Centraal Tandheelkundig Instituut Geheel Gebit vanaf f [4Üj PLAATSELIJKE BERICHTEN, u Plaatje van een tand 14.- ledere tand meer 12.- Po.selein of Zilvervulling f3.- Goud vulling vanaf f 9.- Goudkroon vanaf f 15.- Pijnloos frekken van fand of kies f 1.50 60 Heuvelstraat aanket volgens spr. mettertijd kunnen blij- 'el. tjen, dat deze salarisvermindering een WèjLiaöcieel nadeel voor de gemeente zal werc,beteekenen. Spr. wil den raad in over- e da ^ging geven indien deze verlaging binE0rdt doorgezet hiermede zeker bij aanieventueele toekomstige verdere verla- iet hf)flingen rekening te houden, omdat het Jeer aoed mogelijk is dat in de toekomst en uLeer van de doktoren zal worden ge- de begrootings-commissie. Spr. J. vcvraagd dan tot heden. Ac>7(> missie een bes! De heer v. Nieuwstadt meent even- ijn vjeeos dat dit voorstel een bezuiniging de li beoogt, die in de toekomst geen bezui niging zal blijken. Spr. is van meening en. de gemeente met hare geneesheeren 'urea,tevreden mag zijn, en het verwondert houcjbem dat over dit voorstel geen overleg 'ten i met de betrokkenen heeft plaats gehad. Tegenover het motief dat het aantal ar- rdt at ^en-patiënten is gedaald, staat volgens gpr. dat er een geheel nieuwe categorie ievtLan onvermogende patiënten is bijgeko men. De geneesheeren moeten nu een- L. yi maal helpen, onverschillig of de pa- e Kojtiënten kunnen betalen of niet; op de eerste plaats moet de geneesheer filan- e vo, troop zijn. Spr. zou het klein vinden als fing. je doktoren in de verlaging reden zou- ïn- (j den vinden om minder toeschietelijk te Db zjjn, maar toch vreest hij dat de „bezui- Vrij 0iging" een averechtsche uitwerking zal hebben. Neem b.v. het vervoer van pa- r co^ tiënten naar ziekenhuizen, dat thans :>nd$ joor de doktoren gratis gedaan wordt. Zij zouden het volle recht hebben om de kosten van dit vervoer op de gemeente te verhalen. Spr. kan het voorstel niet »n hj steunen. De heer Roestenberg is de meening f. Jarf toegedaan, dat het euvel, dat de men- schen de contributie der ziekenfondsen aai niet meer kunnen betalen, kan worden estui weggenomen, daar er liefdadige instel lingen zijn, die de menschen hierin wel ;n tij willen tegemoet komen. Spr. verwacht n me niet dat de doktoren, na verlaging van hun salaris, minder zorg zullen hebben voor hun armlastige patiënten; dat zou de bevoegdheid voorbehoudt van zijn afwijkende meening te doen blijken. Met de redactie der verordening kon ook dit lid zich overigens accordeeren. Weth. v. d. Horst verdedigt zijn meening, die afwijkt van die van de meerderheid van B. en W. In het prae- advies staat dat het voorstel gedaan is naar aanleiding van de besprekingen in meent echter dat in deze commissie een andere bedoeling is naar voren gebracht, men wilde n.l. naast het armbestuur een in stantie in het leven roepen, die steun zou kunnen verleenen aan crisisslacht offers, die buiten steunregeling of werk verschaffing vallen, en van wie toch niet geëischt kan worden, dat zij den zwaren weg naar het Armbestuur gaan, waardoor zij het cachet krijgen armlas tig te zijn. Het voorstel van B. en W. komt in het geheel niet aan deze bedoeling tege moet, doch beoogt slechts een andere regeling voor het armwezen te treffen. Dit laatste zou volgens spr. slechts te verdedigen zijn, als gebleken was dat het Armbestuur niet capabel is voor zijn taak. In het Armbestuur wordt, aldus spr., steeds ernstig beraadslaagd, weke lijks vergadert het College 2^ 3 uren en iedere cent wordt gewikt en gewo gen voordat hij wordt uitgegeven. Na tuurlijk zullen er, zooals overal, ook fouten gemaakt zijn, maar alleen als er groote tekortkomingen waren, was er reden voor verandering der regeling. Spr. deelt niet de meening door B. en W. in het prae-advies vastgelegd, als zouden B. en W. niet voldoende con trole