5« VAM Htnufflöt. T DERDE BUD. ZONDAG 3 MAART 1. PROVINCIAAL NIEUWS. H. de Bont-v. Hutten VASTENAVOND „MUSIS SACRUM" NA AFLOOP GROOT BAL. Schinderhannes. Oé e r %S- Zaterdag 2 Maart '35. 58e Jrg hfllE middenstanders. 643/. 648 65 652 65 67 68 68 69 71 726 echter weert zich dapper, slingert elke beschuldiging ver van zich af en ontvouwt tot in bijzonderheden haar plan om Belzebub een poets te bakken. De wijn zal hierbij wonde ren verlichten. let beeft ons getroffen dat op den terl studieavond van de Waalwijk. R K. Midden9tandsvereeniging bitter weinig leden dier vereeni van bun belangstelling blijk 'ten geéeven- L>al «s buitengewoon '„jet, daar op deze vergadering de van onzen tijd in klare en iHeliike woorden, en nu eens 749lder dat met ingewikkelde rede- ingen rond de kern der zaak werd k Lgedraaid werd blootgelegd. voor den Middenstander is het onzakelijk deze dingen eens zonder Zwegen, in zoo overtuigende be- iajiordingen te hooren zeggen. T)e Middenstander is een man van enaardige mentaliteit. Hij is de 0n?n die altijd het hardst kan klagen, vete zich altijd het hardst voelt achter- |1CCetfesteld, die zijn bestaan van alle u den bedreigd voelt. Onze Midden cJj!€0der9 hebben altijd den mond vol 'ldlner de moeilijkheden, waarmede zij 1St t kampen hebben t Maar als het op daden aankomt pjo klopt men heel vaak bij den "Middenstander vergeefs aan, dan 1 ,0gt men vergeefs hem warm en housiast te stemmen voor een oote zaak. t'De stadswinkelier strijdt tegen de arenhuizen, de dorpswinkelier tegen 3njJe. trek naar de steden. Het baat hen fets: de warenhuizen worden be 9ormd. de treinen en bussen zijn °iervol Nu willen we ons in 't geheel 3, iet uitspreken over de kwestie k ei2Varenhuis c°ntra-Midden stand, maar e willen alleen maar zeggen dat de "iiddenstand zijn strijd nooit zal a -innen door het slaken van ïndivi- jpueele noodkreten. Op de eerste plaats "53 daarvoor noodig dat de midden- and zich meer bewust wordt van de Noodzakelijkheid vaneen hechte aan uitsluiting. V Het is droevig dat menschen. die P°ich zoozeer in hun bestaan bedreigd p „Joelen, niet de moeite nemen om ens enkele uren naar een vergade- hpping te komen, waar het Midden- n plandsvraagstuk hun eigen vraag ppiuk behandeld wordt Dat verraadt .rHpien gebrek aan geestdrift voor een laak. die het levensbelang van eigen itand raakt. En geestdrift, jonge vurige geest- Irift zal de Middenstand toch noodig aebben, wil hij den strijd tegen zijn bedreigers tot een goed einde hreng'-n. Lr ffi OPVOERING der beroemde operette door da liedertafel „ST. CECILIA" van Tilburg. jgar MAANDAG EN DINSDAG GROOT BAL ALS GEWOON. TM Nadere bijzonderheden zie biljetten De Heks. Hei beslissende oogenblik is daar. Belzebub sommeert den hoofdman hem te volge.-, doch deze stelt voor een glas te drinken op het welslagen der hellereis. Dit geschiedt, doch men drinkt en blijft drinken, net zoo lang tot de flesschen ledig zijn. Één flesch, en nog wel champagne, ligt op den bodem der mand. (Jp het hooren van den naam «Cham pagne» fonkelen Belzebubs oogen. Hij zal de llesch, daar Schinder hannes het in de beenen beeft, zelf wel uit de mand halen. Als hij echter over den rand van de mand hangt, duwt de heks hem plotseling geheel en al erin. Het deksel wordt gesloten en de roovers snellen toe om het uittreden te beletten. Eerst als Belzebub het contract heelt af gestaan, kan hij de mand verlaten en onder schimp en spot der om standers, met de staart tusschen d.' beenen van het tooneel verdwijnen. Een vroolijk feest besluit nu de goed gelukte grap. OPERETTE IN 2 BEDRIJVEN van Emile Seipgens. ken wordt, komt de volgende zinsnede voor «Jammer is het dat tengevolge san de contingenteering vele be drijven de gewenschte overleer, soorten o a. chroomgeitenleder, gekleurde suèderoschevreau enz. niet in voldoende hoeveelheid of gewenschte kwaliteit kunnen ver krijgen, zoodat het voorkomt dat men bestellingen moet weigeren en reeds aangenomen orders niet kan afwerken«. Wat betreft onvoldoende levering van de artikelen chroomgeitenleder