K. H. van fU&ü, SPORT, brief uit de drunensche haai öian mijn Öud'pa\o.c^iamn, NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. "lÜWSllT HEUSDEN 8 November 1934. Munheer de Riddakteur, De Boamusmoand, de moand van §jnte Bavo, hee dur eigen netjes en roak ingezet. Dees week begon mee régen en nou ik dees briefke zit te pennen, mee un kwoai pen, zoo es ge ziet, is het koud, frischjes buiten. We zallen mèr nie lang over 't weer proaten.want och, dè kande gull ie net zoo goed ondervijnen es ikke. Mee leedwezen heurde ik gisteren jè julliën durps- of stadsgenoot, het ur toch zoo broerd aafgebroeht hee in dieën zesdoagsche fietstoch doar op dè rond houten boantje in 't Rai- gebauw in Amsterdam. Fraans heegged ur broerd aafge broeht om doar mee linnen va-, of iels a'anders een sleutelbeen te breken. Ge zud zeggen, die mannen moeten toch wel horsloos worren van het rondfietsen en het trappen en aaf- beulen. Ze moeten te lange leste de nek wel brèken. 't Is nie oan meen, om aafbreuk te doen oan die meensen ,die doar un- nen duit verdienen; neeë hillemoal nie. Ik woi, dék zoo op mun fietske ook geld kon verdienen, dan liet ik er een zijspan oan moaken en dan aaam ik het wijf ook overal mee noar toe Van 't staandpunt uitgoande, van zuivere sport, vijn ik zonne zesdoag sche hillemoal gin sport meer. Ik mee munnen lompe kop beschouw 't meer es un geldklopperij, want es ge 't heurt van bekwoam en bekinde lui, dan is tur bij elke zesdoagsche een heel stel sel van nfsproakskes en weet ik het al meer. Xeeë, ik heur liever Han Hollaan- dcr unnen voetbalwedstrijd omroepen deur dc roadio. Doar komt un eind oan; en loat hier nou us unnen keer valsch geschupt worren. toch liedde dan mee echte sport te doen. Nou hak 't doar krèk over fietsen, mèr doar eens wijer over geproat. In Drunen zijn veul fietsen en ook veul fietsers en fietsters, mèr es ik zoo noa- goi, dè tur in de leste weken al ver schillende tegen de vlakte gereden zijn mee dur fiets, dan wor ik bang. Den eenen zijnen erm, kepot, den aanderen een gat in zijnen kop, wir een aander wordt mee een hersen schudding opgeroapt en binnenge bracht. 't Goi goed. Net of ze in Drunen een opruiming wullen hauwen van fietsen en meensen. Fietsen alla, mèr meensenlèvens zijn toch nog te kostbaar, 't Kan zijn, dat de fietsers roekeloos rijen en soms verkeerd uitwijken, mèr mis tal lig toch de schuld bij den autórijer, die denkt: „Ik moet veul belaasting be- toalen, dus ik heb ook alleen recht op de weg". De redeneering kan wel iets of we logisch zijn, ïnèr doar kannen wij nie mee accoord goan. Die autorijers, die ging de voorstelling niet door, daar niet voldoende belangstelling aan wezig was. Maar 's avonds was dat anders. Er werd gelachen, gelachen, neen gegierd gewoonweg. Het was in één woord af 1 Nu moet men bij 't ge bruik van deze krachttermen Dussen en ook de Dussensche bevolking als zoodanig nemen. We zullen dan zeggen op z'n Dussensch vond het zijn weerga niet! Ook het bij program ma was goed verzorgd. De opening der Stalen Generaal en de voor Dussen en het Land van Altena historischen film van de opening der brug te Keijzersveer, vielen zeer in den smaak. Bij 't aanschouwen van den laat- sten film komen onwillekeurig ge dachten aan vroegere dagen weer voor den geest. Men zag dan den laatsten tocht van de Pont!! Maar plots wordt men hieruit weggerukt en wordt alles weder vergeten bij 't aanschouwen van 't nieuw ver bindingsmiddel met overig Brabant. Machtig en indrukwekkend. Toen 't einde daar was keerden