#Cognac - Punch - Wijn mist an kou is can wahjma g\oc aan wcidaad voxj-k XLw gcsteJL. V/Jy Hav.2h.an phima kw&iitaitan. Fa. F. W. van Liem pt NIEUWS UIT HEUSDEN. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. INGEZONDEN STUKKEN. GEMENGD NIEUWS. Wijnhandel - Waalwijk. Anno 1882. Tel. 173. [jeer constateerde dat zij aan hart verlamming overleden was. R.D.B.-THEATER. Bleeke Bet. Op het tooneel: Daisy Beachmore. Het R.D.B.-Theater brengt deze week een geweldig programma. Na een in teressant Polygoon-journaal, een gees tige teekenfilm en een schitterend ge heel gekleumde klucht, treedt op het tooneel op Daisy Beachmore en haar partner. Wat Woensdag geschreven is omtrent haar verbanning uit de stam, betreft haar moeder. Daisy werd in Duitschland geboren. De kleine, bijna tengere Indiaansche vrouw, getooid in het kleed van haar vaderen, op haar hoofd golven de vee- ren en de kralen-kransen op haar fleu rig gewaad kletteren. Wat deze dame met haar partner presteert, grenst aan het ongelooflijke en is alleen reeds 'n bezoek aan het R.D.B.-Theater waard. Na dit optreden loopt de groote Hol- landsche succesfilm „Bleeke Bet". Over deze film heeft de groote Pers van alle richtingen reeds zooveel goeds gezegd, dat wij het er wel bij kunnen laten en er naar verwijzen. We kun nen volstaan met het korte verhaal van de film te geven. Bleeke Bet heeft een groentenwin- kel, waarin zij geholpen wordt door haar man Tinus en haar dochter Jans. Jans is verloofd met Ko Monjé, doch Bet wil van deze verloving niets we ten. Ko, die zeeman is, is binnen en heeft afgesproken met Jans uit te gaan, doch door een vechtpartij wordt hij in liet politiebureau opgesloten en ver zuimt zijn afspraak. Jans is woedend en als Ko na drie dagen boven water komt, maakt zij het uit, hetgeen een formeele smijtpartij in de Jordaan ten gevolge heeft, waarbij Tinus en Ko als de beste vrienden uiteen gaan. Pinksteren is aangebroken en de vereeniging „Zanglust", waarvan Ti nus voorzitter en Sally, de ijsco-man, dirigent van het zangkoor zijn, maken een boottocht, waarbij Sally, die veel van Ko en Jans houdt, hen door zijn gijntjes weer tezamen brengt. Ka, de noodhulp van Bet, heeft een vriend, Max, die student is. Zij is ech ter in werkelijkheid verliefd op Ko. Bet is woedend dat het tusschen Jans en Ko weer in orde is, daar zij liever gezien had, dat Jans zou trouwen met Hannes, de zoon van v. Zanten, een huisjesmelker, maar ook een handig smokkelaar, die, in samenwerking met Bet, geheime zaken doet, hetgeen hun veel geld inbrengt. Ko is weer naar zee en men hoort door de radio hoe het schip op een stormachtigen nacht met man en muis vergaat. Ko wordt echter met moeite gered en hij telegrafeert Jans, welk telegram door Bet wordt onderschept. Bet laat van Zanten het telegram le zen, die he verscheurt en aanraadt Jans niets te zeggen. Nu Ko voor Jans toch dood is, is het haar onverschillig met wien zij trouwt en zoo zien wij, dat zij met Hannes ondertrouwd is. De trouwdag is aangebroken. Sally staat met zijn ijsco-karretje als hij plotseling door Ko wordt aangespro ken. Hij kan niet gelooven, dat hij het werkelijk is, doch door een gevoelige schop van Ko is hij er van overtuigd. Hij gaat Jans waarschuwen, die haar bruidsjapon reeds heeft aangetrokken. Daarna gaat hij naar van Zanten en ziet daar tot zijn stomme verbazing, dat deze door een rechercheur wordt meegenomen, als verdacht van smok kelen van margarine. Hij gaat terug naar het huis van Jans en excuseert van Zanten, dat hij op het oogenblik zoo moeilijk 'weg kan. Bet valt op het hooren van het nieuws bijna in zwijm en bekent Tinus, dat zij heeft mee geholpen met van Zanten. Thans blijkt welk een goede man Tinus is en of schoon de trouwpartij, wegens het ver wisselen der bruidegoms, moet wor den uitgesteld, maakt het heele gezel schap toch een rijtoer, waartoe Ka met haar aanstaande man Max ook be- hooren. Alles bij elkaar levert het R.D.B.