Centraal Tandheelkundig Instituut BINNENLAND. RECHTZAKEN GEMENGD NIEUWS. 60 Heuvelstraat Geheel Gebit vanaf f (40 Plaatje van een tand f 4.- leüere tand meer f 2.- Po.selein of Zilvervulling f3.- Goud vulling vanaf f 9.- Goudkroon vanaf f 15.- Pijnloos trekken van tand of kies f 1.50 drukte, dat hij den verdachte niet tot honderd stokslagen kon laten veroordeelen I En we betrapten ons zelve er op, dat we bij de lezing dezer regelen heftig—instemmend met het hoofd zaten te knikken. We vinden het een ellendig geval dat zoo'n boer z'n voordeel zoekt in dierenmishandeling. Erger nog leek het ons, dat bij de gevoerde procedure uitkwam, dat hetgeen deze boer, of juister gezegd mis deed, usance is, een algemeen ge bruik dus, is den koeieuhandel. L)e getuigende dierenarts deelde mede, dat voor het beoogde doel, speciale pleistersin winkels verkrijgbaar zijn I Is het niet verschrikkelijk, zoo alge meen als de mensch verruwt inden strijd om materieel voordeel te be halen. Is het eigenlijk ook al geen verruwing van g-dachten als de ambtenaar 't zoo jammer vindt,dat hij den boer niet inet honderd stok slagen kan striemen, om hein tot zachtere gevoelens te brengen I Hoe verder onze beschaving »vor- derl», hoe gauwer de menschen onderling klaar staan om elkander met hun vuisten van hun ongelijk te overtuigen. De een moet zich zoo gauw mogelijk schikken naar den ander en als het niet gauw genoeg gaat, dan moet de moker er maar op. We moeten van het leven de vruchten plukken en daarom trappen we inaar opzij, wat ons in den weg slaat of komt. Een merkwaardig staaltje van verruwing van mensch tegenover mensch, vonden we in een ingezon den stuk, dat was opgenomen in »Ue Zaanlanden). De Zaandamsche communist D. Makkinga, lid van den gemeenteraad in Zaandam, verdedigde iu dat stuk het optreden der So-jeijuslilie tegen de tientallen personen, die moreel medeplichtig werden geacht aan den moord op den Kus Kirow. Van die menschen stond slechts vast, dat ze een af wij kende communistische zienswijzen waren toegedaan. Zonder zich in een behoorlijk proces te kunnen verdedigen, werd over deze men schen het doodvonnis geveld, dal ook dadelijk daarop voltrokken werd. De heer Makkinga vond zulks uitstekend, want.... het zou zonde van den tijd wezen, meende hij, Welke met een serieus proces aan zulke menschen moest worden be steed 1 Hij schrijft woordelijk: »Bij den moeizamen opbouw van het socialisme, zou het een misdaad zijn aan de internationale arbeidersklasse, wanneer dergelijk onkruid vrijelijk de gelegenheid kreeg om in een lange behande ling lijd te rooven van arbeiders- recuters, welke anders hun kost baren tijd aan het opvoeren der productie besteden. Zulke indivi duen trap je gewojn dood.» Dal is communistische beschaving! Trap je medemenschen, wier schuld niet eens vaststaat, doodl Want er is geen lijd om recht te plegende productie moet worden opgevoerd machines moeten worden gebouwd kanonnen moeten gegoten worden granaten gevuld met moord poeder.... Laten de beesten zich maar niet beklagen over wat de menschen ze aandoen, want vreeselijker is 't nog hetgeen menschen tegenover men schen bedrijven 1 Wat '11 wereld 1 Stand der rijksmiddelen. In weerwil van f 5.920.500 inkom sten uil omzet- en couponbelastingen is de opbrengst der rijksmiddelen (cq. overige middelen) in December nog 17jLi7ü beueden die van het vorige jaar gebieveii. Uver'l geheele jaar 1934 bedroeg hel voorUee ige verschil f 26.