Ondertrouw trim en -Men H KLUMPERS,6B00M WAALWIJK H. KLUMPERS' WINKEL, LAATSTE BERICHTEN. IN DE BREEDTE, MAAR OOK IN DE LENGTE. GROOTESTRAAT 252, WAALWIJK, VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. GEVRAAGD bij de Firma G. F. KUIPERS voor de afdeeling Stikkerij. jMMEF Fabrieksbouw op het Industrieterrein. Naar wij vernemen is de fa. van Wijck en van der Heijden, Tricotage- fabriek«Seta», voornemens 'n nieuwe fabriek te bouwen en wel op het industrieterrein te v.m. Besoijen, aan den Parallelweg ten Oosten der Besoijenscheslraat. De fabriek zal in den loop van dit jaar gebouwd wor den op het meest Westelijk perceel van het industrieterrein, dus gren zende aan de woningen der woning bouwvereeniging. Voorts zijn naar wij hooren, on derhandeling* n gaande over aan koop van het daaraan grenzende terrein, eveneens voor industrie doeleinden. Nieuwe Industrie. Wij vernemen dat in het gebouw aan het Laageinde, waarin vroeger gevestigd was de rietmeubelfabnek »Industria», thans een chemisch bedrijf zal komen. Men is met de installatie reeds bezig. Boerenleenbank. Gisteravond vergaderde de Coöp. Boerenleenbank in het Patronaais- gebouw te v m. Baardwijk. Nadat de voorzitter, de heer Adr. v. d. Broek, de druk bezochte verga dering had geopend, werd de beer W. v. d. Mee aangewezen tot secretaris De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. Financieel verslag. Hierna doet de kassier, de heer W. v. d. Mee, uitvoerig verslag over het Boekjaar 1934, waaraan wij de volgen de cijfers ontleenen: Afdeeling Spaargelden: Op 1 Jan. 1934 waren ingelegd In 1934 zijn ingelegd In 1934 zijn terugbetaald Op 31 Dec. 1934 waren ingelegd Aan rente over 1934 is bijgeschreven of uitbetaald Afdeeling Voorschotten: Op 1 Jan. 1934 waren uitgegeven In '34 nieuwe voorschotten In '34 zijn terugbetaald Op 31 Dec. 1934 was aan rente betaald Op 31 Dec. 1934 blijft nog te betalen Op 31 Dec. 1934 is betaald aan kosten en provikie Afdeeling Loopende Rekening: Op 1 Jan. 1934 waren uitgegeven Op 1 Jan. 1934 waren ontvangen In 1934 zijn uitgegeven In 1934 zijn ontvangen Op 31 Dec. 1934 zijn ontvangen Op 31 Dec. 1934 zijn uitgegeven Aan interest is ontvangen Aan interest is uitgegeven Aan interest blijft nog te ontvangen Aan provisie en kosten is ontvangen Aan provisie en kosten is uitgegeven Rekening: 72350.26 37454.55 49676.01 60128.80 1924.79 40654.88 4555. 6354.76 1406.42 842.78 13.28 38391.29 10009.42 33625.32 44282.82 43660.31 25935.94 2083.14 417.63 514.90 16.23 133.85 en credit met een bedrag van 93733.68 Balans: Op 31 Dec. heeft de Bank aan vorderingen 86439.55 Op 31 Dec. heeft de Bank aan schulden 86064.74 Winst over 1934 374.81 Reservefonds: Het reservefonds bedraagt op 31 Dec. 1934 6486.69 De vourznier bracht den kassier lol voor zijn accuraat beheer dat schier nooit aanleiding geeft tot aanmerkin gen, hetzij van de leden hetzij van de inspecteurs. Een bestuursvoorstel om '/4 dee' der winst over 1934, zijnde 193 70 af te staan aan de plaatselijke afdee ling van den NC.B, werd aangeno- men, nadat de voorzitter had mede gedeeld dat het hes'uur der Centrale Bank vorig jaar bezwaar had gemaaki tegen deze schenking. Volgens hei bestuur was het n.l. beter de winst geheel te storten in het nog niet te sterke reservefonds Na gevoerde cor. respondentie is het hoofdbestuur vorig jaar echter met de bijdrage accoord gegaan, waarom het bestuur meende ook dit jaar de gewone schenking te moeten handhaven. Vervolgens werd een bestuursverkie «ing gehouden. De aftredende leden de heeren Adr v. d. Broek en J v' Loon, werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Het aftredend lid van den Raad van Toezicht, de heer C. A. Baijens, werd eveneens met groote meerder' heid herkozen. Vervolgens kwam aan de orde het voorstel van het bestuur om het Hui9h. Regl. in dier voege te wijzigen, dat het max:mum voorschot, dat. de bank aan één persoon mag uitleenen verminderd wordt van f7500.— tot f 5000.