Conserves HERO Tandheelkundig Instituut 8. Kolsteren LaOarde, TANDARTS W.v.Lankeren DE ECHO VAN HET ZUIDEN. DERDE BLAD. BRIEVEN UIT WASPIK. ADVERTEERT IN DIT BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waarom naar Kolsteren 4 bussen Groenten voor fl,- 3 bussen Fruit voor tl,- HET voor Waalwijk Omstreken en geen enkele ver* binding staat en niets uitstaande Grootestraat 278. H. de Bont-v. Hutten No. 4. Zaterdag 12 Jan. '35. 58e Jrg. Geachte Lezer, Nauwelijks is het .Pax vobis" der Kerstdagen en het .Zang Nieuwjaar" op de jaarwisseling weder verklonken, oi we zien in onze gemeente weder verschillende kleine ruzietjes oplaaien. Wel heel gauw moet daardoor onze vredige Kerst-stemming vervallen, te meer als men even precies uiivischt uit welken hoek de wind waait, en welke onbenulligheden er bij worden gehaald. Om maar met ons zelf te beginnen; Een spreker op de alge- mcene vergadering der R. K. Kies- vereeniging adviseerde het bestuur om .Adept tens even „in den hoek te zetten". Te meer, zoo liet spreker zicb in een opgewonden moment ont vallen, daar toch beel Waspik weel wie .Adept* is. Mooi gezegd, acht bare spreker, maar slecht uitgevallen Omdat U nog betrekkelijk kort in Waspik verbiijlt wil ik voor de zooveelste keer nog eens herhalen, welke opdracht .Adept" heeft te ver- vullen, tiet synoniem .Adept", te vertalen als .ingewijde in onze dorps* zaken" voelt zich als een abstract iets, heeft geen eigen meeningen, kan dus ook (lekker!^ uiet kwaad worden, en is alleen door de Redactie dezer aangewezen, om van tijd tot tijd op te schrijven wat er zooal rond verteld wordt Van ganscher harte gun ik U het plezier om te weten, welke persoon hiermede een stukje brood verdient, maar daar U op genoemde vergade. ring bepaalde personen insinueerde, zou ik toch moeten raden, om deze wetenschap maar voor U zelf te houden. Men moest U immers eens naar de bewijzen hiervoor vragen! Een minder prettige stemming heerschte reeds eenigen tijd onder de georganiseerde aannemers. Het was be&end geworden dat door een ker kelijke instelling timmerwerk was op gedragen aan een niet.georganiseerd patroon en een paar werkelooze tim mermansknechts. Het schrijven der Bisschoppen op den laatsten advents. Zondag was toen wel „de klap op de vuurpijl Het heeft dan ook geen doel om maar steeds contributie te betalen en zich aan verschillende bepalingen te moeten houden, wan neer van den anderen kant de orga nisatie niet geleld wordt. Hoewel het misschien beter ware geweest deze klachten door te geven qaar het Hooidbestuur hebben de aannemers hier zelf de koe bij de hoi ens ge pakt, en heeft een deputatie haar klachten bij de betrokken instanties kenbaar gemaakt. Naar wij vernamen is men bevredigd geworden, en zal iets dergelijks in de toekomst wel niet meer plaats hebben. Een zelfde soort geval heeft plaats gehad met de R.K. Winkeliersver. Bij de levering van de kleeding aan de Jonge Wacht is ook gewoon de ver eeniging gepasseerd, en is de levering hiervan opgedragen aan één winkelier, dóór den Directeur der J. W. aange wezen Wel betalen ook de andere georganiseerde winkeliers hun contre butie, en wel worden ook hunne be langen door het groote aantal J, W ers ernstig geschaad, maar hiermede wordt blijkbaar geen rekening gehouden Het verwonderde ons eigenlijk dat deze kwestie gisteravond op de Win keliersvergadering niet is aangesneden. Vermoedelijk vergeten, want ook daar ging het er nu niet precies zoo heel gezellig naar toe Naar we te weten konden komen, werd er op 't beleid van het bestuur nogal heftig gecriti- seerd en ging het .hoor en weder, hoor" er nogal malsch naar toe. Aangezien het bestuur er op kon wijzen dat zijn gedragslijn te voren zöö door een voltallige vergadering was aange wezen, was deze onverdiende critiek o. i. dan ook vrijwel overbodig En ten slotte hebben we nog d ernstige meeningsverschillen onzer voetbalclub Hercules" met't I.V.G.B.