- Theater deze week een programma, dat klinkt als een klok en dat zeker maar door weinigen niet bezocht zal worden. Woensdag loopt naast de hoofdfilm Bleeke Bet als 2e hoofdnummer „Eer loos"; een sensationeele geschiedenis met Harry Carey, Mea Busch, Mary Jane Irving. Een Wild-West-film van het goede soort, voor liefhebbers om van te smullen. Luxor- B luscoup De Bloedhonden van ZaïoJJ'. Uc Luxor-Bioscoop geeti üeze week een hun mei ecu ceuigzins seusauo ncel aauüocuüc liiel „De Biocdüouden van Zaïutf". Op ujgeijacht op de eilanden der Suiic Zuiüzce nooit een jonge New- Yoikscne milliouair teitchi op hei kasicci van üiaat Zarotf, die zich onipopi ais ecu wreedaardige gek, die er ïuai in üccli meuscüen ie dooden. Uc milliouair weel, dal ook hl] hei slachiottcr van deze pracujken moei woideu, maar hij weel mei een jut trouw ie omkomen. Een omzeilende vluent door oeiDosscUen, moerassen en watervallen vulgl. Zarotf zendi lensloiie ecu iwaaitial gevaarlijke Diocdhondeu op hei iwcciai at, maar de viucniclingcu zijn reeds in veilige naven. Bij zijn terugkomst op hel kasieel volgi er een gevecUi, zóó Uevig, zóó omzeilend, als men weincUi ïiuoii op Ucl doek hecli gezien, Hel iwcciai weel op hun Dooi ie omkomen en de geiukkigsic omkuoopiug is wel.daieen moiisicr ais Oraal Zaïotï voor goed ouscüadciijk is gcmaaki. Ais iwccde Dooldnummer wordi wordi veriooud üci CniueescUe fiiui- Weik „iu de Haven van öjaugnai", waarin Kicnard Lux op uiisickcnde wijze de Uootdiol speeil. Gevonden Voorwerpen. Op het Politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden voorwerpen: 2 i ij «vicioeidsLii'giiJciHciizilveicn rozcukians; 5 Paar zwaric achter panden van scnociicn. RAAMSDONKSVEER. 12e Nat Poscduivenientoonsteiiing. De Kon. Erk. Postduivenvereniging „Prinses Juliana zal op Zaterdag i en Zondag 2 Uecmber a.s., in haar clublokaal bij J. Kamp, aan de Keizersdijk alhier, haar de iNationale Postduivententoonstel- ling houden. De tentoonstelling is opengesteld voor alle postduivenliethebbers in INe- derland en is verdeeld in zes klassen, alle Vliegklassen o.a.: klasse 1, Oude Doffers, klasse 2, Oude Duiven, klasse 3 Jonge Dotters, klasse 4 jonge Duiven, klasse 5 Dotters gevlogen boven 7UÜ K.1V1. en klasse 6 Uuiven gevlogen bo ven 700 K.M. De prijzen worden verdeeld per vijf Duiven en bestaan uit Bekers, Medail les, Luxe en Huishoudelijke Artikelen. Bovendien zijn er eere-prijzen beschik baar gesteld voor den verstkomenden inzender en voor den grootsten inzen der. Het inleggeld bedraagt 40 cent per duif. De wisselbeker van deze tentoonstel ling voor de beste oude duivin staat op naam van den heer Verschouwen te Geertruidenberg. Vergadering. In het R.K. Bonds- gebouw werd Donderdagavond een vergadering gehouden van de leden van de R.K. Werkliedenvereniging St. Joseph, tevens eerste ontwikkelings avond van het winterseizoen. Tijdens de vergadering hield de heer Coppes een keurige lezing over het on derwerp „Sociaal zijn Op schitterende wijze gaf spreker een uiteenzetting over dit onderwerp. Een hartelijk applaus beloonde spreker na afloop voor zijn in teressante lezing. De vergadering was druk bezocht. Uitvoering. De