PLAATSELIJKE BERICHTEN. m mm Wachters-groepen, die verschillende aardige liederen, voordrachten en blij spelletjes uitvoerden. Jammer dat het programma wat overladen was, waar door het publiek tenslotte te veel van het goede kreeg en het ook zeer laat werd eer deze uitvoering ten einde was. Het publiek heeft hiermede echter een goede kijk gekregen op de wijze waarop de Jonge Wachters worden bezig ge houden, en hoe alles er op gericht is ze op te voeden tot degelijke menschen voor kerk en maatschappij. Verloting „Kunst en Kracht". Maandagavond heeft in het Patro naatsgebouw te v.m. Baardwijk de trek king plaats gehad van de verloting, ge organiseerd door de Gymnastiek-Ver- eeniging „Kunst en Kracht" alhier. Voor den uitslag verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende adver tentie. Gouden Bruiloft. nv «p* 1 andaag viert het echtpaar Verhoe ven-Maas aan het Laageinde alhier de gouden bruiloft. Zooals. Ie doen gebruikelijk hebben de buurtbewoners, speciaal de jonge lui, zich opgemaakt 0111 dit heugelijk feit op waardig-feestelijke wijze te her denken en dezen dag voor de gouden Coinité's werden geformeerd, de noo- jubilarissen tot een onvergetelijke te maken. dige collectes werden gehouden, met de gebruikelijke luidruchtigheid wer den vrachten dennentakken uit de hei aangevoerd, vergaderd, getimmerd, roosjes gemaakt, enz., enz. en vandaag zien we de resultaten van al deze vroo- lijke bedrijvigheid en moeten we zeg gen dat dames- en heeren comité-leden eer van hun werk hebben. Voor de woning der jubilarissen prijkt een prachtige groene poort, met schoone spreuken, kleurige bloemen en. wat vooral hij avond zoo'n fraaien indruk maakt, een stijlvolle illumina tie met electrische lampjes. Dit laatste is door den heer v. Lu xemburg geheel belangeloos op uiterst deskundige wijze verzorgd. Te circa half 9 hedenmorgen for meerde zich voor de woning een fees telijke stoet. In diverse auto's namen de familie leden plaats, in den achtersten wagen het gouden paar. Een veertigtal bruid jes liep in den stoet mee, die plechtig naar de St. Clemens-kerk trok, waar te 9 uur een H. Mis van dankzegging door den Z.Eerw. Heer Pastoor v. Erp werd opgedragen. Daarna formeerde zich weer dezelf de stoet om het gouden paar en fami lieleden naar huis te begeleiden. Daar hield een der meisjes, Mien v. Gelder, een keurige toespraak tot het gouden paar en zongen de bruidjes te samen een toepasselijk lied. Zij wer den daarop gul onthaald, wat ze wel verdiend hadden na de getrotseerde wintersche koude tijdens de wande ling in den feeststoet. Om circa half 1 begaf het feestcomi té zich naar de woning der jubilaris sen. waarbij de Voorzitter, de heer C. Pullens, een paar fraaie armstoelen, alsmede een cadeau onder couvert aan bood en daarbij tevens in welgekozen woorden de gelukwenschen der buurt bewoners overbracht met het heuge lijk gouden huwelijksfeest dezer alge- ineen geachte oudjes. Zijn mooie toe spraak maakte diepen indruk op alle aanwezigen. Vanavond omstreeks 8 uur zullen de harmonie St. Jan en de Liedertafel Tot Bloei der Toonkuunst het gouden paar een serenade komen brengen. Biljartclub „Ons Genoegen". Zaterdagavond had in het café van den heer Kemperman in de St. Anto- niusstraat de prijsuitreiking plaats van het groote biljartconcours van de ver- eeniging „Ons Genoegen". De voorzitter der vereeniging, de heer Fr. Slaats, sprak een hartelijk woord tot de zustervereenigingen, om hen te bedanken voor de prettige