* bestuur. Hier over uit te wijden is zeker wel onnoodig. De kleinste voet baller kan het U vertellen, en die de laatste thuiswedstrijd tegen Z. V. V heeft bijgewoond, heeft automatisch al een meeningsverschil roet de I.V.C.B kunnen constateeren, daar wedstrijden als deze, niet in Katholiek verband moesten kunnen voorkomen. ADEPT. Waalwijk, 11 Jan. 1935. Geslaagd. De heer W. Hoogendoom, alhier, die vorige week le 's Bosch slaagde voor het praktijk diploma Duitsch van de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen, slaagde thans tevens te Eindhoven voor bet praktijkdiploma Duitsch »Mer curius». Geslaagde genoot zijn opleiding bij den heer J. Odekerken, Leeraar aan de Hoogere Handelsschool alhier. Directe Belastingen. Bij resolutie van den minister van financiën is de rijksklerk in tijdelij- ken dienst de heer P. J. Brekelmans te Waalwijk, benoemd tot rijkskleik in vasten dienst. U.K. Kiesuereeniging. Candidaatstelling. De vergadering der R.K. Kiesver- eeniging van Donderdagavond was slechts heel matig bezocht. De waarnemende voorzitter, de heer F. Smolders, knoopte aan zijn openingswoord een nieuwjaars wensen vast en hoopte dat Ib35 ook voor de kiesvereeniging gunstig zal zijn. Een hartelijk dankwoord sprak hij voorts tot den oud voor zitter, den heer J. W. v. Heesbeen, die op voor het bestuur aanneme lijke gronden zijn ontslag als voor zitter heeft moeten nemen. De heer v. Heesbeen was, aldus spr. een actief werker, van wiens leiding kracht uitging en die zeer veel heeft gedaan voor de vereeni ging, hetgeen wel blijkt uit het be langrijke reorganisatiewerk, dal onder zijn leiding is doorgevoerd, en dat blijvende vruchten zal dragen. Door applaus werd dit dankwoord bekrachtigd. De notulen, voorgelezen door den secretaris den heer Th. Bakkers, werden goedgekeurd. Hierna kwam de candidaatstelling voor de Prov. Staten aan de orde. De voorzitter zeide naar aanlei ding daarvan, dat het bestuur aan vankelijk besloten had de candida- ten door de leden naar voren te laten brengen en zelf niet met een voordracht te komen. Doch bij nader inzien bleek het beter dat hel be stuur toch met een voordracht kwam, aangezien een perscon in minstens 3 afdeeliugen candidaat gesteld moet zijn, wil hij voor can didaat in aanmerking komen. Daar om was het wenschelijk met na - bui ige afdeelingeu overleg te plegen en in overleg met de afdeelingeu van Druneu en Waspik heeft het bestuur de volgende voordracht opgemaakt 1. E. Moonen, burgemeester van van Waalwijk. 2. Mr. P. H. Loelï te 's Bosch, (zittend lid). 3. Mr. R. v. d. Heijden, burge meester van Drunen. 4. M. van Dongen, landbouwer te Waspik. De heer Drs. de Vries verklaai de volkomen accoord te gaan met deze voordracht Spr. achtte het gewenscht dat uithetschoenen— en leercentrum iemand in de Staten gekozen wordt, omdat de stem van dit deel der Langstraat de laatste jaren in den Bosch niet meer werd gehoord, het geen temeer jammer is omdat deze gemeenten toch zeer speciale be langen hebben. Met 't oog op den moeilijken tijd voor deze streek moest spr. het betreuren, dat de leden niet meer belangstelling voor politieke zaken toonen. Met de voorgestelde candidaten ging de vergadering accoord. Verder