I Echte COGNAC I radio-programma. H. de Bont-v. Huiten VERKOUDEN GRIEP? van de Firma F. W. VAN LIEMPT. Tel. 173. NATUURLIJK Mol, komt bij die gelegenheid voor het voetlicht met het bekende aan grijpende tooneelspel »De Hellas» van Louis Haver. Men zal zich nog de succesvolle opvoeringen herinneren die de ver- eeniging »O.O.G.» destijds van dit schitterend tooneelwerk heelt ge geven en daarom staat het wel vast dat er groote belangstelling voor deze uitvoering zal bestaan. De harmonie zal verder met een kort gevarieerd muziekprogramma dezen avond openen. Ongevallen. De werkman N., wonende te Andel en werkzaam op de camhreurfahriek der fa. v. Gent Co. had Woensdag middag het ongeluk in de fabriek uit te glijden en met zijn hoofd op de steenen te vallen. Dr. Kolster constateerde een lichte hersenschud ding en liet N. naar het Ziekenhuis overbrengen. In de Hollandiafabrieken kwam een arbeidster zoo ernstig van een trap te vallen dat zij ver schillende kneuzingen opliep en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Gevonden Voorwerpen. Op het Politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden voorwerpen: zwarte rozenkrans, twee heeren rijwielen, damesportemonnaie met inhoud. BIOSCOOP. R.D.B.-Theater. »Twenty Million Sweethearts^. (De man met twintig miliioen verloofden). Een Radio-film. De radio is in Amerika een milli- oenen-onderneming, een affaire van groie maatschappijen met geweldige kapitalen. Ze is in particuliere han den en dienstbaar gesteld aan den god der reclame De imposante con- cerns van handel en industrie beste, den grote sommen aan reclame door de aeiher. Ze huren voor hun doel alles, wat te huur is; van de Metro, politan Opera concerten tot den een- voudigen liedjeszanger. In de grote steden bevinden zich geweldige studio's en pompeuze kan toren. Daar worden de programma's opgesteld die verkocht worden aan den fabrikant, die reclame wil maken voor zijn zeep of kauwgummi. Met den directeur van zoo'n Ame rikaanse omroepzender begint de ge schiedenis van de nieuwe radio film „Twenty Mtllion Sweethearts", dte deze week reeds in het R. D. B. Theater wordt vertoond. Deze geschiedenis heeft alle moge lijkheden voor een grote en belang rijke film in zich. Het ontzagwekkende samenstel der Amerikaanse radio, de er in tegen elkaar opbotsende belangen en het daar door heen groeiende conflict tus sen mensen, bieden stof te over en dramatische accenten te kust en te keur. Zo op het eerste gehoor heeft de film een duistere titel. Die 20 miliioen verloofden treden echter slechts schim mig in het verLaal op, dat overigens ingewikkeld genoeg is. Dat de radioomroeper Buddy Clayton 20 miliioen verloofden heeti, of liever vrouwen van alle leeftijden, die hem als zoodanig beschouwen, is op zichzelf niets verbazingwekkends, sinds Lindbergh zich daartoe het eerst heeft geleend. Toen Lucky Lindy trouwde en de 20 miliioen scbwarmerische jonge en oude bakvissen ontrouw werd, had hij afgedaan en moest hij worden vervangen. Dus kreeg Buddy Clayton, de populaire radio omroeper de kans. De figuur van Buddy Clayton, uit Twenty Million Sweethearts is op realiteit gebaseerd, en zoo zijn alle figuren, die in deze zeer belangrijke film optreden. De directeur