Eiiiiijili Winkelhuis ANTWERPEN Per persoon 1.50 ABONNEERT U OP DIT BLAD. LAATSTE BERICHTEN. GEMENGD NIEUWS. AGENDA. A. MULDERS-SARS VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Gevraagd Heden Zaterdag 26 Januari GROOTE WIELERWEDSTRIJD een flink Hl krachtafnemers afgenomen van 127 tot 123. De vermeerdering bedroeg in licht stroom 2.54 en de vermindering van krachtstroom 9.22 De wateraflevering nam toe van 208.609 tot 209.714 M3. Slachthuis. Aantal slachtingen in: 1933 1934 Runderen 839 696 Kalveren 309 257 Varkens 1458 1355 Schapen 24 28 Geiten 14 10 Ingevoerd vleesch: 1933 1934 Bouten versch rundvleesch 278 188 Bouten versch kalfsvleesch 28 93 Varkens 14 9 Versch vleesch (bijna uitsluitend var- kensvleesch) 20394 Kg. 36457 Kg. Het aantal slachtingen is terugge- loopen in vergelijking bij voorgaande jaren en komt op het niveau van de jaren 19261930. De vermindering van de vleesch- consumptie moet worden toegeschre ven aan de mindere koopkracht van het publiek. Gemeentewerken. In 1934 werd voortgegaan met de verbetering en vernieuwing van stra ten enz. Bestraat werd het plein vóór het gemeentehuis, geheel herstraat werd de Markt, terwyl de trottoirs al daar werden uitgebreid en verbeterd. Op het plein vóór het raadhuis werd bovendien een plantsoentje aangelegd. Langs den Parallelweg, nabij de Put straat, werd eveneens een plantsoentje aangelegd. Verder werd de Putstraat onder profiel gebracht, werd in de Mr. van Coothstraat aan de Oostzijde een rijwielpad aangelegd en in het Vooreinde een rioleering. Door deze werken zijn weder belangrijke verbete ringen tot stand gekomen. Als een feit van beteekenis dient voorts vermeld te worden, dat in 1934 het uitbreidingsplan is vastgesteld en goedgekeurd, waardoor de uitbrei dingsmogelijkheid voor onze gemeente wordt bevorderd en die uitbreiding in vasten banen wordt geleid. komen te zitten, tegenover hun eigen afgevaardigde in de Tweede Kamer, die zij ook voor hunne belangen kozen en die daar verschijnt ais vertegenwoordiger van de buitenlandsche Bata te Best, de groote concurrent van de Neder landsche schoen— en lederindustrie, wier belangen worden behartigd zelfs ter hoogste stelle door een Nederland- schen afgevaardigde der Tweede Kamer, vertegenwoordiger van eigen d'stricti Dat toch zün onhoudbare toestanden. 1 J Onder dezen titel senrijft het D. v. N. naar aanleiding van de geDeurde op financieel en pontiek geOied in België o.m. 'i volgenue In neuenand kennen wij geen toestanden ais in België; het poli- tieae leven is hier anders gegroeid. Maar toch kan het ook voor ons land nutug zijn grenzen tusscnen politieke en tinancieele bedrijvigheid te trek ken, opdat ook hier geen aanleiding gegeven worde tot opmerkingen over paruj en vertegenwoordigers, die beier voorkomen worden. Bij al de moeilijkheden die de schoenindustrie in de Langstraat on dervindt, komt nu nog dat je eigen ver.egenwoordiger in de Kamer mee helpt, om net eitect van de steun maatregelen, de contingenieerings- maatregelen, te verminderen, door mee te helpen aan de vestiging van een buitenlandscne concurrent in Nederland. Daarvoor moeten de Langstraatsche schoenmakers nu hun stem op de katholieke staatspartij uitbrengen, om den door hen in de Kamer gebrachten afgevaardigde de gelegenheid te geven, via dit kamer lidmaaiscnap commissaris te worden bij zoo n ouitenlandschen concurrent. Met betreft hier