- Het hoofdbestuur heeft deze wijzt ging gevraa jd Het maximum dat het bestuur zonder den raad van totzicht zelfstandig mag uitleenen blijft op 1500,— gehandhaafd. Voor zeer bij zondere gevallen zou nog een speciale regeling getroffen kunnen worden in overleg met het hoofdbestuur. De vergadering ging met't voorstel accoord. Aan het slot der vergadering voerde de geest, adviseur, pastoor Van Erp, het woord. Het verheugde spr. dat bet bestuur en het beheer der bank in goede handen is. Hoewel de algemeene toestand ook hier niet goed is, meende spr dat de afdeeling er beter voorstaat dan verschillende andere. Z Eerw. sprak nochtans de hoop uit dat er spoedig verbetering in den toestand moge komen en hij vroeg de leden elkander zoo veel mogelijk te 9teunen. Moge Gods zegen ook in dit jaar de boeren deelachtig worden, zoo zeide spreker. Door den voorzitter werd de bij eenkomst hierna met den christelijken groet gesloten, nadat hij een hartelijk Jankwoord had gesproken tot den adviseur. Nederland en Oranje. Donderdag 28 Febr. kwant de Anti- Revolutionaire Kiesvereeniging „Neder land en Oranje" in 2e jaarvergadering bijeen. De voorzitter, de heer M. Wijnands, wees in ztjn uitvoerig openingswoord er op, dat het in onze publieke actie oogenschijnliik soms gaat om stoffelijke waarden, doch dat deze uiteindelijk een geestelijke achtergrond hebben. Deze achtergrond is voor ons allen heel bekend; ondanks dat, is het nood zakelijk, dat we ons dezen steeds weer voor oogen stellen, opdat we steeds meer naar Gods wil vragen en Hem over al ons spreken en handelen laten heerschen. Het jaarverslag van den secretaris, den heer G. van Zeist, sprak van een op gewekt vereenigingsleven en van winst in ledental. De secretaris verbond aan ziin verslag een uitgebreide algemeene politieke beschouwing, waarin hij sterk naar voren deed komen, dat onze regeering geen verwachtingen kon be schamen, omdat ze niets had beloofd. Alleen stelde ze zich ten doel, om ons land zoo goed mogelijk door den moeilijken tijd heen te helpen. Niemand zal ontkennen, dat hieraan niet hard wordt gewerkt. De crilici doen 't met woorden, de regeering met daden. Wij doen niet mee met goedkoope critiek, steunen liever onze leiders met ons gebed, zeide spr. Uit het financieel overzicht van den penningmeester, den heer B. van Dongen, bleek dat ook in dit opzicht de vereeniging goed heeft geboerd, De heer H. de Hoop behandelde nu het onderwerpGemeentelijk bestuur. Spreker wenscht niet ie handelen over gemeentepolitiek in 't algemeen, ook niet over de politiek in onze eigen gemeente. Ter verheldering van het inzicht, wat eigenlijk een gemeente is, treedt hij eerst in een historische be schouwing. Hij gaat daarbij terug tot de middeleeuwen, toen men meer kon spreken van kerkelijk dan van een bur gerlijk gemeentebestuur. In den tijd van Napoleon werd met de historie gebroken en werd het land zuiver administratief- technisch ingedeeld. Dit was revolutionair. Koning Willem I nam het goede uit Napoleon's sys eem, doch hield met de nieuwe indeeling weer zooveel mogelijk rekening met het historisch gegroeide. Dit sluit volkomen aan bij de opvatting van ons A R. Program van Beginselen, dat zich uitspreekt voor decentralisatie van bestuur. In 1851 kwam de gemeentewet tot stand, die nu nog van kracht is. Het gemeentebestuur heeft een tweeledige taak. Het moet eerst eigen huishoudeluke zaken regelen en ordenen, daarin is het autonoom daarbij moet het evenwel tot uitvoering der bestuursdaden van de centrale overheid meewerken. Dit is zelfbestuur. Door het steeds meer ingewikkeld worden van het maatschappelijk leven, is de bemoeiing van de overheid op heel veel terreinen noodzakelijk ge worden. Hierdoor ging de taak der gemeente lij ke overheid alweer in de richting van zelfbestuur (uitvoering van centrale ge zagsoefening) en werd het terrein der autonomie alweer ingekrompen. Deze gewijzigde taak stelde heel andere eischen aan de gemeentelijke gezagdragers dan voorheen. Hetzelfde geldt ten opzichte van de ambtenaren. Spreker geeft ter toelichting verschil, lende voorbeelden, waarin een en ander duidelijk wordt geillu9freerd. Hij behandelde ook nog zijn 9tand punt t.o v annexatie en grenswijziging van de gemeenten, alsmede het in grijpen van de centrale overheid in sommige gemeenten, waar onverant woordelijk beheer dit noodig maakt Een geanimeerde bespreking volgde