11 liÊ Fa Jl prederiks. Mag. ,.j)i Zon" - Kaatsheuvel PLAATSELIJKE BERICHTEN, BEKENDMAKING hoe en welk corset te dragen, alléén „Superbe"-corsetten NORTH De aangekondigde demonstratie zal gehouden worden op DINSDAG 5 FEBRUARI, en wel 4 maal dien dag, toegang alleen op bewijs, welke verkrijgbaar zijn aan de kassa. Daar wij tot de overtuiging gekomen zijn in het belang onzer klanten te moeten voeren, welke inderdaad door H.H. Docloren worden aanbevolen, hebben wij besloten de thans voorradige 1200 coisetten voor halve taxatieprijzen uit te verkoopen, den verkoop hiervan begint a.s. Maandag. Wij zullen hiervoor een etalage reserveeren. ten alle geoorloofde maatregelen te treffen om de Schoenmakers voor algeheelen ondergang te behoeden. De Nat. SchoenmakersBonden zullen wanneer met de andere Groepen in de Centrale, niet te be reiken is wat zij zich hadden voor gesteld, n.l.ordening, saneering en bescherming in hun bedrijf ver binding zoeken met die Leerlooiers en Leerhandelaren, die begrijpen, dat het Schoenmakersbelangook hun belang is. («Schoen.») Schoenfabriek te Volendam gaat niet door. Onderhandelingen met Regeering afgebroken, in een onderhoud dat wij dezer dagen met de heeren Gebroeders Jansen te Hengelo (G.) hadden, betr. hun plannen om een nieuwe schoen fabriek te Volendam te vestigen met regeeiingssteun, machtigden deze heeren ons het volgende mede te deelen »De in de branche veel besproken zaak het vestigen van een sport— schoenfabriek te Volendam gaat niet door. Op het laatste moment, deze week, hebben de besprekingen met de re geertngsautorileitenniet tot de be slissing geleid, zoodat alle verbinding met de offic. lichamen verbroken is.c< (»Schoen.») Nieuwe schoenfabriek te 's-Bosch. Te 's Hertogenbosch is opgericht de Zuid-Nederlandsche Schoenfabriek onder directie van den heer J W. A Schade van We8trum. Zij vervaardigt als specialiteit kindeischoeisel in het betere genre. Uiluoer van Leder Naar uit betrouwbare bron ,De Schoen' verneemt, heeft te Rijen een belangrijke bespreking plaats gevon den met eenige vooraanstaande leer looiers, teneinde middelen te beramen om tot een belangrijke collectieve export van leder te geraken. De Schoenfabrikanten en de Centrale H. L. S. In de Woensdag gehouden verga- dering van de groep Schoenfabrikan ten der Centrale H.L S. werd met bijna algemeene stemmen een bestuurs voorstel aangenomen, regelende de voorwaarden waaronder de groep in de Centrale met andere groepen wenscht te blijven samenwerken. Deze voorwaarden bepalen o m. dat binden- de besluiten niet van boven af en nooit tegen den wil van de groep in genomen kunnen worden, doch slechts door de grorp zelf. De wenschelijkheid werd naar voren gebracht om weer een collectief ar beidscontract voor te bereiden. Be: sloten werd in de statuten vast te leggen dat de groep ook arbeidsover eenkomsten kan behandelen. De Schoenindustrie te Nijmegen. In de laatst gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Nijmegen heeft de Voorzitter, de heer J. v Engelenburg, in zijn gehouden Nieuwjaarsrede to van deze branche het volgende ge- gezegd .Tengevolge van de zeer terugge- loopen lederprijzen werden de ver koopsprijzen in de schoenindustrie