pimoL "BURGERLIJKE STAND, CORRESPONDENTIE. GEMENGD NIEUWS. BRIEF UIT DE DRUNENSCHE HAAI. RADIO-PROGRAMMA. AGENDA. I Ruwe schrale huid verzorgde rubrieken, dat ieders geest er voedsel vindt. Edo Levius vertolkt veler gevoelens als hij de „Vliegende Hollanders" bij hun thuiskomst een welkom in dicht vorm toeroept. Hij houdt daarbij niet alleen technisch de maat, maar weet ook het waardevolle van het Uiver- succes goed op den voorgrond te plaat sen. Met zijn vele mooie platen, waaron der de gekleurde een prettig figuur maken, komt dit nieuwe nummer weer schitterend voor den dag. Biljarttournooi „Ons Genoegen". Hedenavond krijgen we den vierden wedstrijd van het eerste vijftal. Deze draagt wel een bijzonder karakter, om dat het een strijd zal worden van de looiers tegen de schoenmakers, n.l. E. R. B. uit Reijen komt op bezoek. Deze beschikt over een buitengewoon sterk vijftal, waartegen de schoenmakers alle zeilen zullen moeten bijzetten om niet met den schoen op den kop thuis te komen. Dinsdag komt het tweede vijftal van genoemde vereeniging uit Reijen op be zoek en het zou ons niets verwonderen, als deze zich boven aan de ranglijst plaatste, want het is een zeer sterke vereeniging. Op beide avonden is het de moeite waard eens in café Kemperman te ko men kijken, om deze voor hier onbe kende spelers aan het werk te zien. DHUiNEiN. Donderdag werd in de zaal uer Jongcnsconcregalie een groole uil voering gegeven door de luoneelveieeiiiging xiiel medewer king van de naruionie, deze was toegankelijk voor dames en neer en, en wij kunnen gerust zeggen dal de zaal goed bezel was. Hel piugramma werd geopend met een Ukscüe marsen, waarna de diverse muziek nummers onder leiding van uen lieer Brow, scmuerend weiden verlolkl. Uaariiu kwam ue louneelvereeni ging mei nel luonecisiuK «Als lYloa- kuu iucpi,« van Jaii Urooveid voor hel vocuiclil, en wij kunnen direci zeggen dal het siuk keurig werd venolkl. De verschillende rollen waren goed verdeeld en iedereen was zijn rol volkomen meester, zoo- dai anes in de punijes werd uitge voerd, en hel applaus dal de spelers in ontvangsl moesten nemen wel verdiend was ook het looneel was zeer goed verzorgd, zuodal hel alles bijeen een mooie avond wa.s. DUï>8EjN. lederen Zondag komen alhier lal van vreemdelingen des morgens ai heel vroeg oui te vis- schcii. Zoo hadden Zondag j.l. een tweetal visschers uit bieua een bootje gehuuid hij den heer v. b., om op de bleek, onder blank, te gaan visseheii. Een van 't tweetal was 'n invalide zonder beeuen. Toen de visschers 111 het bootje wilde stappen, kapsijsde de boot en beide vielen te water. De een wist zich al vlug te redden, doch met de invalide was dit niet het geval. Up het hulpgeroep snelden tal van hen gelaars 10e om hulp te bieden, doch niemand was hiertoe hij machte. Gelukkig lag schipper v. d. Piuijni met zijn scnip in de haven. De schipper en zijn vrouw schoten aanstonds te hulp, De vrouw vischle met een haak den drenkeling op, terwijl de schipper hem in zijn boot overnam. Zoo was de invalidé-hengelaar aan een wissen dood ontsnapt. Hulde aan den kranigen schipper en zijn wakkere vrouw. Zondag a.s. zal de Winkelweek, georganiseerd door de U.K. Mid- densiaudsvereeniging te blank, ge- meeule Dussen, oilicieel worden geopend om kwart