medewer king aan het concours en voor de blij ken van sympathie bij gelegenheid van het 20-jarig bestaan van O. G. betoond. De secretaris reikte daarna de prij zen aan de winnende vijftallen uit. Het was een mooi slot van dit zoo uitste kend geslaagde jubileum-tournooi. Aanbestedingen. In 't café van den heer Wingels had Maandagavond de aanbesteding plaats voor het bouwen van een dubbel woon huis in de Mr. v. Coothstraat, onder ar chitectuur van den heer E. Bossaerts, voor rekening van den heer A. Spa pens-Wingels. De inschrijving was als volgt: Couwenberg, Besoijen 19500 Nieuwenhuijzen, Sprang 19492 Leijten-Mol. Raamsdonk 19285 J. Kooien, Waalwijk 17900 Fitters, Waspik 17834 C. Timmermans, Sprang 17723 Gebrs. De Graauw, Waspik 17448 Gebrs. Kramer, Babyloniënbroek 16684 Gunning volgens bestek, i Bij onderhandsche aanbesteding is het bouwen van een woonhuis aan de Burg. v. d. Klokkenlaan voor reke ning van den heer J. Bakker, opge- dragen aan de fa. Wed. A. Aarts en Zn. voor 5600. Uitslag aanbesteding voor het bou- j wen van 3 middenstandswoningen voor den heer .1. v. Heeswijk, onder archi tectuur van A. van Huiten Jr. F. Kouwcnberg, Waalwijk 10.673 H. Kramer, Waalwijk ƒ11.177 P. A. Kramer, Genderen ƒ11.612 H. Wageinakers, Capelle ƒ11.783 Gebr. Boom, R'veer 12.042 C. J. Savelkouls, Waspik ƒ12.075 i L. Fitters, Waspik 12.168 s Gebrs. De Graauw, Waspik 12.184 C. B. Timmermans, Sprang 12.300 Mahieu en van Hilst, Waalwijk 12.476 E. Maas, Waalwijk 12.566 A. J. den Teuling, Waalwijk ƒ12.800 I J. Nieuwenhuizen, Sprang 12.900 Gebr. van Willigenburg, Sprang 12.950 H. Maas, Waalwijk ƒ12.980 Jac. v. d. Broek, Waspik 13.133 H. Lamers en Zn., Den Dungen 13.139 A. P. Kramer, Babyloniënbroek 13.453 J. Koolen-v. Huiten, Waalwijk ƒ13.780 J. v. d. Aa, Waalwijk 13.800 Wed. A. Aarts en Zn., Waalwijk 13.850 4 J. Spierings, 's-Grev.-Capelle ƒ13.895 Gebr. Naglé, Geertruidenberg 13.925 Gegund aan den laagsten inschrijver. Attentie. De heer L. van Well-Appels heeft een origineele en doelmatige reclame voor z'n zaak herdacht. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in dit nummer en profiteere ervan. Wij herinneren aan de algeineene vergadering van den R.K. Vrouwen bond die hedenavond te half 8 in den Gildenbond gehouden wordt, met een uitstekende lezing en optreden van de Dames-Gymnastiekclub „Orova". De Anti-Rev. Kiesvereeniging ver gadert hedenavond in de zaal voor Chr. Belangen in de Besoijensche straat. Lastige klanten. Zondagmiddag kwamen een tweetal landloopers in café Het Zwaantje in de Stationsstraat. Zij hadden een stevige borrel gedronken en de kastelein vond het daarom raadzaam om niet meer te schenken. Toen zij wat lastig begon nen te worden, waarschuwde de kas telein de politie. Agent Pril vond aan leiding om een hunner, de H., mede naar het Politiebureau te nemen. De andere, E., werd even later dooi den kastelein buiten gezet, maar hij toonde zich daarover zoo verontwaar digd, dat hij een aantal ruiten van het café insloeg. Het heerschap werd door de politie ingerekend en op het bureau bleek dat E. nog in het Politieblad stond gesig naleerd voor een tegoed van 12 dagen. Hij is op transport gesteld naar Den Bosch. Aangehouden. Door de gemeentepolitie werd gister morgen aangehouden zekere T., die nog 3 dagen tegoed had. Hij is op transport gesteld naar Den Bosch. Schoorsteenbrand. Maandagavond te zeven uur ont stond in het woonhuis van den heer A. van Gent aan de Grootestraat, een schoorsteenbrand, die