gedrukt tot een belangrijk lager ri veau dan in 1933. waardoor de be drijfsresultaten over 1934 bevredigend waren". Ten gevolge van de bij de Kamer ingekomen klachten van de schoen fabrikanten in haar gebied werd de kwestie van den door het Departe ment van Waterstaat verleenden fi nancieelen steun uit het Zuiderzee- fonds aan drie schoenfabrieken ron dom het meer Flevo besproken Besloten werd den Ministerraad te verzoeken de eindbeslissing in zake financieelen steun uit het Zuiderzee- fonds aan nieuwe industritën aan den Minister van Economische Zaken op te dragen. In- en Uitvoer van schoenen en teder in 1932—193*. Schoenen. Uit de jaarcijfers over de 3 afgeloopen jaren blijkt welk een belangrijke invlueü de contingenteering op den import heelt gehad, De invoer bedroeg in deze jaren lederen schoenen rubberschoenen 1932 1.060.053 3.370.076 1933 65U.7Z8 2.384.208 1934 460.665 1.403.711 De uitvoer van schoenwerk liep in deze jaren steeds verder terug, heigeen blijkt uit de volgende uitvoer cijters lederen schoenen rubbetschoenen 1932 76.428 125.101 1933 68.551 26.096 1934 36.174 5.251 Leder. De invoer van leder liep bijna over de geheelc linie beduidend terug en beliep de volgende ctjleis (in ton) 1932 1933 1934 tuig- en zaalleder 69 82 36 piant. gel. zooileder in huiden en croupons 509 325 134 splitieder 68 19 16 chioomgel. zooileder 15 14 9 atvai zooileder 191 225 71 chroomgel. overleder, Java- en Kundbux 339 273 136 ander chr. gel. o.cileder 499 521 350 plant. gel. overleder 94 167 136 iaklcder 205 179 73 voeringleder 581 627 502 zeemleder 170 110 61 drijfriem- en techn. leder 95 90 119 ander leder 246 367 320 Dc uitvoercijfers van het leder beliepen 1932 1933 1934 tuig- en zaalleder 59 42 29 plant. gel. zoolleder in huiden en croupons 308 336 349 splitieder 3 2 3 chruomgel. zooileder 4 4 1 atvai zool.eder 290 698 323 chroomgel. overleder, Java- en Kundoox 313 303 83 ander chr. gel. oveileder 671 882 726 plant. gel. overleder 14 14 17 voeringleder 146 187 158 zeemleder 19 11 27 diijtnem- en techn. leder 154 157 134 ander ieder 181 214 172 'lilburgsche Kamer van Koophandel. In de Maandag gehouden vergade ring der Tilburgsche Kamer v. Koop handel, heeft de alg voorzitter, de heer Fr. van Spaendonck, een be schouwing over het afgeloopen jaar houden. In zijn overzicht over de leder-en schoenindustrie in het district dezer Kamer zeide hij: ln de lederindustrie bleven de om zetten eveneens een dalende lijn vol gen, deels door invloeden op de binnenlandsche maikt, deels door verder verlies van export. Voor de schoenindustrie was de gang van zaken gedurende het eerste halt jaar niet onbevredigend. Na een be trekkelijke korte periode van slapte volgende op de levendige drukte in zaken aan de uitvoering van de om zetbclasting voorafgegaan, trad weer spoedig de gewone voorjaarsopleving in, welke tot den zomer aanhield en een gemakkelijken verkoop, vooral van licht schoeisel, in het bijzonder dames schoeisel, in de hand werkte. Na btëindiging van het zomerseizoen veranderde de situatie echter zoodanig, dat bij het inkrimpen van zaken de concurrentiestrijd de fabrikanten tegen eiken prijs deed verkoopen en men op een prijsniveau