de fabriek van Bat'a in Best, waarvan een lid der Tweede Kamer voor den Kieskring 's riertogenoosch. waartoe ook Waal wijk en omgeving behoort, commis saris is geworden. Het feit, dat een Kamerlid leidende functies in commercieele instellingen vervult, behoeft op zichzelf geen be zorgdheid te baren; zeker niet wan neer hij die functies reeds vóór zijn verkiezing tot het lidmaatschap der Staten Generaal bekleedde. Doch het is evenzeer begrijpelijk, dat onze Langstraatsche menschen erover vallen, dat hun afgevaardigde, dien zij mede in de Kamer gebracht hebben, zich nadien door het lid - maatschap van een Raad van Be heer aan de zijde gaat stellen van een door hen met beduentheid in het oog gehouden onderneming. Wij meenen goed te doen met deze kwestie om de daarover gere zen ontstemming even te signaleeren. Voorkomen is beter dan genezen, en tijdige maatregelen van de R. K Staatspartij om ongewenschte samen - voegingen van functies te helpen voorkomen kan heel wat al of niet gegronde beroering ondervangen. Hetgeen genoemd blad uit de Lang straat vernomen heeft is maar al te waar en de afkeuring van de houding van het hierbedoelde kamerlid, de heer Schaepman, oud - officier en oud redacteur van de Maasbode, thans afgevaardigde voor den rijkskieskring 's Bosch, is hier in schoen- en leder- kringen der Langstraat en omgeving algemeen. Men kan begrijpen wat een verhou ding het schept, wanneer b.v. de Nederlandsche schoenfabrikanten uit deze streek op hearings bij den minister Gunning. Bij de onderhandsche aanbesteding van een dubbel woonhuis voor re kening van den heer J. de Vries alhier, is d t werk opgedragen aan den heer Kleingeld alhier. Pater Honout. Z.Eerw. Pater C. Honout M.S.F., vroeger kapelaan, in de St. Antonius parochie alhier, thans rector van het St. Agnes-gesticht te Geei truidenherg viert heden 26 Jan. zijn 12'/,—jarig Priesterfeest. Jonge Wacht Afd. Baardwijk. Eindelijk zal dan Zondag de groote dag zijn aangebroken waarnaar onze adspirant-Jonge Wachters al zoo lang reikhalzend hebben uitgezien, waarop zij n.l. hunne Jonge Wacht-belofte in de kerk zullen mogen afleggen en het recht zullen krijgen om het Jonge Wacht-uni- form met het insigne te mogen dragen. Het verloop der plechtigheden is als volgt: 1. Onder de H. Mis zullen de Leider en de adspirant-Jonge Wachters gezamenlijk tot de H. Tafel gaan. 2. Na de H. Mis feestelijk ontbijt in 't Bondsgebouw. 3. Om 10 uur gezamenlijk bijwonen der Hoogmis. 4. pl.m. 2.30 uur feestelijke uittocht van de Jonge Wachters uit Den Bosch, n.l. de Aloysius-groep, de Tarcisius-groep, de St. Franciscus- groep en de Don Bosco-groep. 5. 3 uur Plechtig Lof, waaronder de Z.E. heer Pastoor de Jonge Wach ters-belofte zal afnemen en de vlaggen en insignes zal wijden. Tijdens het Lof predicatie door Aalmoezenier J. Morel. Daarna in stallatie. Na 't Lof wordt door al len gezongen: ,,Aan U, Koningin- ne". 6. 