'provinciaal nieuws. •sa Ik was een Spion MARKTBERICHTEN. TWEEDE BLAD- NIEUWS UIT HEUSDEN. BURGERLIJKE STAND. AGENDA. l9. Woensdag 6 Mrt. '35. 58e Jrg. Waalwijk, 5 Maart 1935. SCHINDERHANNES. n tv idee van 't bestuur der liederta- et Oefening Vermaak om met it Lienavond de operette Schinder- les" te doen opvoeren door eden "liedertafel „St. Cecilia" te Tilburg, ,g om verschillende redenen toege- jcht worden. Oo de eerste plaats heeft deze opvoe- „a de ^er talrijk opgekomenen een „ftiae en mooie avond bezorgd en op tweede plaats moet bij de leden van .p liedertafel en zeker de oud-leden n T A V E.N.U. een gevoel van spijt opgekomen, dat deze laatste ver- niainq, die ons zooveel goeds bracht Maryke van Scheveningen Rose arie", „De Klokken van Corneville 'm a. 'ter ziele of minstens in ruste is. pn 'wanneer er bij velen de wensch aar voren gekomen is om 't nogmaals nrobeeren en de handen trouw ineen slaan, ook o.i. ten bate en behoud nzer aloude liedertafel, dan is er ook h dit opzicht door dezen avond veel .reikt. Men moet toch de verzuchting eslaakt hebben: „dat kunnen wij toch ier evengoed bereiken", wat trouwens verduidelijk is bewezen. Na deze korte uitwijding komen we Dt de operette „Schinderhannes van Imile Seipgens, die nu niet zoo bizon- cr uitmunt door hare muziek en welker [ollandsche vertaling werkelijk banaal plee ,50 alee 50 Dat doet natuurlijk niets af aan de oortreffelijke uitvoering door bt. ^e- ilia die voor de hoofdrollen uitsteken- je krachten en stemmen gevonden had. 3ok de koren waren massaal en goed; aarvoor alle hulde. Op de eerste plaats noemen we „tlo- enske", mejuffrouw Otten, die met oede stem en aardige voordracht de ol van dochter van Zwarte Peter uit nemend vervulde, waardig terzijde ge staan door den rooverhoofdman pchm- ierhannes die met z'n helder en krach- tiq tenorgeluid mede het succes van den avond behaalde. Ook de kastelein Zwarte Peter sloot zich met z n zware rol daarbij zeer goed aan met z n vol bariton-geluid en ook z'n spel was zeer Verdienstelijk. Als andere ho°Jd-"Perf°: nen noemen wij met eere „Mephisto de duivel en Hyacinta de heks, die zich mede uitstekend van hun moeilijke taak kweten. Werkelijk, de hoofdpersonen munt ten uit, zoowel wat zang als spel be treft, trouw bijgestaan zooals we zeiden door een koor van roovers, dat er om tal van redenen zijn mocht, zoodat van 't geheel een zeer goede vertolking werd gegeven, die de bezoekers van 't begin tot 't einde boeide. Het publiek was dan ook zeer vrijgevig, met z n ap plaus en stemde van harte in met de dankwoorden van den voorzitter der liedertafel, den heer Th. Festen, die St. Cecilia dankzegde voor haar komst naar Waalwijk en 't gepresenteerde van dezen avond, de hoop uitsprekende dat dit niet de laatste maal zou zijn dat St. Ceacilia herwaarts kwam. Hij bood tenslotte mejuffrouw Otten bloemen 33Wij mogen zeker een woord van hul de niet onthouden aan den pianist, die de moeilijke taak had het orkest te ver vangen. Na afloop volgde een druk bal, waar het zeer gezellig toeging; 't zelfde mag qezegd worden van de bals op Maan dag en Dinsdag der liedertafel in Mu sis. Van „gecostumeerden" was echter al bitter weinig te bespeuren. Ook in andere danszalen, o.a. bij v. Berkel en Holtzer-Passier, was het de carnavals avonden zeer druk. Dansen schijnt te genwoordig wel de attractie