irv PLAATSELIJKE BERICHTEN NIEUWS UIT HEUSOEN NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. en huishoudelijk reglement, aanslui ting bij Ue N.VY.jUè, hetgeen een be langrijk vooideel voor a.s. licentie- houüeis beteekent, daar hieruoor een belaugi ïjke reductie wordt verkregen op de verkrijging van het startbewijs, bovendien zal mans reeds ballotage van nieuwe leden plaats vinden, die zich bereids hebben aangemeld. Het bestuur wijst er nadrukkelijk op, dal allen die thans nog lid wor den, zullen worden vrijgesteld van inleggeld. hen londs zal worden gesticht, waaruit kosten worden bestreden van tubes, wielen etc. die op trai- ningstocbten of anderszins worden beschadigd, terwijl werklooze leden een belangrijke reductie op de con tributie zal worden toegezegd. Ten slotte verzoekt bel bestuur nog aan ben die in de vergadering van a.s. Maandag ais lid gekozen weuscben te worden, zich bij den aanvang der vergadering op te geven bij den secretaris den beer M. van Vugt v.m. besoijen of bij den heer H. de Huijier, caté City, Markt. Cuisus Zang-Kanarie. Zaterdagavond werd in café van der Piuijm door de herste Waal wijkscbe Kanarie Vereeniging een cursus gegeven over den zang der kanarievogels. De belangstelling voor dezen cursus was zeer groot. De verschillende vogels die voor gebracht werden lieten dan ook direct hun gezang hooren en de toeren die zij brachten werden door den heer Peelers uit Tilburg op een duidelijke wijze uitgelegd. Door verschillende aanwezigen werden vragen gesteld over de voor naamste toeren van den kanaiie vogel, die alle door dhr. Peeters op deskundige wijze werden beantwoord en zeer leerrijk waren. De 2e Voorzitter, dhr. A. brok, bracht na afloop een woord van dank aan de heer Peeters voor zijn duidelijke uiteenzetting over den zang van den kanarievogeltevens bracht hij een woord van dank aan de aanwezige niet-leden voor hunne belangstelling en hij hoopte dat zij den volgenden cursus allen weer piesent zullen zijn. Prou. Stalen. De candidaluur Sassen. Naar wij vernemen heeft de heer W. Sassen te Geertruidenberg, af tredend lid van de Prov. Staten aan 't bestuur van den Statenkieskring Zevenbergen bericht, dat hij zijn candidatuur voor de Prov. Staten niet wenscht te handhavtn. Schoen- en ledeiindustrie te den Bosch. In zijn jaaroverzicht over 1931 zeide de Voorzitter der Bossche Kamer van Koophandel, de heer Jos. Meijring, over de schoen- en lederindustrie het volgende: Ook in de schoen-lederfabrieken en lederhandel vertoonde zich ach teruitgang, üok al konden enkele bedrijven hun omzet op peil houden, toch bleef de winslmai ge veel te laag Inkrimping van personeel was dan ook in e. kele gevallen niet te ver mijden. Bovendien ondervond de lederhandel moeilijkheden van de contingenteering van leder. Kamer van Koophandel te 's-Bosch. De Bossche Kamer van Koophandel en Fabrieken heeft den heer Jos. Meij ring bij acclamatie als algemeen voor zitter herkozen. Hij nam de benoeming voorloopig voor een jaar aan. Als voor zitter der afdeeling grootbedrijf werd herkozen de heer S. van Zwanenberg, Den Haag en als voorzitter der afdee ling kleinbedrijf de heer J. Ploegmakers te Oss. Diocesane Katholiekendag 1935 te Tilburg. Op initiatief van de Commissie te gen de Zedenverwildering in Brabant zal in het Bisdom 's-Bosch een Dioc. Katholiekendag worden gehouden op den tweeden Pinksterdag, 5 Juni a.s., te Tilburg. Door Zijn Hoogwaardige Excellentie den Bisschop is goedgevonden, dat