allen ten zeerste voldaan naar huis terug. Op Zondag 18 Nov. a.s. geven de meisjes van het Patronaat hun jaarlijksche winteropvoering. Opge voerd zullen worden het drama «De Vestaalsche Maagden» en enkele kluchten o.a.»De woningdistri butie». Op last van den veearts moest den veehouder A. B. een zijner beste vette koeien afslachten. Dit beteekent voorden betrokken boer zeer zeker een groote schade post. De veehouders J. v. d. PI. en A. v. D. vonden dezer dagen bij elk hunner 'n beste koe dood in de weide liggen. Hieruit kunnen we concludeeren dat de sterfgevallen onder het vee (door 't miltvuur) nog steeds voortgang maken. LOONOPZAND. J.l. Zondag ging in de zaal bij den heer Stalpers voor de derde en laatste maal »de Groote Waanzin», van J. Grosfeld, opge voerd door de Tooneelvereeniging »St. Joseph» alhier die wederom deur hullie eigen schuld een ongeluk moaken, moesen dur rijbewijs worren «afgenomen en een flinke boete wor ren opgeleed. Ge hed er, die toch gin donder, ver gif me dit groot woord, om un meen- senlèven geven en mèr deur jakkeren. Zukke moesen uit durre woagen ge trapt worren en dan un flink pak ram mel krijgen veur dur roekeloosheid. Ik geleuf dè dit wel un radicoale op lossing zou zijn, veur veilig ver keer. Doar hek ur efkes we uitgedraaid, munheer; mèr 't is toch zoo, woar of nie? Gelukkig zijn dur in de buurt van de meskesschool ploatjes oan de lan- tèrenpoalen gemokt, woarop stoi oan- gegeven, dat er een school in de buurt is. Dit schijnt toch goed te werken, want mer zelden heurde doar van een oanrijing of zooiets. Ik zal mèr van die autorijerij «af stappen en een aander sjapieler onder haanden vatten, want ik zal het toch nie veul wijer brengen es rijen op un (kwoai) fiets. De wenter is tur. De oavonden zijn al vervelend lang es ge ze zonder een of aander ontspanning moet deurbren- gen. Doarom kan ik oew dan ook vur- tellen dè me twee uitvoeringen tc waachten hebben: Een in de hermeniezoal van Dorus Elshout, de Zondag of de Zondag aacht doag. Wè tur gebeuren zal en of het van de hermenie uitgoi, dè weet ik mèr es 't woar is dan zalde er allicht meer van heuren. Daander uitvoering is op 't kloster, noar ik heur in de week van 1825 November. Doar wordt un tooneel- stuk gespeuld. Ge ziet, mun weten is nou mèr half en half. Ge moet doar meen de heele schuld nou nie van geven, want doar wordt nog mèr heel weinig over ge proat bij oons in het durp. Dus moet ik van eiges wel noaproaten wèk heur. Den aanderen Tienus had dat grif- fer, die was veul aafstraanter en die haai schijnboar meer reloaties es ikke. Afijn, nie getreurd doarover, wij zallen oons eigen dur best in zien te werken. Mèr dit wok nog eens herhoalen, in Drunen moeten we veul uitvoerings hebben. Dat houdt de meensen in Dru nen en mee hullie, ook de centen. Woar om wordt deur den een of aan deren nou nie eens eenen mooie film «afgedraaid, of woarom wordt er nou nog nie eens eenen keer een tooneel- club uit een aander plots gevroagd om hier eens een uitvoering te komen geven Woarom, woarom dat eeuwig woar om nou? Omdat, omdat er in Drunen, eerlijk gezeed, nog nie die soamenwerking is onder de vereenigingen onderling, die toch zoo hard noodig is. Ik scha ai er wir uit. Tot over virtien doag. DE NI JE TIENUS. een voile zaal irok. Evenals vorige Zondagen werd ook thans goed spel geleverd en gingen de aanwezigen voldaan huiswaarts. Kapelaan Maas, die zich voor een en ander zooveel moeite heeft ge geven kan dan ook met vreugde terugzien op eene reeks goedgeslaagde uitvoeringen. De