Ivlse iT 5 itlOD bh i le •erer •ede ,hui iën. rukk' de beroemde Deense he komieken PAT en PATACHON bekend bekend als in het oer-komische filmwerk: Zingend - Sprekend - Musiceerend. Bespreekt tijdig Uwe plaatsen bij WED. J v. d. BROEK VAN REE. 52827 kwamen om 11 uur de patroon, familie en personeel in de rijk ver sierde fabriek bijeen, waar üe heer L. Snoeren, meesterknecht der fa briek, onder toepasselijke woorden het cadeau van het gezamenlijke personeel aanbood, welk cadeau nestond uit een olieverfschilderij van den huldigen firmant, den heer J. Vermeulen, geschilderd door den bekenden kuntschilder Theo van Delft te Waalwijk. Nadat het per soneel een tweestemmig huldigings lied had gezongen sprak de heer Vermeulen een hartelijk dankwoord. Nadat inmiddels bloemstukken, telegrafische en schriftelijke geluk- wenschen reeds waren binnenge stroomd, ving om 12 uur een re ceptie aan. huis en fabriek waren in een waren bloemenhof herschapen. Tot ongeveer 2 uur was de toeloop der belangstellenden enorm. Niet alleen van de zijde van de leveran ciers en personeel, maar ook van vele vooraanstaande collega's en handelsvrienden was de belangstel ling groot. 's Middags en 's avonds heeft het personeel leest gevierd. Tijdens de receptie hebben vrij wel alle belangstellenden de merk waardige tentoonstelling van de niet meer in gebruik zijnde materialen van een oude schoenmakerij en leerlooierij bezichtigd.Vooral de door den heer Vermeulen goed bewaarde papieren en bullen, die ook waren tentoongesteld, verheugden zich in groote belangstelling. Woningbouw. Naar wij vernemen gaat de heer C. van Haren alhier, een zestal woningen jouwen langs den Parallelweg (West waarts) hoek Baardwijksche Straat. De 100.000 van Lotisico. Bij Van de trap gevallen Mej V. aan het Hoekeinde was zoo ongelukkig van de trap in haar woning te vallen, waardoor zij vrij ernstige verwondingen opliep. Dr. Langemeijer verleende genees kundige hulp. Door den as gezakt De vrachtauto der fa. S. had Maandagmiddag zulk een zwaar vrachtje te vervoeren dat de achteras het begaf. Daar het toevallig aan het Hoekeinde, waar het ongeval gebeurde, niet druk was, werden botsingen vermeden. Desniettemin is het voor den eigenaar van den vrachtwagen een aanzienlijk schade- postje. Auto tegen autobus. Toen de H.B.-bus bij de halte Markt stopte werd zij van achteren aangereden door een luxe auto, bestuurd door den heer B. Beide wagens liepen schade opde luxe wagen wel het meest, want een dei- spatborden en een der lampen waren geheel ingedrukt. De politie maakte van een en ander procesverbaal op. Door een fietser aangereden. Zondagmorgen wilde mej. K. de Grootestraat oversteken, doch zi deed dit juist op het moment dat een fietsend jongmensch passeerde De vrouw werd omver gereden en bewusteloos opgenomen met een hevig bloedende hoofdwonde. Dr. Langemeijer verleende geneeskun dige hulp. Twee fietsers tegen elkaar Maandagmiddag kwam de heer A. de B. uit Baardwijk, toen hij zich per fiets vanaf de fabriek naar huis begaf in de Grootestraat in botsing met een andere wielrijder, die plotseling uit een dam kwam gereden. De B. kreeg tengevolge van zijn val een ernstige voetkneuzing waar voor geneeskundige hulp moest worden ingeroepen en die hem geruimen tijd tot rust zal nopen. Waarschuwing De burgemeester van Zwijndrecht deelt mede, dat bij hem herhaalde, lijk klachten binnenkomen over de fotografen W. Huisman en P. Stam aldaar. Deze fotografen maken er hun beroep van personen en huizen