te zijn; liefst op acht plaatsen werd daartoe ge legenheid gegeven en overal onder groote deelneming. Ook de bioscopen hadden niet te kla gen over belangstelling; hun geschikte carnavals-programma s bleken een goe de attractie. En in weerwil van die geweldige drukte in en bij alle lokalen, is er na tuurlijk geen enkele wanklank gehoord en had de politie een makkelijke taak. uitstekend geamuseerd, niet het minst met de vroolijke klucht „Een verjon gingskuur die, vooral in het tweede bedrijf, vele dol-vermakelijke scènes te zien gaf. waarmede onbedaarlijk ge lachen is. De spelers, allen leden der liedertafel, hebben zich zonder uitzon dering uitstekend van hun taak gekwe ten en wij hopen hen in 't vervolg vaker op de planken te zien. De zangsolisten van dezen avond oogstten met hun optreden een welver diend succes. Dat het den heeren H. Verhoeven, M. Pullens en A. de Brou wer wel toevertrouwd is, wisten we van ouds, doch naar het eerste optreden van den jeugdigen Jos. Boom, zoon van den bekenden bariton-zanger den heer Ant. Boom, werd wel met de meeste be langstelling uitgezien. En laten wij er direct aan toevoegen dat zijn debuut een groot succes voor hem is geworden, zoodat hij zijn mooie bas-solo uit de opera „Zauberflöte' van Mozart nog eens moest herhalen. Zoo n krachtige, sonore bas-stem op 18-jarigen leeftijd belooft onder goede leiding en met de noodige routine en voordracht heel veel voor de toekomst. Een dubbel kwartet zong op zeer verdienstelijke wijze 't bekende „Wie geliedje van Mozart. De nummers door de liedertafel on der leiding van den heer W. Ligtvoet uitgevoerd, hebben wij ditmaal niet het eerst genoemd in ons verslag. De op merking moet ons ook van het hart dat wij de zangers wel eens beter voor den dag hoorden komen al kan het geheel dan ook niet onverdienstelijk genoemd worden. Er waren momenten van on zekerheid o.a. in „de Hymne" van de Vliegh en „Omhoog" van Heinze. An dere gedeelten uit deze werken en ook ,,'t Geuzenvendel" van v. Wamel daar entegen werden weer zoo frisch en vlot uitgevoerd dat men toch wel den indruk krijgt dat ze het uitstekend kunnen en over goed stemmenmateriaal beschik ken. Misschien is de voorbereiding dit maal wat kort geweest of werkte het minder drukke bezoek niet opwekkend. Het piano-accompagnement van koor en solisten was in handen van den jon genheer J. Lombarts die zich heel goed van zijn taak gekweten heeft. Met een gezellig danspartijtje werd dit vastenavond-concert besloten. Aanbesteding. Hedenmorgen werd in Hotel Ver- wiel aanbesteed het bouwen van 4 arbeiderswoningen in de Putstraat voor rekening van den heer J. B. Verwiel, onder aichitectuur van den heer H. Hansen te 's Bosch. Ingeschreven werd als volgt Michael, Capelle f9384 Hoogendoorn, Waalwijk 1 8598 de Wit, Drunen 18555 Fitters, Waspik f8068 Kleingeld, Waalwijk f7878 Boot, Waalwijk Kramer, Genderen t 7248 Gunning volgens bestek. Conflict bij de Cevabo-Schoenfabrieken te Moergestel. Onder leiding van den iijksbemid- delaaiprof. mr. Aalberse, heeft een bespreking plaats gehad tusschen de partijen, heirokken bij het conflict, dat is uilgebroken hij de N.V. Cevabo- schoenfabrieken te Moergestel. Een voorstel van den rijksbemid delaar om de beide geschilpunten aan het oordeel van een arbitrage commissie te onderwerpen, vond ingang. Verwacht mag worden dat