Een lekker gebakje is een genot. LAATSTE BERICHTEN. CORRESPONDENTIE. ADVERTENTIEN 8 cent per stuk* Ook onze Theegebakjes a 5 cent zijn een succes. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. 11 stuks voor 50 cent. H. VAN MIL-VAN SPRANG jUMMl i i Ido-Ambacht, Moerdijk, Gorinchem. Nijmegen en Hedei. Hel programma voor de voltooiing van de groote bruggen is nu, als de geldmiddelen volgens het nu voor gestelde financieringsplan beschik baar zijn, zoo geregeld dal de in dienslslelling der nog te bouwen bruggen als volgt verwacht mag wordenVianen en Nijmegen zomer 1936, Hedelnajaar lUdO, Moerdijk, Hendrik—IdoAmbacht en Does burg: voorjaar 1937, Dordrecht: zomer 193/, Rotterdam najaar 1938, Krimpen a. d. lJsel: najaar 1939, Deventer: najaar 1940, en Gorin chem: zomer 1941. De aanleg van op enkele dezer bruggen aansluitende wegen zal in versneld tempo geschieden, t.w. van de volgende wegen: Dordrecht Willemsdorp, Moerdijk—Breda, Via nenUtrecht, VianenLekmond en NijmegenArnhem. Voor de tolheffing zullen de brug. gen in drie groepen worden inge deeld. Van voetgangers en wielrijders wordt geen tol geheven, evenmin zal, zooals tot dusver bij de veren het geval is, tol worden geheven voor de inzittenden van motorrij tuigen en voertuigen. Volgens de opgestelde lage tarieven zal nu b.v. een ril per personenauto van den Haag naar Brabant aan tol kostente Rotterdam 12'/, cent, te Dordrecht 2ö cent en te Moerdijk 50 cent, totaal dus 87cent. Thans wordt op een dergelijken rit aan de veren te Dordiechl en Moerdijk tolaal betaald f l.öü, plus nog een bedrag voor de inzittende passagiers. Het ongeial bij Van Haten. Naar wij vernemen zijn gisteren de slachtoffers van het ongeval in deschoenl'abriek van de N. V. v. Haren, allen uit het Ziekenhuis ontslagen Zij zullen nog enkele weken rust moeten houden voor zij geheel genezen zijn. Jonge Wacht. De aanneming der Jonge Wachters te v m Baardwijk zal piaais hebben op Zondag 27 Jan. a.s Bij deze plech tigbeid zullen drie groepen van de Jonge Wacht uit 's Bosch aanwezig zija Waarschijnlijk komt ook Recior Morel, de aalmoezenier van het jeugd, werk. Uituoering Kunst en Kracht De Baardwijksche gymnastiekver- eeniging .Kunst en Kracht" zal op Zoadag 27 Jaa in de Patronaatszaal een uitvoering geven. R.K. W. V. Baardwijk. Woensdag sprak op den cursus avond van de R K. Werkliedenvereen, te Baardwijk kap Verbunt uit Made Aan de hand van het Vastenmande- ment der Nederlandsche bisschoppen, wees Z Eerw. op de gevaarlijke in- vloeden van het nat.-socialisme, waar- tegen de arbeiders zich gezamenlijk moeten teweer stellen. Door den adviseur, kap. Allard, werd de bijeenkomst geopend en gesloten. Eerste Waalwijksche Kanarieuereeniging. Voor de kanarieliefhebbers die hedenavond van 7 tot 9 uur den cursus voor zangkanarie willen bij wonen in café van der Pluim zij nog medegedeeld dat de kanarievogel de volgende toeren zingtknor. fluiten, holrol, klingel, klingeltol, gloek, gloek rol, waterrol, scbokkel. R.K. V. V. W.V.B. Heden, Zaterdagmiddag, is vastge steld de wedstrijd W VB 11 Herculesll voor de Jeugd—competitie. Aanvang 2'/a uur. Na een rustperiode van drie weken komt mo.gen WVB 1 weer in hei veld. Onze jongens zullen den strijd gaan aanbinden tegen het sterke le elftal van de Dussensche Boys. Mochi deze vereeniging al niet in de boven, ste helft van 't ranglijsije te vinden zijn, toch wist zij op eigen terrein in deze competitie al verschillende over- winningen te boeken. Dus WVBers, morgen voetballen van begin tot eind, en dan zult