te fotografeeren tegen vooruitbe taling en tegen belofte, dat de levering plaats heeft over veertien dagen. Aan deze belofte houden zij zich niet; veelal heeft aflevering plaats, nadat de politie er op aan dringt. In vele gevallen wordt na herhaald vragen het gestorte bedrag terugbetaald. Op schrijven van ge dupeerden wordt door hen niet geantwoord. Vermeulen's leder- en schoenfabrie ken te Dongen. Men meldt uit Dongen: De viering van het 150-jarig be staan van Vermeulen's schoen, en lederfabrieken is buitengewoon ge slaagd. De dag werd begonnen met een algemeene H. Communie en een plechtige H. Mis. Na deze kerkelijke plechtigheid de Maandag gehouden trekking van Lotisico is de 100.000 gevallen op lot no. 18301, verkocht door het Gelukskantoor" alhier. Natuurlijk, zouden we haast zeggen. Noord-Brabantsche Christelijke Boerenbond. Maandag heeft de Coöperatieve Handelsvereeniging van den Noord- Brabantschen Chnstelijken Boeren bond onder voorzitterschap van den heer M. Cox uit Eindhoven, haar 26e algemeene jaarlijksche vergade ring gehouden te Tilburg. De voorzitter opende de vergade ring met een woord van welkom en gaf een overzicht over het afgeloopen jaar. Hieruit bleek hoe groot de vooruitgang is geweest in het afge loopen boekjaar. Vier afdeelingen zijn weer toegetreden en ook de omzet is nog aanmerkelijk gestegen Vooral op de stichting te Veche kan men trotsch zijn. Sinds jaar en dag ijvert, aldus spr. een zekere categorie van per sonen om de C.H.V. met laster te vervolgen. In weerwil daarvan groei de de organisatie steeds krachtiger. Den laatsten tijd is men het daarom over een anderen boeg gaan gooien Er werd naar bewijzen gezocht om onze onbetrouwbaarheid aan te toonen en wij werden omringd door een spionnagedienst die onze fraudes moest blootleggen. Trien bij het ne men van monsters meende men dan eindelijk iets gevonden te hebben en de kranten weidden er breed over uit. De controle werd daarop al ge- strenger. Het gevolg echter was dat de inspecteurs en controleurs niets te onzen nadeele vonden. Daar zorgden wij wel voor 1 (Appl.) Sindsdien heeft de sensatiepers gezwegen. Daarop is getracht een accountant te vinden, die dan moest verklaren, dat de zaak toch eigen lijk niet in orde was. In woord en geschrift werd deze man bewerkt om vei klaringen tegen de C.H.V. af te geven, maar hij heeft er voor gepast. Vervolgens heeft men nog doen nagaan hoeveel hypotheekbezittingen de C.H.V. heeft en bovendien werd gewezen op de eigenaardige omstan digheid dat bij zoo'n grooten omzet slechts f 42.000 winst is gemaakt. De afschrijvingen van 3 h 4 ton verzweeg men daarbij veiligheids halve. En eindelijk nog is geijverd om de letters N. C. B. van de ge bouwen te verwijderen omdat de leden daarmede, bedrogen zouden worden Cox, Deelen, v. Vroonhoven e.a. zijn toch immers de grootste aandeelhouders en alles is hun be lang Zij steken toch maar de grootste winsten in den zakAldus ce oppositie. Onder gelach der ver gadering kondigde spr. in dit ver band aan, dat de letters N.C.B. op de gebouwen voortaan electrisch verlicht zullen worden. Na deze uiteenzetting zal spr. voortaan het zwijgen bewaren tegen over deze geheele actie. Alleen be treurde spr. het ernstig dat de leider deze oppositie, vroeger geadviseerd was van een plaatselijken boeren, bond. (Applaus). Aanwezig waren 202 afdeelingen. Aan het jaarverslag zijn de vol gende bijzonderheden ontleend Het aantal aangesloten afdeelin gen bedroeg 262. In totaal waren op 30 