„Veldzicht", 1 NDLDESS-SARS DRUKWERK Ulaaluiijhsche stoomdruhherij AnloonTielen 1 11 binnenland' ~™¥kd!!ws. i lil 3-4 NIEUWS UIT KAATSHEUVEL."" AGENDA. NIEUWS UIT HEUSDEN BUITENLAND. BURGERLIJKE STAND. Café-Biljart Piet van Veldhoven-van Ooijen. OP ELK GEBIED »alno.l316; 170; 19e pr. 2Ue pr. een 421e pr. een 77422e pr. 49523e pr. 24e pr. twee arig zoontje van A. v. «idgeu zoo ongelukkig nel een liersenscliucl- n bovendien nog inwen- en. Geneeskundige iiulp ingeroepen. De dienstplichtige der lichting Th. H. J. Vorstenbosch is voor Vrijgesteld wegens koslwinner- iÈRTRÜIDENBERG. Woen^- a.s. des n.m. 7 uur zal in de A. Hervormde Kerk alhier de ierdenking plaats vinden van de hervorming. Deze avond is georganiseerd door het bestuur van de Ned. Hervormde Kerk en de Evangelisatievereeniging Innnanuel. Vanwege de Ned. Herv. Kerk gaat voor Ds. Zuurdeeg en vanwege de Evangelisatie Ds. de Bruijn uit Hooge-Zwaluwe. Zondag en Maandag j.l. werd alhier door de R.K. Werklieden vereeniging in het R.K. Parochiehuis een uitvoering gegeven. Opgevoerd werd het tooneelspelin vier bedrijven van J. J. G. Wahler>;De Vadervloek« en de klucht in één bedrijf, even eens door J. Wahler »Het helsche monster«. Het geheel stond onder leiding van den heer N. H. A. Meijers. De opbrengst van deze uitvoeringen kwam geheel ten bate van de t.b.c. bestrijding. En het moet gezegd, beide avonden zijn zoowel voor de tooneelvereeniging als voor de t.b.c. commissie een waar succes geworden. Zondag was de zaal geheel uitver kocht en Maandag bijna. Het Berg- sche publiek weel dus het mooie doel van de tooneelvereeniging wel te waardeeren. Bovendien heelt het beide avonden kunnen genieten van het fijne spel dat deze dillettanten- club te zien gaf. De tooneelvereen, kan dan ook met succes op beide vonden terugzien. Predikbeurten op Zondag 4 November 1934: Evangelisatie lm- manuel des n.m. half zes Ds. v. d. Loos uit Lage-Zwaluwe. Ned. Herv. Kerk des vm. 10 uur Ds. Zuurdeeg. ST. JOACHIMSMOER. 5 Nov. a.s. zal onze Zeereerw. heer pastoor A. H. F. Kamp, den dag herdenken dat hij benoemd werd tot pasioor alhier en ook alhier de nieuwe parochie slichtte, die werd toegewijd aan St. Joachim en St. Anna. De eerste was de patroonheilige van een broeder van onzen pastoor, vroeg tijdig als kapelaan van St. Jan over leden en bij zijner nagedachtenis stichtte z'n broer de tegenwoordige pastoor deze parochie. De patroonheilige St. Anna wordt druk vereerd ook vele pelgrims van buiten bezoeken de kerk van de Moer. Pastoor Adr. H. F. Kamp is ge boren te Waspik in 1857, studeerde aan beide seminaries 1870—3 Juni 1882, benoemd tot kapelaan te Budel, in 1887 kapelaan te Lage—Zwaluwe, van waaruit hij naar St. Joachim. moer werd geplaatst. Meldde de Provinciale Noord- brabantsche en 's-Herlogenbossche Courant van 20 October 1.1. uit zeer betrouwbare bron te weten, dat de ZeerEerw. Heer A. H. F. Kamp z'n 10-jarig pastoraat en 40-jarig bestaan der parochie onopgemerkt wilde laten voorbij gaan, thans kan met zekerheid worden medegedeeld, dat Z.Eerw. in zooverre op dit besluit is teruggekomen, dat op den gedenk- waardigen 5 November een plechtige II. Mis zal worden opgedragen, terwijl de HoogEerw. Heer v. d. Brekel, Deken en Pastoor te Kaats heuvel een feestrede zal uitspreken. ST. JOACHIMSMOER. Door 't onlangs overlijden van J. Broeders en van C. Koks in 1930 waren