of roschevreau zijn wij niet tot oordeelen bevoegd. Anders is de zaak met »gekleurde Suède«, dat hier te lande in zulke hoeveel heden wordt gefabriceerd dat er nog altijd het veelvoudige van het binnenlandsch verbruik geëxpor teerd kan worden Geen enkele schoenfabrikant behoeft verlegen te zijn om gekleurde suède, die door verschillende Nederlandsche overlederfabrikanten in een groot aantal kleuren en in een kwaliteit, welke voor het buitenland niet behoeft onder te doen, gefabriceerd wordt. Een gebrek aan dit ai tikel kan Uw correspondent nergens hier te lande geconstateerd hebben. Zijn bericht is dus volkomen in strijd met de werkelijkheid en ware beter achterwege gebleven. U dankend voor de plaatsing, Hoogachtend, Fa. L. S. GOMPEN. TWEEDE AKTE. kent De roovers gorden zich ten strijde •s ge om nieuwen buit te vergaren. Met valt hun op, dat de hoofdman zoo 'kvj! droevig voor zich uilstaart en geen dan-lust toont met hen op den goeden uitslag van den tocht te klinken. Da dtiivelskwelling van Schinderhannes. En hiervoor is wel reden. Immers, ver de dag is aangebroken, waarop SEC Belzebub hem zal komen halen. wed Toch voedt hij de stille hoop, dat de heks haar belofte houden en spoedig komen zal. Is zulks het geval en brengen roovers een rijke buit niede, dan zal er een week lang gefuitd worden. Belzebub verschijnt, toont Schinderhannes het bewuste deugde lijk onderteekende contract, en ver zoekt hem vriendelijk, doch dringend om over een uur kant en klaar voor de reis naar de hel te zijn. De hoofdman verwijt zich zelf zóóveel voor een vrouw op het spel te hebben gezet. Florenske, door de roovers van alles op de hoogte gesteld, klaagt haar leed niettemin zal zij tot haai laatsten snik Schinderhannes blijven gedenken. Zooveel liefde en trouw treffen den hoofdman diep. Deze overstelpt nu zijn moeder met bittere verwijten en geeft haar alleen de mm schuld van zijn ongeluk. De heks 5TE Jwe Florenske, het Waardinneke en haar Vader «Zwarte Peter.» Waalwijk, 1 Maart 1935. De N. Rolt. Crt. en de Noord. Brabantsche Industrie. In ons vorig nummer hebben we een bericht van de »N. Rolt. Crt aangehaald, waaruit opnieuw bleek hoe goed dit blad georiënteerd is ot zich laat inlichten over ue Brabant sche schoen- en leder industrie. Het blad had het over de «achterlijke Brabantsche schoenfabriekenWe hebben 't blad, naiuurlijk toch tever geefs, even uit den droom gehol pen met de namen van moderne schoenfabrieken als rimlur, Hol- landia, Mesco, van Schijndtl, van Haren, e.m a. Onder rubriek Handelsberichten van den volgenden dag, kwam in dat blad weer zoo'n goed geintor. meerd beticht voor nota bene over het gebrek der schoenfabrikan ten aan voldoende kwantiteit en kwaliteit oa. van »gekleurdesuède«. Als men nu weet dat in Waalwijk en ook op andere plaatsen van ons land overvloed van de beste suède gemaakt wordt, veel meer dan de schoenindustrie van ons land kan gebruiken, dan staat men toch ver bijsterd over den onzin die zulk een groot-blad of z'n goed ingelichte correspondent uitkraamt. Maar laten we 't woord aan een onzer eerste suède-fabrikanten, ta. L. S. Gompen, die het blad als volgt van antwoord dient op bovenbedoeld dwaas bericht Beleefd verzoeken wij U onder, staande opmerking naar aanleiding van berient onder rubriek Huiden, Leder enz. Waalwijk, 26 Februari in Uw eerstverschijnend nummer te willen opnemen, waarvoor bij voorbaat onzen dank. In Uw ochtendblad van heden, 27 Februari, waarin o m. de toe stand der schoenindustrie bespro- R.K. H. H. S. Het mondeling eindexamen van de R.K.H.H.S. 5, alhier, wordt dit jaar ge houden op 24 Juni a.s. Aan 't eindexamen nemen ditmaal 6 leerlingen deel. 0.0.G. kampioen der Plankenland- competitie. Zie daar de tijding die onze R.K. Tooneelvereeniging O.G. Donder dag j.l. van de jury der Plankenland- competitie. bereikte. Wellicht zal eenieder nog verscb de schitterende opvoering van «Heb ik mijn kind gedood in het ge heugen liggen. Hiermede vestigde O O G. dus niet alleen een nieuw nieuw record met 738 