Juni j.l. in bedrijf 218 pakhuizen. De omzet bedroeg 372,186,814 kg. voor f 15,117,458. Het aantal wagons liep met ruim 10 pet. op. Er is dus alle reden om tevreden te zijn, vooral over de financieele resultaten, die bij ruime afschrijving en reserveering nog een behoorlijk batig saldo overlaten. De verlies- en winstrekening geeft een winst aan van f 42,264 bij een onkostencijfer van f 527,214. Af schrijvingen f 368,401, reserve voor prijsverschillen f 40.000, goederen f 977,889,28. Bisainralten in Brabant. Men heeft de vorige week te 's Hertogenbosch verschillende ma len, ter hoogte van de plaats waar de Dieze, Dommel en Zuid-Willems vaart elkaar ontmoeten, ratten ge signaleerd, die volgens deskundige waarnemers de bekende en gevreesde Bisamratten moeten zijn, wier over schrijding van onze landgrenzen zij waren tot voor kort eenigen tien tallen kilometers van onze Oost grenzen verwijderd reeds geruimen tijd werd verwacht. De onwelkome gasten die vooral gevreesd zijn we gens hun ondermijningswerk van dijken en waterkeeringen, werden in 906 uit Amerika naar Bohemen geimporteerd en zij hebben zich sindsdien over een groot gedeelte van Europa verspreid. Noord-Brabant en de luchtvaart. Men schrijft aan de N. R. Ct. Dat de provincie Noord-Brabant vooraan gaat in luchtvaartgezindheid is reeds gebleken uit den aanleg van het prachtige vliegveld van Eindhoven, waarop aanstonds bij de opening in 1933 een afdeeling der N.L.S. werd gevestigd, terwijl dezen zomer Eindhoven in het lucht- vaartverkeer werd opgenomen door K. L. M. verbinding Rotterdam Amsterdam enTwenthe—Groningen. Doch ook Westelijk Noordbrabant wil niet achterblijven. Reeds is in werkverschaffing op deHooger Heide bij Woensdrecht een vlieg\eld aan gelegd, dat binnenkort zal worden geopend en het bestaande noodlan dingsterrein bij Roosendaal zal ver vangen. Voorts bestaan er ernstige plannen tot oprichting van Aero Clubs te Breda en te Tilburg, die de belangen van West-Brabant in de luchtvaart zullen voorstaan en in samenwerking met de Aero Club te Eindhoven zullen streven naar het geven van vliegonderwijs door de N. L. S. hetzij op het bestaande militaire vliegveld Gilze Rijen, dan wel op het aan te leggen nieuwe gewestelijke burgervliegveld bij Gilze Ten slotte mogen niet onvermeld blijven de pogingen van den burge meester van Vught om het militaire vliegveld aldaar zoodanig te doen verbeteren, dat het dienstbaar kan worden gemaakt aan het luchttoe- risme. PROV. STATEN. de Eerw. heer Onderhoud provinciale wegen. Bij de begrooting voor den dienst 1935 is een bedrag van 778600 ge raamd voor onderhoud van de wegen. In 1934 wees de begrooting een bedrag aan van 839200. Dat de raming zoo veel minder is, vindt zijn oorzaak in de lagere looncn en de vermindering der materialen. De wegen die voor voorziening in aanmerking komen, zijn verdeeld in 32 perceelen, waarvan wij de volgende met de raming van onderhoudskosten vermeldeni Perceel 18. Weg van 's-Hertogen- bosch over Vlijmen en Nieuwkuijk naar Drunen met den zijtak van Nieuwkuijk naar Helvoirt, den zijtak van Vlijmen naar Heusden en den zijtak te Deuteren, tezamen lang 28853 M.: 16100.—. Perceel 19. Weg van Heusden over Drunen, Baardwijk, Waalwijk, Besoij- en ,en Capelle naar en door Waspik, lang 17889 M.: 24600.