ifVAN HET ZUIDEN TWEEDE l aasarsa: «asKierfis: I ISH3E5KEI VINCIAAL NIEUWS. RECHTZAKEN, Het meisje met de blauwe hoed. •0ensdag 3 April '35. 58e Jrg. Waalwijk, 3 April 193.). Hands verkiezing. L gelegenheid tot 't indienen didaten voor de lijst der U.K. •pniging voor de a.s. gemeen- eiKiezing. dat 1.1. Zaterdag 5 moest geschieden, is al een Lgr gebruik gemaakt. De be- iog der kiezers en de ambitie „lueele candidaten schijnt "i groot te zijn. Haat zijn gesteld de heeren F. Smolders, F. Roxs, ernian, J. van der Geld, F. C. Pullens, J. H. Klijn en ,oon. de R.K. lijst thans 11 zetels met igeveer de plaatsvervangers 20 namen moet be is thans aan het bestuur de taak om voor de lijst jde en geschikte candidaten heden zijn door het bestuur bereid gevonden de heeren a Beijnen en G. P. Didden. Geslaagd. eny van Huiten slaagde te oSCii Mariënburg voor het ust-examen met mooie pun- Conunissie Sportpark. wij vernemen is door B. en lid der sportpark-commissie id inplaats van den heer J os. erg» net gemeenteraadslid de trim K lijii. joedelijk zal het plan au in [volgende veigadering in be mg komen in de nespreking openbare vergadering van ii week schijnt over den opzet 'plan en de indiening daarvan ie doen te zijn geweest. Sluiting Teekenschool. ldaqavond had de sluiting »an den cursus 1934^-1935 van eente-Teekenschool. Zooals ge- ging deze sluiting met eenig lieel gepaard. Behalve directeur, ien leerlingen waren aanwezig allig college van B. en W„ en en j. van Iersel, W. Hens en n, leden van de Commissie van op het Nijverheidsonderwijs, rens de burgemeester tot de uit- van prijzen en diploma s over- ;htte hij enkele woorden tot de Daarin legde hij er den na- dat zij wier aanleg nu niet zoo er groot is, toch niet behoeven te pen. Als zij maar willen is er ook en veel te bereiken, er zijn zelfs jeslaagde" vaklieden ontstaan categorie, die het voornamelijk ar wil moet hebben, dan uit de die over uitstekende aanleg be- Juist omdat de eersten harder werken om hun gebrek aan te compenseeren, zullen zij dik teer bereiken. na deelde de burgemeester de en mede en reikte hij de behaalde uit, waarbij eiken prijswinnaar icitatie en de noodige raadgevin- eekreeg, terwijl er tegen de min- jïigen een hartig woordje gespro- Hd. i leerlingen hadden den wenk, hen jaar door den burgemeester ge- ter harte genomen en na de treiking trad een hunner, Cor naar voren om een dankwoord te n tot den directeur, den heer van en de leeraren. Namens de af- g Bouwkunde bracht hij een spe- dankwoord aan den heer v. Gooi, zijn bereidwilligheid om de leer- ook in de vacantie te helpen, aan den burgemeester en de an- aanwezigen bracht hij dank, en hij de hoop uit dat allen volgend jaar bij de sluiting tegenwoordig mo- [jn. Burgemeester bracht daarna nog ins het gemeentebestuur dank aan tteur en leeraren en hij hoopte, dat i voldoening zullen vinden, die de belooning voor het verrichte werk directeur sloot daarna de plech- dd met een „tot weerziens" tot de flen. ij laten hieronder de uitslag van ■Uisus volgen: le klasse, prijs: W. Pepping, Kaatsheuvel, prijs: H. Blom, Waalwijk, ploma: Dirk van Zeist, Waalwijk, k leerlingen kunnen tot de 2e klas- orden toegelaten. Afd.: Ontwerpers voor de schoenindustrie. 