Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. Mr. v. Coothstr. 44 H. J£o4st&veft-<£ag&xd&, OPRUIMING Kachelvoorraad Elektrische Waschmachines Electrische Waschmachines Wringers in alle prijzen *5tel IL i. v.. p. a.s. ZateteLag. eens SpecCaaê o.p onze hedLame OJp deze ptaats Fa. ANTON HOLTGREFE DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Permanent Wave van f 5.- voor f 3.- en van 7.50 voor 5 gulden. W. VAN RAAK ABONNEERT U OP DIT BLAD. RUMMER 90. ZATERDAG 10 NOVEMBER 1934. 57c JAARGANG. Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG UITGAVE: Brieven, Ingezonden stukken, gelden, ent franco te zenden aan den Uitgever, WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON T1ELEN. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco p. post door 't geheele rijk 1.40. Telefoon No. 38. Telegr.-adresECHO. Advertentiën moeten Woansdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons besit süa. Bij contract flink rabat Reclames 40 cent per regel. Prijs der AdvertentiCn 19 cent per regel; minimum 1.50. Waalwijk, 9 November 1934. Benoemingen. Z. H. Exc. Mgr. Diepen heelt benoemd tot hu der Commissie van Advies voor de Diocesane katholiekendagen den Z.Eerw. heer h. F. Jrleezeinans, pastoor alhier; tot geestelijk adviseur van den R.K. Vrouwenbond aimer de Z.Eerw. heer H. F. Heezemans, pastoor van St. Jan en tot geestelijk adviseur van de aid. Waalwijk van den Ned. U.K. Fabrieksarbeidersbond ue W.Eerw. heer J. B. van Kooij, kapelaan van St. Jan alhier. Noord—Braband. In de Dinsdag gehouden huiten- gewone vergadering van aandeel- iiouders der N.V. »Noord-Braband» Maatschappij van Verzekering op het Leven alüier is in het College van Commissarissen opgenomen de heer Mr. Dr. T. J. Verschuur, oud-minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, oud-minister van EconomischeZaken te 's Gravenhage. Werkloozen. De stand der werkloozen op 5 November was 229 geheel en 84 gedeeltelijk werkloos, tegen 279 geheel en 65 gedeeltelijk op 5 Oct. Verdeeld over de groepen als volgt: 5 Nov. 5 Oct. W. G. W. G. Bouwvakarbeiders 41 3 45 3 Houtbewerkers 7 7 Kleermakers 5 4 13 14 Lederbewerkers 151 72 186 48 Leerlooiers 7 5 Metaalbewerkers 1 1 3 1 Diverse werkkrachten 17 2 20 Totaal 229 84 279 65 Vergadering Waalwijks Belang. Teneinde eventueel misverstand weg te nemen verzoekt de heer E. Bossaerts ons de motiveering op te nemen van zijn standpunt inzake de kwestieIJsbaan, ingenomen in de vergadering van Waalwijks Belang. Aan het slot der discussie heelt de heer Bossaerts nl. verklaard dat het hem, na de uitvoerige toelichting, wenschelijk voorkwam de IJsclub te doen voortbestaan, omdat de exploi tatie van het «Galgenwiel» door de IJsclub als een tijdelijke maatregel moet worden beschouwd. Lezing met lichtbeelden. Woensdagavond ten half acht houdt de heer Breitner uit Rijswijk in het gebouw voor Chr. Belangen te v.m. Besoijen op den ouder-avond van de School m. d. Bijbel aldaar een lezing met lichtbeelden over en ten bate van het onderwijs aan doofstomme kinderen. Belangstellenden hebben vrijen toegang. Kinderen onder de 16 jaar alleen onder geleide. K. J. V. Op Zondag 18 November a.s. zal de plechtige aanneming van 19 nieuwe leden der K.J.V. plaats hebben, tegelijk met de inzegening van het K.J.V.-huis in de Mr. van Coothstraat. Een en ander zal ge schieden door Z. H. Exc. Mgr. Diepen. Ter voorbereiding wordt voor de nieuwe leden een triduum gehouden in de kapel bij de Eerw. Zusters, gegeven door den Z.Eerw. Zeergel. Dr. Pater Otto Cap. Op Zondag 18 November zal des morgens om 8 uur een plechtige H. Mis geschieden met assistentie en algemeene H. Communie in de St. Antoniuskerk, waarna gezamen lijk ontbijt in het K.J.V.-huis. Om 3 uur Lof in de parochiekerk van St. Jan, waaronder aanneming der leden door Mgr. Diepen en om half vijf plechtige inzegening van 't nieuwe K.J.V.