Ö73.3UO, uitsluitend dank zij de f 53.533.5UU nieuwe inkomsten uil ovengenoemde belastingen. In totaal hebben de directe belastingen in bet afgetoopen jaar f 6.77^.0/2 minder opgebracht dan ill 1933. De grondbelasting bracht meer op, nl. 1212 516, evenals Ue vermogensbe lasting (f351.503). De inkomstenbe lasting daalde met bijna 7*/2 miiiioen, de verdedigingsbelasling slechts mei i5j.4j8.9Z gulden. De raming der directe belastingen, die l 9b.db9.5U0 bedroeg, bleek ruim vijf millioen te hoog te ziju geweest. De overige middelen haalden bij lange na de raming niet, doch zij bedroegen natuurlijk meer dan in 1933. Du is voor een belangrijk deel le danken aan de nieuwe omzel en couponbelasting, die resp. op brachten f54.416 721 en f4.iib.78b. Waarheen reist de Nederlander? In het afgeloopen jaar verstrekten de vier kantoren van den A.M. W.B., Toeristenbond voor Nederland, aan ziju leden tezamen 55.59b reisplannen en ontwerpen van reisroutes. Uil de verdeeliug over tie verschillende landen is eenigszins op te maken, welke landen zich mogen verheugen in de belangstelling van reizend Nederland. Van de bovengenoemde 53.596 reizen betroffen er 5b.435 het buiten land daarvan gingen er 3b pet. naar Duitschland, dal blijkens de cijfers de groote belangstelling van vorige jaren geleidelijk weer terugwintin 1933, het jaar der politieke verwik kelingen, ging 32 pet. naar Duitsch land. Naar België ging 17 pet. (vong jaar 2U pet.), naar Eianknjk 16 pel. (vorig jaar 2U pel.), naar Zwitserland 9 pel. (vorig jaar eveneens 9 pet.), naar Oostenrijk 6 pet. (vorig jaar 4\, pet.), naar Italië 5 pet. (vorig jaar 4 pel.), naar Engeland 3 pel. (vorig jaar eveneens), naar Scandi navië 3 pet. (vorig jaar 2'/, pet overige landen 5 pet. (vorig jaar 4'/, pet.). Binnen Nedei lands grenzen bleef 32 pet. van het tolaal aantal reis plannen (vorig jaar 4U pel.). De hier behandelde reizen betrof fen de volgende vervoermiddelen automobielen 46 pet, motorrijwielen 4 pet., rij wiel toch ten 11 pet., wandel tochten 5 pet., water- en ijstochten 6 pet., spoor- en boottochten, com binaties alsmede ski- en ruiterlochlen 28 pet. Terwijl, vergeleken bij 1933, het aantal wat Nederland betreft, con stant bleef, steeg het aantal builen- landsche reisplannen met niet min der dan 30 pet. Wijziging van de steunregeling. De minister van sociale zaken heeft aan de besturen der onder scheid- ne gemeenten een circulaire gezonden van den volgenden inhoud Ingevolge art. 7 van de steun regeling moeten inkomsten, zoowel van den betrokkene zelf als van de leden van diens gezin, welke niet uit arbeid zijn verkregen, behoudens enkele uitzonderingen, ten volle op hel steunbedrag iu mindering wor den gebracht. Ik heb termen kunnen vinden hierin geringe wijziging te brengen en heb besloten, le rekenen van de eerstvolgende steunuilkeering af, pensioenen, invalidileilsrenle en ongevallenrente, welke door inwo nende gezinsleden worden genoten, voortaan slechts voor 2/3 van den steun te doen aftrekken. Ik moge u verzoeken hiermede bij de volgende uitkeeringen reke ning le doen houden. Weyciiüclusiiny. Inzake wegenbelaslmg werd vcr- oo.Ueeld F. C. le Waspik tot f 10.boete le vervangen üoor hechtenis. KANIONGERICHT DEN BOSCH. In de getuigen ka mei, lu den breeden gang, up de punlieke tri buuc, de neele gruole rechtzaal uoor de luchl van ue.< koestal. Beu wece lucht 1 Nlule onzichtbare getuigen dal er vele overtredingen van land lieden behandeld gaan woidcnl i.euscn. je kunt hel ruiken 1 Unuauks den slechten lijd ver meldt de rol van slralzaken, lal van namen van drinkers, die al lijd geld hebben voor diank en toen vooiaan slaan onder die zich verdringen om «steun.» De lijst vermeldt eanige drank zuchtigen uil de Langstraat, ue rest ziju BusaChe pappers 1 Ook de jeugd bevordert terdege de criminaiileii 1 We zien de namen ook van kinderen uit Veen, Oud— Heusden en lijmen, Eu dan komen de boeren. Een manneke met een spierwit hould opent ue iile. Hij is nog maar 65 jaar, maar voelt zich slukoud en beweert dal hij niet goed meer zien kan. iiij heelt misdaan, omdat hij varkens iu de kooi had. die valsche oormerken droegen. Ik heb daar geen verstand van, klaagt de man. Ik ken geen goede uil kwade oormerken. Ik kocht de vaikens op de veemarkt wopeu en bloot», ik weel er niks van en nou beu ik ni'ii beestjes kwijt en sla ik hier om slral te krijgen óók nog. 