in 't R.K. Parochiaal Kerkbestuur 2 plaatsen onaangevuld. Thans zijn als opvolgers door Z.H. Excellentie Mgr. A. F. Diepen, bisschop van 's-Her- togenbosch benoemd tot kerkmees ters A. Broeders Pz. en C. de Jong Az. MEEUWEN. Zondagmiddag te 4 uur ongeveer, klonk opeens door het dorp de mare van .brand Het bleek dat het café het „Bruine Paard" de Meeuwensche Dijk in volle die de bewoner als meubelmaker voor aflevering juist gereed had. en in vlammen opgingen, schijnen niet ver zekerd te zijn. DUSSEN. Zaterdagavond ontstond door onbekende oorzaak, men ver moedt door^/t argeloos wegwerpen van 'n brandende sigaret of lucifer, brand op 't dak van de landbouwers woning der Wed. de Bot alhier. Het werd opgemerkt door denmolenaars knecht H. S. alhier, die aldaar aanwezig was. Alleen aan zijn kordaat optreden is 't te danken dat de woning bleef behouden. Zondagmiddag omstreeks 4.30 uur brak er brand uit in 't café »Het Bruine Paard» nabij 't Capel- sche Veer, alhier. Het gebouw, eigenaar de heer J. Akkermans en bewoond door de familie Swas naast café, ingericht als meubel makerij. Geheel het gebouw werd door 't vuur vernield. Ook het grootste gedeelte van den voorraad meubels gingen in vlammen op. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het huis en meubilair is verzekerd. Naar we vernemen de meubelvoorraad evenwel niet. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. Het is zeer te betreuren dat geen enkele brandspuit actief aan het blusschingswerk heeft deelgenomen. Het tegenover gelegen gebouwtje, bewoond door de familie Schelle, werd, door 't voortdurend nat hou den, met emmers water, voor 't vuur gespaard. Ook de wind hielp hen hierin mede, doordat de vlammen en vonken over de veel lagere staande woning heenwaaiden. Begrijpelijker wijze bracht deze brand op Zondagmiddag veel volk op de been. Zondagmiddag werd in het R.K. Vereenigingsgebouw, op initia tief van den ZeerEerw. heer Pastoor en den heer P. van Olst een R.K. Tooneelvereeniging opgericht. Het bestuur werd als volgt samen gesteld Regisseur en algemeen leider de ZeerEerw. heer Pastoor Jansen de Horion, voorzitter de heer H. Simonis hoofdonderwijzer der R.K. Jongenschool alhier, secretaris penningmeester de heer G. van Olst, vice—voorzitter de heer A. van Dijk, plaatsvervangend regisseur de heer A. Simonis. De vereeniging koos de naam «Oefening en Vermaak». Er gaven zich reeds tien personen als lid op. Getracht wordt met Kerstmis a.s. reeds voor 't voetlicht te treden. Na een langdurig ziekenverlo is de heer Boenders, hoofd der Bijz. Clir. School alhier, in onze gemeente teruggekeerd. Maandag j.l. heeft hi zijn arbeid weder hervat. Velen zullen zich over zijn terugkeer zeer verheugd gevoelen. Dezer dagen vonden de land bouwers C. v. V. en G. V. in de weide een koe doodliggen. Daar de cadavers voor de consumptie beide werden afgekeurd, beteekent dat voor de beide landbouwers, vooral in dezen tijd 'nheeleslag. Achteraf blijkt de landbou wersknecht A. L. die bij de aanrij ding van j.l. Woensdag betrokken was, er toch nog niet zoo goed te zijn afgekomen. Bij nader onderzoek door den geneesheer bleek zijn vinger te zijn gebroken, terwijl zijn pols ernstig gekneusd was en over brenging naar 't ziekenhuis te Raamsdonksveer noodzakelijk was. HANK. Zaterdag j.l. kwam een W. v. d. Z. alhier, op den Rijksweg met zijn rijwiel zoo