Tooneelvereeni- ging „Kunst na Arbeid" zal op Zater dag en Zondag 24 en 25 November a.s. telkens om 6,30 uur, in het St. Henri- cusgebouw een uitvoering geven. Op gevoerd zal worden: „Een spel van den sleutel", in vier bedrijven, door Jacques Smidt Pr., en de „Gesjochte Jongen klucht in één bedrijf. Cabaretavond. De heer W. G. de Reijer, hotel „de Witte Leeuw", alhier, heeft tegen Maandagavond 8 uur, 26 November, een cabaretavond georgani seerd. Het alhier op het Veer welbeken de gezelschap van der Maesen zal als dan bij hem optreden. De medewerkende personen zijn: C. van der Maesen, John. Kloos, humorist, Mr. Faceur, buikspreker, Liberto, goo chelaar en Clown Renee, imitator. Gezien het buitengewoon groot suc ces, dat het gezelschap van der Mae sen alhier vroeger heeft gehad, ver wachten wij dat het nu ook weer druk zal loopen. Winkelweek-programma. Het pro gramma der eerste Raamsdonksveer- sche Winkelweek, die wordt gehouden vanaf Zaterdag 24 November tot en met Zaterdag 1 December a.s. is als volgt: Zaterdagavond 24 November om ze ven uur: Feestelijke opening der R. W. W. op het Gemeentehuis, door den Ed. Achtb. heer Burgemeester A. J. W. M. Moons. Daarna muzikale rondwandeling langs de feestelijk verlichte straten. Het openingssein wordt gegeven door saluutschoten. Woensdag 28 November om 7 uur: Optocht door de gemeente. Donderdag 29 November: Radio Au to zal het Veer bezoeken. Vrijdag 30 November van 7—9 uur: Bonnenspeurder. De bonnenspeurder zal zich omtrent dezen tijd op straat be vinden en ieder die het, geluk heeft door hem te worden aangehouden en die bonnen bij zich heeft, komt in aan merking voor een aardigen prijs. Die de meeste bonnen bij zich heeft, krijgt den eersten prijs, enz. Een tiental prijzen zijn hiervoor beschikbaar gesteld. Zaterdag 1 December: 's Avonds St. Nicolaasfeest. Sint Nicolaas komt offi cieel de R.W.W. bezoeken. RAAMSDONK. Bestuur R.K. Kies- vereeniging. De bestuursfuncties der R.K. Kiesvereeniging zijn dezer dagen onderling verdeeld en is het bestuur nu als volgt samengesteld: L. C. Klijn, voorzitter, A. A. Schoenmakers, vice- voorzitter; H. van Amelsvoort, secreta ris; G. van Spelde, penningmeester en M. Groenendaal, P. Fijneman en P. J. Vissers, leden. LOONOPZAND. Op eene in het ge bouw van de R.K. Werkliedenvereeni ging gehouden vergadering van den bestuursraad, werd de viering van het St. Nicolaasfeest besproken. Na am pele bespreking werd besloten weder om evenals vorige jaren een kinder feest te organiseeren. Dit zal dan plaats vinden op Zondag 2 December des namiddags om 4 uur voor de kin deren der leden van 3 lot 10 jaar. In een Woensdag gehouden ver gadering der t.b.c.commissie werden de plannen tot het voeren van een in tensieve actie besproken. Binnen af- zienbaren tijd zal een krachtige bewe ging op louw worden gezet om de kas, die daaraan zeer behoefte heeft, te verstevigen, zoodat ook het actieter rein der vereeniging kan worden uit gebreid. Behoudens toestemming der overheid zal op Zondag 2 December a.s. de Emmabloem worden verkocht. Zaterdag j.l. hield de tooneelver- eeniging St. Josef haren jaarlijkschen feestdag. Om 4 uur kwam men bijeen in de zaal van den heer Stalpers, waar men om 7 uur het feestmaal gebruikte. Voor den verderen avond stonden een onderlinge voordrachtenwedstrijd en een gratis verloting op het program. De stand van lvet rikconcours in café Coomans was Zondagavond j.l. als volgt: 1. J. Wouters 161. 2. W. Beerens 15—3. 3. Jos. Jansen 122. 4. B. v. d. Sanden 10—1. 