BIOSCOOP DE DICTATOR BINNENLAND. ABONNEERT U OP DIT BLAD. STIKSTE H. P. M. DUYNSTEE Creflieten a. f 500.- 5 °j0 Schitterend verzorgd voorprogramma. Gedipl. Kraamverz Coöperatieve Boerenleenbank Leer RllllTMI AMn Zaterdag 8 uur, Zondag 6 en 8!|2 uur De vier Marx Brothers DE JANTJES KOMEN!!! vraagt werk aanhui Biedt zich aan tot 23 Februari AFWEZIG. NE Een P< ha\ No wegen—situatie bij het »Bruine Paardje* tol een goede oplossing zal worden gebracht. De voorzitter zegt dat men daar over niet bevreesd behoeft te zijn, daar het goed geregeld zal worden De heer v. Bun ren merkt op dat de landpachten te Drongelen veel te hoog zijn. De voorzilter zal daarover in be sloten vergadering nog mededeelin- gen doen. De heer Donken meent dat bij de werkverschalfing aan den Drongel- schen Dijk veel te royaal met het geld der gemeente wordt omgespron gen. De dijk wordt veel hooger gemaakt als noodig is. De heer v. Buuren vr <agt waarom dit werk op het oogenhlik stil ligt. En waarom moest er vroeger zoo gauw mee begonnen worden? De voorzitter: Dat is vragen naar den bekenden weg. Welke bedoeling hebt U er mee steeds maar weer met zulke praatjes in den raad te komen Als U het aan den >pzichter vraagt, dan krijgt U veel meer in lichtingen dan ik LJ geven kan. Ik kan U geen technische inlichtingen geven en ik ben ook niet van plan om hier te gaan zitten fantaseeren. We hadden indertijd geen enk tl object voor werkverschaffing er» daarom zijn we aan den Drongel- schen Dijk begonnen. Nauwelijks was dit werk echter aangepakt of toen kwam einde!ijK de lang ver wachte toestemming voor het werk in Bahilonienbroek De voorzitter zegt nog dat de op zichter na de raadsvergadei ing de noodige inlichtingen nog zal geven De he.'r Donken vindt het on oil I ij k dat de tewerkgestelden in de'.e ge meente minder verdienen dan in naburige plaalsèn. De voorzitter heeft daarover naar den minister geschreven en zal het antwoord zoo spoedig mogelijk aan de werkloozen mededeelen. De ge meente is echter met handen en voeten aan den Haag gebonden. De heer v. Buuren vraagt den voorzitter nog eens een poging te wagen om te trachten op voordee- liger voorwaarden aan te kunnen sluiten bij de drinkwaterleiding. De voorzilter heeft al tweemaal geschreven zonder antwoord te ont vangen en nu past hij ervoor. Spr. is van meetiing dat het Comité van Actie zich nu zelf maar eens moet laten hooren. Spr. merkt op dat de waterleiding in de naburige gemeen ten nog met groote moeilijkheden te kampen heeft. De vergadering wordt hierna ge sloten. De uitbreid inq van het Sovj'et-legpr. In de derde zitting van het in het Kremhn vergaderde radencongres, verklaarde de plaatsvervangende volkscommissaris van oorlog, dat 't roode leger van nog geen zes hon derd duizend man tot negen honderd veertig duizend man versterkt is. Bovendien, zoo voegde hij hieraan nog toe, worden de begrootingen voor de marine, luchtvloot en ves tingwerken nog aanzienlijk verhoogd. Dr. Schmidt afgetreden Hitler heeft aan Dr. Schmidt, minister van economische zaken, wegens gezondheidsredenen ontslag verleend. Dr. Schacht leidt voorloopig het departement. Oproep van Hitler. De Filhr-r en rijkskanselier Adolf Hitler heeft ter gelegenheid van den tweeden verjaardag dir nationaal- socialistische revolu'ie een oproep gericht tot het Duitsohe volk. Hij noemt hierin als grootste verdienste van het nalionaal-socialisme, dat ^et de Duitschers weer heeft vervuld van zelfvertrouwen en van geloof in Duiischlands scheppende kracht. »>Op 3o Januari 1931», aldus Hitier, «heb ik het Duilsche volk vier jaar lijd gev aagd ter verwezenlijking van het eerste werkprogramma; na ver loop van de helft van