ongelukkig te vallen, dat hij een zijner handen zoo ernstig verwondde, dat hij zich direct onder behandeling van dr. van Vuure te Dussen moest stellen. Het zal eenigen tijd duren voor hij weer is hersteld. Bij den landbouwer A. de W. alhier is een beste koe gestorven. Na te zijn afgekeurd, is het cadaver opgehaald door den Destructor» van de N. C. B. te Son. aan vlam stond In grooten getale spoedde zich de bevolking naar de plaats van ^den ramp, waar zich inmiddels reeds v^fe^uit den omtrek hadden verzameld Aan trlüsschen viel evenwel niet te denken. De brajid scheen door onbekende oorzaak in het achterhuis begonnen te zijn. Nog voor de bewoners iets gemerkt hadden, sloegen de vlammen reeds hevig uit en moesten in allerijl café en woonhuis ontruimd worden. Inmiddels viel de duisternis in en boden de fel oplaaiende vuurhaard en de overal langs de deuren en ramen en dakspanten opkronkelende vlam men een prachtig schouwspel. Van heinde en ver kwamen fietsers en automobilisten toegesneld. Het gebouw brandde intusschen tot den grond toe af. Een aan de over zijde van de wijk staand gebouwtje met rieten dak, kon met moeite be houden worden. Later op den avond werd de brandspuit nog ter plaatse gebracht, wegens gevaar voor een ander belendend perceel. Huis en inboedel blijken verzekerd te zijn Een gedeelte nieuwe meubels, Kaatsheuvel 28 Oct. 1934 R.K. Voetbalsport. Opnieuw is onze R.K. S.V. DES zegevierend uit den strijd gekomen voor de competitie 3de klasse IVCB. Do belangstelling voor de ontmoe ting tegen O.S.S. het elftal, dat als een der sterkste in de 3e klasse bekend staat was zeer groot. Het Osselftal heeft een fraai spel ge demonstreerd waaraan DES vooral voor rust de handen vol had. De thee werd gedronken met blanken stand. Na de rust kwam de thuis club er langzamerhand beter in. Ruim een kwartier was er ver. streken, toen Schalken het eerst doelpuntte. Oss bleef er den moed in houden en ging door op faire wijze partij te geven. Vooral in 't veld waren de bezoekers prima. Voor doel waren vele schoten te hoog. Uit een scrimage voor doel kwam DES fortuinlijk aan een 2de doelpunt, doch niet lang daarna bracht Oss de stand met een schitte rend schot van den linksbinnen op 2—1. Een paar minuten daarna kwam het einde. DES staat nog on geslagen als nummer een op het ranglijstje. DES II verloor in Tilburg met 6-3 van RODA II. DES III deed goed werk met R.K. T.V.V. III met 5—2 onder te houden. De derde thuiswedstrijd DES IV—VINCENT II was eveneens een overwinning der onzen. Met 6-1 hielden de Des- sers de puntjes thuis. DES V moest een veer laten bij VIOS II in Tilburg door met 21 te verliezen. looneelavond. Onze R.K. Gymnastiek vereeniging K.G.V. gaf Zondag in het patronaat ten bate van de nieuw te stichten parochie alhier een groote tooneel. avond, die in alle opzichten ge slaagd mag heeten De groote zaal was tot in de hoeken met een aan dachtig publiek gevuld. Opgevoerd werd het boeiende drama »De Anarchist» dat reeds in het voorjaar door dezelfde spelers gegeven werd. Wij hebben toen omtrent spel, decor, grimeeren etc. een alleszins gunstige recensie gegeven. Zoo mogelijk zou den wij voor dezen keer alles nog met honderd procent moeten ver- hoogen. Speciaal de heerën Piet enSjef van Nieuwstadt, de heer van Helsland, de heer de Vries en de heer Brands gaven bewonderings- waardig spel te genieten, 't