de voorbereiding en regeling in handen komt van de voornoemde Commissie, in overleg met en onder goedkeuring van een en ander van de Commissie van meester; de Weleerw. Heer Ds. J. C. Hagen en de leden van den gemeente raad de heeren W. M. Dalmaijer en G. Vos. De heer G. J. van Willigenburg, voorzitter der vereeniging, sprak daar bij als volgt: Dames en Heeren, Namens het bestuur van den Chr. Volksbond heet ik U hartelijk welkom. In het bijzonder heet ik welkom den Edelachtb. heer Smit, burgemeester van Sprang-Capelle, die èn door zijn tegen woordigheid èn door zijn mooi ca deau, toont dat hij ons werk ook op prijs stelt. Bijzonder heet ik ook welkom Ds. Hagen Ds. Bousema is verhinderd die ook nu weer toont dat het werk der Chr. vereenigingen hem ter harte gaat; wij zeggen hem dank voor dezen steun. Welkom, Heeren Raadsleden; ook gij toonde in het verleden onzen bond wel gezind te zijn, zij het ook in het ver volg. Dames en Heeren, nu wij staan voor de opening van dezen bazar, rijzen er twee vragen, n.l.: Is het in dezen crisis tijd verantwoord een bazar te houden? en: Is het werk van den Chr. Volks bond van zoo groote beteekenis? Op de eerste vraag zou ik willen ant woorden: Gelukkig lijden nog niet allen door de crisis; maar wel is het ge- wenscht in dezen tijd van crisis voor elk goed doel een offer te brengen. Is het werk van den Chr. Volksbond van beteekenis? Ja, Dames en Heeren; het is toch zoo, dat niet meer als voor heen, elk na volbrachte dagtaak thuis is, maar nu zijn we ook verplicht om als vereenigingen, buiten ons huis dezen arbeid te verrichten, en dan is er de Chr. Volksbond, die ons daarvoor een gezellig gebouw aanbied. Ook heeft de Chr. Volksbond een goede leesbibliotheek, en gij allen weet van hoe groot belang het is, dat goede christelijke lectuur onder de bevolking komt en daar haar werk doet. Ook hebben we een lees- en ont spanningszaal, waar de jeugd aange naam wordt beziggehouden. Dames en Heeren, bij de voorberei ding van onzen bazar mochten we veel medewerking ontvangen van de Meis- jesvereeniging „Persis", die we daar voor hartelijk dank zeggen; wij zeggen ook hartelijk dank aan allen die ons cadeaux gaven, alsmede aan de firma van Nelle voor haar Theeschenkerij. Dames en Heeren, ik hoop dat gij enkele gepaste, prettige dagen zult heb ben, welke onze kas ten goede zullen komen, opdat wij ons werk nog meer naar wensch mogen voortzetten en ver richten en hiermede heet ik den bazar geopend en noodig U uit deze te gaan bezichtigen. Advies voor de Dioc. Katholiekendagen in het Bisdom 's-Bosch. Op dezelfde dag zal ook in het Bis dom Breda een Katholiekendag worden gehouden, gewijd aan hetzelfde onder werp. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). De bazar, georganiseerd door en ten bate van de Vereeniging Chr. Volks bond alhier, in de zalen van genoemde vereeniging, werd j.l. Dinsdagmiddag onder groote belangstelling geopend. Van de genoodigden waren o.a. aan wezig de E.Achtb. Heer A. Smit, bur- De genoodigden alsook het reeds tal rijk aanwezige publiek, maakten van deze uitnoodiging gebruik en namen een en ander in oogenschouw. Het geheel ziet er werkelijk gezellig uit. De bazar- zaal, versierd met bloemen, maakt di rect een goeden indruk. Het blijkt dat een flink aantal geschenken voor het doel werden ontvangen, in allerlei vorm, als kleeren, handwerken, enz. Wij noemen hierbij speciaal een eigen handig vervaardigde schilderij van den E.A. Heer