IN Vraag St Nicolaas JAN VAN MIL tCHO VAN HET ZUIDEN. TWEEDE BLAD- fïÖVINGIAAL NIEUWS. Hedenavond laatste voorstelling PLAATSELIJKE BERICHTEN. „EERLOO S" TEL* 22L ?5 Donderdag 29 Nov. 1934. 57e Jrg. 6.— 2.50 Iscur S on) ;een en EN ien. len, op. :rd, en. Waalwijk, 29 Nov. 1934. rmarkt te waalwijk op SDERDAG 29 NOVEMBER '34. Voor onze Spijskokerij! forig bedrag f an een oud-Waalwijker ÏVie volgt? Vacante raadszetel. •v heer Norbert van Loon heeft aan voorzitter van 't Stembureau en den fitter der R.K. Kiesvereeniging 't folgende schrijven gezonden: Naar aanleiding van het feit, dat jnijn benoeming tot lid van den ge meenteraad is vervallen door het fljet tijdig indienen mijner geloofs brieven, acht ik het noodig UEd. miede te deelen, dat het te laat in dienen van genoemde brieven uit buitend te wijten is aan een ver gissing mijnerzijds in den fatalen da- mm. Waar ik voor een paar weken, 'ia rijp beraad, de benoeming offi cieel heb aanaard, is het duidelijk dat het in mijn bedoeling lag, mijn andaat in den gemeenteraad van Waalwijk te gaan vervullen. Het spijt mij zeer dat zulks door deze misvatting mijnerzijds onmogelijk is geworden. Hoogachtend, NORBERT VAN LOON." St. Nicolaas W. B. jet dames-comité en bestuur van aalwijks Belang mogen tevreden zijn er de collecte, vooral in deze tijden. :t bedrag van vorig jaar is zelfs nog erschreden en met eere mag ge- emd de St. Antonius-parochie, die .ditmaal erg goed gehouden heeft, n elk geval zullen de ruim 300.— opgehaald zijn en waarvoor de da- :j-collectrices een dankwoord past, >d besteed worden, wederom in den rm van brandstof en pakjes enz. en leciaal de „stille armen" zullen op de rste plaats gezocht en bedacht wor- a. Men begrijpt dat er dit jaar met den penden nood groote belangstelling staat naar deze St. Nicolaas-verras- ;g van W. B. Mochten er winkeliers particulieren zijn, die in natura wat enschen te geven voor dit mooie doel, dames zullen gave en goede artike- gaarne in ontvangst nemen en dis- jueeren. Ook St. Nicolaas zal onze plaats niet ergeten en in hoogst eigen persoon ons i. Zondag met een bezoek vereeren. n open statie-karos, getrokken door jpluimde paarden, zal hij met Pieter- an een tocht door onze gemeente ma in, hopelijk vergezeld door onze har- onie. We deelen daaromtrent Zaterdag dere bijzonderheden mede. Liedertafel „Oefening Vermaak". Concert. Installatie Hoofdbestuur. t Was wel zeer jammer dat Zondag- nd niet meerderen zich de moeite ost hadden naar Musis te komen, t werkelijk hebben de afwezigen ter veel gemist. We weten wel dat Kciale bioscoopnummers velen vast- ielden, dat er misschien vele andere idenen zijn, dat neemt niet weg dat 't betreuren dat bij zulk een hoog land concert van ons oudste zangge- ilschap niet meerderen blijk van be- ngstelling geven, voor zichzelf, maar voor het gezelschap. De voor tter was betrekkelijk tevreden over t oek, vergeleken bij de laatste malen, -laro.i. moest Musis bij zoo'n gelegen- eid veel drukker bezet zijn. We ho oi op beter, al vreezen wij! Toen de zangers op 't podium had den plaats genomen, nam de voorzitter, heer A. C. van der Heijden, 't •oord en sprak als volgt: „Alvorens de uitvoering begint, zij ft mij geoorloofd enkele woorden te Jreken. Allereerst dan verheugt het mij, dat fn vrij groot auditorium naar Musis is tjttogen. Voorzeker zal de soliste van lezen avond, Mej. To van der Sluijs, hoogbegaafde en