2e klasse, prijs: A. Pijnenburg, Waalwijk, iploma: J. Heinen, Waalwijk. W. de Raat, Waalwijk, •bevorderd tot de 3e klasse. 3e klasse. ®'on geen prijs worden toege- m bevorderd tot de 4e klasse. 4e klasse. H. Klerkx, Waalwijk. Metaalbewerkers. 2e klasse. v. Bokhoven, Waalwijk. A. Schaap, Waalwijk, bevorderd tot de 3e klasse. 3e klasse. G. Smolders, Waalwijk, orderd tot de 4e klasse. 4e klasse. Collard, Waalwijk, derd tot de 5e klasse. 5e klasse, n Delft, Drunen. Afd.: Bouwvakken. 2e klasse, le prijs: A. van den Bom, Capelle. Allen bevorderd tot de 3e klasse. 3e klasse, le prijs: H. Koenen, Capelle. 2e prijs: J. Kuysten, Waalwijk. Diploma: A. Smits, Capelle. Allen gaan over naar de 4e klasse. 4e klasse, le prijs: J. van Huiten, Waalwijk. Allen bevorderd tot de 5e klasse. Afd.: Schilders. 2e klasse, le prijs: J. Bijnen, Waalwijk. Allen gaan over naar de 3e klasse. 3e klasse, le prijs: A. Lommers, Elshout. 2e prijs: J. B. Snels, Waalwijk. Allen gaan over naar de 4e klasse. 4e klasse. 2e prijs: A. Hombergen, Drunen. Diploma: W. Luypen, Drunen. Diploma: H. v. d. Velden, Drunen. Allen gaan over naar de 5e klasse. 5e klasse, le prijs: Lamb. Bijnen, Waalwijk, le prijs: Lamb. v. d. Wiel. Waalwijk. Einddiploma's: Ontwerpers voor de schoenindustrie. Jan van Hilst, Waalwijk. H. Klerkx, Waalwijk. Metaalbewerkers. Jan van Delft, Waalwijk. Bouwvaklieden. Joh. Blankers, Nieuwkuijk. Wilh. Bruurmijn, Drunen. A. Rijkers, Capelle. A. Timmermans, Sprang. Schilders. Lamb. Bijnen, Waalwijk. Lamb, van de Wiel, Waalwijk. Chr. Hist. Kiesvereeniging. Wij herinneren er de leden der Chr. Hist. Kiesvereeniging aan dat morgen avond om half acht in de Ned. Herv. Kerk aan de Haven een openbare ver gadering zal worden gehouden, waar zal spreken de heer J. R. Snoeck Hen- kemans, lid der Tweede Kamer. De heer Snoeck Henkemans zal be handelen het onderwerp „De taak van een Chr. Staat in een Chr. Maatschap pij". De spreker houdt van 7,10 uur tot 7,25 uur zitting in de consistoriekamer. Zij, die het voortbestaan van de huidi ge constellatie in ons vaderland van be lang achten, kunnen tijdens deze zitting aldaar schriftelijk of mondeling vragen stellen. ïn de kerk wordt daartoe geen gelegenheid gegeven. Treffende plechtigheid. Teil huize van den heer Beekman in de St. Antoniusslraat had Maan dagmorgen een treilende plechtigheid plaats. Zooals wij reeds vroeger heb ben gemeld is de oudste zoon van den heer Beekman, de Eerw. pater Fraternus Ü.F.M., Zondag j.l. door Z. H. Exc. Mgr. Lemmens, Bisschop van Roermond, te Weert in de Minderbroederskerk tot priester ge- wijd. Daar mevr. Beekman wegens ziekte de wijding van haar zoon niet kon bijwonen, was als bijzondere gunst aan Fa ter Fraternus toegestaan in de ziekenkamer van zijn moeder zijn eerste 11. Mis te lezen. De plechtigheid maakte in den intiemen kring waarin zij plaats vond diepen indruk. Oranje-li nis. De vereeniging Oranje—Huis, de üranje-vereenigmg van 'l Gentrum, houdt hedenavond in Hotel Verwiel een algemeene vergadering. Aan de orde komen o.m. de jaarverslagen van secretaris en penningmeester en de verkiezing van nieuwe bestuurs leden. Baldadige jeugd. Onze jeugd schijnt haar verniel zucht toch maar niet gemakkelijk at' te leeien. Den laatsten lijd komen er weer tallooze Klachten binnen over kwajongensstreken, die