BALANS-UITVERKOOP MET BUITENGEWONE KOOPJES VPOROL GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. AGENDA. f 0.19 prima wol en zijden kousen f 0.29 mooie zijden en geplatteerde kousen, zeer sterk. f 0.39 zeer fijne macco kousen. f 0.39 matzijden kousen, zeer voordeeiiga aanbieding. f 0.29 prima zijden kousen, buitengewone aaubieding, f 0.69 prima matzijden kousen. f 0.79 matzijden kousen, iets bizonders, aparte tinten. f 0.89 fijne matzijden met til d'ecosse geplatteerd. f 0.39 en f 0.49 kinderkousen, iets werkelijks aparts. ^Gesprongen 'J/? handen Sport. NORTH Voor onderstaande buitengewone lage prijzen, ruimen wij verschillende artikelen op van het winterseizoen. Wij willen schoon schip maken om met het a.s. nieuwe seizoen weder met een geheel bizondere attractieve collectie voor den dag te komen. Zulke prijzen voor zulke kwaliteiten vindt U nergens. Bovendien nog honderd-en artikelen waarvan U verschillende in de etalage geëtaleerd vindt. 1 I I het'onderwijs in technische zin. Nog ettelijke bewijzen zou ik kun nen aanvoeren om de laster van »De R.» te ontzenuwen, doch ik vraag al te veel plaatsruimte. Ik hoop, dat het bovenstaande vol doende is om meer helderheid in de zaak te brengen. Anders gaarne tot een volgende keer. En.... «werkelijke gelijkstelling (maar niet volgens de wet 1920) blijve ons aller streven9. Hartelijk dank Redacteur, Uw. dw. dn. E. COLET Capelle. •r i fy-'ff Vétyzajctvt 4*1, gesveest Doos 30 en 60ct. Bij Apoth.en Drogisten. Het auto-ongeluk ie Munsterscheveld. De 21-jarige mejuffrouw A. Buter, die bij het noodlottige ongeluk te Mun sterscheveld in den nacht van den 2en Kerstdag, waarbij zeven personen ver dronken, met verwondingen naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen werd overgebracht, is gistermorgen hieruit als hersteld ontslagen en naar haar woonplaats teruggekeerd. Smokkclschip ontdekt. Het stoomschip Mila, dat naby No^ burg op Gotland gestrand is, bleek 58.000 liter alcohol aan boord te heb ben. De gehcele bemanning, waarvan alleen de kapitein Wielema en de hoofdmachinist Nederlanders waren, is gevangen genomen. Doodelyk ongeval te Maastricht. Te Maastricht heeft een ernstige aanrijding plaats gahad, waarbij de 17-jarige E. werd gedood en een 42- jarige dame uit Utrecht werd gewond. E. reed met zijn rijwiel over de oude Maasbrug. Bij den afrit daarvan reed by de dame aan, waardoor beiden kwamen te vallen. Op hetzelfde mo ment passeerde een vrachtauto uit Maastricht, die beiden overreed. E. werd terstond gedood; de dame werd met inwendige kneuzingen naar 't zie kenhuis overgebracht. Een man doodgeschoten. Hij bedreigde een politie agent te Rotterdam met een bijl. In de Mauritsstraat te Rotterdam heeft Donderdagavond een agent van politie den 52 jarigen werkloozen varensgezel P. H, in zijn woning doodgeschoten, toen H. hem met een bijl bedreigde. Omstreeks kwart over tien stond de 52 jarige P. H. op den hoek van de Mauritsstraat, De man, die sedert 3 jaar zonder werk is, en naar buren vertelden, nog al eens misbruik maakte van sterken drank, verkeerde onder drankinvloed. Onder dergelijke om standigheden was hij ruw, opvliegend en hardhandig. Nu sloeg hij uit balloorigheid een winkelruit in een spekslagerij stuk. Juist kwamen er een paar vrouwen langs, van wie er een den man de vernieling van de ruit verweet. De man keerde zich toen tegen haar en hij gaf haar een paar geduchte op stoppers. De beide vrouwen begonnen luidkeels om hulp te roepen. Dit trok de aandacht van een voorbijganger, die daarna tusschenbeide kwam. H., die door het dolle heen scheen te raken wierp zich op den voorbijganger, en er ontstond een hevige worsteling. Weldra verscheen er een agent, die de vechtende mannen scheidde. H. wilde toen den agent te