alom gevierde opraan, daartoe niet weinig hebben ingedragen. Ik twijfel ^een oogenblik orïïe"ze cantatrice zal in alle opzichten >an Uwe zoo hooggespannen verwach tingen voldoen. Verder zal het den meesten Uwer wel reeds bekend zijn, dat „Oefening en Vermaak" in 1935 haar 75-jarig be staan herdenkt. Om dit diamanten feest op een der Liedertafel waardige wijze vieren, zal krachtige medewerking •■'an velen, zeer velen zelfs, gewenscht, ia, onontbeerlijk zijn, vooral thans, nu het toch reeds zoo schaarsch geworden geld alleen nog maar schijnt te willen rollen naar sport-, bioscoop en radio- nitvoeringen. We kunnen hierover jammeren, toornen zelfs, het baat niets, vij hebben het feit eenvoudig te aan vaarden, zij het in de stille hoop, dat /oor de zoo zwaar beproefde en ver drukte vocale muziek, wel weer eens een beter tijdperk zal aanbreken. Vraagt men mij thans op welke wijze wij genoemd jubileum denken te vieren, an luidt het antwoord daarop: Dit is et geheim van morgen: in ieder geval chter, zal het wegens de moeilijke ijdsomstandigheden bescheiden, doch niettemin Waalwijk waardig zijn. Intusschen, bedrieg ik mij niet, schij nen teekenen er op te wijzen, dat het in het Oosten wil gaan dagen: komt het mijv00r' ^at een frisscher bloed in onze aderen begint te stroomen: het beklem de hart eenigszins rustiger en krachti ger in den boezem klopt; de mist, han gend op de wegen, die naar Musis voe ren, neiging tot optrekken toont, nu O. en V. een Hoofd- of Eerebestuur aan haar zijde heeft gekregen, bestaande, in alphabetische volgorde genoemd, uit de heeren: Notaris Christ, J. van Iersel, N. van Loon, Jan Tielen, W. Timmer mans en J. Wiesman. Zijn dat, geachte toehoorders, geen namen die klinken als een klok, als een klaroen of een zilveren bazuin? En hebben de dragers dier na men niet herhaaldelijk getoond mannen te zijn van initiatief en durf, mannen van het woord, doch meer nog van de daad? Zouden onze pogingen, ver- eenigd met de hunne, nog schipbreuk kunnen lijden op een gebrek aan be langstelling bij groot-Waalwijk s kunst lievend publiek? Zou men bij dit zeld zame jubileum O. en V. koel en zonder meer den rug durven toekeeren? Ik kan me zoo iets, zelfs in de verste verte niet indenken. Liever houd ik er mij muurvast van overtuigd, dat, zoo niet allen, dan toch zeker zeer velen het ju- „BLEEKE BET" werd deze week door ruim 2.000 bezoekers gezien. van dit phenomenale succes- werk. Als tweede hoofdnummer: een schitterende sensatie-speelfilm. Uitsluitend filmprogramma. Laat deze laatste gelegenheid om 8leeke Bette zien niet voorbij gaan. Toegang 16 jaar. S bileerend gezelschap gaarne moreel en financieel zullen steunen. In de hoop, dat voor het aloude Man nenkoor, eens de roem en de trots van het kunstminnende Waalwijk (vergeef ons dien eigenroem) in prettige, vrucht bare samenwerking met haar perma nent Eerebestuur, een betere toekomst zich dra ontsluit, verklaar ik het U thans bekende Eerebestuur als geïnstal leerd." Na een luid applaus zette de lieder tafel in met een paar mooie koren van Olman, n.l.: „Wij zingen, wij de Poë ten" en „Leature Jeruzalem", die uit stekend gezongen werden. De soliste van den avond, Mej. To van der Sluis, begon met „O toi, qui prolongea mes jours" van Gliick en een Aria uit Freischütz; wij hadden hierin al direct gelegenheid haar mach tig geluid, haar perfect zingen te be- oordeelen, wat nog duidelijker uitkwam in de drie liederen van Grieg, die zij voor de pauze zong, terwijl de lieder tafel ons vergastte op „Landerken- nung", waarin de heer P. van Ree op uitstekende wijze de bariton-salo ver tolkte. Na de pauze zong mej. van der Sluis twee Russische liederen en „De Nach tegaal" van Zagwijn, waarin zij hare groote en grootsche talenten duidelijk demonstreerde. 