-huis. R.K. Vrouwenbond. Algemeene vergadering van den R.K. Vrouwenbond op Donderdag 15 Nov. a.s. des avonds ten half 8 in de zaal van de R.K. Werklieden- vereeniging. Mevr. Ditvoorts zal spreken over de knip- en naaicursus, welke zij zalgevenin het K.J.V.-huis. Diegenen die zich voor dezen cursus willen opgeven, kunnen dit alsnog doen na de vergadering bij het bestuur. Na deze bepreking zal de nieuwe adviseur de Z.Eerw. heer pastoor Heezemans worden geïnstalleerd. Vervolgens zal het woord gegeven woorden aan den Vlaamschen humo rist Lode van Gent, die den leden geruimen tijd aangenaam zal bezig houden. De leden worden verzocht allen bij deze vergadering tegenwoordig te zijn, het belooft een vroolijke en gezellige avond te worden. Ouderavond Openb. School. In de Openb. School is Maandag avond een ouderavond gehouden, die goed bezocht was. De spreker, de heer Groenewoud uit Nijmegen, hield een intressante causerie, waarin hij het belang der Openb. School en van de vereeniging «Volksonderwijs» in het licht stelde. Voorts behan delde de heer Groenewoud een paedagogisch onderwerp, nl. de ontwikkeling van het schoonheids gevoel bij het kind. Besloten werd om evenals vorig jaar weer een St. Nicolaasfeest te organiseerenreeds tijdens de ver gadering werd op de voor dit doel circuleerende lijsten voor een flink bedrag geteekend. In een nevenlokaal was aardig teekenwerk der leerlingen geëxpo seerd. De heer Froklage heeft een wel komst- en een slotwoord gesproken, waarin hij in het bijzonder dank bracht aan den heer Groenewoud. Hiermede deel ik mijne geachte clientèle en begunstigers mede, dat mijne zaak wordt VERPLAATST naar en VRIJDAG 14 NOVEMBER geopend zal zijn. Hopende ook in het vervolg door stipte en nette bediening uwe gunst te mogen behouden. D&MES! Als Reclame geven wij Beleefd aanbevelend, Dames- en Heerenkapper Grootestr. 131Waal wijk. Tel. 106> Rikconcours. f Heden (Zaterdagavond) wordt het groote nationale Rikconcours, uitge schreven door het kaartgezèlschap L'Esperance, gevestigd bij den heer Ant. van der Pluijm, officieel geopend. Zooals wij in een onzer vorige nummers konden mededeelen, is hier voor zeer groote belangstelling. Deze week hebben ook nog vele Waal- wijksche rikkers zich voor dit concours opgegeven, zoodat het bestuur be- sloten heeft voor hedenavond (Zater dag) een extra prijs beschikbaar te stellen. Liefhebbers van kaartspel, in het bijzonder rikken" kunnen dus hun geluk beproeven naar de prachtige prijzen, en een avond van spanning en genot doorbrengen, zoo zij aan dit concours deelnemen De sluiting is bepaald op Maandag 19 November aanstaande. Missie-tentoonstelling. Naar wij vernemen is dezer dagen besloten het volgend jaar in de maand September wederom in onze gemeente een groote Missie-tentoon stelling te houden. Biljartconcours »Ons Genoegen Woens dagavond opende het 2e vijftal zijn tournooi met een wed strijd tegen »\V.S.C.», gevestigd in hotel »de Twee Kolommen». De heer Spijkerman feliciteerde de vereeni ging in een korte en krachtige rede. De uilslag was als volgt Ons Genoegen. W.S.C. G. Rombouts 75 M. Klein 59 S. Dijkstra 65 H. de Ruijter 75 P. Paulides P. Hornman J. Rombouts 65 33 35 48 J. Beerens 75 J. Spijkerman 75 P. v. Eeten 75 Hedenavond staat voor het le vijftal wederom een zware strijd te wachten. De B.J.C. uit Drunen is nog altijd een van de sterkste clubs uit den omtrek. Dit zou wel eens een nederlaag voor de thuisclub kunnen worden, maar Frans Slaats en zijn jongens zullen geen krimp geven. Aanvang half acht. van onzen tegen speciale prijzen. met Electr. gedreven wringer Fl. 135»— en FI.125,- met eerste klas handwrin@er Fl. 105.— wan Ft. 8,— tot FS. 29.