's Avonds om 7 uur uitvoering in 't Bondsgebouw. Het eerste gedeelte van het program ma vormt de uitvoering van de Patro- naats Gymnastiekvereeniging Kunst en Kracht, waarover de programma's ons uitvoerig inlichten. Na de pauze tweede deel van het programma, verzorgd door de Jonge Wachters uit Den Bosch en de André de Thage-groep (Baardwijk). Ook dit gedeelte dat onder deskundige leiding zal worden afgewerkt, is zeer gevarieerd: komische voordrachtjes, blijspelletjes, zangnummertjes enz. Moge deze dag voor onze eerste Jon ge Wachters tot een onvergetelijke worden. „Kunst en -Kracht". Morgen heeft de aangekondigde uit voering plaats van de Patronaats Gym nastiek Vereeniging „Kunst en Kracht" onder leiding va nden heer L. v. Dru- nen, waaraan tevens zullen medewer ken de nieuwe groep Baardwijk van de Jonge -Wacht en 4 groepen Jonge Wachters uit den Bosch. Voorts zal een troep buitenlandsche circus-artisten met hun wilde dieren een voorstelling geven. Speciaal naar dit optreden wordt door velen met groote belangstelling uitgezien, omdat er reeds is uitgelekt dat dit nummer een groot lach-succes belooft te worden. De gymnasten, zoowel de aspiran ten- als de grooteren-afdeeling, zullen een mooi programma demonstreeren, waarvan zeker de rythmische oefenin gen met muzikale begeleiding bijzonde re vermelding verdienen. Door de Jonge Wachters-groepen zullen mooie komische nummertjes, ge zangen e.m.a. worden opgevoerd. Tusschen de nummers zullen er mooie gramofoonplaten worden gedraaid wat een prettig verblijf in de zaal ten goede zal komen. Installatie van den Burgemeester van Rucphen. De installatie van den edelachtb. heerP. J Letschert als burgemeester dergemeente Rucphen zal plaatsheb ben op Zaterdag 2 Februari a.s. Bond van Ned. Leder fabrikanten Maandag 4 Febr. zal de Bond van Ned. Lederfabrikanten in café Suisse te Tilburg de jaarvergadering houden. O.m. zal voorzien worden in de va cature door het periodiek aftreden van den heer S. E. Gompen. Centrale H. L. S. Woensdag 30 Januari zal de groep Lederhandelaren, leden der Centrale H. L. S. te Utrecht in Hotel l'Europe eene algemeene vergadering houden. O.m. zal ter tafel worden gebracht: vaststelling van het advies der groep inzake de voorstellen der Reorgani satie commissie en bespreking van regelingen welke de groep aan de groepscommissie ter voorbereiding opdraagt. BIOSCOOP. R.D.B.-Theater Carnaval en Lit [de. Het R.D.B Theater vertoont deze week de g oote Duusche scbtagei fi.m .Carnaval en Lieide", waarin onze populaire laodgeuoote Lteu Utyers, Herman Thiintg en Hans Moscr de hoofdrollen spelen. De legisscur van deze succcsfi.m is Catl Lamac. Dn maal is mei, gelijk gemeenlijk, Am.y Oudra zijn Oeiangnjkste fi.mobjeci geweest, maar de huold ol wuidi nier door onze landgenoote Lien Dtycrs vertolkt. Zij duet dit ïngchoudcuer en stiller dan Oudra, doen met een gevoelige gelaais-mimiek, welke deze lOl zoo buitengewoon geslaagd maakt Lhtmig speelt in deze htm de bij hel publick zeer geliefde revue artist, die vooral onder de dames talrijke vurige bewonderaars telt. Zoo is ook een van de dochiers van een automobiel, koning,. Türkbeim tot over haar ooren verlictd op den charmanten looneel. speler en zij zet een complete intrige op louw om den zoozeer begeerden man in haar netten te verstrikken. Roland, zooals de artist heet, heeft te kampen met een chronische schul denlast, die het hem darug benauwd maakt en hem zclls dreigt te beletten het land te verlaten om zich naar Hollywood te btgeven, waar hem een sentuerende loopbaan als Lm. acteur schijnt te wachten. Loretta weet het hart van Roland te veroveren, niet als de dochter van een automobielkoning, maar als een heel eenvoudig meisje, dat geen duit op de wereld bezit. En als Rolands hart eenmaal verloren is, gaat de rest gemakkelijk genotg en zonder eenig bezwaar neemt hij de dochter van den rijken