't Was een volmaakt genot naar haar stem, haar voordracht, haar zang te mogen luisteren. Mej. van der Sluijs is zeer zeker een der besten in de rij der schitterende so listen, die Oefening en Vermaak in al die jaren voor haar zag optreden. Het publiek onthaalde haar dan ook voortdurend op een enthousiast ap plaus, wat haar noopte het heerlijke „Allelujah" als bijgift te zingen. De hoofdschotel van den avond, de „Scènen aus der Frithjof-sage" van Max Bruch overtrof ieders verwach ting. Zoo'n schitterend resultaat is be reikt door de samenwerking van koor (dat dezen avond al bijzonder op dreef was in elk der nummers), solisten als mej. v. d. Sluijs en Tom Burmanje, het kwartet, het accompagnament van No taris Christ en de leiding van den heer Gerritsen. Het vormde een goed samen hangend geheel, een uitvoering die af was in elk opzicht en ieders bewonde ring afdwong. Speciaal mag hier zeker genoemd naast mej. To van der Sluijs, de heer Tom Burmanje, de bariton onzer lieder tafel, die z'n moeielijke en uitgebreide soli op schitterende wijze, vertolkte, zoowel wat geluid als techniek betrof: werkelijk een prestatie die haast boven 't amateurisme uitstak, 't Was dan ook geen wonder dat de voorzitter, de heer A. C. van der Heijden, aan 't slot in enthousiaste en welgekozen woorden hartelijk dank zei, zoowel solisten, als kwartet, koor, accompagnateur en di recteur, waarbij wij ons gaarne aanslui ten door het feit te constateeren, dat we in lange niet zulk een concert meemaak ten. Daarvoor ook onzerzijds hulde aan allen die bijdroegen tot het welslagen van dezen bijzonderen avond. Gouden Bruiloft. In Baardwijk is weer een gouden bruiloft op handen. Het echtpaar G. P. Verhoeven-Maas aan het Laageinde herdenkt 28 Januari a.s. den dag waar op het voor 50 jaar in den echt verbon den werd. Een voorloopig comité uit de buurt bewoners heeft Maandagavond reeds de eerste voorloopige besprekingen ge houden en besloot om a.s. Dinsdag avond een vergadering te beleggen in café 't Vosje, waartoe alle buurtbewo ners worden uitgenoodigd en waarop een definitief dames- en heeren-comité zal worden gekozen en verdere plannen zullen worden uitgewerkt. Verwarming St. Clemens-kerk. Met den aanleg der centrale verwar ming in de St. Clemenskerk is men reeds zoover gevorderd dat vermoede lijk reeds a.s. Zondag de kerk-verwar- ming functioneeren kan. St. Clemens-Jeugdvereeniging. Naar wij vernemen heeft de tooneel- afdeeling der St. Clemens-jeugdver- eeniging een stuk in studie genomen ge titeld: „Twee zonder werk" van Lorenz Strobe, waarmede men zoo mogelijk reeds met Kerstmis voor het voetlicht hoopt te treden. St. Nicolaas in v.m. baardwijk. In aansluiting op hetgeen wij reeds over 't St. Nicolaasfeest te v.m. Baard wijk meldden, vernemen wij nader dat St. Nicolaas a.s. Zaterdagmiddag te half drie aan het Hoekeinde zal arri- veeren. Vervolgens zal hij, voorafgegaan door de Harmonie „St. Jan" een tocht maken door v.m. Baardwijk. De J. W.'ers hebben zich bereid ver klaard gedurende dezen tocht