werden geen personen naar voren gebracht. De Voo.ziuer b.aehl kierua nog een huishoudelijke kwestie ter sprake. Door het bedanken van den Voor- zitter is er in het bestuur een vaca ture, die door de parochie St Jan moet worden aangevuld. Tot heden is nog geen candidaat gevonden, spr. verzoekt de leden naar een geschikt bestuurder uit te zien. Zoodra het bestuur voltallig is zal tot verkiezing van een voorzitter wor den overgegaan. De beer v Heesbeen sprak nog een dankwoord tot den Voorzitter en verklaarde daarin dat hij zijn stap slechts ongaarne genomen heeft, te meer daar hij in de laatste algemeene vergadering zijn herkiezing nog aan vaard had. Spr. blijft met de veree niging meeleven en constateert tot zijn genoegen dat de leiding, ook zonder hem, in goede handen is. De heer Drs. de Vries vroeg bij de rondvraag inlichtingen over den stand der geldmiddelen. De Voorzitter moest daarop mede- deelen, dat er op het oogenblik een TEL. 139 Grootestraat - Waalwijki tekort is. Dit is veroorzaakt, doordat de vereeniging de volle contributie van 15 cc. per lid aan den Staten- kring moet afdragen. Voor de ver- eeniging zelf schieten er dus slechts de vrijwillige extra bijdragen over, die door de parochieele clubs worden ingezameld. Spr hoopte dat het te kort in de .stille* jaren kan worden ingehaald Op de gebruikelijke wijze werd de bijeenkomst gesloten. Oudersavond Rl. Petrusscholen. De oudersavonden der St. Petrus- scholen trekken elk jaar een steeds grooier bezoek. Woensdag was de zaal van den Gildenbond zeer goed bezet, zoodat we al bij voorbaat van een suc cesvollen avond konden verzekerd zijn. want het programma dat de Broeders weten samen te stellen, is gewoonlijk af. o. 1. v. deelt mede dat boven genoemd Instituut in heeft met Inlichtingen Onder de aanwezigen waren pastoor Heezemans, pastoor van Erp, pastoor Verhagen, pater Vriens,, verschillende andere H.H. Geestelijken, de Burge meester, weth. Smolders, Drs. de Vries en ir. v. d. Waerden, beiden lid van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Na opening der bijeenkomst met den Christelijken groet, sprak broeder Overste een welkomstwoord, waarin hij gelegenheid vond het doel der ouders- avonden: het scheppen van nauwer contact tusschen ouders en onderwij zers, in het licht te stellen. Br. Overste was ten zeerste verheugd over de groote opkomst en deelde, voordat met de afwerking van het pro gramma werd begonnen, mede, dat mej. Jansen te Den Bosch, Insp. van het Lager Onderwijs, bericht van verhin dering had gezonden. Door een 25-tal leerlingen werd ver volgens een „Kerstsprookje" ten too- neele gebracht, geschreven door Broe der Hildebrand. Met groote toewijding en heiligen ernst speelden de jongens hun rollen, waarbij er waren, die nu juist niet zoo 1 heel gemakkelijk waren. De jeugdige artisten sloegen zich daar echter moe dig doorheen en aan alles was te zien dat een grondige voorbereiding aan deze uitvoering was vooraf gegaan. Vooral ook door de mooie verzor ging van tooneelen, verlichting en cos tumes waren er tal van prachtige ta fereeltjes, waaruit wel bleek dat de regie .van het stuk in goede handen was. Er was overvloedig applaus en de jongens cn de broeders, onder wier leiding de uitvoering stond, hebben dat dan ook wel verdiend. Br. Overste bracht hen namens al len een hartelijk dankwoord. Broeder Alphonsus uit Rotterdam hield vervolgens een rede over het on derwerp ,.De teerste schat van Uw Kind", waarin hij uiteenzette hoe groot het gevaar voor zedenbederf hij kin deren is. De Eerw. spreker gaf de ouders