voor drie in caie P, Welerings. De opening ge schiedt door den Edel Ach tb. heer Snijders, burgemeester van Dussen. Per telegram van uil Spanje ontving de Winkel week—commissie de heug- gelijke tijding, dat St. Nicolaas de opening der winkelweek met zijn bezoek zal komen opluisteren. De goede. Sint arriveert per schip om kwant over drie aan de Vierbaan- siVue Sluis. Direct 11a de opening <&er Winkelweek zal de YVinkei- weekcommissie zich opmaken 0111 St. Nicolaas aldaar te verwelkomen Alsdan zal de heilige bisschop een rondwandelingdoor ons dorp naken. De harmonie van Dussen, onder leiding v d. heeren Wijtvliet en van Mierlo heelt bereids hare mede werking toegezegd. waalwijk. IDRAlSMvANVALKEttBURG'^ A -'iLEVERTRAAN Zaterdag, Zondag, Maandag, Woens- oag, K.D.b.-lhealer, »bleeke bet». Zaterdagen Zondag, Luxor bioscoop, «De bloedhonden van Zaroll», »ln de haven van Shanghai». Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertaiel »UeJenmg en Vermaak». Zondag 12 uur. Repetitie Lieder taiel „lot bloei der toonkunst". Zondag 7 uur. Uitvoering lieder taiel »iol bloei der toonkunst» hij dhr. P. v. Cromvoirt. Zondag 8 uur. Groot Vocaal Con cert Liedertaiel Oefening en Vermaak met medewerking van mej. To v. d. Siuijs, sopraan. Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal U.S Dinsdag 7—8.30 uur. Gymnastiek dames iv. en V. Gymnastieklokaal U.S. Woensdag 7—Ö.3u u ur. Gymnastiek aspiranten tv. en V. Gymnasliekl. U. S. MAHKTBER1CH1. Waalwijk, 23 Nov. 1934 Varkens f 8— 1 10. Eieren 4'/a 6 cent. ONTVANGEN VOOR DE SPIJSKOKERIJ: S. 5.. T. 1.. .Dorpeling. bprang-Capelle, Wij omvingen uit Sprang Capelle een ingezonden stuk ondertetkend „Dorpeling*. Wi] zouden den inzen der gaarne van dienst zijn, maar kunnen dat siuk zoo niet opnemen, len eersie omdai wij niet begrijpen waarover het gaat en ten iwcede wijl wij vermoeden dat het hier een meer persoonlijke kwestie betreft. Kan de inzender ons schriftelijk of mondeling deze aangelegenheid toe lichten of tenminste de bedoeling duidelijker maken, dan willen wij hem gaarne piaaisiuimte Vtrleenen Zoo is bet ons onmogelijk. Redactie. Kinderzegen. Van het echtpaar G. van Leur Veghel op den Ooischen weg te Oss werd het 21e kind geboren, een jongen, genaamd Martin, Van de kinderen zijn nog alle tien zoors en lien dochters in het leven en in het ouderlijke huis woonachtig. Verdachte dood van een kind. De Haagsche politie heeft in de Kranestraat 59 ten huize van den voddenkoopman S het lijkje van een zeer jong kind aangetroffen, dat al daar onder de meest vervuilde en verwaarloosde omstandigheden onder dekens werd gevonden, welke zooda nig waren neergelegd, dat men ver moedt, dat hier misdrijf in het spel is. Hoewel het onderzoek nog niet direct van opzet getuigde, meende men wel, dat hier sprake kon zijn van dood door schuld. De commis saris gaf na een verhoor van de vrouw, die inmiddels in de woning was teruggekeerd, bevel tot haar ar restatie. Het politie.onderzoek wees verder uit, dat de woning in een dergelijken toestand van vervuiling verkeerde, als men in geen lijden had gezien. Voorts bleek, dat door de armoedige omstandigheden van het gezin de kinderen alle teekenen van ondervoeding vertoonden en ook het anderhalf jarig slachtoffertje er zeer ondervoed uitzag Smokkeldiama