man in zijn armen, nu hij weet wie zij is. Deze fitm waarin buitengewoon aardige momenten voorkomen, fijn geestig spel, verbluffende showtaferee- len is buitengewoon vermakelijk. Men zal er zich zeker uitstekend mee amuseeren. Het voorprogramma is van de be- kende perfecte samenstelling. Luxur-Bioscoop. De Zoon van Kong. King Kong, de geweldige, die in de bioscopen zooveel sensatie verwekt heeft is dood. Men weet het hij is op het topje van een der New Yorksche wolkenkiabbers bedwongen door een aantal vliegmachines met hun geschut. Maar de sensatie, die hel monster verwekt heeft leeft nog voort en de filmproducers hebben dnarin aanlei ding gevonden om hem een opvolger ta geven zijn zoon. En natuurlijk is de Zoon van Kong in zijn avonturen nog geweldiger dan wijlen zijn vader. We beleven er weer opwindende worsteiii gen tusschen de meest alzich lelijke wangedrochten, die er in een onderwereld zouden kunnen leven, stormen, aardbevingen en branden en meer van dergeliike sensaties. De vroegere manager van den ouden heer Kong, die inmiddels straatarm is geworden, gaat nu vergezeld van een lieftallige ciicus juffer op zoek naar de groote schallen, die het eiland van Kong moet bevatten. Ztj maken daar kennis met den reusachugen aap, die de Zoon va Kong blijkt te zijn en zijn zoo hoffelijk dit dier van een wissen dood te redden. Zij leven met het dier in de beste vriendschap en worden zelfs door hem beschermd bij het uitvoeren van hun p annen. Denham, zoo heet de ondernt mende man, weet een prachtige diamant te bemachtigen, maar als dan een reusachtige aard beving een einde komt maken aan het sprookje, dreigt het avontuur voor hem slecht af te loopen. Maar weer is het Kong Jr die hem, zij het ten koste van zijn eigen leven veilig in een reddingsboot plaatst, zoodat hij ten slotte toch nog heelhuids in de armen van de lieftallige Hilda belandt. Hen, die voor een beetje sensatie niet terugdeinzen kunnen we aanraden deze zeer fantastische film te gaan zien. Af en toe zou je de schrik om het lijf slaan, alleen al bij het zien van deze monsterwereld. De centralisatie Postbestelling Rotterdam. Wij lezen in P. T. T.-nieuws De decentralisatie van de post bestelling le Rotterdam, welkeeenige jaren geleden werd aangevangen, zal zich binnen afzienbaren tijd over nagenoeg de geheele stad heb ben voltrokken. Dit wil zeggen, dat de Maasstad, evenals Amsterdam, in postaal opzicht dan zal zijn verdeeld in de besteldistricten Noord, Oost, Zuid, West en Centrum. Ter bever lering van een vlugge en regelmatige behandeling is het dus zaak om voortaan op alle voor Rotterdam bestemde stukken, ook aangeteekende en postwissels, den naam van het district voluit te ver melden. Op alle P. T. T.-kantoren is n.l. een platte grond van Rotterdam met districtsindeeling en alfabetische stratenlijst voorgehangen. Het nieuwe tarief van invoerrechten De Kamers van Koophandel en Fa brieken in Noord-Brabant en Limburg hebben gezamenlijk een adres gericht aan de Tweede Kamer der Staten-Ge- néraal inzake het nieuwe tarief van invoerrechten. Zij betoogen hierin dat dit nieuwe tarief, dat van 1 Juli 1934 af in wer king is getreden, niet aan de gestelde eischen voldoet, n.l. de positie van de Nederlandsche industrie op de binnen- landsche markt le versterken. Ten de ze is de Tarief wet een groote teleur stelling, immers voor tal van indus trieproducten is het tarief