Centraal Tandheelkundig Instituut DE ECHO VAN HET ZUIDEN. DERDE BLAD. BRIEVEN UIT WASPIK. PROVINCIAAL NIEUWS. Fa. F. W. VAN LIEMPT ADVERTEERT IN DIT »n Waalwijk, J 60 Heuvelstraat Geheel Gebit vanaf f KOI Plaatje van een tand 14.- Ledere tand meer 12,- Porselein o! Zilvervulling f 3.- Geud vulling vanat f 9.- Goudkroon vanaf f 15.- Pijnlnos trekken van tand nf kies fl.50 Pistaches, Kerstkransjes, Bonbons en fijne Dranken. Hoog fijne Sigaren en Sigaretten! 100 pCt. KWALITEIT H. Kolsteren-Lagarde U maakt het Uw gasten gezel liger, wanneer U IETS GOEDS schenkt. Likeuren - Gedistilleerd l Wijnen No. 100. Zaterdag 15 Dec. '34. 57e Jg. Waspik, 18 December 1934. Geachte Lezer De bijzondere actie der R. K. Winkeliersvereniging, kortweg ge naamd »de Winkeiweek« behoort hier voor dit jaar weer tot 't verleden en aangezien er door de aange slotenen weer een gezamelijke omzet van rond 15 milie werd bereikt, concludeeren we dat deze winkelweek weer tenvolle geslaagd mag heeten. Wel liooren we enkele winkeliers klagen, maar het is een teeken des tijds, d .t het publiek zijn geld gemakkelijker uitgeeft aan verbruiksartikelen en kleeding dan aan z.g. luxe voorwerpen, zoodat een gedeelte der indiviaueele om zetten van de eene zaak naar de andere wordt overgeheveld. Maken we echter een ruwe berekening der onkosten (misschien zijn we er ver naast, want zulk een cijfer valt gewoonlijk tegen) dan gelooven wij wel dat er nog een duit in 't zakje zal zijn en dat aan de betrokken winkeliers nog een gedeelte zal kunnen worden gereduceerd. Wij hoorden dezer dagen dat in een buurtgemeente van het overschot der winkelweek een groote fuif werd aangelegd,maar wij vertrouwen toch dat onze winkeliers tenminste zullen beseffen dat 't crisis is en dat ze hun gewoonte getrouw, het crisiscomité weer zullen laten mee profiteeren. Wij schrijven dit niet als een soort reclamemakerij daarmede zouden we onze winkeliers geen plezier doen en 'tzou boven - dien geen liefdadigheid meer zijn. Maar we willen er alleen op wijzen dat er nog zoo ontzettend veel noodig is, om de armen onzer gemeente van 't hoog noodige te voorzien. En als we er ook maar iets aan kunnen medewerken, om de hoogste nooden op te heffen, dan is de doorsnee—Waspikker daartoe steeds gaarne bereid. Dat zien we bijv. thans al weer aan de H.H. Vincentianen, die deze week weer hun tijd beschikbaar stelden, om hun lang niet plezierige jaar lijksche bedeltocht te gaan maken. Weer een andere vereeniging n.l. de Jonge Werkman, stelt zich be schikbaar om door inzameling van gebruikte artikelen, aan zoovelen als mogelijk is, een Kerstgave te bereiden. Dat wij deze inzamelingen gaarne bij onze lezers aanbevelen, behoeft natuurlijk geen betoog. Op politiek terrein, met name in de R.K. Kiesvereeniging, schijnt het intusschen niet zoo goed te boteren. Wij vermoeden, dat't noodzakelijke verhoogen der contributie hiervan de onmiddellijke oorzaak zal zijn. In verhouding met andere plaatsen schijnt die contributie hier steeds zeer laag te zijn geweest, misschien ook al omdat de meeste leden tamelijk onverschillig er tegenover staan en men bij een hoogere contributie het ledental niet op peil zou kunnen houden. Nu echter verhooging absoluut noodzakelijk schijnt, geeft de Propagandaclub er den brui van, om nog langer, zooals gewoonlijk, deze contributie te gaan innen. Dit schijnt in een bestuursvergadering tot een incident te hebben geleid, maar daar we niet precies achter de waarheid wisten te komen, zullen we er voorloopig niet verder op door