dezen termijn h echter reeds meer dan tweederden van het beloofde vervuld. Geen democratis. he regeering kan z ch daarom met grooter vertrouwen onderwerpen aan het oordeel van het volk, dan de nationaal-socialisti- sche regeering van Duitschland De overweldigende meerderheid van al onze vroegere tegenstanders heeft ons in het diepst van hun hart re» ds lang om verontschuldiging gevraagd.» Incident nan de grens China Mands/oekivo. In de haven van Tsjinwangtau (aan de grens van Mnndsjoekwo) werd een Japansch officier dood geschoten. Van officieele Jnpansche zijde wordt medegedeeld, dat deze moord een gevolg is van de anti— Japansche ophitsing in Noord Cliina. Op last van de Japansche leger leiding zijn eenige kanonneerbooten te Tsjinwangtau aangekomen. Wan neer de anti-Japansche stemming niet afneemt, zijn de Japann *rs voor nemens troepen uii Sjanhaikwan naar Tsinwangtau te zenden. De Frunsch—Fngelsche ondert.andelinyrn De Fransche Ministers Flaudin en Laval zijn naar Londen vertrokken voordiploinaliekeonderhandelingen, die voornamelijk over Duitschland's he« bewapening en het Oosl-Locarno- Verdi ag tropen. Men verwacht echter geen definitief resultaat van de be sprekingen. Naar aanleiding van de te Londen plaats hebbende onderhandelingen luasclKn de Fransche en Bnische staatslieden, vel neemt Beuier, dut bij voorbaat een Fransch— Engelsch accoord verzekerd schijnt over de noodzakelijkheid van Duiischlands toetreden lot het Oostelijk Locaino- pact. Frankrijk heeft duidelijk te ver staan gegeven, dat hel, wanneer Duilschiand en Polen definitie! mochten weigeren 't Oost-Locarno pact te ondei teekeneu, zijn toevlucht zal nemen tot een defensief accoord mek de Sovjet Unie en Cechos"ova- kije, hetgeen naar hel schijnt, voor de Britsche opvalling een veel te unilaterale maatregel zou zijn. Der halve rekent men er op, dat Enge land zijn geheele gewicht in de schaal zal werpen ten gunste van een integraal Oost Locarno-pact Mijnstaking in Btlgië, In de Belgische Kamer is een aanvang gemaakt met de behande ling der socialistische interpellatie inzake den economischen nood des lands en de maatregelen welke de regeering ter zake van de werke loosheid en de mijnwerkerspen— sioeneii heeft genocmen. Aangezien de socialisten de aan gekondigde reductie dezer pensioenen met 5 pCt. niet wenschen te aan vaarden en Hubhens, de minister van Sociale Zaken, in zijn antwoord op de interpellatie geen uitzicht heelt geopend op uitstel van den aange- kondigden maatregel, schijnt het uitbreken der mijn werkerssla king op Maandag a.s. onvermijdelijk te zijn geworden. Het bestuur van het Saargebied. Er komen in den Duilschen Hijks- dag acht. door Hitler aan te wijzen afgevaardigden van het Saargeb ed. De Duitsche regeering heelt een wet uitgevaardigd omtrent het voorloopig bestuur vun het Saargebied. Militair Italië. Op 1 Febr. zullen op deltaliaan. sche mi ldelbare en hoogere scholen op plechtige wijze militaire cursussen worden geopend. Vereen. Staten trrden niet toe tot het Int. Gerechtshof. De Senaat te Washington heeft het voorstel tot toetreding van de Vereen Staten tot het Int. Gerechtshof niet met ile vereischte meerdeiheid goed gekeurd. Burgemeester de Vlugt terug: uit Rusland. Dinsdag is de burgemeester van Am sterdam, dr. W. de Vlugt, van zijn reis naar Rusland in de hoofdstad terug gekomen. Toenemende werkloosheid. Bij 1064 organen der openbare ar beidsbemiddeling stonden op 12 Janu ari j.l. in totaal 440.358 werkzoekendeu ingeschreven. Hiervan waren werkloos 422.520 personen. Het aantal ingeschreven werkzoeken den is van 29 December j.l. tot 12 Ja nuari j.l. gestegen met 13.086, het aan tal werkloozen met 13.709. Op het overeenkomstige tijdstip van het vorige jaar stonden in totaal 411.964 personen als werkzoekend bij de organen der openbare arbeidsbe middeling ingeschreven. De automatiseering der telefoon. 