Burgemeester Smit. Met den verkoop werd ook reeds direct na de opening een aanvang ge maakt. Een groot aantal aardige spelen zijn in de zaal grenzende aan de bazarzaal, opgesteld, alsook nog in de bazarzaal zelf, waarvan den geheelen dag, voor al des avonds, reeds een druk gebruik gemaakt werd. Des middags vooral was de grabbelton voor de kinderen natuur lijk de attractie. Van de theeschenkerij der firma van Nelle, werd ook flink geprofiteerd; men kan na een en ander te hebben be zichtigd, hier een poosje gezellig zitten, onder het genot van een heerlijk kopje thee of koffie, dat zich dan best laat smaken. Vooral in de avonduren was de be langstelling begrijpelijkerwijze zeer groot en wij gelooven dat deze eerste dag reeds flinke zaken weden gemaakt. De dames, zoowel verkoopsters als zij die een of andere attractie bedienden, gaven er blijk van haar taak te ver staan en de laatsten wisten de bezoe kers wel over te halen vooral van de attractie door hen bediend en die dan natuurlijk telkens weer de aardigste at tractie van den bazar heette, gebruik te maken. Deze eerste dag had een uitstekend verloop, dank zij de goede organisatie van het ijverige bestuur; we verwach ten dat het er de volgende dagen druk zal loopen. Een bezoek is dan ook zeker de moeite waard. Bij de gehouden stemming voor een Notabel bij de Ned. Herv. Kerk al hier werd gekozen de heer R. Tim- mers Jr. De Wed. B. alhier kwam dezer dagen in haar woning zoodanig te val len dat zij dermate haar knie bezeerde dat geneeskundige hulp van Dr. W. moest worden ingeroepen, die een bloeduitstorting in de knie constateerde. VRIJH.-CAPELLE. Dinsdagavond brandde de arbeiderswoning, bewoond door het gezin B. in de Trampad alhier, tot den grond toe af. De belendende perceelen bleven behouden. In het gebouw voor Chr. Belan gen alhier, werd een lezing gehouden, toegelicht met lichtbeelden, door het Chr. Doofstommeninstituut ,,Effata" te Voorburg. De uitvoering van het fanfare corps ,,Sirena" alhier, is een w£k uit gesteld en zal nu gegeven women op Donderdag 31 Januari, in de zaal van Treffers aan het Bruggetje. RAAMSDONKSVEER. - Gedeta cheerd. -De marechaussée H. v. d. Berg is gedetacheerd van de brigade Asten naar deze brigade. - Vrijstelling dienstplicht. Aan Rocus Adr. Fijneman, van de lichting 1935, is voor een jaar vrijstelling ver leend wegens kostwinnerschap. Nieuwe bouwverordening. Op 1 Januari j.l. is voor deze gemeente de nieuwe bouwverordening in werking getreden. Voordat bouwplannen worden vast gesteld, is het aan te bevelen zich eene nieuwe verordening aan te schaffen, omdat deze geheel van de oude veror dening afwijkt. R.K. Propagandaclub. Iedereen zal zich nog wel kunnen herinneren het schitterend succes dat de R.K. Propa gandaclub „Voor God en Vaderland" had met de opvoering van „Judas". Alle avonden was de groote zaal van het St. Henricusgebouw geheel uitverkocht. Een flink bedrag heeft de Propagan daclub aan het Wit-Gele Kruis en aan de St. Vincentiusvereeniging kunnen afdragen. Dit jaar komt de Propagandaclub met het dramatisch tooneelspel „de Nar". Het is een prachtig stuk met fantasti sche décors. Ook voor het muzikale ge deelte is gezorgd. Het Symphonieorkest St. Cecilia uit Geertruidenberg zal de uitvoeringen, die worden gehouden in het St. Henricusgebouw op Zondag 27 Januari, Maandag 28 Januari en Zon dag 3 Februari a.s., opluisteren. De prij zen der plaatsen zijn weer laag gesteld, zoodat iedereen rijk en arm de