op de uitgaven van het Armbe stuur hebben; met de vingerwijzigingen van het dag. bestuur of van den raad is immers steeds rekening gehouden. Spr. schetst de groote moeilijkheden, waarvoor het Armbestuur zich geplaatst ziet. In de dagen voor Kerstmis, toen een groote groep werkloozen van de werkverschaffing moest worden uitge- daardoor wordt de indruk gewekt dat de armmeesters te zelfstandig optre den. Als verantwoordelijk raadslid wenscht spr. dat er meer systeem in het arm wezen komt. Als er maatregelen geno men kunnen worden, die meer licht brengen in den gang van zaken bij het Armbestuur, dan moet de raad zich daarin verheugen. Spr. wil graag mede werken aan het scheppen van een meer systematische regeling, al wil hij de moeilijkheden, die daaraan verbonden zijn, niet onderschatten. Spr. acht het gewenscht de zaak nog tot de volgende vergadering aan te hou den, om in wederzijdsch overleg een oplossing te vinden die allen bevredigt. Tenslotte merkt spr. nog op dat het in het geheel niet gaat over de vraag of de armmeesters hun plicht hebben ge daan. De Voorzitter betoogt dat met het voorstel niets anders voorzit dan het Armbestuur op dezelfde wijze als tot nu toe, alleen op nog meer intensieve wijze, werkzaam te doen zijn. Maatschappelijk Hulpbetoon heeft niet de bedoeling iets anders te doen als tot nu toe het Arm bestuur deed. De dienst zal de nood lijdenden, die inderdaad noodlijdend zijn, op afdoende wijze te hulp komen. Spr. meent dat het de plicht van den raad is te zorgen dat de gevoteerde gel den alleen daar komen, waar zij noodig zijn. Spr. heeft niets dan lof en hulde voor wat het Armbestuur tot nog toe gedaan heeft. Hij is ervan overtuigd dat M. H. geen aangenaam werk te ver richten zal krijgen. beneden de waardigheid van hun ambt sjoten, zijn al deze menschep naarhet zijn. Toch is spr. van meening dat niet aan de salarissen getornd moet worden. Wel meent spr. dat de armenpractijk aan de gemeente te veel geld kost, en daarom zou hij liever zien, dat deze practijk in andere banen werd geleid. Het is volgens spr. in het geheel niet noodzakelijk, dat een nieuwe dokter, die zich in de gemeente vestigt, maar direct tot gemeentearts wordt benoemd en bij eventueele mutaties zou spr. hiermede terdege rekening houden. Spr. meent tenslotte uit waardeering voor de welwillende houding, die de artsen steeds tegenover de armlastige vat patiënten hebben in acht genomen, te- 1 we gen deze verlaging te moeten stemmen. De Voorzitter zegt dat het hem vreemd aandoet dat geen enkele stem opgaat voor het voorstel, dat toch is voortgesproten uit de vroeger in den raad geuite wenschen. Nu de raad blijk geeft tot een andere meening te zijn ge komen, neemt spr. namens B. en W. het voorstel terug, zoodat van de verla ging voorloopig wordt afgezien. Maatschappelijk Hulpbetoon. 15. Voorstel tot vaststelling van een verordening voor den Gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbe toon in deze gemeente. Aan het prae-advies van B. en W. is het volgende ontleend: Bij de behandeling der gemeente-be grooting voor het dienstjaar 1935 werd er in den Raad over gesproken om te komen tot een gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Als gevolg van deze overweging bie den B. en W. de daartoe betrekkelijke verordening ter vaststelling aan. Aan de instelling van dezen dienst zit meer speciaal de bedoeling voor, dat de gemeente een volledige controle over de uitgaven welke aan het armwezen ver bonden zijn, verkrijgt. En waar de belangen der gemeente door een subsidie van 17.000.—, zoo als op de begrooting voor het dienst- Armbestuur verwezen. Dat moest vol gens spr. demoraliseerend werken, en de ambtenaar, die voor het ministerieel besluit verantwoordelijk is, heeft een zware verantwoording op zich geladen. 