DE ECHO VAN HET ZUIDEN. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. H. de Bont-v. Huiten No. 2. Zaterdag 5 Jan. 1935. 58e Jrg. Waalwijk, 4 Jan. 1935. De bevolking van Waalwijk. De loop der bevolking der ge meente Waalwijk was gedurende 1934 volgens de voorloopige telling als volgt Geboorten 273 Overlijden 99 Vermeerdering 174 Ingekomen 488 Vertrokken 503* Vermindering 15 Werkelijke bevolking op 31 Dec. 1953 5203 m. 5275 v. tot. 10538 31 Dec. 1934 5345 m. 5352 v. tot. 10097 Totale vermeerdering 159 Vooral de verhuizing van talrijke gezinnen naar Amersfoort (schoen- iabriek IJsselmeer) in de laatste maand is vermoedelijk op dit cijfer van groolen invloed geweest, (lied.) Bevordering. Bij Kon. Besluit is bevorderd tot reserve 2e luitenant bij 't 15e regi ment Infanterie de heer Ant. van Tilburg alhier, vaandrig hij dat regiment. Parochiekerk van St. Jan. Onze zeereerw. heer pastoor deelde in zijn Nieuwjaarspredicaiie van 1.1. Dinsdag o.m. mede dat voor het vraagstuk der accoustiek en der verlichting in onze parochiekerk weldra een gunstige oplossing zal zijn gevonden. Voor het Kind 1 Zooals wij indertijd mededeelden hebben eenige dames, op initiatief van mej. Jo bnijders en mej. Claartje Robbers, zich bereid verklaard den verkoop van postzegels voor het verwaarloosde Kind op zich te nemen en te bevorderen door het inrichten van een aardig verkoop- tentje in de vestibule van 't post kantoor. Zij hebben daar vanaf Kerstmis tot Nieuwjaar zitting ge houden en haar onvermoeide po gingen hebben een schitterend succes gehad. Voor niet minder dan födO aan weldadigheidspostzegels werd in die dagen aan den man gebracht Als men weet dat anders de ver koop aan loket of aan huis onge veer flOO opbracht, dan mogen we wel van een mooi resultaat spreken en de dames zeker een welverdiend hartelijk woord van lof en dank brengen. Verkoop fabrieksgebouw elc. Bij den gisteravond in café v. d. Meijs te v.m. Besoijen door notaris A. Schaap gehouden toeslag van fabrieksgebouw, woonhuis, machi nes enz. der fa. Wed. A. van der Heijden en Zonen is de massa ge veild door den heer J. v. Helvoirt- de Nijs alhier voor de somma van f5875.50. Rijkspostspaai bank. Aan het postkantoor Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulp postkantoren werd gedurende de maand December ingelegd f68987.67 en terugbetaald f8J445.86. Het laatste door dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 15937. Geslaagd. Voor het practijk-examen boek houden der Vereeniging van Leer aren, slaagden de heeren C. van Huiten en J. van Tilburg alhier, die hun opleiding genoten resp. bij den heer J. Siemer, leeraar M. O. en bij de R.K. Handelsavondcursussen. Parochie, statistieken. Op Nieuwjaarsdag hebben de Z Eerw. heeren Pastoors vanaf den kansel de gebruikelijke mede deelingen gedaan over het parochie leven. -_Wii ontleenen daaraan de vol gende cijfers In de parochie St. Jan werden in totaal 93,500 H. Communies uitgereikt, waarvan 28,50.) in de beide kloosters en 65,000 in de parochiekerk. Pastoor Heezemans heeft er op gewezen dat deze parochie daarmede een zeer slecht figuur maakt en verre achter blijft bij het gemiddelde cijfer in het bisdom. Vergeleken bij andere parochies in het geheele land komt St. Jan zéér ver in de achterhoede. Het aantal doopsels in deze parochie bedroeg 104, waarvan 3 aan volwassenen. Er waren 35 groote en 5 kleine lijken. In de St. Antoniusparochie, met zijn 2200 zielen, weiden 61,000 H. Communies uitgereikt, een vooruit gang van 8000 