GEMENGD NIEUWS. - - - - sF y y Ook VJC heeft een verrassing te boe ken door Nieuwkuik 2 met 41 te klop pen op eigen terrein, hetgeen schitterend te noemen is, daar Nieuwkuik nog niet verslagen is. Sporters I krijgt Zondag Schijndel 2 op bezoek. Als de Sporters met 't zelfde enthou siasme spelen als verleden Zondag, dan is voor hen de overwinning. Sporters 2 heeft geen wedstrijd. TOP krijgt bezoek van Haarsteeg 3, een sterke ploeg. VJC, dat j.l. Zondag schitterend wist te winnen van Nieuwkuik, krijgt thans deze club op bezoek om te trachten re vanche te nemen. I. V. C. B-COMPETITIE. DES wordt morgen kampioen. HEC kan winnen. Waspik naar Dongen. We durven het positief zeggen: DES wordt morgen kampioen! Een andere uitslag dan een overwinning der Kaats- heuvelsche jongens op Velo zou al te zeer buiten het boekje gaan, om aan de mo gelijkheid er van te geloven. HEC krijgt bezoek van Loonopzand, dat niet tot de sterkst en behoort, weshalve wij de Waal- wijksche geelhemden een zegepraal voor spellen. Waspik moet bij DVC op visite en zal daar hard om de punten hebben te strij den. Het programma luidt: le klasse: Brabantia—Venl. Boys; KolpingRK TVV; WilhelminaGennep. 3e klasse A: DVCWaspik; Dongen 2Halsteren; W. v. O.ZVVVirtus—WVC; SNP— Mevo 2. B.: HEC—Uno Animo; Sarto—OSS, DESVelocitas; KJWVlijmen. Boys. QUICK—HERCULES 1—2. Quick speelde Zondag tegen Hercules en verloor ten onrechte met 21. Over den wedstrijd het volgende: Hercules trapt af, doch Quick neemt den bal over en de wedstrijd is nog geen 5 minuten oud of de linksbuiten van Quick weet bij een doorbraak het eerste doelpunt te maken. Hercules beantwoordt dit doelpunt met een serie aanvallen die niets opleveren. Quick probeert het ook eens en verscheidene mooie voorzetten van den rechtsbuiten gaan verloren. Er is circa 25 minuten gespeeld als de mid- half bij een botsing het veld moet verla ten. Bij een aanval voor het Quickdoel krijgt de linksbinnen van Hercules (wel ke zuiver buitenspel stond) den bal aan gespeeld, een tikje en het is 11. Even daarna is het rusten. Na de thee pakt Quick stevig aan en het Herculesdoel beleeft enkele benauw de momenten, doch tot doelpunten komt het niet. Bij een aanval voor het Quick doel werkt de achterhoede niet voldoen de weg en Hercules leidt met 21. Dit is het sein voor Quick om flink aan te pakken; aanval op aanval wordt opge zet, doch niets lukt, tot in de 58ste mi nuut Quick een penalty krijgt te nemen, welke door v. Schafjk in een doelpunt wordt omgezet. De scheidsrechter kent het doelpunt toe. Hercules apelleert en de scheidsrechter laat overnemen, en thans wordt de bal den keeper in z'n handen geschoten. Om onbegrijpelijke reden wordt dit doelpunt niet toegekend. Quick geeft al- zoo den moed op en wanneer de scheids rechter einde aankondigt, heeft Quick een onverdiende 21 nederlaag te pak ken. Al heeft Quick verloren, het heeft de twee laatste wedstrijden bewezen dat het meenens gaat worden. Wij gelooven wel dat Quick nog een overwinning in de wacht zal sleepen. Nader vernemen wij dat het bestuur van Quick een protest ingediend heeft bij den R.K.V.B. over het niet toekennen van een doelpunt in den wedstrijd QuickHercules. Zondag 6 Jan. gaat Quick naar Was pik om aldaar te spelen tegen de veree- nigin£ van dien naam. Thuis werd ge wonnen met 4O, doch Waspik schijnt op eigen veld een moeilijke tegenstander