van de radio-omroep, de eigenaar van de zeepfabriek, de bedrijlsleider. die steeds op zoek is naar candiaaien voor radio-beioema- beid, de radio—oom Tiet, die een hekel heeft aan zijn baantje en aan de lieve zoete kuiderijes en hun ouders van wie bij de zoiste brieljes krijgt, allemaal zijn het levende tncusen uit de nieuwe tak van ons upcuüaar leven de radio, JJc him nccit ecu luucssant vrolijk vciüaai. Uc typen der tioo dpersoncu wwrüeu uitmuntend vertolkt, hoven, dien is üet mnlieu, waarin deze Dij- zondere film speelt, op zichzcll inte ressant genoeg om er een uur naar te kijken. De beroemde sterren Dick Powell en Singer Rogers spelen de hoold. rollen. Beiden zijn ze pas op het sterrenplan gekomen en beiden zijn ze kaïakieristick voor het genre, dat ze vertegenwoordigen. Alles bij elkaar is Twcuty Minion Sweethearts een vlotte amusementsfilm geworden, die men zeker met mag verzuimen. Als steeds is het bijprogiamma van deze week wederom van de bekende pertecie samenstelling. Luxor- Bioscoop Hij en zijn Zuster. In deze geestige film speelt de guitige Anny Ondra de rol van juiirouw Spatz, wier groote ideaal net is een gevierde tooneelspeelsler te worden, en in de gunst te komen van den directeur van het theater, waar zij vooralsnog de nederige betrekking van kamenier vervult. Haar kans komt ais de groole diva van het theater en de directeur ruzie krijgen en de eerste botweg weigert op het tooneel te komen, terwijl de première van het nieuwe stuk al voor de deur staat. Een handige manoeuvre van Anny's broer bezorgt het meisje de groote eer uitverkoren te worden voor de vacante hoofdrol. Maar haar fortuin is daarmede nog niet gemaakt, integendeel, nu beginnen de moei lijkheden pas voor goed, want de jaloersclie diva doet al 't mogelijke om juffrouw Spatz' optreden on mogelijk te maken en de première in de war te sturen. Op den dag der voorstelling staan de zaken zelfs zoo hopeloos, dat geen uitweg meer mogetijk schijnt. Heel het personeel van den schouw burg is in staking gegaan. Maar dan is het weer Anny's broer (Vlasta Barian) die de zaken op origineele manier voor elkaar brengt, zoodat de première kag doorgaan en een groot succes wordt. De directeur is daarmede gered en de gelukkige Anny behoort met één slag tot de gevierde actrices. Een film waarmede men zich kostelijk zat amuseeren. Maandag a.s. loopt in de Luxor een nieuw programma met als hoofdnummer »Mijn Leopold», waarin Hermann Thimig op onver beterlijke wijze de hoofdrol vervult. Schoenen-petitionnement. Te Amsterdam had dezer dagen een bespreking plaats van eenige vooraanstaande schoenwinkeliers met het doel het voeren van een directe en stevige actie door het geheele land in verband met den onhoudbaren toestand hij de schoen winkeliers, alsook bij de schoen industrie. Men wenscht bij voldoende be langstelling uit schoenhandel en industrie o.a. een groot Nederl. Schoenenpetitionnement op touw te zetten, om de regeering te over tuigen van den grooten nood, waarin de branche verkeert. In het comité van actie zullen zitting nemen 3 schoenwinkeliers, 1 schoenfabrikant, 1 grossier, 1 vertegenwoordiger en verder zal in iedere provincie een comité worden gevormd. Nieuwe president van het Bossche