5 Uren heeft het Armbestuur toen over den toestand beraadslaagd: huisgezin nen met 10 kinderen zaten eenvoudig zonder brood. Toch is het Armbestuur niet voor deze moeilijkheden terugge schrikt en heeft het zijn plicht gedaan. Spr. is van meening dat van de uit gaven der gemeente er twee noodzake lijk zijn: op de eerste plaats de salaris sen voor de ambtenaren en op de twee de plaats de gelden, die noodig zijn om den nood van hen, die tekort komen, te lenigen. Spr. weet dat het subsidie voor het Armbestuur zeeï hoog is. maar een vergelijking met andere plaatsen valt toch nog in het voordeel van deze ge meente uit. Waalwijk geeft 2 maal zoo veel aan zijn Armbesturen als Loon-op- Zand. Spr. weet dat dit hier niet zou kunnen, maar had dit voorstel niet op de agenda gestaan, dan zou er toch een adres van het Armbestuur zijn ingeko men, waarin de toestand uitvoerig werd uiteengezet en waarin gevraagd werd of voor 1935 nog een verhoogd subsidie zou kunnen worden gegeven. Dan zou het Armbestuur straks, als de gelden op zijn, niet meer verantwoordelijk zijn en zijn functie aan den raad ter beschik king kunnen stellen. Waar het Armbestuur steeds zijn uiterste best gedaan heeft en B. en W. steeds de noodige inlichtingen omtrent het beheer der gelden kunnen krijgen, ziet spr. niet in waarom het Armbestuur thans zou moeten worden op zij gezet en er een andere regeling zou moeten komen. De heer Snoeren had liever een ander voorstel van B. en W. gezien. Er wordt in het prae-advies gezegd dat er geen volledige controle is, maar daarom had spr. verwacht dat B. en W. een voorstel zouden doen, om die controle mogelijk te maken. Spr. meent dat door de in- jaar 1935 voorkomt, welke zij voor dit ste]jjng Van een Dienst voor Maatsch. doel uitgeeft, zeer zeker niet onbelang rijk zijn, daar is het ook alleszins rede lijk te verklaren dat de verantwoorde lijkheid voor zoodanige uitgaaf op het Gemeentebestuur komt te rusten, dat daarvoor rekening en verantwoording aan den Raad verschuldigd is. Weliswaar moet een dergelijke ver antwoording ook door het Burgerlijk Armbestuur worden gedaan, doch in werkelijkheid is het voor de besteding der gelden niet, tenzij dan alleen moreel, verantwoordelijk te stellen, nu het Arm bestuur zonder beroep op verzoeken om ondersteuning beslist. Als gevolg van dit voorschrift wordt in feite de geheele financieele adminis tratie in handen van het Armbestuur gelegd, dat daardoor in wezen de vrije beschikking over de gemeentegelden verkrijgt, wijl het gemeente-subsidie toch naar de hoegrootheid van de uit gaven ten behoeve van het armwezen, te bepalen is. Met het vorenstaande hebben wij in geen enkel opzicht willen betoogen dat Hulpbetoon de verantwoordelijkheid al leen maar wordt verschoven. Spr. keurt het af, dat er in de gemeente critiek op het Armbestuur wordt geleverd, want deze critiek is geheel bezijden de waar heid. Met het voorstel kan spr. zich niet vereenigen. De heer Nijkamp betoogt dat de re kening van het Armbestuur de laatste jaren steeds hooger is geworden, waar om spr. op de laatste raadsvergadering gezegd heeft dat het beheer der gelden onder controle van den gemeenteraad zou moeten komen. Met het voorstel van B. en W. kan spr. zich echter niet vereenigen, omdat daardoor iets wordt weggewerkt, dat tot nog toe goed heeft gewerkt. Wel zou spr. graag wenschen dat de raad controleerende bevoegdheid kreeg en hij vraagt of dit niet mogelijk is door instelling van een commissie, die con trole houdt op de uitgaven en eventuee le aanmerkingen aan den raad rappor teert. De heer Roestenberg heeft zich ver- het huidig Armbestuur in zijne verplich- heugd in deze wijziging, al is hij het er tingen is tekort geschoten of dat op diens beleid bemerkingen zouden zijn te maken. Integendeel gaat onze waardeering ten volle naar het veelomvattend en