eerste Winteruitvoering der Liedertafel Echo der Duinen» op Zondag j.l. in de zaal bij den heer Aartsen gegeven was een succes, onder de leiding van den heer Baest werden verschillende zangnummers ten gehoore gebracht o.a. «Mijn Ouderbuis» van Schellekensen »Ecce quo modo moritur» van Handel die zeer in den smaak vielen gezien hel aandachtig gehoor. Een komische éénacter benevens enkele duo's zorgden voor aangename afwisseling. De Harmonie «Sophia's Ver- eeniging alhier geeft op a.s. Zondag in hare zaal de eerste Winter— uitvoeiing voor hare donateurs en dames. Medewerking zal worden verleend door den humorist A. van Keulen uit Tiel. De verbetering van ons Markt plein heeft zijn beslag gekregen. Na de opruiming van het houten toestel dat men nog langen tijd de naam van kiosk heeft gegeven is een mooi verhard plein tot stand gekomen dat een sieraad voor de omgeving is. De open blijvende plekken tus- schen plein en straat zijn met keien aangestraat zoodat de van vroeger zoo beruchte modderboel gelukkig tot het verleden behoort. Indien nu nog de tramweg Mij. kon besluiten de zich aldaar bevindende tramlijn een weinig hooger te leggen dan was ter plaatse alles in orde. Woensdagavond j.l. ongeveer half zes had op den Tilburgschen weg wederom een auto ongeluk plaats, dat nog bijzonder goed is afgeloopen. Een auto en motor reden op den Tilburgschen weg en beiden moesten den weg naar Uden- hout op. De motorrijder V. uit Udenhout, waarschijnlijk niet gezien hebbende, dat ook de auto dezen draai om moest kwam in aanraking met de auto. De bestuurder van de auto, ziende dat een aanrijding niet Door den Voorzitter van het Comité, dat gevormd werd, om aan ondergeteekende, bij zijn vertrek uit Waalwijk een huldeblijk aan te bieden, werd mij gis teren de som ter hand gesteld tot dat doel bijeen ge bracht, en welke intusschen was aangegroeid tot 575.-. Ik behoef U wel niet te zeggen, dat dit bewijs van dankbare toegenegenheid en sympathie mij diep heeft getroffen; en 't is vooral de wijze waarop dit groote bedrag is bijeengekomen, n.l. uit spontane en geheel vrijwillige bijdragen van rijk en arm, die mij dit bewijs van sympathie met zoo groote vreugde heeft doen aanvaarden. Juist dat geheel vrijwillige der geschonken bijdragen geeft mij de heerlijke overtuiging en het aan gename bewustzijn, dat de sympathie vooj uw oud pastoor ook inderdaad oprecht gemeend is en dat Gij dankbaar zijt voor hetgeen ik als pastoor met Gods genade voor U heb kunnen en mogen doen. Gaarne breng ik dan ook bij deze mijn allerhartelijk- sten dank aan allen, die aan dit huldeblijk hebben bij gedragen en mij daardoor hunne toegenegenheid en sympathie hebben willen toonen, maar ook in 't bijzon der aan hen, die het initiatief tot dit huldeblijk genomen hebben en aan de Heeren van het Comité en de Admi nistratie van ,,De Echo van het Zuiden", die de bij dragen in ontvangst hebben willen nemen. Overeenkomstig de bedoeling der gevers zal ik deze gelden besteden, om mijne zitkamer in mijn toekomstig pension te Tilburg, netjes te installeeren, zoodat iedere dag mij niet alleen zal blijven herinneren aan de dank bare toegenegenheid mijner oud-parochianen, maar mij zelf ook te krachtiger zal aansporen, om Gods rijksten zegen iederen dag over U allen en over Waalwijk af te smeeken. Oud Deken en Pastoor. 