— v/h. Bierlaagh-van der Heijden „DE IJZERHANDEL" WAALWIJK Hoek Raadhuisplein. TEL. 72 Roode Kruis. Het ligt in de bedoeling van het bestuur van het Roode Kruis weldra wederom een cursus te doen geven in Eerste Hulp bij Ongelukken. Ook zullen, naar wij vernemen, een aantal dames daaraan deelnemen, die later ook een daadwerkelijke verplegings- oefening gedurende eenige dagen zullen volgen in het St. Nicolaas Ziekenhuis. Zij worden aldus voorbereid op haar vrijwillige taak bij een onver- hoopten oorlog niet alleen, maar ook bij rampen, groote ongelukken, die ons land en onze gemeente kun nen treffen. Dinsdagavond komt voor het 2e vijftal een zwaar program. Het 2e vijftal van E.B.C. ('t Vosje) is niet voor de poes. Ons 2e heeft't leelijk laten zitten tegen W.S.C. en het moet maar eenslatenziendathet beterkan. Spijskokerij. De plannen voor de spijskokerij, uitgaande van de St. Elisabeth- en St. Vincentius vereenigingen hebben al vastere vormen gekregen. Van tal van personen en instellingen wordt naast geldelijke steun ook persoonlijke medewerking toegezegd. Voor den goeden gang van zaken i9 het zeer gewenscht, dat ouders, die hun school gaande kinderen van deze weldaad willen laten profiteeren, die kinderen ten spoedigste opgeven bij de Eerw. Zusters ol Broeders, of bij de Com. missie, die deze zaak behartigt. Deze commissie bestaat uit de heeren dokter M. Kolster Grootestr. 331, H. Minke Stationstraat en W. Teurlings Juiiana- straat. Het is onjuist dat alleen kinderen van bedeelden der Elisabeth, en Vincentiusvereeniging voor deze maal. lijden in aanmerking komen. Eveneens is het onjuist, dat voor elke maaltijd 2'/a cenl Per kind zal moeten worden voldaan. Dit bedrag is als maximum genoemd en kan hoogstwaarschijnlijk tot een cent worden teruggebracht. Ouders die zich door valsche schaamte zouden laten weerhouden hun kinderen deze weldaad van ge. regeld- gezond en overvloedig voedsel te doen genieten, moeten eventuëele ondervoeding en al de nadeelen daarvan aan zich zelf wijten. Naar wij vernemen vloeien de giften van particulieren voor dit mooie doel op royale wijze binnen, er zijn er zelts van f lüü, f50, f25 enz. Hoe meer, hoe beter, want er moeten vooral de eerste maal groote kosten gemaakt worden, en misschien zou met vele en flinke particuliere bij. dragen mogelijk worden, de maaltijden geheel gratis te verstrekken, vooral ook waar de boeren en slagers flink meewerken door gitten in natural Dat zou een mooi resultaat zijn voor de eerste maal. Vertegenwoordiging. Wij vernemen dat de vertegen woordiging van 's werelds grooiste chroomgeitenlederfabriek de Surpass Leather Company, Philadelphia Pa. U.S.A., voor Holland is opgedragen, aan de firma van Helvoirt-de Nijs alhier. Frans Slaats. Frans Slaats verscheen gisteravond op de.perstribune, natuurlijk in burger. Van deze tribune keek hij de laatste uren naar de koppels, waarmede hij zoo gaarne tot het einde had gereden. Maar hij was niet de eenige uit valler in dezen zoo bijzonder zwaren Zesdaagsche. Veertien koppels vingen aan en negen betwisten elkaar den zegen. Frans maakt het naar omstandig heden wel en komt vandaag thuis. De doktoren in Amsterdam heb ben hem gezegd dat hij zeer waar schijnlijk binnen een week of drie weer de oude zou zijn, zoodat hij vermoedelijk voor de Zesdaagsche in Kopenhagen nog zal kunnen starten. R.K. Verkenners. Zooals wij in ons vorig nummer mededeelden is 't Groepsbestuur gevormd. De eerste leider de heer Henrj Hoffmans, wordt dezer dagen door den districts—commandant Prof. de Quay uit Tilburg geïnsta- leerd en dan zal met de eerste groep van 8 begonnen worden. In Januari hoopt men een tweede of meer groepen te kunnen vormen. 't Hoofdkwartier is zooals men weet gevestigd bij de Eerw. Broeders, waar men van zalen, speelplaats en kapel gebruik kan maken. Er is naar wij vernemen zeer groote belangstelling van de zijde der ouders en der jongelui zelf. Harmonie St. Jan. Zondag 18 November a.s. geeft de harmonie St. Jan haar eerste winter- uitvoering. De tooneelafdeeling der harmonie, onder leiding van dhr. C. De Echo van het Zuiden, ffaalwpsclie en Langstraatsclie Courant* i Wn - aasiaa immmnmt m» y-y

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 9