BINNENLAND. RECHTZAKEN. GEMENGD NIEUWS. V druk vertelsel en eischte 7.50 boete. Ik neem 't niet aan, ik heb niets mis daan; 't waren geen aardappelen, doch peren! En ik kom hier om de waarheid te zeggen! Ik moet een spoorkaartje be talen van 60 cent en heel dezen dag gaat er aan weg en kan ik niks verdie nen. Da s ook nie voor de lol! Dan moet je maar niet zoo vreemd doen! meende het O. M. Uitspraak 5 boete of 5 dagen. Ik neem 't niet aan! Best! Je hebt 14 dagen tijd om in verzet te komen. Daar heb ik geen 14 dagen voor noodig. Ik doe 't nou! Dus ontmoeten we eerstdaags de man met aardappelen en peren voor de rechtbank. S. v. d. G. te Capelle had een flinke vracht aardappelen vervoerd zonder bewijs. Verdachte had niet gefraudeerd. Door samenloop van omstandigheden had hij het bewijs gemist en had het er nu maar op gewaagd. Z'n handel was anders precies als z'n wandel, eerlijk en christelijk. Maar je mag nu eenmaal geen aard appelen vervoeren zonder geleibiljet! Eisch 7.50 boete. Och, mijnheer de Kantonrechter, 't is toch erg! Ik zal je veroordeelen tot 5 boete. Och, mijnheer de Kantonrechter! Ja, 't is zoo en blijft zoo! Vijf gulden! Uitspraken. F. A. H., landbouwer te Sprang-Ca- pelle, overtr. Woningwet door niet aan te sluiten bij de waterleiding, vonnis Ktg. bevestigd, 10 boete of 10 da gen. J. v. A., Waalwijk, Drankwet, door het Ktg. veroordeeld tot 40 boete of 40 dagen, door de rechtbank met ver nietiging van het vonnis tot 10 boete of 10 dagen. S. v. d. G. te Sprang-Capelle, vleesch- keuringswet, vonnis Ktg. vernietigd, veroordeeld tot 30 boete of 30 dagen. \J Bedreiging tegen twee ambtenaren. A. M. B. te Hank-Dussen had twee assistenten der Directe Belastingen be dreigd, toen zij ten huize van verdachte wilde controleeren of er een fraudu leuze slachting had plaats gehad. Ver dachte zou met een gaffel in de hand de heeren hebben toegevoegd Blijf er uit anders gooi ik jullie er uit". Verdachte bekende deze woorden te hebben geuit, er aan toevoegende als een soort verontschuldiging, ,de heeren wilden zich niet ontsmetten en bij mij komt niemand in de stallen, zonder zich eerst te hebben ontsmet, nadat ik en kele jaren geleden besmettelijke ziekte onder het vee heb gehad. De beide getuigenverklaringen kwa men niet geheel overeen. Beiden had den verdachte wel in staat gezien met de gaffel te steken als zij waren binnen gekomen. Verdachte is gauw opgewonden en maakte ook hier den indruk wat driftig te zijn. Dë eisch luidde 25 boete. Uit spraak volgt nader. Mr. Bloemarts te Den Bosch achtte het ten laste gelegde niet puist; neemt de President dat niet aan, vraagt spr. een clemente straf. Doodelijke mishandeling te Hedikhuizen. Op Donderdag 14 Maart a.s. wordt voor de rechtbank de strafzaak behan deld tegen A. N. van den H., 21 jaar. mandenmaker te Hedikhuizen. als ver dacht van doodelijke mishandeling ge pleegd te Hedikhuizen op 26 Aug. 1934. Ontoerekenbaar. De rechtbank deed uitspraak in de strafzaak tegen A. H. V. te Elshout, die te Oud-Heusden bereiging tegen 't leven had gepleegd. Hij werd ontslagen van rechtsvervol ging onder bepaling dat hij in een krankzinnigengesticht zal geplaatst worden voor den tijd van een jaar. Slag geleverd. t Was in Waspik te doen geweest Daar waren aan hel vechten ge raakt J. C. G., schoenmakerJ. B., ijzerwerker, A. H., schoenmaker; I. M. L. V., schoenmaker; M. V., scheepsklinker allen te Waspik M.' J. V. arbeider te Raamsdonk. 