een zoodanige commissie in 't leven geroepen zal worden. De Heusdensche Autodief. Concert Liedertafel Tot Bloei der Toonkunst". V» De vele gelegenheden tot ontspan ning welke Zondagavond in onze ge meente geboden werden, zullen wel oorzaak geweest zijn dat het Vasten avond-concert der Liedertafel »Tot Bloei der Toonkunst" niet druk bezocht was. Toch was het mooie, gevarieerde programma een bezoek ten volle waard en de aanwezigen hehban zich dan ook luxor-bioscoop. VRIJDAG, ZATERDAG, ZONDAG het phenomenale filmwerk: In de hoofdrol CONRAD VEIDT. Stillen Omgang. Onder leiding van Kap. Th. Allard zullen 200 personen uit Waalwijk en omstreken Zondagnacht a.s. in Amster dam gaan deelnemen aan den Stillen Omgang ter eere van het H. Sacrament van Mirakel. Als bijzondere intentie werd dit jaar aangegeven: „Voor vrede en welvaart in de samenleving De Stillen Omgang" waarvoor men dit jaar meer dan 100.000 deelnemers verwacht, heeft steeds de toeschouwers geweldig geïmponeerd door het indruk wekkend stilzwijgen van die onafzien bare rijen van mannen en jongelingen die daar 's nachts door Amsterdams straten trekken. Dit behoort tot haar wezen. Het is derhalve van veel belang dat men vooral tijdens, maar ook na de Stille Omgang de orde en stilte be waart, daar het omgekeerde aan de be weging veel afbreuk zou doen. N.B. Vertrek Zaterdagavond uit Waalwijk 9,04 uur. Terugkomst Zondagmorgen 8,56 u. Brand. Maandagavond ten omstreeks 11 uur ontstond brand in een dubbele woning, staande achter en in eigendom van den heer Jos. Zeegers. Vermoedelijk is de brand ontstaan door een gebrek aan den schoorsteen bij den bewoner Wa- gemakers. In de andere woning woonde Van Beek. De menschen hadden zich reeds ter ruste begeven en waren hevig ge schrokken toen men hen kwam wekken; zij moesten in nachtgewaad vluchten. De echtgenoote van W, was door den schrik zoo overmand dat ze uit t bran dende huis moest worden gedragen. Ook bij v. B. moest een ongelukkige zoon uit 't brandende perceel gedragen worden en bij buren liefderijk onder gebracht. De brand op zichzelf beteekende niet veel en was met een slang op de water leiding spoedig gebluscht; alleen t dak werd vernield en de bovenverdieping beliep veel schade. Assurantie dekt gedeeltelijk de scha de. De door zijn geraffineerde internatio nale autodiefstallen berucht geworden inwoner van Heusden, de 28-jarige H. v. d. W., die dank zij de bemoeiingen van den auto-opsporingsdienst te Rot terdam reeds eenige maanden in het huis van bewaring te Den Bosch ver toeft, blijkt thans ook schuldig te zijn aan de verdwijning van den nieuwen kostbaren wagen van een bankier te Gent. Reeds in Mei j.l. was deze auto ge stolen. De Heusdensche bende, die over een uitgebreid materiaal valsche papie ren beschikt, bracht den wagen naar Nederland en daar kwam hij via eenige tusschenpersonen in handen van een in woner van Vreeswijk. Met de mede werking van de fabriek, den eigenaar en den chauffeur is hij geïdentificeerd. De Vreeswijker bleek te goeder trouw te zijn. De auto-centrale is daarop aan het terugzoeken gegaan, wat ten slotte tot resultaat had, dat men terecht kwam bij H. v. d. W. te Heusden, die een paar maanden geleden is gearresteerd we gens diefstal van een Cadillac te Brus sel. Het bleek, dat hij den te Rotterdam gestolen wagen in zijn bezit heeft ge had. Hij