met bus sen langs de huizen te collecteeren. Hierna brengt de Sint een bezoek aan de R.K. Meisjesschool bij de Eerw. Zusters en aan de R.K. Jongensschool in de Baardwijkschestraat, waar hij alle schoolkinderen een verrassing ter hand zal stellen. Daarna zal de H. Man in het Patro naatsgebouw zitting houden, waar te vens het gebruikelijke rad van avontuur zal zijn opgesteld, waar men voor en kele centen zijn geluk kan beproeven. Mogen deze verloting en de bus-col lecte nog een mooi resultaat opleveren, opdat ook de armen met St. Nicolaas zoo goed mogelijk bedacht zullen kun nen worden. „Tot Bloei der Toonkunst". De Liedertafel „Tot Bloei der Toon kunst" gaf Zondagavond een welge slaagd concert in de zaal van den heer P. van Cromvoirt. Dat de zaal niet geheel gevuld was, moeten we op rekening stellen van de verschillende samenvallende uitvoerin gen op dezen avond. Het programma dat geboden werd, was anders een overvolle zaal waard en de wegblijvers hebben veel gemist. De zangers waren goed op dreef en zongen de verschillende koorwerken met veel toewijding. De nieuwe koren als „Vom Rhein" van Max Bruch, een werk dat hooge eischen aan zangers en directeur stelt, en „Goldene Nacht", 'n mooie, melodieuse compositie van W. F. Kools, kwamen goed tot hun recht en oogstten een welverdiend succes. De directeur, de heer Ligtvoet, die nog be trekkelijk kort de leiding van dit ge zelschap op zich heeft genomen, toont zich steeds meer berekend voor zijn taak. Sinds de laatste uitvoering had het koor weer veel aan homogeniteit en betere nuanceering gewonnen. Zóó moet het gaan, steeds crescendo, „tot bloei der toonkunst". Een zeer groot aandeel in het succes van dezen avond had het trio de Laat uit Tilburg, met zijn keur van voor drachten, duetten en soli. Aug. de Laat verstaat nog altijd, we zouden haast zeggen: steeds beter, de kunst om het publiek in een vroolijke stemming te krijgen en te houden, met zijn uitgebreid repertoire, waaronder vele origineele nummers. Maar ook de meer bekende nummers, die hij voor de radio en de gramofoon reeds zong, blij ven een attractie als hij ze met de hem eigen tooneel-routine voordraagt. Ook zijn partnerin „Kodie even als de heer de Laat over een goede stem beschikt, voldeed buitengewoon goed.. Hun duetten, zoowel als hun afzonder lijk optreden, ontlokte telkens een spon taan applaus. Vooral vóór de pauze, toen zij met de vlotheid van een non-stop-programma een groot aantal zeer beschaafde en geestige nummers ten beste gaven overtroffen zij onze hoogstaande ver wachtingen. Na de pauze,toen het boertige komie ke, dat bij velen nog erg gewild schijnt te zijn, meer op den voorgrond trad, waren de lach-salvo's wel niet van de lucht, doch het hooger staande en va- rieerende program van voor de pauze voldeed ons veel beter. De piano-begeleiding en de entre-act muziek was bij mej. C. de Laat in goede handen. Een gezellig danspartijtje besloot de zen genotvollen avond. St. Cecilia-feest. Op de gebruikelijke wijze is Zaterdag het St. Ceciliafeest door het Zangkoor der St. Clemens-parochie gevierd, met een feestelijke bijeenkomst in de .zaal van den heer P. v. Cromvoirt. Het middelpunt vormde het welvoor ziene en keurig bereide feest-diner, waarbij behalve de zangers ook de Eerw. heeren parochie-geestelijken en het kerkbestuur mede aanzaten en dat de keuken van café v. Cromvoirt alle eer aandeed. Voor de weldadigheid. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling der kegelclub „Hannibal" een weldadigheids-concert te organiseeren ten bate van de „stille armen". De J. W. wil voor hetzelfde doel binnenkort eene collecte houden en het comité voor den Postavond, wil in Ja nuari een dergelijke avond organi seeren geheel ten bate van 't Crisis comité. Spijskokerij ook in de St. Antonius-Parochie. De spijskokerij der St. Vincentius- vereeniging wordt steeds drukker be zocht. Waren er vorige week bij den aanvang een goede zestig kinderen aan de tafels gezeten, Maandag was dit aantal al tot 120 gestegen. In verband daarmede is de ruimte, waarover men in de bovenzaal van den Gildenbond EEN VEST, PULLOVER, SJAAL, TOOTAL DAS, ZAKDOEKEN, KLEIN MEUBELTJES, PERZISCH KLEEDJE of HANDWEEFKLEEDJE. v.h. GEZ. VAN DER SANDEN beschikte, te klein geworden en heeft men naar uitbreiding moeten uitzien. Thans heeft het bestuur der Vineen- tiusvereeniging een goede oplossing gevonden, de spijskokerij is n.l. ge splitst en een groot deel der kinderen gebruikt de warme maaltijd voortaan in een lokaal der Kleuterschool der Eerw. Zusters in de St. Crispijnstraat. Deze regeling heeft mede het voordeel dat de kinderen uit de St. Antonius- parochie niet de lange wandeling naar den Gildenbond behoeven te maken. Zendingsavond. Op initiatief van het Comité voor Winterlezingen der Ned. Herv. Ge meente alhier, werd gisteravond in de zaal Musis Sacrum een Zendingsavond gehouden. De zaal was goed bezet, toen Ds. Mühlnickel de bijeenkomst met een welkomstwoord opende. Z.Eerw. zeide daarbij dat deze avond niet in het kerk gebouw gegeven kon worden om de buitengewone veiligheidsmaatregelen, die voor het geven van filmvoorstellin gen vereischt worden. Z.Eerw. besprak voorts in het kort het Zendingswerk en ging daarna voor in gebed. Vertoond werd de Sumatra-film van het Zendingsbureau te Oegstgeest, die gemaakt is ter gelegenheid van het eeuwfeest der Rijnsche zending te Bar men. De film verplaatst ons in gedach ten naar de landen om het Toba-meer, waar de zendelingen onder de Bataks arbeiden. Nadat de film ons eerst in wijdde met de schoonheid van het land en de eigenaardige, bijgeloovige ge bruiken van het volk, werd meer spe ciaal het zendingswerk behandeld. De aanvankelijke groote moeilijkheden ten spijt tellen de gemeenten dezer zending nu reeds 240.000 christenen. Een deel van de film was gewijd aan het belangrijke werk der jeugd-opvoe- ding, die zich niet beperkt tot de gees telijke opvoeding, maar ook handenar beid, huishouding, weefkunst e.d. om vat. Het laatste deel van deze mooie zen dingsfilm toonde ons het opgewekte ge meenteleven in de Batak-landen, waar uit bleek hoe diep het evangelie hier reeds heeft wortel geschoten. De avond werd afgewisseld met het zingen van verschillende verzen en werd op de gebruikelijke wijze gesloten. tooneelschilderingen van paler Lar- seu uil Kauisüeuvel. Mei een naiieiijK applaus werden de meisjes beloond. Pas lour v. u. Made sprak len oveiviueue nog een Uankwoord lot ae specifiers, lol Zr. Josepüa, lol ue Uaiiies Vei wiel en Ue verdere bestuursleden, lol paler Larseii en ook lol paler ïjnuerg voor ue prelligc wijze waarop ueze Ue bijeen- Komsicii van bel puirouaal leiul. lol slot van uen welgeslaagden avond voerden de meisjes rciuansen en gymnastische oeleningen uil. Vandaag, Woensdag, üoudl het palronaal 5i. Gecilia zijn