PLAATSELIJKE BERICHTEN Nieuws uit Kaatsheuvel. U VJ ^je beperkende bepalingen en adminis tratieve voorschriften, die ter uitvoe- jnq van de crisismaatregelen tot steun l aaI1 den landbouw en de veehouderij werden gegeven. De consumptievraag bleet beneden Tet gemiddelde, waarvan een onderling ^scherpe concurrentie het gevolg was. er,pc inkrimping van den veestapel, de en;opgelegde beperkingen bij de varkens houderij en pluimveehouderij, hebben \jiet verbruik van veevoederartikelen ietsterk doen verminderen. n t Nadeelen van de bovengenoemde cri sismaatregelen werden mede ondervon den. doordat de uitvoering ervan ge wiegd werd in handen van de landbouw- P^organisaties, die daarbij de vrije hande- - on|aars verdringen. De graanmaalderijen ^ondervinden bovendien een moordende concurrentie van de door de Boeren- lstr!bonden opgerichte eigen maalderijen, n Algemeen wenscht men in de graan- voijen meelbedrijven een ordening, die het nnevrije bedrijf en den vrijen handel de is ihaar toekomende plaats in de maat schappij waarborgt. lstl> Scheepvaart. (Binnen-) in affe Scheepvaart. De beteekenis van de binnenscheep vaart in 1934 kan het best blijken uit de nn,Voornaamste cijfers van de Bevrach- h'tingscommissies K. L., ten deele werkzaam binnen het district onzer Ka- I Vi mCDoor de Bevrachtingscommissie K., j zetel te 's-Hertogenbosch, werden in II 1934 1156 bevrachtingsovereenkom- sten goedgekeurd. De totale hoeveel- 16 C heid in het afgeloopen jaar vervoerde nüli qoederen bedroeg 352.131 ton, voorna- 113 melijk bestaande uit kunstmest, tarwe, W> hout en zand. De voornaamste laad- ÏÏj plaatsen in het gebied dezer Commissie zijn: Veghel, 's-Hertogenbosch en Hel- C 01 mond. Vanuit plaatsen in het district ej'E] onzer Kamer werd door de Bevrach- C' tinascommissie K. weinig bevracht. 92! Met ingang van 1 Oct. 1934 werd i de nieuwe regeling voor het vaste rela- tie-vervoer volledig door onze Com- a£ri missie toegepast. Ka Qe Bevrachtingscommissie L. te Bre- nit da was voor ons district van meer be- 1 wa teekenis. Door deze Commissie werden vinj in 1934 4863 bevrachtings-overeen- :esta komsten goedgekeurd. Het totaal der me vervoerde goederen bedroeg in dat jaar 1 de 572.229 ton. In hoofdzaak werden ver- -hte voerd bieten, suiker, pulp, tarwe, aard- appelen en draineerbuizen. In de hier- be boven genoemde cijfers zijn niet be- reci grepen het relatie-vervoer, vervoer van lc*iei eigen goederen en beurtvaart. Afgezien van het campagnevervoer, dat voor onze Kamer van weinig be teekenis was, kan het aandeel van de plaatsen binnen het district onzer Ka mer in de totale werkzaamheden van ibiec deze Bevrachtingscommissie gesteld k ii worden op 17 Van dit aandeel was het overgroote deel bevracht vanuit Geertruidenberg, als agentschap. Het agentschap Geertruidenberg kan be schouwd worden als een der voornaam ste agentschappen van de Bevrachtings commissie L. Middenstand. 34 ii kaï t te strie ge- ivig itrie. bui- p de rukt: on- 1 op port rlijk, ge- lijk- idel. 933 934 ver- ïen- Igië. gel- •aag eel- l en elde1 in- and zeer Bo- ijke zijn ex- 'nze den »m- 3e- eer or ee nig ijks rijn en. ets ee- en. ten jke Ten aanzien van den toestand der middenstandsbedrijven in het district onzer Kamer moet worden gezegd, dat nog steeds achteruitgang valt te be speuren. Tengevolge van het dalende loonpeil en de uiteraard voor werkloo- zen geringe ondersteuning wordt de koopkracht der arbeidende bevolking steeds kleiner, waarvan vooral de klei nere winkelier het nadeel ondervindt. Sommigen kunnen hunne voorraden niet meer aanvullen met het gevolg, dat zij zelfs courante waren niet meer kun nen verkoopen en derhalve op den duur onherroepelijk ten onder gaan. Naast het verminderen van de koop kracht der bevolking is voor den klei nen middenstander oorzaak van terug gang de omstandigheid, dat vele werk- loozen uit allerlei kringen hun heil zoe ken in het