SPORT. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. GEMENGD NIEUWS. Gebrand PUR0L bluscht de pijn! t veieeniging, de heer M. H. v. Dongen in liarrelijke bewoordingen gehuldigd in verband met zijn dezer dagen gevierd 12}/2-jarig huwelijksfeest, voor welke huldiging de jubilaris hartelijk dank bracht, alsmede voor de mooie ge schenken. Vervolgens werd de vergadering ge sloten, waarna men nog eenigen tijd in genoegelijk samenzijn bijeen bleef. Voor de Ned. Herv. gemeente al hier hoopt a.s. Zondag des morgens half 10 op te treden Ds. Cuperus. 's Namiddags geen dienst. Wegens vertrek van den heer J. van Dongen uit deze gemeente, is door de N.V. Turkenburg's zaadhandel tot agent te dezer plaatse aangesteld de heer P. I. de Visser. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid'' geeft Dinsdag 18 en Donder dag 20 dezer des avonds 7 uur in het Stationskoffiehuis van den heer L. F. van Dongen z'n eerste uitvoering waar*- aan het gevierde duo De Laat, waarbij de populaire radio- en gramofoonzan- ger August de Laat, zijn gewaardeerde medewerking verleent. Het eerste elftal der voetbalvere niging „Capelle" speelt a.s. Zondag middag voor de 3e klasse K.N.V.B. te '8-Hertogenbosch tegen Bossche Boys. A.s. Zondag des voormiddags half 10 en des namiddags 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loon- schendijk op te treden Ds. Ewoldt uit Bergambacht. Het aantal werkloozen in de ge meente Sprang-Capelle neemt nog steeds toe en bedraagt thans reeds meer dan 100. Naar we uit betrouwbare bron vernemen bestaat het plan in de ge meente Sprang-Capelle een Chr. Histo rische kiesvereeniging op te richten, welke haar werkkring over de geheele gemeente zal uitstrekken. Locaal port. Men vestigt er onze aandacht op dat voortaan voor de bestelkringen 's-Gre- velduin-Capelle, Vrijhoeve-Capelle en Sprang onderling het locaal port voor brieven en briefkaarten geldt. Dus 5 cent voor een brief van 20 gram en 3 cent voor een briefkaart. VRIJHOEVE-CAPELLE. In het btlcond. Verder geloof ik wel, dames en heeren, dat wij dit jaar een geluk kige ckuze hebben gedaan in onzen hoofdprijs, n.l. het mooie Philips radio toestel, dat door den heer Speetjens op zoo'n coulante wijze aan het comité is geleverd. Daarvoor onzen dank en ook aan allen die ons belangeloos hebben terzijde gestaan. H;ema werd begonnen met de trek king, welke onder politioneel toezicht gesch -ode. Allereerst werd overgegaan tol verloting der kleinere prijzen. De hoofdprijs werd tot het laatst be waard om de spanning er wat in te houden. Bovendien was de heer Baars nog zoo welwillend om tusschen de trekkingen door een komische 2-acter te draaien, waarbij hartelijk gelachen werd. Tevens werd nog een collecte ge houden ten bate van het N.C.C. afd. Geertruidenbergwelke collecte nog n flink bedrag opbracht. Tenslotte werd de hoofdprijs, het radio -toestel verloot en viel op no. 4269 winnr ar de heer G. J. du Pont. De heer Bellaard sprak nog een kort dankwoord tot den heer Baars en het pul hek en hoopte dat de middenstand op een voortdurende medewerking van het publiek zou kunnen rekenen. Predikbeurt op Zondag 16 Dec. 1934: Evangelisatie Eben Haëzer te Rnamsdonksveer des v.m. 9.30 uur, de heer v. d. Hoek. ST. JOACHIMSMOER. Dinsdaga vond had alhier in de zaal van M. Maas een vergadering plaats van de afdeeling Loonopzand van den N.C.B. Tot in alle hoeken was de zaal bezet. Aan de be stuurstafel had naast den ZeerEerw. Adviseur, Pastoor Schoenmakers, en 't volledige bestuur, ook plaats genomen de