—. Perceel 20. Weg van Besoijen over Sprang en Loonopzand naar Tilburg met den zijtak van Loonopzand over Udenhout en Oisterwijk naar Moerges tel, tezamen lang 25897 M.: 9700. Perceel 21. Weg van Genderen over Eethen, Meeuwen, Dusscn en Alm- kerk naar Werkendam, mei den zij tak van Heusden naar Doeveren, van Heesbeen naar de Bergschc Maas, van den Noorderbandijk der Bcrgsche Maas over den Groenendijk naar den Elsdijk onder Drongelen te zamen lang '28677 M.: 39300.--. Perceel 22. Weg van Waspik over 's-Gravenmoer, Oosterhout, Made en Wagenberg tot het zoogenaamde Wit huis, met de zijtakken van Made-- Geertruidenherg, Wagenberg—Hooge Zwal uwe en van Oosterhout langs de Vijf Eiken naar den iRijksweg van Breda naar Tilburg te zamen lang 35842 M.: 24000.—. Perceel 23. Weg van Moerdijk naar Lage-Zwaluwe lang 4337 M.1200. Voor de verdere uitvoering der plannen tot reconstructie onzer wegen heeft de hoofdingenieur voorgesteld een totaal bedrag van f 863900.1 1 o. Het vernieuwen en verbreeden van kei- en klinkerbestratingen. a. Het vernieuwen en verbreeden van kei- en klinkerbestratingen onder de gemeenten Vlijmen, Hedikhuizen, Nieuwkuijk, Drunen en Oudheusden 5400 m2 keibestrating 1300 m2 klin kerkeien en {1000 m2 klinkerbestra- ting. 63300.—r-. Bijzondere werken c. Opheffing van den JVlijmenschen Overweg te 's-Hertogenbosch door het maken van eene wegomlegging met spoorweg-onderdoorgangen (totaal 200000.waarvan (de helft komt op de begrooting 1934). 100000. d. Het maken van eene bochtafsnij ding in den weg van Hilvarenbeek naar Tilburg, benevens het reconstru- eeren van het aansluitende wegvak (totale lengte der werken ongeveer 1100 m.) 15000.—. e. Het maken van eene bochtverbe tering met wegomlegging te Eethen. 9000.—. DRUNEN. Door Kap. Vogels wordt dezen winter een sociale cursus gegeven voor de leden van de R.K. Jonge Boeren stand van Drunen. De lessen zijn reeds begonnen met 40 deelnemers. Het bouwen van een land bouwerswoning voor rekening van R. van Drunen is bij onderhandsche aanbesteding opgedragen aan M. Schapendonk Jehoel. A.s. Zondag zal in alle H. Missen de tweede schaal gaan voor het Crisis- comité. J.l. Zondag werd in café H. van Hoorn te Elshout een biljartwedstrijd gehouden waarbij prachtige meubels als prijzen werden uitgereikt. De uitslag was als volgt lste prijs H. van den Braak. Dungen 17 punten. 2en prijs J. den Otter, St. Michielsgestel 16 punten. 3en prijs Th, v. d. Besselaar te Elshout 15 p. 4en prijs Joh. Brok te Drunen 15 p. Door de leden van de R. K- Werklieden vereeniging werd Maandag avond j 1. 8 uur een vergadering ge houden waarin de heer Hoogeis een lezing hield over: «Maatschappelijke Ontreddering." Wat men thans maatschappij noemt is geen maatschappij, aldus spreker, Ze is op verkeerde grondslag gebouwd ze is niet gebouwd op Christus liefde en rechtvaardigheid, ze is gebouwd op het lage eigen belang, niet op recht, maar op de macht. Het is noodzakelijk dat de maat- schappij op christelijke grondslag wordt hernieuwd en herbouwd. De Voorzitter dankte den spreker voor zijn schoone rede en deelde nog mede dat aan de werkloozen toeslag van kolen wordt verstrekt. Besloten werd om dezen winter maandelijks te vergaderen. De landbouwer M. v. Drunen alhier heeft dit jaar een voederbiet geteeld van 1 meter 15 centimeter. Dit zeldzaam exemplaar trekt veel belangstelling. De Eerw. Broeder Sylvester uit het succursaalhuis te Hatert heeft Zaterdag 27 October in het Klooster van den H. Franciscus alhier zijn plechtige groote Gelofte gedaan. DRUNEN. In het Moederhuis der Zusters Franciscanessen te Dongen is in den leeftijd van ruim 75 jaar overleden de Eerw. Soeur, Dorolhil- de, in de wereld mej. W. Brok, geboren