er in verschillende deelen der gemeente worden uilgehaald. Vooral de plantsoenen moeten het ontgelden. Men loopt daar over de grasperken, rukt takken van de boomeu en bederft zoo in een om mezien het aanzien van zoo n perk. Maar ook het particulier eigendom laten de rakkers niet met rust. Her haaldelijk moeten eigenaars zich op het politiebureau komen beklagen over de ergerlijke vernielingen, door de jeugd aangericht. Fietsen staan schier nergens veilig, het stelen van fittingen uit electrische lantaarns, het laten leegloopen van banden, dat zijn geliefkoosde sporten. Nog deze week hoorden wij vertellen dat uit een fiets, die bij een café geplaatst was, eenvoudig een der wielen was gedemonteerd. Ondanks scherp toezicht kan de politie een en ander niet verhinderen. Het is nu eenmaal onmogelijk om al deze deugnieterijen te constatee- ren, want zoodra de jongelui een politieman »ruiken» zijn ze ver dwenen. Wil de toeziende taak van de politie werkelijk elïect sorteeren, dan moet zij gesteund worden door alle wel denkende burgers. Op de eerste plaats natuurlijk de ouders,die hun kinderen het besef van orde en net heid dienen bij te brengen. Maar ook buiten gezinsverband kunnen vol wassenen, door bij voorkomende gelegenheden de jeugd een ilinke berisping te geven, veel ten goede richten. Zoo is b.v. een mooie ver betering bereikt aan het hoekpunt Putstraat—Parallelweg. Het plant soen daar ter plaatse werd vroeger steeds beschadigd door de ravottende jeugd, doch sinds enkele bewoners zich het lot van het mooie plant soentje aantrekken blijft de jeugd er uit, zoodat het perk, tot vreugde der omwonenden, er zeer goed uitziet. Slechts dan wannee e politie de L U X O R - BIOSCOOP - WAALWIJK- VRIJDAG ZATERDAG - ZONDAG MAANDAG DINSDAG - WOENSDAG DE HOLLANDSCHE SUCCESFILM: LOU BANDY - TRUUS VAN AALTEN - ROLAND VARNO spelen op o n v e r b e t e r 1 ij k e wijze de hoofdrollen. Daeelijksch gelegenheid bij Wed. -J. v. om plaatsen te bespreken d. Broek-van Ree. volle steun heeft van het publiek, kunnen de grove baldadigheden van de schoolgaande jeugd voorkomen worden. Kruisboogsport. De Kruisboogschuttersvereeniging „Nooit Gedacht" gevestigd in café Wed. van Helvoirt alhier, hield Zon dag een onderlingen wedstrijd. De uitslag was als volgt: le pr. A. Rombouts 43 p.; 2 Fr. van Helvoirt 41 p.; 3 B. de Ronde 40 p.; 4 K. v. d. Schans 38 p.; 5 Jac. v. Helvoirt 37 p.; 6 C. Brok 37 p.; 7 Am. Brok 37 p.: 8 J. Muller 35 p.; 9 Th. v. d. Wiel 34 p.; 10 Jos Demmers.34 p.; 11 Jac. Lammers 30 p. Extra-prijs A. Rom bouts. Alweer een nieuwe biljartclub. »Op sportgeb.ed beteekent Waal wijk nogal wat«. Dit is het devies van eiken Waal- wijker en het doet ons genoegen weder de oprichting te kunnen mel den van een nieuwe biljartclub, waartoe de heer Arnoud v. d. Broek het initiatief nam en het kon dan ook geen verwondering baten, dat de 14 reeds tot de nieuwe vereeni ging toegetreden leden hem met algemeene stemmen tot voorzitter hebben benoemd Zijn activiteit is borg voor een goeden en sportleven gang van zaken in de vereeniging, die tien naam Excelsior» koos en zich vestigde in het sportcentrum van Waalwijk n.l. Gafé Gity, Ruijter aan de Markt. Staande de oprichtingsvergadering in uit over de financiën, die er