even gevaar op leverde door den vonkenregen, die uit den schoorsteen opsteeg. Agent Dries- sen was gelukkig spoedig met een bluschapparaat aanwezig en wist zoo doende erger te voorkomen. Brandje. Zaterdagavond ontstond brand in een zolderkamer van het woonhuis van den heer Alessie in de St Antoniusstraat. De brandweer was spoedig gealarmeerd en tastte met een slang op de waterleiding het vuur aan. Dat ging echter nog niet zoo gemakkelijk, want door de sterke rookontwikkeling was't aanvankelijk onmogelijk de vuurhaard te vinden. Pas toen een der brandweerlieden een rookmasker had opgezet kon men tot de kamer doordringen en toen was hetvuur spoedig gedoofd. De kamer wjs vrijwel geheel uitge brand, terwijl de woning voorts nog veel waterschade opliep. Een en ander wordt echter door verzekering gedekt. Begrijpelijkerwijs veroorzaakte het brandje in de buurt nogal eenige consternatie. De oorzaak is niet bekend. Mr. F. van Wijck. Mr. Fr. van Wijck, geboren Waal wij ker, is te Amsterdam voor de R.K. Staatspartij candidaat gesteld voor de verkiezing van leden der Prov. Staten van Noord—Holland. Chr. Vakorganisatie. De Chr. Vakorganisatie houdt op Maandag 11 Februari a.s. in de zaal voor Chr. Belangen in de Besoijen sche straat een feestvergadering ter viering van het 12'/, jarig bestaan. Niet alleen de leden maar ook hunne dames zijn tot deze feestelijke bijeenkomst uitgenoodigd. Parochie St. Jan. Vanaf heden zal er in de Theresia kapel gelegenheid zijn zich te voor zien van katholieke brochures, waardoor het leekenapostolaat be vorderd kan worden. De boekjes zijn gewijdmen wordt vriendelijk verzocht het geld te storten in het daarvoor aanwezige offerblok. Ned. Hero. Kerk Waalwijk. Vierde lezing Vrijdag 1 Febr. 1935 des avonds te 8 uur precies. Spreker: de Weleerw. Heer Ds. A. T. W. de Kluis, Pred. der Ned. Herv. Gem. te Vlissingen. Onderwerp: Persoonlijk Geloofs leven. Entiée vrij. De lezing wordt gehouden in de kerkzaak Wielerclub Excelsior De wielerclub .Excelsior' Lield Maandagavond in haar clublocaal in calé Cny haar eerste algemeene ledenvergadering, dié zeer belangrijk was De opkomst was dan ook groot en de vergadering zeer geanimeerd Staande de vergadering gaven zich nog acht nieuwe leden op. zoodat de vereeniging thans reeds 42 leder telt. De statuten en reglementen wer- den na een uitvoerige toelichting door den voorzitter, met algemeene stem men goedgekeurd. Tevens werd Frans Slaats, die eveneens aanwezig was, met algemeene stemmen als eerelid gekozen, als blijk van waardeering voor zijn pres taties voor de wielersport Frans Slaat9 beloofde tevens om de vereeniging indien noodig, van deskundige advie zen te dienen. Verder werd besloten toe te treden tot de N.W.U (Nederl. Wielren Unie) en om de Koninkl. Bewilliging aan te vragen. A.s. Zondag zaj de eerste propa gandarit worden gehouden door de Langstraat, welke uitsluitend als propagandarit bedoeld is. Er werd tevens besloten 50*/0 der inkomsten in een reservefonds te storten, ter dekking der schade, die de renners op oefentochten en wed strijden, onder clubleiding, zullen oploopen. Werklooze leden zullen na zekeren tijd vrijstelling van contributie krijgen voor den tijd dat zij werkloos zijn. Besloten werd verder een club competietie van A en B-klassers in het leven te roepen, op punten— stelsel De eventueele kampioenen zullen i dan een beker of medaille krijgen. Provinciale Staten De C H Unie in Noord—Brabant. De Christelijke Historische Unie