PLAATSELIJKE BERICHTEN, BRIEF UIT DE DRUNENSGHE HAAI. NORTH Mijnhardt's Zenuwtabletten75 ct. Mijnhurdt's Laxccrtabletten60 ct. Mijnhardt's Maagtabletten75 ct. Mijnhardt's Hoofdpijntabletten60 ct. „Wat Mijnhardt maakt is goed". DRUNEN. In calé 11. Pulles werd een aanbesteding gehouden voorliet bouwen van een woonhuis voor rekening van M. van Drunen, onder architectuur van den heer N. de liont Gz. Ingeschreven werd als volgt. H. de Wit f 4936 Fitters f 4895 J. Snijders f 4750 Schetlers f 4525 A. v. Delft f 4513 F. Fressers f 4500 Kramer f 4489 Blankers f 4468 Fitters f 4329 M. v. Loon f 4z99 Groffe f 4180 Het werk is aan den laagsten in- schlijver gegund. De begroeting was f 4350. Ter aanvulling van het verslag van de NCB van j.l. Woensdag werd ons nog bet volgende gemeld Door de C. 11. V. werd gekocht 6/üOÜ kg. rogge geruild tegen 72330 kg- roggemeel. 131.809 kg. rogge werd geüenaiureerd. De Coöperatieve zuivelfabriek ver welkte in het afgeloopen boekjaar niet minder dan 4,94 j,644 kg. melk met een gemiddeld vetgehalte van 3,267 pci. In totaal werd aan melk en Oadermelk f 196U99.28 uitgekeerd. De Boerenleenbank maakte in het afgeloopen jaar een winst van 1 ^/97,o5. Het reservefonds bedroeg op einde 1933 1 55808,09. De Paarden verzekering heeft nog een reservelonds van f 118,639. Verder kunnen kunnen wij nog mededeelen, dat de gascel gereed is, en waarvan de leden ge bruik kunnen maken tegen betaling van 50 cent. Het stoomgemaal is reeds in gebruik genomen. Door de Meisjes tooneelvereeni- ging zal op den tweeden Kerstdag een uilvoering worden gegeven voor de leden der Congregatie, opgevoerd wordt «Familie Juweelen,» een prachtig stuk dat de belangstelling waard is. Hoe gevaarlijk het is voor hel publiek zonder licht te rijden ondervond Fr. van N. alhier, die tijdens een regenbui, rechts van den weg loopend, door een fietser, die zonder licht en bovendien links van den weg reed, van voren werd aan gereden, waardoor v. N., op de tramrails viel en een hoofdwonde opliep. Met bebloed aangezicht en kleeren vul slijk, ging hij een huis binnen, alwaar men hem zoo goed mogelijk hulp verleende. Op 28 Januari zal voor de R. K. Werkliedenvereeniging een spreekbeurt worden gehouden in de zaal der Meisjescongregatie door den bekenden grooten redenaar Pater Henncus. Deze bijeenkomst is ook toegankelijk voor niet—leden tegen een kleine vergoeding. De wedstrijd tusschen de biljartclubs VJC en EBC alhier ge houden, werd door VJC gewonnen. N1EUWKUIK. Dinsdagavond had in hei ttond»gebouw alhier op iniua tiet van de R K. Propaganda club een vergadering piaais om ie komen tol oprichting van een R.K. Kiesvereeni g'"g. Na een openingswoord van den heer Th van den Bcsselaar werd het woord gegeven aan Mr. v. d Heijden Burgemeester van Diunen, die in een duidelijke rede uiteenzette "Waarom wij lid moeten zijn der R.K. Kies- vereeniging. Staande de vergadering gaven zich reeds plm 50 personen als lid op. Vervolgens ging men over tot ver kiezing van een definitief bestuur hetwelk als vo'gt werd samengesteld Voorzitter Th van den Besselaar; leden P. v. Spijk, A Mommersteeg, P. Meesters, Mej Jos. van Mol Me vrouw A van Mol en C v. Baard, wijk. Door de R K. Tooneelclub «Kunst na Arbeid" zal met Kersimis as worden opgevoerd het tooneel- spel .De Sterkste Band". Gezien de successen die deze vereeniging op dit gebied reeds vaker behaalde, zal het publiek ook nu weerte genieten krijgen. Reeds lang deed zich in onze parochie de behoefte gevoelen aan een Knapen Koor Weken reeds zijn de jongens bezig geweest met repeteeren onder leiding van de heeren M. Hornman en A van den Brand. Met Kerstmis a s zal het Knapen, koor voor 't eerst van zich doen hooren Het zal dan in vereeniging met het Zangkoor een meerstemmige *LT\)V Mis zingen en een KerstCani&ie. la den nacht van Woensdag op Donderdag j 1. zijn bij den