jaarlijKsclie lecsiuag. Vanmorgen werd een li. Mis opgedragen, waarna ue meisjes aanzaten aan een gezellig gezamenlijk onibiji. Vanavonu 0111 o uur worul in ue palronaalszaal de ieestelijke bijeenkomst gebouuen, waarop ver- seuillende looiieelsluKjes zullen wor Uen opgevoeru, en waarop ue ui den loop van liet jaar beiiaaiue prijzen zullen worden uitgereikt, llelneiooll uus een mooi leesi te worden. Kerkkoor v.m. besoijen. liet kerkkoor der parochiekerk O. L. Vr. Unb. Univ. heelt Maandag avond in calé bmolders 't jaariijkscne 51. Lecilialeesl gehouuen. De koristen zalen met pastoor en kerkbestuur aan een maaitijd aan, waarna nog enkele prettige uurtjes werden door gebracht. biljarlconcours Ons Genoegen. Zaterdagavond werd het biljart- concours van Uns Genoegen voort gezet niet een wedstrijd legen hel sterke E.14.B. uit Jt4ijen. De span nendste partij van uen avond was Ue ontmoeting PelkuiansJ. de üraatl. Pelkniaiis stond reeds op 08, toen zijn tegenstander nog slechts 12 caramboles had. De Graait liep daarop snel in en legen hel einUe was ue stand 81—80. Daarop maakte Pelkinans niet een sene van iU zijn partij uit. De uitslag was als volgt: E.14.13. A. v. d. Steen 5U beurten L. Hendriks v. d. Steen K tiijl Peikmans Totaal Gem. 5.8U1 15 25 22 15 100 5u 55 81 100 101 P- 584 T Ons Genoegen. 20 beurten LUXOR BIOSCOOP. VRIJDAG Zaterdag en Zondag St. Nicolaas. De tijd van de bezoeken van St. Nicolaas is weer aangebroken. Zon dag aeeft Hij reeds een rondgang gemaakt door de St. Antonius- parochie. Hij was te paard en werd begeleid door de harmonie St. Cris- pijn, die met haar opgewekte tonen heel wat menschen naar buiten tokte. De tocht begon en eindigde hij de Meisjesschool in de St. Cris- pijnstraat.Tijdens den rondgang werd gecollecteerd voor het St. Nicolaas feest dat in genoemde school zal gegeven worden. Patronaat St. Cecilia Besoijen. Zondagavond gaf het R.K. Meisjes patronaat St. Cecilia te v.m. Besoijen in de patronaatszaal de jaarlijksche uitvoering, die zooals gewoonlijk door talrijke ouders der patronaats meisjes werd bijgewoond. Er was in de zaal dan ook zoo ongeveer geen plaatsje onbezet toen pastoor v. d. Made de bijeenkomst met den chr. groet opende. Z.Eerw. opende het welvoorziene program met een korte toespraak, waarin hij de ouders dankte voor den steun, die zij aan het patronaat geven, en hen aanspoorde om trouw hunne kinderen naar de bijeenkomsten te sturen. De meisjes zongen hierna een toepasselijk lied en vervolgens gingen de gordijnen op voor't voornaamste programmanummer, het fraaie toonedspel «Maria Magdalena». Het moeilijke, in verzen geschreven stuk werd door de jeugdige vei tolksters zeer goed opgevoerd. Vooral 't spel van mej. A. Verhoeven als Maria Magdalena en van mej. v. Dongen als Martha, de beide hoofdrollen, was zeer verdienstelijk en de kleinere rollen werden gespeeld op een wijze waarin zeer veel te waardeeren viel. Wij mogen het patronaat compli menteeren met deze voorstelling, die voor een zeer groot deel haar succes dankt aan de toegewijde zorgen van de ijverige regisseuse, Zr. Josepha, en aan de mooie J. Klerkx 2y beurten 65 p. F. blaats 15 1UU Puilens 25 1UU v. VV eert 22 1UU J. de Graaff 12 86 Totaal ya 451 Gem. 4.45 Stand van het concours 1. E.R.B., Rijken, gem 5.801. 2. Drunen, gein. 5.0/y. 5. W.B.C., Waalwijk, gem. 2A)66. 