zeer moeilijk werk uit dat het bestuur heeft verricht. Wij mogen hierbij verder nog opmer ken, dat een onzer leden zich met de strekking van dit voorstel niet heeft kunnen vereenigen en zich als zoodanig niet in alle opzichten mee eens. Inder tijd heeft spr. al aangedrongen op meer dere bekendheid van den toestand van het Armbestuur en altijd heeft spr. zich aangesloten bij den wensch van Weth. d. Horst, dat er een Dienst van TILBURG Met garantie. Pijnloos trekken inbegrepen. (22 karaats goud) Onbreekbare gebitten met levenslange garantie. Spreekuren alle werkdagen van 9 12 en 14 Avond spreekurenDinsdag, Woensdag, Donderdag van 79 Volstrekt pijnlooza behandeling. MONDONDERZOEK KOSTELOOS. v. Maatsch. Hulpbetoon moest komen, te meer omdat daardoor het karakter van armen-bedeeling wordt weggenomen. Spr. meent dat het Armbestuur niet elke week, doch elke maand vergadert, en Het gemeente-subsidie aan het Arm bestuur noemt spr. schrikbarend hoog en het doet er z.i. niet toe wat naburige gemeenten voor hun Armbesturen be talen. In Waalwijk heeft men 'n bijzon deren toestand; daar zijn verschillen de armbesturen, waartusschen een wis selwerking bestaat, en bovendien is die gemeente in staat om meer te betalen. Den heer Snoeren wil spr. opmerken dat scherpere controle juist niet moge lijk is, zoo lang het B. A. blijft bestaan. Juist om die controle mogelijk te maken is het voorstel gedaan. Van de critiek heeft spr. in den raad niets gehoord, zoodat hij daarop niet behoeft in te gaan. Naar aanleiding der opmerking van den heer Nijkamp zegt spr. dat contro le door een raadscommissie zich alleen kan uitstrekken tot de bedragen, die de gemeente heeft beschikbaar gesteld, over de besteding dier bedragen hebben B. en W. noch de raad echter iets te zeggen. Juist door de invoering van een dienst van M. H. krijgt de raad dit in handen. Aan het verzoek van den heer Roes tenberg wil spr. in zooverre voldoen dat hij in deze vergadering een principieel besluit zal laten nemen over de al of niet instelling van den dienst. Het ont- werp-reglement wil spr. dan graag aan houden. De Voorzitter zegt dat het werk van het B. A. geweldig uitgebreid is. Ideëel beschouwd is het B. A. eerst in de laat ste plaats verplicht om steun te verlee nen, n.l. pas daar waar kerkelijke of andere bijzondere instellingen van lief dadigheid geen hulp meer kunnen ge ven. Daar men zich in deze gemeente veelal rechtstreeks tot het B. A. wendt, zijn hier de uitgaven van dat bestuur zoo schrikbarend toegenomen. Het sub sidie van de gemeente aan het Armbe stuur is in 10 jaren gestegen van 6000 tot 18000, en ook deze 18000 zijn nog niet voldoende om het Armbestuur in staat te stellen zijn taak naar behoo- ren te vervullen. Dit zeer hooge bedrag wordt besteed door menschen, die voor die besteding nooit verantwoording schuldig zijn aan den raad, terwijl toch de gemeenteraad voor deze gelden de verantwoordelijkheid heeft te dragen. Dit vindt spr. geen gezonde toestand. Er wordt gesproken over een „subsi die" aan het B. A., maar spr. vestigt er de aandacht op, dat daar hoegenaamd geen eigen inkomsten van het B. A. te genover staan, in 1934 slechts een be drag van 900.—. De gemeente finan ciert dus vrijwel de geheele kosten van het Armbestuur, en daarom is het vol gens spr. noodzakelijk dat de raad over de besteding der gelden meepraat. B. en W. achten zich niet verantwoord als zij geen algeheele zeggenschap over deze gelden hebben. Spr. vindt het systeem, dat het B. A. bij de bedeeling toepast, niet goed. In 1933 werd in geld uitgekeerd 4200.— en in natura 2300.