lanuoou wer M. van Blade! alhier twee aenter zijn woning gelegen aardappelkuilen, waarin ongeveer 1U0U K Li aardappe- leu gcboigen waren, loiaai leeg ge haald. Onder deze aardappelen was een hoeveelheid poolers, bestemd voor het a s. seizoen, zuodat van ttiadel wel ernstig benadeeld is, te. meer daar hij niet tegen dielsial was verzekerd Van de dader(s) is nog geen spoor gevonden. De politie stelt een ouder- lock in. i— Donderdag j I. mocht de dienst Dode van Mevr. v H. het genoegen smaken haar voor enkele dagcu ge stoien fiets terug te omvangen. la de laatst gehouden ver gadering van het boicrtabriek .De Langstraat" werd de heer P. v. Spijk aiütcr lol besiuuislid herkozen. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). f t cuikUi. ui ten Zondag 23 December 1934 Ncd ticiv. Kerk. v m. 9 31) uur en n m 2 uur Ds W. Bouscuia. Gcrct. Kerk, v.m 9.3U en n m 2,3U uur Us D. de Wit van 's Her lugctibosch. Dinsdag 25 Dec. (len Kerstdag): Ned tlcrv. Kerk, v.m. 9 30 uur Ds. W buuscraa. Geref Kerk, v m 9 30 uur en n m. 2 30 uur Ds J C Hagen. Woensdag 26 Dcc (2cn Kerstdag): Ncd. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur Ds. W. Bouscma Onze vroegere dorpsgenoot de heer M van Vuuren, thans assistent- diensigeleider bij de Directe Belas tingen en Accijnzen te Bladel, wordt met ingang vau 16 Januari a s. over geplaatst naar Gcidcrmalsen. - As Woensdag (2e Kerstdag) des namiddags 2 uur zal in de Ncd Herv. Kerk aihtcr, met de kinderen der Ncd Herv. Zondagschoolvereeni- ging .Jachtn" Kersifccst worden ge- v te id, waai bij ouders en belangstel lenden welkom zijn. De Chr. Gemengde Zangver eniging .Exselsior" alhier zal op Woensdag 26 DtCcmber i2en Kerst dag) haar gewone jaarltjksche uitvoe ring geven in het Ncd. Herv. Kerk- gebouw De vereeniging die onder de be kwame leiding van haar directeur, de heer Alb. Christ van Capelle, haar naam steeds hoog gehouden heeft, zal zonder twijfel de liefhtbbers van goede zang. ook ditmaal wederom een avond van rijk kunsigenot be zorgen Het goed verzorgde program ma bevat een 12 lal nummers, waar onder naast een 9 tal koren een trio .Het graf onder den Meidoorn", van H 'C. Helleman een sopraansolo: .Kerstboodschap" van Reneti en een dubbel gemengd kwartet: «Wiege liedje" van Ed. Erdelman. De leiding van dezen avond berust bij den Eerw. heer Ds. Bousema Een aansporing om deze uitvoering bij te wonen is wel overbodig. Aanvang half 7 Zie programma's. VRIJHOEVE CAPELLE De afjeeling van den Chr. Fabrieks en I ransportar bf idersbond houdt as. Donderdag 27 December in het ge bouw voor Chr. Belangen aan het Bruggetje des avonds half acht een algcmeene ledenvergadering ter be sprekingder positie der werkloozenkas Het bestuur der vorige week opgerichte Arja vereeniging heeft de funciie's als volgt verdeelt: A. Kor- teweg. Voorzitter; M. Vos, Secretaris W. Mandcmakers, penningm en P. de Roo5j, Alg Adjunct. In het gebouw voor Chr. Belangen komt de afdeeling van den Chr. Bouwvakarbeidersbond in leden vergadering bijeen op Vrijdag 28 De. cember 's avonds half acht. De pen ningmeester P. Faro zal den toestand der werkloozenkas toelichten. Van Mej M. v D. werd het rijwielplaaije ontvreemd, terwijl zij zich even binnen had begeven, en het rijwiel onbefaeerd had laten staan De Coöperatieve bakkerij .Ons Belang* hield Woensdagavond in de bovenzaal van café Treffers een feestelijke samenkomst, welke druk bezocht wa9 Als declamators 'raden hierbij op de heeren van der Griend en Blom uit Waalwijk De Buudsraad van den Chr BdUttcks cu i rausponai bcidcraouud Kuon Maandag 24 uccctnocr in ver gadering Oijccu. uc werking der wcik louzciikas ïu 1935 zal ecu punt van Ocspicking uitmanen. JJoudcidagavond 20 December kwam de r\uu Kcv, Kicsfcrccuigiiig lu nel gcOouw voor Cnr. Belangen ru vergadering Dijceu. De Vooiziticr de heer K. Alblas opcridt deze samenkomst op