Een St. NICOLA AS-GE SCHENK KioKHen. Pendules. Horloges. Ringen. Colliers, Honogeoanden. Armbanden, enz. PLAATSELIJKE BERICHTEN. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Komt eens kijken, het verpicht U tot niets. Ziet onze SPECIALE ETALAGE rGoud IS ïilVer llur. rverken QriHen van BLIJVENDE waarde is altijd welkom. Wij bieden U een enorme keuze in J. TAUSCH WAALWIJK „Beleefd aanbevelend, 52986 GROOTESTR. 129 b.d. Haven R K Eaüricksarbcidcrsbond G. Koeatcnberg tl oofd bestuurslid van den Nederl. R K. Fabrieksar— beidersbond. M. J Suoereo, Bestuurslid Vakgroep Lederindustrie van den Nederl. R.K Boud van Werkmeesters. K. de Jonge, voorzitter van de Nederl. Vereeuiging van Fabrieks arbeiders. G v d. Lende, secretaris van het Nederl. Bond van Cnristelijke Fa bricks en i'ransportai be ders M J. Kunst, Hoofdbestuurslid van den Nederl. Bond van Cnristelijke Fabrieks- en 1 ransportarbeiders In de eerstvolgende Algemeene Bestuursvcgadering zal over deze be. noeming een beslissing worden ge nomen. Biljarlconcours »0ns Genoegen Dinsdagavond werd het biljartcon. cours van „Ons Genoegen" voortgezet met een wedstrijd van het tweede vijtial tegen het tweede vijhal van E R B uu Rijen. De uitslag was als volgt: E. R. B. A. Theeuwes 75 punten Willemen 75 punten Bcisterveld 75 punten Verhees 75 punten Cornelissen 75 punten Totaal 375 punten .ONS GENOEGEN". G. Rombouts 67 punten Paulides 49 punten Hornman 59 punten 43 punten Dijkstra J. Rombouts 41 punten 259 punten Totaal Gemiddelde 2 07. Gemiddelde 1 47. 1. Twee Koluromen gem 2 199. 2. .Ons Genoegen" Si. Cl. Far. gem 2.082. 3. E R B. Rijen gem. 2 07, 4. Soc. Passier gem. 1 959. Nieuwe Uitgaven. Binnen vaai t- Almanak 1935. Verschenen is de Binnenvaart— Almanak 1935, het bekende Jaar boekje van bet Onderwijsfonds voor de bcheepvaart te Amsterdam. De Binnenvaart Almanak, die uit gegeven wordt ter bevordering van het vakonderwijs en het lageronder- wijs aan schippers en schipperskin deren, is dit jaar weer uitgebreid. Behalve de gewone rubrieken bevat het boek alle gegevens omtrent hoog watergeiij Jen, sleep vaart - tarieven, stormsciuen, de evenredige vrachl- verdeeling, enz. en bovendien twee uitvoerige artikelen over het Juliana- kanaal en de Twentekanalen met complete gegevens voor de scheep vaart met bijbehoorende kaarten. Ook dit jaar zal de Binnenvaart Almanak, die na inzending van 25 cent aan het Onderwijsfoi.ds franco wordt toegezonden, duizenden direct en indirect belanghebbenden bij de scheepvaart goede diensten bewijzen. Katholiek Toerisme. Door het Centraal Bureau der Ned Reisvereeniging voor Kaïholieken is uitgegeven een geschrift van P J Th. üieges, redacteur van .de Kath Toerist", dat een pleidooi bedoelt te zijn voor een eigen organisatie voor Katholieke toeristen. Hen, die nog niet weten dat Katholiek toerisme nog iets anders is als toerisme door Katholieken, zij het boekje warm aanbevolen. De Zwerver. De Zwerver in Gods Vrije Natuur, het bekende R K tijdschrift voor Natuurhistorie, f ilklore, buitenleven, reizen, sport, bevat in zijn Novem ber nummer weer een belangwekken- den inhoud. Vrienden van dieren en planten zullen de vele artikelen met graagte lezen en zij zullen verrast zijn door de mededeeling van de redactie, dat hel Decembernummer een sprciaal cachet zal krijgen. DE KATHOLILKE ILLUSTRATIE. 