spreker van dezen avond, de Wel- Ed. Heer v. d. Broek, Directeur van de R.K. Landbouwschool te Boxtel. De Voorzitter, de heer Beunis, opende de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze en gaf, na afhandeling van eenige huishou delijke punten, het woord aan den heer v. d. Broek, voor de lezers van het Weekblad van den N.C.B. geen onbe kende. Spreker besprak zeer uitvoerig en duidelijk de teelt der akkergewassen. Meer dan een uur wist hij zijn toehoor ders te boeien, die de rede met de grootste aandacht volgden. Veel nutti- gebouw voor Chr. Belangen houdt de wenken kregen de landbouwers te A.-R. Kiesvereeniging op Donderdag I - i lijk ten gehoore gebracht. Ter afwisseling werden een duo en een 3-tal soli ten beste gegeven, die op keurige wijze werden vertolkt. De begeleiding was in handen van den bekenden musicus, den heer Jan Heerkens uit Tilburg. De aanwezigen hebben een prettigen en aangenamen avond beleefd. Morgen. Zondag 16 Dec., zal in de zaal bij Mej. de Wed. Wijtvliet, des avonds om 7 uur voor de leden van de R.K. Kiesvereeniging alhier 'n spreek beurt worden vervuld door den Zeer Eerw. Heer Arnold van Lierop: chef redacteur van de Kath. Wereldpost te Breda. De spreker heeft als onderwerp zijner rede gekozen „Wat Katholiek Nederland van het Nat.-soc. Duitsch- land leeren moet". De zaal is ook toegankelijk voor niet- leden der R.K. Kiesvereeniging boven 18 jaar. Op a.s. Zondag om half 8 zal in de zaal bij den heer P. Beunis voor de leden der voetbalvereeniging Uno Ani mo en van de gymnastiekvereniging Heracles" een R.K. Sportfilm worden vertoond. Deze film zal o.a. de beoefening der verschillende soorten van sport aan schouwelijk voorstellen met aan de praktijk ontleende spelmomenten. Voor voetballers en gymnasten ver wachten wij een leerzamen en prettigen avond. Kaatsheuvel, 13 Dec. 1934. B. V. L. De Bijz. Vrijw. Landstorm afdeeling Kaatsheuvel zal op 16 Januari a.s. een groote propaganda-vergadering houden in de zaal van den heer Jan v. Dun, waarbij als spr. zal optreden de Hoog- Eerw. Z.Gel. Heer Prof Lect. F. Otten O. P. Tevens zal deze gelegenheid ge bruikt worden om de prijzen uit te dee- len van de schietoefeningen dezen zo mer gehouden. De Zusterverenigingen uit Berkdijk, Loonopzand en de Moer zullen voor de zen avond genoodigd worden. R.K. J. B. Jonge Boerenstand voor deze uitvoering zich in een royale kaartenaankoop zal uiten. T. B. C. Het plan om in de maand December een T. B. C.-avond in de zalen te hou den is niet door kunnen gaan. Naar wij thans vernemen ligt het in de bedoeling van het T. B. C.-Bestuur dezen avond op Zondag 13 Januari te organiseeren. Nederlandsch Fabrikatenhuis. \J Op Donderdag 10 Januari houdt het Nederlandsch Fabrikatenhuis in de zaal van den heer Jan v. Dun een propagan- dadag met een middag (2.30 u.) en avond (7.30 u.) vergadering. De direc teur van het Fabrikatenhuis zal alsdan een propaganda-redevoering met of zonder lichtbeelden houden over het onderwerp: „De verbruikers (vooral de Huisvrouwen) en de winkeliers hebben het in de macht Nederland te verlossen van de werkloosheid Aan de besturen van de voornaamste vereenigingen ter plaatse zijn door de Directie van het Ned. Fabrikatenhuis circulaires gericht om belangstelling voor het doel van dit instituut te wekken en als uitnoodiging een dezer vergaderingen bij te wonen. De propaganda van Nederlandsch Fabrikaat kan niet intensief genoeg ge voerd worden. Wanneer ieder burger van het groote belang, eigen fabrikaat te prefereeren, goed