't Gevecht geschiedde als was het een officieele vertooning vóór het raadhuis te Waspik, Ieder der strijd- lustigen was gewapend 1 Een gummi slang, fietspomp* een zware ijzeren kogel en een riem dienden om den strijd te beslechten. Slechts één had den moed om als een ronde Hol- landsche jongen er zijn knuisten maar voor te gebruiken. En of 't er gespannen had! De held die de ijzeren kogel tot verweermiddel had gebruikt, meende zijn tegenstander »half dood te hebben geslagen.» De president merkte op, dat het gemeen is dergelijke wapenen te ge- bruiken. Vooral het vechten met gebruik van een gummislang is een groote laagheid. De aanleiding tot de vechtpartij was jalouzie. J. P. K. uit Raams donk had verkeering met een meisje uit Waspik en dat werd door de Waspiksche jongelui met leede oogen aangezien. Ze wachtten toen K op als hij van Raamsdonk zou komen om zijn lieveke te gaan bezoeken. Toen nu eerst zijn broer kwam en de club van dezen niet te weten kwam of de andere al in het dorp was, moest ook de broer het kennen en kreeg hij er over. Zijn arm was verwond van de stooten en slagen, zoodat de dokter er aan te pas moest komen. De verongelijkte vroeg f 11schadevergoeding voor betaling der doktersrekening. De broer verzette zich terdege, maar hij moest voor de overmacht zwichten en was er bewusteloos bij neer gevallen. Het O. M. de feiten nagaande oor deelde dat de mishandelde er nog goed afgekomen was Maar de aanvallers hebben wel wat verdiend I Daarom luidde de eisch tegen ieder hunner een maand gevangenisstraf. De verdediger Mr. Schipperijn, den Bosch, die optrad voor J. C. G voerde aan dat er niets zou gebeurd zijn als de Raamsdonkschen niet hadden uitgedaagd eerder door hatelijk roepen. PI. concludeerde voor zijn cliënt tot een voorwaardelijke straf. Uitspraak volgt nader. Beestachtig. J. v. 0„ landbouwer te Sprang- Capelle, stond terecht wegens dieren mishandeling. Hij had een hond geslagen, vervolgens in 't water gooid en levend begraven. 't Beest jankte onder het beulen werk van zijn meester en het geval trok de aandacht van die zich aan zoo onbeschaafd en onbeschaamd bedrijf ergerden. Het O. M. laakte streng het mis drijf van verdachte en noemde het beestachtig. Een dier behoort op de minst pijnlijke wijze te worden afgemaakt. Integendeel heeft ver dachle eerst het dier geslagen daarna levend begraven en den verstikkings dood laten sterven. Verdachte is wegens het mishan delen van een koe reeds vroeger veroordeeld tot f4ü.— boete. De eisch luidde wegens de mis handeling op den hond een maand gevangenisstraf. Diefstal. G. C. v. H., arbeider te Vlijmen, stond terecht wegens diefstal. Ten nadeele van H. Peijnenborgh had hij een bijltje weggenomen. Verdachte bekende. Conform den eisch werd verdachte veroordeeld tot een geldboete van f10.subs. 10 dagen hechtenis. De moordzaak te Oss. (Vervolg) NORTH De aanleiding tot het drama wa9 minnenijd. Verdachte en verslagene, resp. 18 en 19 jaar oud, onderhielden betrekkingen tot de jonggehuwde vrouw C. H. Ceelen—Ulijn, te Oss. Jaloezie wa9 hier de drijfveer. De verslagene had verkeering met een meisje en verdachte meende, dat hij nu maar weg moest blijven bij vrouw Ceelen—Ulijn. Om zijn neef voor goed te weren