bij Vaals. Gisterenavond werd in een bocht Munheer, Drunen, 22 November. Ik zij nog mer goed en wel thuis en heb mun bekske koffie noar binnen geslobberd, of rits rats scharrel ik pen, int en pepier op, om jou munnen vir- tiendoagsche brief te schrijven. Ge vroagt woar ik dan vandoan koom. Kijk noar dun doatum en ge Jkan 't roajen: 22 November dè is Donderdag. Woar zuk vandoan koinen? Van de uitvoering van 't kloster. Mee plezier en mee ambitie hek vanoavond munnen tijd deurgebrocht in de groote zoal. 't Was de irste wenteruitvoering. Veur ik in bijzonderheden zal goan vertellen hoe 't er was, vuul ik 111e ver plicht om veuraaf jou gerust te stel len en jou te zeggen: alles wè tur ge beurde was aaf en doar viel nie veul oan te verbéteren. Dees uitsproak is van meen, van niemand aanders, want zook iets aan. ders zin, dan mende ik 't nie. Begonnen wier mee muziek van de hermenie. Drie nummers wieren er gegeven. Hoe ze hielen, de komt ur nou nie krek op oan, mèr ze wieren in ie der geval netjes uitgevuurd. Jammer is 't dè tur altij nog meensen zijn, die zelf niks om muziek geven en dan mèr deur bleven proaten, net of un aander even onmuziekoal is es hullie. Mèr toen den dirrekteur ze de goeie road gaaf, om dan esteblief mer oan te kuieren, toen wier 't stil. Un goei werk, woar string de haand oan gehouwen moet worren. Noa de hermenie komt 't tooneelspeu- len oan de beurt. Benijd was ik hoe 't er die lui deze keer af zun brengen. Mèr mun nijsgierigheid was weg, foet sie, want al gauw hak in de smiezen, dat de auw tooneelsterren wir op de plaanken stonnen en doarmee Dru- nensch auw tooneelcapaciteiten wir veur een heel stuk dinnen herleven. Prachtig gewerkt mannen. Ik durf gerust zeggen, dè gullie oew rollen kinden. We mokten nie meer mee, dè eeuwig gehoaper en gezuuk noar oe- wen teks. Bravo lui, dè is vast eenen stap in de goeie richting. De twidde en heel zeker nie minder groote stap is, dè gullie oew rollen zoo magnifiek ver tolkte. De speuler van de kleinste tot de grootste rol, allemoal vuulde ze dur eigen thuis in dur deel van 't stuk. Dè is wat waard! Hoe 't stuk op zun eigen was? 't Is veur meen, as unnen leek op dit ge bied, heel moeilijk 0111 doar un verant woord oordeel over te vellen. Volgens meen en zook heur van aander, kon 't ur heel goed mee deur. Wè dat betreft hek wel us mooier stukken gezien. Mèr over smoak valt niet te twisten, zeegged spreekwoord en doarom zeg ik eerlijk, dek liever un blijspel zie. Ik geleuf, dek doar dun eenigste nie in zij, want meer heurde ik er dè bij 'l noar huis goan zeggen. Ik twijfel er nie oan of ook die meensen zallen dur- re zin krijgen en zal de tooneellcub de volgende keer mee un blijspel of een poar kluchten op de plaanken komen. Doar is nog meer gebeurd op dit ge bied in Drunen. Ik goi teruug uit, net es un verken en zoo koom ik dan te rechten op de Zondag, die vurbij is. We tur toen goande is gewist? Toen hemme een uitvoering gehad van de hermenie bij Dorus Elshout. Ook hier de irste wenteruitvoering veur de honoraire lee. Ik moet zeggen, ze hebben oons unnen plezierigen oa- vond bczurgd. Begonnen wier mee muziek 0111 ur de stemming in te bren- gen. Dat ging best! Genoten hemme van dat, wat dieën solist en dat kwartet uitvuurde. Doar- uit kande toch