zeer gunstig bij staan. Hel balig saldo bedraagt ongeveer f80. Twee nieuwe groepen, n.l. Heusden en Loonopzand, traden totdeafdec- I ling toe en zonden hun vertegen woordigers naar deze vergadering. Aanrijding. In de Putstraat kwam de fietser N. botsing met een auto. waarvan de bestuurder onbekend gebleven is. N. werd tegen den grond gesmakt en zijn fiets werd ernstig beschadigd. Het on geval is te wijten aan het feit dat de automobilist zijn wagen plotseling liet stoppen. Gistermiddag werd aan het Hoek- einde een dochtertje van den heer v. S„ toen het de straat over stak, aangereden door een luxe auto. Het kind werd op genomen met een wonde aan het hoofd, die gelukkig minder ernstig bleek te zijn. Zilveren jubileum. Donderdag 4 April a.s. herdenkt de heer Willem van der Velden het feit, dat hij 25 jaren als magazijn chef werkzaam is bij het filiaal te 's Hertogenbosch der Deutsche er einigte Schuhmaschinen Gesellschafl uit Frankfurt am Main (vroeger te Waalwijk.) Installatie burgemeester van Heerevetd. De Edelachtb. heer J. A. J. van Heereveld, de nieuwe burgemeester van Nieuw-Vosmeer bracht een be zoek aan deze gemeente. De installatie van den nieuwen burgemeester zal plaats vinden op le en 2e vijftallen, waarop wij nader één uur we op zijn ijftallen zullen terugkomen Het bestuur zal zich reeds binnen afzienbaren tijd in verbindingstellen met verschillende zuslervereenig n gen, en gezien de animo kunnen wij de Waalwijksche biljartvereenigmg Excelsior» reeds bij voorbaat succes toewenschen. Biljartsport eenvoudig doch plechtig karakter zal dragen. Zangersdag te Drunen. Door de Korenbond van het Deke naat Heusden werd Zondag in de zaal der meisjes-congregatie te Drunen een schitterend geslaagde zangersavond ge houden. Om 3 uur werd door den H.E. Heer Deken Wouters uit Heusden een gebreid, met een prachtige kapconstruc tie en bijbouwen, zoodat alles afzonder lijk geveild werd. Verder deelde spr. mede dat hij tevreden is over het werk van directeur en personeel. De heer Boelen, directeur der veiling bracht finantieel verslag uit, dat reeds in ons blad was opgenomen. De Voorzitter bracht dank aan den secretaris en aan de directeur en t per soneel voor hun zuinig beheer, waarbij de secretaris zich aansloot. Het verslag werd met groote instemming vastge steld en goedgekeurd. Vervolgens kwam aan de orde de verkiezing van drie bestuursleden we gens periodieke aftreding van dhrn. R. van Drunen te Drunen. J. L. van Riet veld te 's-Grevelduin-Capelle en H. J. v. Vuren te Dussen. Candidaat was ge steld de heer van Moergestel te Dussen, welke wegens bedanken van den heer van Vuren werd gekozen. De beide an dere aftredenden werden bij acclamatie herkozen. De Voorzitter bracht dank aan dhr. van Vuren voor zijn activiteit en ijver. Machtiging tot aankoop van emballage boven de 3000 werd aan het bestuur gegeven. Het veilingspercentage werd gehandhaafd als verleden jaar. De ZeerEerw. heer Pastoor Willems het woord verkrijgende, bracht dank aan het bestuur en commissarissen voor de goede gezindheid en voor de activi teit, daar zij steeds op de bres staan om de veiling te doen groeien, en hoopte dat dhr. van Moergestel met dezelfde eensgezindheid zal medewerken en dat God het werk moge zegenen. De heer Gijsman dankte allen en sloot daarna de vergadering met den gebruikelijken groet. 