zal in Noord - Brabant in alle kies kringen voor de verkiezing van leden van de Provinciale Siaten met de volgende candidatenlijst uitkomen 1 C Dane Gzn. te Willemstad (aftredend); 2 J. W, Putman Cramer 'e Eindhoven (aftredend); 3 W. N Koppers te Sleewijk 4 B Diesbergen te Eindhoven; 5 J. M Baron Tuyl van Serooskerkeo te Geldrop: 6 J J Preuminger te Bergen op Zoom 7 C Sneep te Raamsdonksveer8 Mevr Wisboom - Versiegen Kautz mann te Ginneken 9 G. Maa'jes te 's Hertogenbosch en 10 P M.Tutein Nohhenins te P> incer hage. DRUNEN. Dinsdagavond wer den in de groote zaal der Meisjes congregatie 3 vergaderingen gehou den n.l: Varkensverzekering St. Isidorus. Notulen en jaarverslag werden on veranderd goedgekeurd. De totale ontvangsten bedroegen f211.14, de uitgaven f 174.34. In kas op 31 Dec 1934 f36.80. Reserve f702.47. Voor 7 ongevallen werd uitgekeerd f 120.96. De vereeniging telt 67 leden. Bij stemming werd voor een vacature als bestuurslid gekozen H.deKruif Kal veren verzekering. Notulen en jaarverslag werden goedgekeurd. De ontvangsten bedroegen f623.24, de uitgaven f575.08, In kas op 31 Dec. 1934 f48.26. Uitgekeerd voor 68 ongevallen f508.77. Ledental 150, met 62 verzekerde kalveren. De periodiek aftredende bestuursleden M, v. Haider en R. v. Drunen wer den bij acclamatie herkozen. Voor de vacature ontstaan door overlijden van een bestuurslid werd gekozen M. Jehoel. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. Veeverzekering. Notulen en jaar verslag werden goedgekeurd. Totale inkomsten f2837.57, totale uilgaven f2833.06. In kas op 31 Dec. 1934 f4.49. Uitgekeerd werd voor 15 stuks vee f 1752.De vereeniging telt 142 leden met 611 verzekerde stuks vee. Het periodiek aftredend be stuurslid A. v. Bladel werd bij accla matie herkozen. De voorzitter deelde mede dat de premie van '/a op 1 pet. gebracht wordt, die in de maand Mei moet worden betaald. Een der leden stelde voor om de helft in Mei en de helft in Augustus te betalen. Na een korte bespreking door het bestuur werd hiertoe overgegaan. Nog werd medegedeeld dat op 4 Febr. een buitengewone vergadering zal gehouden worden voor de leden van den Boerenbond, waarbij een spreker zal optreden met 't onder werp »Kalkstikstof», verduidelijkt met lichtbeelden. Niets meer aan de orde zijnde werd onder dank de vergadering gesloten. Onze dorpsgenoot de heer kapitein H. Molenbrug, Comman dant der Politietroepen te Willem stad Curasao, is benoemd lot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. NIEUWKUIJK. Maandagavond hield de R.K. Werkliedenvereeniging in het Bondsgebouw een algemeene 'edenvergadering. Men besloot o.m. voor de vereeniging een nieuw vaan del aan te schaffen. Voor de a s. aarvergadering kunnen candidaten- lijsten worden ingediend voor drie lestuursleden, die periodiek aftre dend zijn. De voorzitter, de heer P. v. Spijk, heeft te kennen gegeven niet meer als zoodanig in aanmer king te willen komen. Dhr. Hoogers, vrijgestelde te 's Bosch, besprak het nut en de noodzakelijkheid nan het lidmaatschap der vereeniging. Hij wees o.m. op verschillende instel lingen, waarvan men als lid der ver eeniging kan profiteeren. Er zal in het begin van Febr. een groote propagandavergadering worden ge houden, waarop ook niet—leden toegang zullen krijgen. Na afhande ling van nog enkele aangelegenheden van minder belangrijken aard, sluit de voorzitter deze bijeenkomst met den chr. groet, SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). Ds. J. Fokkema