sinds vorig jaar. Het aantal doopsels bedroeg hier 63, het aantal huwelijken 9 (vorig jaar 18). Het aantal groote lijken bedroeg 13, het aantal kleine 2. Vooral het kindersterftecijfer is bijzonder laag. In de parochie O. L. V. Onb. Ontv. met 1125 zielen werden 35,000 H. Communies uitgereikt, 30 doopsels toegediend en 10 huwelijken ge sloten. Het aantal groote lijken bedroeg 10, het aantal kleine even eens 10. Ia de H. Clemensparochie werden 40,600 H. Communies uitgereikt. Geboorten waren er 58, huwelijken 10, overleden 12 grooten en 4 kleinen. Oudersavond SI. Petrusscholen. Woensdag 9 Januari zal de jaar- lijksche oudersavond plaats hebben waartoe de Hoofden en het perso neel der St. Petrusscholen U beleefd uitnoodigen. Als spreker zal optreden Br, Alpüonsus uit Rotterdam, die spreken zal over»De teerste schat van uw kink«. De jongens der St. Petrusscholen zullen opvoeren een Kerstsprookje in 3 bedrijven. De avond begint om 7.30 uur precies. Welkom zijn niet alleen de ouders der leerlingen, maar ook allen die belangstelling bezitten voor de op voeding der kinderen. Kinderen hebben geen toegang. Gaarne wijzen wij op 't groote belang van dergelijke ouders avonden voor de opvoeding der jeugd en wij vertrouwen daarom gaarne dat vooral de ouders van schoolgaande kinderen maar ook vele belangstellenden dezen avond zullen bijwonen die de eerwaarde broeders zoo aantrekkelijk weten te maken. Koperen Priesterfeest De herdenking van het koperen priesterjubileum van den weleerw. heer Jacq van Loon, secretaris van den Bisschop van 's Bosch, dat morgen alhier ten huize zijner moeder mevr. van Loon-Gragtmans zal worden gevierd, zal worden bijgewoond door Z.H. Ex. Mgr. F. Diepen, bisschop van 's Bosch, die hierdoor zeker een blijk van groote waardeering geeft voor 't werk van zijn secretaris. Grootestraat Telefoon 109 MET ADRES voor een 3b4 BETERE HEERENKLE ED1NG Bouwen. Naar wij vernemen is het bouwter rein van dhr. J. J.v. Dooren, langs N oordzijde J ulianas traat, aangekocht door den heer A. Spierings alhier, die daarop een heerenhuis gaat bouwen onder architectuur van den heer Nijsten, architect te 's Bosch. Candidaalstelling Prov. Staten. Zooals uit de in dit nummer voorkomende advertentie blijkt, be staat er voor leden der R.K. Kies- vereeniging tot en met 15 Januari a.s. gelegenheid voor het aanwijzen van candidaten voor't lidmaatschap der Prov. Staten. De aanwijzing kan geschieden door de algemeene ver gadering, welke daartoe op 10 Jan. a.s. gehouden zal worden, doch ook door de leden buiten de vergadering om. In het laatste geval mag de aanwijzing echter slechts één candi- daat betreffen en moet zij door ten minste 10 leden der vereeniging onderteekend zijn. Zij moet boven dien door den voorzitter en secre taris der vereeniging op de voor geschreven wijze gewaarmerkt zijn en vóór 16 Jan. worden ingediend bij den secretaris van het Staten- kringbestuur. Wil een candidaat echter voorde stemming voor de groslijst in aan merking komen, dan moet hij door of uit tenminste drie verschillende afdeelingen zijn aangewezen. Het bestuurder R.K. Kiesvereen. verstrekt desgewenscht nadere in lichtingen. Kaartclub T.O.P. Bovengenoemd kaartgezelschap, gevestigd in het café van den heer W. Timmermans, hield Zaterdag 1.1. een feestavond die buitengewoon geslaagd is. Na den geheelen avond in gezel ligheid te hebben doorgebracht werd het hoogtepunt bereikt door een schitterend feestmaal, waardoor Mej. Anna Timmermans blijken gaf niet alleen een gulle