punten, maar tevens ook nog de hoogste ondet- scheiding der Plankenland-compelilie over 1935. Na drie jaren aan bo vengenoemde competitie te h( bben deelgenomen, en steeds tot de gegadigden voor de bovenste plaats te hebben behoord, is O O.G. ei eindt lijk na een zware strijd in ge slaagd, den kampioens—ti el voor d t seizoen in Waalwijk te behouden Vermelding verdient ook nog, dat ook den 1ste prijswinnaar van dat concours Zeelst aan deze competitie heeft deelgenomen, en dus het kam pioenschap onder zware concui en lie is behaald. O.O.G. heeft thans mit dat schitterend resultaat, haar geleden nederlaag op het concours in Zeelst op afdoende wijze weten te her stellen, en bewezen dat men onder groote concurrentie, en voor een oprechte en kundige jury, nog iets meer kan bereiken dan een 4de prijs. Een woord van hulde aan den regisseur van Engelen met zijn jongens is hier voor deze prachtige en kranige prestatie zeker wel op zijn plaats. Daar Zaterdag 2 Maart 193o juist het 0.0 G—bal voor de hono raire leden zal worden gehouden, zal door het behalen van dit prachtig succes de gezellige kampioens— stemming zeker wel aanwe/ig zijn, en kunnen de dansliefhebbers van O.O.G. er dus bij voorbaat wel op rekenen dat hen wederom een genoeglijke avond staat te wachten. Opera Bouffe y>Schinderhannes«. Wij vestigen nogmaals de aandacht op de opvoering der bovengenoemde operette a.s. Zondag ten 8 uur in Musis Sacrum door St. Cecilia uit Tilburg met na afloop groot Carna valsbal. Zie voor bijzonderheden de affiches en adverlenliën. Voor-ver koop en plaatsbespreking Zondag 3 Maart van 12 tot l'/a uur aan de zaal Musis Sacrum. Vastenavond-Concert Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Morgenavond geeft de liedertafel Tot Bloei der Toonkunst haar tradi tioneel vastenavond-concert in de zaal van den heer P. v. Cromvoirt, waar voor zij een aantrekkelijk gevarieerd programma heeft samengesteld, dat ieders smaak bevredigen zal. Voor de liefhebbers der vocale kunst staan er enkele mooie koorwerken op het program, benevens een mooi kwar- ter, terwijl een 3-tal zangers een solo ten gehoore zullen brengen. Voor de noodige vroolijkheid wordt gezorgd door de opvoering van de ver makelijke klucht in 2 bedrijven „De verjongingskuur" van Reni Bosch, waarbij we verschillende nieuwe too- neelkrachten aan het werk zullen zien. Er zal met de vele komische verwikke lingen in dit stuk zeker onbedaarlijk ge lachen worden. De dansliefhebbers zijn evenmin ver geten en zoodra de uitvoering achter den rug is wordt een bal gegeven, dat zeker een vroolijk slot zal vormen van dit vastenavond-concert. Café „City" vergroot. De vergrooting van het bekende café „City" op de Markt is op Amerikaan- sche wijze geschied. In acht dagen tijd is men er in geslaagd de café-ruimte meer dan eens zoo groot te maken en de geheele zaak een ruimer en fraaier aanzien te geven. Zij die het café vo rige week bezochten en die er morgen weer ruller komen, zullen daarover verwonderd staan, want men kent in derdaad de oude zaak niet meer terug. De aankleeding van het café, dat thans een vloeroppervlakte heeft van 90 M2, is bijzonder gezellig, zoodat men zich er zeer wel thuis zal gevoelen. De biljartliefhebbers kunnen profi- teeren van een uitstekend biljart en, te meer daar de heer de Ruijter zelf een zeer goed biljarter is, verwachten wij dat café „City" spoedig ook als biljart- sport-centrum bekend zal zijn. Door den architect, den heer A. van Huiten Jr., en de aannemers de heeren v. Heesch voor het metselwerk, A. v. Huiten-Krol voor het timmerwerk en Fr. Verwiel voor het schilderwerk, is hier vlug en mooi werk geleverd. Wij wenschen den eigenaar, den heer de Ruijter, het beste succes en ver wachten stellig dat dit niet zal uitblij ven en dat Café „City" voor het pu bliek nog aantrekkelijker zal blijken als het tot nu toe reeds was. Aan 't nieuwe bestuurslid, dat reeds vroeger in de W.G.V. getoond heeft een goed vereenigingsman te zijn, riep de voorzitter een hartelijk, welkom toe. Medegedeeld werd dat de vereeni- ging er in geslaagd is een athletiek-ter- rein te huren, gelegen aan de Burg. v. d. Klokkenlaan, naast de Lederfabriek „de Kroon". Reeds na verloop van één maand kan met de athletiek-oefeningen begonnen worden. Aan den Commandant der plaatse lijke Luchtbescherming werd eventueele medewerking toegezegd. Aan het slot der vergadering heeft de geest.