kunnen gaan. Wel vinden wij het voor een propagandaclub een beetje »sof« om voor een dergelijke .bagatel »de neus op te halen«. Per slot van rekening zullen er eerstens wel niet veel plaatsen zijn aan te wijzen, waar de contributie zoo laag is als hier en tweedens wisten de leden toch bij hun benoeming reeds dat zij «propagandawerker zouden moe ten verrichten, hetwelk toch steeds gepaard gaat met moeilijkheden en mLschien nog wel grootere als thans van hen gevraagd worden. We hadden ons de werkwijze dezer vereeniging anders voorgesteld ADEPT. Waalwijk, 14 Dec. 1934. Benoeming. Z. H. Exc. Mgr. Diepen heeft benoemd tot adviseur van het »Wit—Gele— Kruis» alhier, de Z.E. Heer Pastoor II. Fr. Heezemans. De tweede Schoenfabriek met Rijkssteun. In vervolg op ons bericht van 1.1. Woensdag betreffende de oprichting van een nieuwe schoenfabriek met rijkssteun voor Zuiderzeevisschers te Volendam, vernemen we nader dat de firma Gebr. Jansen uit Hen gelo, dit bedrijf aldaar gaan stichten. Zij zou daarvoor van 't Rijk in het le iaar 70, 2e 60, 3e 50 pet. toeslag op de loonen ontvangen. De aanstaande feestdagen geven gelegenheid J j Uw Tafel en Kerstboom extra te soigneren. WIJ LEVEREN U IN GROTE KEUZE g ZIET ONZE VERZORGDE ETALAGES. Telephoon No. 139. i Grootestraat 199—201. Bouwen. Gelukkig kunnen we teekenen constateeren, dat de bouwlust in onze plaats weer opleelt. Zoo wordt er gebouwd in Put straat, Burg. Smeelelaan, Baardwijk, sche straat, koinen weer drie huizen in de Kerkstraat en zullen naar wij vernemen een drietal woningen ver rijzen aan den Parallelweg achter de Eerw. Zusters. Dezer dagen zijn ook verkocht de terreinen naast de Rijksvakschool. Een gedeelte daarvan is aangekocht door den heer Adr. Spapens, die daarop een dubbel heerenhuis zal bouwen. Het optreden van Mevr. Esther de Boer—van Kijk te Wautwijk Woensdag a.s. in »Musis Sucium». Naar aanleiding van ons vorig bericht, heelt men ons gevraagd, wat er op bladzijde 1U9 van Mevr. de Boer's memoires .alk kijk lei ug..» over Waalwijk geschreven staat. Het beste is natuurlijk, dat men zich dit boek aanschaft, maar wij willen onze lezers uit het hoofdstuk «Moeder en dochter» niet onthouden wat Mevr. Fie de Vries hierover meedeeltde schoentjes, die moeder in Waalwijk kreeg, dienen hier herdacht. Twee paar waren het: avondschoenties van zilverleer een paar allerliefste wandel - en schoentjes. De feestredenaar, die ze aanbood, roemde speciaal de zolen van dit prima fabrikaat uit de Langstraat. Hij hoopte, dat moeder tr pieizier van zou beleven. Later, toen moeder die veel geprezen zool tjes bekeek, vond zij in elke schoen nog een waardevolle surprise Met deze prettige herinnering aan Waalwijk verbonden, komt Mevr. de Boer—van Rijk gaarne a.s. Woensdagavond 19 December in Musis Sacrum» terug, vergezeld van haar bekende keurtroep Willem van der Veer, Jaap van der Poll, Lize van der Poll—Ramakers, Fie de Vries—de Boer, Mieke Flink Verstraete, en anderen. an de ^Medailles van een Oude Vrouwwordt de 570e opvoering gegeven, terwijl wij voor nadere bijzonderheden naar de advertentie verwijzen. postzegels gekocht, dan die ten bate van het misdeelde kind van elke religie. Staten Kieskring Heusden. Eenige aanwijzingen voor de a.s. Statenverkiezingen. Om als candidaat op de groslijst, waarover in de atueelingen zal worden gestemd, te woiden ge plaatst is het noodig dat voor lederen candidaat tenminste arie aanwij zingen uit of van verschillende uf- deetmgen worden ingezonden. Ter verduidelijking eenige voor beelden een