ge morgen weer 2 puntjes rijker worden Deze wedstrijd wordt gespeelt op het terrein van de D B. Aanvang 2 uur. Bij event, terreinafkeuring zal dit worden bekend gemaakt bij den heer Franken, Sigarenmagazijn Besoijen. Biljarltournooi »Ons Genoegen.D Het concours gegeven door de vereeniging .Ons Genoegen* is thans geëindigd en wij kunnen zeggen tot tot ieders genoegen. Het heeft een vlot verloop gehad en vooral een aangenaam Er is fel gestreden, maar eerlijk en het eerste vijftal van .Ons Genoegen" heeft het sterke staaltje P- g 101 384 3.801 114 351 3.079 131 393 3.000 119 353 2.966 112 324 2.832 98 278 2.8 <6 121 337 2.785 126 262 2 083 P- 164 359 170 354 181 375 172 337 200 379 172 313 201 349 186 289 gem. 2.199 2.082 2.070 1.959 1.855 1.819 1.736 1.600 uitgehaald geen enkele der acht wed strijden te verliezen, terwijl zijn ge middelde steeds boven het gemiddelde bleef waarmede thans den eersten prijs is verdiend. Wij geven bieronder den totaal uitslag van het concours en brengen onder de aandacht darcorrespondenten van verscheidene bladen een foutief verslag gaven van enkele wedstrijden, lste vijftallen b. lste prijs E. R. B. Reijen 2de pr. B. J. C. Diunen 3de K.O.T. Waspik 4de W. B. C. Waalwijk 5de Patronaat Elshout 6j Amusement Besoijen 7e E. B. B. Baardwijk 8e Volhouden Sprang Hoogste serie Frans S'aats van W B. C. Waalwijk met 34 punten. 2de vijftallen. b. 1 Twee Kolommen 2 E.B.B. Waalwijk 3 E.R.B. Reijen 4 Soc. Passier Waalwijk 5 Soc. v. Boxtel 6 W.ö.C. 7 Patronaat Elshout 8 Amusement Besoijen Hoogste serie Herman van der Pas Soc. van Boxiel met 20 punten en Fr. Slaats van Soc. Passier eveneens met 20 punten. Prijsuitreiking heeft plaats op Zater dag 26 Januari des avonds om 8 uur in Calé Kemperman. R. D. B.-THEATER. „De Non van St. Veith" en „De Roman van een Nacht". Het programma dat het R.D.B.-The- ater zijn bezoekers deze week zal voor zetten, kan zonder overdrijving een we reldstad-programma genoemd worden. Immers niet minder dan twee groote films zullen deze week de aandacht vragen. Allereerst is daar de nieuwe film „De Non van St. Veith", een film zoo mooi en zuiver, dat zij tot de allerbeste film producten der laatste jaren gerekend kan worden. Een film met Hertha Thiele bekend en met recht beroemd geworden door haar pracht-creatie in „Meisjes in Uniform". Hertha Thiele speelt in deze film de fijne rol van een lieftallige bankiers dochter, die na den dood van haar moe der in de rustige sfeer van een klooster school opgroeit tot een bijzonder mooi meisje en zich ontwikkelt tot een ware kunstenares op het orgelklavier. Als la ter haar vader op geheimzinnige wijze wordt vermoord, doet zij in het kloos ter van St. Veith haar intrede als no vice. Zal dus van den inhoud van dezen film ongetwijfeld een stichtende wer king uitgaan, het is ook een film van liefde en misdaad. De misdaad stipten wij hierboven reeds even aan, zij bestaat uit den moord op een bankier. De liefde van 'n ongelukkigen dwaas, een half-waanzinnige, die het beeld- schoone meisje met zijn vereering ach tervolgt, is een tragische liefde, die een bedreiging vormt voor het geluk van verschillende menschen. Een voorname rol speelt in deze film de Duitsche karakterspeler Theodor Loos. Verder werken mee Rudolf Kleiss-Rogge, Erna Morena en Eduard Wesener. Het is een film van groote schoon heid die eenieders belangstelling en vol le waardeering waard is. Het idee waarnaar deze film ver vaardigd werd, is van Thea van Har- bou, die het scenario schreef voor alle beroemde films van den