's-Gravenhage, 8 November 1934. te vermijden was, gooide zijn stuur om, doch kon niet verhinderen, dat zijn wagen tegen een ijzeren paal terecht kwam. De bestuurder van de auto kwam er ongedeerd af doch de pas nieuwe wagen werd ernstig beschadigd terwijl de motorrijder V. klaagde over pijn aan zijn voeten De rijks- en gemeente politie was direct aanwezig om een en ander te onderzoeken. De ZeerEerw. Heer A. H. F. KAMP, die j.l. Maandag, 5 November, zijn 25- jarig jubileum vierde als pastoor van St. Joachimsmoer. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. Ge meente alhier hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des nam. half drie op te treden Ds. Cuperus. In beide diensten extra collecte. In de Ned. Herv. Kerk a.d. Loon- schendijk hoopt a.s. Zondag des nam. 2 uur op te treden Ds. Louwe Kooy- mans uit Baardwijk, 's Morgens half tien leesdienst. Het le elftal der voetbalvereni ging „Capelle" speelt a.s. Zondagmid dag een thuiswedstrijd op het sportter rein aan de Willem van Gentsvaart te gen R.W.B. uit Besoijen. D. E. S. Zondag a.s. heeft de geheele D.E.S.- macht voor een dag vacantie om de 2e Zondag rust te vieren. Kaatsheuvelsche Boys. Morgen komt DEVO uit 's-Boseh bij het eerste elftal op bezoek. De eerste competitiewedstrijd voor de 3e klasse K.N.V.B. wisten de onzen in Den Bosch van DEVO te winnen. Sinds hadden de Boys meerdere ne derlagen te slikken. Zondag zullen zij er echter alles op zetten, om te too nen, dat zij het voetballen nog niet verleerd zijn. Het 2e elftal krijgt om half 12 BVV 4 op bezoek. Wij durven hen na de ne derlaag van Zondag nog geen over winning te voorspellen. R.K. Jeugdwerk. In de bovenzaal van den R.K. Gilden bond wordt ten bate van het R.K. Jeugdwerk Zaterdag a.s. een barakcon cours geopend, waarbij prachtige prijzen te winnen zijn. Waar het R.K. Jeugdwerk alhier zeer sympathiek is en een barakconcours voor velen steeds een groote attractie blijkt te zijn, gelooven we, dat er aan deelname gen gebrek zal zijn. J Crisis-Comité. De collecte voor het R.K. Crisis Comité Zondag j.l. gehouden bracht in totaal ruim 121.op. Tooneel. Onder leiding van de Eerw. Broe ders van Liefde alhier, is reeds maan den lang gestudeerd op het fantastisch tooneelwerk: In Droomenland. Ten bate van de nieuwe parochie kerk zullen een 4-tal uitvoeringen hier van gegeven worden in de groote pa tronaatszaal. Op de Zaterdagen 17 en 24 November zal gespeeld worden voor de jongens en meisjes, op Zondag 25 en Maandag 26 November voor dames en heeren, terwijl nog een midden- weeks-uitvoering zal gegeven worden voor de werkende leden en donateurs van de R.K.V.V. „D.E.S.". Behalve het tooneelspel zingt een jongenskoor in Oostersche kleeding een Chineesch koorwerk, terwijl de mondharmonica club miet een geheel nieuw program ma zijne medewerking verleent. T.B.C.-Vereeniging. Donderdagavond hield de T.B.C.- vereeniging een vergadering bij den heer Joh. Smit. Besloten werd om bin nen enkele weken wederom een aantal kinderen uit te zenden naar het Her stellingsoord te Eersel. Met subsidie van de T.B.C.-Veree- ninging zal ook in de Parochie Berk dijk een spijskokerij worden ingericht voor arme schoolgaande kinderen. Getracht zal worden om ook dezen winter een algemeene T.B.C.