caudidaat wordt aangewezen door de vergadering van drie aideelingen A, B en li; een candidaat wordt aangewezen door de vergadering van de afdee— lingen A en B en door 10 leden van de afdeeling C; een candidaat wordt aangewezen door 10 leden van de afdeeling A, door 10 leden van de afdeeling B en door 10 leden van de afdeeling G. (N.B. Een aanwijzing van b.v. de vergadering van de afdeeling A en een aanwijzing van 10 leden van ditzelfde afdeeling A beteekenen tesamen slechts één aanwijzing). De aanwijzing van een afdeeling mag ten hoogste 5 cundiduten be nutten: die van tü leden van een afdeeling mag ten hoogste één can— didaai bevuilen. De aanwijzingen moeten bij den Secretaris van het Statenkringbe stuur zijn ingezonden uiterlijk den 15 Januari 1935. De verklaring, bedoeld in art. 10 van het Reglement op de Staten verkiezingen, moet door den voor loopig aangewezen candidaat vóór den 1 Febiuari 1935 aan het Staten kieskringbestuur worden ingezonden. De stemming 'over de groslijst geschiedt, conform het besluit van hetStatenkringbestuur op 17 bebruari 1935 (Zondag). leder stemgerechtigd lid, dat aan de stemming deelneemt, brengt 3 stemmen uit, zulks conlorm het besluit van de Statenkringvergade— ring. Roodc Kruis, afdeeling Waalwijk. Verschillende ingezetenen hebben gehoor gegeven aan den oproep van het ard. Bestuur van het Roode Kruis Js er belangstelling voor de Schermsport De heer E F. v. d Geer, leeraar M.O Lich oefening alhier, verzoekt ons opname van het volgende, waar aan wij gaarne voldoen Gaarne zou ik me langs dezen weg eens op de hoogte willen stellen of er misschien iu onze gemeente belangstelling bestaat voor de zoo heilzaam werkende schermsport. Bij een oppervlakkige informatie bleek reeds, dat menigeen zou in stemmen met de oprichting van een dergelijke club. Speciaal voor hen, die zich tot op heden uitsluitend interesseeren voor beoefening van zomersporten, lijkt mij deze mooie zelfverdedigingssport een middel bij uitstek om ook gedurende 't winter- seizoe i de lichamelijke vaardigheid op een verkregen niveau te houden. De schermsport dient ook in Waalwijk de noodige belangstelling te krijgen, omdat het een sport is, welke in hooge mate besluitvaardig heid, tegenwoordigheid van geest en een goed coördinatievermogen ver- eischt en aankweekt, maar als zeer voorname factor gunstig inwerkt op op lichaamsontwikkeling, ademha ling en bloedsomloop. Bij geregelde beoefening bevordert zij daardoor de gezondheid en het algemeen uit houdingsvermogen. Het schermen onderscheidt zich van vele anderevormen vanlichaams oefening daardoor, dat zijn geregelde 1 I I 1 I i i i i ruime voorraden kunnen wij voldoen aan ELKEN SMAAK en ELKE BEURS. TEL. 173. Met onze ANNO 1882. I I I I I I I I I I I I I I I Voor het misdeelde kind. Evenals vorige jaren worden in Waalwijk weer postzegels en prent briefkaarten ten verkoop aangebo den ten bate van misdeelde, ver waarloosde en achterlijke kinderen. De verkoop dezer zegels was vorige jaren in handen van mej. E. Eibers en den heer H. Robbers, doch dit jaar heeft eerstgenoemde haar taak overgedragen aan mej. J. Snijders, café «Korenbeurs». Wij mogen zeker niet nalaten mej. Eibers hartelijk dank te zeggen voor alles wat zij sinds jaren voor het misdeelde kind gedaan heeft. Hoewel wij moeten erkennen dat dagelijks, dan voor het een, dan voor het ander, wordt aangeklopt om steun, mogen wij toch zeker dézen verkoop bij allen dringend aanbe velen. Eén gekochte zegel van van 1'/, ct. (kosten 3 ct.) zaldoor ons met dcnzelfden dank