tal van nuttige wenken mee inzake de voorlichting der kinderen cn de mid delen om de jeugd te beschermen te gen de vele gevaren, die haar omringen. Aan het slot van den avond heeft Drs. de Vries als voorzitter der Com missie van Toezicht op het L.O. nog enkele woorden gesproken. Op de eerste plaats bracht hij den dank der ouders over voor dezen mooien avond. Spr. betoogde voorts, dat deze avond opnieuw bewees dat onze scholen niet alleen onderwijs-, doch vooral ook op voedingsinstituten zijn. Over het on derwijs aan de St. Petrusscholen uitte spreker zeer waardeerende woorden. Deze avond ligt geheel in de lijn van het dagelijksch onderwijs dat aan de school gegeven wordt en waarvan de commissie steeds constateert, dat het uitstekend op peil is. Ook wees hij er de ouders op, dat de onderwij zers steeds ontvankelijk zijn voor op- of aanmerkingen betreffende het on derwijs. Rroeder Overste bevestigde dit laai de nog eens en sloot daarna dezen wel- eslaagden derden oudersavond op de cbruikelijke wijze. Chr. Oymn.-Ver. „Kracht Vlugheid". De Chr. Gymn.-Ver. „Kracht en Vlugheid'' hoopt a.s. Maandag 14 Jan. haar feestelijke jaarvergadering te houden in hel gebouw voor Chr. Be langen in de Besoijenschestraat. I>e agende vermeldt, naast de gebrui kelijke jaarverslagen van secretaris en penningmeester, een aantal voordrach- 'en en samenspraken. Donateurs hebben uitsluitend toe gang op vertoon der donnteurskaart '93 i '35. Aanvang half acht. Ant.-Reicandidaten. De A.R. Kiesvereen. «Nederland en Oranje» te Waalwijk kwam j.l. Maandag in vergadering bijeen tot het samenstellen van den candidaten- lijst voor de Prov. Staten. Bij de stemming over 9 personen werden gekozen de heeren A. D. v. d. Schans, Andel (aftr.)E. A Wijs muller, Eindhoven; G. J. v. Willi- genburg, SprangMr. J. C. v. Oranje, Eindhoven; J. G. Schouten, Andel Jac. G. v. Oord, WerkendamW. Beukenkamp, Sleeuwijk C. B. v. d. Wal, 's BoschMr. SV. v. Dijk, Eindhoven. Uitvoering W. G. V. De jaarlijksche uitvoering der R K Waalwijksche Gymnastiekvereeniging zal dit jaar plaats hebben op Maan. dag 28 Januari in de zaal van den Gildenbond. Reed9 nu zien we deze uitvoering met belangstelling tegemoet, daar we weten dat er in de W. G. V. ernstig geoefend wordt om een geheel nieuw program te kunnen brengen. Wij raden belangstellenden aan Maandag 28 Jan. voor de W. G. V. te reserveeren Biljartconcours «Ons Genoegen». Het biljartconcours uitgeschreven door Ons Genoegen werd Dinsdag avond, voor wat betreft het 2e vijftal, gesloten met een wedstrijd tegen het 2e vijftal der WBC, (café v. Berkel). De uitslag was als-volgt: M. de Folter 75—G. Rombouts 62. M. Vughts 57P. Hornman 75. P. Dankaert 65—Dijkstra 75. Hornes 49— J. Rombouts 75. v. Berkel 75—Paulides 47. Totaal WBC 313 p. gem. 1.818 Ons Genoegen 334 p. gem. 1.964. Uitslag concours 2e vijflallen 1. Twee Kolommen gem. 2.199. 2. Ons Genoegen, St.Cl.p., gem. 2.082 3. ERB, Rijen, gem. 2.070. 4. Sociëteit Passier gem. 1.959. 5. Sociëteit v. Boxtel gem. 1.855. 6. WBC gem. 1.819. 7. Patronaat Elshout gem. 1.736. 