gastvrouw te zijn doch ook zeer deskundig. Maar te vroeg sloeg het klokje van gehoorzaamheid waardoor men een onvergetelijken avond achter den rug had. Zwembal Het jaarlijksche bal der Waal- wijksche Zwemvereeniging zal ge houden worden op Zondag 13 Jan. e.k. en belooft wederom een aparte avond te worden. Het muzikale gedeelte zal ditmaal eens verzorgd worden door de hier ook al zeer goed bekende »Bossche Revellers^ aan wien dit wel is toevertrouwd, terwijl in tegenstelling met andere jaren eene speciale leiding, welke niet weinig zal bijdragen tot het succes van dezen avond, aan dit bal zal worden gegeven. De versiering en verlichting worden weer, zooals we dat van de W.Z.V. gewoon zijn, op buitengewone wijze verzorgd, zoodat we overtuigd zijn dat het weer een van die gezellige drukke bals zal worden, zooals dit steeds met het Zwembal 't geval is. De toegang is zooals steeds ge bruikelijk uitsluitend voor leden en genoodigden en de aanvang is gesteld op 's avonds 7,30 uur. K. J. M. V. De Kath. Jonge Middenstandsver- eeniging alhier houdt Zondag a.s. een feestdag. De Hoogmis in de pa rochiekerk van St. Jan wordt voor de vereeniging opgedragen. 's Avonds is er een gezellige bij eenkomst met souper in het club lokaal. Nieuwjaarswenschers I Het is ons en velen opgevallen dat onze ingezetenen dit jaar spe ciaal zijn lastig gevallen door Nieuw- jaarswenscheis van buiten. Met heele horden kwamen ze de gemeente binnen, 't was een invatie van groot en klein, die de woningen en straten voortdurend onveilig maakten I Als er geen andere methode mo gelijk is om dit euvel te bestrijden, dan moet 't parool zijn, «niets geven aan dergelijke onbekenden», dan zal zoo'n overlast ten spoedigste den kop zijn ingedrukt. Aanrijding Donderdagmorgen om negen uur werd in de Grootestraat nabij de Markt een wielrijder omver gereden door een H.B. bus, die hem wilde voorbij lijden. De fietser kreeg enkele licüte verwondingen, docli zijn liets werd linaal kapot gereden Volgens omstaanders heelt de chaulleur der bus niet voldoende uitgeweken, zoodat hem schuld trelt. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. Vechtpartij In den Baardwijkschen polder, nabij de z.g.n. Veldtent, kregen v. G. en G. M., beiden uit Baardwijk onder den invloed van drank een heibelije waarbij v. G. plotseling hel mes trok en M. daarmede eenige steken toediende. Gelukkig hieven de gevolgen slechts beperkt tot een onbeduidende wonde 111 den buik en kapot gesneden kleeren De dader werd door de politie opgepikt en na verhoor weer op vrije voeten gesteld. Goed afgeloopen Woensdagmiddag geraakte op het Laageinde een dochtertje van D. onder de auto van den heer F. alhier. Het kind kwam plotseling van achter een kar vandaan op hel moment dat de auto passeerde. Door oplettendheid van den auto bestuurder, die gelukkig op deze mogelijkheid gerekend had en zijn wagen meteen tot stilstand had, werd een ernstig ongeval voor komen. Nu werd het kind zoo goed als ongedeerd onder de auto uitge haald. Fietsende dronkaards. De politie maakte de laatste dagen verschillende malen proces-verbaal op tegen personen die per liets den openbaren weg bereden, hoewel zij zoodanig onder den invloed van sterken drank waren, dat zij hun stuur niet meer meester waren. De politie zal op dergelijke gevaarlijke weggebruikers voortaan streng toe zien. Het ongeluk bij v. Haren. Naar wij vernemen is de toestand der in het Ziekenhuis verpleegde ge wonden van het ongeval in v. Haren's Schoenfabrieken bevredigend. Een