weigerde verdere inlichtingen te geven, zoodat men aanneemt, dat hij bij den diefstal nauw betrokken is. DRUNEN. Zondagavond gaf het Mannenkoor «Zangen Vriendschap» voor een volle zaal een goed ge slaagde uitvoering in café A. van der Geld. met welwillende medewerking van het gemengde dubbel-kwartet van »Vlijmens Mannenkoor» onder leiding van den heer Jos. v. Heijst uit Vlijmen. Mooi is er gezongen, doch een bijzonder woord van lof moet gebracht worden aan de liefe lijke sopraan, mejuffrouw Luijben uit Vlijmen, die door haar mooi geluid en voordracht eenieder in verruk king bracht. Maandag gaf de harmonie der Jongens Congregatie voor een goed bezette zaal een uitvoering voor de leden, met medewerking van de tooneelvereeniging. Na 'n korte inleiding door kapelaan Vogels, gaf de harmonie, onder lei ding van <{en he< r H. Brok, een viertal nummers die onberispelijk werden uitgevoerd. Door de tooneelvereeniging werd opgevoerd«Melhamorphose», vroo lijk spel in drie bedrijven, door J. Verhoeven. V rooi ijk is dit tooneelspel van het begin tot het einde. Het is een stuk vol variatie dat overvloedig stof geeft tot lachen, zoodat de groolste nurks nog uit de plooi komt. De rollen waren zeer goed verdeeld on gezien het korte tijdsbestek waarin de acteurs hun rollen hebben moeten leeren, is er uitstekend gespeeld. Het tooneel en de grime waren goed verzorgd. Het is weer een mooie uitvoering geweest, zooals wij die trouwens van oudsher gewoon zijn op de Jongens Congregatie. N1EUWKUIJK. Naar we vernemen zal nog deze week op den nieuwbouw van het Cisterciënser klooster .Onzen, oort" de kap bevestigd worden. Het werk vordert zienderoog. Reed9 zijn de bogen voor den ingang klaar In de kapel is men bezig voorbereidin gen te treffen, voor den aanleg van verwarming en electrische installaties. vereeniging, den heer W. van der Leede. werden door hem de prijzen als volgt uigereikt: le prijs W. Roestenburg, 2e pr.M.Nimpen, 3e pr. Arn. Lommers, 4e pr. A. v. d. Lee, 5e pr. Arn. Roestenburg, 6e pr. J. van Hei voort, 7e pr. Joh. van bon, 8e pr. A. Koks, 9e pr. J. van de Water, 10e pr. Arn. de Gouw, lie pr. A. Mommersteeg. 12e pr. G. van Eggelen, 13e pr. Hub. van Spijk. 14e pr. P. Paijmans, 15e pr. Jac. Verrijt, l6e pr. J van Eethen, 17e pr. Adr. van Spijk, 18e pr. P. de Bont, 19e pr. R. van der Heijden, 20e pr. van de Water, 21e pr. C. van der Ven, 22e pr. Arn. Mommersteeg. 23e pr. van Eggelen, 24e pr. L. Keetels, 25e p«\ Adr. van Eggelen, 26e pr. Hub. Meijs, 27e pr. C. van Baardwijk. Door den heer Rabout uit s Bosch werd hierna voor de leden een lezing gthouden. Het bestuur der harmonie heeft besloten om de officieele data voor het dezen zomer te vieren 100-jarig bestaansfeest der vereeniging vast te stellen op Zaterdag 29 en Zondag 80 Juni a.s. Het feest zal bestaan in een festi- val waaraan verschillende muziek- en zanggezelschappen zullen deel nemen Ook zal er een kermesse d'élé worden toegevoegd aan dit feest. Een en ander zal worden in gericht in den tuin van den heer van der Geld. In een volgende ver gadering zal men overgaan tot be noeming vai< de verschillende com missies voor regeling van een en arulot. Het verfwerk voor den alhier gebouwden watertoren en voor het pompstation in het Bossche veld, is hij onderhandsche aanbesteding op gedragen aan de gebroeders de Bont afhier. navolgende