doordrongen was, zou het land daarmede niet weinig ge baat zijn. „De massa snapt heel goed", aldus de circulaire, „dat de steun aan de werkloozen tot de laatste cent moet worden opgebracht door de Nederland- sche belastingbetalers. Door het koopen van Nederl. fabrikaat willen wij derhal ve bijdragen tot werkverruiming en daardoor tevens tot vermindering van belasting heeft men er zijn lijk opgehaald. Hij laat een weduwe met 11 kinde ren in grooten nood achter Meisje, gegrepen door tram en gedood. Te 's Gravenhage is op de Van Boetzelaarlaan een doodelijk ongeluk gebeurd. Het 19-jarige Duitsche dienst meisje A L. ging nog even het hondje uitlat n en wandelde de Van Boetzelaarlaan in. Op het moment dat zij de trambaan van lijn elf zou oversieken naderde in snelle vaart een tram. liet meisje had door den lichten m sl geen erg in de naderende tram met het gevolg dat zij dooi den tramwagen gegrepen en op slag werd gedood. 20 December a.s., 's avonds half 8 een ledenvergadering ter bespreking gros lijst verkiezing leden Prov. Staten. Tot secretaris der plaatselijke Kolen-Inkoopvereeniging, onder-afdee- ling van den Chr. Besturenbond, is ge kozen de heer P. Wagemakers. Naar we vernemen is de uitvoe ring van het Fanfarecorps „Sirena" we gens omstandigheden uitgesteld. GEERTRUIDENBERG. Dinsdag avond had alhier in de bioscoopzaal van hotel Centraal de trekking plaats van de gehouden loterij ter gelegenheid van de Sint Nicolaas Winkel-Actie-Week, uitgaande van de R.K. Middenstands- vereeniging Geertruidenberg. Het en tree was bepaald op 0.10 per persoon hetwelk geheel ten goede kwam aan 't nationaal crisis comité, afdeeling Geer truidenberg. Toen om 8 uur de deuren der bioscoopzaal werden geopend, stroomde het publiek binnen en om streeks half 9 was de zaal dan ook tot in de uiterste hoeken gevuld. Intusschen zorgde de heer Baars door het draaien van vroolijke gramofoon- platen dat de stemming er in kwam. Om half 9 nam de heer A. Bellaard voorzitter van het actie-comité, het woord en sprak als volgt: Als voorzitter van het winkel-comité is het mij een bijzonder genoegen aan zoovelen het welkom te mogen toeroe pen en ik dank U dan ook voor Uwe belangstelling. De R.K. Middenstands- vereeniging heeft gemeend, goed te doen ook dit jaar eenige actie te moe ten ontplooien om de aandacht van het publiek te vestigen op de middenstands zaken. Meer dan ooit, geachte aanwe zigen, is het thans noodig den midden stand te steunen in zijn zwaren strijd om het bestaan, en allen die in dezen St. Nicolaastijd de deelnemende win keliers met hunne inkoopen hebben ge steund, verdienen dan ook onzen dank. Een gezonde middenstand bevordert in hooge mate het algemeen plaatselijk belang en het vereenigingsleven. Wat zou hier allemaal van terecht komen, in dien de handeldrijvende middenstand, in plaats van een steun een zorgenkind zou worden voor onze gemeente? Is de middenstand niet altijd bereid geweest anderen te steunen in hun soci aal streven? Welnu dan, geachte toehoorders, ik hoop dat dit kort woord van opwekking voldoende zal zijn U te doordringen van de noodzakelijkheid, dat het een plaatselijk en ook een maatschappelijk belang is mede te werken tot behoud van een gezonden middenstand. Indien wij met onze St. Nicolaas-actie iets in die goede richting hebben kunnen be reiken, dan achten wij ons ruimschoots hooren, die, als ze in practijk gebracht worden, hen in staat stellen in dezen crisistijd hun gemengd bedrijf meer loo- nend te maken. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd druk gebruik ge maakt, waardoor nog menige moeilijk heid verduidelijkt werd. Welverdiend was 't applaus en het dankwoord van den Voorzitter. Hierna volgde nog de bediening der voor gezamenlijk gebruik aangeschafte zaaimachine, wat ook een voor de land bouwers ernstig punt van bespreking bleek te zijn. Te ongeveer 10 uur sloot de Voorzitter deze geanimeerde verga dering op de gebruikelijke wijze. LOONOPZAND. Het Rikconcours, uitgeschreven in de zaal bij de Wed. Coomans, zal a.s. Zon dag 16 Dec. worden voortgezet. De ge wijzigde speeluren zijn van half 12 tot half 2 en van 6 tot 10 uur 's avonds. De stand is thans als volgt: 1. H. Leermakers 27 pnt. 2. W. Beerens 21 pnt. 3. W. Huybrechts 20 pnt. 4. A. Smulders 17 pnt. 5: J. Schoenmakers 15 pnt. Voor a.s. Zondag hebben zich reeds verschillende spelers van aangrenzende gemeenten doen inschrijven. De Maria-Congregatie voor meis jes alhier, houdt a.s. Zondag een plech tige hernieuwing van de opdracht. Te 8 uur zal een H. Mis worden opgedragen met algemeene H. Communie, terwijl onder den dienst door de Congreganis- ten toepasselijke liederen zullen worden gezongen. Tijdens het plechtig Lof om half drie zal de opdracht door de leden worden hernieuwd. De Liedertafel „Echo der Duinen" alhier zal binnen korten tijd worden uit gebreid met een knapenkoor. De direc tie zal worden opgedragen aan den heer A. van Baest, thans reeds directeur der Liedertafel. Met toestemming van den Minis ter zal door de Radio-Centrale alhier op gezette tijden over de z.g. derde lijn gramofoonmuziek worden uitgezonden. Middels een microfoon worden de te geven muzieknummers van te voren aangekondigd. Van de door 't bestuur der gym nastiekclub „Heracles" geopende gele genheid tot toetreding van jongeren als lid der vereeniging, is door 23 perso nen tusschen 10 en 14 jaar gebruik ge maakt. Een niet onbelangrijke aanwinst van leden. Voor 'n tamelijk gevulde zaal gaf de Harmonie Concordia j.l. Zondag in hare zaal hare eerste winter-uitvoering. Onder leiding van den instructeur, den heer A. Groot, werden de verschil lende muzieknummers zeer verdienste- De R. K. Jonge Boerenstand was Maandag present op de 6e les van de sociale cursus, die handelde over verga deren en besturen. De inleider noemde het een groot belang voor een R.K. J. B. om te weten hoe hij zich op een verga dering en in 't algemeen in 't vereeni gingsleven te gedragen heeft. Hij be handelde achtereenvolgens wat van een bestuurslid en wat een lid zich ten over staan van de vereeniging als plicht moet rekenen. Alleen dan kan een vereeni ging bloeien als het bestuur en de leden hun taak kennen en die weten te ver antwoorden. Vergaderingen moeten re glementair geleid worden en 't regle ment moet aan allen bekend zijn, omdat daarin de verplichtingen omschreven staan. De leden moeten trouw zijn aan hun woord, aan hun lidmaatschap en hun plicht. Geen vergadering mag zon der wettige reden verzuimd worden. Het voornaamste van een vereeniging is echter een goed bestuur van karak tervolle mannen, met opoffering en toe wijding. Een bestuurslid moet geacht zijn en 't vertrouwen der leden bezitten. Zij moeten over de noodige tijd en tact beschikken om voor de vereeniging te werken. Aan den Geest. Adviseur moet het vertrouwen geschonken worden, dat zijn ambt en zijn staat van ons eischen. Een gezellig avondje. Donderdagavond waren de jongens van ons knapenkoor in de Gymnastiek zaal der R.K. Jongensschool bijeen om op hunne wijze St. Cecilia-feest te vie ren. De Directeur