der patiënten, de heer Engel- berts uit Heerlen, is reeds uit het zie kenhuis ontslagen. Begin van brand. Vrijdagmorgen te zes uur brak een brandje uit in het gebouw waarin gevestigd is de Tricotage industrie «Seta» te v.m. Baardwijk. Tengevolge van het vliegen van vonken uit den schoorsteen had het dak vlam gevat en daar dit met riet beschoten was zag het er aanvanke lijk naar uit alsof de brand een ernstige omvang zou nemen. Het personeel der fabriek, dat reeds op dit vroege uur aanwezig was de fabriek werkt van 's morgens 5 tot 's avonds 11 uur had gelukkig spoedig het brandje ontdekt en tastte het vuur met snelblusschers aan. Hiermede kon men echter weinig uitrichten en gelukkig ver scheen dan ook spoedig de motor brandspuit, die met een enkele straal het vuur weldra meester was. Slechts een klein gedeelte van het dak was verbrand, zoodat de schade niet groot is. Het mag een geluk worden genoemd dat het vuur zoo spoedig bedwongen was, want er dreigde aan vankelijk veel gevaar dat 't groote en zeer brandbare gebouw geheel zou worden aangetast. Thans was het een vrij onbeduidend brandje en de brandweer, die lof toekomt voor haar spoedig optreden, kon na korten tijd weer inrukken. De schade wordt door verzekering gedekt. Het gebouw is eigendom van den heer C. Snijders. „HOOFDPIJNEN VERDWENEN" Toen zij het juiste middel vond Hier volgt weer een schrijven waaruit blijkt, dat voor allen, voor wie beweging en f.issche lucht schaarsch zijn, Kruschen Salts onont beerlijk is. «Ik wil U even schrijven om te zeggen hoe goed ik Kruschen Salts vind. Ik had ondraaglijke hoofd pijnen en voelde me dikwijls ellendig. Ik probeerde alle soorten verschil, lende zouten, tabletten enzmaar niet één hielp me. Een vriendin zeide mij toen, dat voor haar niets boven Kruschen Salts ging. Toen heb ik het ook een paar maanden lang geregeld ingenomen, met het gevolg, dat Kruschen mij geheel van mijn kwaal bevrijd heeft. Ik zou nooit meer mijn flacon Kruschen willen missen, want door Krusen Salts voelt men zich jeugdig, blijft men jeugdig en men ziet er jeugdig uit.« Mevr. V. M. Wat doet U tegen hoofdpijnen Neemt U maar een of ander middel, dat de pijn stilt en verbeeldt u zich dan, dat u genezen bent? Maar de oorzaak der hoofdpijnen bestaat meestal in een gedeeltelijke consti patie, een kwaal waaraan velen on gemerkt lijden, die een zittend leven hebben. Kruschen Salts dringt regelrecht door tot den wortel van het kwaad en neemt de oorzaak weg. De zouten in Kruschen neutraliseeren ophoo ping van schadelijke zuren in het lichaam en voorkomen, dat deze zich weer kunnen vormen. Ze maken een einde aan de lastige constipatie, omdat ze de afvoerorganen zachtjes aansporen tot geregelde werking, zooais de Natuur dit bedoeld het ft. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers drogisten 5 10.90 en f 1.60 per fla con, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maat schappij, Amsterdam, voorkomt. Dr. Knippenberg. Dr. H. H. Knippenberg te Helmond, vroeger directeur der R.K. H. II. S. alhier, is benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Ned. Herv. Gemeente Besoijen. Op 6 Jan. a.s. zal de bevestiging geschieden van den nieuwen predi kant ds. Hoffman. De bevestiging zal plaats hebben des v.m. 10 uur door Ds. v. Grieken uit Rotterdam. De intrede van den nieuwen pre dikant des n.m. 2.30 uur. Firmanieuws. Tot directeur der N.V. «IJsselmeer» Mij. voor de Schoenindustrie te Bun schoten werd benoemd de heer H. W. Th. Hoorneman, Amsterdam. NoordBrabant