1/ Oud-leerlingen Drunensche Vakschool. A.s. Zondag 6 April zal te Drunen in Hotel „Vissers t.o. de R.K. Kerk, te 12 uur 's middags, eene algemeene ver gadering worden gehouden van boven genoemd comité. Daar er een zeer be langrijke agenda is, vertrouwen wij dat er velen van het korps oud-leerlingen zullen tegenwoordig zijn. Allen a.s. Zondag dus present!!! R.D.B.-Theater. De Directie van het R.D.B.-Theater alhier, deelde ons mede, dat zij zich voor Waalwijk het alleen-vertoonings- recht heeft verzekerd van de nieuwste Hollandsche film „De Vier Mullers die momenteel in de hoofdsteden pre mière loopt en waarvan de persbeoor- deelingen onverdeeld buitengewoon gunstig zijn. Ook de binnenkort uitko mende Hollandsche films „De Big van het Regiment" en „Op Stap" zullen in het R.D.B.-Theater vertoond worden, terwijl de Hollandsche film „Op Hoop Dinsdagavond bracht de fanfare »Sirena» bij burgemeester A. Smit, *.ie zich thans in onze plaats heeft gevestigd, een serenade, wat veel volte op üe been bracht. De bevestiging der nieuwe lidmaten der Gerei. Kerk zal a.s. Zondag 7 April in de morgengods dienstoefcning plaats hebben. Naar wij vernemen zal de stoomschoenenfauriek der fa. Gebr. van Dioi.geien, welke eenige maan den '62 uren per week werkte, we derom met volle weken gaan pro. duceeren. De in de Geref. Kerk ge- houden collecte ten bate der Geref. Jong. Vereen, bracht ruim f 17 op. RAAMSDONKSVEER. Ds.v.d. Heide te Minnertsga, Ned. Herv. Predikant aldaar, üeelt bedankt voor de toezegging van beroep naar de gemeente van Raamsdonk. Gedurende Maart werd aan het P jstkantoor alhier ingelegd f 35629,37 en terugbetaald t'47121,79. Zondag j.l. na de Hoogmis werd iii het 5t. Henricusgebouw een druk bezochte vergadering gehouden der leden van de R.K. Kicsvereeni- ging. i Aan de orde wasGandidaatslel- ling voor de groslijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. Gaudidant werden gesneld de vol gende heerenH. de Bruijn Mzn., M. Th. de Bruijn (aflr.), Mr. Th. Heere (aflr.), J. van Gils, J. J. de Jong (aflr.), J. W. F. M. de Klijn (aflr.), G. Schelle, N. A. van Seelers (aflr.), Gos. Simonis, J. J. Simonis- Poppelier, Fr. Sleijlen, H. J. van Stnen en P. Zijlmaus—van Rijn. Op het Kruispad had dezer dagen een aanrijding plaats tusschen een luxe auto komende uit de richting Oosterhout en een luxe auto komende uit de Prins Hendrikstraat van de richting Raamsdonk(dorp). Baide auto's werden beschadigd. De auto komende uit Ooslerhout was echter nog niet zoo erg beschadigd, dat hij nog kans zag cm er tus schen uit te gaan. Men was echter nog zoo vrij geweest om even het uuuimer te noleeren, zoodat de maréejaussées die de zaak in onder zoek hebben hem toch wel zullen vinden. De onveriüengde margarine is in het tijdvak van l13 April a.s. voor rechthebbenden verkrijgbaar bij de volgende winkeliers: Hun. Broeuers, P. van Leeuwen en F. Rooijackers. De marechaussee L. v. Keulen de brigade door „Volhouden" te Sprang ook verschillende Waalwijksche biljart clubs deelgenomen en prachtige succes sen behaald. Hieronder volgt een overzicht van de door hen behaalde prijzen: „Ons Genoegen", Kemperman: le prijs afdeeling A met le 4-tal. 4e prijs