5. J. van Hoek 101. Hoewel reeds vele niet-dorpsgenoo- ten aan het concours deelnamen, wa ren de resultaten voor de buitenlui nog niet al te schitterend. A.s. Zondag zijn de speeluren wederom van half 12 tot 1 uur en van 7 tot 10 uur. zaak speciaal klassieke muziek in stu die te nemen en vooral den eersten tijd aan stemvorming en uitspraak meer dere oefeningen te besteden. Op voorstel van den Voorzitter werd Mej. Mar. Brands als Penningmeeste- resse en Mej. Nelly van Boxtel als Se cretaresse benoemd, tot een definitief bestuur zal gekozen zijn. De eerste repetitie is bepaald op Maandag 3 Dec. a.s. Heusden, 22 Nov '34. Ook dezen winter zal voor den R.K. Werkliedenbond een ontwikke lingscursus worden gegeven. De eerste les zal zijn op 3 Dec. en wel door den Eerw. Heer Rijken, kapelaan te 's-Bosch. \J—Bij de Ned. Herv. Gemeente zijn herbenoemd tot notabelen de Heeren Adr; Bax en Ant. v. Rijswijk en tot Kerkvoogd de Heer Adr. Scholten. In de vac. A. J v. d. Kolk weid tot kerkvoogd benoemd de Heer W. Knoop, De genoemden namen allen hun benoeming aan. A s. Zondag speelt hier B.V.V IV tegen .Juliana en wel voor de comp. BVB Met voldoening is het, dat aan werx- g everszij de bij nader inzien steeds meer erkend wordt, dat de omeetting vanden machinalen arbeid in de zwikkerij in handenarbeid zeer wel mogelijk is, al stipt men hierbij aan dat zulks een vrij groote wijziging met zich brengt. Wij geven dat grif toe. Echter niet een wijziging of een verandering van de maakwijze van het product of bedrijf als zoodanig is het wat het leven moei lijk maakt in de tegenwoordige omstan digheden, doch meer het gebrek aan ar beid, het tekort aan levensbestaan, ge volg van de werkloosheid, de verar ming en daardoor gebrek aan levens lust, daar zit het bezwaar bij het mee- rendeel van het volk. Dit baart zorgen. Dit vraagt aller aandacht en medewerking om hieraan een einde te maken, binnen het raam van het redelijk-mogelijke. Hieraan mag zich niemand onttrekken, desnoods moet daarvoor een offer naar vermogen worden gebracht. Daarom, den werkloozen arbeider, den mensch, boven de machine, dat is dure plicht. C. ROESTENBERG. Gouden bruiloft. Op de groote algemeene vergadering in verband met de gouden bruiloft van de oudjes G. Wagemakers-v. d. Houdt werd liet volgende bestuur gekozen: ZeerEerw. Pater Vriens, Eere-Voor- zitter; Fr. Oosterwaal, Voorzitter; J. Robben, Vicevoorzitter; P. Robben, Se cretaris; P. Stokkermans, Penning meester, terwijl als commissarissen fungeeren Th. Ligtvoet, A. in 't Groen en L. v. Gorp. Maandag is wederom voor het bestuur een vergadering vast gesteld. Concierge. Op de deze week gehouden bestuurs vergadering van de R.K. Werklieden vereeniging werd de heer Ant. van Wanrooi benoemd tot concierge van bel nieuwe Bondsgebouw. St. Ceciliafeest. Maandag a.s. viert ons Par. Zang koor 't jaarlijksch Ceciliafeest, dat dit jaar door 't zilveren jubilé als lid van de heeren J. v. d. Wee en C. Snoeren, resp. vice-president en secretaris van 't Zangkoor, een bijzondere feestdag wordt. De jubilarissen worden door de zangers aan hunne woningen afge haald. 