te zijn, immers HEC 2 verloor aldaar met 52, terwijl de Boys uit Dussen zich 2 maal zagen geslagen door Waspik. Dus Quickers, weest op uw hoede. Er is kans dat de 2 puntjes naar Waalwijk gaan, maar dan ook gespeeld tot de laatste mi nuut en open spel. De beide backs moe ten meer op hun doelman vertrouwen, di.e staat er ook niet voor niets. Vertrek vanaf het clublokaal om 12.45. De leiding berust bij den heer A. J. de Beer uit Riel. R.K. V.V. HERCULES. Het le elftal speelde Zondag j.l. een competitiewedstrijd tegen Quick en won na een spannenden strijd met 21 Het 2e elftal speelde thuis tegen Uno Animo 3 en won eveneens en wel met 6—1. Voor a.s. Zondag staan er wederom 2 wedstrijden op het program. Het le elftal speelt thuis tegen WVR uit Raamsdonk. De wedstrijd in Raamsdonk gespeeld, werd door Hercules met 42 verloren. Wij verwachten dan ook dat Hercules, dat thans aardig op dreef is, in dezen wedstrijd revanche zal nemen. De wedstrijd vangt aan om half 1. Wij verwachten voor dezen wedstrijd veel belangstelling. Het 2e elftal gaat naar Loonopzand om daar de returnwedstrijd te gaan spelen tegen Uno Animo. Deze wedstrijd vangt aan om 12 uur. Vertrek 11 uur per fiets. R.K. V.V. W.V.B. De Zondag 1.1. gespeelde wedstrijd HECWVB eindigde in een 2O over winning in het voordeel van HEC. Laatst genoemde vereeniging beschikt over een goed elftal en onze jongens, hoe zij ook werkten, konden niet verhinderen dat HEC de twee kostbare puntjes thuis hield. Voor a.s. Zondag is vastgesteld de wed strijd WVBWSC Waspik. Deze vereeni ging, die de eerste competitiewedstrijd tegen WVB speelde, werden door WVB in eigen huis met 81 geklopt. Na deze ne derlaag heeft zij geen enkelen wedstrijd meer verloren en bezet nu de eervolle 3e plaats op het ranglijstje. Dus WVB'ers, niet te licht opnemen, maar voetballen van het begin tot het eind. Deze wedstrijd wordt gespeeld op het WVB-terrein en vangt aan om 12.30 uur. Heden Zaterdagmiddag krijgt WVB 2 bezoek van Hercules uit Waalwijk om voor de ieugdcomnetitie een wedstrijd te spelen, die om 2.30 aanvangt. DUSSEN. R.K. V.V. Dtissensche Bogs. Door diverse omstandigheden werd geen geluid meer van de Boys gehoord in de twee laatste nummers. Zondag j.l. werd de wedstrijd Quick 2 Boys 2 van bondswege uitgesteld, ter wijl 't terrein te Waspik voor den wed strijd WSC 2Boys 1 werd afgekeurd. Een volslagen rustdag dus voor de rood- witten. Dinsdag j.l. sloegen de junioren in 'n pittig gespeelden wedstrijd te Geer- truidenberg de SNP junioren met 62. Dat is toch wel een goed begin. Volhou den jongelui. Voor a.s. Zondag is het 2e elftal vrij, terwijl het eerste HEC 2 ont vangt. Indien het weer zich redelijk houdt, kunnen we a.s. Zondag alhier dus een prachtwedstrijd zien. HEC is een zeer gewilde tegenpartij voor de Boys. Eindigde de vorige ontmoeting te Waal wijk in een 32 zege voor de HEC'ers, thans zijn wij daar nog zoo zeker niet van. Afwachten maar, aan spanning zal het niet ontbreken. D.V.C.-nieuws. Zondag j.l. kreeg DVC in eigen home een geweldig pak slaag van SBÓ 2, liefst met 82. Nu DVC Zondag naar Breda trekt, kunnen we voor hen evenmin een overwinning voorspellen. Volhouden hoor DVC'ers. R.K. V.V. Be Ready. Be Ready speelde Zondag j.l. te Til burg tegen de oud IVCB'ers Oranje Wit gelijk, 11. Dat was prachtig werk jon gens. A.s. Zondag ook zoo gespeeld en de overwinning is aan U. Succes Be Ready. KAATSHEUVEL. D.E.S.