afdeeling B met 2e 4-tal. „Het bandspel", J. van Helvoirt: 3e prijs afdeeling A met le 4-tal. 2e prijs afdeeling B met 2e 4-tal. E.B.B., 't Vosje: 4e en 7e prijs afdeeling A met le en 2e 4-tal. 5e prijs afdeeling B met 3e 4-tal. „Amusement", Smolders: 6e prijs afdeeling A met le 4-tal. 8e prijs afdeeling B met 2e 4-tal. W.B.C., van Berkel: 8e prijs afdeeling A met le 4-tal. 7e prijs afdeeling B met 2e 4-tal. Biljartclub uit café W. Timmermans: 10e prijs afdeeling A. W.S.C., Hotel de Twee Kolommen: 6e prijs afdeeling B. Sociëteit Holtzer Passier: 3e prijs afdeeling B. De drie laatste clubs namen slechts met één 4-tal deel. Zaterdagavond speelde de EBB, ge vestigd in café 't Vosje te v.m. Baard wijk, met haar eerste viertal de slui tingswedstrijd van het tournooi tegen Volhouden uit Sprang, met den volgen den uitslag: EBB: P. Pullens 100 p.; H. Kleijn, 100 p.; Jos. Slaats 100 p.; L. v. d. Geld 100 p.; totaal 400 p. Volhouden: A. de Jong 57 p.; J. Maij- ers 59 p.; H. Maijers 78 p.; W. v. Ham 63 p., totaal 257 p. Zoodat de EBB met een voorsprong van 143 punten uit den wedstrijd te voorschijn trad. In café Wed. J. v. Helvoirt, had een ontmoeting plaats tusschen de bil jartclubs „Bandspel", in genoemd café gevestigd en de „Watertorenspelers uit Tilburg. De uitslag was als volgt: „Bandspel": J. v. Helvoirt 100 p.; Fr. v. Helvoirt 100 p.; L. Moonen 100 p.; J. Willemse 84 p.; B. v. Engelen 59 p.: J. v. d. Hoven 59 p., totaal 502 punten. „Watertorenspelers": C. v. Doom 74 p.; A. v. Heijst 81 p.; J. v. d. Pelt 95 p.; M. Ausems 100 p.; J. Hazendonk 100 p.; Peegen 100 p.; totaal 550 p. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulppostkan toren werd gedurende de maand Maart ingelegd 78.878.64 en terugbetaald 70.397.37. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 16080. Stille Omgang. Zondagmiddag hield de afdeeling Waalwijk en Omstreken van het Genootschap van den Stille Omgang een vergadering in den Gildenbond. Er was slechts een klein aantal leden aanwezig. Over den bedetocht naar Amster dam, die onder leiding van kapelaan Allard is gehouden, waren deleden ten zeerste voldaan. De heer Zigenhorn bracht verslag kerkkoren werden uitgevoerd. Door den Z.Eerw. Heer Versteeg, pastoor van Bokhoven, werd een predicatie ge houden, waarvoor hij als tekst had ge kozen: tot U o Heer verheffen wij onze harten. 1 Na het Lof werd de uitvoering ge geven in het patronaat. De voorzitter, pastoor van Aken uit Vlijmen, opende deze bijeenkomst met den Christelijken groet en riep de aanwezigen een harte lijk welkom toe, in het bijzonder Prof. Dr. Kerssemakers, de secretaris der Di ocesane Gregoriusvereeniging te St. Michielsgestel. Spr. wees daarna op de verheven taak van den koorzanger in dienst van de kerk en liturgie. Vervol gens werd door den secretaris verslag uitgebracht van de werkzaamheden ge durende de afgeloopen jaren. Llit het verslag van den penningmeester bleek dat in 1932 in kas was 51.20 en thans nog 39.11. Vervolgens verschenen achtereen volgens de kerkkoren der parochies Drunen, Vlijmen, Elshout en Haarsteeg op het podium, welke ieder een paar nummers uitvoerden. Vervolgens werd een toespraak ge houden door Dr. W. Kerssemakers, waarin deze den koorzangers verschil lende leerzame wenken