belandde, dat voorheen voor onmogelijk gehouden werd. De vooruitzichten wijzen erop, dat ook 1935 geen productievermindering, doch wel lagere opbrengst, zal op leveren. Ter tafel kwam het verzoek van de R. K. Vereeniging van Tilburgsche Schoenfabrikanten om bij de Regeering ernstig bezwaar te maken tegen het met overheidssteun oprichten van schoenfabrieken in de vroegere Zui derzee. visschersplaatsen. Na toelichting door voorzitter en secretaris, die het protest ten volle onderschreven, werd besloten, dat de Kamer zich ten deze zal aansluiten bij de actie, gevoerd door de Waal- wijksche Kamer van Koophandel-en de Federatie van Nederlandsche Schoenfabrikanten, Burgemeester P. Letschert. Zooals wij meldden is de heer P. J. J. Letschert burgemeester van vjt RAMDtfiiXY ^CTiJÜ Nieuw-Vosmeer in gelijke functie benoemd te Rucpben. Het Dagbl. van N. B schrijft naar aanleiding van deze benoeming: „De heer Letschert maakt met deze benoeming een zeer fraaie promotie. Immers Nieuw-Vosmeer telt 1500 zielen, Rucphen bijna 8000 inwoners. Ongetwijfeld heeft deze magistraat zijn benoeming te danken aan de voortreffelijke wijze waarop bij de gemeente Nieuw-Vosmeer, die bij zijne komst er alles behalve floris sant bij stond, op peil heelt gebracht en weer tot een credielwaardige West-Brabantsche gemeente wist op te heffen. De heer Letschert is 51 jaar oud en werd op 31 December 1928 tol burgemeester van Nieuw-Vosmeer benoemd. Hij had toen een mooie politioneele slaat van dienst. Gedu rende 18 jaar was hij inspecteur van politie te Waalwijkdaarvoor wachtmeester bij het wapen dei- Kon. Maréchausséc. Zijn uitstekende antecedenten op dit terrein bezorgden hem het bur gemeesterschap. De betrekkelijk kleine gemeente in aanmerking genomen, heeft de heer Letschert te Nieuw Vosmeer heel veel verbeteringen tot stand gebracht. Zoo werd in de afgeloo pen jaren het electrische net van de PNEM tot in die gemeente door getrokken. Een flink werk was ver der de verbetering en aanleg eener rioleering, maar bovenal ondergin gen de straten een puike vernieu wing, zoodat het aanzien niet weinig werd verhoogd. V, Op het gebied der werkverschaf fing kon de burgemeester eveneens heel wat tot stand biengen. Interessant en vermeldenswaard is, dat door /i\]n toedoen de ge. meente Nieuw-Vosmeer als eerste proefgemeente in Noord Brabant door den minister werd aangewezen ten aanzien van het te werk stellen van werklooze arbeiders bij land bouwers met rijks- en gemeentelijke steun (2/3 van het loon wordt be taald door den boer, 1/3 door Rijk en gemeente). De beer Letschert heeft dooreen verstandig en zuinig beheer, de ge meente. die er bij zijn komst, zooals gezegd, zeer slecht voor stond en, om maar eens iels te noemen, geen enkele leening kon sluiten, zoover weten op te werken, dat decrediet waardigheid is hersleld. Wij behoeven niet in finesses te treden maar door slechts te herin neren aan de zeer lastige politieke siluatie, waarin de heer Letschert in 1928 was geplaatst, in verband met den bestaanden parlijenstrijd en daarnaast de rustige sfeer te releveeren welke er momenteel in Nieuw Vosmeer heerscht komen vol. doende de capaciteiten van den nieuwen magistraat van Rucphen in