zien en heuren, hoe wijd een lid van een hermenie 't kan brengen es ie ambitie hee veur de mu ziek. Prachtig was dat mannen, van hier aaf mun hulde. Noa de pauze komt veur veul de kloe van den oavond. Een duo, een heeren doame uit Gent, zal oons 't wijer stuk van den oavond bezig hauwen mee dur schon, echt Vloamsche veurdrach- ten, woarin op un gistige menier de Drunensche „idemaffaire" in ver werkt was. Wè hebben die Vloamingen een mooi toaltje en wè kannen 't die roak zeggen. Ze hebben gelijk, dat die lui veur hullie toal strijen. Ze is mooi! Ik durf gerust te zeggen munheer, ik heb mun eigen buikpijn gelaachen mee die lui. Die konnen 't kloar moa- ken. Mee zukke uitvoeringen mogen ze meen meer ploagen. Bij 't sluitingswoord vertelde de veurzitter van de hermenie, dat de te- gensworrige directeur vijf en twintig joar lid is van de hermenie de Valhar- ding. Een goei lid moet dat in zunnen tijd zijn gewist, want aanders had ie 't nooit tot directeur kannen brengen. Een mooi veurbild veur veul jongere gaasten, die mèr gauw drijgen mee „ik goi", es tur eens een horke in de bot ter komt. Directeur van Huiten, van harte proficiat mee dit jubileum en loaten we hopen, dè de Volharding nog veul joaren onder jouw directeurschap zal magen blijven vortbestoan. De fistelijke herdenking zal gebeu ren, zoo de veurzitter zin, in Janoeoa- rie van 't komend joar. Doar zak oan mee doen, geleuf dat. Hermenie „de Volharding", tot 't volgend wenterconcert. Nog één uitvoering hemme te goed veur den advent begint en wel van de liederentoffel bij Aort van der Geld. Deez vereeniging zal de Zondag oons wat aafleiding bezurgen. De liederen toffel zelf zal 't noodige van den oa vond vullen, terwijl tur ook hier een duo de rest van den oavond zal kloar moaken. Wè zak laachen. Afijn van de veurige uitvoeringen weten we, dat dé in orde was, doarom zak ook de Zondag hij Oarte van de partij zijn. Komde ook, munheer? Zeg, ik schaai er uit, want ge be- grept wel, dè 't nie vroeg meer is. Nou, tot over viertien doag dan. DE NIJE TINUS. bij Holzet de smukkclaar b. uit Vaals door een dienstdoenden beambte doodgeschoten. Het slachtoffer laat een vrouw met twee jonge kinderen na. Autobotsing tengevolge van den mist. Vermoedelijk ten gevolge van den dikken mist ziin onder Nuenen de vraentauto van den vrachtrijder Van Z. uit Gerwen en een personenauto van den heer Van T. uit Beek en Donk tegen elkaar gebotst. De aan. rijding was zoo hevig dat alle vijf ïnzitieuden van den personenauto ge. wond werden. Drie hunner konden na door een geneesheer verbonden le zijn, hun reis met een anderen auto vervolgen. Mevrouw Van T. was er erger aan toe en bekwam een arm breuk en een ernstige blessure boven het linker oog terwijl bij Mevrouw v. D. een hersenschudding werd ge constateerd. Beide dames zijn per ziekenauto naar het Binnen-Gastbuis te Eindhoven vervoerd. Haar toestand was redelijk. Boging tot treinontsporing bij den Bosch. Woensdagmorgen om 7 uur ont dekte een spoorwegarbeider toen hij per rijwiel langs de lijn den Bosch- Nijmegen tusschen Orthen en den Bosch reed dat een zware houten halk langs de rechterzijde van het rechtsche spoor lag. Uit een ter plaatse ingesteld on lerzoek bleek aan de beschadi gingen van den balk dat deze door een locomotief