niet minder beroemden regisseur Fritz Lang. Over .De Non van St. Veith" voerde Thea van Harbau zelf de regie. Als tweede hoofdnummer wordt een film gedraaid van geheel andere strek king, doch die niettemin in haar soort zeer voortreffelijk is. .De roman van een nacht" is een in teressante rolprent, die het midden houdt tusschen een spannend en sensa tioneel detectieve-verhaal en een ro mantische liefdesgeschiedenis. Het is eèn film, bij het aanschouwen waarvan men van de eene verrassing in de andere wordt gesleept. De hoofdrollen worden vervuld door de charmante Liane Haid en door Gus- tav Diessl. Eeen bijzondere attractie in deze film is een ballet, uitgevoerd door danseres sen van het Duitsche Theater te Mun- chen, terwijl de muziek van Hans Car- ste vaak betooverend is. En somme, weer een programma dat groote belangstelling zal trekken. LUXOR BIOSCOOP. „Miss Fane's Baby is ontvoerd". Nu de kranten ons dagelijks het sen- sationeele proces tegen den verdachte van den moord op „Baby Lindberg" be schrijven, moet er wel een groote be langstelling bestaan voor een film, die geinspireerd is op dit weerzinwekkend bedrijf van de Amerikaansche onder wereld. Regisseur A. Hall heeft dit gegeven tot een aangrijpende film van adem benemende spanning gemaakt. Miss Fane (Dorothea Wieck) werkt als filmster in een woestijn en daar ge beurt de misdaad, die heel de politie- wereld van Amerika in beweging brengt: haar baby blijkt in den nacht ontvoerd te zijn. Temidden der onderzoekingen, die zich over het geheele land uitstrekken hebben de misdadigers een veilige schuilplaats gevonden in een kleine hut. Van daaruit begint de correspondentie met Miss Fane, waarin een hoog los geld wordt geëischt. Het wordt de ontvoerders op den duur in hun schuilplaats toch te warm, want een buurvrouw heeft verdenkin gen tegen het drietal opgevat. Over haast moeten de bandieten de vlucht nemen, en de buurvrouw ontfermt zich over de baby, die zij na een sensatio- neele autorit veilig in de stad weet te brengen. Miss Fane krijgt haar baby terug, de ontvoerders krijgen hun straf en de moedige vrouw, die voor de ontknoo ping van het drama zorgde, wordt na tuurlijk goed beloond. Om de spanning van het gegeven en het ontroerende spel van de hoofdrol vertolkster Dorothea Wieck, is het een film waarvoor ook in Waalwijk een groote belangstelling zal bestaan. Alleen reeds om met het vernuft der organisatie der Amerikaansche politie kennis te maken, is het reeds waard deze film te gaan zien. „Luxor heeft ook deze week weer een programma dat er zijn mag. Reorganisatie der Centiale H. L. S. De reorganisatie voorstellen der Centrale H. L. S. zijn thans gepubli ceerd. De adviezen van de reorganisatie- commissie zijn met algemeeue stem men aangenomen. We nemen hier uit de volgende voornaamste voor stellen De beslaande band moet blijven beslaan, opdat samenwerking en overleg tussebtn Ue groepen be vorderd en bewerkstelligd wordt. De organisatievorm dient te worden gewijzigd, waartoe richt lijnen in coneept-slalL'len en buis. boudelijk reglement zijn uitgewerkt. Het zwaartepunt der Centrale wordt verlegd naar de samenstellende ceelen daarvan, te weten naar de groepen. liet nemen van bindende besluilen geboort lot de bevoegdheid van de ijroep of van bet groepsbestuur, al naar dat bet groepsi egiement bepaalt indien bepaalde regelingen de belangen van meerdere groepen raken, dan is voorafgaand overleg gewenscht. Algemeen werd aan het bestaan eener centrale controle de voorkeur gegeven. Het Algemeen Bestuur