gebruu kciqke wijze, eu roept de aanwezigen ecu welkom toe. Daarna worden de Notulen der vorige vergadering door den secretans den heer A. Mciske vooigclczcn eu goedgekeurd. Dan voigt de verkiezing voor de samenstelling der lijst voor de Pro vinciale biaicn veikiczing in den ko menden zomer. Het reglement der opge ichte Arja vereeniging wordt ma aigcmccuc stemmcu goedgekeurd Na bespreking van eenige zaken van huisnuudcujkcn aaid en de gc- Diuikciijke rorioviaag sluit de Voor zitter met een piopagauOisiisch woord eu dankzegging deze samenkomst. In de Geref. Kerk aan het Biuggeije hoopt as. Zondag op te treden Us. P K. Keizer, Naar wij vernemen zal met de kinderen der Cnr. School in de Heisuaat ook hel Kcrstleesi gevierd worden. WASPIK Op Dinsdag 1 Januari a s houpi de heer A. dc Kooij den dag te hei deuken waarop hij voor 5U jaren benoemd werd lot voorlezer iu üe Ncd. tlcrv. Kerk aihier. Voor waar een zeldzaam juoileum. Het zat dan ook geuoemdcu heer de Kooij op dcZcu dag zeker niet aan bewijzen van belangstelling ouibrekcu, te meer, daar hij zich ïu al dicjaien met nauwgezetheid cu zelfopoffering van ziju laak heelt gekweten. VoOr den veikoup van onver, mengde margarine ziju voor de as periode aangewezen de winkeliers U. C. v d. Kijken en Chr. Mouiens. Bij het gehouden barakconcouis in het calé van denUeerJ. Vloeimaus werd den len prijs voor het hoogst aanial punten behaald door den deer L Fitters en voor het minste aantal pumen zonder nieten, door hen heer G. Boom. Door de Tooneelvereeniging .Entre-Nous' zal op den 2en Kerst dag voor de gewone leden en op Zondag 3ü December voor de stem gerechtigde ledeu in de concertzaal van den heer H. van lerscl een uitvoering worden gegeven Opgevoerd zal worden het kluchtspel in vier tedrijven «De Duisiere Gast". RAAMSDONKSVEEK Tot hoofd der Chr. School te Rilland Bath is beiiOemd de heer W. Eishoui, onder- wijzer aan de Chr School alhier. Op Zondag 30 December a s om 6 uur namiddag zal in het calé .het Centrum" bij P. J. Gamers alhier een uitvoering worden gegeven door de R K. Tooneelvereeniging .O V.U.* uit Groenendijk (gemeente Oosierhout. Opgevoerd zal worden, het tooneelsiuk in drie bediijven .Als de poorten opengaan* en het blijspel in een bedrijf «het Meisje met vier minnaars". GEERTRUI DEN BERG. Onder voorzitterschap van den heer G J du Pont hield de R K. Kiesvereeni- ging in het R.K. Parochiehuis alhier een algemeene ledenvergadering. Nog steeds zien de Katholieke Bergeuaren het nut van een R K. Kiesvereeniging nog niet in want van de 700 leden waren er slechts 40 opgekomen, wat voor den heer C Jansen aanleiding was voor te stellen de vergadering niet te doen doorgaan. Dit voorstel werd echter niet aangenomen. Aan de orde was de candidaat - stelling voor de Prov. Siaten. Om candidaat gesteld te worden is het noodig dat minstens 10 leden de candidatuur ondersteunen. Als candi. daat wordt door den heer C Jansen voorgesteld onze stadgenoot de heer W. Sassen, die momenteel reeds statenlid is Daar echter door 6 der aanwezige leden deze candidatuur werd ondersteund zal alzoo de heer W Sassen niet door de R K. Kies vereeniging als candidaat voor de Prov Staten worden gesteld. Door den heer Simons wordt ver volgens voorgesteld de heer van Unninck uit Zevenbergen candidaat te stellen, welke candidatuur groote bijval vond. Nadat nog aan den voorzitter, de heer du Pont, verzocht is zich Drunen, 20 December 1934. Munheer, Goi alles nog goed bij jullie in Wolk? Hebben de schoenmoakers nog al te werken? Die groote fabrieken, die blij ven nog al draaien, mèr ocherm de klein febriekskes. Woar moet 't doar mee noar toe? Ze kannen oan 't draaien blijven en hauwen mee veul moeite de kop boven wotter. De arbaaiers op de febrieken lijen er ook onder en mee bullie soms heel huishauwes. Laoten we hopen dat 't Korskiendje mee de Korsemis aander, meer