uitoefenen van winkelnering. De slagerswinkels daarenboven onder vinden nadeeligen invloed van de dis tributie van vleesch-in-blik tegen lagen prijs. Landbouw, tuinbouw en veeteelt. Wat betreft de oogstresultaten kan het jaar 1934 over het geheel als bui tengewoon gunstig worden aange merkt; de omstandigheden waren voor groei, verpleging en oogst der gewas sen zeer goed. Gezien den redelijken prijs der producten, die helaas slechts door buitengewone steunmaatregelen kon worden bereikt, was de uitkomst der landbouwbedrijven over het alge meen goed. Daar echter de resultaten van het veebedrijf nog beslist ongunstig waren, kan van een gunstig jaar voor het in het district onzer Kamer over- heerschende gemengde bedrijf niet worden gesproken. Pacht- en koopprijzen van landerijen bleven ongeveer op hetzelfde peil, waarbij wel meer animo voor geldbe legging in landerijen kon worden ge constateerd. Hier en daar liepen de pachtprijzen op, wat echter meestal niet op goede gronden te motiveeren was. De opbrengst van de fruitteelt was in het afgeloopen jaar ten aanzien van de hoeveelheid onregelmatig, doch over het algemeen gering. De oogst was vroeg en de kwaliteit liet te wenschen over. Voor de telers, die ,,op het hout verkochten was het resultaat niet on gunstig, de handelaars moesten echter veelal verliezen boeken. De totale omzet van de Veilingver- eeniging ,,De Langstraat beliep in 1934 286.700.—. Handelsregister. Het aantal dossiers van het Handels register steeg in 34 van 2427 tot 2496. Het aantal uittreksels uit het Handels register bedroeg 219 tegen 247 in 1933, het aantal inzagen 736 tégen 798 in \933. o t Geregistreerd werden 28 faillisse menten tegen 27 in 1933. Het aantal certificaten van oorsprong en legalisaties steeg van 136 in 1933 tot 414 in 1934. Het aantal ingekomen en uitgaande stukken (drukwerken, circulaires, for mulieren enz. niet medegerekend) klom van 5105 in 1933 tot 5880 in 1934. Het aantal verstrekte handelsinlichtingen bedroeg 3340 tegen 2532 in 1933. Uit deze cijfers moge blijken, dat van de diensten der Kamer nog steeds meer en meer gebruik wordt gemaakt. Uit bovenstaand overzicht zal U ge bleken zijn, dat wij nog steeds diep in de depressie zitten en dat, mocht hier en daar van eenige opleving kunnen worden gewaagd, deze opleving vrij wel steeds te danken was aan getroffen overheidsmaatregelen. Van een werke- lijken terugkeer naar normale verhou dingen valt nog niets te bespeuren. Met voldoening wijs ik nog op het gereedkomen van het rapport van de door onze Kamer ingestelde Water staatscommissie. Dank zij de bekwame leiding van den Voorzitter der Com missie, den heer G. J. de Vries, is dit rapport een zeer belangwekkend boek geworden, dat in vele opzichten voor de kennis van een groot deel van het district onzer Kamer belangrijke gege vens bevat. Het verkeersprobleem in de Lang straat wacht nog steeds op een oplos sing. Een groote stap in de goede rich ting intusschen beteekent het besluit van de Provinciale Staten van Noord brabant, om in samenwerking met de gemeente 's-Hertogenbosch het over- wegvraagstuk over den spoorweg tüs- schen Vlijmen en 's-Hertogenbosch de finitief op te lossen. De werkzaamheden van het perso neel der Kamer namen in het afgeloo pen jaar wederom belangrijk toe, voor al tengevolge van de verschillende contingenteeringsmaatregelen. Enkele fijfers zijn in deze teekenend. Zoo wer den in 1934 afgegeven 3388 consenten voor den invoer van leder, vertegen woordigende een gezamenlijke waarde van 1.557.859.- 427.582 K.G.), 225 consenten voor den invoer van di verse textielgoederen ter waarde van 50.720.