is belast mei de algemeene leiding der Cen trale en met bel Ier algemeen ver bindend verklaring voo dragen daar voor in aanmeiking komende bin dende besluilen van groepen. Het Dagelijkscb Bestuur zou de instantie worden, die bet contact tussclien de groepen zal moeten onderhouden, door te bevorderen, dat bij regelingen welke meeidere groepen aangaan, vooraf overleg wordt gepleegd. Het kan bij wijze van initiatief bepaalde onderwerpen in behande ling geven. Voorts wordt aan het Dagelijksch Bestuur de plicht opgelegd, om, in afwachting van een beslissing van het Algemeen Bestuur, besluiten te schorsen, die voor vernietiging in aanmerking komen. De algemeene leiding der admi nistratie moet onder controle ge schieden door een Algemeen Bureau onder leiding van een directeur, die niet betrokken is bij een der branches der Centrale H.L S. Geschillen zullen worden opgelost door een ai bitrage commissie, waar van de voorzitter eveneens buiten de branches der Centrale staat. Als hoogste beroepsinstantie wordt aangewezen een rechtspraak-com missie, waarvan de leden niet bij de branches der Centrale mogen betrok ken zijn De toestand uuri Mgr. Schiuppa. Het avondbulletin van dr. Peters luidde gisteren als volgt .Ue toestand van Z. Exc. Mgr. Scbioppa is nog onveranderd De ingetreden lichte verbetering blijft aanhouden". Vertrek der Saartroepen. De volkenbondsraad beeft besloten, dat het vertrtk der internationale troepen uit het Saargebied op 1 Pebr a s. zal beginnen De Italiaansche troepen vertrekken het eerst. (Reuter.) Ned. hoogterecord. Jhr mr. R Wittert van Hoogland heeft een aanval gedaan op het hoogie. record van Nederland. Hij bereikte een hoogte van 11 200 meter Botsing tusschen twee auto's. Vier personen gedood Gistermiddag ongeveer half vijf heelt bij de Terp in den Wieringer meerpolder onder de gemeente Mcdcmbuk een auto ongeluk plaats gcüad. Up den viersprong bi] de Terp ziju twee pcrsoucuauio s, ecu komciid uit de neming W leringen en dc andere uit dc richting Mcdcmbiik. met elkaar in botsing gekomen. in ecu der auto s za.cn C bchreuder uit Wateigang bij Pui mcicnd, E iiooibcig uit Purmercud en K BuX uit iipcudam. Alien weiden gedood Het waien vcchandclaais, uie van de markt te Lecuwaidcn kwamen. De chauffeur van dezen auto G Kieiberg uil Middenbcemster werd met ecu schedelbreuk opgenomen. Hij is naar het centraal ziekenhuis te Alk maar vervoerd, waar hij later is over leden. De andere auto werd bestuurd door J. Kocchelbeig die licht werd gewond. Zi]n eeuige medepassagier G. Hochst bleef ongedeeld. Beschimmelde olienootjes gegeten en overleden In het gezin van J R te Gctfen heelt een diicjaiig kind in een oube waakt oogcubitk beschimmelde olie nootjes gegeten. 'icngcVoige hiervan is de klciiie gestorven. Een hoogspanningsdraad geraakt. Terwijl de 41 jauge v. d. Wal, chet monteur bij het Brovinciaal Eiec uiscn Bcdiijt te Groningen, bezig was met het verrichten van werk zaamheden aan den trausloimaior in de Wicgcrsmcer te Uithuizen, kwam hij in aamaking met de hoogspan- uingsleiding, waarbij hij op stag ge dood werd. Monte Carlo-rii. Wij ontvingen heden een telegram uit Palermo, meldende, dat baron Taets van Ainerongen (.Fora) gisteren 17 Januari, te Palermo is aangek)- men. Fissete, eveneens op Ford, arri veerde hedenmorgen. De bemanning was zeer vermoeid, tengevolge van ue siecbte toestand van ae wegen en de hevige sneeuwstormen. Polis (Ford) die later was vertrok ken, beeft door het slechte weer Pa lermo niet tijdig kunnen bereiken en zal nu vanuit