hierop, waarbij gelegenheid was om het gesprokene aan de praktijk te toesten. Nadat de voorzitter nog mededee- ling had gedaan van een vergadering voor de candidaatsfelling voor den gemeenteraad sloot Ds Hofman dez^ goedgeslaagde vergadering met dank aan God R K. Werkl Ver. Baardwijk. Woensdagavond werd in het Pa tronaatsgebouw te v.m Baardwijk de vierde ontwikkelingsavond ge houden der R. K. Werkliedenver— eeniging. Als spreker trad ditmaal op de heer Haver uit Utrecht die in een boeiend betoog het groole nut van «Herwonnen Levenskracht» en hel heilzame werk dezer instelling met sprekende cijfers en voorbeelden illustreerde. Als resultaat dezer lezing werd besloten ook vanuit de afd. Baard wijk der R K. Werkliedenvereeniging actie voor deze mooie instelling te gaan voeren. Een comité zou worden geformeerd waarvoor tevens zouden worden aangezocht 2 leden der Vakvereeni ging en enkele leden van de Jonge Werkman. Staande de vergadering stelde zich reeds 5 leden voor dit comité be schikbaar nl. Th. Verhofs'ad, M. v. Mierlo, C. v. d. Hoven, B. Hoevenaars en M. van Leent. Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulp postkantoren werd gedurende de maand Februari ingelegd f79300.50, terugbetaald f44748.45. Het laatste door dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 16045. Typografenbond. Het 25-jarig jubileum van de afd. Waalwijk van de R. K. Typografen bond zal na den Vasten feestelijk herdacht worden. Modevakschool Groningen. Donderdagavond half 8 gaf de Modevakschool Groningen een gra tis demonstratie in Hotel Verwiel. Bovengenoemde reizende vakschool geelt met veel succes knipcursussen door geheel Nederland en zal ook in Waalwijk een cursus organiseeren. Ook in de omliggende plaatsen is gedemonstreerd en was de belang stelling zeer groot. Waarschijnlijk is het hier te laat bekend gemaakt en de belangstelling was dan ook niet zoo groot als wij verwacht hadden. Er werd van een der aanwezige dames de maat genomen en uit de modeplaat eenige modellen geheel volgens maat ge maakt. De lessen zullen nader in dit hlad worden aangekondigd. BIOSCOOP. R.D.B.-Theater. Het Congres der Vagebonden. De vroolijke carnavalsstemming zal deze week ook in het R.DB.— theater hoogtij vieren, want de be zoekers worden daar vergast op een tweetal zeer geestige films, die de bezoekers tranen met tuilen zullen doen lachen. In »Het Congres der Vagebonden,» de eerste Duitsch sprekende film, viert het onsterfelijke duo Watt en /2 Watt zijn triomfen. Het congres der landloopers is een vermakelijke comedie, maar nog grappiger is de geschiedenis, die er uit voortvloeit. Walt en '/2 Watt worden n.l. aan gewezen om de rechten dvr vage bonden bij de regeering te gaan be pleiten en nadat hen een flink crediet is verstrekt trekken zij er op uit. Voor een knap meisje vergeten *le heeren echter hun diplomatieke plichten en zij halen zich daardoor den haat hunner collega's op het lijf. En geen wonder, want per slot van rekening spelen zij het heertje met het geld der vereeniging. Het komt dan tot een algemeene kloD- jacht, vol van de dolste tafereelen, op beide komieken, die eindigt met een formeele rechtszitting waar in tenslotte toch blijkt dat Watt en Watt onschuldig zijn, zooi'at zij den tweede nrile worden uitgezen- den om de rechten van bun vak- genoten te gaan bepleiten. Het tweede hoofdnummer Kitty» is eveneens een bijzondere kluch. tige geschiedenis, zoodat den bezoe kers van het R.D.B.—theater met de Carnavalsdagen een vroolijke avond te wachten staat. Luxor-Bioscoop. Breng ze levend mee. De Luxor Bioscoop vertoont deze week de bekende wildernis film »Breng ze levend mee«, een oer woudfilm, die het drama der natuur in beeld brengt. De foto's van het oerwoud, van de ondoordringbare lianen en wilde bloemen in deze film zijn van buitengewone schoonheid. We zien de ruwe, afgrijselijke, onbarmhartige natuur, den strijd op leven en dood, die daar in de dierenwereld heerscht. Daar is b.v. het geweldige gevecht tusschen een reusachtige python en een Bengaalschen tijger, tusschen p;inter en krokodil, tusschen tijgers onderling, de woedde van een kudde olifanten en meer van der gelijke verschrikkingen, die