— en 125 consenten voor andere gecontingenteerde goederen, waarvan de waarde niet bekend is. In totaal bedroeg het aantal door ons Bureau afgegeven consenten 3738 te gen 863 consenten in 1933. In verband met de hieraan verbonden administra tie behoeft 't geen betoog, dat de werk zaamheden van het personeel, buiten den gewonen, tengevolge van de crisis reeds sterk toegenomen arbeid, belang rijk zijn uitgebreid. Voor het vele en accurate werk komt hun, vooral den adjunct-secretaris, zeer zeker n woord van bijzonderen lof toe. Tot slot spreek ik de hoop uit, dat met Gods hulp 1935 althans eenige ver betering moge brengen in de voor velen zoo uiterst moeilijke omstandigheden, waaraan ik den bijzonderen wehsch toevoeg, dat het U allen in het aange vangen jaar goed ga zoowel in Uwe ondernemingen als in Uwe gezinnen. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 9. 10. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Predikbeurten Zondag 17 Febr. 35: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9,30 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9,30 uur en n.m. 2,30 uur Ds. J. C. Hagen. Jaarvergadering van de Anti-Re volutionaire Kiesvereeniging Sprang op Maandag 18 Februari 1935, des avonds half acht uur, in de zaal van den Chr. Volksbond. Agenda: Opening. Notulen. Ingekomen stukken. Jaarverslagen secr. en penningm. Rapport comm. nazien boeken. Bestuursverkiezing. Aftr. de heeren G. J. v. Wiligen- burg en G. Janson Fzn. Verkiezing afgevaardigde event, vergaderingen Kamerkieskring. Onderwerp door dhr. C. v. Caem. Rondvraag. Sluiting. De Hulpkas verbonden aan de Ata. Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patrimonium", kwam j.l. Woensdag avond in de zaal van den Chr. Volks bond alhier in jaarvergadering bijeeen, onder leiding van haar voorzitter dhr. J. C. de Roon. Na opening op gebruikelijke wijze, heette de voorzitter de leden welkom en gaf een kort overzicht over het af geloopen jaar. De secr. dhr. C. Chabot bracht ver volgens een goedverzorgd jaarverslag uit, alsook de penningmeester dhr. Jac. van der Schans Jaczn. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden de heeren C. van Heijst en Jac. van der Schans Jzn. herkozen; in de vacature Jan Ophorst werd gekozen dhr. Jan Vos-Spuijbroek. De vergadering werd met dankge bed gesloten. Door den sterken wind stortte dezer dagen de landbouwersschuur van den landbouwer de Bie aan het West einde alhier bijna geheel in. Een acht tal koeien en twee kalveren die op stal stonden, kwamen onder de puinhopen terecht. De koeien konden alle worden gered en hadden slechts kleine ver wondingen opgeloopen; de kalveren werden dood onder puinhopen vandaan gehaald. De schuur was bijna geheel van steen opgetrokken en met pannen gedekt. Zooals reeds gemeld organiseerd de Chr. Gemengde Zangvereeniging „Excelsior" alhier, ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan een groot con cours voor zang- en muziekgezelschap pen op 10 en 15 Juni a.s. Wij verne men dat de sluitingsdatum voor in schrijving tot deelname thans definitief is vastgesteld op 1 Maart a.s. Verschillende zang- en muziekgezel schappen hebben reeds ingeschreven, zoodat het zich laat aanzien dat de be langstelling voor dit concours groot zal zijn. Secretaris van het Uitvoerend Co mité is de heer E. J. Heij. VRIJHOEVE CAPELLE. in het gebouw voer Chr. Belangen hield de Chr. Oranjevereeniging »Het Drie voudig Snoer» onder leiding van den Voorzitter den heer K. Alblas haar zesde Jaarvergadering. De secretaris de heer R. v. Dalen, bracht een uitvoerig jaarverslag uit, terwijl de penningmeester, de heer J. Vos Mzn., een financieel overzicht gaf. Bij de bestuursverkiezing werden tot bestuursleden gekozen de heeren J. Vos Mzn., A. Paans, J. de Jong en Jac. Vos Pzn. Na nog eenige punten van huis- houuelijke aard besproken te hebben werd deze samenkomst door Ds. P. K. Keizer met dankzegging gesloten. Dezer dagen herdacht de heer M. van Peer, werkmeester bij de fa. Kerst en Oerlemans het feit dat hij 25 jaren bij genoemde firma werk zaam was. Van verschillende zijden mocht hij blijken van belangstelling ontvangen. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. Keizer. Ds. P. K. Keizer alhier, komt voor op een tweetal voor 't beroepen van een predikant bij de Ger. Kerk te Hazerswoude. CAPELLE In het Stationskoffie huis van den heer L. F. van Dongen gaf de Gemengde Zanavereeniging »'t Rozeknopje» j. 1. Dinsdagavond half acht haar Winleruitvoering, waarvoor groote interesse bestond, want de zaal was tot in de hoeken bezet. Na een kort openingswoord van den vice-voorziller,, den heer Adr. M. Verheijden, waarin hij de aan wezigen welkom heette en verder dank bracht voor het medeleven dei- burgerij met de vereeniging, zoowel op dezen avond als bij andere ge legenheden, werd onder leiding van den directeur, den heer N. Snijers uit Raamsdonksveer, »Rose Marie», Operette in 3 bedrijven van Sam Vlessing vt or het voetlicht gebracht, een zangspel, dat ons verplaatst in het dorpje Belle Ville in den Elzas. Het eerste bedrijf speelt zich af op het marktplein, waar het jaar- lijksch oogstfeest geviei d wordt, ter wijl het tweede bedrijf ons verplaatst naar het bosch van Gravin de Mir- court voor de womng van den boschwachter Martin. Het derde bedrijf ten slotte voert ons terug naai het marktplein, in de herberg van Pottard. De Zangvereeniging heeft met dit zangspel een schitterend succes be haald, want zang, spel, tooneel en costuums, welke laatste van hel bekende Costuumhuis Henri Schip pers te Rotterdam waren, waren uitstekend verzorgd. De aanwezigen werden geboeid en daardoor één en al aandachten met stijgende belangstelling werd het gehecle stuk gevolgd tot de ont— knooping, welke het gelukkige oogen- blik voor Rose Marie en Jean Vernon doch de treurige afloop voor Franc- Tri n card bracht. De diverse rollen werden op een wijze, artisten waardig, vervuld. Het zou ons te ver voeren alle rollen afzonderlijk de revue te laten pas- seeien, doch voor één meenen we een uitzondering te motten maken, n.l. voor de vertolkster van de rol van Rose Marie. Dit was een zware partij, welke B0ERENVRCUW K0H NIET MELKEN. Vingers stijf van rheumatlek. Het middel hielp in een maand. Hoeveel last een boerenvrouw kan hebben van een onbruikbare hand, blijkt uit den volgenden brief: »lk had rheumaiiek in ae gewrich ten van mijn vingers. Mijn middel vinger was zoo verschrikkelijk ge zwollen en ontstoken, dat ik deze niet kon buigen. Ik help met het melken van 10 of 11 koeien, dus was me dit een vreeselijke last. üp raad van iemand kocht ik een llacon Kruschen Sails en nam eiken morgen voor het ontbijt een halve Ihetlepel in warm water. Binnen twee weken was de vinger minder slijt en minder gezwollen. Ik ging door met de kuur (ik wreef er ook een zalf op) en na een maand kon ik weer nulken. Ik voel me innerlijk ook veel beter.« A. C. P. Kruschen Salts spoortdeinwendige organen aan lot krachtiger wei king Urinezuur en afvalslollen, die zich mochten hebben opgehoopt en de aanleiding Uwer rheumaliek zijn worden verwijderd. Gezwellen en pijnen verdwijnen, stijve ledematen worden weer normaal en ge voelt U weer gezond en lenig als voorheen. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en dro- gislen i\ fU.90 en f 1.60 per flacon omzetbelasting inbegrepen. Let op, Uut op het etiket op de flesch zoowel als op de builenvei pakking de naam Rowntree Handeis Maatschappij Amsterdam voorkomt. gund. F. v. Reeken, draaimolen en lucht- schommel. K. Stuy-Roels, lunapark. F. de Leeuw, suikerkraam. Th. Dainen, paling- en zuurkraam. W. de Poorter, gebakkraam. F. de Leeuw, fruitkraam. G. van Amelsvoort, galanteriekraam. G. v. d. Wijngaarde, vliegbomsport. Fa. Stolte, Stijlwand-motorsport. Eier-vereeniging. De eiervereeniging alhier hield j.l. Dinsdag haar jaarlyksche vergadering in café Beerens. Na opening door den voorzitter, den lieer A. Leermakers, gaf de secr.