's Avonds vindt de feestviering plaats in de zaal van Euphonia, waar bij geestelijkheid en kerkbestuur aan wezig zullen zijn. Op denzelfden dag viert het Zang koor uit Berkdijk z'n Ceciliafeest in café P. Wagenmakers. Onder leiding van den WelEerw. Pater v. d. IJsel is dit koor den laatsten tijd veel ten goe de veranderd. Dameskoor. Zondagmiddag hield het dameskoor Bel Canto zijn eerste vergadering, waarin de Voorzitter wees op de ver plichtingen, die de dames met hun lidmaatschap op zich hebben genomen waarhij op de allereerste plaats komt 't trouw bezoeken der repetities. Als \oorloopige repetitie-avond werd de Maandag gesteld van 7, 8 of 8.30 uur. Het ligt in de bedoeling om in hoofd- (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) SCHOENINDUSTRIE. De zwikmachines stil en de werkloos heid zal een einde nemen. Reeds eerder en meermalen gaven wij het middel aan, om de werkloosheid in de schoenindustrie weg te nemen, na melijk door den arbeid in de zwikkerij, voor zoover deze met machines ge schiedt, met de hand te laten verrichten. In dat geval zullen allen, die reeds maanden en jaren werkloos hun leven voortzetten met al de nadeelen voor zich en hunne omgeving, aan den ar beid kunnen. Daarom de machines in de afd. zwik kerij terzijde. Het zou niet verstandig zijn om de vindingrijkheid der techniek en den vooruitgang op dit terrein als zoodanig aan te vechten, zoolang net doel van het gebruik der machine, namelijk om te „dienen voorop blijft staan, zoodat de waardigheid en de rechten van den mensch daaraan niet ondergeschikt worden gemaakt. Doch waar de laatste jaren niet alleen de technische vooruit gang op het gebied van het mechnische nulpmiddel in tal van andere bedrijven, maar ook in de schoenindustrie, mede oorzaak is geworden van de tallooze en aanhoudende werkloosheid, en er geen enkel vooruitzicht is op beperking, laat staan wegneming ervan, daar is het zaak en plicht de noodige maatregelen te nemen ter verkrijging van werk. Zulks is in de schoenindustrie met wat goeden wil mogelijk door den ar beid in bovenbedoelde afdeeling om te zetten in handenarbeid. Dat kan ge voegelijk, omdat er wel geen andere machine in de schoenindustrie wordt aangetroffen, waarvan de arbeid (zon der de kwaliteit ook maar in het minst te benadeelen) perfect kan worden ver vangen met de hand. Bovendien is er geen enkele machine in dit bedrijf die zulk een groot aantal menschen vervangt. Men stelle voorop, dat de industrie er is voor het belang en het welzijn der betrokken bevolking, en niet andersom. Welnu, alles wat wordt toegepast en niet aan het doel der industrie ten goede komt, behoort te worden verboden. Wij zien in ons bedrijf het zeer groote na deel van het mechanische hulpmiddel (de toeneming van de machines met als gevolg langdurige werklooseheid, welke een nood doet ontstaan, die geenszins in overeenstemming te brengen is met het algemeen belang. Onnoodig te zeggen, dat de toestand zooals deze is niet mag voortduren en dat men niet verantwoord kan zijn, in dien een voor de hand liggende maat regel zou worden verwaarloosd. Bij herhaling toonden wij reeds vroe ger aan, dat de industrie er is voor de daarbij betrokken bevolking, dus ook voor den werkman. Waar de zaak zoo staat, zal er wel geen redelijk werkge ver gevonden worden, die ontkennen zal, dat de omzetting van bedoelde zwikkerij-afdeeling en de daarmede ge paard gaande kosten, met wat goeden wil zeer wel mogelijk is. Bovendien zou er met de overheid te spreken zijn over een tegemoetkoming in de hoogstnoo- dige kosten, welke voor de omzetting slechts eenmaal noodig zijn. Men denke hierbij aan de enorme be dragen, welke vooral de laatste jaren en steeds nog van overheidswege uitgege ven zijn en worden voor werkloosheids verzekering, steunverleening, werkver schaffing en armenzorg. Ook de enkele stuivers waarmee het product in prijs zou stijg envallen ge heel in het niet bij het groote voordeel, verbonden aan het verkrijgen van werk in ruil voor de rampzalige werkloosheid met al de overbekende