uitvoe ring kan gaan zien. Niemand blijve thuis, de opbrengst komt evenals het vorige jaar weer ten bate van bovenge noemde vereenigingen. We verwach ten daarom ook weer een groote toe loop, het is aan te bevelen plaats te be spreken, waarvoor gelegenheid'is om 1 uur op den dag der uitvoering. We wenschen de Propagandaclub dit jaar weer veel succes. Ongeval. Op den Keizersdijk werd dezer dagen zekere V. door een paar fietsers zoodanig aangereden, dat hij een bloedende hoofdwonde bekwam. V. werd in den winkel van J. binnenge dragen, waar hij door dokter Knaap is verbonden. De marechaussees heb ben de zaak in onderzoek. GEERTRUIDENBERG. - Bedrei ging. In verband met het niet opge ven van verdiensten werd aan den werklooze M. R. alhier geen steun uit gekeerd. Hierover ontstak hij zoo in woede dat hij zich naar den ambtenaar begaf, belast met de uitvoering der steunrege ling en deze met een groot mes be dreigde. De gemeente-politie bemoeide zich met het geval en maakte tegen R. proces-verbaal op. Bovendien krijgt hij nog een proces-verbaal wegens vernie ling van een ruit in de gevangenis. Zondag 3 Februari zal het Kem- pisch Knapenkoor uit Reusel onder lei ding van rector van Berkum een uit voering geven voor Geloof en Weten schap in de groote zaal van het paro chiehuis. Opgevoerd worden liederen met ge barenspel, liturgische en middeleeuw- sche gezangen, alsmede een geestelijk spel. Gezien de prachtige resultaten te Til burg, den Bosch, Eindhoven enz. be looft dit voor onze gemeente een evene- y ment te worden. \J Op Vrijdag 25 Januari van 7— 9,30 uur en Zaterdag 26 Januari van 2 6 en van 7 tot 9,30 uur n.m. zal in de Jeugdherberg „Onder Sint Geerten" alhier, een Jeugdherbergtentoonstelling worden gehouden. Iedere avond draait ^personen als werkloos ingeschreven. DUSSEN. Naar we vernemen zal de Bergsche Maas alhier geheel worden uitgediept. Het werk is opgedragen aan de N.V. A. Volker, Mij. tot uitvoering van openbare werken te Sliedrecht voor 400.000. Wellicht kan dit weer een werkobject vormen voor de werkloo- zen? Door de Chr. Meisjesvereeniging „Lydia" werden dezen winter niet min der dan 171 kleedingstukken uitgereikt, waarvan het grootste gedeelte aan de leerlingen der Zondagschool. VLIJMEN. In de zaal van den heer H Boom-de Vaan gaf de Har monie Concordia alhier haar eerste wjnleruitvoer.ng. D.verse nummers, waarmede hooge onderscheidingen op concoursen waren behaald, werden op onberispelijke wijze uitgevoerd, üok de verschillende solisten gaven van ernstige studie en goed kunnen blijk. Ce volijverige directeur de heer J. J. Hermans verdient allen lof voor de wijze waarop hij in kort tijds bestek onze Harmonie en de leden individueel zoo heeft weten omhoog te brengen. Eeni„e films afgedraaid door de R.K. Bioscooponderneming brachten een aangename afwisseling in het gevarieerde programma. Er was overgroote belangsielling en veel dankbaar applaus. Heusden, 22 Jan. '35. Donderdagavond hield de heer Harry Poll een lezing in het R.K. Vereeniging^gebouw voor de afd. der R.K Werkliedenvereeniging met het onderwerp«Gemeenschap en de nieuwe film: „Wij trekken", (y De door de R.K. Werkliedenver eeniging aangekondigde vergadering, waarin het Eerste Kamerlid de heer J. Andriessen een spreekbeurt zou vervul len, is wegens ziekte van den spreker niet doorgegaan en tot nader order uit-y gesteld. Predikbeurten op Zondag 27 Ja nuari 1935: Ned. Herv. Kerk des v.m. 10 uur Ds. Zuurdeeg. Evangelisatie Immanuel