te Amstelveen, vroeger predikant bij de Ned Herv. Kerk alhier, heeft voor de op Z E. uitgebrachte beroepen van Harder wijk en Bodegraven bedankt. Jaarvergadering van de Afd. Sprang van den Ned Chr. Bouwvak arbeidersbond op a s. Vrijdagavond half acht; in de zaal van den Chr. Volksbond. Aan de orde Opening, Notulen, Ingekomen Stukken, Jaarverslagen Secretaris en Penningmeester, Bestuursverkiezing aftr. zijn de heeren H. Bogers, G. Versteeg en P. Paulides Rondvraag en Sluiting. De Afd. Sprang van den Nat. Chr. Fabrieks en Transportarbeiders bond kwam j.l. Maandagavond in de zaal van den Chr. Volksbond in jaarvergadering bijeen, onder leiding van den Voorzitter de heer J. C. de Roon. Na opening, op gebruikelijke wijze sprak de Voorz. een kort openings woord, waarin hij in het bijzonder wees op den ernst der tijden. De Secretaris, dhr. C. Braspenning bracht vervolgens een zeer goed verzorgd jaarverslag uit. waarin hij de verschillende voor de afd. belang rijke feiten, de revue liet passeeren. De Penningmeester, de heer H. Spierings, gaf een overzicht van den finantieelen toestand der afd., terwijl de Voorz. enkele cijfers betreffende de Wérkl. Kas mededeelde, waaruit bleek dat over 1934 een bedrag van circa f700 aan werkloozensteun werd uitgekeerd. Bij de bestuursverkiezing werd de heer H. Cbabot Sr. herkozen, terwijl in de bestaande vacatures tot be stuursleden werden gekozen de heeren J. Vos-Spuijbroek n J. Mole graaf. Besloten werd 27 Februari feest vergadering te houden. De vergadering werd met dank gebed gesloten. VRIJHOEVE CAPELLE. De Koleninkoopvereeniging van den Chr. Besturenbond houdt haar jaar vergadering Donderdag 31 Januari s avonds half acht in het gebouw voor Chr. Belangen aan het Brug getje. Naast de jaarslagen komt aan de orde bestuursvei kiezing wegens periodieke aftreding van de heeren J. Haverhals en K. Rosenbrand Dzn. In het gebouw voor Chr. Belangen hield Vrijdagavond de Arja een vergadering. Wegens afwezig heid van den voorzitter, berustte de leiding in handen van den heer P. de Rooij. De secretaris de heer M. Vos las de notulen der oprichtings vergadering. Door dhr. de Rooij werd vervolgens als onderwerp in geleid »Art. 1 van het program der A. R Partij,» waarop een drukke bespreking volgde. De samenkomst werd door dhr. g^slofenndenmakerS met dank«el4. i«re° Tot administrateur van heiiiioer sup gebouw voor Chr. Belangen is in de - Zoc plaats van den heer A. Metske be deelden. noemd de heer W. van Drongelen.jaodaclub Hel 12-jarig zoontje van P.0pg<ivoerC W. in de Heistraat, kwam zoo oiuoi»»ee'9P! gelukkig te vallen, dat zijn arm brak daclub. c geneeskundige hulp van Dr. R. werdoP'oerinö ingeroepen. ,jal deze CAPELLE. Tot hoofd der O. L iccr ^oe< school te Sleeuwijk is benoemd deNar* ook heer W. J. de Roon te Vrijhoeve-U'1 t00"' Capelle. |Uik is Gedurende het jaar 1934 be-r^' tW droeg het aantal schepen, dat de s0orA Labbegatsche haven aandevd 226 Zo°'6 met een totaal inhoud van 16052 ton. weer Het eerste elftal der voetbal-S, as" vereeniging «Capelle» speelde j.l,fe?eobcid Zondagmiddag op het sportterrein besprt aan de Willem van Gentsvaart voor .