Publiek was uitstekend voldaan en toonde dat door een dankbaar applaus. Pastoor de Klijn dankte voor het laatste bedrijf de spelers en het pu bliek. Bel Canto. De zangvereeniging Bel Canto bood Zondagavond zijn eerste win- terconcert aan donateurs en hunne dames aan, De belangstelling was goed, doch had gezien de prestaties van 't koor beter mogen zijn. De groote uitvoering in 't patronaat zal hieraan mogelijk niet vreemd zijn geweest. Bel Canto had een uitgelezen programma, waarop een drietal Gnegwerken, waarin het koor op meesterlijke wijze zijn massaal ge luid demonstreerde en de heeren G. Wooning barylon, L. v. Nieuwen- huizen tenor en de heer A. van Amelsfoort pianist van hun groot kunnen blijk gaven. Niet minder gelukkig zong het koor het mysterieuse »Uybin» van Stehle, waarin mej. M. v. d. Dungen op zeer voordeelige wijze als alt- soliste deouteerde. Het koor zong met groote toewijding en uiterste verzorging het telkens terugkeeren- de Requiem, de heer v. Amelsfoort volgde zoowel soliste als koor in zijn verzorgd spel op meesterlijke wijze. Ook in de andere koorwer ken had Bei Canto een gelukkige avond, die tevens opnieuw bewijzen heeft geleverd, dat het koor, ook in dezen tijd nog met de meesten ernst de vocale zangkunst beoefent. Het concert werd aangevuld met het optreden van den humorist- conferencier Fr. deRooij uit Tilburg met zijn Trio—ensemble R. de Rooij pianist, van StotFelen viool en A. van Hoof cellist. De Tilburgers kweten zich uit stekend van hun taak en brachten in ernstige en luimige muziek en zang aangename afwisseling in den avond. De voorzitter van Bel Canto bracht aan het slot dank aan solisten, pianist, directeur en koor en aan het Tilburgsch Ensemble voor het ge presteerde op dezen avond. Geslaagd. Voor het alhier gehouden examen lingerie van de R.K. Vereeniging tot Bevordering van het Industrie Onderwijs voor Meisjes »St. Anna« slaagden de dames Erszebeth Rigo, Wies Heijs, Jana Brands, Antoinette Snoeren, Lena Snoeren, Koosje Schalken, Leni Hamers en Lina Rombouts, voor het examen costu- mière slaagden de dames Corry van Gils, Maria van der Velden en Jenneke Wittebol. Allen genoten haar opleiding van de Eerw. Zuster Asteria, van de Eerw. Francisca nessen alhier. Jaarvergadering »Euphonia<a Zondag a.s. des middags om 12 uur zal in de groote zaal van »Euphonia« de algemeene jaar- lijksche ledenvergadering van het Koninkl. Muziekgezelschap worden gehouden. Na het jaarverslag dat als gebruikelijk zal worden uitge bracht, zal de periodieke bestuurs verkiezing plaats hebben. Tevens zal naar wij vernemen in de vacature (J. M. G. van Kemenade) worden voorzien. Na afhandeling van deze punten zal tot uitloting van vier obligaties ten laste der vereeniging worden overgegaan. alhier op 29 Oct. j.l.: Ger. JonkerDe Joode 20. Gijs JonkerA. Deurloo 02. BaxSchreuder 20. Gisteravond had hier een openb. Raadsvergadering plaats, waarin 45 verschillende punten aan de orde kwamen o.a. 75 opcenten op de hoofd som van de Gein. fondsbelasting met ingang van 1 Jan. 1935. WAALWIJK. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten 11. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten 1, van 6.J0— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.30—10 uur leden. Donderdag 12 uur repetitie der Liedertalel Oefening en Vermaak daarna bestuursvergadering. Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertalel «Oefening en Vermaak». Heusden, 29 Oct. 1934. Heusden, 30 Oct. '34 Voor de bazaar, die ten bate van de R.K. fanfare gehouden wordt van 1214 Jan. '35, zijn van verschillende kanten reeds bijdragen ontvangen. Moge de belangstelling nog steeds toe nemen. •J- In een bijeenkomst van belang stellenden voor het totstandkomen van een zweminrichting zijn tot lid der commissie van onderzoek be* noemd de Heeren Dr. van Gulik; Kik; Jac. v. Wijk en den Voorz. van Heus- dens gelang, terwijl men verzekerd is van de volle medewerking van den Edelachtb. Heer Burgemeester Wijs. Uitslag van de Zondag gespeelde voetbalwedstrijden PSV (Heusden)MSV (Rosmalen) 3—3. (R.K.V.B.). DEVO ('s-Bosch)Juliana (Heus den) 2—5. (B.V.B.) Uitslag damcompetitie bij V. D. Tilburgs Genitenleliuis. B. en W. van Tilburg hebben aan den raad voorgesteld een crediet van 1 314.U0U uit te trekken voor de in neming van bel voormalige paleis van Koning Willem 11 tot represen- tatiel gemeentehuis, volgens ue plan nen van architect Oscar Leeuw. in de veigadering van a.s. Vrijdag zal het voorstel benandeld worden. Per Zeppelin naar Indie? Dr. Eckener heelt in Amerika gezegd aal de opening van drie grooie geregelde lucntdiensien per luchtschip in voorbereiding is, nl. r\ ederland-Ba ta via, Z uid-E uro pa Zuid-Anierika en Zuid-Europa Nooid-Amerika. Van Zuid-Euiopa naar N oord-Amenka kan de toent in twee dagen worden volbracht, van Zuid-Europa naar Zuid-Amerika in drie dagen en van Noord-Amerika naar Zuid-Amerika over Europa m vijl dagen. Het subsidie aan de K.L.M. in Engelscne bladen is de opmerking gemaaKt, dat ae voorsprong der K.L.M. op de groote Britsche i-uentvaartmaat- schappij, de „imperia! Airways te danken is aan het grootere rijkssubsidie dat de K.L.iVl. zou ontvangen. De T'eiegraat noemt deze bewering een siechte uitvlucht om te verklaren, waarom de K.L.M.-vliegtuigen sneller zijn dan die van Imperial Airways. iNaar het blad van de zijde der K.L.M. verneemt, ontvangt deze maat schappij geen enkele speciaal subsidie voor de mdië-lijn, doch slechts een al gemeen subsidie waarvan zij in 1933 J 404.Ü00 gebruikte. Voor het jaar '34 is een bedrag van 550.000 beschik baar gesteld, doch het staat nog geens zins vast, dat het geheel zal worden gebruikt. V oor de indië-lijn heeft de iv.L.M. slechts een garantie van de P. T. i'. voor het postvervoer. Als de postopbrengst dit garantiebedrag over schrijdt, komt dit saldo uitsluitend de posterijen ten goede. Daartegenover staat, dat de Imperial Airways Ltd., alle post-inkomsten die de vervoerde poststukken opbrengen, krijgt, terwijl zij een jaarlijksch subsidie ontvangt van 500.000 pond sterling, dus aanzienlijk meer dan het jaarlijksch subsidie der K.L.M. De Melbourne-race. De Ui ver. Volgens telegrafisch bericht van commandant Parmentier kan de Liver Donderdag te Soerabaja ver wacht worden. Uit Adelaide wordt gemeld, dat lady Moulden, welbekend in de societykringen van Adelaide, voor nemens is om met de Uiver mee te vliegen naar Nederland, en van daar de reis voort te zetten naar Londen. De positie der deelnemers. Als vijlde is te Melbourne aan gekomen het toestel van Mac. Gregor en Walker, die Zaterdagavond arri veerden. De beide Stodarts zijn gister morgen als zesde gearriveerd. Melrose is reeds dicht bij Mel bourne. Men is van meening, dat Melrose de grootste