29e Januari 1935 is voor den Rijks- telefoondienst een belangrijke datum geworden: op dien dag is door de in- dienststelling van de automatische te lefooncentrale in de sectie Ede het eer ste begin van uitvoering gegeven aan het vormen van een landelijk automa tisch telefoonnet. Als grondslagen voor de reorganisa tie van het telefoonstelsel zullen wor den aangenomen: a. geleidelijke auto matiseering van alle netten, b. ver doorgevoerde automatiseering van het interlocale verkeer, gepaard gaande met automatische registratie der ge sprekken en c. concentreering der be diening van het interlocale verkeer. Voor de uitvoering van dit plan is ons land verdeeld in 20 telefoondistric ten. In schijnbare tegenstelling met een systematisch doorvoeren van dit plan staat het feit, dat gedurende de laatste jaren netten worden geautomatiseerd, welke over het geheele land verspreid liggen en welke weinig behoefte aan onderling verkeer bezitten. De oorzaak hiervan is, dat de capaciteit van vele oude centralen niet meer voldoende is om aan nieuwe aanvragen te voldoen. Aan den systematischen uitbouw van het algemeene plan wordt echter krachtig ge\yerkt. Voor het tijdvak tot het jaar 1938- staat op het, programma: a. het zooveel mogelijk geven van onderling automatisch verkeer aan de reeds geautomatiseerde belangrijke plaatsen; b. automatiseering van de districts centra, waar nog handbediening is voor het locale verkeer; c. het inrichten van de groepscen- tra; d. de opbouw van het verbindings- net tusschen die plaatsen volgens het nieuwe stelsel. Eerst na de voltooiing van dit ge-' raamte zal de automatiseering van 't platteland met groote kracht worden ter hand. genomen. Desniettemin zal in 1935 de automatiseering van ruim 45 kleine netten gereed komen. Een groot aantal daarvan ligt in het district Arn hem, dat als proefdistrict geldt en dat eind 1935 geheel geautomatiseerd zal zijn. Naar medezeggenschap der organisaties De gemeenteraad van Amsterdam heeft in behandeling genomen de mo tie der Kath. fractie betreffende hot inschakelen van de maatschappelijke organisaties der gemeentenaren hij het Voor het eerst in Waalwijk, Amerika's beroemdste komieken, de koningen van den lach in hun onbetaalbare parodistische klucht Onbeschrijfelijk is de hu mor, de groolsche ensceneering, de overdaad van lachstuipen in de grootste succes— comedie van dit jaar, de triomf van geheel de wereld. Het is een bliksem snelle aaneenschakeling ran fantas tische avonturen, waarvan iedere bezoeker zal smullen. Aan te raden is om tijdig plaatsen le hespreken hij Wed. J. van den Broek—-van Bee. 53902 HET ALGEMEEN GESPREK IS REEDS: besturen der gemeente. Onderscheiding voor A.N.W.B. H.M. de Koningin heeft aan den A.N.W.B. Toeristenbond voor Neder land het praedicaat „koninklijke" verleend. De K XVIII. De K XVIII is Donderdagmorgen te Rio de Janeiro aangekomen. Inkrimping bfi de Holl. Lloyd. De directie van den Kon. Holland- schen Lloyd te Amsterdam heeft een belangrijke inkrimping van haar be drijf aangekondigd. De R.A.I. geopend. De R.A.I.