te Drunen. NIEUWKUIJK. Tot het definitief bestuur van de alhier opgerichte propaganda-vereen. werden geko zen 1J. Meesters, Voorzitter, \V. de Bont, 2e Voorzitter, M. Hornman, Secretaris, Jos, de Bont en C. van Baardwijk, leden. NIEUWKUIJK. Als bijzonderheid kan worden gemeld dat door den heer Adr. Schuurmans ons een frambozen- struik werd getoond waaraan een 25 tal flink ontwikkelde tijpe frambozen prijkten. Dinsdagmorgen werd door het parochiaal Zangkoor alhier ten grave gedragen de heer Ferd.van Dommelen. De overledenen is 55 jaar een trouw lid geweest van het Zangkoor. Tot het laatste half jaar voor zijn dood heeft hij nog steeds de gezangen in de H. diensten mede uitgevoerd. Door het Zangkoor werd een prachtig meerstemmige H. Mis van Requiem uitgevoerd. Vergadering van de Coöp. Stoom- zuivel/abriek »St. Isiaoruse. te Luttelherpt. Deze vergadering werd gehouden te Herpt in hfct café Jan Verhoeven. De Voorzitter der fabriek, Chr. A. J. v. Herpt te Herpt, heette in zijn openingswoord allen welkom, in 't bijzonder de beide ZéerEerw. Heeren Pastoors Meijs van Hedikhuizen en Timmermans van Herpt. De beide aftredende bestuursleden Adr. Buijs Martzn. en N. v. d. Water werden met bijna algemeene stem men als bestuurslid herkozen, waarbij de eerste er op wees steeds te zullen blijven zorgdragen voor de bezui niging in de fabriek. Als lid van de Commissie van toezicht in de vacature M. v. Beurden, die niet herkiesbaar was, werd ge kozen de heer Nic. Kok uit Haarsteeg. Om een hetere vertegenwoordiging te krijgen in de Commissie van toezicht van alle leden der fabriek werd besloten tot uitbreiding van die commissie met 2 leden. Na enkele stemmingen werden gekozen de heeren Jac. P. Luijben Rzn. te Luttelherpt en Adr. Buijs Jzn. le Oud-Heusden. Entréegeld voor nieuwe leden werd evenals vorige jaren niet ge heven. Het aangehouden voorstel der vorige algemeene vergadering inzake uilkeering ledenkapitaal bij de uit breiding van enkele leden werd thans met algemeene stemmen aange nomen. SPRANG-CAPELLE (v.m. Sprang). J.l. Vrijdag vergaderde de A.R.J.A. »Mr. Heemskerk» in de zaal van den Chr. Volksbond alhier. De voorzitter dhr. Dorst opende de vergadering op gebruikelijke wijze en heette de aanwezigen hartelijk welkom. De voorzitter deelde mede dat de vol gende vergadering jaarvergadering zal zijn. In verband hiermede heeft het bestuur zich voorgesteld een spreker te laten komen. Dit voorstel werd door de leden aanvaard. De voorzitter behandelde hierna het onderwerp: »De corporatieve staats— en maatschappijgedachte». Inleider ontwikkelde eerst de oud— 1 corporatieve k ij tijd, en daaï geduchte zooulaj lascistische en landen met name toonde aan dat gedachte in Duitse niet de onze is en li er wel onder verstaan De bespreking die werp volgde was bevi vergadering werd lnern* kelijke wijze gesloten. De volgende vergadern vergadering) werd vastgesield 23 November a.s. De Chr. Besturenbond Sprang- Capelle houdt a.s. Vrijdagavond huif acht een groote propaganda— vergadering in de zaal van den Chr. olksnond. Als sprekers treden op deW.Eerw. lieer Ds. J. C. Hagen openingswoord; de weled. heer J. Goole, Den Haag, onderwerp »\Yat verkregen werd»de weled. heer C. v. Baren Jr., Rijswijk,onderwerp »De weg vóór ons» de W'elEerw. heer Ds. W. v. Bouwsema, slotwoord. We wekken eenieder op deze belangrijke vergadering bij te wonen. CAPELLE. De postduivenvereen. »De Luchtvaart» heelt in beginsel besloten haar jaarlijksche onderlinge