hoopge vende tijding, meebrengt. Veul hek dees week gemist, munheer.Dat zeg gen ze tenminstenl Doar moet op deen of aander ver- goadering van den Boerenbond unnen beroemden spreker zijn gewist, unnen zekeren munheer Ganzenboom. Die kon proaten es Brugman en nog beter, zinnen ze. Hij zin de woarheid en nie zoo zuinig. De meensen oanbid- den, neeën, worren stoapel besjokken veur de machineriën. Veul vraten er nie van, toen den Uiver moes oanko- men, doar in Australië. Vurrechtig, al les Uiverde. Tot zelfs in de grootste negerderijen spraak de lompste en stomste over die vliegerij. Ik wul hier niks afkammen van die lui en der prestoatie. Die waardeer ik. Mèr wijs hiermee op het onredelijke meensdom. Doar zijn nog meer dingen, die ik waardeer, onder aandere: dat de To- renstroat zoo netjes wordt opgehoald en noagezien, demme over een tijke verrechtig nie zallen weten woar we deur komen. Vroeger, ik bedoel veur die restau- roatie, konde mee règenechtig en voch tig weer mèr baggeren, van veuren tot aachteren. In den donkeren wieste bij veurboat, dat ge mee een poar groote modderschoen bij de meensen kwaamt binnengeflokt. Nou is alle leed geleden. De stroat is hillemoal vernieuwd en over de heele lengte is een nij, soliede rioleering oan- gebrocht. Nou moet 't wotter wegloo- pen of 't wil of nie. De pomp, die es bijbetrekking de les te joaren ook nog dienst din es onver lichte verkeerspoal, is grondig gerepa reerd. De pomp zelf ies pomp gebleven en mee even veul trotsch stekt ze durre kop nog omhoog, veur de Julianaboom, mèr dur omgeving is ook veraanderd. 't Auw gebruik was, dat de pomp dur overtollig wotter zoo mèr liet loopen over de stroat, noar een groep langs 't huis van Vissers, noar eenen sloot veur- bij het huis van Smits. Ook is doar een veurbetering in oan- gebrocht. Onder de pomppijp, dus veur de pomp, is een putje gemetseld mee eenen ruster, die rechtstreeks is oange- sloten op de rioleering. Dus die bekinde wottergroep, woar ge altij mee oew fiets of auto of kaar deur heenen hobbelde is nou ook weg. disponibel te stellen, waarvoor deze bedankt, worden geen verdere candi- daten gesteld De heer Jansen zou graag iets vernemen over de werkwijze der Provinciale Staten en meent dat thans deze gelegenheid zeer goed is, nu een der Staienleden zelf ter ver gadering tegenwoordig is. De heer W. Sassen voldeed gaarne aan dit verzoek waarop hij op duide lijke en klare wijze de gevraagde uiteenzetting gaf Hierna volgde sluiting der ver gadering. Onze burgemeester, de heer J Bianchi, is verzocht op te treden als voorzitter van een stembureau in het Saargebied, op welk verzoek door hem gunstig is beschikt. Op Donderdag 3 Januari a s zal van des voormiddags 9 tot des namiddags 12 uur op de gemeente secretarie alhier gelegenheid zij'n voor de aangifte voor den dienstplicht. Voor den dienstplicht moeten wor. den ingeschreven, personen die ge boren zijn in het jaar 1916 Predikbeurten in de evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer. Zondag 23 December des voorm. 9 30 en des nam. 2 uur de heer Snaijer uit Dordrecht. Ie Kerstdag des voorm. 9 30 en des nam. 2 uur de heer Terlouw uit Goudriaan. 2e Kerstdag des voorm 9 30 uur eveneens de heer Terlouw. Evangelisatie Immanuel alhier le Kerstdrg des voorm 10 uur de heer v d. Hoek uit Capelle. 