kansen heeft op den handicapprijs voor het kleinste toestel, waarmede aan den luchtrace J LondenMelbourne is deelgenomen. Jones en Waller vliegen terug. De vierde in de race, de Comet van Jones en Waller, maakt een recordvlucht been en terug en is nu reeds op den terugweg te Bagdad aangekomen. De gevechten in China De hevige gevechten tusschen regeeringstroepen en communisten in Zuid-China hebben het karakter van een grooten veldslag aange nomen. Engeland en Egypte Een gespannen verhouding tus schen Engeland en Egypte komt in den laatsten tijd door verschillende feiten tot uiting. Vlucht AustraliëAmerika Kingsford Smith is op zijn vlieg tocht van Australië naar Amerika te Honoloeloe aangekomen. Voor zijn vertrek van Suva had Smith verklaard, dat als hij zijn vliegtuig niet in de Ver. Staten verkocht, hij zou gaan probeeren om het record Lontlen—Melbourne van Scott en Black te verbeteren. ALLERZIELEN. R. I. P. Rust in vrede, rust in vrede, gij die, wandlend, zijt van hier voorwaards- en voorbijgetreden, onder Cristi kruisbanier; die naar 't land zijt, het verdoken, waar de koninklijke staf ligt bij 't naamloos stof gebroken van 't onedel werkmansgraf; waar geleerdheid niets kan baten, weet men Christi lessen niet, waar men geld en goed moet laten waar geen schoonheid overschiet. Rust gij, leeraar en geleerde, rust scholier en schoolregent rust, dien elke ende een vereerde, rust, dien niemand heeft gekend. Rust, die 't zelfste bloed in de aderen droegt misschien als iken gij, vrome zielen onzer vaderen, rust, en dat u vrede zij Moge God u ruste geven, die begonnen, die volend, of die midden in het leven, wakend hebt de dood gekend Rust in vrede, rust in vrede, jonge en oude, groot en smal, rust en, in Gods zaligheden, rust, gij afgestorv'nen al. Rust in vrede, rust in vrede, u nog eens vaarwel gezeid, eer ik weg en thuiswaards trede, rust.... tot in der eeuwigheid Amen. GUIDO GEZELLE. RAAMSDONK. Van 13 t.m. 26 October 1934. Geboren: Maria C. A. d.v. Adrianus J. Wagemakers-Kanters. Anna W. d.v. Johannes Adr. van den Kieboom- van Seters. Wilhelmina M. R. d.v. Hendrikus Weterings-Kools. Barba ra d.v. Cornell's P. van Moergestel-van Boxel. Gehuwd: Guilaume van der Made 26 jaar en Cornelia M. van Seters 23 jaar. Johannes A. C. Snelders 27 jaar en Anna de Vlaming 29 jaar. Overleden: Marinus G. de Ruijter oud 5 jaren. Hendrikus Boons wedn. van Cornelia van Dongen oud 84 ja ren. Peter H. Speetjens wedn. van Helena M. Janssen oud 74 jaren. Jo hanna J. C. Michielsen wed. van Jo hannes Fr. Borremans oud 87 jaren. Geertruida Dekkers wed. van Arend Huisman oud 58 jaren. MARKTBERICHTEN. Vee en Paarden. ROTTERDAM. 30 October. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 4876 dieren, w.o. 209 paarden, 11 veu lens, 1859 magere runderen, 613 vette runderen, 145 vette kalveren, 867 nuch tere kalveren, 851 graskalveren, 225 schapen-lammeren, 12 varkens, 52 big gen en 32 bokken of geiten. Prijzen per K.G.: vette koeien 54 56 c., 4448 c. en 3236 c.; vette os sen 48—52, 44—46 en 38—40 c.; stie ren 4852, 4246 en 3436 c.; vette kalveren 70—80, 5565 en 45—50 c., graskalveren 32, 27 en 20 c.; schapen 39, 35 en 31 c.; lammeren 41, 36 en 30 c.; nuchtere slachtkalveren 20 en 17 c.; slachtpaarden 38, 33 en 28 c. Prijzen per stuk van mager vee: nuch tere slachtkalveren 5, 4,50 en 4; nuch tere fokkalveren 15, 12 en 