Hof. Naar wij vernemen is mr. A. J. Vliegenthart benoemd tot president van het Gerechtshof te 's Bosch. Tot vice-president van 't Gerechts hof is voorts benoemd mr. E. A. E. van Meeuwen. Als huisvaders gaan bezuinigen! Het is helaas in onze dagen maar al te noodzakelijk dat in huiselijken kring beraadslaagd wordt over bezui niging op het huishoudelijk budget. Kon de man dat vroeger, als hij 's Za terdags een ruime beurs kon omstul pen, zonder gewetensbezwaar over laten aan het economisch inzicht zij ner ega, thans moet hij veelal contro leerend optreden en naarstig de huis- houdrekening doorspeuren om te trachten hier en daar een overbodig postje te kunnen schrappen. Zoo was, naar ons dank zij de ac tiviteit van enkele onzer lezers ter oore komt, deze week een Drunensch huis vader aan het snuffelen in de kruide niersbriefjes van zijn vrouw, en hij kwam daarbij tot de ontdekking dat er behalve een pond margarine van 40 cent, ook een pond „idem" van den zelfden prijs was ingeslagen. Daarover moest de vrouw geïnter pelleerd worden. „Vrouw, waarvoor heb je nu toch eigenlijk die „idem" noodig? Dat zijn weer 40 cent die we veel beter hadden kunnen besteden!" „Idem", aldus het verwonderde antwoord, „ik heb geen „idem" ge haald. Heb je het soms zelf niet ge kocht?" „Ja, kijk dan, het staat er toch: een pond „idem" 40 cent". En beide echtelieden vergewisten zich dat het toch inderdaad „idem" was en niets anders, en over en weer werden er beschuldigingen gemaakt en werd er onschuld betuigd, lot ze heiden tot het inzicht kwamen dat de kruidenier wel eens een fout gemaakt kon hebben. Zoo werd de man erop uit gestuurd dergelijke dingen liehhen de heeren der schepping meestal op te knappen om den winkelier te betichten dat hij weer eens met dubbel krijt ge schreven had. De kruidenier hooide de klacht heel kalmpjes aan, lachte er eens hartelijk om, en trachtte den man toen aan liet verstand te brengen, dat „idem" in dit geval hetzelfde beteekende ais mar garine en dat zijn vrouw wel degelijk twee pond margarine gehad liad. Het was den klager te erg nu nog uitgelachen te worden op den koop toe en hij begon al een hoog woord te krijgen. Wel voor den drommel, de zaak was toch eenvoudig genoeg: er stond op de rekenjng een pond „idem" die hij niet gehad had, en daarmede was de lieele zaak voor hem uit, on danks alle mooie woorden van den man achter de toonbank. Hij zou zich nu eens niet laten bepraten of niets laten wijsmaken, want de zaak was voor hem zoo eenvoudig als maar mo gelijk was. Wij weten niet welke woorden er nog tusschen de heide mannen geval len zijn, maar de overlevering wil, dat die woorden over en weer heftiger wei den, dat het tenslotte niet hij woor den gebleven is en dat de goede huis vader, die niets anders kwam doen dan een opdracht van zijn ega uitvoe ren, tenslotte met behulp van „den sterken arm" huiten de deur gezet is! En dat alles om een enkel pondje „idem" Grootestraat Telefoon 109 HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING De schoenmakers en de uitgetreden looiers. Wij lezen in »De Schoen» het volgende bericht Ons is gebleken dat de interpretatie der Schoenmakersbonden, inzake opschorting van de opzegging van het lidmaatschap der