gaf. Hierna werd een bespreking gehou den over een te houden organisten-cur sus: bij voldoende deelneming zal deze gegeven worden. Enkele deelnemers hebben zich reeds opgegeven. Verder werd medegedeeld dat ook een retraite voor zangers gehouden wordt. Nadat nog een enkel koor gezongen had, trad de voorzitter op het podium voor het slotwoord. Daarin bracht hij dank aan Pastoor Goossens uit Drunen voor de schitterende ontvangst: aan Deken Wouters, die ondanks zijn ou derdom hier tegenwoordig heeft willen zijn; aan Pastoor Versteeg voor zijn schoone predicatie, en aan Dr. Kersse makers voor zijn raadgevingen en wen ken. Met den Chr. groet werd de verga dering gesloten. J Veilingvereeniging „De Langstraat Dinsdagmiddag 3 uur werd in het veilinglokaal te Drunen de algemeene jaarvergadering gehouden van de af gevaardigde der veilingvereeniging van Drunen en Omstreken. Aanwezig wa ren 38 afgevaardigden met 205 vol machten. De Voorzitter, de heer Gijsman uit Waspik heette allen welkom en opende met den Christelijken groet. Door den heer M. van Wijk te Wijk, secretaris, werden de notulen der drie laatste ver gaderingen voorgelezen en daarna wer den deze vastgesteld. Vervolgens werd verslag uitgebracht waarop de secretaris een overzicht gaf van den economischen toestand en de handelsbelangen over 1934. Hij wees op den steun die was ontvangen, doch die niet voldoende was om de noodlij denden te redden, verder op de moei lijkheden waarmede de export te kam pen heeft. Verder besprak hij de Ak kerbouw, de veeteelt enz. en spoorde allen aan om eendrachtig met de orga nisatie samen te werken. In 1934 werd het veilinggebouw uit- bêkende meesterwerk, met ther de Boer van Rijk in haar glansrol van Kniertje, reeds binnen eenige we ken in het R.D.B.-Theater wordt ver wacht. Voor liefhebbers van mooie Hollandsche films is dit een zeer pretti ge tijding! Luxor-Bioscoop. Na de succesvolle Hollandsche films welke de Luxor reeds vertoonde is de algemeene belangstelling thans geves tigd op de nieuwe Hollandsche film „Het meisje met de blauwe hoed", wel ke vanaf Vrijdag a.s. in de Luxor ver toond wordt. Deze film welke vanaf Kerstmis onafgebroken met 18 copiën in de verschillende Nederlandsche bios copen vertoond wordt, is wel het beste Nederlandsche product dat tot heden gemaakt is* De hoofdrollen worden op onverbeterlijke wijze vervuld door Truus van Aalten, Lou Bandy en Ro land Varno en het zijn vooral de lied jes gezongen door Lou Bandy die een doorslaand succes zijn. Evenals in andere plaatsen zal ook in Waalwijk de film groote belangstelling trekken. Aankoop pand. Het pand der familie van Riel, naast 't postkantoor alhier, waarin o.m. ge vestigd kantoor en magazijnen der fa. Vermeer Beerens, is aangekocht door laatstgenoemde firma. Uilslag Provinciale Voorjaarskeuring van Springstieren te Waalwijk op 12 Maart Goedgekeurd werden de stieren van de volgende eigenaars J. Zijlmans te Waspik, J. Vcr- schure te Waspik, L. W. G. Biemans te Waspik, A. Kamp te Waspik, J. Smulders te Kaatsheuvel, E. van den Horen te Kaatsheuvel, P. J. Hamers te Kaatsheuvel, Stierenhou- derij Nieuwe Moed te Kaatsheuvel (2 stieren), J. A. Klijn te Oudbeus- den, J. P. IJpelaar te Waalwijk, A. van Veldhoven te Waalwijk, A. van Delft te