4. Amusement, Waalwijk, gein.2.856. Hoogste serie F. Staats ^WBC) 54 p. Düiveiitenioonslelling De postduivenvereniging »de Luchtverkenners» v.m. baardwijk houdt haar jaarlijksche tentoonstel ling in calé 't Vosje. Het zal evenals vorige jaren weer een schitterende tentoonstelling worden. Als keur meester zal fungeeren de heer de Laat uit Vlijmen. De tentoonstelling zal geopend zijn op 1 Dec. nam. 7 uur en op 2 Dec. van 12 tot 6 uur. »Onderlinge Vriendschap De Ontspanningsver. »Onuerlinge Vriendschap» had voor j.l. Zaterdag een Bal georganiseerd, waarvoor zeer groote belangstelling bestond. Jam nier genoeg kon dit door omstandig heden niet dooi gaan. Het zat nu op nader te bepalen datum, waarschijn lijk in Januari, gehouden worden. „Bleeke Bet." Zooals wij voorspeld hebben zijn de voorstellingen van „Bleeke Bet' wel een grandioos succes geworden voor het R.D.B.-Theater. Ruim 2.000 bezoe kers heeft „Bleeke Bet" getrokken, en iedere bezoeker zal over deze film zeker buitengewoon tevreden zijn geweest, en terecht, want nog nooit zagen wij een film zóó fijn van spel en vol gezonde Hollandsche humor. Voor degenen die nog verzuimden dezen enormen succesfilm te gaan zien, staat hedenavond daartoe de gelegen heid open. Ze krijgen er dan nog de schitterende sensatie-speelfilm „Eer loos" op den koop toe. Voor verdere bijzonderheden verwij zen wij naar de nevenstaande annonce. Prikkeldraad veisperrmg. I Toen Zaterdagavond reizigers van de trein van ongeveer 6 uur kwamen, deden zij ongemerkt de minder aan gename ontdekking dat er zich een prikdraad versperring in de Mr. van Coothsiraat bevond of liever dat de prikdraad langs het terrein naast de vakschool was losgegaan of losge trokken en over de trottoirs slingerde. Een passeerend heer werd z'n broek en jas stukgescheurd en een paar Eerw Zusters werden aardige happen uit haar kleeding getrokken. Een minder aangename en kostbare ervaring Nieuwe Telefoonahonné's te Waalwijk.' De volgende nieuwe telefoon ahonné's ziin aangesloten: 93 J. Rijken Hoogevaart Vrijhoeve- Cap^'le. 264 M. Repko Grootestraat 221 265 A. Brok en Zoon Stationstraat 81. Vervallen zijn de telefoon abonné's E. Verdurmen Stationstraat Waal wijk. J. F. Krol van Huiten Laageinde 133 Baardwijk. Jos J. Klijberg Grootestraat Waal wijk. Ongevallen. De heer A. v. R. alhier had het ongeluk bij het aandraaien van een motor den zwengel tegen zijn hand te krijgen, waardoor zijn pink brak. In de Grootestraat, ter hoogte der Mr. v. Cootbstiaat, reed gisteren de vischhandelaar 8. met zijn drie wieler- bakliets legen de auto van den heer iv. uit Breda. Beide voer tuigen kregen tengevolge der botsing averij. In de Putstraat botste de motor- rij »er D. tegen de auto van den heer H. Uok hier kwamen geen persoon lijke ongevallen voor, doeii bleet de scüade lol bet materieel beperkt. De politie heelt de zaak in onderzoek. 'n Lastige. Een lastig heerschap, een zwerver, die iets te diep in het glaasje gekeken had, vroeg Zaterdagavond onderdak in het logement „de Vriendschap" aan het Laageinde. De bazin zag er echter tegen op zulk een gast in haar huis toe te laten en dit was de zwerver niet naar den zin. Hij maakte nogal wat herrie en nam demonstratie! een nies in de hand. Toen hij ook daarmede de vrouw niet kon imponeeren, verdween hij, om naar café ,,'t Vosje" te gaan. Uok hier was men echter niet op de gast gesteld en men was blij dat de, in middels gewaarschuwde politie, ver scheen en de lastige man