8; biggen 9 en 7; slachtpaarden 155, 115 en 65; werkpaarden 230, 150 en 90; hitten 95, 75 en 65, stieren 240, 190 en 135, kalfkoeien 235, 190 en 130; melkkoeien 230, 190 en 130; vaarzen 130, 100 en 70; pinken 100, 80 en 60; graskalveren 35, 25 en 15; big gen per week 1,20 en 1,10, schapen 17, 13 en 8; lammeren 12, 9 en 7. Taxi tegen boom gebotst. Zondagnacht, omstreeks half vier, is op den Bosscheweg onder Berkel—En- schot, een „Citax" die in de richting Den Bosch reed, door nog onopgehel derde oorzaak tegen een boom opge reden. Van de drie inzittende Bossche naars werd de heer A. Beauchampetre het ergst gewond. Met een vermoede lijke hersenschudding, diverse glaswon- den aan het gelaat en een kneuzing van d enrechterarm, moest hij naar het St. Elisabeth ziekenhuis te Tilburg worden overgebracht. De twee andere in2i>- den, J. v. d. W. en J. C. Z., wetJ eveneens door glasscherven geVl-0" Direct werd op den weg een onn zoek ingesteld en daarbij bleek, da^ noch rem, noch slipsporen waren, fi! vendien verklaarde een getuige, da; op het oogenblik van het ongeval J op den weg geen ander verkeer L bevonden. Men neemt alzoo aan, <i de bestuurder, door oververmoeid^ in slaap is gevallen, hetgeen de oor2a-: van het ongeval werd. Het gezelschap, dat de chauff, vervoerde, kwam van de Bredasc. kermis, doch vastgesteld is kunj worden, dat de bestuurder in ieder C val niet onder drankinvloed was. Auto tegen een hek gereden. Zondagnacht was een gezelschap Utrecht met een personenauto op naar Groningen Er werd met groc snelheid gereden. Op de Voorp0o. brug te Elburg raakte de auto het V{ hoogde trottoir-gedeelte waardoor linker-voorband sprong. De chauf(e verloor de macht over het stuur env auto reed op een ijzeren hek aan. dwarsstang van dit hek, een gegot. buis, brak af, drong voor links in carosserie en kwam er aan den achté kant uit, dwars door het dijbeen vj een der passagiers, den heer M. auto vloog nog door en vernielde gegoten ijzeren staven. Toen omwonenden op den ontzette den klap afkwamen liep de chauffe; de heer v. d. H. op straat rond. f bleekd at zijn rechterarm was afgerul Zijn verloofde, mej. van P. lag inw auto met een ernstige beenbreuk. Ha; vader, de heer H. van P. bleek oogr schijnlijk ongedeerd. De heer M. door de stang vastgespietst aan zijn plaats. Dadelijk werd een arts en een diet bij wonende verpleegster gewas schuwd die de eerste hulp verleende: Het duurde meer dan een half ui voor de heer M. bevrijd was en alk naar het ziekenhuis te Zwolle kondè worden overgebracht. Daar is de he: M. vanmorgen aan zijn verwonding^ dverleden. De anderen maken het na omstandigheden redelijk goed. ADVERTENTIëN. van mijn naar de eischen des tijds nieuw ingericht gelegen juist over de brug van het Kanaal. Hopende door nette be diening de gunst van hetpubliek waardig te worden. Beleefd aanbevelend, NAAR DE TE AMSTERDAM Vertrek Waalwijk: ZATERDAG 2.30 UUR. Stationsstr. 95, WAALWIJK. TELEFOON 141. Dat wij hierin iets presteeren, getuigen de vele schitterende recensies uit vakbladen en particuliere brieven welke wij tot nu toe ontvingen. Laat dit een aansporing voor U zijn om voortaan Uw drukwerk bij ons te laten vervaardigen. U is dan verzekerd, dat Uw drukwerk den toets der critiek kan doorstaan. De Drukkers voor het betere werk. Heropening WllStlI

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 6