Drunen, N. Mimpen le Drunen, G. van Tilburg te Sprang- Capelle, J. Werthen te Sprang— Gapelle, G. Stam te Sprang-Gapelle en J. J. Pruijssen le Sprang-Gapelle, 23 stieren werden afgekeurd. VRIJ H-CAPELLE. De afdeeling van den Chr. Bouwvakarbeidersbond hield haar 10e jaarvergadering, welke een feestelijk karakter droig. De voorzitter dhr. J. Rosenbrand opende de samenkomst met het laten zingen van Ps. 25 vers 2 en gebed, en sprak vervolgens een kort openingswoord. De secretaris dhr. W. Ros bracht een uitvoerig jaarverslag uit; het ledental bedraagt 52, terwijl 12 ver gaderingen in 1934 zijn gehouden. De aftredende bestuursleden dhr. .1. Rosenbrand en P. Faro werden her kozen. Dhr. A. Mobach uit Utrecht, Districtsbestuurder, hield de feest rede, terwijl nog door verschillende afgevaardigden hel woord werd ge voerd. Ter afwisseling werden eenige voordrachten ten beste gegeven. De marechaussee hl. van den Berg is gedetacheerd naar de brigade Moerdijk. De laagste inschrijver voor het bouwen van een woning voor reke ning van P. van Oort aan de Sta tionsstraat is de aannemer Jos. Leijten, voor een bedrag van 14U5Ü. üp 14 April a.s. zal de heer G. Leeggangers, altiier woonachtig in de Suikeistraat, Afdeelingchel aan de N.V. Papierfabriek »de Maas mond», den dag herdenken, aal hij voor 46 jaren in dienst trad bij de N.V. Papierfabriek »de Maasmond». Het zal hem dien dag voorzeker niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Uit deze gemeente zijn 28 in geschrevenen der lichting ly36 voor goed vrijgesteld van den dienstplicht wegens ürooderdienst. DUSSEN. In de hoornen rondom 't kasteel alhier huisvesten wederom zeer vele kraaien. Dage'ijks ziet men hen in groote zwermen af en aan vliegen. Gevechten om een behoorlijk nest zijn aan de orde van den dag. Nu gebeurde hel dezer dagen dat de dieren, zoodra zij bij de nesten aankwamen, plotseling dood op den grond vielen. Ziendei oogen vermin derde hun aantal. Men schat hun vermindering op 'n vierde. Daaraan vergiftiging op de een ol andere wijze wordt gedacht, zijn enkele der ge vallen slachtoffers door den majoor der Rijksveldwacht alnier in beslag genomen en ter onderzoek opge zonden. De korf bal wedstrijd A.D.Ü. De Zwaluw, die ter gelegenheid van de opening van het korl balterrein »RustRoest» aan den Straatweg alhier werd gespeeld, moest ontijdig worden beëindigd. Toen de strijd eenigen tijd aan den gang was, ver schenen een paar dienaren der wet die bij onderzoek moesten consta- teeren dat een vergunning voor een dergelijke wedstrijd niet aanwezig was en derhalve de wedstrijd moest worden gestaakt. Tot hoofd der Bewaarschool aan de R.K. Meisjesschool alhier werd tijdelijk aangesteld de Eerw. Zuster Evodius alhier. DEN BOSCH Broodnijd. Het gerechishof deed uiispraak tegen den koopman P. B. te Sprang, door de rechtbank veroordeeld tol 6 maanden gevangenisstraf wagens de vech'partij te OsS op 29 Mei 1934, waarbij verdachte zijn concurrent den varkenskoopman M Rijken na afloop van de markt op de achterplaats van een herberg te Oss met een mes heeft gestoken en zwaar lichamelijk leisel heeft toegebracht. Het gerechis- hof vernietigde in hooger beroep het vonnis op forffleele gronden en ver- M,

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 5