—VELOCITAS. A.s. Zondag wordt bovengenoemde wedstrijd gespeeld voor de 2e klasse IVCB, die ongetwijfeld vele bezoekers r.aar de Marktstraat zal trekken. Immers, weet DES deze strijd te winnen, dan is 'i kampioenschap door hen behaald. On geslagen kampioen hunner afdeeling is een prestatie. Maar Velocitas is een yen de sterksten onzer afdeeling. Wisten zij niet een overwinning te behalen op KJW, tweemaal een gelijk spel tegen de Vlij- mênsche Boys, in Waalwijk HEC er on der gehouden! En ook thans zullen zij alle krachten inspannen om ook de lei ders minstens één puntje af te snoepen. Doch DES zal, door eendracht sterk, too- nen dat zij thans zich geheel zullen geven om hun supporters niet teleur te stellen. Geheel de wedstrijd zullen zij de over tuiging bij zich dragen dat er gewonnen moet worden. Houdt 't spel goed open, zooals we meermalen van jullie gewend waren, schiet op tijd, bewaak uw tegen standers elk ojagenblik van den strijd en wijs hun aanvallen resoluut af. Wees er op bedacht dat de tijd na de rust nog voornamer is dan voor de rust, dit on dervonden we 1.1. Zondag te Vlijmen. Dessers, laat je niet uit 't veld slaan en wees indachtig 't spreekwoordDe aan houder wint. Wanneer deze punten goed ter harte worden genomen, twijfelen we er niet aan of Kaatsheuvel kan Zondag D.E.S. als kampioen 3e klas I.V.C.B. haar hulde brengen. WIELERSPORT. Een nieuwe Waalwijksche Wielerclub. A.s. Woensdagavond wordt in Café „City" van den heer H. de Ruyter op de Markt een vergadering gehouden, om te komen tot oprichting van een nieuwe Waalwijksche Wielerclub. Naar een der initiatiefnemers ons mededeelde, zal de nieuwe club uitsluitend prys stellen op leden, die zuiver uit sportieve overwe gingen tot de club toetreden. Voor de vele Waalwijksche fietsers is het intusschen wel een hoopvol geluid, dat zij zich weer in clubverband kunnen vereenigen en oefenen. We vermoeden daarom dat velen Woensdagavond pre sent zullen zijn. We wenschen de initiatiefnemers het beste succes toe en verwyzen belangstel lenden naar de in dit blad voorkomende annonce. Pijnenburg gewond. Tijdens den 25 uurs-wedstryd in Ant werpen heeft Pijnenburg een ernstige val gemaakt. Hij heeft z'n scnouder ontwricht zoodat bfj geruimen tijd uit de baan zal moeten blijven. Slaats bleek nog niet geheel fit en moest in deze zware race uitvallen. Veilingvereen. „De Langstraat"Drunen. Veilingbericht van a Jan. 1935. Goudreinetten 1320 ct.; Goudreinet- ten II 1015 ct.; Goudreinetten UI 610 cl.; Bellefleuren 1520 ct.; Bellefleuren 11 1114 ct; Wijnzuur 1010 ct.; Wijn- zuur II 610 ct.; Ossekoppen 1115 ct.; Geel zuur 813 ct.; Culemans 914 ct.; Kafappel 1013 ct.; Grasappel 710 ct.; Couripender 912 ct.; Zoeie appel 912 ct.; Handperen 018 ct.; Breüerode 8-10 ct.; Brederode II 57 ct.; IJsbouten 47 cl.Kleiperen 36 ct.; Druiven 3537 ct.; Spinazie 1315 ct.; Spruitjes 1014 ct.; Spruitjes II 49 ct.; Witlof 812 ct.; Witlof II 2—7 ct.; Wortelen 3U—1 ct.; Knolraap li2XU ct.; Juin 134 ct.; Sja lotten 08 ct.; Kroten 23 ct.; Schor- seneeren 47 ct., alles per K.G. Bloemkool 812 ct.; Bloemkool II 26 ct.; Roode kool li4 ct.; Savoye kool 134 ct.; Boerenkool 4l1/* ct.; Selderij 24 ct.; Andijvie 42 ct.; Sla 113U ct., alles per stuk. Selderij 6 ct.; Radijs 3UVU ct.; Preij 914 ct.; Preij II 27 ct., alles per bos. De omzet gedurende het jaar 1934 be droeg 286700.73. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Geachte Redactie. Er wordt op de onderwijs uitgaven bezuinigd. En dat is in verband met de zorgvolle financieele toestand des lands noodzakelijk. Het onderwijzend personeel heeft salariskortingen gehad. Het leer lingen-aantal per onderwijzer is opgevoerd. Deze bezuinigingen be treffen openbaar en bizonder onder wijs beide. De minister van Onderwijs heeft openbare scholen doen opheffen en samenvoegen (concenti atie.) Nu dringen de voorstanders van het openbaar onderwijs aan op gelijkstelling in de concentratie maatregelen tussen openbaar en bizonder. Daar is niets op tegen Maar soms krijgt men d e indruk dat velen de gelijkstelling bij de wet van 1920 als oorzaak van ons dure onderwijs zien. »De bizondere school is bevoor recht», zoo zegt men dan. De bi zondere school is de dure school, daar moet eerst worden bezuinigd. Mag ik nu de cijfers, zooals die voor eenige weken door de «Rotter dammer» werden gegeven, eens laten spreken. In de jaren 1930—'34 gingen op de openbare school gemiddeld 130, 134, 134 en 133 leerlingen per school. Opde bizondei escholen per school 179, 178, 176 en 173. Wie bij de duurste school bezui nigen wil, weet dus dat opheffing van verschillende scholen nood zakelijk is. Per onderwijzer gaan op de open bare school 31.5 leerling; op de bizondere 34.2 leerling. Wil men dus gelijkstellen in de misère, men weet waar men beginnen moet. Terecht is de minister dan ook bij de duurste school begonnen met concentratie. »Het slagveld overzien», de be kende brochure van Volksonderwijs vertelt ons: dat allereerst 146 scholen met in totaal 4469 leerlingen en 213 onderwijzers zijn opgeheven. Dat was per onderwijzer krap 21 en per school ongeveer 31 leerlingen. Verder nog 155 scholen met 12Ü00 leerlingen en 700 onderwijzers, per onderwijzer dus 17 en per school 77 leerlingen. Nogal duur, zouden we zeggen. Uit de officieele rekeningen blijkt de duurte van het openbaar onder wijs (wie met de gemeentelijke bij dragen op de hoogte is, ziet dat ook plaatselijk.) Per leerling kost de openbare school volgens de laatste rekening f135. De bizondere f104 dat is 25°/o goedkooper. Bovenstaande cijfeis tooncn de onwaarheid van de z.g. dure bij zondere school. Concentratie van bizondere scholen waar mogelijk, is noodig. Maar dan moet men niet met leuzen die heel gauw leugens worden werken, maar aanwijzen, waar overbodige bijzondere scholen zijn en tegelijk met de cijfers voor oogen op werkelijke gelijkstelling in de bezuiniging aansturen. Werkelijke gelijkstelling volgens de wet van 1920 blijve ons aller streven. K. S. Dorstige dieven. Zaterdagavond hebben tot nog toe onbekend gebleven dieven een inbraak gepleegd in het café van den heer van Tienen, te Rijkevoort, bij Oss. Door het verbreken van een kelder raam, hebben de misdadigers zich toegang lot den wijnkelder weten te verschaffen en, daar de slaapkamers van den eigenaar op de eerste ver- dieping zijn gelegen, konden zij on gestoord te werk gaan. Eerst den vol genden morgen werd de diefstal ontdekt en toen de politie een onderzoek instelde, bleek, dat de dieven in den kelder erg hadden huisgehouden. Alles wat drink- en eetbaar was, bleek spoorloos verdwenen. Blijkbaar zijn de heeren bijzonder dorstig geweest, want ongeveer 20 L. jtnever en een groote hoeveelheid