van 10 pCt. gehandhaafd, doch op machines en bedrijfshulpmiddelen is een invoer recht van 6 pCt. geheven. De Kamers van Koophandel beplei ten met klem vrijdom van invoerrecht vcor machines en bedrijfshulpmidde len, welke niet of niet noemenswaard worden voortgebracht in ons land. De heffing van invoerrechten heeft nog steeds een eenzijdig fiscaal karak ter, waarbij met de belangen van de industrie nagenoeg geen rekening wordt gehouden. Weliswaar bestaan hierop enkele gunstige uitzonderin gen, doch in het algemeen worden er geen maatregelen genomen om de po sitie van de Nederlandsche industrie op de hinnenlandsche markt te ver- sierken. De buitenlandsche industrie zelf, gerugsteund door hooge tarief- muren in eigen land, kan hier te ge makkelijk concurreeren en stapt over ens tarief van 10 pCt. gemakkelijk heen. De Kamers verzoeken om een alge meen tariefniveau voor afgewerkte producten op 15 procent te brengen en aan het stelsel van specifieke rechten een zoo ruim mogelijke uitbreiding le geven. Daar de nood in tal van bedrij ven uiterst hoog is gestegen, moet een spoedige doorvoering der geuite desi derata van het allergrootste belang worden geacht. Tenslotte wordt nog gewezen op den smokkelhandel, welke in de grensstre ken bestaat. De Kamers van Koophan del dringen daarom op een verscher ping van de douane-controle aan. Di opening der Brusstlsche wti tldienloonstelliny De officieele opening van de Brus- selsche wereldtentoonstelling zal Zaterdag 2/ April plaats hebben in t bijzijn van de koninklijke familie. De Duitsche Rijksdag. De plechtige zitting van den Duit- schen Rijksdag, welke was vastgesteld op 3U Januari, zal niet plaats vinden. Roosevelt krijgt crediet. Het Huis van afgevaardigden te Washington heelt hel door Roosevelt gevraague crediet van 4ö8U millioen dollar ter bestrijding van de werke loosheid door het ondernemen van openbare werken en in het algemeen door werKverschaliing goedgekeurd met een groote meerderheid. Auto te water gereden. Op onverklaarbare wijze is te Hoogezand een personenauto in het Winschoteidiep gereden. Van de inzittenden is de bestuurder Reinder Bronda, uit Winschoten verdronken, zijn moeder werd gered, doch is later eveneens overleden. Veemmoord. In een Tsjechische stad heeft een veemmoord plaats gehad op een soc-dem. ingeneur. De daders, Duitschers, zijn over de Duitsche grens ontkomen. Schip vergaan. Op de kust van New Jersey is een schip van de Wardiijn, de Mohawk, in aanvaring geweest met een ander schip en gekapseisd. De opvarenden zijn, op 57 na, terecht. Maar er is nog hoop, dat de reddingshooten zullen terechtkomen. Doodelijk Autoongeluk. Op den straatweg Almelo-Vorden haltweg Zenderen, is Woensdag om circa 6 uur een auto, bestuurd door den 38 jarigen P. Knoeff, leerhande laar te Enschede, op een vrachiauio met pa9 gevelde boomen gereden. De bestuurder werd op slag gedood. Een knaapje dat naast hem zat kreeg lichte verwondingen, een dame uu Borne, echigenoote van den schoen handelaar Knippers, en moeder van het knaapje, liep verwondingen op aan gelaat en beenen, welke echter niet van ernstigen aard waren. De automobilist had zaken gedaan te Almelo, en bevond zich op weg naar huis. Bij het z.g. Bavinkel, in een bocht van den weg, reed hij tegen den vrachtwagen, die eigendom s van een vrachtrijder uit Oldenzaal. De omwonenden hoorden een ge weldigen slag, en toen zij