maakte hij het voor. stel samen kippen te gaan stelen. Gerrit de Bie niets kwaads vermoe dend. liet zich verleiden tot den een- zamen tocht in den nacht. Ieder met een rijwiel trokken ze er op uit, en liepen over een pad achter elkaar, toen Piet de Bie zijn neef Gerrit plotseling in den rug aangreep en het moorddrama begon. Zóó verwoed wa9 de laffe sluipmoord, dat Gerrit niet eens meer de gelegenheid heeft gehad zijn me9 uit zijn kleeren te grijpen om zich te verdedigen tegen den onverwachten aanval. Zijn me9 werd op zijn lijk gevonden, terwijl het nog gesloten was. Wél heeft tij. dens de afslachting een hevige wor- steling plaat9 gehad, waarvan getuigt de toestand waarin de beplanting rondom werd aangetroffen. 't Is een zéér lange zitting gewor den, die met een pauze om één en om zes uur, 's avonds om 8 uur werd voortgezet, 't I9 een unicum in de Bossche rechtspraak, dat het hooge College 's avonds tot na 10 uur nog zitting houdt. De lange dag is heengegaan meteen verward getuigenverhoor De leugenrf en de draaierijen der Osschenaren zijn voor 't pakken Desondanks kwam Mr. Roobol den opperwachtmeester Curfs en den wachtmeester de Gier uit Oss beschuldigen van meineed en vraagt vervolging Zij hebben verdachte en H. W; d. Puiten ,de Rut" vreese- lijk mishandeld, zei Mr. Roobol en meerdere getuigen met verdachte be. vestigden het. Mr. Roobol merkte op dat Boeijen toch wel om een andere reden dan dat hij in Os9 geen ru9t meer had naar Nijmegen vertrokken is. Ver. dachte bleef ontkennen. Zoo nu en dan was er vreeselijk tumult door de twisten in de recht zaal van verdachte en getuigen. Inde avondzitting was de belangstelling nog meer aangegroeid, ook der autoriteiten. Mr. Massis ging in zijn requisitoir de verschillende bezwarende teuen na, waarbij vooral ook aan de schoonge- wasschen schoenen groote aandacht zal moeten worden geschonken. Ver volgens behandelde hij de zeer be zwarende verklaringen van de getuigen den Rut en Boeijen en de herroeping van den Rut, waaraan spreker geen waarde hecht. Het was spr. bekend, dat reeds weken lang door bendeleden er aan gewerkt wa9 om Boeijen's ver klaringen te niet te doen. Wat kan deze verdachte er voor belang bij gehad hebben, om dezen gruwelijken moord te begaan? Vrouw Ceelen i9 volgens spr. de oorzaak van deze onmenschelijke daad. Geen andere hartstocht dan de jaloezie kan den mensch er toe brengen iemand zoo beestachtig van kant te maken. Spr. achtte verdachte, gezien zijn repu tatie, zeer goed er toe in staat deze daad te begaan. Spr. achtte moord bewezen, maar met het oog op verdachte s jeugd en millieu wilde hij geen levenslange gevangenisstraf vragen, maar 20 jaar gevangenisstraf. Pleidooi. Daarna hield Mr. Roobol zijn plei dooi. Spr. meende dat de vader van den vermoorde meer van de zaak af weet. Hij spreekt van een brandstich ting te Mill bij den landbouwer de Benkert, waar de vermoorde gewerkt heeft. Had het geweten van den vader misschien gesproken, dat hij reeds '9 morgens vroeg om half zes naar zijn zoon gaan zoeken, aldus spr. Hij zoekt den moordenaar ergens dnder9. Ten slotte meent verdediger te hebben aan getoond, dat het wettig en overtuigend bewijs niet is geleverd. Spr. vroeg ten 9lotte vrijspraak en onmiddellijke vrij lating van verdachte. 