het licht te staan. De promotie is dus ongetwijfeld verdiend. Een fraaie geste van den nieuwbenoemde is zeker ook zijn zich steeds boven partijen stellen in alle kwesties zoodat Rucphen met vertrouwen straks zijn nieuwen burgervader kan begroeten". Aanbesteding. Uitslag der door bet Architecten bureau van Ree Bossaerts te Waal wijk gehouden publieke aanbesteding oor de uitbreiding der pakhuizen oor den heer André van Hilst te Waalwijk H. Timmenga, Vught 11.22(1 A. Hoefnagel, Capelle 9.21(1 Molegraaf, Capelle 9.091 C. Timmermans, Sprang 8.847 A. Kramer, Babiloniënbroek 8.843 L. van Campen, Waalwijk 8.659 Gebrs. de Graauw Pzn., Waspik 8.374 Nieuwenhuizen, Sprang 8.372 L. Fitters A. de Graauw, Waspik 8.328 v. d. Broek, Waspik 8.06(1 P. Kramer, Genderen 7.995 Kooien, Waalwijk 7.920 Gebrs. van Willigenburg, Sprang 7.843 Gebrs. Spierings, Capelle 7.750 Zw. Treffers Zn., Waalwijk 7.61; M. Kleijngeld, Waalwijk 7.547 H. Boot, Waalwyk 7.54 J. Hoogendoorn, Waalwijk 7.30 J Gunning volgens bestek. (Zie vervolg Prov. Nieuws) DRUNEN. Woensdagavond werd in de groote zaal der Jongens-Congre gatie een uitvoering gegeven door de leden der R.K. Gymnastiekvereeniging S. H. J. Om 7 uur was de groote zaal vol. Kapelaan Vogels sprak een ope ningswoord en noemde het 'n bon avond, omdat men veel verscheidens zal genieten. Daarna werden eerst door Kapelaan Vogels een paar humoristi sche films gegeven, n.l. De opschep pers, in twee acten, dan De Kat in dea dierentuin en vervolgens De snoep winkel, ook in twee acten. Hiermede werd veel gelachen, zoo dat er spoedig de stemming in was. Daarna trad de Gymnastiek-vereeni ging voor het voetlicht. Eerst de aspi ranten met de figuurmarsch en vrije oefeningen, waarna zij een groep vorm den. Direct kregen wij den indruk dat in den laatsten tijd onder leiding vao den heer M. Kuijs uit Waalwijk vetl geleerd is. Daarna kwamen de vrije- ea brugoefeningen door de leden en een vrije oefening door het eerste zestal met een rekoefening. Wij mogen hier open lijk een woord van hulde brengen aan de leden met hun ijverigen leermeeste Kuijs voor wat ze hier presteerden. Ze hebben duidelijk bewezen dat met ijverig oefenen hier wat te bereiken b het daverend applaus na elk nummet was dan ook dubbel verdiend. Tot slot werd nog opgevoerd „Mees ter Pieterse", een grappig kluchtspel, waarmee veel gelachen is. Alles bijeen was het echte gezellige avond. DRUNEN. Woensdagavond gaf de R.K. Turnclub St. Hei man Jozef voor een zeer talrijk publiek een goed geslaagde uitvoering in de groote zaal der Jongenscongregatie. Ter opening werden 3 amusante filmvoorstellingen gegeven, gelileld »De Opschepper», »Eelix de kat in den dierentuin» en »De Snoep winkel». Vervolgens werd onder leidii van den beer Kuijs, het volger programma zeer correct afgewer 1. Upmarsch, 2. Figuurmarseh ad^piranlen, 3. Vrije oefening adép 4. ln oep adsp., 5. Brugoelening leden, 0. Vrije oefening leden, 7. Groep, 8. Vrije oefening zestal, 9. Rek- oefeningen leden, 10 Groep. Deze nummers werden begeleid mei pianomuziek door kapelaan Vogels. De Turnclub gaf goed werk te zien en het applaus was dan ook ten volle verdiend. Tot slot werd opgevoerd het blij spel in één bedrijf «Schoolmeester Pieterse», dat zeer in den smaak viel en de lachspieren duchtig in beweging bracht. Het was 'n avond vol variatie, waarop de vereeniging met voldoening kan terugzien. Op het solistenconcours te Ijïelmond behaalde de bekende narttonist van de harmonie der Jongenscongregatie dhr. J. Merkx Jcz., den len pr. in de superieure afdeeling met 102 punten. In de week van 7—12 Jan. stonden bij bet agentschap der Arbeidsbemiddeling alhier ingeschre ven 61 geheel en gedeeltelijk geor ganiseerde werkloozen, dat is 15 meer dan in dezelfde week van het jaar. De verdeeling is als volgt53 cboenmakers, 2 rietmeubelmakers, 2 landbouwers, 1 staalbewerker en boutbewerker. In de schoenindustrie heerscht alhier groote slapie. In het geheel waren naar schatting 100 schoen makers geheel en gedeeltelijk werk loos. Als een buitengewone zeld zaamheid mag worden vermeld dat de landbouwer M. Aarts alhier een koe op stal heeft staan die reeds geruimen tijd 45 liter melk per dag geeft. CAPELLE. Zooal9 reeds eerder gemeld hoopt de Christelijke Ge mengde Zangvereniging .Hallelujah" op Donderdag 24 Januari a s. haar jaarlijksche uitvoering te geven. Medewerking hieraan verleent het jeugdkoor .Hallelujah", eveneens on der leiding van den Heer M C. Rijken te Vrijhoeve-Capelle. Haar beschermheer, de Edelachtbare Heer A. Smit, burgemeester van Sprang Capelle, zal op dien avond het slot woord uitspreken. Het belooft weer een genotvollen vond te worden. RAAMSDONKSVFER. Zondag zal voor de Herv. Gemeente des middags om 2 uur in de Veersche Ketk optreden Ds. Bousema van Sprang; des morgens in de Dorp scbe Kerk leesdienst. De heer M. overleed Woens dagmorgen zeer plotselingblijkbaar had een hartverlamming aan zijn leven een einde gemaakt. Dit is reeds het 2e geval in de gemeente van dit nieuwe jaar. ln de plaats van door v. D. wordt het Gemeentevuilnis nu op gehaald door dhr. van Strien. RAAMSüüNKSVEER De Koq. Ërk. Postduivenieuioousielling .Pun- ses Julianahield in haar clublokaal bij J. Kamp aaa de Keizersüijk een onderlinge tentoonstelling van pust. duiven. Hieronder luten we den uitslag volgen Klasse 1. Oude Dofiers le prijs A C Oomen, 2e pr. P. van den Kieboom, 3e pr J. Kamp, 4e pr. J. de Borst, 5e pr. J. de Borst, 6e pr. L. van Diem, 7e pr. L. van Diem, 8e pr. J. Kamp, 9e pr. J Uamen, lOe pr. M. de Ruijter. Z Ë.V. A. C Oomen. Ë.V. J. van Strien. Klasse 2. Oude duiven, le pr. W. Oomen, 2e pr. L. van Diem, 3e pr. P. Fens, 4c pr R. Joore, 5 pr. W. Oomen, óepr.J. de Borst. Z EV. P. Keijzers. Ë.V A. Oomen. Klasse 3. Jonge Duff-rs. le pr. W, Oomen, 2e pr. M. de Ruijter, 3e pr. J. Kamp, 4c pr. B Oomen, 5e pr. C. van den Ëlshout Z.Ë.V. P. Uamen. E V. M. de Ruijter. Klasse 4. Jonge duiven, le pr. C. van den Ëlshout, 2e pr. A. Oomen, 3e pr B. Oomen, 4e pr. J. v. Strien. Z V. J. de Borst Ë.V. M. de Ruijler. Verder Werd nog een prijs beschik baar gesteld voor de schoonste oude vogel en de schoonste jonge vogel. Winnaar van den prijs voor de schoonste oude vogel was A. C, Oomen. en van de schoonste jonge vogel W. Oomen. Door de Kon. Erk. Harmonie .de Eendracht", zal op Dinsdag 22 Januari as. des namiddags om halt 8 een uitvoering worden gegeven, in de Harmoniezaal .Huis