„ker is de 3e klasse K.N.V.B tegen »WSC. ,ekï00r 2 uit Waalwijk en won met 3-1. J||e van De uitvoer,ng van het muziek, liefdadig! gezelschap »Sirena» te Vrijhoeve- ptionie-o. Capelle, welke was vastgesteld op lrUidenbe Donderdag 24 dezer, kon dien avond gedeelte, door bijzondere omstandigheden GEER niet doorgaan. Naar we vernemen en Maan zal deze uitvoering nu a.s. Donder- inntfe W dagavond in het café Treffers aan tJ\mvc het Bruggetje plaats hebben. van Het muziekgezelschap «Kunst Beide na Arbeid» alhier houdt a.s. Don- bezet, derdag 31 dezer des avonds half Opgev! acht in het repetitielokaal haar jaar- nuk .Ep vergadering. Icbrijver De agenda vermeld'1 Opening Legende en notulen, 2 Jaarverslagen, 3 Reke- tan Ghé ning en verantwoording over 1934, 4 Bestuursverkiezing wegens perio dieke aftreding, 5 Rondvraag en sluiting. Voor de in de maand Februari te geven uitvoering heeft de ge mengde zangvereeniging »'t Roze- knopje» in studie «Rose Marie», oorspronkelijk zangspel in 3 bedrij ven van Sam Vlessing. Door de spaarkasvereeniging »Vele Kleintjes maken één Groote» zal a s. Zaterdag 9 Febr. des avonds 7 uur in het café van mej. wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart een algemeene ledenvergadering worden gehouden. Tengevolge van het onstuimige weer der laatste dagen van de vorige week is een deel van den Vrijhoe- venschen buitenpolder voor de 3e maal dezen winter onder water ge komen. WASPIK Door den Weleerw Heer Kapelaan van Hourert zal op a. s. Donderdag des avonds 7 uur voor de leden van de H Familie een lezing met lichibeelden worden ge- houden over Lourdes. Voor den diensiplicht der lich. ting 1936 zijn in deze gemeente 24 personen ingeschreven In het café van den Heer Chr. van Dongen zal binnen eenige weken een groot rikconcours worden ge houden RAAMSDONKSVEER Zaterdag j.l. des namiddags om 8 uur werd voor de oud-donateurs en genoodig. den der R K Siudieclub .Trifolia* alhier, door den heer A. Sivirsky een lezing met Iich'beelden gegeven over het onderwerp .Hongaarsche cultuur'. Door de vice voorzitter de heer J. Nollen, werd de bijeenkomst met den gehruikelijken groet geopend, waarna hij de aanwezigen een hartelijk wel kom toeriep Hij constateerde tot zijn vreugde, dat er toch rog altijd eenige belangstellenden in deze plaa'S ge. vonden worden, die interesse hebben voor mter dan het alledaagsche Hij betreurt het echter dat „Trifolia" hoe ongaarne ook, het besluit heeft moeten nemen, om in het vervolg geen donateurs meer aan te werven, omdat het aantal donateurs niet op- weegt tegen de kosten die voor hen gemaakt moeten worden voor' het houden van wetenschappelijke onder, werpen. Het is dan ook onbegrijpelflk dat in deze gemeente met ruim 7000 inwoners er zoo weinig gevonden worden die zich tot deze Studieclub voelen aangetrokken Thans bij de viering van het eerste lustrum van „Trifolia heeft't bestuur gemeend, de oud donateurs nog eens een avond te moeten aanbieden en meent dit gevonden te hebben door den Sivirsky aan te zoeken om een lezing te houden over Hongarije. Hierna gaf hij het woord aan den spreker van dezen avond, den heer Sivirsky, die de aanwezigen een keu rige uiteenzetting gaf met lichtbeelden over Hongarije, en de zeden en ge. woonten der bevolking Uit deze lezing, welke ruim 2'/i uur in beslag nam, kwam duidelijk vast te staan dat de spreker zijn stof volkomen meester was De aanwezigen hebben dan ook met volle teugen kunnen genieten van dezen schitterenden avond, door .Trifolia" bereid. De heer J. de Bont, brugwachter aan de Spoorbrug alhier, herdacht Dinsdag 29 Januari den dag, dat hij voor 35 jaar in dienst trad tij de Nederlandsche Spoorwegen. Met nauwgezette plichtsbetrachting heeft brugwachter de Bont gedurende nnn iio Willem nilc r

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 6