69e Jaargang No. 9. Een brandend vraagstuk van inter nationale bcteekenis is zeker wel de Saarkweslie en daarom moeten we hei prijzen in de K 1 dat zij in enkele voorlichtende artikelen, met mooie toto's gcï.iustreerd, daaraan ernstig aandacht schenkt. Het is knap en goed werk. De veelzijdigheid van 't blad blijkt weer eens uu de deskundige bchan deling van een nieuw onderwerp: de auto in den winter, door Th van Swieten. Dezen keer is de oude stad Haarlem aan de beurt om door Rie Sinninghe Steenbergen als rijk aan legenden geieekend te worden. Verder worden er zooveel thema's besproken en in loto's aangeduid, dat een op somming niet mogelijk is. Ook in de korte verhalen is ver scheldenheid van stof. H. B van der Sande schetst in .Het licht ging op pakkend het avontuur van een weik looze; „De taya tquis* is een geïl lustreerde vertelling uit Mexico van Erwin Demel, en „Het kockkocks klokje" van Guus Beilem geeft een aardig Sintei klaasgeval weer Van A J. D. van Oosten ontmoeten we een lijn gedicht; „Beginnende winter", en dan ontbreekt verderop de humoris tische poëzie niet. Er ontbreekt trouwens niets van heigeen men in een familieblad van dezen omvang maar kan verwachten; voor oud en jong, man en vrouw, eenvoudig en geletterd levert de K I uitgezochte lectuur en, haar taak getrouw, een schat van mooie prenten. NIEUWKU1JK. Dinsdag n e Woensdag is alhier door de Graven d'üultremont uit Brussel hun jaar- lijksche groote drijfjacht gehouden. Er werden niet minder dan 150 hazen geschoten. Wel een mooi resultaat. De heer V. mocht het ge noegen smaken met de hengel in het kanaal een snoek te vangen met het kolosale gewicht van plm. 12 pond. HER PT. Herpt heeft reeds sinds jaren 2 café's gehad. Dezen zomer overleed de caféhouder Leon van de Griendt, meer bekend onderden naam «Leentje Ploeg« zulks in ver band met den naam van zijn calé. Bestond er gevaar dat het café zou gaan in handen van een niet caféhouder, hetgeen te betreuren zou zijn geweest, daar in dit café reeds jaren gevestigd is de bekende handboogschutterij »Ons Genoegen«, doordat de heer Theo van Hoorn v. d. Loo eigenaar is geworden van »de Ploegt is dit gevaar bezworen en zal het café voorlgang hebben, niet op den ouden voet, want veel is er reeds gemoderniseerd behalve hetgeen er nog te wachten staat Zaterdagavond zal de officieele opening plaats hebben en naar wij vernemen zullen er alsdan eenigè attracties zijn die een blijk zullen geven van de wijze waarop de nieuwe caféhouder zijn taak opvat. Moge het hem in zijn café goed gaan DRUNEN. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van Th. Kuys- v. Bokhoven, is gegund aan de firma A. van Bokhoven. SPRANG-CAPELLE. Maandagavond 3 Dec. hoopt de heer P. T. Breimer, onderwijzer aan het Chr. Doofstom men Instituut „Effatha" te Voorburg, in het gebouw van den Chr. Volksbond te Sprang, een lezing met lichtbeelden te houden over het onderwijs aan Doofstommen. Voor velen is dit nog een onbekend terrein, zoodat het een zeer leerzame en interessante avond zal worden. Deze vergadering zal door Ds. Hagen worden geopend, terwijl Ds. Bousema een slotwoord zal spreken. Aanvang 7 uur. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). Predikbeurten Zondag 2 Dec. 1934: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9,30 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9,30 uur en n.m. 2,30 uur Ds. J. C. Hagen. A.s. Maandagavond 7 uur zal in de zaal van den Chr. Volksbond alhier vanwege het Chr. Doofstommen-Insti tuut „Effatta" te Voorburg, door den heer P. T. Breimer, onderwijzer aan ge noemde inrichting, een lezing met licht beelden worden gehouden over het on derwijs aan doofstommen. In deze bijeenkomst zal door de Eerw. heeren Ds. Hagen en Ds. Bou sema, resp. een openings- en een slot woord worden gesproken. In den nacht van Woensdag op Donderdag werden bij dhr. S. alhier een tweetal vette konijnen, waar schijnlijk door een hond, doodgebeten. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. Gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien op te treden Ds. Cuperus. Blijkens de laatste verantwoor ding heeft de collecte van de plaat selijke afdeeling van »I)e macht van bet Kleine» voor de stichtingen voor on- en minvermogende lijders aan vallende ziekte te Haarlem en Heem stede f 63.49 opgebracht. Naar wij vernemen zal St. Nicolaas en zijn knecht Woensdag middag a.s. op zijn ro dreis ook wederom ons dorp aandoen en daarbij een bezoek brongen aan de O. L. School in de Kont. A? Het bestuur van het muziek gezelschap «Kunst na Aibeid» beeft ter medewerking op zijn eerste winteruilvoering, welke 18 en 20 December a.s. zal worden gehouden, geëngageerd bet in den lande zoo gevierde duo de Laat uit Tilburg, waarbij de populaire radio— en gramofoonzanger de heer August de Laat, WASPIK. Woensdag werd door de leden van het parochiaal Zang koor het jaarlijksch Sl. Ceciliafees! gevierd. Des morgens ont half tieu werd in de parochiekerk 'n p lechtige H. Mis opgedragen, waarna de dag in hotel van Iersel genoeglijk werd doorgebracht. RAAMSDONKSVEER. De Herv Gemeente wist wel een en ander af van Hoenderlo; meermalen toch had zij iets gehoord door Dhr. Tiros, medewerker aan de opvoeding dier bevolking. (Gesticht door wijlen Dr. Heldring. Te verwachten was dan ook dat de Revue-avond goed bezocht zou zijn, al was de entree voor onze plaats niet laag te noemen. Ongeveer 250 per sonen waren aanwezig, en hebben genoten van wat ze te hooren en te zien kregen Het was verbazend mooi, in elk opzicht De extra collecte bracht nog ruim f22.op. Zondagmorgen zal er in de Herv. Kerk op t Dorp leesdienst zijn om 2 uur op 't Veer Ds. Louwe Kooijmans. In het gezin van B. alhier is bij een tweejarig zoontje de besmettelijke ziekte Diphteiitis geconstateerd. De lijder i9 ter verpleging in het R K. Sint Theresiaziekenhuis alhier opgenomen. In de parochiekerk alhier, zal vanaf 17 tot en met 26 December a. 9. een H. Missie worden gegeven De oefeningen worden gehouden door drie Paters Capucijnen. Bij B en W. is een aanvrage binnengekomen van C G. van der Westen, schoenfabrikant alhier, tot het plaatsen van elf electromotoren, tot oprichting van een schoenfabriek in deze gemeente. Het aantal steuntrekkenden be. draagt in deze gemeente 154 Bij de werkverschaffing, particu liere ontginning in den Oiiezand, zijn te werk gesteld 94 werkloozen uit deze gemeente. De eerste Raamsdonksveersche Winkelweek die Zaterdag 1 Dec. as wordt gesloten, is in alle opzichten geslaagd, maar grootsch was ook den opzet, zoodat het wel te verwachten was. Moeite en ko9ten waren niet gespaard, om deze eerste R.W.W. te doen slagen. Woensdagavond werd een optocht gehouden, opgeluisterd door de Kon ïrk Harmonie „de Eendracht", en Donderdagavond bezocht de Radio- Auto het Veer De belangstelling hier- voor wa9 enorm, ook tal van vreemde- ingen waren naar tel Veer getogen, om een en ander mee te maken, en tegelijk inkoopen te doen Over het algemeen hebben de aangesloten win- keiiers geen klagen Mej. A. de Roon alhier, slaagde te Tilburg voor het examen 9neltypen, NORTH met de buitengewone prestatie van 138 p. m. GEERTRUIDENBERG Voor de Evangelisatie Eben Haczer te Raams donksveer hoopt Zondag a s des v.m 9.30 en des n.m. 2 uur voor te gaan de heer v d Ent uit Aalst DRAISWA-vanVALKENBURG'S-' c A -iLEVERTRAAfl LEEUWARDEN ST. JOACHIMSMOER. Zaterdagmid dag was het voor de leden van 't R.K. Zangkoor alhier het jaarlijksche St. Caecilia-feest, dat