velerlei geeste lijke en materieele nadeelen voor den werknemer, tegen het algemeen belang. In dit verband denken wij tevens door de toepassing van bovenbedoeld red middel aan de dan ontstane meerdere koopkracht, welke niet valt te onder schatten voor den handeldrijvenden middenstand. Auio botst tegen woonhuis. Woensdagmiddag bemeikie de heer van Heeswijk uil Oosicrhoui, loeu hij Dij tamme in Doogcn was, dal zijn auio door een koieuvracmauio werd aaugereden. Hij sprong in zijn auio om de vrachiauio in ie Dalen en reed met grooie suciDeid door de Kardinaal van Kossumsiraat. Door tol nu loe onopgehelderde oorzaak verloor hij de macht over hei siuur, reed het trottoir op en vernielde hei rijwiel van een jongen, üie juist binnen was om Cigareiicu ie koupen. De auiobe* siuurücr gooide daama hel siuur om en vloog aan den anderen kani hel trottoir op, en boisie mei een hevigen klap legen het woonhuis van ücn gemeente ontvanger den heer Leen- aeris. v. H. vloog tegen Oen voonuit en werd bloedend verwond. Dr. Bronn uil Dongen verleende de eersic ge. neeskunuige hulp. v. H. werd per auio naar huis gebracht. De auio was tan voren loiaat vernield. De vooigevel van het woonhuis was geheel omzet. Een nieuwe gevel zal in du pas vol tooide huis moeien worden gcDouwd. Ook in de woonkamei, waar gelukkig niemand verioclde, werd schade aan gericht. Door electrischen tram gegrepen. Gistermorgen kwam de heer Faas op zijn rijwiel de Haarlemmermeer* straat uitrijden ie Haiiwcg. Hij siak den rijweg over en vermoedelijk, doordat hij ie veel aandacht schonk aan ern passeerende auio, bemeikie nij niet, dat van de irambrug een clecirische iram van de N Z.H.T.M. naderde Hij werd geprepen en een 25-ial meiers meegesleurd Toen het slachiotter onder de tram vandaan werd gehaald was hij reeds dood. De tram had ongeveer 'n kwartier vertraging. De man, die te Zwanen burg molenaar was, was 5U jaren oud en gehuwd. Een warenhuis zonder ramen. In hei Zuiden van Chicago wordt heden een warenhuis geopend, dat het eerste groote en vele verdiepingen lellende gebouw is in welke muren geen enkel raam is aangebracht. De architecten waren n 1. tot de conclusie gekomen, dal in een modern warenhuis het daglicht pracnsch geen rol speelt en dus verwaarloosd kan worden De ramen in een dei gelijk gebouw dienden eigenlijk lot niets en konden dus net zoo goed weggelaten worden. De ontrouwe wissellooper. Het is de Alkmaarsche recherche mogen gelukken te 's-Gravenhage de hand te leggen op den voortvluchtigen wissellooper A. G., die zich eenigen tijd geleden met medeneming van een be drag van 7000.uit de voelen had gemaakt. Gevallen van kinderverlamming. Dr. Suyters te Huisseling heeft vo rige week bij 2 kinderen in de gemeen te Herpen (N.-B.) kinderverlamming geconstateerd. Aanbevolen is, alleen gekookt water te gebruiken. Steekpartij te Tegelen. Gistermiddag is in de woning van den schoenmaker D. te Tegelen èen woordenwisseling ontstaan tuusschen den schoenmaker en den 25-jarigen F. aldaar. De twist liep zoo hoog, dat de schoenmaker een mes greep en daar mee F. te lijf ging. Deze laatste weer de zich, doch kon niet verhinderen, dat hij een diepe snede in de hand op liep, terwijl D. tijdens het gevecht een ernstige snede in zijn arm opliep. Beide slachtoffers bloedden hevig en zijn naar het ziekenhuis gebracht. Na verbonden te zijn kon F. naar zijn woning terugkeeren. 1). werd op genomen. U plaatst toch ook eene advertentie In het E ENIGE WaalwIJksche en Langstraat- sche Blad

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 11