zorgt voor de geesteszieken. Daar de voor— en nazorg voor geesteszieken van 1 Jan. U35 af op meer uitgebreide schaal wordt ter hand genomen door de Provinciale Commissie voor Geestelijke Volks gezondheid, die zich uit de Wit Gele Kruisorganisatie in deze provincie heeft gevormd, hebben Ged. Staten het billijk gevonden, dat de kosten van dezen nieuwen dienst door de provincie en de gemeenten gezamen lijk worden gedragen. Voor 1935 zal de provinciale subsidie f 12.000 be dragen, terwijl het bedrag der hijdra- gen aan de gemeenten op f283.600 is vastgesteld, zoodat het percentage der provinciale bijdrage ruim 29 pCt. bedraagt. Groep Schoenfabrikanten Centrale H.L.S. Naar wij vernemen zal op Woens dag 16 Januari a.s., om 2 uur nam., in café-restaurant Remmers, Heuvel Tilburg, eene algemeene vergadering der Groep Schoenfabrikanten van de Centrale H.L.S. gehouden worden. Voorts zijn de volgende vergade ringen vastgesteld De reorganisatiecommissie der Centrale op 9 Jan. te Utrecht. De groep leerimporteurs op 18 Jan. De groep lederfabrikanten op 21 Jan. te Tilburg. Gevonden Voorwerpen, Op het Politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden voorwerpen: rijwielbelastingmerk in étui een paar wollen kinderhandschoe nen. BIOSCOOP. R.D.B.-Theater larzan's verdere avonturen Deze week loopt in het R.D.B. theater alhier de geweldige Metro Goldwyn Mayer—film „Tarzan's verdere avonturen". Konden wij bij de eerste vertooning van de film „Tarzan" schrijven, dat die in zijn genre volmaakt is, het vervolg dat reeds zoo spoedig in Waalwijk wordt vertoond, is nog stukken 9ensationeeler en avontuurlijker. Terwijl ook hier de illusie zoo volkomen is, dat die nergens door zichtbare van natuur en techniek wordt verstoord In de paar jaar, die verloopen zijn sinds Jane met den blanken „Koning der apen" verdween in het olifanten rijk, heeft zij zich geheel en al aan het leven in het dichte oerwoud aan gepast Jane zweeft door het dichte bosch aan lianen slingers met de behendig, heid van een aap. Van machtige hooge boomtakken slingert het tweetal zich naar beneden, om bijna in den muil van een leeuw te vallen, door een rhinoceros te worden verslonden of door een krokodil te worden geconsumeerd. Tarzan vecht onder water met een vreeselijk monster. Wilde dieren en wilde volksstam men voeren met de weinige blanken een strijd op leven en dood Zoo vali men van het eene schokkende sensatie in de andere. Wondernoji zijn de beelden van het oerwoud. Er is ook een geweldige climax in den opzet waar aan het slot nadat velen in een gevecht met leeuwen den dood hebben moeten bekoopen, Jane ternauwer nood wordt gered. De geschiedenis is, dat Harry, Jane's vroegere verloofde hoopt haar weer mee te nemen naar de bescha ving en zijn vriend Arlington het op het ivoor gemunt heeft, dat gehaald moet worden op dat olifanlenkerkhof. Maar hier stuiten zij op de onover- winnelijken tegenstand van Tarzan, geholpen door zijn olifanten. Deze verbeelding van de jungle, met daarbij alle rauwe kreten, vrees aanjagende geluiden, het eentonig getrommel en gezang der wilden is machtig en grooisch. De athletische figuur van Johnny Weismuller, de oersterke onover winnelijke in zijn gevechten met leeuwen, krokodillen is natuurlijk de held waarom heel de fi m draait En Maureen O Sullivan is al even lenig en onvervaard. Een sensatiefilm van het beste soort, nog opwinnender dan de voor gaande Tarzanfiim. Het bijprogramma bevat veel dat vermag te amuseeren, o a een voor