'l Manneke schreide er naast om. Een getuige deskundige wordt geroepen om hel kantongerecht iu ie lichten hoe t zit met die merken. Acht U hel mogelijk dal deze man te goedertrouw heelt gehandeld V vraagt de Kantonrechter. Kau hij de oormerken onderscheiden, echte van valsche? Neen, 't is voor een gewone boer zoo goed als onmogelijk le zien of een varkeu wel echte oormerken heeft. Dus U meent, dat deze verdachte te goedertrouw heeft gehandeld De deskundige antwoordde beves tigend. Dan moet verdachte worden vrij gesproken, zeggen èn de ambtenaar van het U.M èu de Kantonrechter. 't Is jammer, dal je de varkens nu kwijl bent, zegt de kantonrechter tol den boer, die vrij uit gaat. De beduusde man vergeet blijk baar te vragen, ol hij. nu hij on schuldig blijkt te ziju, z'n varkens ook terug krijgt, althans kan rekenen op schadevergoeding. We vernemen ïntusschen, dat werkelijk de varkens blijven ver beurd verklaard. Man dan mankeert er toch wat aan die toch al zoo moeilijke Crisis- wel I Want 't is toch logisch, als men 51 de lasten en de reis naar Den Bosch heeft noodig gehad voor z'n onschuld, men die onschuld toch niet moet »boeten» in den vorm van eenige levende varkens Daar komt A, P. een landman uit Drunen. Hij moet terecht slaan omdat hij aardappelen heeft ver voerd zonder vergunning, Ik had een andere jas aan, zegt de man. In de jas die in de kast hing zat het geleibriefje I Terwijl ik van het land kwam, naderden een paar heeren, die hun hand op staken. Ik dacht dat ze me den weg wilde TILBURG Met garantie. Pijnloos trekken inbegrepen. (22 karaats goud) Onbreekbare geb.tten met levenslange garantie. Spreekuren alle werkdagen van 9— 12 en 1—4 Avond spreekuren Dinsdag, Woensdag, Donderdag van 7—9 Volstrekt pijnlooze behandeling. MONDONDEKZOEK KOSTELOOS. vragen en ik was wel zoo gedienstig hen tegemoet te gaan. En toen hebben ze me bekeurd 1 Ik zeg: «Heeren, kom meel Ik woon hier tegenover en ik zal u mijn gelei— briefke laten zien.» En ze zagen het. Nou, dacht ik dat dat 't uit was, maar nu kreeg ik een dag vaaiding Hij maakte met z'n geschiedenis een gelooiswaardigen indruk 1 Daarom besloot de kantonrechter de zaak uit te stellen en de verbal, lisanten te hooren. w J. A. de Khandelaar in aard appelen, te Kaatsheuvel, was ook gedagvaard wegens aardappelen ver voer waarvoor hij geen vergunning had. Hij betoogde uitvoerig onschuldig te ziju. Hij had geen kans gehad een geleibiljet te krijgen. De con troleur liet zich 3 uren wachten en n5 dat ongeduldig wachten, kwam de controleur heelemaal niet. Toen heb ik de aai dappelen maar opgepakt en ging ik zonder biljet, omdat ik geen kans heb gehad er een te b reiken, besloot verdachte, De Kantonrechter zal mijnheer de controleur eens laten komen en hem hooren. Dus werd de zaak aangehouden. Als een vreemde eend in de bijt komt een druk meisje, Bertha S. uit Vlijmen. Ze heeft aan de stoomtram gehangen en dal kost haar 6 gulden I 'l Is veul I zegt ze. Fraude te Amsterdam Bij de N.V. Paleis voor Volksvlijt te Ams erdam zijn verduisteringen aan het licht gekomen. Een direcleur en een commissaris zijn gearresteerd. Volgens de vr >egere balansen van het Paleis moe-t de geheele obliga. lieleening, welke indertijd was op. genomen, reeds zijn afgelost. Hef geval doet zich nu echter voor, dat reeds sedert geruimen tijd nog steeds obligaties ter uitbetaling wor. den aangeboden. Het besluur heeft deze aangeboden otdigaties steeds ingekocht en uitbetaald. Over hef boekjaar 1932 33 beliep het aldus nog opgekomen en uitbetaalde be. drag aan obligaties f 37 218, terwijl het over het boekjaar 1933/34 f31.128 bedroeg. Na 30 April 1934 ziju voorls, naar op de jongste vergade ring werd verklaard, nog 90 obliga- lies aangeboden en uitbetaald. Bende van vijftig smokkelaars betrapt. Eenige rijksambtenaren hebben op hun surveillancetocht in den nacht van Maandag op Dinsdag onder de gemeente Rucphtn een smokkelaars, bende, bestaande uit veertig vijftig personen betrapt, toen deze gepakt en ge/akt met smokkelwaar het land, in trok. De smokkelaars kwamen uit de richting van de Belgische grens. Nauwelijks zagen zij zich ontdekt, of met achterlating van hun waar, kozen zij het hazenpad, waardoor zij inderdaad aan een bekeuring ontkwamen. De