duivententoonstelling gedurende de a.s. Kerstdagen te houden. In de Ned. Herv. Kerk alhier zal a.s. Woensdagavond 7 uur een herdenkingsdienst der Hervorming plaats hebben, waarbij hoopt voor ie gaan Ds. J. Cuperus. In verband met het vervullen eener vacaturebeurt te Raamsdonks- veer zal Ds. Cuperus a.s. Zondag slechts eenmaal voor de Ned. Herv. Gemeente te dezer plaatse optreden. De tegen a.s. Zondag vastge stelde voetbalwedstrijd Capelle R.W.B. is op verzoek uitgesteld tot Zondag 11 Nov. e.k. Te dezer plaatse worden ander maal pogingen in het werk gesteld lot het vormen van een IJsclub, met het doel een deel van »Het Lendennest» zuiver te maken en daarop bij ijs een of meerdere banen aan te leggen. We hopen dat de initiatiefnemers ditmaal in hun pogen mogen slagen. Bij den gemeenteveldwachter is aangifte gedaan van het verliezen van een dameshandtaschje met inhoud. Zondag j.l. werd landbouwer V. van de Nieuwevaart door een wielrijder jn de Nieuwstraat aan gereden en tegen den grond gesmakt. Hij bezeerde zich zoodanig dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Zonder zich om zijn slachtoffer te bekommeren vervolgde de wielrijder zijn weg. Met ingang van 1 Nov. a.s. wordt met den dienst op het station Capelle—Nieuwevaart belast mej. Wed. H. Sluiter te Rijssen. Dezer dagen zakte aan den Stationsweg een vrachtauto door de aldaar liggende brug over de Vaart. Behoudens eenige materieele schade liep dit ongeval goed af. WASPIK. De uitslag van liet rik- concours, gehouden in het café van den heer J. Vloeimans, is als volgt 1 H. v. lersel, 2 N. v. d. Rijken, 3 J. Ileere Ginneken, 4 Th. v. d. Rijken, 5 A. Langerwerf, 6 J. de Bont, 7 C. Willemsen Dongen, 8 A. Vloeimans (bij loting), 9 M. v. Dongen en lü J. Zwaans Jzn. Door de tooneelverecniging van de K. E. Onderofficierenvereeniging Kameraadschap is ons doel» uit Breda werd Zondag j.l. in het café van den heer H. van lersel een uitvoering gegeven. Opgevoerd werd het blijspel in 4 bedrijven «Groote Stadslucht». Het spel dat gegeven werd was zeer goeü, en wij hopen dat genoemde vereeniging ons nog meermalen op hun spel zal vergasten. WASPIK. Op 1 November a.s. (Allerheiligen) is het hulpkantoor na 12.30 voorden postdienstgesloten. De avondbestelling komt te vervallen. Het publiek heeft gelegenheid van 19—19.30 de aangekomen corres pondentie kosteloos al te halen. RAAMSDONKSVEER. Naar we vernamen heelt de Bazarcommissie ten bate van Rehoboth al heel wat cadeaux als anderszins ontvangen. De medewerking van velen is moed gevend. Vrijdagavond zal de Besturen bond een groote propaganda-avond houden waarbij 2 sprekers zullen^ optreden, nl. de heeren Kokjm-v. d. Riet. De collecte voor de stichting Hoenderloo, inrichting Voor ver waarloosde kinderen, bracht ruim 26 gld. op. RAAMSDONKSVEER. De uilslag der verloting ten bate der Kon. Erk. Harmonie »De Eendracht« is als volgt: le prijs de fiets is gevallen op nummer 1388 2e pr. theemeubel no. 691 3e pr. schemerlamp no. 1292; 4e pr. barometer no. 4175e pr. electrisch theelichtje no. 1991 6e pr. electrische fietslantaarn no. 739 7e pr. electrisch schemerlampje no. 213; 8e pr. een stel pannen no. 1712; 9e pr. chocoladekan no. 275 10epr. bonbonschaal met 6 schaaltjes no. 365; lie pr. koekjesdoos no. 358; 12e pr. keukenklok no. 173; 13e pr. voetpomp no. 467 14e pr. een paar parkieten met kooi no. 1805 15e pi. kistje sigaren no. 1197; 16c pr. kolenemmer no. 1286; 17e pr. per- HAND

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 5