Centrale H.L. S. door de 14 looiers een andere is dan die van bedoelde lederfabrikan ten. Hiermede is het geschil tusschen die lederfabrikanten en de Schoen makersbonden uit den weggeruimd Elke actie vanwege de Schoen makershonden moet dientengevolge worden stopgezet. Deze mededeeling is geteekend door de secretarissen van den Ne- derlandschen Bond van Schoen makerspatroons en Schoenwinke liers-vereenigingenden R.K. Bond van Schoenwinkeliers en Schoen makerspatr.en den Chr. Bond van Schoenmakerspatroone en Schoen winkeliers. Aantal schoenwinkeliers in Nederland. Volgens de statistiek zijn er in Nederland 6250 schoenwinkels, met een gezamenlijk persoeeel, behalve IDRAIS W-van VALKErmJR «e eigenaars en chefs van 2900 personen. Dit is een bewijs hoe groot 't aantal is van schoenwinkels, die alleen door de eigenaars zelf gedreven worden. Tevens maakt de siaustiek o. a mei. ding van 27 300 kruideniers, 12 300 manufacturenwinkels, 11 800 sigaren winkels, 11.300 slagerijen en 11000 broodwinkels. In hei geheel 150 000 winkels, waarvan 73 000 door bedrijls- hoofden gedreven. Proeven met paddenhuiden voor de F ranse he schoenindustrie. Er beslaat in Europa, met name in Frankrijk, een vrij grooie vraag naar huiden van padden len behoeve van de schoenindustrie, waarvoor ook paddenhuiden uit Celebes en Borneo in aanmerking komen. Hiervoor wordt zelfs 10 tot 15 cent per stuk betaald. Dit is voor de aideeiing Nijver heid aanleiding geweest proeven te nemen met het looien van huiden van Javapadden, waarmede echter weinig succes werd behaald, ornaat ze le dun bleken te zijn. Thans wordt, volgens de Java.Bode, echter alsnog een pioet genomen met de kangkoeng, de reuzenpad in de Goenoeng-Kiuoelsche bosschen. DE KATHOLIEKE ILLUbTRAHE. 69e Jaargang No. 6. Over de techniek van het gebrand schilderde glas verielt Frans Baiciüong in du nummer aan de hand van een serie goede lotos, „bchip in nood' is de tuel van een opstel over hei reddingswerk aan de kust. Van de oude steden, die rijK aan legenden zijn, is nu Groningen aan de beurt, en een dierendokter beduidt den lezer, waarom een kat een kal genocmu moet worden. Uit is een viertal groote artikelen, die met een keur van loio s zijn geïllustreerd. Daarnaast worden nog allerlei onderwerpen behandeld, die grage lezers en lezeressen zuilen vinden. Le sport is tavorict, met het oog op de Zesdaagsche en de Neder laudscbe vocibaizcge in Bern. Ge lukkig is de reportage van de Amstcr- damsche beeiicnkermis door 'n mensen met inzicht geschreven. Le roman „Le weg van den Rooden Pimpernel* wordt voortdurend boeien der, ook zonder dat de beschrijving der gebeurtenissen naar het sensatio- neele is opgedreven. Oorspronkelijke bijdragen vinden we onder hei mengelwerk, maar ook de beide korte verbalen .Met open kaart" en „Le man op de stoep" brengen pittige lectuur. Wat in dit nummer zeker opvalt, is de goede verzorging der illustraties. Loor de hoog opgevoerde techniek der latere jaren zijn we zóó verwend geworden, dat we eerder oog hebben voor een kleine mislukking dan een groot succes. Maar met ous zal ieder onbevooroordeelde erkennen, dat ook door de technische uitvoering de K 1 een kranig siuk weik is. DUSSEN. Door 't uitwijken voor 'n boerenkar getaakte een zware vracht wagen beladen met graan van het harde gedeelte van deu weg en zakte weg. JHierdoor sloeg de wagen om. Een groot gedeelte van het koren ging verloren, terwijl nog een ge deelte door het water werd bedor ven. Le materieele schade is gering. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. GEERTRUIDENBERG. Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt Zondag des v.rn. y,3U en des n.m. 2 uur voor te gaan de heer v. d. Kolf uit Dub beldam. R. LEEUWARDEN T ZONDAG 10 NOVEMBER 1934. V. A 8,30 8,35 9,00 9,03 9,30 9,45 V. P 10,30 A. V 12.00 12.01 12,30 1,30 2,00 2,30 4,00 4.45 V. A 5,00 5,50 6,00 6,20 7,00 7,20 7,20 A. V 8,00 8,15 HILVERSUM 301.5 M. R. A. Gramofoonmuziek. Balkon- en gevelbeplanting in liet winter seizoen. Voetbalniededeelingeu. Graiiiol'ooninuziek. Orgelspel. Causerie: Van Slaat en Maatschappij. R. O. Kerdienst uit de Remonstrantse Kerk te Amersfoort. Klokkenspel van de Grote Kerk te Sneek. Filmpraatje. Lunchconcert door het Omroep-Orkest. Gramofoonmuziek. Boekenhalfuur. Aansluiting met het Concertgebouw A'dam. Gramofoonmuziek. Flitsen uit de voetbalwedstrijd Ajax Feijenoord. Sportuitslagen van Vaz Dias. R. A. Verkorte opera: La Bohème. Oosterse muziek. Voetbal van de dag. Gramofooiiniuziek. Muzikale proloog van de film Dood Water. Orgelspel. Orgelspel. R. O. Nieuws- en sportberichten van Vaz Dias. Concert door het Omroep-orkest. 1,0» 1,20 2,00 2,10 2,30 3,15 3,30 4,15 7,50 8,10 8,15 9,15 9,25 10,30 10,35 10,40 9.15 Radio-journaal.. 9,30 Prijsvraag ten hate van de t-b.c.-bes»rii.«- 10,00 Zang door The Harmony Kings J'1,nl 10,15 Tegenlicht-opnamcn. 10,30 Zang door The Harmony Kings. 10,15 Gramofoonmuziek. 11,00 Nieuws- en sportberichten van Va2 iu„ 11,10 Gramofoonmuziek. HUIZEN. 1875 M. K. R. O. 8,30 Morgenwijding. N. C. R. V. 9,30 Orgelbespeling. 9,50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk, j..», nakerk, te 's-Gravcnhage. K. R. O. 12,15 De KRO-Boys. De film als factor bij onderwijs en voeding. 0P- Vervolg KRO-Boys-concert. Gramofoonmuziek. Boeken en schrijvers. Het KRO-orkest. Gramofoonmuziek. Vervolg middagaconcert. Ziekenlof uit 's-Bosch. N. C. R. V. 5,00 Gewijdeinuziek. 5,20 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Wild., vank. K. R. O. 7,45 Voetbaluitslagen R.K.F. Causerie: Kwakzalverij. Vaz Dias. Gevarieerd programma. Gramofoonmuziek. Vervolg gevarieerd programma. Vaz Dias. Gramofoonmuziek. Epiloog door het Klein Koor. MAANDAG 11 NOVEMBER 1934. HILVERSUM 301.5 M. V. A. R. A. 8,00 Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10,15 Jan Lcmaire draagt voor. Orgelspel. Jan Lemaire draagt voor. Concert. G ra in of oon muz i ek De Zonnekloppers. De Flierefluiters. De Zonnekloppers. De Flierefluiters. Orvitropia. Gramofoonmuziek. Concert. Voor de vrouwen. Borodien-programmaGrainofoonmuziek. Janny van Gogen vertelt. St rijk-orkest. X-X-Ensemble. Concert. X-X-Ensemble. Muzikaal Babbeltje. Perspectieven in de Dichtkunst. De Wiener Sangerknabcn zingen. Herhaling S.O.S.-berichten. Hei Boedapester Philharmonisch Orkest. Populaire kunstbeschouwingen. Vaz Dias. Eddy Walis en zijn orkest. Concert. De Notenkrakers. Concert uit de Doelezaal te Rotterdam.. 