personen gekozen tot leden van het bestuur der R.K. Werklieden- vereeniging: N. v. Seters, M. Blom, P. \V. Fens, respectievelijk als voorzitter, secr. en penningm.; P. Zijlmans, An- toon Verschuren, C. J. v. d. Kieboom, M. de Ruijter, Adr. Vermeeren en P. Broeders-Knaape. Aan 't postkantoor alhier werd gedurende Febr. ingelegd ƒ46397.99 en terugbetaald 40707.308. Gedurende de afgeloopen maand passeerden 1322 vaartuigen met een to taal inhoud van 140.418 ton de brug over de Donge. De Ger. Meisjesver. zal 7 Mrt. haar jaarfeest vieren in de Ger. Kerk. De Gem. Zangver. „Excelsior" geeft 8 Maart een uitvoering. Fiets gestolen. Maandagavond is een fiets gestolen van den heer P. Het rijwiel stond voor z'n huis en was plotseling verdwenen. In het café Th. van der Gel had de prijsuitreiking plaat9 van de dit jaar gehouden schietwedstrijden van den Bijzonderen Vrij willigen Landstorm". Nadat een welkomswoord was ge- sproken door het Commissie-lid der §VRIJHi-CAPELLE. Naar wij ver nemen is de fanfare »Sirena» alhier voornemens deel te nemen aan het Nat. Muziek— en Zangconcours te Wijk bij Heusden op Hemelvaarts dag a.s. Tot tweede leider der Jeugd club van den Chr. Fabrieks- en Tran sportarbeidersbond te dezer plaatse is benoemd de heer Ant. v. uuren. Bij den stationsambtenaar J. in de Korte Nieuwstraat werden Zondagavond omstreeks 11 uur eenige ruiten ingegooid. Door de afd., van den Chr. Fabrieks-enTransportarheidersbond werd in het jaar 1934 aan werklooze leden bijna f 10.000 uitgekeerd RAAMSDONKSVEER. Tot ver pleegster aan het St. 1 heresia—- Ziekenhuis alhier is benoemd mej. C. M. Luijben. Donderdagavond circa 7 uur had op de Maasdijk ter hoogte van het café van D. een ernstig ongeval plaats. j or» De wielrijder S. v. E., oud 30 jaren, wonende te Oldenzaal, kwam vanuit de zijweg der Werfkampen gereden. Op de Rijksweg gekomen, wilde hij de richting inslaan naar Keizersveer, toen van die richting met een flinke snelheid een luxe auto naderde. Hoogstwaarschijnlijk verloor de wielrijder de macht over het stuur door de felle lichten van den auto, met het gevolg dat hij door den auto werd gegrepen en langs den weg werd geslingerd. l)e autobestuurder stopte direct. De aangeredene bleek er ernstig aan toe te zijn, aan zijn hoofd had hij een ernstige wonde, en zijn eene oor was zoo goed als in den strijd ge bleven en verder had hij nog ver schillende lichte kwetsuren heko men. Geneeskundige hulp was direct aanwezig. Met een lichte hersen schudding en in bewustelooze toe stand werd hij per brancard naar het R.K. Ziekenhuis alhier vervoerd De marechaussees hebben de zaak in onderzoek. Het zal velen wel bekend zijn, dat op den Maasdijk voorbij den over weg geen fietspad langs den weg ligt» wat zeer gevaarlijk is voor de wiel rijders en voetgangers die nu de groote weg moeten houden. Dit is de eerste aanrijding niet die hier plaats heeft, reeds hebben we een paar aanrijdingen gehad met doode- 1 ij ken afloop. Het is te hopen, dat het Rijk onderhand is gaan inzien, dat het fietspad doorgelegd moet worden. Tot kerkmeester aan de Pa- rochiekerk St Bavo is door Z. H. Exc. den Bisschop van 's Hertogen bosch benoemd dhr. J. M. Kieboom. - Op Donderdag 14 Maart a.s. om 7 uur namiddag zal de R.K. Werklieden vereeniging »St. Joseph» een algemeene vergadering houden in het St. Henricusgebouw. Als