fi rn van het overbekende prachtwerk „Wenn du jung bist*, waarin Joseph Schmidt zijn zangtalenten en Szö ke Szakall zijn talenten als raskomiker demonstreert. Luxor-Bioscoop. Jonny steelt Euiopa. Deze week vertoont de Luxor de Hollandsch spreke» de fiim .Jonny steelt Europa" met in de hoofdrol de gevierde acteur Harry Piel. Zijn de Harry Piel fiims steeds druk be zocht, dit zal nu zeker het geval zijn daar de film door zijn zuiver Hol landsche versie voor een ieder duidelijk verstaanbaar is. Jonny Burk (Harry Piel) is In deze film bezitter van het wonderpaard Europa, dat reeds driemaal den Grand Prix heeft gewonnen Jonny verkeert in finantieele moei lijkheden, juist tegen den lijd dat Europa voor de vierde maal moet uitkomen. Max Dievenak heeft de schulden van Jonny opgekocht en tracht thans beslag op het paard te leggen wat hem ectiter mislukt. Jonny wordt opgeroepen door Jack Matting uit Amerika, die zijn paard wil koopen om een prima stal te fokken. Als Jonny er op uittrekt om zijn paard te verkoopen weet de deurwaarder er beslag op te leggen Bij de openbare verkooping wordt Miss Matting eigenaar van 't paard, doch Jonny begrijpend dat Dievenak tot alles in staat is om te verhinderen dat Europa aan den wedstrijd deel. neemt weet handig Europa te stelen en weg te brengen Als de rennen aanstaande zijn ver klaart Jonny zich bereid het paard terug te geven, doch het blijkt ont voerd te zijn. Jonny's trouwe hond brengt hem op het spoor van de ontvoerders en na een sensationeele rit op een vrachtwagen krijgt Jonny het paard weer terug Er worden nog meer intriges ge spannen, docb. tenslotte loopt Europa om den grooten prijs en wint natuur lijk en daarmede verzekert 't paard voor zijn meester een romantisch slot. Vooral hen, die van een beetje sensatie houden zal deze film veel voldoening schenken. Belgische Piemieleening 1932. Officieele trekkingslijst van de Belgische Premieleening 1932. Trekking van 24 Dec. 1934. Serie 115.350 is aflosbaar mei frs. 250.000. De volgende series aflosbaar met frs. 25.000: 109684 109802 117406 119695 124193 126409 132765 134465 142779 167220 175216 180405 199342 201698 210622 211354 212506 219510 220856 235017 236922 249884 253333 261040 262684 266930 270706 277366 290212 292032 294371 298234 298503 Waarschuwing. De Officier van Justitie te Rotter dam verzoekt allen, die ter verkrij ging van een crediet geld hebben afgedragen of gezonden aan de Onderlinge Spaarinslelling, de Spaar en Credietvereeniging Eigen Hulpof de Vereenigde Spaar- en Credietbank, allen te Schiedam (houder M. van Weerden), zich ten spoedigste te wenden tot de politie van hun woon plaats tot hel verstrekken van inlich tingen. NTEUWKUIJK. Gedurende het afgeloopen jaar 1934 zijn in onze gemeente ingekomen 41 mannen en i28 vrouwen. Uitgegaan 3o mannen en 3U vrouwen. Geboren 16 maunen en 9 vrouwen. Overleden 9 mannen en 13 vrouwen. Op 31 Dec. 1934 bedroeg het aantal inwoners 1517 1 HAARSTEEG—11ED1KHU1ZEN. Loop der bevolking over '34. Aantal inwoners per 1 Januari 1934 13lJ6. in 1934 gevestigd 35, geboren 32, totaal bij 67 in i934 verlrokkeu 58. gestorven 18; af 76. Vermindering 9. Aantal inwoners per 1 Jan. *35 lo87. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). J.l. Dondeidagavond trad voor de Ned. Herv. Meisjes vereen. «Persis» alhier in de Ned. Herv. Kerk op de WelEerw. Heer Ds. Mulder van Hoevelaken. De Eerw. spreker sprak naar aan leiding van Daniël 6 vers 11 en 12. Hel kerkgebouw was goed bezet. Aan het Hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand Dec. '34 voor de Rijkspostspaarbank Ingelegd 18247.35 Terugbetaald f8198.29 VRIJH.