had voor een flinke tractatie in de vorm van koek, gebak en fruit gezorgd. Er heerschte begrijpe lijkerwijs een reuze stemming, die bij elke nieuwe uitdeeling steeg. De Eerw. Broeder Overste van de Broeders van Liefde kwam met de Eerw. Broeder Vivinus even acte de présence geven en tevens de tractatie met een zending speculaas uitbreiden. Enthousiast werd gezongen en gemuci- seerd. Hoogst voldaan gingen de jongens om half acht huiswaarts, met een op wekking trouw de repetities te blijven bezoeken. Met Kerstmis wacht hun weer een groot programma voor de nachtmis. Armenconcert Apollo. Na het goed geslaagde eerste winter- concert van Zondag j.l. zal Apollo Zon dag 23 Dec. zijn jaarlijksch concert ge ven ten bate van de St. Vincentius-ver- eeniging. Omstandigheden, waarmede rekening gehouden moest worden, wa ren oorzaak, dat dit liefdadigheidscon cert dit jaar niet op den gewonen avond kon gegeven worden. Wij vertrouwen dat de belangstelling Wereldvluchten van Hoscoe Turner. De bekende Amerikaansche vlieger Koscoe 1 urner, die derde aankwam in de Melbourne-race, heelt mede gedeeld, dat hij voornemens is het komende voorjaar een vlucht om de wereld te maken, ongeveer langs den equator. Tervolgens wil hij een wereldvlucht maken in Noordelijke en Zuidelijke richting, waarbij hij over Noord- en Zuidpool wil vliegen. Voor zijn vlucht om de evenaar zal Turner vermoedelijk uit Panama tarten. Hij wil slechts zes tusschen- landingen maken. Vloer van een school ingestort. Te Liverpool zijn door het in zakken van een vloer in een school 4ÜU personen van een hoogte van 12 meter naar beneden gestort. Honderd gewonden moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd. Het meerendeel van de slachtoffers voor het grootste gedeelte kinderen zijn gelukkig licht gewond. Autogiro met 250 K.M. snelheid. Woensdag heeft het Engelsche ministerie voor de luchtvaart proef nemingen gedaan met een auto-giro- vliegtuig dat het grootste ter wereld is. Terwijl het nadeel van de be staande auto-giro vliehtuigen de langzaamheid was, zal het nieuwe model behalve het voordeel van grooter veiligheid, et n smlheid van meer dan 2ÓU K.M. kunnen halen. In plaats van tot nu toe twee kan het vijf personen medenemen. Het ministerie voor de luchtvaart zal bii nenkort de bruikbaarheid dei- machine voor militaire doeleinden onderzoeken. Door een auto overreden en gedood Voorbijgangers hebben bij Zwolle een man zwaar gewond op den weg aangetroffen Bij aankomst van den gemeenie arts van Zwollerkarspel bleek de man reeds te zijn overleden. Het wa9 de 60 jarige W. J. uit Oud Valkenswaard Bij hem lagen schilde rijen waarmee hij vermoedelijk hetf gevent. De marechaussee stelt een onderzoek in naar een auto, die den man zou hebben aangereden. Vreeselijke vondst in hout hakkerswoning. In een hou hakkershut in een der bosschen van Z Australië heeft men de lijken gevonden van een 29 jarige vrouw en haar vier jonge kinderen. Allen waren klaarblijkelijk met bijl slagen gedood. Elf kinderen verweesd. Zondagavond rond 10 uur begaf zich de 47 jarige veenarbeider H. S wonende in de Moost onder Neder weert, en werkzaam in de veendeiij Griendtsveen* van Sluis 12 onder Someren per rijwiel naar huis. De man is zeker misleid door de duisternis en in de Zuid-Willemsvaart gereden of geloopen. Na lang zoeken VOETBALSPORT. K. N. V. B. De Competitie. NAC' moet weer naar Zuid-Lim burg. Een zware dag voor P.S.V.1 Willem U's kwade kans. Groote strijd in Roer mond. Moeilijke uitwedstrij den voor Helmond en