—; in 1934 was de verhouding zelfs nog slechter, n.l. in geld 4500.en in natura 1200. Spr. vindt deze verhouding absoluut verkeerd en meent dat bedeeling in geld op de laatste plaats moet komen en be deeling in natura op de eerste plaats. Weth. v. d. Horst is het voor een groot deel eens met den voorzitter en ook met den heer Roestenberg. Ook spr. zou het op prijs stellen dat een be tere controle werd uitgeoefend op de zaken van het Armbestuur. Maar spr. vraagt zich af of het daarvoor noodig is dat het B. A. wordt opzij gezet en dat B. en W. in zijn plaats treden. De heer Snoeren maakt de opmerking dat het dikwijls noodzakelijk is in geld uit te keeren. De menschen moeten toch eenig geld in huis hebben, b.v. om de huishuur te betalen. De Voorzitter moet nogmaals zeg gen dat B. en W. noch de raad een grootere controle op het B. A. kunnen uitoefenen, omdat dit eenvoudig buiten hun competentie ligt. Den heer Snoeren zegt spr. dat op de begrooting een afzonderlijke post voor huishuur is geraamd. Spr. gelooft graag dat men de menschen ook wel eens een paar centen moet geven, maar dit kan toch moeilijk oploopen tot een bedrag van meer dan 4000.—. Spr. brengt het voorstel in stemming om een Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon in het leven te roepen. Het voorstel wordt met 5 tegen 10 stemmen verworpen. Voor stemmen de heeren v. Nieuwstadt, Roestenberg, v. Lier, v. d. Horst en M. Dingemans. Praecario-rechten. De Voorzitter antwoordt nog op een schriftelijk ingediende vraag der arbei dersfractie, waarin wordt aangedron gen op herziening der verordening op de heffing van praecario-rechten. Tot nog toe is aan B. en W. niet ge bleken dat er eenige onbillijkheid in de verordening bestaat. Het is waarschijn lijk dat sommige vermeende onbillijkhe den door den ontvanger, die nieuwe in structies gekregen heeft, kunnen wor den opgeheven. Blijkt dit echter niet het geval, dan zal spr. graag een initiatief voorstel tot wijziging der verordening ontvangen. De vergadering wordt hierna geslo ten. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Predikbeurten Zondag 3 F^br. 1935 Ned. Herv. Kerk, vm 9 30 uur en nam 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m, 9 30 uur en nam. 2 30 uur Candidaat beukenkamp van Sleeuwijk Vergadering van de Sociale Studieclub van den Chr. Besturenbond Sprang Capelle op a.s. Maandagavond half 8 in de zaal van den Chr. Volks bond. Door den heer C. van Caem Dzn. zal als onderwerp worden ir geleid .Overheidsbemoeiing met productie en distributie". Spr. licht toe hoe wij het econo mische leven moeten bezien, n I. dat dit economische leven onderworpen s aau de Wet. Gods; dal wij het maatschappelijk leven zoo bezien, dal er is één Souverein, Die staat boven de schepping, en dal is de Schepper, Die alles aan Zijn Wet heeti onderworpen. Onze taak, zegt spr. bestaat in het gehoorzamen aan de Wet, aan de ordinanciën Gods, ons in Zi)n Woord geopenbaard. Hei werk van het Verbond Patri, monium in den breeden kring van ons volksleven licht spr. toe, dat vooral in dezen lijd van zoo groot belang is, om n 1. ons volk voor te tiChicu betredende de vragen van den dag. Door een tweetal aanwezigen wer den vragen gesteld, die door den spreker werden beantwoord. De Voorzitter dankte den spreker voor zijn duidelijke uiteenzetting van zijn onderwerp en sprak de hoop uit dat de aanwezigen, daarmede bun winst zouden doen. De vergadering die op gebruikelijke wijze was geopend, werd met dank gebed door den heer Pellicaan ge. sloien. v.. Een collecte ten bate van een te vormen Crisis-steunfonds van den Chr. Besiurenbond Sprang-Capelle bracht i 3 25 op. Op Maandag 11 Febr. zal in de zaal van den Chr. Volksbond alhier de „Magalang film" van de Zending der Geref. Kerken worden vertoont. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. ge meente te dezer plaatse hoopt a.s. Zon dag des morgens half 10 en des na middags half 3 op te treden Ds. Cuperus. Naar men ons mededeelt herdach ten de heeren J. A. Verheijden alhier en G. Koenen te Vrijhoeve-Capelle een dezer dagen den dag, dat zij 25 jaar on afgebroken zitting hebben in den ker- keraad (college van ouderlingen en diakenen) der Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse. De gemengde zangvereeniging ,,'t Kozeknopje" zal op Dinsdag 12 en Donderdag 14 Febr. a.s. in de zaal van den heer L. F. van Dongen een uit voering geven. De heer W. J. de Roon te Vrij hoeve-Capelle heeft zijn benoeming tot hoofd der O.L. School te Sleeuwijk aangenomen. Sedert eenigen tijd is de benoemde aldaar reeds tijdelijk werk zaam. De heer J. van den Hoek heeft be dankt als bestuurslid van het muziek gezelschap „Kunst na Arbeid". CAPELLE. De uitslag der familie- verkooping der goederen van de fami lie Stam alhier is als volgt: Koop 1 -f 4 2495 Rosenbrand, Loon- op-Zand. Koop 2 -f 3 875 M. Rijken, Capelle. Koop 5 Koop 6 op 885 Hommel, Loon Zand. 1010 M. de Bruijn, Almelo. 2760 Smits, Woudrichem A.s. Dinsdagavond half 8 zal in de zaal van den Chr. Volksbond al hier, vanwege de Afd Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders, eene vergade. ring worden gehouden, waarin als spreker zal optreden de heer Kunst, hoofdbestuurder van bovengenoemde bond. De lezing zal met lichtbeelden worden toegelicht. Het ligt in de be doeling tot de oprichting van een jeugdclub te komen, Heden (Vrijdag) herdenkt de heer R. van Drongelen alhier den dag dat hij voor 35 jaar werd be. noemd tot koster bij de Ned. Herv Kerk. De heer v. Drongelen heeft zich in deze functie door zijn groote hulpvaardigheid aller achting verwor. ven, J1, Woensdagavond trad voor de Afd. Sprang van het Ned. Werkl. Verhond .Patrimonium" alhier als spreker op de heer J. C. Pellicaan, ambtenaar van het Verbond, van Amsterdam, met het onderwerp: .Tijd en Taak". In een tweetal punten, n 1. De tijd hoe die zich in het maatschappeliik leven openbaart, en De taak. het werk van Patrimonium, zet spr. zijn onder- werp uiteen. Koop 7 Koop 9, 10, 11, 12 ƒ5650 v. Oosterhout, Capelle. VRIJHOEVE-CAPELLE. Donder dagavond hield de Kolen Inkoop-V er- eeniging van den Chr. Besturenbond in het gebouw voor Chr. Belangen alhier onder leiding van den voorzitter, den heer Jac. Vos haar jaarvergadering. Secretaris en Penningmeester brach ten een uitvoerig jaarverslag uit, waar uit bleek, dat het ledental 149 bedraagt en de omzet 180 ton was. De aftredende bestuursleden de hee ren J. Haverhals en K. Rosenbrand Dzn., werden met bijna algemeene stemmen herkozen en namen hun be noeming aan. Met een woord van dank voor de opkomst werd deze samenkomst dooi den Voorzitter met dankgebed geslo- ten. De afdeeling van den Chr. Fa- brieks- en Transportarbeidersbond al hier, houdt a.s. Donderdag 7 Februari des avonds half 8 in het gebouw voor Chr. Belangen aan het Bruggetje een propaganda vergadering. Als spreker hoopt op te treden de heer M. J. Kunst van Den Haag, hoofd bestuurder van genoemde organisatie Onder leiding van den heer P. B. Bisselink van Kaatsheuvel gaf het Fanfarecorps „Sirena" alhier, voor n goed bezette zaal bij J. Treffers aan het Bruggetje een uitvoering. Zoowel de muzieknummers, als de voordrach ten die ter afwisseling werden gegeven vielen goed in den smaak bij de aan wezigen. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zon dag op te treden Ds. P. K. Keizer. De Stoomschoenfabriek van de firma A. Moonen alhier, zal, naar we vernemen, wederom met volle weken gaan werken. WASPIK. Tot deurwaarder bij de plaatselijke belastingen is benoemd de heer G. de Koning. GEERTRUIDENBERG. Woens dag j 1. had in het r.k. parochiehuis alhier, de jaarvergadering plaats van de afdeeling Geertruidenberg der R. K. Staatspartij. Voor deze vergadering bestond een zeer groote belangstelling, iets wat de voorzitter ten zeerste.verheugde, en

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 7