spreker zal optreden de Z.E. Heer G. Bannenberg, aalmoezenier van den Arbeid te's Hertogenbosch. RAAMSDONKSVEER. De heer K. v Dongen werd benoemd tot secreta ris van de Sociale Studieclub, uitgaan de van den Chr. Besturenbond. Naar wij vernemen werden de Heusden, 5 Maart '35 In de gehouden vergadering der Heusdensche Winkeliersvereeniging werd besloten maatregelen te nemen tot stijving der geldmiddelente trachten een Middenslandstentoon- stelling te organiseeren met daaraan verbonden attracties. Verder te trachien de boter voor minvermo genden te doen distribueeren door winkeliers, die er zich telkens voor een maand mee willen belasten. Zondag speelde voor de B. V. B. competitie onze V.V. Juliana» te Waalwijk tegen W. S. C 3 en won met 2—0. De heer Braat, marechaussee onzer brigade is met ingang van 5 Maart voor 2 maanden gedetacheerd bij de politiewacht te Apeldoorn ('t Loo.) Tot onderwijzeres aan de R.K. Bewaarschool is benoemd de Eerw. Zuster Marina. 3 April e.k. wordt hier in de parochie het H. Sacrament des Vormsels toegediend door Z. H. E. v' Mon«. Diepen, Bisschop van 'sBosch. Van 23 Februari t./m. 1 Maart 1935. Geboren: Coenradus C. z.v. Pieter C. GoossensSpoor. Adriana E. J. d.v. Rocus joh. van Vugt—de Bont. Gehuwd: Hendrikus Ernst, jm. oud 19 j. en Johanna van Lang, jd. oud 18 jaar. Overleden: Cornells Arn. Verschuren, oud 15 jaren. Antonia Pruijssers, oud 7 maanden. Jacobus W. Stoop, oud 1 Jaar. WASPIK. Burgerlijke stand over de maand Februari. Geboren: Flora C dv Lambertus Smits en Adriana C Zwaans. Josephus S A zv Cor nells A H Langerwerf en Cornelia MC van Strien. Anna C dv Johannus A Ku ijs ten en Petronella Braspenning. Antonia M Th dv Albert A Kuijten en Eiisabeih C van Turn hout. Johanna A. M dv Adrianus A van Hooren en Anna M W Leijten. GehuwdCornells C A van den Hoven 27 i en Maria A van Gorp 29 J. Jan H Akkerman 43 j en Adriana C de Bont 41 j. Cornells A B van der Sluijs 52 j en Maria M. Schroot 51 j. Overleden Cornells H. Schenkels 58 j Nicolaas Smits weduwnaar van Adriana de K,iin 81 j. - Pieter C Kanters 9 maanden. Pieter A. Ruitenberg weduwnaar van Anna C M van Dongen 82 j. WAALWIJK. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. W.G.V. Donderdag van 5.15— 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.30—10 uur leden. Vrijdag 8 uur, Luxor Bioscoop, »Ik was een spion». Zaterdag 1.30-2.45 uur Dames- aspiranten Gvrnn. Vereen. K. en Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak». vee EN PAARDEN. ROTTERDAM, 5 Maart. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: totaal 4451 dieren, waarvan 180 paar den. 4 veulens, 1002 magere runderen. 865 vette runderen. 125 vette kalveren, 2037 nuchtere kalveren, 58 graskalve ren, 251 schapen of lammeren, 29 bok ken of geiten. Prijzen per K.G.: vette koeien 50—52 c 44—46 c. en 32—38 c., vette ossen 44-46 c„ 40-42 c.. en 38 c.. stieren 44 —48 c., 40—42 c. en 38 c., vette kalve ren 80—85 c., 70—75 c. en 50-60 c.. schapen 37. 33 en 30 c.. lammeren 39. 34 en 30 c., nuchtere slacht kalveren 21 c. en 14 c„ slachtpaarden 39, 34 en 30 cent. Prijzen per stuk van mager vee: schapen 16. 12 en ƒ8; lammeren f 11 f 9 en 7; nuchtere slachtkalve- ren 15. 4 en 3.50; nuchtere fok- kalveren 14. 10 en 6, slachtpaar- Tcho van het zuideü! RAAMSDONK.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 5