-CAPELLE. In het ge bouw voor Chr. Belangen aan 't Brug getje komt de Jeugd-Club van de aid. van den Chr. Fabrieks- en Transport arbeidersbond in vergadering bijeen op Donderdag 10 Januari a.s. des avonds half acht. Een onderwerp zal worden ingeleid door het lid A. van Oversteeg. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. P. K. Keizer. De Anti-Rev. Kiesvereeniging zal haar jaarvergadering houden op Donderdag 17 Januari a.s. des avonds half acht, in het gebouw voor Chr. Be langen. De penningmeester der plaatse lijke afdeeling van den Chr. Fabrieks- en Transportarbeidersbond alhier, is gekozen tot lid van den Bondsraad van genoemde organisatie voor de jaren 1935, 1936 en 1937, vertegenwoordi gende District v. d. Langstraat. RAAMSDONKSVEER. Op het Postkantoor alhier en de daaronder res sorteerende hulppostkantoren werd ge durende de maand December j.l. voor de Rijkspostspaarbank Ingelegd 36294.80 en Terugbetaald 47064.83. De uitslag van de dezer dagen ge houden verloting ten bate van de K.J.V. en K.J.M. is als volgt: le prijs no. 38, 2 no. 62, 3'no. 189, 4 no. 211, 5 no. 63, 6 no. 226, 7 no. 415, 8 no. 266, 9 no. 311, 10 no. 31, 11 no. 439, 12 no. 196, 13 no. 55, 14 no. 485, 15 no. 247, 16 no. 61^17 no. 206, 18 no. 23, 19 no. 25. De marechaussee J. Schipper is met ingang van heden, 5 Januari, gede tacheerd naar Apeldoorn. De uitvoering gegeven door de meisjes van de K.J.V. en K.J.M. is goed geslaagd. Opgevoerd werd de operette „de Bergfee De groote zaal in het St. Henricusgebouw was geheel gevuld, na afloop werden de meisjes dan ook met een daverend applaus beloond. De voorjaarskeuring voor dek hengsten zal worden gehouden te Den Bosch, op Vrijdag 1 Februari a.s. om 9 uur v.m.; te Bergen op Zoom op Don derdag 7 Febr. a.s. om 9 uur v.m. en te Zevenbergen op Donderdag 7 Febr. om 2 uur n.m. Aan de werkverschaffing, parti culiere ontginning in den Oliezand, wa ren in de afgeloopen week nog 26 werk- loozen uit deze gemeente werkzaam. Gisteren is een vracht-auto van de fa. Bruijns uit Oosterhout nabij de Herv. Kerk, door het tekort nemen van den draai tengevolge van den mist, tegen de woning van den landbouwer Kuijsten gereden. Onder daverend la waai vlogen steenen, hout en glas door elkaar, 't Was een groote ruïne,zonder persoonlijlce ongelukken. GEEK 1 RUIDEN BERG. Op 1 Jan. 1934 bedroeg het aantal inwoners dezer gemeente 2817. Gedurende het jaar 1934 nam dit aantal met 20 toe zoodat thans het aantal inwoners 2837 bedraagt. Het aantal geboorten bedroeg 72. Er overleden 32 personen, terwijl er 22 huwelijken werden gesloten. Aan den loswal geraakte een 16-jarig meisje, dochter van schipper van G. uit Made te water, doordat zij over boord sloeg en tusschen 2 schepen inviel. Gelukkig dat er een persoon bij tegenwoordig was die door spoedig ingrijpen haar nog bijtijds wist te redden, anders had zij het zeer zeker met den dood moeten bekoopen. Bij Koninklijk besluit is toe gekend de eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in zilver aan onzen stadgenoot de heei H J. Kivits, schilder aan de papier fabriek Maasmond te ussjn; Door den Burgemeester dezer ge meente werd hij in lege.nwoordhghe.d van de directie van de papierfab™ in hartelijke bewoordingen toege sproken. Des avonds werd doo Dit blad geeft U BERICHTEN Uil Uwe plaats en omgeving.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 9