's Avonds om 11 uur beëindigde Mr. Roobol zijn pleidooi. De adv. gen. repliceerde en noemde de uitlatingen van Mr. Roobol onbe. schaamd Ook Mr. Roobol repliceerde. Verdachte bleef ontkennen. De zitting nam 12 volle uren in beslag. Uitspraak 6 Maart a s. Is de Bie mishandeld? Naar het Volksblad meldt zal de Minister van Justitie een onderzoek instellen naar de gegrondheid der klacht van Mr. Roobol, als zouden P. de Bie en een der getuigen in de Ossche moordzaak door de maré- chaussée zijn mishandeld. Meineed in de zaak de Bie. Een dag na de behandeling der geruchtmakende zaak tegen Piet de Bie uit Os9, heeft de rechtbank uit spraak gedaan in de meineedzaken tegen de gebr. M. H. v. H. en J. W. v. H. uit Oss, die als getuigen in deze zaak bij de behandeling in eer9te instantie op 17 December onder eede een valsche verklaring hadden afge legd. J. W. v. H. werd veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf; zijn broer werd vrijgesproken. Verduistering bij Godshuizen te Heusden. Verdacht van verduistering van f 10,000 heeft vandaag voor de recht, bank te 's.Hertogenbosch terecht ge. 9taan A. J. v. d K. te Heusden in zijn functie als rentmeester der Gods huizen. Verdachte bekende. Er is een regeling getroffen met de Godshuizen, welke de gemeenteraad en Ged. Staten hebben goedgekeurd waarbij bepaald is, dat verdachte f5000 moet terugbetalen en de andere f 5000 als hij daartoe in staat blijkt. De eisch van het O M. luidde één jaar gevangenisstraf voorwaardelijk. De doodelijke mishandeling te Hedikhuizen. Naar men ons mededeelt zal op Donderdag 14 Maart a.s. voor de Arr. Rechtbank te den Bosch worden behandeld de strafzaak contraA. N. v. d. H., 21 jaar, mandenmaker te Hedikhuizen, als verdachtvan doode lijke mishandeling gepleegd op van O. op 26 Aug. 1934 te Hedikhuizen. Tot 20 jaar veroordeeld. De kappersbediende, die te Haar lem een meisje heeft vermoord en in haar woning brand stichtte is ver. oordeeld tot twintig jiar gevangenis straf De Stille Omgang. Men verwacht, dat dit jaar niet minder dan honderdduizend katholieke mannen en jongelui zullen deelnemen aan den Stillen ümgaug te Amsterdam, die dit jaar in de nachten van 9 en 10 en van 16 op 17 Maart zal worden gehouden. Voor het vervoer van de deelnemers van buiten A dam zullen de spoorwegen ruim veertig extra-treinen inleggen. Eerste Kamer. De Eerste Kamer heeft de begroo ting van het P. P, T -bedrijf zonder hoofdelijke stemming aangenomen* Gisteren heeft de Eerste Kamer het wetsontwerp tot wijziging van de wet tot regeling der Staatsloterij (de trekkingen van de Staatsloterij en de particuliere loterijen) zh.9t. aange nomen. De nieuwe regeling van de surséance van betaling. Than9 is afgekondigd een Koninkl besluit, waarbij de datum van in werkingtreding van de wet van 7 Februari 1935, houdende nieuwe regeling van de surséance van betaling de gelegenheid tot accoord opende, is bepaald op 16 Maart 1935. Nederl. R.K. Middenstandsbond In de dezer dagen gehouden ver gadering van het centraal bestuur van den Ned. R K. Middenstandsbond is, zooals gemeld, tot voorzitter van den Ned R.K. Middenstandsbond als opvolger van den heer Jos. Meijring gekozen, de heer J. A. Knoops ie Venlo, voorzitter van den R.K. Limb. Middenstand. De vice-voorziiter van den bond, de heer H. G. J. van de Sand, bracht onder luide instemming der vergade ring den heer Meijring hartelijk dank