des n.m. half 6 Ds. de Bruijn uit Hooge Zwaluwe. GEERTRUIDENBERG. - Klach ten onder schippers. - Vrijdagavond werd te Geertruidenberg een vergade ring gehouden van schippers, scheeps bouwers en verdere belangstellenden, waarop de heer C. Jansen het woord voerde over toestanden in de evenredi ge vrachtverdeeling in verleden en toe komst en protesteerde tegen uitingen, gebezigd op de afdeelingsvergadering van „St. Nicolaas" te Made. Spreker gaf een kort overzicht van de geschiedenis der evenredige vracht verdeeling. De verwachtingen ten aan zien van deze nieuwe wet waren hoog gespannen, want de evenredige vracht verdeeling had voor de schippers een uitkomst kunnen zijn. Maar ook deze wet had mazen en wel zoo groot, dat er meerdere olifanten tegelijk konden doortrekken. Vrijstellingen voor vaste relaties en eigenhandel hadden den toe stand nog niet bedorven, als hierbij maar het zedelijke in het oog was ge houden. Op dit punt heeft de regeering te veel toegegeven. Het fiasco schrijft spreker toe aan de inschakeling der Ka mers van Koophandel wier leden op 't gebied van scheepvaart te weinig on dervinding hebben. Ook de samenwerking tusschen de commissies onderling laat veel te wen schen over. Uit persoonlijke ondervin ding weet spr., dat zelfs samenwerking uitbleef, daar, waar de wet die voor schrijft. De wet noemde spr. goed, maar de uitvoering laat veel te wenschen over. Al het mogelijke moet dan ook ge daan worden, z.i., om langs redelijken weg tot betere uitvoering te komen. Aan de hand van het verslag van de St. Nicolaas-vergadering te Made, con stateerde de heer Jansen, dat door het bestuur inlichtingen zijn verstrekt, wel ke met de waarheid in strijd zijn. In zake benoeming lid bevrachtingscom missie hebben bestuursleden slinksche wegen bewandeld. Na eenige bespreking, waarbij een der- leden der afd. Made de houding van zijn bestuur afkeurde, werd de ver gadering ontbonden. DRONGELEN. Wegens ongesteld heid van het hoofd der O. L. School al hier, werd den heer B. Bos uit Utrecht tijdelijk met de waarneming van deze betrekking belast. GENDEREN. De heer G. van der Beek LGzn., werd door het gemeente bestuur benoemd tot commandant van de brandweer bij de nieuwe motorspuit van de gemeente Eethen. EETHEN. In het 4e kwartaal 1934 werden in deze gemeente 275 huisslach tingen geregistreerd. Bij het orgaan van de arbeidsbe middeling stonden op 1 Januari 1935, 97 persoonlijkheid» en deed dat op die ii zuo'n oiiueihoudende wijzen, dat ue krijge aanwezigen spijt baüueu, dat Ue keuii{ voordracht was aigeloopen. \'an einde, harte harte hoopt men hem nog ver eens te hooren, kans Onze sla genoot de heer W. aan Hesselmans, sedert 1 Jan. j.l. waciitJ schoti geider, is benoemd tot onderwijzer tegen] aan de R.K. Jongensschool te Buuel, Zondag speelden met den na- staandeii uu&iag: bloen Juliana li Heusden—RWB Waal- d1011^ An ijk, RWB niet opgekomen, P^V Koop HeusdenbV Y 's Bosch a3. J GiHe. Zaterdag had hier de wedstrijd voorz plaats lusscuen Longa eu blorin- vogels Woudriciiem, heide van Ue 8Ui. 