geraakt moet zijn en terzijde van de lijn geworpen. Het staat zoo goed als vast dat men hier met kwaadwilligheid te doen heeft en dat men gepoogd heeft den trein tot ontspoaing le brengen. Door de recherche wordteen uit gebreid onderzoek ingesteld. EEN GüUCHELKUNKlJE. Je brengt een kip mee en naast de kip zet je een leege llesch. Dan zeg je: Dit is geen gewone kip. Zij legt haar eieren uitsluitend in leege wijnflesschen. Ik zal U het bewijs leveren. Maar daarvoor moet de kip alleen zijn». Men hiengt de kip met de leege fleech naar een ander vertrek, zet haar in een mand, sluit het deksel en komt terug. Dan vraag je iemand de mand weer binnen te brengen. Dat ge beukt. De kip zit er nog in en in wijnflesch ligt het ei. De oplossing is gemakkelijk. De llesch met het ei lag natuurlijk al in de mand toen de kip erin gezet werd. De andere flesch moet op een handige manier verstopt worden, als men het publiek de ru toekeeit om de kip in de mand te zetten. Het ei krijgt men op de volgende wijze in de lleschmen legt het ei 41 springende lippen en twee dagen in wijnazijn, en daar door wordt het elastisch en kan het gemakkelijk door den hals van de Ih sch gewrongen worden. Giet men aaarna koud water er op, dan neemt het weer snel zijn vroegeren vorm aan. Van 16-23 Nov. 1934. Geboren Johannes P Chr zv J S P Leijten- v Hoof Gijsbertus H M zv J H Pullens- Scheilekens Adriana M dv J J M v d Gnendt Veraa Theresia M L C dv L H A Pullens-v Bruggen Maria dv H J de Werd-Wagemakers Wilhelmus C zv W Hesselberth-Üekkets Hendrik J zv H v d Broek-Pullens. LEEUWARDEN Overdeden: PLammers 26 j Tha Klomp62j. Huwelijks-aangiften W J Rosenbrand 24 j feWijk en Aalbuig en Ja A Braspenning23j alhier. huwelijkenJ L Baijens 35 j en Ha M v Huiten 34 j beiden alnier. VertrokkenJ J M a Klijberg en gezin naar Amersfoort FC Biuuimijn naai lilburg F C v Loon naar uerlicum C J Bcikelmans en gezin naai hulst J Cl Lagcher naar Laien (Zri) aa M Bruurmiju, J ti, HUB en a M v d Linden allen naar Koilerüam. Ingekomen. Ha Pul ens van Loor.opzand Ua schilders van Vlijmen a P J J v Lierop van naaren - ja h Lelieve van Amsterdam L Sprenkels en echig van Hooin i) L U v oioek en gezin van hoorn E F Stiieker van üeisenkirchen Did) Ma Schaber van Backnang (Did). WAALWIJK. DOOS 30-60,TUBE 45-80c£ BIJ AP0TH:EN DROGISTEN ZONDAG 25 NOVEMBER 1934. HILVERSUM 301.5 M. V. A. R. A. 9,00 Gramofoonmuziek. 9,04 Voetbalmededeelingen. 9.06 Tuinbouwlialfuurtjc. 9.30 Orgelspel. 9,45 Lezing door A. Pleysier. V. P. R. O. 10,00 Kerkdienst uit de Groote Kerk te Leeuwar den. Ds. F. H. Bruins. A V. R. O. 12.00 Klokkenspel en uurslag van de Groote kerk te Enschede. 12.01 Filmpraatje. 12.30 Het Omroeporkest. 1.30 Gramofoonmuziek. 2,00 Literair halfuur. 2,30 Het Concertgebouw-orkest. 4.15 Zang door van Nelle's Mannenkoor Cres cendo te Rotterdam. Gramofoonmuziek. Sportuitslagen van Vaz Dias. 4.30 4.45 V. A. R. A. 5.00 Orvitropla. 5.30 Men vraagt en wij draaien 5.45 Orvitropla. 6.00 Voetbal van den dag. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.30 De Flierefluiters. 7.00 Vroolijk spel: „Schakels". A. V. R. O. 8.01 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8.15 Het Omroeporkest. 9.00 Radio-journaal. 9.15 Het Omroeporkest. 10.00 Tegenlicht-opnamen. 10.