den bezoeker de haren ten berge doen rijzen. De film is op Sumatra en Malakka opgenomen. Groote sterren treden in deze oerwoud film niet op, het is alleen de dierenwereld, die de hoofdrol speelt. Wie eens graag wil genieten van mooie natuuropnamen en van een flinke dosis sensatie, die moet deze film gaan zien. Als tweede hoofdnummer gaat vooraf de Duitsche soldatenklucht »Der Tanz Huzar'*, waarin de hoofdrollen worden vervuld door Ern.vt Verebes, Oscar Karlweiss en Gretl Theimer. Ongetwijfeld zal dit varieerend program zeer vele bezoekers trekken. Posllarievenboekje Wij lezen in „P.T T .Nieuws* Wie aan het zegelloket van een postkantoor zoo eens de verschillende vragen van het publiek beluistert zal al heel spoedig tot de conclusie komen, dat er helaas nog talloos velen zijn, die van de eenvoudigste postzaken weinig of niets afweten vandaar de altijd weerkeerende vraag: „Wat kost dat Ofschoon al dat gevraag een vlotten gang van zaken aan de loketten zeer bemoeilijkt, zijn de postambtenaren er toch ook om inlichtingen te geven en zij doen dat gaarne. Maar het eleur9te lL-nde daarbij i9, dat het nuttig effect van die inlichtingen in vele, zeer vele gevallen zoo goed als nihil is, omdat dezellde vragers morgen, overmorgen en over over morgen met dezelfde vragen aankomen 1 Dat is een kwaal, die schijnbaar moeilijk te genezen i9. En toch bestaat er een eenvoudig middeltje tegen, wanneer de „lijders- er maar gebruik van wil maken. Dat middel'je is: de aanschaffing van het posttarievenboekje 1 Dit handige boekje in vestzak formaat bevat n.l. alle brief-, pakket en luchfposttarieven voor binnen- en buitenlannd en bovendien vele nuttige wenken en raadgevingen het is een vraagbaak voor... neen, niet uit. slu tend voor de zooeven genoemde categorie, maar voor iederen postge. bruiker en dat is toch practisch iedereen. De regeling van de handelsbetrekkin, gen met België is gisteren op het de partement van oeconomische zaken geparafeerd. Bij Kon. besluit is een wijziging in het radio-reglement gebracht, waar bij o.m. Koninklijke en ministerieel redevoeringen buiten de radio-controle zijn geplaatst. De Tweede Kamer heeft het wets-' ontwerp inzake verbindendverklaring van ondernemers-overeenkomsten aan genomen met 03 tegen 17 stemmen. De bisschop van Berlijn, Z.H, Exc. Mgr. Nicolaus Bares, is gisteren avond in het St. Herwigsziekenhuis al daar, onverwacht overleden. Op een massa-protestvergadering— te Philadelphia tegen de kerkvervol- ging in Mexico, heeft kardinaal Doug- DJ I herty medegedeeld, dat sinds 1926 in Mexico reeds 300 geestelijken en onge veer 5000 leeken om wille van hun ge loof zijn gedood. De overgang van de Saar naar Duitschland op 1 Maart is op uitbun dige wijze gevierd. Den geheelen nacht trokken optochten door stad en land. P Jozef Bürckel, de nieuwe gouwleider, Rudolf Hess en Hitier zelf hebben redevoeringen gehouden, de laatste y weer vol vredes-wil-betuigingen jegens J Frankrijk. Stoomschoenenfabriek HILVARENBEEK Er zijn menschen die alles van ééne zijde bekijken. Dit is echter niet het ware. Als H. KLUMPERS, Grootestraat 252, WAALWIJK, zijn costuums op een zekere prijs zet, en men ziet ook zulk een prijs voor een vitrine staan, dan wil dit WTLL zeggen, de prijzen zijn gelijk, maar dit wil heelemaal NIET zeggen: de KWALITEIT en AFWER KING is gelijk. Zoo hebben wij op het oogenblik HEEREN-COSTUUMS van 6.25. Ja, iedereen kan schrijven 6.25, maar komt nu eerst bij zien en gaat dan naar mijn concurrent, en U zult zelf zien, zonder veel vakkennis te hebben, dat ge II zelf niet met prijs en kwaliteit van ons en van een ander kunt vereenigen. Ook schrijven WIJ van onze duurste costuums, al is de persoon nog zoo groot en dik, dat kost 20.—; dat kunnen wij, omdat we al onze costuums zelf fabriceeren. Maar een concurrent moet eerst de verdienste van den fabrikant be talen, die ook niet voor niets werkt. Komt dus allen eerst zien naar de H. KLUMPERS' WINKELS en U zijt overtuigd dat aan mindere prijzen niet verkocht kan worden. DUS ALLEN IN VOLLE VERTROUWEN NAAR of naar één onzer 14 winkels. ff een leider of leidster 11.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 12