lijf. en hij uitte allerlei bedreigingen. Tenslotte wilde de agent aanstalten maken den man te arresteeren. H. rukte zich evenwel los en rende weg. Hij vluchtte na een afstand van slechts ten hoogste 20 M. te hebben afgelegd, zijn woning binnen. De agent hield de straatdeur, welke H. voor den neus van den agent wilde dichtgooien open, en na een korte worsteling wist de agent ook in het portaal achter de deur te komen. Onmiddelijk daarna werd de straat, deur dichtgegooid. Het schijnt toen, dat de man den agent met een bijl heeft bedreigd. Getuigen, die op het rumoer waren komen toelopen hoor den eensklaps een korte knal. Even later kwam de agent naar buiten met het verzoek een dokter te halen, omdat hij den varensgezel had moeten neerschieten, die hem het leven bedreigde met een bijl. De spoedig ter plaatse zijnde ge- neesheer kon bij H. slechts den dood constateeren. H. wa9 gehuwd en had o. a. een 3 jarig kleinkind bij zich inwonen. Auto door tram gegrepen. Twee Spakenburgers gedood. Een vreeselijke botsing tusschen de Amersfoortsche tram en een perso nenauto, welke uit Utrecht kwam, heeft gistermiddag omstreeks halfvijf plaats gevonden op de Amersfoort- sche straat nabij het station Huis ter Heide, waarbij helaas twee dooden zijn te betreuren, terwijl een derde persoon ernstig gewond is wegge bracht. De namen der slachtoffers die om het leven kwamen zijn H van Twillert, een ruim veertigjarige gehuwde vischkoopman, die een vrouw met zes kinderen achterlaat, verder de 28-jarige ongehuwde G. van Goor, beiden uit Bunschoten. Zwaargewond is de 31-jarige caféhouder A de Graaf, uit Bunschoten, die een armbreuk, een gekneusd been en een bLssure aan het oog bekomen heeft. Omtrent de toedracht van dit on- geval vernemen wij het volgende: Juist toen de tram bij den over weg te Huis ter Heide een gevaarlijke bocht wilde maken, naderde van de tegenovergestelde richting een perso nenauto die uit Utrecht kwam. De tram greep de auto in de flank, juist op het moment, dat de chauffeur wilde trachten nog voorbij te schieten. Eenige meters werd de auto nog door de tram meegesleurd, waarna deze tot staan kwam. De auto was geheel in elkaar gedeukt. De chauffeur was plaatselijk zeer goed bekend. De man kwam dikwijls lang9 dezen weg en hij wist ook heel goed, dat de tram hier een bocht naar links over den weg maakt. Zelfs had hij de tram, die de lampen reed9 had branden, aan den linker kant van den weg gezien, doch de chauffeur verkeerde in de meenicg, dat de tram stilstond. Weer een spoorwegongeluk in Rusland In de buurt van Rostow aan de Don heeft een ernstige treinbotsing plaats gehad. Door tot nu toe onbe kend gebleven oorzaak is een perso nentrein ingereden op een voor dezen trein uitrijdenden personentrein. Zes personen zijn om het leven gekomen, 23 gewond. Trawler gezonken op de Humber. De stoomtrawler »Edgar Wallace» is op de Humber nabij Huil gezon ken. Van de zestien koppen tellende bemanning zijn slechts twee leden gered en naar Goole gebracht. Men vreest dat de andere veertien zijn verdronken. Vermoedelijk is de »Edgar Wallace» op een zandbank geloopen. De Katholieke Illustratie 69e Jaargang No. 15. Alweer verschijnt de K. I. in een nieuw kleed. Men schijnt in Haarlem geen rust te kennen voor alle mo derne technische middelen zijn aan gewend, om het uiterlijk van 't oude familieblad tot volkomenheid op te voeren. In den zwarten koperdiep druk komen de foto's bijzonder mooi uit, en met het driekleurensysteem is op het titelblad een fraai resultaat bereikt. Intusschen is dat uiterlijk van hoeveel beteekenis ook voor een illustratie de hoofdzaak niet. Dat dit voorop staat blijkt uit den rijken inhoud van het biad. Nemen we voor den voet opeen goed, al heet het »Een leelijk verhaal van een boer