hoewel het koor ook 40 jaren bestaat en een der koris ten vanaf de oprichting der parochie lid is op bescheiden wijze werd ge vierd. Zondagmiddag te ongeveer 2 uur arriveerde alhier St. Nicolaas met zijn knecht Zwarte Piet aan 't Huis ter Heide. Door een 8-tal ruiters werd de goede Kindervriend aldaar afgehaald en begeleid op z'n rondgang door de parochie. Met bazuingeschal werd z'n komst aangekondigd. Natuurlijk was de jeugd present, maar ook de groo- ten gaven van hun belangstelling blijk door mild hun giften af te staan, ten einde den H. Man in staat te stellen de schooljeugd bij Zijn bezoek aange naam te verrassen. LOON OP ZAND. De heer G. Wijt- vliet alhier is benoemd tot ambtenaar bij het op te richten Crisis Uitvoer Bureau te Den Haag, welk bureau res sorteert onder het Departement van Economische Zaken. Op j.l. Zondag had op initiatief der Vereeniging Loon op Zands Be lang alhier de traditioneele omgang plaats met St. Nicolaas. Voorafgegaan door het bestuur der genoemde vereeniging en het muziek korps van De Jonge Werkman werd de H. Man, vergezeld van zijn knecht, te ongeveer 12 uur afgehaald bij het kasteel, waarna men in optocht naar het dorp trok en de rondwandeling be gon. Op enkele punten stapte St. Nico laas uit zijn rijtuig en deelde versna peringen uit aan de honderden kinde ren die hem omringden. Te gelijker tijd werd door dames een collecte gehouden, waarvan de op brengst ruim 55.bedroeg. Wij vernemen, dat de heer A. v. Opstal alhier is benoemd als ambte naar der Crisis Tuinbouw Centrale te Breda. Naar wij vernemen is dhr. M. J. Snoeren alhier, als werknemer be noemd in het Algemeen Bestuur der Centrale H.L.S. in Nederland. De heer Snoeren neemt zitting in zijne kwaliteit van bestuurslid van de vakgroep „Lederindustrie" van den Nederl. Bond van Werkmeesters. De Afd. L.-o.-Z. van den Bijz. V-rij willigen Landstorm hield j.l. Zater dag eene feestvergadering. Op deze vergadering werd overeengekomen in den loop van de maand December de prijsuitreiking van den onderlingen schietwedstrijd te houden. Bij deze ge legenheid zullen de leden tevens een tractatie ontvangen. Na deze bespreking hield men ge zamenlijk een rondwandeling door 't dorp, terwijl in dien tijd vaardige han den de feesttafel arrangeerden. De avond werd verder in echt ge- noegliik samenzijn doorgebracht. Door de gymnastiekclub Heracles alhier, werd Woensdag in café Stal pers eene algemeene ledenvergadering gehouden. Naast verschillende zaken van meer huishoudelijken aard werd o.m. besloten om in samenwerking met de voetbalclub Uno Animo alhier, een sportfilm te doen draaien in de zaal bij den heer P. Beunis. Deze filmvertooning zal ook voor niet-leden tegen een gering entree toe gankelijk zijn. Naar wij vernemen zal de Eerw. Broeder A. van Hest, werkzaam in de Missie op Nieuw-Guinea, van een 10- arig verblijf aldaar, deze maand af reizen om tot herstel zijner krachten enkele maanden bij zijne familie al hier door te brengen. Zijn Eerw. slujj hiermede zijne 2e tienjarige period van Missie-arbeid af. Kaatsheuvel, 29 Nov. 1934 Kon. Erk. Muziekgezelschap „Euphonia". Op Zondag 2 December zal boven, genoemd Muziekgezelschap een win! terconcert geven aan hare leden en donateurs. De populaire radio- en gra. mofoonhumorist, de heer Aug. de Laat uit Tilburg, zal met een humoristisch trio dit concert opluisteren, zoodat zoowel op muzikaal als op vocaal ge! bied het publiek van Kaatsheuvel een genotvollen avond te wachten staat. Begin van brand. Hedenmorgen circa 8 uur brak door tot op heden onbekend gebleven oor. zaak brand uit in den bijbouw van de