8. Amusement gem. 1.600. Hoogste serie F. Slaats, Sociëteit Passier, 20 p. Hedenavond sluit »Ons Genoegen« haar jubileumwedstrijden met een wedstrijd tegen E. B. C. ('t Vosje) □rootesiraat Ieletoon 109 HuT ADRES voor een 364 ÖEIERE HEERENKLEEDlNü en wij kunnen voorspellen, dat het de spannensle wedstrijd zal zijn van het üeele tournooi. Reeds van ouds is het een vinnige strijd geweest tusschen deze twee vereenigingen om den voorrang. En wie op net moment het sterkst is, is nog geen uitgemaakte zaak. Wanneer wij de partijen eens even onder de loupe nemen, dan was er een mooi gok- parlijtje van te maken, welke heeren uileiudelijk de overwinning in de wacht zullen slepen Onze vaste overtuiging is, dat er met elan ge streden zal worden en dat de heeren van den slimmen vos hun huid duur zuilen verkoopen, terwijl aan den anderen kant ue taaie Frans Slaats zijn mannen tot het uiterste zal opdrijven. Het zal in ieder geval een strijd zijn, die het aankijken waard is, daar twee gelijkwaardige tegen - standers elkander hier bekampen. Om kwart over zeven begint de wedstrijd. Jaarfeest »De Eendracht Het Kruisboogschuttersgezelschap »De Eendracht« hield in 't café van dhr. L. Leijtens zijn jaarfeest, waarvoor veel belangstelling bestond De reden daarvan was, dat twee der leden, n.l. de voorzitter A. de Graaf en het lid J. de Folter hun 25 jarig lidmaatschap herdachten welke bijzonderheid nie, ongemerki voorbij mocht gaan. Toen de leden met hunne dame» in de versierde zaal hadden plaat» genomen, werden de jubilarissen bij monde van dhr. J. v. d. Hoven secreiaris der vereeniging, hartelijk gelukgewenscht met hun zilveren lubileum. Vooral legde hij der nadruk op hun schulterscapaciteiter en op wat zij gedurende 25 jaar ir. het belang van de vereeniging hebben gedaan en hij sprak de hoop uit dat beiden nog jaren lit zullen zijn. Uit de leden had ziet een commissie gevormd, die bi monde van dhr. M. Casteleijns eer huldeblijk aanbood aan beidt jubilarissen, in den vorm van eei paar prachtige schilderijen. Ook dt dauies deelden in dengelukwensch Een luid applaus en een «lanj zullen zij leven« volgden hierop. De voorzitter dhr. A. de Graa dankte allen voor de gebrachte huldt en1 gaf de verzekering zijn best krachten in 't belang van de «Een dracht« te zullen blijven geven Ook dhr. J. de Folter dankte voo de gebrachte hulde. De verdere avond werd metzanj en voordracht doorgebracht en eet welvoorziene disch, waarvoor Mej Leijtens een woord van lof toekomt vormde het hoogtepunt. De Eendracht heeft op prettigi wijze zijn jaarfeest gevierd. Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau alhier ziji inlichtingen te bekomen omtrent di navolgende gevonden voorwerpen Een goud armbandje, een zilverei beursje inh. een zilveren rozenkrans een grijze ceintuur, een blauwe por temonnaie inh. een rozenkrans, eet dekzeil, een vulpen meik »Forall« een dames handschoen zwart me wil, een fietspomp, een doubb broche, een doublé armband, eei bruin lederen portemonnaie, eei fluit met sleutel, een boventuig vai een damesschoen (rood), een ijzerei boor, een zwart notitieboekje, eei kinderhandtascbje (grijs) inh. zakdoeken, een ceintuur, een zwart dames portemonnaie inh. een wilt rozenkrans, een groene vulpen houder. Voorts omtrent een jachthond, di is komen aanloopen (kortharig spaniel wit gevlekt.) Gratis bioscoopvoorstelling voor werkloozen. Ontspanning voor werkloozen Woensdagmiddag om half dri wordt in het R.D.B.-Theater alhie een gratis bioscoopvoorstelling ge geven voor werkloozen. Op vertoon van stempelkaart heb ben alle werkloozen met één huis genoot gratis toegang. Vertoon wordt de schlagerfilm «Rondom eei Millioen», terwijl op het tooneel d bekende radio-zanger Guus Kedd de aanwezigen aangenaam zal bezi houden. Deze voorstelling voor werkloozei wordt aangeboden door de fa. v. c Biggelaar, de bekende koffie-, thee en tabakshandel te Breda, in samen werking met de directie van he R.D.B -Theater en het bestuur de R.K. Werkliedenvereen. alhier.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 9