-pen- ningmeester, de heer G. Kuijpers, een verslag over 1934, waaruit bleek, dat er 352000 eieren werden geleverd. Van de Roermondsche eierveiling werd ontvangen 9293.38. Aan de le den werd ƒ9236.22 uitbetaald. Uitbe taald gemdidelde per 100 stuks 2.64. Het batig saldo bedroeg 41.72. Nadat nog een collecte ten bate der l.b.c. gehouden werd, die 5.38 op bracht, werd de vergadering gesloten. Harmonie Sophia's Vereeniging. A.s. Zondag geeft de Harmonie So phia's Vereeniging een muzikale uit voering voor de honoraire leden met hunne dames. Medewerking hierbij zal worden verleend door het bekende duo Marino en Jeanctte. voor het dezen avond gebodene, waarna ten slotte namens de wer kende leden door het oudste lid, den heer M. H. van Dongen, een woord van dank werd gesproken voor de belangstelling en waardeering, welke de vereeniging dezen avond had gehad. Daartoe uitgenoodigd werd deze operette Woensdagavond te Raams donksveer in Holel »Huis ten Deijl» met even groot succes voor het voetlicht gebracht. Jammer, dat hel aantal belangstellenden niet zoo groot was. het leeuwenaandeel der rolbezetting De Chr. Schoolvereeniging a. d. Loonschendijk zal op Vrijddg 1 Mrt. des avonds 7 uur in de Chr. School aldaar haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering houden. De agenda vermeld: I Opening en Notulen; 2 Verslagen van Secielaris en Pen ningmeester; 3 Bestuursverkiezing wegens periodieke attieding van de heeren G. Koenen, C. de Roon en W. Smits en ter vervulling eener vacature; 4 Rondvraag en Sluiting. As. Zondag ten '/a "ur Lees- dienst. Ten 2'/a uur Ds. Bousema van Sprang in de Ned. Herv. Kerk. LOON OP ZAND. R.K. Kiesvereen. A.s. Zondag zal in het gem.-lokaal aan de Gasthuisstraat voor de R.K. Kiesvereeniging de stemming gehouden worden voor de candidaatstelling voor de verkiezing van de leden der provin ciale Staten. Zitting zal worden gehou den van 11 uur tot half 3. T. B. C. Zondagmiddag j.l. had onder presi dium van Dr. Smals eene vergadering plaats van de t.b.c.-commissie alhier met afgevaardigden van de besturen der plaatselijke vereeniging. Bespro ken werd de mogelijkheid om bij feest- vergaderingen, concerten en dergelijke gelegenheden eene collecte te houden ten bate der t.b.c.-bestrijding. De aanwezige vereenigingen zegden allen hunne medewerking toe. Aan een 3-tal besturen, die niet vertegenwoor digd waren, zal nog nader gevraagd worden welk standpunt zij ten deze innemen. Harmonie Concordia. J.l. Zaterdag hield de Harmonie Con cordia haar jaarlijkschen statiedag. Na een muzikale omwandeling wer den de overige feestelijkheden in in- tiemen kring gevierd. Zondag j.l. had voor de honoraire leden en hunne dames een operette-uit voering plaats, die werd gegeven dooi de zangvereeniging „Euterpe" uit Reijcn. Opgevoerd werd de bekende operette „De bokkenrijders", welke zeer goed voldeed, en bij de aanwezigen telkenmale een luid applaus uitlokte. Eene ten bate der t.b.c.-bestrijding gehouden collecte bracht ƒ21.56 op. „Zuster Cornelia" R.I.P. Deze week overleed plotseling onze voor zich opeischte ma.r nietlegen- j «J* staande Ha., zeer na uurhjk gespee d XfSi te Raamsdonksveer (Sint werd. We willen hiermede niets te kort doen aan de vertolksters en vertolkers der anJere rollen, want ook deze werden op onberispelijke wijze gespeeld. Alles was in één woord »af», ook de medewerking van het koor. Dat de aanwezige voldaan waren bleek na afloop van ieder bedrijf uit het geweldig applaus, een applaus, waaraan na het laatste bedrijf geen einde scheen te komen. Met het slotwoord, dat de vice— voorzitter na afloop tot de vereeni ging richtte en waarbij hij allen, en in het bijzonder den directeur, als. mede den regisseur, den heer G. A S. de Bas dank bracht, stemde het publiek ten volle in. Namens de aanwezigen huldigde de beer J. Michaël de vereeniging der school Theresia-school). De H. Uitvaartdienst van deze zoo zeer door de inwoners geliefde zuster werd door talrijke ouders van school kinderen bijgewoond, die moeilijk aan de idee van haar