worden aanvaard als groote bestellingen. Vanaf Vrijdag 21 Dec. zullen een paar dames, voor dit mooie doel, in de vestibule van het postkantoor, welwillend afgestaan door den Heer Directeur, postzegels enz. ten ver koop aanbieden. Dus geen andere en zich als lid opgegeven. Degenen die hun antwoord op de circulaire nog niet hebben ingestuurd, zullen in den loop van de volgende week bezoek ontvangen van een der leden van de Transport-Colonne van het Roode Kruis. Dit bezoek heeft ten doel de ingevulde strookjes in ont vangst te nemen en het bestuur ver trouwt dat de Transport-Colonne een rijken oogst aan nieuwe leden en dona teurs zal binnen halen. Film Cavalcade bij 't Nut A s. Dinsdag 18 December des avonds ten 8 uur zal in hotel Verwiel voor 't Departement „Langstraat van 't Nut van 't Algemeen worden af gedraaid, de geluidsfilm „Cavalcade Als voor-programma wordt gegeven de 900 M lange Philips Bedrijfsfilm van Joris Ivens. Waar de groote pers unaniem is in de gunstige beoordeeling van de film .Cavalcade* en de heer Hovens Greve om zegt dat „deze film geeft de geschiedenis van 't Engelsche leven van 1900 tot heden, zoowel binnenshuis als openbaar, een stuk cultuur geschiedenis, een periode van meesttreffende momenten",daar zal de opkomst der leden zeker zeer groot zijn. TILBURG Met garantie. Pijnloos trekken inbegrepen. (22 karaats goud) Onbreekbare gebitten met levenslange garantie. Spreekurenalle werkdagen van 9 12 en 1—4 Avondspreekuren: Dinsdag, Woensdag, Donderdag van 7—9 Volstrekt pijnlooze behandeling. MOND ONDERZOEK KOSTELOOS. GELD TOE?!! De nieuwste modellen in Dames, hoedjes VERKOPEN wij vanaf heden tegen HALVE PRIJS I »Opruimen« van hoedjes laten wij aan de concurrentie over 1 T. A. RIJKERS Modes 'sGREV.-CAPELLE. Biljartconcours Ons Genoeqen. Diasdagavond werd het biljartcon cours van „On9 Genoegen" voorigezet met een wedstrijd van hei tweede vijftal der Patronaatsbiljartvereeniging uit Elshout. De uitslag was als volgt; Patronaat: A. Merks 61 punten. A. de Gouw 75 punten. C. Pullens 63 punten. M. Klijn 75 punten. Toiaal 349 punten. „Ons Genoegen": G. Rombouts 75 punten. J. Rombouis 58 pnt. Paulides 70 punten. Dijkstra 75 punten. Horn- man 48 punten. Totaal 326 punten. Gemiddelde 1.736. Stand van het concours: 1 Twee Kolommen gem. 2 199. 2 Ons Genoegen (St.Cl gem. 2 082. 3 E R.B. Rijen gem 2 07. 4 Soc. Passier gem. 1 959. 5 Soc. van Boxiel gem. 1.855. 6 Patronaat Elshout gem. 1.736. N.V. DlJsselmeeia Mij. voor de schoenindustrie. Volgens bijvoegsel no. 2392 tot de Ned, Stscrt. no. 240 is opgericht de N.V. „IJsselmeer" Maatschappij voor de Schoenindustrie te Amsterdam. Oprichters zijn de heeren H. F. Trommelen, koopman te Bussum en H. W. Th. Hoorneman, koopman te Amsterdam. De maatschappij heeft ten doel de bewerking van alle soorten huiden, leder en stoften, voorts de fabricage van en handel in alle soorten stollen en lederen schoenwerk. Het maat- schappelijk kapitaal bedraagt 150 000, verdeeld in 50 aandeelen, elk groot f1000 van welke aandeelen bij den aanvang dezer vennootschap zijn ge plaatst 15 aandeelen. De heer H. G. Trommelen neemt deel voor 14 aan. deelen en de heer H. W. Th. Hoor neman met 1 aandeel. Schoenindustrie in Massachusetts. Blijkens bericht uit Washington heeft de N.R.A. administration een speciale commissie ingesteld om een onderzoek in te stellen naar de con dities, waaronder de schoenindustiie in den staat Massachusetts werkt. Deze speciale commissie iapporteerde, dat vele schoenfabrieken uit Massachu setts verdwenen zijn