ten Deijl'. Het Bestuur heeft de R K 1ooneel. vereeniging .Geestesbeschaving' uit Rijsbergcn aangezocht, welke vcreeni- ging er zijn mag, daar zij hier inden omtrücden laatsten lijd vedsucces heeft gehad; om alhier op het Veer een uitvet ring te komen geven. '*:v^Opgevoerd zal worden het prachtig tooneelstuk .Toen de zon opging', in 3 bedrijven van Frits van Duinen. Voor den kieskring Zevenbergen is candidaat gesteld als Statenlid de heer Mr. Th Heere, uit deze ge. meente. Dit jaar komen de volgende ambachtslieden in aanmerking voor gemeentewerk. Op het Veer: Th. Simonis huisschilder, Gos Simonis koperslager, H. A. Zijlmans metse. sar, J. van Onzenoort smid en Gebr. Kleijn timmerman. Op het Dorp: J. H. van Uissetdorp huisschilder, Gos. Simonis koperslager, P. C van Suijle- kom metselaar, D van Onzenoort smid, Jos. Leijien timmerman. GEERTRUI DEN BERG. Door en- kele opgeschoten jongens werd de brievenbus van de woning van den heer W. alhier, van de deur gerukt. Aangifte werd gedaan bij de gemeente politie. Deze is de vermoedelijke daders reeds op het spoor zoodat hun baldadigheid wel duur te staan zal komen. - Dc stra is door he: gen in sanbestt d. Waal De v naar 's peiilie tegen Longa tegen geldt d Zalt-E van he zangdu IHeusde Gezong Concor Runge uitvoer op zijt bezoek het ge De hee het pu den va Zaterd; «Miss jZaterd; »De N van ee Zont Lieder Zont tafel Zont het Ge I in den Maa gaderii Maa I heeren Dins j dames Wot I aspira Wot Colon VA V. A. 8.30 Gi 8.35 L 9.00 V. 9.05 G; 9.30 O: 9.45 V. V, P. I 10.00 K s A. V. 1 12.00 K 12.01 F 12.30 V 1.30 11 2.00 1? 2.30 C V. A. 5.00 P G.00 V 6.20 X 7.00 Z De heer G. J. du Pont en dt heer G J. F üfiermans werden met algemeene stemmen herkozen als resp, voorzitter en secretaris van de com missie tot wering van schoolverzuim. Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt Zondag a.s. des v.m 9 30 en des n m. 2 uur voor le gaan, de heer de Roos uit Leiden. DUSSEN. De heer J. L. had het on geluk op de papierfabriek alhier met zijn hand op zoodanige wijze bekneld te geraken dat spoedige hulp van Dr. v. Vuuren noodzakelijk bleek. Naar we vernemen zal binnen en kele dagen een aanvang worden ge maakt met de verlaging van den Rom- megatschen Dijk alhier. Het werk is reeds geheel uitgezet! Om tweeërlei redenen is dit voor onze gemeente een belangrijke gebeur tenis. Ten eerste is het een mooie ver- keersverbetering met het centrum van de Langstraat. Ten tweede, het vormt gedurende 'n aantal weken een dank baar werkobject voor de Dussensche werkloozen. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. ge meente te dezer plaatse hoopt a.s. Zon dag des morgens half 10 en des na middags half 3 op te treden Ds. Cupe rus. De heer J. P. Konings heeft b& dankt als brandmeester te dezer plaatse. j Het le elftal der voetbalvereni ging „Capelle" speelt a.s. Zondag voor de 3e klasse K.N.V.B. te Waalwijk te gen WSC 2. 8.15 O 9.15 T 9.30 C 10.15 r 10.30 K 11.00 11.10 G 11.15 K K. R. 8.30 N. C. K. R. 12.15 I 1.00 1 3.00 1 3.15 3.30 3.45 i 4.00 1 4.30 N. C. 5.00 5.50 K. R. 7.45 7.60 1 8.10 8.15 8.40 8.50 9.30 9.30 10.00 10.30 10.35 10.40 V. A. 8.00

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 10