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.00 Nieuws- en sportberichten van Vaz Dias. 11.10 Gramofoonmuziek. 11.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. HUIZEN. 1875 M. K. R. O. 8.30 Morgenwijding. N. C. R. V. 9.30 Gewijde muziek. 9.50 Kerkdienst uit de Vrije Evangelische ge meente te Hilversum. Na beëindiging gewijde muziek. K. R. O. 12,15 Gramofoonmuziek. 1,00 Lezing: Vraagt Sobriëtas te veel in dezen tijd? 1,20 Orkest. 2,10 Boeken en schrijvers. 2,30 Orkest. 3,15 Gramofoonmuziek. 3.45 Orkest. 4.30 Zleker.halfuurtje. N C. R. V. 5.00 Orgelbespeling. 6.00 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk, Prinses Julianakcrk, te Scheveningen. Na beëindiging tot 7.45 gramofoonmuziek. K. R. O. 7.45 Voetbaluitslagen van de RKF. 7.50 Lezing: Lidwlna-devatie. 8,10 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8.15 De Uiverbemnnning geïnterviewd. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.15 Het Stcd. Orkest, van Maastricht. 9.40 Gramofoonmuziek. 9.45 Het Sted. Orkest van Maastricht. 10.15Grainofooninuziek. 10.30 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.40 Epiloog door het Klein koor. MAANDAG 26 NOVEMBER 1934. HILVERSUM 301.5 M. V. A. R. A. 8.00 Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 10.00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15 Adolf Bouwmeester draagt voor. De Flierefluiters. Adolf Bouwmeester draagt voor. De Flierefluiters. De Zonnekloppers. Orvitropia. Met de microfoon in de kleuterschool. De Notenkrakers. Gramofoonmuziek. De Notenkrakers. Carel Rijken vertelt. Eddy Walls en zijn orkest. Joodsche liederen. Concert. Eddy Walls en zijn orkest. Muzikaal babbeltje. Perspectieven in de Dichtkunst. VII. Gramofoonmuziek. Populaire kunstbeschouwingen. Herhaling van S.O.S.-berichten. Orkest. Charlie Stuk zingt. Persbureau Vaz Dias. Charlie Suk zingt. Lien d eJong draagt voor. Schotsche doedelzakmuziek. Orgelspel. Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. N C. R. V. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert. 10.30 Morgendienst. Lezen van Chr. Lectuur. Gramofoonplatenconcert. Orkestmuziek. Orgelconcert. Uitzending voor scholen. Beantwoorden van vragen over kamer planten. Cursus knippen en stof versleren. Bijbellezing. Gramofoonmuziek. Znng-recltal. Vragenuurtje. Ned. Chr. Persbureau. Gramofoonmuziek. Vervolg vragenuurtje. Met ons Hoofdbestuurslid Ds. D. A. v. d. Bosch op een N.C.R.V.-vergaderlng. De Arnhcmsche Orkest-Vereeniging. Causerie door Ds. P. Bootsma. Vervolg concert. Persburueau Vaz Dias. Gramofoonmuziek. DINSDAG 27 NOVEMBER 1934. HILVERSUM 301.5 M. A. V. R. O. 8.00 Gramofoonmuziek. Morgenwijding. Gramofoonmuziek. Kook -en bakpraatje. Orgelconcert. Het Omroeporkest. Solistenconcert. Knipcursus. Gramofoonmuziek. Radio-kinderkoorzang. Verhalen voor kleinere kinderen. V. P. R. O. 5.30 Bijbelvertellingen. A. V. R. O. 6.00 Gramofoonmuziek. R. V. U. 0.30 CurtusAmerika. 10.35 11.00 11.20 12.00 1.00 2.30 3.00 3.30 4.00 4.30 5.00 5.30 5.50 6.00 6.30 7.00 7.20 7.40 8.01 8.03 8.45 9.00 9.10 9.25 10.00 10.30 11.00 11.00 11.30 12.15 12.30 2.00 2.35 3.15 4.00 5.00 5.15 6.30 7.00 7.15 7.30 8.00 8.30 9.30 9.30 10.00 10.30 10.00 10.15 10.30 11.00 12.00 2.00 3.00 4.15 4.30 5.00

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 14