en den dood«, door Paul van Hoensbroek; Driekoningen», door Rie Sinninghe Steenbergen een nieuwe roman die onmiddellijk pakt: »Een schip brandt«, door Axel Rudolpheen geïllustreerd artikel over sierduiven een idem over de drinkwatervoorziening op Curasao, over den winterschen tuin. over de wereldreis van de K XVIII, over familieleven in China, over den bril, over mode en kinderverzorging, over sport, eten, bridgen, schaken, phila- telie men kan uit de nieuwe K. I. heel wat kennis opdoen. Voor de afwisseling zijn er dan nog fleurige vertellingen, prettig opgediende humor, en niet te vergeten, een keur van platen met allerlei onderwerpen. Waarlijk, een weekblad om er zijn laatsten cent aan te besteden I Wordt Bata kunstzijde producent? Naar de »Finanzobserver» ver neemt is Bata van plan een groote kunstzijdefabriek in TsjechoSlo kije te bouwen. Gehakt in blik. Op 12 Januari wordt een aanvang gemaakt met de distributie van ge hakt in blik. Het proces-Hauptmann. In het proces Hauptmann heeft de ge tuige Dr Condon de opzienbarende ver klaring afgelegd, dat hij het afgeperste bedrag aan den verdachte heeft ter hand gesteld. Condon werd heftig bestookt door den verdediger van Hauptmann, die een getuige opriep, die verklaarde dat Con don vier bende-leden, die bij de ont voering betrokken zijn, moet kennen. R.K.V.V. H.E.C. Voor Zondag is ingelast de wedstrijd Rapid 2—HEC 3. HEC 3 zal alles in het werk moeten stellen om hier niet te struikelen, want Rapid in eigen huis is niet gemakkelijk te slaan. Doch de H.E. C-'ers weten wel wat er voor hen op het spel staat. Een aansporing te geven zal daarom wel niet noodig zijn. Alleen moeten zij dit voor oogen houden: al hebben zij thuis gewonnen, daarom is het lang niet zeker dat ze uit ook win nen. HEC 3 vertrekt vanaf de Markt om 11 uur, en om 12 uur begint de wed strijd. In verband met bovenstaanden wed strijd gaat de algemeene jaarvergade ring van H.E.C. niet door. WIELERSPORT. Oprichting Wielerclub. Woensdagavond had in café ,,City" op de Markt een zeer druk bezochte bijeenkomst plaats van wielersport- enthousiasten, om te komen tot oprich ting van een nieuwe Waalwijksche Wielerclub. Daar twee der initiatiefnemers afwe zig waren, fungeerde de heer Nelissen als voorzitter. Na eenige bespreking werd in principe tot oprichting eener vereeniging besloten, waarvoor zich 32 aanwezigen als lid opgaven. A.s. Dinsdag wordt opnieuw in het zelfde café een vergadering gehouden, waarin de initiatiefnemers meer van hun plannen zullen mededeelen. WAALWIJK. Geboren: Anna M. A. d.v. A. P. van Glnneken—Schalken; Maria J. W. d.v. A.H. de Negro—v.d. Lee; Wilhe mus P. z.v. J. Brekelmans—de Graaff; Genovela M. d.v. H. J. J. G. Charpentier—v. Kessel. Overleden: Tha. W. C. Dumoulin, Wed. van A. Pullens 71 j. Huwelijksaangiften: Geene. Huwelijken: Geene. IngekomenMa. E. v.d. Hoven van Waspik; Ma. H. Colijn van Uden; P. Peeters en g zin van Eindhoven; L. Hoeksema van Loosdrecht. Vertrokken: J. W. van Leest naar Drunen B. G. J. Nabbe naar Boxmeer. K. v.d. Helm naar Sprang Capelle. M; J. van Engelenen gezin naar H. en L. Zwaluwe. WAALWIJK. Zaterdag, Zondag, Maandag, Luxor Bioscoop, »Flying Down to Rio». Zaterdagen Zondag. R.D.B.-Theater, »Wenn du jung bist». Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak». Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Maandag 8 uur. Uitvoering in den Gildenbond voor de R.K. Werk lieden vereeniging. Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Gymnastieklokaal O.S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School. MARKTBERICHT. Waalwijk, 11 Jan. 1935. Varkens f 8.f 10. Eieren 4 cent. Dit blad gééft U de UITVOERIGSTE BERICHTEN uit Uwe plaats en omgeving.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 8