broodbakkerij van den heer W. v. d Oord-Heys in de Hoofdstraat alhier. De brand werd opgemerkt door het geknetter van het reeds in volle vlam zijnde dak. Met behulp van enkele per. sonen, die inmiddels waren toegeloo- pen, wist men voorloopig het vuur tot den bijbouw te localiseeren. De brand liet zich door de dikke rookwolken welke zich ontwikkelden, aanvanke lijk zoo ernstig aanzien, dat de hoofd- bouw nagenoeg geheel werd ontruimd. Ondertusschen kwam de brandweer met het noodige materiaal en tastte het vuur met een paar slangen op de waterleiding aan. Na een half uur was men den brand volkomen meester. Een en ander was tegen brand- en bedrijfsschade verzekerd. Het bakkersbedrijf wordt thans door de welwillende medewerking van de Eerw. Paters der H. Familie in de broodbakkerij van het Missiehuis voortgezet. Ongeval. Hedenmiddag geraakte het 5-jarig dochtertje van den heer P. Sn. alhier in de Peperstraat spelenderwijze in botsing met een wielrijder. De kleine werd tegen den grond gesmakt en kwam hierbij zoo ongelukkig terecht, dat het een beentje op twee plaatsen brak. Het kind werd ter behandeling door Dr. Vercauteren naar het Ziekenhuis te Waalwijk overgebracht. Opening Spyskokerfj. De spijskokerij van de Ver. v. d. H. inc. a Paulo die reeds enkele jaren gedurende de wintermaanden aan zoo vele kinderen een warmen maaltijd verstrekt, is weer geopend. Ongeveer 80 kinderen mochten reeds den eer sten middag aan den door de Eerw. Zusters Franciscanessen met veel zorg en geheel belangeloos bereidden maal tijd aanzitten. Ongetwijfeld zullen vele ouders het werk in deze van de St. Vincentius- vereeniging in deze apprecieeren. Maandag a.s. zal ook in de Parochie Berkdijk een spijskokerij worden ge opend, eveneens door de zorg van de St. Vincentiusvereeniging alhier. Naar wij vernemen zullen hieraan een 40-tal kinderen mogen deelnemen. Een woord van aanbeveling om den noodigen steun voor dit charitatief werk is zeker niet misplaatst. Verkeersmisère. Wij maakten het Donderdag zelf mee. De B.B.A.-bus van 5 uur naar Tilburg was overvol. Tien passagiers wachten nog om mee te kunnen. De chauffeur wil doen wat hij kan en neemt allen mee. De nieuwe wagen trekt moeizaam z'n vracht voort, bijna bezwijkend onder den te hoogen last. Een 1000 Meter op den Prov. weg moet de chauffeur het opgeven. Hij durft het risico niet langer dragen. Hij voelt dat de overbelasting tot ongeiukken zal leiden. Hij verzoekt het overtallig publiek om uit te stappen, hij zal dan van Loon op Zand uit direct een an dere wagen opvragen. Een gedeelte der reizigers stapt di rect uit, anderen met veel tegenzin. Met 12 gedupeerden staan wij in den donkeren avond op den grooten weg. Het weer is echter goed; wij stap pen in de richting Loon op Zand. Vlak bij Loon komen wij een kleine leege bus tegen. Wij geven sein om te stop pen. De chauffeur doet of hij niemand ziet en rijdt door, volgens instructie, naar Kaatsheuvel. Wij verder! In Loon wachten of het blauwe busje zin heeft om terug te komen. Eindelijk komt het opdoemen. De conducteur met breed gebaar: „Weekkaarten en abonnementen vóór!". Jammer kan hij het wagentje daar niet mee vullen en ook wij mogen met onze betaalde bil jetten, waarop wij nog 5 K.M. geloo- pen hebben, eindelijk toch ook mee. In de bus gaat het druk over het ver keer. Om 5 uur, hooren we beweren, bij herhaling een te kleine bus. Kan daar niet in voorzien worden? Is de B.B.A. nu even kortzichtig als destijds de H.B.? Wij hoorden staaltjes dat de goederendienst al even vlot loopt. Geen rt.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 10