Wilhel- mina. Rumor in den staart. RWD en Capelle spelen uit. Opnieuw gaat NAC naar het kolen- land, waar zij vorige week zulk 'n prach-. tig succes had. Wij vermoeden dat de Bredanaars tegen Juliana wel een toon tje lager zullen zingen, maar toch moeten we hen een goede kans geven. PSV heeft het waarschijnlijk niet zoo gemakkelijk tegen Longa, want nu deze club weer met Pellikaan speelt, mogen we ze als een geduchte tegenstander be schouwen. Willem II loopt het risico in Eindhoven een nieuwe nederlaag te slikken en dus aan den staart te blijven. In de 2e klasse is het een dag van bij zondere spanning. De big-match heeft plaats in Roermond, waar de rood-wit- ten VVV ontvangen, liet waarschijnlijkst is dat deze o.ntmoeting tusschen beide leidende clubs op een gelijk spel zal uit- loopen, in welk geval Helmond in haar schik kan zijn, want deze club zal wel een zij het niet gemakkelijke zege behalen op I)e Valk. En Wilhelmina? Zal zij zich herstellen? De geelbaadjes heb ben een uiterst zware uitwedstrijd. In ..de staart" vallen morgen belang rijke klannen. WSC krijgt een kans om zich eindelijk eens los te werken nu Hero op bezoek komt, een club waarvan de zwarthemden immers reeds eens won nen. Picus zal waarschijnlijk bij VOS de klappen krijgen, vooral daar de zwart- witten in ongenaakbaren vorm schijnen te zijn. RWB gaat Kaatsheuvelsche Boys een nederlaag bezorgen en Capelle gaat vrij wel kansloos naar de Bossche Boys. Het programma luidt: le klasse: LONGA—PSV JulianaN.A.C. B.V.V.—M.V.V, EindhovenWillem II. 2e klasse A: VlissingenTerneuzen. ZeelandiaDosko. R.B.C.Alliance. BredaMidelburg. De BaronieT.S.C. 2e klasse B: RoermondV.V.V. TcgelenWilhelmina. De ValkHelmond. W.S.C.—HERO. V.O.S.Picus. 3e klasse D: Kaatsheuvelsche BoysRWB. DEVOT.O.P. Rossche BoysCapelle. B. V. B. le Klasse A: De stand van de le klasse A van den B.V.B. afd. IV is na de wedstrijden van Zondag j.l.: 9 Olympia Nivema R. W. B. Baardwijk B. V. V. Juliana Devo W. S. C. Capelle 10 9 9 9 9 9 10 19 16 14 14 8 7 4 4 0 53-16 35-12 44-18 42-17 31—28 28-27 23-40 14—31 12-69 WAALWIJK. W. S. C. W.S.C.—H.E.R.O. Al hebben de zwarthemden Zondag in Limburg een koude douche gekregen, wij geven den moed niet op en durven nog altijd met vertrouwen de toekomst afwachten. Niet dat wij niet inzien, dat de strijd voor WSC ui'ermate zwaar gaat worden, vooral nu Picus haar kracht weer gevonden schijnt te hebben, inte gendeel, wij verwachten dat het tusccben WSC, HERO en Picus tot een uiterst spannende eindronde zal komen. Maar wij doen niet mee aan het pessimisme van hen die meencn. dat de tweede h°lft van het seizoen WSC niet meer zal bren gen dan de eerste helft. Bij het sobere resultaat, dat WSC tot nog toe behaalde, mogen we toch niet uit het oog verlie zen, dat de zwarthemden een zeer zwaar program achter den rug hebben, waar op bijna uitsluitend wedstrijden voor kwamen, die zoo goed als zekere neder lagen moesten opleveren. Daarom is er in het geheel geen reden om den moed te laten zakken of zelfs om al overdreven bevreesd te zijn. Die_ vrees zou pas werkelijk gegrond zijn, indien WSC uit de beide komende thuiswed strijden ceen enkel punt zou weten te bemachtigen. Maar we hebben goede hoon. dat dit anders zal zijn en dat Hero en VOS op een warme ontvangst kunnen rekenen. De ontmoeting van morgen tegen Hero is van uitermate groote beteekenis. Ten bewijze hiervan kunnen we volstaan met een verwijzing naar de positie van beide clubs op de ranglijst.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 7