voor de groote diensten in de korte, maar belangrijke periode van zijn voorzitterschap aan de centrale organi satie van den katholieken midden- stand bewezen. Steun Griendcultuur De Nederlandsche Akkerbouw centrale, Bezuidenhout 15 te '9 Graven- hage, maakt bekend, dat degenen, dje in aanmerking wenschen te komen voor steun ten aanzien van het schillen en buffen van griendpro ducten van het gewa9 1934, afkomstig van in Nederland gelegen griend landen, zich ten spoedigste schriftelijk tot deze Centrale (afd. Erkenningen) dienen te wenden met het verzoek om als georganiseerde met betrekking tot dien 9teun bij haar te worden aangesloten, Nederlandsche Spoorwegen De geschatte ontvangsten der Nederlandsche Spoorwegen (incl. die der geëxploiteerde spoor- en tram wegenjbedroegen in Januari f 8 586,000 tegen vorig jaar f10 086 653. Het gemiddelde aantal kilomeiers in exploitatie was 3545 (v. j. 3629), dus ontvangst per dagkilometer f7814 (v j. f 89,67). Marken-smokkelaars veroordeeld Voor het Landsgerecht te Kleef hebben V. B. en W. v. V. uit de omgeving van Beek bij Nijmegen, terechtgestaan, beiden beschuldigd van het smokkelen van deviezen. Aangeklaagden zouden zich hebben schuldig gemaakt aan het over de grens brengen van z.g. reismarken tot bedragen van resp. 1700 Mark en 1400 Mark. Dit geld zouden ze over de grens gebracht hebben over het tijdvak eind September 1934 tot midden Januari van dit jaar. Telkens werden bedragen van 50 tot 100 Mark over de gren9 gebracht. De rechtbank heeft de jongelieden ieder veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf en een boete van 4000 Mark. Wordt de Warenwet opgegeven Volgens de m Volkskrant" zou minister Slotemaker voornemens zijn te bevorderen, dat de Warenwet wordt opgegeven, hetgeen voor het Rijk een besparing van 650.000 gulden zou beteekenen. Gestroomlijnde locomotief Naar wij vernemen heeft de directie van de Nederlandsche Spoorwegen opdracht gegeven tot den bouw var een gestroomlijnde locomotief, waartot een locomotief van de 3700 serie zaj..* nr worden verbouwd. IJL De omgevormde locomotief zal van de voorbuffers tot aan den achterkani van den tender het profiel krijgen Mun,ll"ei dat eenigszins lijkt op den boven^ ^Jog mèi omtrek van een Diesseltrein. Ue erdie eb machine zal ook van onderen gehee|'aachterh; worden dichtgemaakt, naar 't voor-| tot een beeld van buitenlandsche machines Set zoo waarmede een trein van 250 ton een0ak. woa! snelheid van 140 tot 150 K M gewist. 1 bereikt jtgemokt. Het hoofddoel is niet grootereracht va snelheid maar veel geringer kolenver lNE-M. bruik. Uitvoerige proeven zullen ge-aant hee nomen worden |oatvan- 'toenemend Handelsverkeer (opt ^an Holland—Rusland ien In 1934 is het handelsverkeer lus. schen Nederland en Sovjet. Rusland1* fcr tegenover 1933 aanzienlijk toegenomen.,en °an C Ue in Nederland geplaatste ordersCn'. zijn van f 16 millioen op f 21,7 'f millioen gestegen. >ek'j ,n Jour dees oaten zij: lie aande Weer een Chineesch kustvaartuig J j^t d< vergaan. P* zegg Meer dan 250 doodtn.