11,15 Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. N C. R. V. 8,00 Schriftlezing en meditatie. 8,15 Gramofoonmuziek. 10,30 Morgendienst. Lezen van Chr. Lectuur. Gramofoonmuziek. Gramofooiiniuziek. Orgelconcert. Uitzending voor scholen. A. J. Hei-wig over appel- en peersoorten. Cursus knippen en stofversieren. Bijbellezing. N.C.R.V. Klcin-orkest. Vragenuurtje. Ned. Chr. Persbureau. Gramofoonmuziek. Vragenuurtje. Spreker: Mr. II. Bijleveld, Oud-Miuisler van Marine„Let op uw saeck". Concert uit de Sociëteit De Harmonie te Groningen. Vaz Dias. Gramofoonmuziek. DINSDAG 12 NOVEMBER 1934. HILVERSUM 301.5 M. A. V. R. O. 8,00 Gramofoonmuziek. Morgenwijding Muziek ter nabetrachting. Kook- en bakpraatje. Orgelconcert. Lunchconcert. Muziek en voordracht. Knipcursus. Oscar Joost en zijn orkest. Radio Kinder Koorzang. Halfuur voor kleinere kinderen. V. P. R. O. 5,30 Bijbclvertcllingen. A V. R. O. 6,00 Kovacs I.ajos en zijn orkest. 7,00 Piano-recital. 7,30 Engelse les voor beginners. Nieuwsberichten van Vaz Dias. Het Omroeporkest. Ncgro-spirituals. Gramofoonmuziek. Radio-tooneelTartarin de Tarascon. Het Omroeporkest. Nieuwsberichten van Vaz Dias. Kovacs Lajos en zijn orkest. HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8,00 Morgenconcert. Gramofoonmuziek. Muziekuitzending voor fabrieken. Gramofoonmuziek. Godsdienstig halfuurtje. De KRO-Boys. Vrouwenuurtje. Modecursus. Het KRO-orkest. Gramofoonmuziek. liet KRO-orkest. Gramofoonmuziek. Het KRO-orkest. Eperanto-cursus. Vragen van heden en toekomst. Graniofooninuziek. De KRO-Boys. Vaz Dias. De KRO-Boys. Gramofoonmuziek. Het KRO Symphonie Orkest. CauserieUit de wereld van de film. Het KRO Symphonie-orkest. Vaz Dias. Gramofoonmuziek. Het orkest Ma rek Weber. Gramofoonmuziek. Het Orkest Marck Weber. WOENSDAG 13 NOVEMBER 1934. HILVERSUM 301.5 M. V. A. R. A. 8,00 Gramofoonmuziek. 9,30 Onze keuken. V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10,15 Uitzending voor de arbeider in de Continu bedrijven. R. V. U. 11,00 Causerie: Vrije uren van de kinderen in wintertijd. V. A. R. A. 11,30 Vervolg uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven. De Zonnekloppers. Concert. Orvitropia. Concert. De Zonnekloppers. VAR A-knipcursus. VARA-tooneelDe avonturen van Bosko. Het VARA-orkest. R. V. U. 6,30 Causerie: Moeilijkheden met kinderen. V. A. R. A. 7,00 Sportuitzending. Uitzending voor het platteland. Herhaling S.O.S.-berichten. R.A.I.-concert. Declamatie: De eerste oceaanvlucht. R.A.I.-concert. Concert. Vaz Dias en varia. Concert. X-X-Ensemble. Strijk-orkest. 11.15 Gramofoonmuziek. 11,30. Orgelspel. 10.35 11,00 11,20 11,30 12,00 12,30 1,00 1,15 2.00 3,00 3,15 3,30 3,50 4,30 5,00 5,30 5.45 6,00 6,30 7,00 7,20 7,26 7,30 8,30 8,50 9,00 9,30 9,45 10,00 11,00 11,30 12,15 12,30 2,00 2,35 3,15 4,00 5,00 0,30 7,00 7,15 7,30 8,00 8,10 10,30 10,40 10,00 10,15 10,30 11,00 12,00 2,00 3,00 4,15 4,30 5,00 8,00 8,05 9,00 9,15 9,20 10,00 11,00 11,10 10,00 10,30 11,00 11,30 12,15 2,00 3.00 $15 5,00 5,15 6,00 6,15 6,10 7,15 7,35 7,45 8,00 8,05 8,30 8,50 9,35 9,50 10,35 10,10 10.45 11,15 11,30 12,00 12,30 12.45 1,30 1,40 2,15 3,00 5,30 7,20 8,00 8,03 8,30 9.00 9,30 10.00 10,15 10,30 10.45 4

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 10