verscheiden konden wennen. Wij hopen, dat de Eerw. Zus ter voor hare vele en goede zorgen aan talrijken bewezen, haar loon reeds zal hebben ontvangen. Heracles. Naar wij vernemen is de heer van Gulik uit Tilburg benoemd tot gym nastiekleraar voor de leden der gym nastiekvereniging Heracles alhier. De heer van Gulik is bereids >n functie getreden. Kermis. Naar wij vernemen zijn voor de a.s. kermis alhier de volgende plaatsen ge- Kaatsheuvel, 14 Febr. '35. Corset Demonstratie. Dinsdag j.l. werd in Magazijn „De Zon" alhier, door de Kon. Ned. Cor- setten Ind. een demonstratie gehouden. Wij waren in de gelegenheid hiervan een deel bij te wonen. Wat zoo duidelijk tot uiting kwam is, dat velen zoo maar een corset koo- pen, zonder er op te letten of dit inder daad voor hun lichaam geschikt is, in het algemeen moet het lichaam zich maar zetten naar het corset, terwijl juist het corset moet zijn naar het lichaam. Ondanks het feit dat de firma Frc- deriks bepaald had, dat op de demon stratie geen corsetten verkocht zouden worden, kon niet ontkomen worden aan den drang van het publiek om in de 2 paskamers de verschillende mo dellen te passen, met het gevolg dat eenige tientallen dames met een ge heel ander figuur te voorschijn kwa men. Hierna werd gedemonstreerd welke modellen de slankere figuren noodig hebben en ook hier werd aangetoond dat in vele gevallen maar lukraak een corset gekocht wordt, zonder te weten of dit inderdaad voor het lichaam ge schikt is, met het gevolg dat later hier van de nadeelige gevolgen worden on dervonden, terwijl toch gewone figu ren reeds zeer goedkoop kunnen sla- gen. Een corset moet, hoe zwaar een fi guur ook is, niet hinderlijk zitten met werken, zitten of loopen, doch het moet prettig aandoen. De belangstelling was den geheelcn dag groot, ook van de zijde van H.H. Doctoren. Wij vernemen voorts dat de firma Frederiks op de eerste etage 2 pas kamers heeft ingericht, waar door ge schoold personeel thans ieder figuur terecht kan, terwijl alle modellen en maten voorradig zijn. Wij zijn er van overtuigd, dat dus danige demonstraties het klakkeloos koopen langs de deur van zulk een voornaam kleedingstuk voorkomen zal. Terecht. Het rijwiel van den gem.-opz. T., dat vorige week, staande voor het Po litiebureau, door een onbekende mogelijk bij vergissing werd mede genomen, is lieden terecht gekomen. Reeds vanaf denzelfden dag dat het rijwiel vermist werd, heeft bij de fa. Zacht een rijwiel gestaan voor 't huis, dat door een der bedienden 's avonds werd binnengezet in de veronderstel ling, dat het behoorde aan iemand van het personeel. Toen door deze bedien de vandaag hiervan aan de directie werd kennis gegeven met de mededee- ling, dat deze vreemde fiets nog steeds niet afgehaald was, kwam men op de gedachte dat het vehikel mogelijk aan den gem.-opz. kon toebehooren. Bij onderzoek bleek dit juist te zijn. Door wie de fiets ter plaatse gede poneerd is, kon tot heden niet achter haald worden. Zangersdag te Waalwijk. Naar wij reeds meldden wordt Zon dag 17 Februari bij gelegenheid van de plechtige inzegening van het nieuwe orgel in de parochiekerk van O.L. \r. Onbevl. Ontv. te Besoijen, door den R.K. Korenbond St. Gregorius van Waalwijk en Omgeving, een zangers dag gehouden. Behalve de koren van de diverse parochies uit Waalwijk, neemt ook het zangkoor van de Paro chie St. Bartholomeus te Waspik en drie koren uit Kaatsheuvel aan deze demonstratie deel, n.l. het koor van de Par. St. Jan de Dooper, dat van de Par. der H.H. Martelaren van Gor- kum en dat van het Missiehuis St. An- tonius. Na de plechtigheid in de kerk, die om 5 uur aanvangt met een Lof en besloten wordt met de inspeling van het orgel door Notaris Christ kapelaan te Nijmegen en Notaris Christ te Waalwijk, wordt vergaderd 111 de gymnastiekzaal der R.K. school, waar ie ïi derc he: zot

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 7