^me e Volgens berichten der Chineeschejoeiclcooi bladen is bij Foetsjou een tweede£9enove: ern9tige scheepsramp gebeurd. en, welk Nadat begin dezer week het Chi.levert, te neesche kustvaartuig Foeloeng terderen oa hoogte van Lienkong is vergaan, vaachter waarbij ruim 100 menschen omkwa! D°arb men, is gisteren nog een kleinerDrunen kustvaartuig, dat te zwaar beladennensch was, omgeslagen. Alle passagiers envuurc^ 1 de bemanning, in totaal ruim 250vaard' N menschen, zijn verdronken. Onder de 1 de passagiers bevond zich ook een *'nds v.e afdeeÜDg soldaten. veur t r: Schoolgebouw in Japan ingestort. .^Cen Ten gevolge van het instorten van van de 1 den vloer van de bovenste verdie. den He ping van een schoolgebouw in Okaya-de zelfd' ma kwamen 150 meisjes op de daar. ppen loe onder gelegen verdieping terecht, ten. Hartverscheurende tooneelen speelden Van zich af. Het meerendeel der kleinen densche was door de puiahoopen bedolven 't ston en de lucht was vervuld van het fing. Gc angstige geroep om hulp van de in zaand g doodsangst verkeerende meisjes. Het was uiterst moeilijk de scholieren uit n den chaos van binten en spanten te Kl voorschijn te halen. Vijftig meisjes bleken zware verwondingen te hebben opgeloopen en 23 anderen kwamen L A p loater zo er met lichte verwondingen af. Boerderij afgebrand bij Drimmelen. In den Bergschen Polder bij Drim- melen i9 de boerderij van H. Staal, tot den grond toe afgebrand. De oor- co v. a. zaak van den brand is, dat waschgoed, dat boven de kachel te drogen hing vlam vaite. Het vuur greep zeer 9nel om zich heen, zoodat in een minimum van tijd de boerderij in lichte laaie stond. Het vee kon worden gered, doch de inboedel verbrandde geheel, zoomede een hoeveelheid hooi, stroo en haver en een aantal landbouw, werktuigen. De zieke kinderen van den land. bouwer konden met moeite worden gered. De schade wordt door verze. kering gedekt. Met de handbijl gedood. Twee vrouwen n.l. barones von Berg en mevr. Renate von Natzmer, die wegens spionnage te Berlijn wer- den ter dood veroordeeld, hebben haar 9traf ondergaan. Hen werd haar hoofd afgehouwen met de handbijl. De Poolsche cavalerie.officier G v. Sosnowski, die sinds lange jaren in Berlijn woonachtig is, leverde spion- nagediensten ten gunste van Polen. In Berlijn slaagde hij er in, in intieme relatie te komen met mevr. von Berg, een gescheiden mevr, von Falken- hayn. Door bemiddeling kwam v. S. in contact met twee ambtenaressen van het rijk9weerministerie. Door middel van deze ambtenaressen vielen be. langrijke geheime missiven in handen van luit v. Sosnowski. De eene le verde tegen hooge sommen korte notities, de andere belangrijke docu menten over de Duitsche verdedigings- plannen in het Oosten. Scheepsramp. - Aan de Chineesche kust is een kust vaartuig met 100 opvarenden vergaan. Slechts 2 personen konden gered wor den. Protesteerende Caféhouders. De Haagsche caféhouders zullen als protest tegen de hooge lasten op hun bedrijf hun zaken gedurende enkele dagen sluiten. Voorts geven zij een maand lang geen muziek. Dit blad geeft U de UITVOERIGSTE BERICHTEN uit Uwe plaats en omgeving. - 8.55 V A «1.00 Vo 9.05 Til •1.30 Or 9.40 Lc; 1(1.00 Gr 10.30 He 11.15 Or 11.30 Hr A. V. 1 12.00 Kl t( 12.01 K; 12.30 Gi 2.00 Li 2.30 O 4.05 S 2 5.00 u f 3.20 .1' 5.30 5.45 S 5.50 .1' V. P. 0.00 I 6.30 1 6.45 1 A. V. 8.0(1 8.15 9.00 9.15 10.00 I 10.15 1 10.30 11.00 11.10 N. C. 8.30 K. R. 11.30 11.00 12.00 12.45 1.00 1.20 2.00 2.30 2.40 3.10 4.00 4.30 N. C 5.00 5.30 6.00 K. I 7.45 7.50 8.10 8.15 8.35 8.50 9.05 9.20 9.50 A. 8.O0 9.0(

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 6