-avond in de diverse zalen te organiseeren met medewerking van humoristen, gooche laars, etc. Verschillende zaken van meer huishoudelijken aard, speciaal de verstrekking van hulp in natura, wer den verder geregeld. Heusden, 8 Nov. 1934. A 9. Zondag gaat Juliana I voor de BVB comp. naar 's Bosch, om zich te meten met Nivema. Door het gure weer der laatste nachten loopt peuren (palingvisschen) ten einde. Nu er wordt ook zoo goed als niets meer gevangen Gelukkig hebben velen nog al eens een buiten kansje met andere visch. Zoo wordt er b v. in den laatsten tijd menige snoek verschalkt, wat ook niet on aardig is VOETBALSPORT. K. N. V. B. De Competitie. P.S.V. en N.A.C. spelen thuiswedstrijden. Derby te Tilburg. W. S. C. naar V. O. S. Zal Wilheimina ook van Helmond winnen W.S.C. 2 naar Baardwijk. R. W. B. naar Capelle. Als Longa weer haar oude kracht heeft teruggewonnen, kan het Zondag in Eind hoven tusschen deze club en PSV een spannende strijd Worden. Maar wij vree zen dat de Tilburgers ook tegen PSV in het zand zullen bijten, na hun laatste smadelijke nederlaag. Van de Tilburg- sche derby tusschen NOAD en Willem II valt ook "al iets dergelijks te vertellen. Als de rood-wit-blauwen nog niet op hun verhaal zijn gekomen, maken zij een goe de kans om door hun stadgenooten te worden geslagen. NAC zal waarschijn lijk wel winnen en ook voor de overige thuisclubs, MVV en Juliana, opent zich een behoorlijk perspectief. In de tweede klasse is het vooral de ontmoeting WilheiminaHelmond, die van belang is. De geelbaadjes kunnen nu eens laten zien of het hen werkelijk ernst is. Er valt van deze big game o.i. zoo goed als niets te voorspellen. Roermond zal zijn kans niet dan met de grootste moeite kunnen verdedigen tegen de Valk. VW heeft het bij Picus waarschijnlijk wat ge makkelijker. WSC speelt weer een uitwedstrijd en is deze keer te gast bij VOS in Venlo. Ge zien de moeilijkheid om deze ploeg in eigen huis te slaan, vermoeden we dat de zwarthemden al blij zullen zijn als ze de stand gelijk weten te houden. Voor Hero is er in Tegelen waarschijnlijk weinig te verdienen. Baardwijk krijgt al direct een kans om revanche te nemen op WSC 2. Of het wer kelijk tot een revanche zal komen, is ech ter nog een open vraag, waarop wij nog geen antwoord wagen te geven. RWB heeft geen gemakkelijke uitwedstrijd te gen Capelle, maar kan toch o.i. winnen. Kaatsheuvelsche Boys krijgt bezoek van het Bossche Devo en zal daar een zware tegenpartij aan hebben. Het programma luidt: Eerste klasse: Eindhoven: PSVLonga. Tilburg: NOAD—Willem II. Maastricht: MVVEindhoven. SpekholzerheideJulianaBVV. Breda: NACBleijerheide. Tweede klasse A: Middelburg: MiddelburgDe Baronie. VlissingenVlissingen—RBC. RoosendaalAllianceZeelandia. Terneuzen: TcrneuzenBreda. BergenopzoomDoskoTSC, Tweede klasse B: Den Bosch: WilheiminaHelmond. Venlo: VOS—WSC. Tegelen: TegelenHero. Eindhoven: PicusVVV. ValkenswaardDc ValkRoermond. Derde klasse D Waalwijk: BaardwijkWSC 2. Kantsheuvel: Knatsh. BoysDevo. CapelleCapelleRWB. W. S. C. V. O. S.—W. S. C. Na een rastweek is thans voor WSC weer een uitwedstrijd vastgesteld, de vierde nu reeds, tegenover pas twee ont moetingen op eigen terreinn. En het uitstapje, dat WSC morgen gaat maken, is in het geheel niet gemakkelijk, dat weten we uit ervaring. Op het terrein van de Venlosche club VOS hebben reeds heel wat clubs een strop gehaald, daar zijn reeds vele kampioensillusies vervlo gen. Op hun eigen terrein zijn de stoere zwart-witten bijna onverslaanbaar. We mogen dus onze verwachtingen voor den kamp van morgen niet al te hoog spannen en als de zwarthemden het in Venlo tot een gelijk spel weten te bren gen, dan vinden we dat al een allerver- diensteliikst resultaat. Wij zijn er zeker van dat de W.S.C.'ers, nu zij tegen Hero de eerste punten heb ben binnengehaald, hun beste krachten zullen geven om te toonen dat het hun ernst is. Zij moeen bedenken dat de klap van morgen dubbele waarde zal hebben, omdat de strijd gaat tegen