2e Kerstdag geen dienst. Maandag a s. zal in de Evangeli satie Immanne! alhier het jaarlijksch kerstfeest voor de kinderen worden gevierd. De leiding berust bij mej Oosterling uit Raamsdonksveer. Ge kant gerust mee un voartje de bocht nemen, nou valde nie meer. Un uit komst veur wielrenners. Dè wordt doar dus ammel prachtig in orde gemokt. Demme in Drunen wir eenen slaach- ter hebben bijgekregen, dat hedde ze ker al in oewen kraant gelezen, dus doar hoef ik oew nie veul van te ver tellen. Ik maag lijen, dat 't hem goed goi. Gogged hum en daander slaach- ters goed, wel, nou dan kannen we ge rust zeggen: Meensen, doar is gin kloa- gen, want doar wordt nogal vleesch en spek gegeten. Ge moet tegensworrig nie denken, dat vet spek in tel is. Pas op, doar moes eens wat vet oan zitten oan dat stukske dat de modern meenschen 's middags op dur bord krijgen. Flap, dè lus ik niet. Zoo gogged tegensworrig. Kannen ze gin goei moager koopen, welnou, dan eten ze niks. Nog voordeeliger. Vroe ger, toen zumme oons haand hebben aafgebeten veur spek in de pan, mee eenen korst brood en dan soppen en buffelen. Toen lusten we geel en brem geworren spek. Dat kinnen ze tegens worrig nie meer. Doarom, gogged unnen slaachter, un nen zoakenmeens goed, dan gogged alleman goed. Mèr demme wir unnen logie en klok- kenmoaker en unnen klokkenwinkel rijk zijn geworren, dat zalde nog nie weten, want ook ik weet 't mèr pas. Ik moes van de week noar de sloper veur deen en daander en ik koom deur de Kerkpad. 't Was al oavond. Ik zie doar bij 't huis, woar vroeger de tim merman, Jan Jehoel woonde, volop licht de stroat op schijnen. Ikke flink nijsgierig en unnen pas er bij. Wat zie ik, een etalage, mee klok ken en logies in alle prijzen en model len. Ge hoeft veur dieën oard van din gen nie meer noar den Bosch of Wolk te goan, want bij Jehoel kande te rech ten. 't Is een van de bruurs Jehoel, die de man van de zoak is. Ik docht, dat moet ik toch eens efkes in munnen brief ver werken, want de klokkenmoaker Batail- le is vertrokken en Koks is gesturven. We han unnen nijen vakmeens hard noodig en doarom zèk blij dat er eenen is komen opdoagen en dan nog wel eenen uit eigen durp. Ww zallen hem oons klandiezie gunnen, doar kant ie op oan. Meer nieuws hek veurloopig niet. Ik geleuf nie, dat er met de Korsemis een uitvoering of iets is. Ik heb althans nog nergens niks van geheurd. Veur ik oew wir schrijf is 't jaar wir om en 't is zoo gauw gegoan. Munheer, Zoalig Korstfist, Zoalig uiteinde en Zoalig Nijjoar oan jou, oan oew femilie en oan al de lezers van oon- ze kraant, mèr zeker oan de zetters en drukkers van dees brieven. Loaten we hopen en vroagen, dat de Groote Bestuurder van hier Boven, oons nog heel dikwijls mekare, die drie wenschen zal loaten toewenschen en ook in vervulling zal loaten goan. Munheer, ik sluit 't joar dan ook nou wir aaf mee un hartelijk welgemènd hou doe war tot over virtien doag. DE NIJEN TIENUS. EETHEN. De PNEM. heeft de tarieven voor het licht per 1 Ja nuari 1935 met 5 cent verminderd en gebracht op 30 cent wat door de aangeslotenen met vreugde zal wor. den vernomen. DUSSEN. Zondag j.l. hield het Kruisverbond te Mariapolder alhier een ledenvergadering, welke dooreen vrij groot aantal leden werd bijge woond AI9 sprekers traden op pas toor F. Willaert en den heer A. W. Se ver ij nen hoofd der school, die beiden de matigheidsgedachte weer eens in het volle licht plaatsten. In de pauze zorgde de fanfare voor vroolijke muziek. Doordat de heer A. v. d. PI. een vlam voor een leeg benzinevat hield, sloeg een groote vlam hem in het gelaat met het gevolg dat hij ernstige brandwonden bekwam Dr. van Vuuren verleende geneeskundige hulp. Woensdag 26 December a s 2de Kerstdag, des namiddags 4,30 zal de R K. Tooneelvereeniging .Oefening en Vermaak" voor de dames eene uitvoering geven in het Vereenigingsgebouw Opgevoerd wordt .De vloek van een roeping* en .Op het bureau van politie*. De heer K. V. had het ongeluk op de papierfabriek .Maasmond* alhier zoodanig fe vallen, dat hij een ernstige kniefractuur opliep Met een auto is de getroffene naar de ouder lijke woning vervoerd, alwaar Dr. van Vuuren de eerste geneeskundige hulp verleende. Naar we'vernemen bestaat de mogelijkheid dat alhier met werk verschaffing zal worden begonnen in de Z. Holl Polder. De Gemeente heeft voor de

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 14