-automobieltentoonstelling te Amsterdam is gisteren geopend. De weermacht der Zuidelijke provinciën. De Kamers van Koophandel en Fa brieken in Noord-Brabant en Limburg hebben een schrijven gericht aan den Ministerraad waarin zij de vraag stel len, of de op de defensie-uitgaven door gevoerde bezuinigingen niet ten gevol ge zouden kunnen hebben, dat van onze weermacht in geval van mobili satie onvoldoende preventieve kracht zal uitgaan om de belangen van han del en industrie, die ter behartiging aan deze Kamers zijn toevertrouwd, te beschermen. De Kamers betwijfelen het of juist in verband met de toegepaste bezuini gingen wei met zekerheid kan worden aangenomen, dat ons leger dan inder daad zal blijken over die allernood zakelijkste preventieve kracht te be schikken. Zij dringen er op aan te overwegen of geen maatregelen dienen te worden genomen ter versterking van de weer macht. Ook voor de verdere rustige ontwik keling en uitbreiding van onze indu strie, juist thans en in de naaste toe komst van bijzonder belang voor ons volk, is het, volgens het adres, nood zakelijk, dat zekerheid bestaat omtrent de beveiligingscapaciteit van onze weermacht. ADVERTENTIëN. BEKWAM E BESP Brieven onder No. der adv, ndT" Bureau v. d. blad. 538.1? voor dag (ook dag en nacht), loon na overeenkomst. D. DE GEUS, Vaartwegl94, 53905 's- Graven moer. Oogarts 's HEBTOGENBOSCH, 's-GREVE LDUIN-CAI'ELLE, Houders van Spaar- en Ioo- pende rekeningboekjes worden beleefd verzocht deze ten kan- lore der bank in le leveren voor of vp Februari e.k. voor bijschrijving van rente. De Directeur, J. HUYS.MAN. Duizenden personen een crediet zonder borgen, zwart op wit. Weigering uitgesloten. Brieven p. antw Credverz. »V0LHAHL)1NG« Schiedam. 14 jaa ZC 01 Brie B ureai Bij Sta verse G. VII. Ij Teun en Pietje nog steeds bij Zilverbaard. Zeg Vederzwart, dat vind il; aardig, Zei leuk het man'tje uit de maan Dat jij, on; mij hier te bezoeken, Die lange lucmreis hebt gedaan I Kom daad'Iijk met je vrienden binnen, Mijn kok maakt fluks een nieuw diner, En ik eet dan (het is gezellig!) Maar weer een stukje met je mee. Wij kunnen dan wat samen babb'Ien, Er rs ook wel wat nieuws misschien, En dan laat ik je beide vriendjes Mijn mooie maan eens even zien. Zij kunnen dan beneê verhalen Van al mijn wond're heerlijkheid, En hoe het zacht gebraden duifje hier zoo maar in de monden glijdt. Zij moeten maar een tijdje blijven, waartegen heb ik geen bezwaar Ze zullen veel en fijn genieten; Geloof me, wat ik zeg is waart (Nadruk verboden). BE LOTGEVALLEN VAN TEUN M'fcST EN PtCfjE DEFTIGHEEfl. Zij gaan des morgens met me jagen. Daar op het groote hazenvt'Id, En in mijn kelders liggen nooten, Die moeten ook nog afgepeld! Het zal hun vast hier best bevallen Dat kranig flinke jongens tal, Want op de maan is steeds de leuze: Pleizier-maken staat bovenal! Die Zilverbaard dat is een leukerd Zei Teun heel zacht tot vriendje Piet Ik dacht het wel, een oude gromnierd, Dat is hij heelemaal toch nietl We zullen ons wel amuseeren, Geloof me vrij, wat ik je brom Kijk, kijkdaar komt al een bediende Met een reusachtige Turksche trom! Nou denk je vast zei Zilverbaard hun Dat wij een Jazzband maken gaan, Maar dat is mis, aan die muzieksoort Vergrijpt men zich niet op de maan! Die trom die dient voor heel wat anders... Let nvar eens even duchtig op! En ziet, toen sloeg d? kie.'.t Msaruoaa Er met zijn vuist geweldig opl De trommel sprong tn duizend stukken Met een vervaarlijk knaigt-luid; En toen ie zou net niet geluoven! Kwam plots een reuzentaart er uitl En, hemel wat was dit toevallig, Teun was gewoon er mee verugen: Over zijn hootd kwam plotseling Een groote bruidsuikertjesregent En op Piet Deftigheer zijn plaatsje Daalde wel minstens vijttig keer Een straal van apenootjes en Gepieperde kastanjes neerl En allen hieven toen hun glaasje» En zongen luid en onvervaard: Hoezee, hoezee, lang zal hij leven, Onz' goede koning Zilverbaard! (Wordt vervolgd). zal )93! in I Was R.K meu 4 ja: PU EEÏ N voei baa gen I

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 2