een ploeg, die ook nog slechts één wedstrijd gewonnen heeft. Slagen de zwarthemden er dus in tegen VOS een goed resultaat te hereiken dan zullen zij weer een plaatsje op de ranglijst stijgen en dan kunnen we de toekomst weer wat helderder gaan in zien. Laten we daarover echter nog geen bespiegelingen gaan houden en eerst af wachten wat de ontmoeting van morgen zal brengen. WSC 2 moet op bezoek bij Baardwijk, dat er natuurlijk op belust zal zijn revan che te nemen voor de voor enkele we ken geleden nederlaag. We zijn benieuwd of de jeugdige zwarthemden sterk genoeg zullen blijken om hun overwinning ook op Baardwijksehen grond te consolidee- ren. JULIANA. Zondag a.s. wordt op het Juliana-ter- rein de belangrijke plaatselijke competi tiewedstrijd Juliana IWSC 2 gespeeld en met groote belangstelling wordt deze wedstrijd tegemoet gezien, daar voor on ze geel-zwartcn de uitslag van deze ont moeting van het grootste belang is. Het is weer enkele weken geleden dat het le elftal in den strijd is geweest en de eer ste ontmoeting op het WSC-terrein ein digde na een slecht gespeelden wedstrijd onzer geel-zwarten in een overwinning voor WSC, hoewel het Juliana toen ook niet mede zat. Onze geel-zwarten krijgen nu Zondag op eigen terrein gelegenheid om te trachten revanche te nemen en daar ook WSC over een stevig elftal be schikt, wordt een spannende wedstrijd verwacht. Dat er voor deze plaatselijke ontmoeting een omrekende belangstelling bestaat, is te begrijpen, daar elk sport liefhebber uit Waalwijk en omgeving Zondag op het Juliana-terrein aanwezig zal zijn, vooral waar dit de cenige KNVB- wedstrijd is welke in Waalwijk wordt ge speeld. Wij vertrouwen dat het publiek mede zal werken, opdat de wedstrijd een goed verloop moge hebben. Aanvang om half 3. Juliana 2 moet naar WSC 3 voor de competitie en ook voor onze reserves weer een zware wedstrijd. Juliana 3 speelt een thuiswedstrijd en ontvangt WSC 4. Aanvang om 12 uur. I. V. C. B. Wanneer begint H.E.C.1 Het IVCB-programma vermeldt voor de afdéeling Zuid 2 B slechts een enkele wedstrijd, n.l. die tusschen HEC en Sarto uit Tilburg. De Waalwijkers bengelen nog steeds onder aan het lijstje, zonder een enkel winstpuntje. Maar blijkens hun laatste optreden te Kaatsheuvel hebben zij betere voornemens gemaakt en daar om hebben wij voor den strijd van mor gen weer wat hoop. Het programma luidt: Klasse 1. Dongen: DongenGennep. Best: Best VooruitKolping. Helmond: MuloSVB. Venlo: Venlosche RoysBrabantia. Wilheimina—RKTW: Derde klasse A: Zevenbergen VirtusODIO. Zevenbergen ZWDom?en 2. Bergenopzoom Mevo 2SNP. Wagenberg: WVCHalsteren. Derde klasse B: Waalwijk: HECSarto. WIELERSPORT. BroccardoGuimbretière winnen Zes doagsche te Amsterdam. Voor het eerst sinds de hoofdstad haar jaarlijkschen Zesdaagsche heeft, is de eindoverwinning naar het buitenland ge gaan. Guimbretière-Broccardo, het Fran- sche koppel heeft den derden Amster- damschen Zesdaagsche gewonnen en de twee Franschen hebben daardoor een streep gehaald door de rekening van Pijnenburg en Jan van Kempen, die als favoriet golden. De volledige eindstand luidt: Afgelegd werd in totaal 3.102 685 K.M. 1. Guimbretière-Broccardo 176 p. Op 1 ronde:'2. Pijnenburg-v. Kempen 443 p.; 3. Buysse-Deneef 293 p.; 4. Schön- Hürtgen 199 p. Op 2 ronden: 5. De Wolff-v. d. Hevden 285 p.; 6. Braspenninx-Hill 197 p. Op 5 ronden: 7. Pellenaars-Bogaert 233 p. I Op 6 ronden: 8. Bresciani-Prieto 249 p. Op 9 ronden9. Gebr. Vroomen 205 p.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 7