om zich in een anderen staat te vestigen, aangezien in Massachusetts de naleving van den code der N.R A. bijzondere moei- lijkheden voor de schoenindustrie scheen mee te brengen. Gevonden Voorwerpen. Op het Politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden voorwerpen: 2 portemonnaies met inhoud, rijwielbelastingmerk. Aug. Theunen. Zaterdag 15 Dec as hoopt de heer Aug. Theunen te Dongen, eenig fir- mant der firma v. Tuyn Co., aldaar, zijn 70sten verjaardag te vieren. De jubilaris werd te Dongen geboren. Op 16 jarigen leeftijd kwam hij in de zaak van zijn vader, den heer W. Theunen, een leerlooierij met hand schoenmakerij. Hij zag in, dat de handschoen makerij niet de zaak was voor de toekomst, en zoodoende nam hij in 1912 de fabriek over van de fa. van Tuyn Co Niettegenstaande zijn hoogen leeftijd is de heer Theunen dagelijks nog op 't kantoor of in de fabriek aanwezig. Te Dongen is hij een zeer gezien persoon, zoo was hij gedurende 24 jaar lid van den gemeenteraad waar van vier jaar loco-burgemeester en zes jaar wethouder van publieke werken. beoefening ook op hoogeren leeltijd nog steeds toenemende vaardigheid tengevolge heeft. Het blijft, zelts al verliest men tengevolge van den leeftijd, aan physteke geschiktheid, toch sportieve voldoening schenken aan zijne beoefenaars en zijn guns- tigen hygiënischen invloed uiloele- nen, terwijl deze sport geen aanlei ding tot over-inspanning behoeft te geven. Na deze korte inleiding over het nut der schermspoit, wil ik weer terugzien naar de eigenlijke opzet van dit berichtje, om met behulp van ons plaatselijk blad een oproep te doen op hen, die belang stellen in deze alzijdige tak van lichaamsoefening. Zoowel bekenden als onbekenden aan deze sport, ver zoek ik bij mogelijke interesse voor het schermen, a.s. Maandagavond 17 December tusschen 8—9 samen te komen in Hotel «De 1 wee Ko lommen» (eetzaal), om aldaar een gezamenlijke bespreking te kunnen houden. Laat ik de hoop uitspreken, dat menig sportenthousiast aan dezen oproep gehoor zal geven, opdat zoo doende het schermen in Waalwijk zijn intrede kan doen. Aangereden. In de Baardwijksche straat werd het zoontje van dhr. v. Brunschot, toen het uit school kwam, aangere den door een juffrouw die over bel I Beian(,rijke grondaankoop door trottoir fietste. De jongen werd met qemeente Boxtel. het hoofd tegen het trottoir gesmeten 1 en kreeg een vrij ernstige hoofd wonde, die door Dr. Kolster moest worden verbonden. Wie de aanrijding heeft veroor zaakt is nog niet bekend, de politie onderzoekt de zaak. Nieuwe leden der Centrale H. L. S. Niettegenstaande de Centrale tijde lijk het terrein harer werkzaamheden moet beperken, treden nog steeds vele nieuwe leden toe, die hiermede toonen vertrouwen en belangstelling in het instituut le bezitten De laatste aanvullingledenlijst van groep L. Schoenmakers telt 137 namen en die van groep K. Schoenwinkeliers 30. Staking te Moergestel. De mannelijke arbeiders van de N.V „Cevabo", schoenfabrieken te Moergestel zijn wegens loongeschil in staking gegaan Het aantal 9takende arbeiders be draagt 20 r de gemeente Men schrijft uit Moergestel aan het Hsgz: Naar we vernemen heeft de gemeente Boxtel in het Ruilverkavelingsblok onder de gemeente Moergestel een complex ontginningsheide aangekocht ter grootte van circa 50 H A Deze grond zou zijn aangekocht all werkverschaffingsobject voor de ge. meente Boxtel. ■alles aan EEN MODELLETJE DAT U „STAAT* KOOPT U IN DE HEISTRAAT btf

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 9