kommiezen hebben de achtergebleven smokkelwaar, be staande uit 19 vrachten, die te zamen in totaal 500 K.G. margarine en suiker bevatten, in beslag ge. nomen. Smokkeldrama bij Tegelen. De 28 jarige H Smeels uil Belfeld is, terwijl hij als bestuurder van een smokkelauto langs den weg nabij het grenskantoor aan de Duitsche grens onder de gemeente Tegelen, zonder bij het kantoor te sloppen he land binnenreed, door een dou anebeambte aangeschoten. In zorg- wekkenden toestand is hij naar het ziekenhuis te Tegelen overgebracht. De auto, waarin ongeveer 2000 K.g. frauduleus ingevoerde Duitsche margarine werd vervoerd, is in be slag genomen. Pijpleiding Mesopotamie—Middel- lundtche zee yeopmd. Maandag is te Kirkuk door den koning van Irak officieel de pijp leiding geopend die de pelrohum- van MesopoUSK-mrirö^reisr vi. landsche Zee verbindt. De pijpleiding is aangelegd doorj de Internationale Irak Petroleum Maatschappij, waai in Britsche, Fran- sche, Anienkaansche en Nederland, sche belangen vertegenwoordigd zijn. Er is voor een totale lengte van 12e 0 mijl pijpen gelegd, groolendeels door een gelieel verlaten woestijn gebied. De kosten hebben 10 mil lioen pond sterling bedragen. Ntderlundsche auto verongelukt op Sleirit naar Monte Carlo. Een der Nederlandsche deelne mers aan den slerrit naar Monte Carlo heeft met zijn auto een ernstig ongeluk gehad. De heer J. Th. Fermont uit den Haag was onderweg naar Palermo om daar voor den wedsti ijd te starten. Tusschen Home en Napels is zijn auto verongelukt en ernstig beschadigd. De inzittenden kregen op enkele zeer onbeduidende kwetsuren na geen letsel. Mijnhardt's Zenuwtabletten. 75 ct Mijnhardt's Laxeertabletten. 60 ct. Mijnhardt's Maagtabletten 75 ct Mijnhardt's Hoofdpijntabletten60 ct „Wat Mijnhardt maakt is goed." V. Teun, Pietje en Vederzwart. Ja, méént U het? - - zei juichend Teuntje Wat U een lieve koning bent I Of ik het mcén? - - kraste de vogel lk ben geen fokkerij gewend! Maar hoe wist U waarheen wij wilden? 'k Begrijp er niets var., groote gunst! Ja - knipoogde toen leuk de koning Dat is, jongens, nou kraaienkunst! Maar kom, laat ons niet langer talmenI kraste de goede koning hard 1 Maar één ding wil ik nog vertetien: Mijn naam is koning Vederzwart. En nu, vooruit, mijn rug beklommen! Dat hadden jullie niet gedacht, Dat je gedragen door een koning, Zoudt vliegen in den donk'ren nachtl O kijk riep Piet die pracht'ge sterren, Komen wij, Vederzwart, ook déar? Klim nu maar rustig op mijn schouders En het komt alles voor mekaarI (Nadruk verboden). DE LOTGEVALLEN VAN TEUN MEST EN PIETJE DEFTtGHEER. Zeg, bent U waagde Teun te vragen Al vroeger op de maan geweest? Toen schudde heftig met zijn snavel Van „ja" het groote zwarte beest. Tof! schreeuwden Teun en Piet tezamen En was de Maanman er ook bij? Het Maanventje lachte de koning Dat is een goeie vriend van mij! Toen spreidde hij zijn groote vleugels En klapte even met zijn staart Vooruit! En 't drietal stoof de lucht in Met een reusachtig-vlugge vaartl De jongens keken naar beneden, snippersnap, wat ging dat snel! Zij zagen nog hun vlieger hangen En schreeuwden luid: dag jóng, vaarwell Zij vlogen door en langs de wolken, En sterren suisden ze voorbij. Joggie, wat fijn! schaterde Teuntje Zoo wil ik wel, zeg Piet, en jij? Zij kwamen heel wat vogels tegen, Verwonderd piepend: heermijntijdt En als zij Vederzwart dan zagen. Zeiden zij plechtig: MajesteitI Hun koning zoo maar aan het vliegen Met die twee jongens op zijn rug, Daar hadden al die brave beestjes Nou heelemaal niet meer van terug! Maar na een tijdje zei de koning: Nu is de reis bijna gedaan Ik hoor de poesjes reeds miauwen Van het mannetje op de maan. En zei hij snuivend met zijn snavel Ik ruik al biefstuk ook, zoowaar! Het mannetje maakt vast en zeker Zijn avondeten nu al klaar! Een sterretje riep plots'Iing: haltl Zeg mij, wat willen jelui hier? Mijn naam is Pinkellicht en 'k Den Al eeuwenlang de maanportier. (Wordt vcri-vlqdl

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 6