't Ging 0111 den vier-viereu* beker. Hij eindigde met 33, zoouat er nog eens om gespeeld moet worden. Maandag werd bij de damclub V. Y. de algehiokeu paruj A. Ueurloo- Bax voortgezet. z.e eindigde niet remise, zoouat beiden nu li punten hebben. De partij A. beurioo— Ger. Jonker moest 111 gelijken stand worden afgebroken. nigi"{ spel vallei broke kans daart door Iinksl te brt Kaatsheuvel, 22 Jan. 1935.: Burgermacht Kaatsheuuel. Vrijdagavond hield de Burger- wacht Kaalsheuyel een algemeene ledenvergadering in de concet tzaal van den heer Jan van Dun. De Voorzitter, de heer J Tuerlings, opende de vergadering met een weikom en sprak daarbij een pro pagandistisch woord tot de leden om ter beanlwooidmg aan het doel oer vereeniging, zooveel mogelijk de oefeningen in den wapenhandel, waartoe in den zomer gelegenheid gegeven wordt, mee te maken. Om de deelname aan de oefeningen zooveel mogelijk te bevorderen, deelde hij mede, dat het bestu besloten heeft, dat de jaarlijksche pnjsuitdeeling voortaan gehouden zal worden over tien der zomer- oefeningen, deze vooraf door den schutter vast te stellen. Hij bracht namens bestuur en leden een woord van hulde en dank voor hetgeen de heer J. Kemmeren in de jaren van zijn commaiidanlschap z ,o onbaat zuchtig voorde Burgerwacht gedaan heelt en sprak er dc hoop bij uit, dat het bestuur blijvend van zijn kundige adviezen zul mogen pro li. leeren. In een hartelijk applaus stemde de vergadering met de woor den van den voorzitter in. Hierna werd overgegaan tot het uitreiken van de prijzen in de najaarsoefenin gen dóór 29 der leden behaald. De tien hoogste schutters behaalden 98 put. P. v. Nieuwsladt, 90 put. H, Moolenschot, 89 pnt. A. v. Riel, 84 put. W. Span, 81 pnt. Jac. v. Riel, 80 pnt. F. Kolstereu, 78 pnt. J. Rem meren, 77 pnt. G. v. d. Hoven, 76 pnt. W. Moolenschot. De avond werd besloten met het houden van een wedstrijd met de luchtbuks, waarvoor eenige vrienden der Burgerwacht een 12.tal prijzen beschikbaar hadden gesteld. Apollo. Zaterdag hield Apollo zijn jaar lijksche statiedag. Up den middag werd een muzikale rondwandeling gemaakt door de voornaamstestratcn waarbij het natuurlijk niet aan be langstelling ontbrak, 'sAvonds was het reünie in de zaal van den heer Joh. Smit-Hesselmans, waar met een goed souper, het drinken van een glaasje en onder muziek en voor dracht de avond genoeglijk gepas seerd werd. Tooneel-avond. De tooneelavonden, die het pa tronaat de laatste weken geeft slagen schitterend. Zondagavond was de tooneelclub van de Jonge Werkman aan de beurt en opnieuw was het patronaat tot in de hoeken gevuld. Opgevoerd werd het boeiende loo- neelwerk van Frits v. Duinen»Heb ik mijn kind gedood Spel, décor, grime, dictie, kortom alles verried ernstige studie, goede krachten en prima leiding. Het publiek heeft uren genoten en gaf in een hartelijk applaus op ondubbelzinnige wijze zijn goed keuring te kennen. Een origineel inslaand nummer was het levende orgel, dat een succes-nummer werd zooals nimmer gezien. D.E.S. Zondag j.l. was DES I op vriend schappelijk 'bezoek bij Gilze I, dat op een zeer stevige plaats zetelt in de lie klasse SVCB. Ook tegen dit sterk elftal maakte DES I een zeer goed figuur. Reeds in den aanvang kwam het Gilze doel in gevaar, waarop Gilze wist door te breken, doch strandde op den DES keeper, Vei Do de z; schaf half 1 gadei Veret alhiei Na zullei ken n bract afgeli Te vei conti sprot verki orde Gcbo: Pett'u boom. Chr. di G. van Jong e: Henriet H. dv ria Ca Gertrui Molens Jobann Over Johai wednr. Dolphi: HE In geble kome dena' Rood He Do Ac! hovei Mii (Haa Vo Volk Sterk Oo meld de Ei en st naar op h Bred: kansj winn lijk c in Ei In derla wens nen: van TC rein brenj sies en 1 gaat werk 7—1 Dc Lo Ei: Ju Br Al! Dc VI De V( W De 10 W Bc PSV NAC BW Julie Einc LON MV\ NO A Biey Will

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 6