meenam om hem in het gastvrije nachtverblijf van het politiebureau onder te brengen. Een nieuwe ijsbuun te 's bosch. TuaaChcn den V lijmeuschen weg en het sporueriein der Hooge Dunken ie Dei» Bosch, is in wei kverschatfing een dijk gelegd. Daardoor is in hei lusschci.gcicgcu leriein langs den Paialieiwcg een vak omslaan, dat ge- oiekcn is uitstekend geschikt te zijn om er een ijsbaan aan ie leggen. De giond is nu nog moerassig, vol net en planten, doch Gcmccuieweiken achten de ligging van deze vlakie zoo gunstig voor een ijsbaan, dal inen weldra beginnen zal den bodem te cgahseereu, zoodat er een ijsbaan van ongeveer 4ÜU meter lengte en 100 meier brecdie zal ontslaan. Wanneer de vorst komt, zal men er mee ge reed zijn. Notaris P. J. P. van Mol. Bij Koninklijk besluit is benoemd lot nutans in hei arrondissement breda, ter stanüpiaais Tilburg, P. J. P. v. Mol, thans notaris ie Gceriruiden- berg KSfi- uKUNEiN. Zondag had aihirr een voeibaiwcdsiiijd piaais lusschen Haarsietg 3 en V J.C. alhier. V J C. moest hei onderspit delven en werd verslagen mei 5-1. V J.C 2 speelde te Haarsteeg tegen Haarsietg b. Deze wedstrijd werd om gegronde redenen door den scheidsrechter gestaakt. De siand was toen 0-0. De collecte ten bate van het piaaiselijk crisis comité heeft in ds R K. kerk opgebracht 1 63.37 Op den laatsten Zaterdag van de maand November stonden bij het agentschap der arbeidsbemiddeling nog ingeschreven 22 georganiseerde wei kloozen. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). De A.R.J.A. „Mr. Th. Heemskerk" alhier kwam j.l. Vrijdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond in jaar vergadering bijeeen. Als spreker trad in deze vergadering, die door vele genoodigden werd bijge woond, op Ds. Fokkema van Amstel veen, die in den breede de principieele vragen van den dag uiteenzette. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door verschillende aanwezigen gebruik gemaakt, welke vragen door Ds. Fokkema naar ver mogen werden beantwoord. De Afd. Sprang van den Ned.. Bond van Chr. Fabrieks- en Trans portarbeiders komt hedenavond in de zaal van den Chr. Volksbond in ver gadering bijeen, ter bespreking van de arbeidsvoorwaarden in de schoenindus trie en de voorstellen dienaangaande van de Federatie van Schoenfabrikan ten. CAPELLE. Vorige week werd in een der lokalen van de O. L school in de Kom onder leiding van het hoofd den heer E. Colet, een ouder-, avond gehouden, welke door ver schillende vaders en moeders der' leerlingen werd bijgewoond. Ongeveer half acht opende het hoofd der school deze bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezigen er zijn blijdschap over uitsprekende, dat zoo velen van hum belangstelling blijk gaven, waarna: enkele mededeelingen verstrekt wer den betreffende de in September 1.1. gehouden tentoonstelling van de door de schoolkinderen opgekweekte plan ten en bloemen Hieruit bleek, dat deze eerste school floraliatentoon stelling in alle opzichten uitstekend geslaagd is en perspectieven opent om op uitgebreider wijze hiermee foort te gaan. Het hoofd der school hield ver volgens een inleiding over -De taak der ouders bij de opvoeding der kinderen", welk leerzaam onderwerp door allen met de meeste belang stelling gevolgd werd. Hierna werd gepauzeerd, in welken tijd een kopje thee met een versnapering werd aan geboden. l

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 5