Napels starten. Door een vrachtauto overreden en gedood. Te Sappemeer is gisteravond de ar beider W. Westerhof van Muntendam door een vrachtauto overreden en ge dood. W. was gehuwd en vader van 4 kinderen. Door een trein overreden. Toen de trein van 20 uur in de rich ting Leiden het station Haarlem gister avond verlaten had, vond men tusschen rails en muur van het perron een man in bewusteloozen toestand, die hevig bloedde aan hoofd en rechterarm. Per brancard is hij naar het zieken huis Joannes de Deo vervoerd, waar men den rechterarm moest amputeeren. Hij bleek te zijn de 49-jarige J. Hoog kamer uit St. Gilles bij Brussel. Men weet nog niet of het ongeluk bij het in- of uitstappen is gebeurd, daar niemand het ongeluk heeft gezien. De toestand van het slachtoffer liet een verhoor door de politie niet toe. Botsing tusschen auto en tram. Vrijdagmorgen te omstreeks 10 uur is op den Arnhemschen straatweg onder Velp een personen-auto, bestuurd door den heer K. Potjer, afkomstig uit Alme lo, in volle vaart tegen een uit de rich ting Arnhem komenden tramwagen ge reden. De auto werd aan de voorzijde totaal ingedrukt. De echtgenoote van den heer Potjer, die evenals deze voor in den auto zat, liep zeer zware verwon dingen op en werd in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Velp gebracht, waar zij eenigen tijd na aan komst is overleden. De heer Potjer liep verwondingen aan het hoofd op, die niet van ernstigen aard zijn. Hij is eveneens in het zieken huis te Velp opgenomen. De oorzaak van het ongeluk zou gezocht moeten worden in het onbekend zijn met den weg ter plaatse. Zilveren Priesterfeest Pastoor Verhagen. De Z.Eerw. Heer Verhagen, pastoor der St. Antonius-parochie, hoopt in Mei a.s. zijn 25-jarig priesterfeest te her denken. Dit zilveren jubileum zal op een nader te bepalen Zondag in de maand Mei gevierd worden. Reeds hebben enkele parochianen de hoofden bij elkaar gestoken en is er een voorloopig comité gevormd. Spoedig zal een definitief feestcomité uit de paro chianen opgericht worden dat een waardige herdenking van dit heugelijk jubileum van hun herder zal voorberei den. Candidaat v. d. Vlugt. Candidaat P. A. v. d. Vlugt te Dru- nen ontving een beroep van de Ned. Herv. Kerk te Nieuwe Pekela. Dit blad geeft U de UITVOERIGSTE BERICHTEN uit Uwe plaats en omgeving. (i. J. te G. Waar andere Ingezon den stukken-schrijvers reeds wezen op hel euvel door U bedoeld, zonder daarbij een bepaald candidaat met name (e noemen, achten wij op name van uw stuk overbodig. Berichten, Ingezonden stuk Colet, Capelle, enz., te laat ontvangen voor dit nummer. Bed. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, voorzien van de H Sacramenten der sterven den, onze innig geliefde Vader, Behuwdvader en Grootvader, de Heer FL0RENTIUS ALEXANDER AD RI AN U S VAN BAAL Weduwnaar van Mevrouw Louisa Therésia Maria van Sprang, in den ouderdom van ruim 84 jaar. Josephus van Baal Antonia van Baal- Bürgermeister en Kind. Alphons van Baal Gerardina van Baal- Kools en Kinderen. Josephine van Baal. Waalwijk, 19 Jan 1935. De plechtige uitvaart zal plaats hebben op Dinbdag 22 |an. a.s. des voorm. 10 uur, in de kerk van St. Jan te Waalwijk. En lekker zijn ze, onze gebakjes 1 Ieder roemt ze als de smakelijkste gebakjes. Een gebakje dus, dat a 11 ij d welkom is. Ze kosten voortaan, gesorteerd, ook met slagroom CHOCOLADE BOLLEN 10 cent. Steeds versche Cake'jes en Koeken van 3, 4,5,6 en 8 et. Luxe Brood- en Banketbakkerij TEL. 52.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 12