kwamen toeloopen, zagen zij het verschrikke lijke tooneel. De personenauto was van voren door den ontzettenden schok geheel in elkaar gedrnkt. De bestuurder zat als een vormlooze massa achter het totaal verbogen stuur. Zelfs de vrachtwagen, hoog bela den met boomen, was door het ge weld der aanrijding geheel ontzet. Enkele boomen lagen aan den kant van den wég. De borstkas van den ongelukki- gen bestuurder was in elkaar ge. uiukt en hij zat zoo vast bekneld, bat bet moeite kostte hem te be vrijden. hij weid in een nabij staand boerenhuis binnengedragen, waar twee boktoren uit Almelo slechls ben boob konben conslateeien. Het slaclitoiler werd per autobrancard naar bet ziekenhuis te Almelo ver voerd. De vrouw en het kind werden naar Borne gebracht. De heer Knoell was in het leervak en in bet organisatieleven een zeer geziene liguur. De koude in Amerika. Koude en overslroomingeii blijven de Yereenigbe blaten op vreeseiijke wijze teisleien en veel kans op stij. ging ber temperatuur schijnt er nog iiiei le beslaan, want uil 't Nooru- oosten van Lanaba worbl een nieuwe nog heviger koubegoli aangekoiibigU. In Minnesota is voor hel eerst seuert SU jaar, weer een recorbkoube van 4j graben onber nul geiegislreerd. Het aantal booben, bal Donberbag O hebroeg, stijgt nog sleebs. KADrO DlSTKiEUTiE-BEDKlJF, WAALWIJK. (Wijzigingen vuorueiiouden). ZONDAG 27 JANUARI 1935. Programma 1. 8,30 v.m. Hilversum. Programma 2. 8.3U v.m. Huizen. Programma MAANDAG 28 JANUARI 1935. Programma 1. 8,uu v.m. Hilversum. Programma 2. 8.UU v.m. Huizen. Programma 3. DINSDAG 29 JANUARI 1935. Programma 1. 8,UU v.m. Hilversum. Programma 2. 8.(JU v.m. Huizen. Programma 3. WOENSDAG 30 JANUARI 1935. Programma 1. 8.UU v.m. Hilversum. Programma 2. 8.ÜU v.m. Huizen. Programma 3. WAALWIJK. Maandag 7'/2 uur. Gymnastiek- uitvoering WGV in den Gildenbond. Maandag 71 /2 uur. Jaarvergadering Groene Kruis in liet Wijkgebouw. Woensdag 7'/2 uur. Vergadering A. R. Kiesvereen. Besoijen in het Gebouw voor Chr. Belangen. Woensdag 7'/2 uur. Vergadering R.K. Vrouwenbond i. d. Gildenbond. in het centrum van WAALWIJK of als zoodanig in te richten Huurprijs niet hcojer als fl. 15.— per week. Voor langeren lijd met soliede borgen. 53851 Uitvoerige inlichfingen onder No der advertentie Bureau v. d. blad NAAR IN HET SP0RIPALEIS. Vertrek Waalwijk 3uur. Vertrek Antwerpen 12 uur. TE LEF. 141 WAALWIJK. Vanaf heden reeds kaarten verkrijgbaar voor de 6-daagsche. kumme I 1 8.35 V.1U. Keulen. 10.20 v.m. Brussel Vlaamscli. 3.20 n.m. Droitwich. 5.50 n.m. London Regional. 10.20 n.m. Leipzig. 8.20 v.m. Parijs Radio. 10.35 v.m. Droitwich. 11.05 v.m. London Regional. 11.10 v.m. Droitwich. 1.05 n.m. London Regional. 2.20 n.m. Droitwich. C.20 11.111. Stuttgart. 0.50 n.m. London Regional. 8.20 n.m. Droitwich. 9.50 11.111. London Regional. 10.20 n.m. Droitwich. 8.20 v.m. Parijs Radio. 10.35 v.m. Droitwich. 11.05 v.m.London Regional. 11.20 v.m. Droitwich. 3.20 n.m. London Regional. 5.35 n.m. Droitwich. G.20 n.ni. Leipzig. G.50 n.m. London Regional. 8.35 n.m. Droitwich. 9.50 n.m. London Regional. 10.40 n.m. Droitwich. 8.20 v.m. Parijs Radio. 10.35 v.m. Droitwich. 11.05 v.m. London Regional. 12.05 n.m. Droitwich. h G.20 n.m. Leipzig. 7.20 n.m. London Regional. 7.50 n.m. Droitwich. 8.35 n.m. Bcrpmunster. 9.15 n.m. London Regional. 10.20 n.m. Droitwich.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 12