-adviseur. Kap. van Rooij, enkele woorden tot de leden gesproken, waar in hij zijn groote tevredenheid uitsprak over den goeden geest, die in de ver- eeniging heerscht. De Voorzitter sloot daarop de verga dering met een opwekkend woord. Verloting. B. en W. van Waalwijk hebben bij besluit van 26 Febr. vergunning ver leend aan de K.J.V. alhier, tot het orga- niseeren van een loterij ten bate dezer vereeniging. R.K.W.G.V. "~De R.K. Waalwijksche Gymnastiek- vereeniging heeft Donderdagavond ha re jaarvergadering gehouden, die goed bezocht was. In zijn openingswoord kon de voor zitter, de heer J. Dumoulin, constatee- ren dat het afgeloopen jaar zich heeft gekenmerkt door een buitengewoon prettige geest onder de leden en door goede technische prestaties, zoodat de vereeniging in alle opzichten tevreden mag zijn. De secretaris-penningmeester, dhr. A. Mahieu, bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek dat het aantal leden in 1934 stationair is gebleven. De heer Mahieu kreeg voor zijn uit stekend verslag en voor het vele werk dat hij zich voor de vereeniging ge troost had. een hartelijk dankwoord. Op de vergadering werden 2 nieuwe leden aangenomen. De aftredende bestuursleden, de hee ren M. v. d. Ven, J. v. Wees en J. v. d. Berg. werden met bijna algemeene stemmen herbenoemd. Inplaats van den heer W. de Haan, die bedankt had, werd tot bestuurslid benoemd de heer H. Bergmans. De Voorzitter richtte een waardee- rend dankwoord tot den heer de Haan voor het v,ele dat deze voor de ver eeniging gedaan heeft. Met een voorstel van het bestuur om het aftredende bestuurslid tot eerelid te benoemen, ging de vergadering spon taan accoord. Groofestraat Telefoon 109 HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEED ING Ntd. Herv. Kerk te Waalwijk Op Maandag 4 Maart 1935 des avonds te 8 uur precies vijfde lezing. Spreker: de Weleerw. Heer Ds. D. Blankhart, Pred. der Ned. Herv. Gem. te Hilligersberg. OnderwerpGamaliels Wijsheid Hand. 5 38-39. De lezing wordt gehouden in de kerkzaal. Aanbesteding. In café van Boxtel werd Woens- dagavond aanbesteed het bouwen van een concertzaal, onder architectuur van den heer A. van Huiten Jr. en voor rekening van den heer van Boxtel. Ingeschreven werd als volgt: A. de Teurling, Waalwijk f 4472 Kleinloog en Verhagen. Capelle f 4474 Mahieu en v. Hilst, Waalwijk f 4531 Fitters, Waspik f 4647 Gebrs. Spiering9, Capelle f 4775 Kramer, Genderen 1 4823 Kleingeld, Waalwijk I 4990 H. Maa9, Waalwijk 1 J. Hoogendoorn, Waalwijk f 5U29 de Graauw, Waspik f Van Loon, Drunen I Gegund aan den laagsten inschrij ver. Gevonden voorwerpen Heerenhorloge met ketting, een zeemlap, een damesparapluie. Begin van brand. Donderdagmorgen is weer een begin van brand ontstaan in de Tricotage- fabriek „Seta" aan het Laageinde. De brandweer werd gealarmeerd, maar nog voor de spuit was uitgerukt werd medegedeeld dat het personeel der fa briek er reeds in geslaagd was het vuur te stuiten. De schade is gering. Marktautobusdienst van 's Grevelduin-Capelle naar 's-Hertogenbosch. Door Gedeputeerde Staten is aan J. de Jong en J. de Roon te Sprat.g- Capelle vergunning verleend tot het in werking brengen van een markt, autobusdienst op Woensdag van 's Grevelduin Capelle over Waspik, Vrijhoeve Capelle en Westeinde Sprang naar 's.Hertogenbosch. Stembureau Beusden De Ged. Staten van Noord Brabant hebben voor een tijdvak Ta" jat en, ingegaan 1 Februari 1935, buiten den voorzitter aangewezen in artikel 33, derde lid der Kieswet, in het hoofdstembureau Heusden i V Oö 0& c er /v r1 „Schinderhannes on! naa haa heidi vena- i op lasse 1 eet 7enli spe al tt eer n.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 9