dranken, alsmede eenige blikken con serven en een partijtje gesmolten vet werden vermist. Leeuwentemmer aangevallen en overleden. Tijdens een circusvoorstelling te Helsingfors is Zaterdagavond een Estlandsche leeuwentemmer door een leeuw aangevallen. De man moest languit op den grond gaan liggen en de leeuw zou zijn poot om den nek van den temmer slaan. Het nummer was reeds verscheidene malen uitge- voerd, doch ditmaal greep de leeuw plotseling den temmer bij het hoofd en sleepte hem naar een boek van het circus, waar hij zijn slachtoffer pas los liet, toen een aanwezig politie man eenige schoten loste en de temmer overeind kwam. Hij bleek ernstig gewond te zijn en werd naar een ziekenhuis overgebracht, waar bij aan de gevolgen is overleden. Paard op hol geslagen in Arnhem Op het nieuwe plein te Arnhem is een paard, gespannen voor 'n boeren kar, op hol geslagen. De voerman van den wagen, een bijna 70 jarige man, sprong van den wagen en trachtte het dier met de leidsels, die hij vasthield, tot stilstand te brengen. De man werd echter aan de leidsels meegesleurd en kwam onder een der wielen terecht, dat hem over het lichaam ging. De wagen kantelde om en kwam op den man terecht Het slachtoffer was deerlijk gewond. Kort na het ongeval gaf de ongelukkige den geest. Autobus-ongeluk. Bij Renswoude is een autobus ver- ongelukt waarbij zes personen gewond werden. Eén hunner is in het zieken huis ts Amersfoort overleden. Met gedimd licht, meisje overreden. De kaashandelaar G. uit Alkmaar heeft aan den weg Alkmaar—Den Helder, de 20 jarige wielrijdster mej. Nieuwenhuizen uit Sint Maartensbrug aangereden met het gevolg, dat zij in het Centraal Ziekenhuis is overleden. Autobus-ongeluk in Indië. Nabij de tabaksonderneming Sela- jang in Medan, is een autobus met 14 personen van de veerpont in de rivier de Wampoe gereden. Een man, drie vrouwen en twee kinderen zijn verdronken. De oorzaak is onvoorzichtigheid van den chauffeur, die in arrest is gesteld. Noodlanding bij Dinteloord. Op Nieuwjaarsdag maakte een vliegtuig op een tarweveld te Dintel- oord een noodlanding, waarbij het over den kop vloog en geringe schade bekwam. De vliegers bleven onge deerd. Het vliegtuig kwam uit Keulen en had Schiphol tot bestemmii ghet was van Italiaansche nationaliteit. Zeventienjarig meisje doodgereden te Weelde. De 17 jarige Julia Vloemans, wonende te Ravels, die van de vergadering van het Boerinnengilde afkwam per fiets, is te Weelde door de tram aange reden. De ongelukkige werd geheel vermorzeld en was op slag dood. Is het afgeloopen jaar gunstig geweest? Waar komt 't antwoord op deze vraag duidelijker tot uiting dan in deze statis tieken van de veilingen der Amsterdamsche Huidenclub? Wanneer men de statistiek van de Am sterdamsche veiling eens onder de loupe neemt, dan ziet men, dat sinds het vorige jaar, toen de noteeringen al abominabel laag werden genoemd, de prijzen weer vrij ernstig zijn gedaald. Half December no teerde men bij voorbeeld voor de vaarzen löj^cent, terwijl de laatste veiling 13 cent opbracht. Men kan constateeren, dat op deze Am sterdamsche veiling eind Mei en half Oc tober eenige oplevingen te constateeren vie len, voor zoover het de koeien en vaarzen betreft. De stieren hebben de laatste maan den weer flink wat van hun depressie te niet gedaan. do éV/ö jl

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 8